EL Game 18 Panathinaikos - Fenerbahce

Συντονιστής: Captains

villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 9:16 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 6:48 am
Ολη η συνεισφορα Ραντονιτς στον φετινο Παναθηναικο,και εν γενει ολος ο Παναθηναικος Ραντονιτς, ειναι η φαση στην επαναφορα στον Λι.Δεν θα κρινω ολο το υπολοιπο ματς,αλλα το παιχνιδι το καναμε δωρο επειδη δεν μπορεσε ο προπονητης να στησει την ομαδα για να κανει μια απλη επαναφορα υπο πιεση.
villiskabas έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 6:17 am


Ναι σε ευχαριστω παρα πολυ!! Τωρα ειδα το μνμ καλημερα!
Ωπα, με τι οργανο ασχολεισαι συναδελφε?? :lol:
καλημερα ειμαι καθηγητης ηλεκτρικου μπασου! και αυτο ειναι το καναλι μου αν θελει κανεις να ριξει καμια ματια! εσυ με ποιο οργανο kidd?
https://www.youtube.com/channel/UCJnIAJ ... 0Xj6248Tpg

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villiskabas την Τετ Ιαν 11, 2023 9:26 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5268
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 9:21 am

Ένα φάουλ στον Stavros83 για εριστικό σχόλιο συν τις αναφορές στην διαιτησία.

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 9:24 am

GreenLantern έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:06 am
Να χάσεις το χθεσινό παιχνίδι είναι άθλος. Ο Λι έχει τεράστια ευθύνη, δε γίνεται άσσος ευρωλίγκας να μην έχει τη ψυχραιμία σε μια τέτοια φάση.

Φάε τη μπάλα, κράστησε την 5 δευτερόλεπτα, ρίξε την στα πόδια του Καλάθη..... αλλά δεν γίνεται να υποδέχεσαι τη μπάλα τόσο κοντά στη γραμμή του άουτ, δε γίνεται να σταματάς τη ντρίμπλα και μετά να την πετάς στα τυφλά και όπου πάει. Μιλάμε για τα βασικά της θέσης, ότι και να ΜΗΝ έχει σχεδιάσει ο προπονητής.

Μετά υπάρχει ευθύνη και στους υπόλοιπους 4, που βρίσκονται στη φάση? Θα έπρεπε ένας πάιχτης να βρίσκεται σε παράλληλη θέση για μια ευκολή πάσα.

υγ. Ο dpg μπορέι να νομίζει ότι είναι αρχιμαφιόζος και όλοι το φοβούνται. Αλλά στη πραγματικότητα όποις διαιτητής έρχεται τού ρίχνει και μια πιστολιά.

υγ2. Η ομάδα έιναι looser. Αρνητικό σερί ηττών στην Ευρωλίγκα, το ίδιο με Ολυμπιακό, τελευταία θέση στη ευρωλίγκα και συνεχίζουμε.

υγ3. Ο προπονητής πρέπει να πάει μέχρι τέλος της χρονιά και να στηριχθεί. Δεν υπάρχει νόημα πάλι για αλλάγες, εκτός αν έρθει προπονητής επιπέδου Λάσο ή Πασχάλη.
καθαρο δωρο η πασα του Λι! τπτ η ομαδα πλεον εχει loser mentality

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5268
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 9:47 am

Χαριστικώς και για μια φορά μια μέρα αποκλεισμός στον Stavros83 για βρισιές και επιθετικό σχόλιο.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 899
Δημοσιεύσεις: 11178
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 9:58 am

villiskabas έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:16 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 6:48 am
Ολη η συνεισφορα Ραντονιτς στον φετινο Παναθηναικο,και εν γενει ολος ο Παναθηναικος Ραντονιτς, ειναι η φαση στην επαναφορα στον Λι.Δεν θα κρινω ολο το υπολοιπο ματς,αλλα το παιχνιδι το καναμε δωρο επειδη δεν μπορεσε ο προπονητης να στησει την ομαδα για να κανει μια απλη επαναφορα υπο πιεση.



Ωπα, με τι οργανο ασχολεισαι συναδελφε?? :lol:
καλημερα ειμαι καθηγητης ηλεκτρικου μπασου! και αυτο ειναι το καναλι μου αν θελει κανεις να ριξει καμια ματια! εσυ με ποιο οργανο kidd?
https://www.youtube.com/channel/UCJnIAJ ... 0Xj6248Tpg
Με την αναφορα της λεξης καθηγητης στην απαντηση σου παιρνω πισω το συναδελφε, εγω ειμαι ερασιτεχνης και σχεδον αυτοδιδακτος,σε μπουζουκι,και κιθαρα(και ηλεκτρικη για να ερθω πιο κοντα στα δικα σου!) καθοτι ταλενταρα! :P :P :P

Παιδια τι συζηταμε,μπορει να βγαλαμε νευρο και να ειχαμε περισσοτερη διαθεση χθες , οκ, φανηκε, αλλα για να χασεις αυτο το ματς, μονο μια ,και τρομερα επιεικως ,τοσο κακη ομαδα οπως ο Παναθηναικος του Ραντονιτς μπορουσε να το καταφερει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2601
Δημοσιεύσεις: 7778
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 10:08 am

Ο χρήστης stavros83 αποβάλλεται απο το φόρουμ λόγω συμπεριφοράς

Συνεχίζουμε

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 11, 2023 10:19 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:58 am
villiskabas έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:16 am


καλημερα ειμαι καθηγητης ηλεκτρικου μπασου! και αυτο ειναι το καναλι μου αν θελει κανεις να ριξει καμια ματια! εσυ με ποιο οργανο kidd?
https://www.youtube.com/channel/UCJnIAJ ... 0Xj6248Tpg
Με την αναφορα της λεξης καθηγητης στην απαντηση σου παιρνω πισω το συναδελφε, εγω ειμαι ερασιτεχνης και σχεδον αυτοδιδακτος,σε μπουζουκι,και κιθαρα(και ηλεκτρικη για να ερθω πιο κοντα στα δικα σου!) καθοτι ταλενταρα! :P :P :P

Παιδια τι συζηταμε,μπορει να βγαλαμε νευρο και να ειχαμε περισσοτερη διαθεση χθες , οκ, φανηκε, αλλα για να χασεις αυτο το ματς, μονο μια ,και τρομερα επιεικως ,τοσο κακη ομαδα οπως ο Παναθηναικος του Ραντονιτς μπορουσε να το καταφερει.
Μάλλον ξέχασες πώς είχε "αυτοκτονήσει" η Φενέρμπαχτσε στο αντίστοιχο παιχνίδι της περσινής σεζόν.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 899
Δημοσιεύσεις: 11178
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 10:22 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:19 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:58 am


Με την αναφορα της λεξης καθηγητης στην απαντηση σου παιρνω πισω το συναδελφε, εγω ειμαι ερασιτεχνης και σχεδον αυτοδιδακτος,σε μπουζουκι,και κιθαρα(και ηλεκτρικη για να ερθω πιο κοντα στα δικα σου!) καθοτι ταλενταρα! :P :P :P

Παιδια τι συζηταμε,μπορει να βγαλαμε νευρο και να ειχαμε περισσοτερη διαθεση χθες , οκ, φανηκε, αλλα για να χασεις αυτο το ματς, μονο μια ,και τρομερα επιεικως ,τοσο κακη ομαδα οπως ο Παναθηναικος του Ραντονιτς μπορουσε να το καταφερει.
Μάλλον ξέχασες πώς είχε "αυτοκτονήσει" η Φενέρμπαχτσε στο αντίστοιχο παιχνίδι της περσινής σεζόν.
Αγαπητε δεν με ενδιαφερει καθολου τι εκανε η Φενερ περσυ,και τι κανουν οι αλλες ομαδες. Τα χαλια της δικης μου ομαδας με ενδιαφερουν. Που δεν ειναι ενα μεμονωμενο ματς, αλλα σχεδον καθε ματς.

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 10:24 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:19 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 9:58 am


Με την αναφορα της λεξης καθηγητης στην απαντηση σου παιρνω πισω το συναδελφε, εγω ειμαι ερασιτεχνης και σχεδον αυτοδιδακτος,σε μπουζουκι,και κιθαρα(και ηλεκτρικη για να ερθω πιο κοντα στα δικα σου!) καθοτι ταλενταρα! :P :P :P

Παιδια τι συζηταμε,μπορει να βγαλαμε νευρο και να ειχαμε περισσοτερη διαθεση χθες , οκ, φανηκε, αλλα για να χασεις αυτο το ματς, μονο μια ,και τρομερα επιεικως ,τοσο κακη ομαδα οπως ο Παναθηναικος του Ραντονιτς μπορουσε να το καταφερει.
Μάλλον ξέχασες πώς είχε "αυτοκτονήσει" η Φενέρμπαχτσε στο αντίστοιχο παιχνίδι της περσινής σεζόν.
η αληθεια ειναι δεν το θυμαμαι αυτο το ματς

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 11, 2023 10:26 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:22 am
BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:19 am


Μάλλον ξέχασες πώς είχε "αυτοκτονήσει" η Φενέρμπαχτσε στο αντίστοιχο παιχνίδι της περσινής σεζόν.
Αγαπητε δεν με ενδιαφερει καθολου τι εκανε η Φενερ περσυ,και τι κανουν οι αλλες ομαδες. Τα χαλια της δικης μου ομαδας με ενδιαφερουν. Που δεν ειναι ενα μεμονωμενο ματς, αλλα σχεδον καθε ματς.
Η ίδια ομάδα είναι που έκανε τις 4 σερί νίκες βέβαια, με τους ίδιους παίκτες και τον ίδιο προπονητή.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1798
Δημοσιεύσεις: 12023
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 10:40 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:26 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:22 am


Αγαπητε δεν με ενδιαφερει καθολου τι εκανε η Φενερ περσυ,και τι κανουν οι αλλες ομαδες. Τα χαλια της δικης μου ομαδας με ενδιαφερουν. Που δεν ειναι ενα μεμονωμενο ματς, αλλα σχεδον καθε ματς.
Η ίδια ομάδα είναι που έκανε τις 4 σερί νίκες βέβαια, με τους ίδιους παίκτες και τον ίδιο προπονητή.
Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε μείνει σε αυτές τις 4 νίκες συν τις 2 με Ερυθρό Αστέρα και Μπασκόνια και βρισκόμαστε σε 4πλη ισοβαθμία στην τελευταία θέση.

Μεμονωμένα κάθε ομάδα θα αυτοκτονήσει, θα κάνει κακό παιχνίδι, θα μπει σε εκτός έδρας κοιμισμένη, θα φάει 20-30αρα.
Όταν συμβαίνουν στην ίδια ομάδα την ίδια χρονιά, και χάνει με όποιον τρόπο μπορεί να υπάρξει ε υπάρχει ένα θεματάκι.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 899
Δημοσιεύσεις: 11178
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 11, 2023 10:47 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:26 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:22 am


Αγαπητε δεν με ενδιαφερει καθολου τι εκανε η Φενερ περσυ,και τι κανουν οι αλλες ομαδες. Τα χαλια της δικης μου ομαδας με ενδιαφερουν. Που δεν ειναι ενα μεμονωμενο ματς, αλλα σχεδον καθε ματς.
Η ίδια ομάδα είναι που έκανε τις 4 σερί νίκες βέβαια, με τους ίδιους παίκτες και τον ίδιο προπονητή.
H ιδια ομαδα ειναι,(αν και οι 2 απο τις 4 νικες ηταν με τα χιλια ζορια,Βιρτους και Αρμανι) που τωρα ειναι στην τελευταια θεση της βαθμολογιας με 6 σερι ηττες,αθλια αποδοση και αδυναμια να ανταποκριθει στις απαιτησεις των αγωνων που παιζει.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 11, 2023 10:48 am

pan24 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:40 am
BillyPao έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 10:26 am


Η ίδια ομάδα είναι που έκανε τις 4 σερί νίκες βέβαια, με τους ίδιους παίκτες και τον ίδιο προπονητή.
Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε μείνει σε αυτές τις 4 νίκες συν τις 2 με Ερυθρό Αστέρα και Μπασκόνια και βρισκόμαστε σε 4πλη ισοβαθμία στην τελευταία θέση.

Μεμονωμένα κάθε ομάδα θα αυτοκτονήσει, θα κάνει κακό παιχνίδι, θα μπει σε εκτός έδρας κοιμισμένη, θα φάει 20-30αρα.
Όταν συμβαίνουν στην ίδια ομάδα την ίδια χρονιά, και χάνει με όποιον τρόπο μπορεί να υπάρξει ε υπάρχει ένα θεματάκι.
Δε θεωρώ ότι θα έπρεπε να είμαστε τόσο χαμηλά στη βαθμολογία, αλλά εδώ η Αρμάνι έχει μείνει στις 6 νίκες. Όταν η ομάδα προσπαθεί, αλλά δεν επιβραβεύεται (δηλαδή δεν κερδίζει), τότε είναι φυσιολογικό να δημιουργείται απογοητεύση και οι παίκτες να μην έχουν αυτοπεποίθηση.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1314
Δημοσιεύσεις: 2134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Ιαν 11, 2023 11:02 am

shtarkws έγραψε:
Τρί Ιαν 10, 2023 10:29 pm
+1 φάουλ assistant77
Δεκτο το φαουλ boss........λογικα και τα υπολοιπα καπως ετσι θα τα τσιμπησω......αλλα δε γινεται ειδικα σε τετοιες καταστασεις οπου κρινονται αποτελεσματα να μη σχολιασω εναν τοσο σημαντικο παραγοντα του παιχνιδιου........αν ειχε βαλει εστω μια βολη ο Πονιτκα λογικα οι 3 τελευταιες σελιδες δε θα ειχαν γραφτει.......

Δεκτοι οι κανονες σας,δεν τους καταλαβαινω αλλα οπως εγω στο δικο μου μαγαζι εχω τους δικους μου κανονες αν μπεις ,ετσι κι εσεις μπορειτε να βαζετε ο,τι κανονες θετε στο δικο σας μαγαζι................

Χαιρομαι μονο που οταν στα πρωτα χρονια αυτου του φορουμ μου ειχε γινει προταση να γινω moderator την ειχα απορριψει(λογω φορτου εργασιας τοτε)........σιγουρα δε θα μπορουσα να υπερασπιστω αυτους τους κανονες...

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 11, 2023 11:07 am

assistant77 έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 11:02 am
shtarkws έγραψε:
Τρί Ιαν 10, 2023 10:29 pm
+1 φάουλ assistant77
Δεκτο το φαουλ boss........λογικα και τα υπολοιπα καπως ετσι θα τα τσιμπησω......αλλα δε γινεται ειδικα σε τετοιες καταστασεις οπου κρινονται αποτελεσματα να μη σχολιασω εναν τοσο σημαντικο παραγοντα του παιχνιδιου........αν ειχε βαλει εστω μια βολη ο Πονιτκα λογικα οι 3 τελευταιες σελιδες δε θα ειχαν γραφτει.......

Δεκτοι οι κανονες σας,δεν τους καταλαβαινω αλλα οπως εγω στο δικο μου μαγαζι εχω τους δικους μου κανονες αν μπεις ,ετσι κι εσεις μπορειτε να βαζετε ο,τι κανονες θετε στο δικο σας μαγαζι................

Χαιρομαι μονο που οταν στα πρωτα χρονια αυτου του φορουμ μου ειχε γινει προταση να γινω moderator την ειχα απορριψει(λογω φορτου εργασιας τοτε)........σιγουρα δε θα μπορουσα να υπερασπιστω αυτους τους κανονες...
Η αλήθεια είναι ότι οι κανόνες που αφορούν το σχολιασμό για το συγκεκριμένο θέμα είναι λίγο αυστηροί, τουλάχιστον για μένα. Το να απαγορεύεται ο σχολιασμός της διαιτησίας, μπορεί να δημιουργεί την εντύπωση ότι για κάποιους η διαιτησία δεν αποτελεί κομμάτι του παιχνιδιού ή είναι πάντα αμερόληπτη.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BillyPao την Τετ Ιαν 11, 2023 11:11 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”