EL Game 5, Maccabi Playtika Tel Aviv - Panathinaikos Athens

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1651
Δημοσιεύσεις: 4140
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Οκτ 27, 2022 9:48 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Οκτ 27, 2022 9:40 pm
αν ειχε αποδοση στο στοιχημα για το αν θα διωξει ο δπγ τον ραντονιτς θα ταν στο 1,01.. αλλους παικτες δεν γινεται να αλλαξει οποτε ποιος μενει να παρει ολο το φταιξιμο..

στους τελικους θα ειναι ελληνας στο παγκο εγω το εχω σιγουρο..κριμα θα ναι γιατι ετσι δεν φτιαχνεις ομαδα.
ολα εξαρτωνται απτα παιχνιδια με οσφπ αν κερδισει κανενα η χανει αξιοπρεπως δεν θα φυγει
αν πεφτουν 20αρες ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα φυγει πριν τους τελικους

0
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 9:48 pm

Βλέπω μια υποτίμηση στη Μπασκόνια. Φέτος παίζει μπασκεταρα πολύ υψηλού επιπέδου. Απλά δεν ξέρω πότε επιστρέφει ο Χάουαρντ, είναι καταλυτικός. Επίσης και η Παρτιζάν ανεβαίνει και βρίσκει χημεία.

Βατα ματς θα ήταν εντός με Μπάγερν και Βιλερμπαν. Με Παρτιζαν Μπασκονια απλά είναι εντός ματς με καλές ομάδες που επειδή είσαι εντός μπορεί να πας καλύτερα.

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 27, 2022 10:33 pm

Αντριους μηδεν και Μαντζουκας μόνο α' ημίχρονο ενω πήγαινε καλα; Παλι 20λεπτο ο μποχω και εμεινε ως τελους; Νταξει λιγο ελεος.

Ο Ραντονιτς μεχρι στιγμης κανει τραγικα κοουτσαρισματα και τραγικες διαχείρισεις αγωνων και rotation. Επισης, επιθετικα η ομαδα ειναι παντα ανετοιμη και εύκολα ή δυσκολα προσαρμοσονται οι αντίπαλοι.

Δεν λεω σωστα την στηνει την ομαδα πριν τα παιχνίδια, αλλα μεσα στο ματς ειναι τραγικος ως ωρας!

Παντως να ξέρετε οτι ειμαστε μακραν η πιο ανετοιμη ομαδα στην ευρωλιγκα ως τωρα και εχουμε πληρωσει παρα πολυ τα αργα ποδια τον παπατζον-γκουντα και φυσικα την αστοχια του Γκριγκονις. Δυστυχώς αν δεν ανεβουν αυτοί δεν θα δουμε άσπρη μερα.

Για Αντριους τωρα, εγω θεωρω οτι ειναι το καλυτερο μας γκαρντ. Βασικα ο καλυτερος μας παικτης ειναι μαζι με πονιτκα ως τωρα, αλλα κατι οτο θελουν να τον φανε, κατι οτι ειχε πολυ αγχος με ολα αυτα, κατι οτι δεν τον αφηνουν να παιξει, δεν εδειξε ποτε αυτο που μπορουσε.

Και δεν το λεω για καλο οτι ισως ειναι ο καλύτερος μας παικτης. Βασικα αυτο αναδεικνύει το ποσο χαλια ειναι οι δυο ψηλοι μας και ο Γκριγκονις, καθως και ποσο αφελης ειναι ο ντερικ που ειναι χαλαρα ο πρωτος μας σκορερ αλλα δεν σκιζεται κιολας για αμυνα και ριμπάουντ (αν και με τα δικια του γιατι και μικροτραυματισμούς ειχε ουτε και αλλαγη).

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 6:05 am

Crash95 έγραψε:
Πέμ Οκτ 27, 2022 9:48 pm
Βλέπω μια υποτίμηση στη Μπασκόνια. Φέτος παίζει μπασκεταρα πολύ υψηλού επιπέδου. Απλά δεν ξέρω πότε επιστρέφει ο Χάουαρντ, είναι καταλυτικός. Επίσης και η Παρτιζάν ανεβαίνει και βρίσκει χημεία.

Βατα ματς θα ήταν εντός με Μπάγερν και Βιλερμπαν. Με Παρτιζαν Μπασκονια απλά είναι εντός ματς με καλές ομάδες που επειδή είσαι εντός μπορεί να πας καλύτερα.
Βατους αντιπαλους θεωρησα Βιρτους και Βιλερμπαν. 23 και 25 Νοεμβρη αντιστοιχα. Και μετα 5 Δεκεμβρη εχουμε Ολυμπιακο.

Αν φαμε καμια 30αρα απο τη Φενερ... και η εικονα μας στο γηπεδο παραμεινει μιας ομαδας που ακομα ψαχνεται... τοτε ολα θα τα θεωρησω πιθανα. Γιατι θα ερθει το ερωτημα "η ομαδα με Βοβορα προκειται να παει καλυτερα, ή χειροτερα;". Εκεινος τουλαχιστον εκανε σωστη διαχειριση του rotation.

Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 28, 2022 7:05 am

Στήριξη σε όλους μέχρι τέλους χρειάζεται η ομάδα. Ποιος Βοβορας πάλι; Οι Καλαιτζακηδες και ο Μαντζουκας βελτιώνονται αργά και λίγο λίγο, αλλά είναι θετικοί όσο χρησιμοποιούνται. Ας πατωσουμε φέτος στην Ευρώπη, δεν χάθηκε και ο κόσμος, αρκεί να χτιστεί κάτι καλό μελλοντικά. Όσο και αν απογοητεύομαι με αυτό που βλέπω στο γήπεδο, τους παίχτες αυτούς και τον προπονητή τους πιστεύω πολύ. Χρειάζεται χρόνος. Ας μην ξεχνάμε ότι στην προετοιμασία δεν υπήρχε ο Πονιτκα, ο Γκριγκονις, ο Παπαγιαννης, ο Μπέικον ενώ είχε και τραυματισμό ο Γουόλτερς για έναν μήνα. Υπομονή. Αλλιώς ομάδα καλή δεν θα δούμε ποτέ, παρά μόνο αρμάδες ξένων μισθοφόρων που θα περνάνε, και αν βγάλουμε μια καλή φουρνιά τότε μόνο θα δούμε. Δεν είναι όμως αυτός ο τρόπος. Εμπιστοσύνη χρειάζεται η ομάδα

0
GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 28, 2022 8:55 am

Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Οκτ 27, 2022 10:33 pm
Αντριους μηδεν και Μαντζουκας μόνο α' ημίχρονο ενω πήγαινε καλα; Παλι 20λεπτο ο μποχω και εμεινε ως τελους; Νταξει λιγο ελεος.

Ο Ραντονιτς μεχρι στιγμης κανει τραγικα κοουτσαρισματα και τραγικες διαχείρισεις αγωνων και rotation. Επισης, επιθετικα η ομαδα ειναι παντα ανετοιμη και εύκολα ή δυσκολα προσαρμοσονται οι αντίπαλοι.

Δεν λεω σωστα την στηνει την ομαδα πριν τα παιχνίδια, αλλα μεσα στο ματς ειναι τραγικος ως ωρας!

Παντως να ξέρετε οτι ειμαστε μακραν η πιο ανετοιμη ομαδα στην ευρωλιγκα ως τωρα και εχουμε πληρωσει παρα πολυ τα αργα ποδια τον παπατζον-γκουντα και φυσικα την αστοχια του Γκριγκονις. Δυστυχώς αν δεν ανεβουν αυτοί δεν θα δουμε άσπρη μερα.

Για Αντριους τωρα, εγω θεωρω οτι ειναι το καλυτερο μας γκαρντ. Βασικα ο καλυτερος μας παικτης ειναι μαζι με πονιτκα ως τωρα, αλλα κατι οτο θελουν να τον φανε, κατι οτι ειχε πολυ αγχος με ολα αυτα, κατι οτι δεν τον αφηνουν να παιξει, δεν εδειξε ποτε αυτο που μπορουσε.

Και δεν το λεω για καλο οτι ισως ειναι ο καλύτερος μας παικτης. Βασικα αυτο αναδεικνύει το ποσο χαλια ειναι οι δυο ψηλοι μας και ο Γκριγκονις, καθως και ποσο αφελης ειναι ο ντερικ που ειναι χαλαρα ο πρωτος μας σκορερ αλλα δεν σκιζεται κιολας για αμυνα και ριμπάουντ (αν και με τα δικια του γιατι και μικροτραυματισμούς ειχε ουτε και αλλαγη).
Φίλε τα έχω πει τόσες φορές, αλλά αυτό με το καλό παιδί το Μποχωρίδη δεν αντέχεται. Δεν υπάρχει πάιχτης με τόση αβάντα στην ιστορία τη ομάδας. Ξέρω ότι όταν έχει ενεργό ρόλο σε παιχνίδι, είναι χαμένο παιχνίδι. Χθες μία από τα ίδια 20 λεπτά με μηδενική συνεισφορά, χάνετε η λογική. Να ήταν ένα πιτσιρικί να είχαμε κάτι να περιμένουμε άλλα τον έχουμε φάει στη μάπα τόσα χρόνια, κάπου ΕΛΕΟΣ. Δε μπορώ να βλέπω αυτόν το πάιχτη, χωρίς κανέναν τσαγανό, χωρίς καμία δίψα, σχεδόν βγαίνει ατσαλάκωτος και χωρίς να έχει ισδρώσει, η απόλυτη μετριότητα.

2
2 Εικόνα
GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 28, 2022 8:58 am

GreenLantern έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 8:55 am
Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Οκτ 27, 2022 10:33 pm
Αντριους μηδεν και Μαντζουκας μόνο α' ημίχρονο ενω πήγαινε καλα; Παλι 20λεπτο ο μποχω και εμεινε ως τελους; Νταξει λιγο ελεος.

Ο Ραντονιτς μεχρι στιγμης κανει τραγικα κοουτσαρισματα και τραγικες διαχείρισεις αγωνων και rotation. Επισης, επιθετικα η ομαδα ειναι παντα ανετοιμη και εύκολα ή δυσκολα προσαρμοσονται οι αντίπαλοι.

Δεν λεω σωστα την στηνει την ομαδα πριν τα παιχνίδια, αλλα μεσα στο ματς ειναι τραγικος ως ωρας!

Παντως να ξέρετε οτι ειμαστε μακραν η πιο ανετοιμη ομαδα στην ευρωλιγκα ως τωρα και εχουμε πληρωσει παρα πολυ τα αργα ποδια τον παπατζον-γκουντα και φυσικα την αστοχια του Γκριγκονις. Δυστυχώς αν δεν ανεβουν αυτοί δεν θα δουμε άσπρη μερα.

Για Αντριους τωρα, εγω θεωρω οτι ειναι το καλυτερο μας γκαρντ. Βασικα ο καλυτερος μας παικτης ειναι μαζι με πονιτκα ως τωρα, αλλα κατι οτο θελουν να τον φανε, κατι οτι ειχε πολυ αγχος με ολα αυτα, κατι οτι δεν τον αφηνουν να παιξει, δεν εδειξε ποτε αυτο που μπορουσε.

Και δεν το λεω για καλο οτι ισως ειναι ο καλύτερος μας παικτης. Βασικα αυτο αναδεικνύει το ποσο χαλια ειναι οι δυο ψηλοι μας και ο Γκριγκονις, καθως και ποσο αφελης ειναι ο ντερικ που ειναι χαλαρα ο πρωτος μας σκορερ αλλα δεν σκιζεται κιολας για αμυνα και ριμπάουντ (αν και με τα δικια του γιατι και μικροτραυματισμούς ειχε ουτε και αλλαγη).
Φίλε τα έχω πει τόσες φορές, αλλά αυτό με το καλό παιδί το Μποχωρίδη δεν αντέχεται. Δεν υπάρχει πάιχτης με τόση αβάντα στην ιστορία τη ομάδας. Ξέρω ότι όταν έχει ενεργό ρόλο σε παιχνίδι, είναι χαμένο παιχνίδι. Χθες μία από τα ίδια 20 λεπτά με μηδενική συνεισφορά, χάνετε η λογική. Να ήταν ένα πιτσιρικί να είχαμε κάτι να περιμένουμε άλλα τον έχουμε φάει στη μάπα τόσα χρόνια, κάπου ΕΛΕΟΣ. Δε μπορώ να βλέπω αυτόν το πάιχτη, χωρίς κανέναν τσαγανό, χωρίς καμία δίψα, σχεδόν βγαίνει ατσαλάκωτος και χωρίς να έχει ισδρώσει, η απόλυτη μετριότητα.

υγ. Ομάδα που θέλει υποτίθεται βολεύεται σε χαμηλά σκορ και κλειστά ματς, δε μπορει να έχει 50 % στις βολές. No hope.


0
assistant77

 nba
Reactions: 1285
Δημοσιεύσεις: 2094
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Οκτ 28, 2022 11:45 am

j-kidd13 έγραψε:
Πέμ Οκτ 27, 2022 7:57 pm
Eνα τηλεφωνακι στον Λασο,έτσι να δούμε τι κάνει,πώς είναι η υγεία του κλπ... νομίζω πρέπει να γίνει άμεσα.
Δε νομίζω να χρειαστεί να ξενιτευτει ο Λάσο..... Μάλλον σύντομα θα ναι καβάλα στο άσπρο του το άλογο....

0
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 456
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 28, 2022 11:46 am

Το κυριο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει παθος και διαθεση στους παικτες του Παναθναικου . Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι θεμα προπονητη , θα μου πειτε ποιος φταιει ? και δεν γνωριζω , ισως ειναι συνολο πραγματων . Γενικοτερα υπαρχει μια αισθηση στο συλλογο οτι τα πραγματα ειναι χαλαρα , πολλα γελακια με τους παικτες , δεν πηδανε για μπαλες . Τρανταχτη περιπτωση ο Γκριγκονις ο οποιος προφανως και δεν ξεχασε το μπασκετ.

Μια βολτα Ντιπιτζι στα αποδυστηρια θα εκανε καλο και δεν ειναι το θεμα να ειναι ο ντιπιτζι , ας ειναι ο οποιοςσηποτε . Δυστηχως ο ανθρωπος πρεπει να αισθανθει την πιεση για να αποδωσει , ιδιαιτερα οταν οι συνθηκες εξαρχης δεν ειναι και οι καλυτερες ωστε να εχει αλλους ειδος κινητρο

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 11:53 am

HackerBaby έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 11:46 am
Το κυριο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει παθος και διαθεση στους παικτες του Παναθναικου . Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι θεμα προπονητη , θα μου πειτε ποιος φταιει ? και δεν γνωριζω , ισως ειναι συνολο πραγματων . Γενικοτερα υπαρχει μια αισθηση στο συλλογο οτι τα πραγματα ειναι χαλαρα , πολλα γελακια με τους παικτες , δεν πηδανε για μπαλες . Τρανταχτη περιπτωση ο Γκριγκονις ο οποιος προφανως και δεν ξεχασε το μπασκετ.
Για μενα αυτη η ομαδα θελει εναν προπονητη τυπου Ιβανοβιτς Ιωαννιδη κτλ... να κοπουν τα γελακια και στα ταιμ αουτ να μην καθονται σαν χανοι χωρις να εχουν τι να πουν ...τουλαχιστον να τρωνε κανε μπινελικι να ξυπνανε απο το ληθαργο ....πολλες φορες τους βλεπεις και παιζουν νωχελικα χωρις παθος...χωρις παθος δεν υπαρχει ελπιδα στον αθλητισμο

Υγ εδω τρωγανε μπινελικια παικτες σαν τον Διαμαντιδη και τον Γιασικεβιτσιους και δεν λεγανε τπτ....αυτα τα παικτακια της σειρας πρεπει να το χουν για πρωινο να συνερχονται γτ σε ολο το ματς κοιμουνται ορθιοι
υγ2 Ο Μποχωριδης με σοβαρο προπονητη εκτος απο μπινελικι θα ετρωγε και κανα 2 κλωτσιες αν επαιζε....ο κυριος μπλαζε, ελεος

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villiskabas την Παρ Οκτ 28, 2022 11:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
BillyPao

allstar
Reactions: 1418
Δημοσιεύσεις: 3521
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Οκτ 28, 2022 11:55 am

villiskabas έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 11:53 am
HackerBaby έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 11:46 am
Το κυριο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν υπαρχει παθος και διαθεση στους παικτες του Παναθναικου . Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι θεμα προπονητη , θα μου πειτε ποιος φταιει ? και δεν γνωριζω , ισως ειναι συνολο πραγματων . Γενικοτερα υπαρχει μια αισθηση στο συλλογο οτι τα πραγματα ειναι χαλαρα , πολλα γελακια με τους παικτες , δεν πηδανε για μπαλες . Τρανταχτη περιπτωση ο Γκριγκονις ο οποιος προφανως και δεν ξεχασε το μπασκετ.
Για μενα αυτη η ομαδα θελει εναν προπονητη τυπου Ιβανοβιτς Ιωαννιδη κτλ... να κοπουν τα γελακια και στα ταιμ αουτ να μην καθονται σαν χανοι χωρις να εχουν τι να πουν ...τουλαχιστον να τρωνε κανε μπινελικι να ξυπνανε απο το ληθαργο ....πολλες φορες τους βλεπεις και παιζουν νωχελικα χωρις παθος...χωρις παθος δεν υπαρχει ελπιδα στον αθλητισμο

Υγ εδω τρωγανε μπινελικια ποαικτες σαν τον Διαμαντιδη και τον Γιασικεβιτσιους και δεν λεγανε τπτ....αυτα τα παικτακια της σειρας πρεπει να το χουν για πρωινο να συνερχονται γτ σε ολο το ματς κοιμουνται ορθιοι
Εγώ νομίζω ότι η ομάδα χρειάζεται μερικά καλά αποτελέσματα, ώστε να βελτιωθεί η ψυχολογία των παικτών.

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 11:57 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 11:55 am
villiskabas έγραψε:
Παρ Οκτ 28, 2022 11:53 am


Για μενα αυτη η ομαδα θελει εναν προπονητη τυπου Ιβανοβιτς Ιωαννιδη κτλ... να κοπουν τα γελακια και στα ταιμ αουτ να μην καθονται σαν χανοι χωρις να εχουν τι να πουν ...τουλαχιστον να τρωνε κανε μπινελικι να ξυπνανε απο το ληθαργο ....πολλες φορες τους βλεπεις και παιζουν νωχελικα χωρις παθος...χωρις παθος δεν υπαρχει ελπιδα στον αθλητισμο

Υγ εδω τρωγανε μπινελικια ποαικτες σαν τον Διαμαντιδη και τον Γιασικεβιτσιους και δεν λεγανε τπτ....αυτα τα παικτακια της σειρας πρεπει να το χουν για πρωινο να συνερχονται γτ σε ολο το ματς κοιμουνται ορθιοι
Εγω νομίζω ότι η ομάδα χρειάζεται μερικά καλά αποτελέσματα, ώστε να βελτιωθεί η ψυχολογία των παικτών.
Η ομαδα πρεπει να αρχιζει να βγαζει συστηματα και αμφιβαλλω αν μπορει ο προπονητης να το κανει....ειδωμεν...προς το παρον μονο δηλωσεις ακουμε

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 12:18 pm

Εμενα μου φαίνεται ακατανόητη αυτή η εμμονή του Ραντονιτς στον Μποχωριδη και μάλιστα σε συνάρτηση με το οτι εχει θεσει (απο οτι φαίνεται) τον Αντριους εκτος ομάδας! Είναι πραγματικά εκνευριστικό, πως γίνεται να είναι ο κοουτς της ομαδας μας, ο μόνος άνθρωπος στο κόσμο που θα προτιμούσε τον Μποχωρίδη απο τον Άντριους στην ομαδα του...

Χθες ο Λευτερακης έπαιξε 20 λεπτά για να έχει 1/5 τρίποντα. Γιατι αυτα τα 5 τρίποντα δηλαδή σε 20 λεπτά να μην τα έπαιρνε ο Άντριους? Κάτι μου λέει πως περισσότερα θα έβαζε... κι ας παιζει 20λεπτα ο Μποχω στην Α1.

Δηλαδή γιατί στη γιουρολιγκ ειναι προτιμότερος ο παίχτης που έχει 4,5 ποντους ΜΟ με 22% διποντο και 35% τρίποντο και οχι ο παίχτης των 8,5 πόντων ΜΟ με 55% διποντο και 66% τρίποντο, ενω και στην αμυνα ισάξιους τους λες!

2
2 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 12:43 pm

Στο μεταξυ ποσο λάθος front line η 3αδα Γουιλιαμς - Παπαγιαννης - Γκουνταιτις? Δηλαδή δεν το εβλεπε κανεις οτι με τους συγκεκριμένους 3 θα παίζουν βόλεϋ στη ρακέτα μας? Ο καθένας από μόνος του ειναι μια χαρα, απλά ολοι μαζι δεν ταιριάζουν. Χρειαζόμαστε 4/5αρι άμεσα σοβαρο. Θα ναι ο Πασκαλ? Ο Καμποκλο? Ο Μητογλου? Ο Αγραβανης εστω? Πρέπει να ρθει κάποιος όμως!

Ο Γκριγκονις όσο ντεφορμέ κι αν ειναι , αυτο αποτελεί δικαιολογία μονο για την επίθεση, για την αμυνα που βλέπει τα τρένα να περνούν τι έχετε να πείτε? Πραγματικά στενάχωρη η εικόνα που βγάζει. Η κακη του περιφερειακή αμυνα ειναι και η αιτία των τοσων χαμένων αμυντικών ριμπς εδώ που τα λέμε... Παρακαλαγα χθες να τον βγάλει και να βάλει τον Αντριους!

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 28, 2022 1:01 pm

Δικαίως ή αδίκως, ο πρώτος που δέχεται κριτική είναι ο προπονητής. Πριν τον κρίνουμε όμως να δούμε τι όπλα του έχουνε δώσει για να καταλάβουμε αν (υποθετικά) τον αντικαταστησουμε τι μπορεί να αλλάξει ο οποιοσδήποτε;

Καταρχάς έχεις να αντιμετωπίσεις ομάδες με μεγαλύτερα μπάτζετ που δεν έχουν περιορισμό στους ξένους στα δικά τους ροστερ. Δεν έχω πρόχειρο δηλαδή αλλο παράδειγμα ομάδας πλην των Ελληνικών που να έχουν σίγουρες θέσεις σε γηγενής παίκτες.


Πάμε να δούμε τις επιδόσεις των Ελλήνων (και) στο χθεσινό ματς. Βασικά για τους 3 που χρησιμοποιούνται μιας και Ματζουκας, Καλαιτζάκης, Χουγκαζ δεν πατάνε παρκέ στην ELENA.

Καλαιτζάκης 12.39 λεπτά pir 6 (μ.ο του 2.6 σε 7 λεπτά μ.ο)
Μποχωριδης 19.46 λεπτά pir 2 (όταν ο γενικός μ.ο είναι 5 ο δικός του 4.2 σε 17 λεπτά μ.ο)
Παπαγιάννης 22.50 λεπτά pir 13 (φετινός μ.ο του 5.6 σε 18 λεπτα μ.ο)

Οπότε μιλάμε για έναν που παίζει ελάχιστα, ένα που παίζει αρκετά άλλα δεν προσφέρει και έναν που είναι ασταθής στην απόδοση του.

Όσον αφορά τους ξένους, πλην Άντριους που δεν τον ήξερα, οι υπόλοιπες επιλογές μου αρέσουν. Πρόκειται για παίκτες που έχουν κάνει καλές χρονιές και έχουν αποδείξει ότι μπορούν να σταθούν σε αυτό το επίπεδο. Όμως φαίνεται ότι επιλέχθηκαν με βάση ποιον καλό παίκτη μπορούμε να πάρουμε χωρίς να υπάρχει εκ των προτέρων κάποιο σχέδιο χρησιμοποιησης τους.

Επίσης υστερούν αριθμητικά. Ο Άντριους είχε αναλαμπές και τελικά φεύγει, ο Γουόλτερς έχασε παιχνίδια οπότε έπρεπε να παίξεις σε επίπεδο Ευρωλίγκας με ροτέισιον 8-9 παικτών συμπεριλαμβανομένων των στατιστικών των Ελλήνων.

Και ερωτώ. Είναι ο Ραντονιτς αυτός που δεν έχει πλάνο ή δεν υπάρχει η ποιότητα των παικτών να το εκτελέσει; Μήπως όταν σε κάθε 5αδα έχεις έναν ή δυο παικτες ακατάλληλους οι αντίπαλες ομάδες σε αντιμετωπίζουν πανεύκολα;

Γιατί και για τον Κατας λέγαμε τόσα άλλα φέτος η Μακαμπι παίζει εντελώς διαφορετικό μπάσκετ από αυτό που μας είχε δείξει ο Οντετ στο ΟΑΚΑ.

Ούτε νομίζω Ομπράντοβιτς Κατας και λοιποί που μας κέρδισαν είναι τίποτα ζεν μάστερ.

Οπότε μήπως τελικά δεν είναι αποκλειστική ευθύνη του προπονητή και αν έρθει άλλος θα βλέπουμε τα ίδια; Μήπως πρέπει να αλλάξει πρώτα το ρόστερ;

Η αρχή έγινε με Μπέικον, ας πάρουν άλλον έναν ξένο να δούμε αν θα αλλάξει εικόνα ή ομάδα. Είναι κρίμα και για τους ίδιους αυτή η εικόνα στο παρκέ.

Μήπως για μια φορά να αντιμετωπίσουμε το επαναλαμβανόμενο πρόγραμμα με διαφορετική προσέγγιση μπας και έχουμε διαφορετικό αποτέλεσμα;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”