Kώστας Σλούκας - Ο αρχηγός του ΠΑΟ

Συντονιστής: Captains

Lapro13

 junior
Reactions: 128
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2020 6:04 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 3:02 pm

karamelitsa έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 2:37 pm
80sLover έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 1:29 pm


Ειναι απιστευτο το ποσο ασχολειστε με την στατιστικη +- % για να μειωσετε τον Σλουκα ως παικτη..λες και τα παντα ειναι η στατιστικη....βασει στατιστικης λοιπον ο Σλουκας κανει τα καλυτερα νουμερα της καριερας του...επειδη ισως βρηκε το περιβαλλον που του ταιριαζει.
Επισης ενδιαφερον θα ριχε να μας πεις τα +-%+- του Σερχιο Γιουλ..... αλλα ολοι ξερουμε οτι χωρις αυτον Η Ρεαλ δεν θα το επαιρνε περσι...
Οποτε εκτος απο τα στατιστικα ειναι κατι που λεγεται ηγετικη φυσιογνωμια...αυτος που οντας η στατιστικη του στο - 100 ξερεις οτι θα παρει ενα σουτ που θα σ χαρισει την κουπα...
Και αυτο ο Σλουκας το εχει...ειναι ΗΓΕΤΗΣ...
Απο την αλλη ο Ναιτζελ Ουιλιαμς Γκος που πηρατε για να τον αντικαταστησει κομματακι δυσκολο.

Επισης δεν ειμαστε λογιστες ουτε του Σλουκα ουτε του Dpg...και απο τη στιγμη που τα λεφτα που πηρε ο Σλουκας δεν επηρεασαν επ ουδενι τις αλλες κινησεις δεν μας πεφτει κανενας λογος.
Ο Σλουκας ηγέτης;;; Εντάξει είπαμε να πει ο καθένας μας την εξυπνάδα του αλλά υπάρχει και όριο.
Οσο ηγετης ειναι ο Σλουκας τοσο σκακιστης ειναι και ο Μπαρτζωκας. Δεν το λεω με καμμια ειρωνεια, τεινουμε στην Ελλαδα να υπερβαλουμε. Αληθεια, απο που εχει το σκακιστης; Ο ανθρωπος ειναι το ακριβως αντιθετο, δεν εμπνει καμμια ηρεμια ξεχορα απ τα απαραδεκτα μπινελικια ακομα και στα αγγλικα (goddamn)! Ακου σκακιστης, πιο πολυ ντελιβερας ειναι με το βρωμοστομα του.

Ο Σλουκας ουτε καν ηγετης. Οταν ειναι καλα σωματικα φτιαχνει παιχνιδι για τους αλλους, βαζει κανα δυο σημαντικα καλαθια αλλα ως εκει. Ο Ναν θα παιρνει τα δυσκολα σουτ.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1393
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 3:14 pm

karamelitsa έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 2:37 pm
Ο Σλουκας ηγέτης;;; Εντάξει είπαμε να πει ο καθένας μας την εξυπνάδα του αλλά υπάρχει και όριο.
Γενικά δεν συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση γιατί οι φίλοι Ολυμπιακοί δεν είναι όσο αντικειμενικοί θα ήθελα στο συγκεκριμένο θέμα αλλά σε αυτό που λες είσαι λάθος. Ο Σλούκας είναι ο ηγέτης του Παναθηναικού και ο μόνος που πρέπει να έχει την μπάλα στα χέρια του στις κρίσιμες στιγμές. Ακόμα και αν θεωρείς ότι ο Σλούκας δεν ήταν ηγέτης στο παρελθόν, φέτος είναι τι να κάνουμε δηλαδή
Lapro13 έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:02 pm
Ο Σλουκας ουτε καν ηγετης. Οταν ειναι καλα σωματικα φτιαχνει παιχνιδι για τους αλλους, βαζει κανα δυο σημαντικα καλαθια αλλα ως εκει. Ο Ναν θα παιρνει τα δυσκολα σουτ.
Ο Ναν μπορεί να πάρει το σημαντικό σουτ αλλά ο Σλούκας θα αποφασίσει. Έχουμε δει πάρα πολλές φορές τον (παικταρά) Ναν να κουτουλάει όταν πρέπει να οργανώσει μια επίθεση από την αρχή.

1
1 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 298
Δημοσιεύσεις: 726
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 3:39 pm

Ο Σλούκας φέτος είναι όντως ο ηγέτης του Παναθηναϊκού.

Εγώ δεν βλέπω παιχνίδια άλλων ομάδων, οπότε πολύ λογικό να μην βλέπουν παιχνίδια του ΠΑΟ και οι φίλοι του Ολυμπιακού.

Όσοι όμως έχουν δει Παναθηναϊκό φέτος είναι εύκολο να καταλάβουν πόσο σημαντικός είναι για την ομάδα.

Αυτό δε σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός έκανε λάθος που δεν τον κράτησε. Εφ όσον υπήρχε θέμα με τον Μπαρτζώκα ο Σλούκας δύσκολα θα ήταν τόσο αποδοτικός.

Εμάς φυσικά μας βοήθησε πολύ ότι έφυγε, αλλά δουλειά του Μπαρτζώκα είναι να είναι καλή η ομάδα του, όχι κακός ο Παναθηναϊκός.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsoureki

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Σεπ 22, 2023 9:03 am
Τοποθεσία: ΧΑΪΔΑΡΙ
Αγαπημένος παίκτης: Qyntel Woods
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:14 pm
karamelitsa έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 2:37 pm
Ο Σλουκας ηγέτης;;; Εντάξει είπαμε να πει ο καθένας μας την εξυπνάδα του αλλά υπάρχει και όριο.
Γενικά δεν συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση γιατί οι φίλοι Ολυμπιακοί δεν είναι όσο αντικειμενικοί θα ήθελα στο συγκεκριμένο θέμα αλλά σε αυτό που λες είσαι λάθος. Ο Σλούκας είναι ο ηγέτης του Παναθηναικού και ο μόνος που πρέπει να έχει την μπάλα στα χέρια του στις κρίσιμες στιγμές. Ακόμα και αν θεωρείς ότι ο Σλούκας δεν ήταν ηγέτης στο παρελθόν, φέτος είναι τι να κάνουμε δηλαδή
Lapro13 έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:02 pm
Ο Σλουκας ουτε καν ηγετης. Οταν ειναι καλα σωματικα φτιαχνει παιχνιδι για τους αλλους, βαζει κανα δυο σημαντικα καλαθια αλλα ως εκει. Ο Ναν θα παιρνει τα δυσκολα σουτ.
Ο Ναν μπορεί να πάρει το σημαντικό σουτ αλλά ο Σλούκας θα αποφασίσει. Έχουμε δει πάρα πολλές φορές τον (παικταρά) Ναν να κουτουλάει όταν πρέπει να οργανώσει μια επίθεση από την αρχή.

Αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι λίγο υπερβολή να λέμε ότι δεν είναι και ηγέτης θες να μου πεις οτι οι οπαδοί του ΠΑΟ το βλέπουν πιο αντικειμενικά? Δηλαδή να βγει κάποιος οπαδός του ΠΑΟ να πει οτι όχι ξέρεις τι ο παίκτης που πήρα απο τον αιώνιο με 3εκ το χρόνο δεν είναι παικτάρας? Εδώ είχε βαφτίστει ηγέτης ο Παπαπέτρου ( που δεν σημαίνει ότι είναι κακός παίκτης) και δεν είναι ο Σλούκας? Απλά είναι πληρωμένη υπεραξία για να κάνει το κομμάτι του o Dpg. Ηγέτης είναι, αλλά του μεγέθους του Διαμαντίδη, του Σπανούλη, των Ισπανών της Ρεαλ και της Μπάρτσα δεν είναι. Απλά πληρώνεται σαν κι αυτούς ή μάλλον καλύτερα από αυτούς.

Για εμένα αυτό είναι το πρόβλημα. Γιατί να κάτσω να εκθιάσω τον Σλούκα των 3εκ και όχι πχ τον James τον 2εκ? Τι παραπάνω κάνει και αξίζει ένα 50%? Είναι, αφού μιλάμε για ηγέτες, τόσο καλύτερος του James? Όμοια, επειδή ανέφερα τον Βεζενκοφ πριν προφανώς θα τον ήθελα στην ομάδα μου άμα έρθει ευρώπη. Αν όμως ζητήσει εξωφρενικά λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Αν πει για παραδείγμα ξέρεις κάτι έρχομαι απο NBA, ημουν MVP ευρωλίγκας μετράω ως Έλληνας στα διαβατήρια οπότε δώστε μου 7 ή 8 εκατομμύρια τον χρόνο ε εκεί θα κολλήσω. Αξίζει κάποιος παίκτης τόσο μεγάλο ποσοστό του μπάτζετ? Τι θα μου προσφέρει για να δικαιολογήσω τέτοιο συμβόλαιο?

0
80sLover

 junior
Reactions: 144
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:31 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ23
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 3:42 pm

Εγω τους καταλαβαινω τους οπαδους του ΟΣΦΠ...
Ειναι σαν να λεμε οτι οι Παναθηναικοι συμπαθουσαν τον Σπανυυλη η λεγανε καλα λογια οταν πηγε απεναντι...αυτα ειναι ουτοπικα.

0
It's not about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward.
THAT'S HOW WINNING IS DONE!
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1393
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 3:51 pm

tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:14 pm


Γενικά δεν συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση γιατί οι φίλοι Ολυμπιακοί δεν είναι όσο αντικειμενικοί θα ήθελα στο συγκεκριμένο θέμα αλλά σε αυτό που λες είσαι λάθος. Ο Σλούκας είναι ο ηγέτης του Παναθηναικού και ο μόνος που πρέπει να έχει την μπάλα στα χέρια του στις κρίσιμες στιγμές. Ακόμα και αν θεωρείς ότι ο Σλούκας δεν ήταν ηγέτης στο παρελθόν, φέτος είναι τι να κάνουμε δηλαδή


Ο Ναν μπορεί να πάρει το σημαντικό σουτ αλλά ο Σλούκας θα αποφασίσει. Έχουμε δει πάρα πολλές φορές τον (παικταρά) Ναν να κουτουλάει όταν πρέπει να οργανώσει μια επίθεση από την αρχή.

Αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι λίγο υπερβολή να λέμε ότι δεν είναι και ηγέτης θες να μου πεις οτι οι οπαδοί του ΠΑΟ το βλέπουν πιο αντικειμενικά? Δηλαδή να βγει κάποιος οπαδός του ΠΑΟ να πει οτι όχι ξέρεις τι ο παίκτης που πήρα απο τον αιώνιο με 3εκ το χρόνο δεν είναι παικτάρας? Εδώ είχε βαφτίστει ηγέτης ο Παπαπέτρου ( που δεν σημαίνει ότι είναι κακός παίκτης) και δεν είναι ο Σλούκας? Απλά είναι πληρωμένη υπεραξία για να κάνει το κομμάτι του o Dpg. Ηγέτης είναι, αλλά του μεγέθους του Διαμαντίδη, του Σπανούλη, των Ισπανών της Ρεαλ και της Μπάρτσα δεν είναι. Απλά πληρώνεται σαν κι αυτούς ή μάλλον καλύτερα από αυτούς.
Ξεκινάς το σχόλιο σου ρωτώντας με 2-3 πράγματα τα οποία δεν είπα και δεν έχουν σχέση με αυτό που σχολίασα και τελειώνεις με την κλασσική υπερβολή που ανέφερα πιο πάνω που με κάνει να απέχω.
Λίγο άσχετο αλλά ξέρεις τι παίρνει ο Brown στους Celtics σε σχέση με τον Τζόρνταν; Σημαίνει ότι είναι καλύτερος παίκτης;
tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm
Για εμένα αυτό είναι το πρόβλημα. Γιατί να κάτσω να εκθιάσω τον Σλούκα των 3εκ και όχι πχ τον James τον 2εκ? Τι παραπάνω κάνει και αξίζει ένα 50%? Είναι, αφού μιλάμε για ηγέτες, τόσο καλύτερος του James? Όμοια, επειδή ανέφερα τον Βεζενκοφ πριν προφανώς θα τον ήθελα στην ομάδα μου άμα έρθει ευρώπη. Αν όμως ζητήσει εξωφρενικά λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Αν πει για παραδείγμα ξέρεις κάτι έρχομαι απο NBA, ημουν MVP ευρωλίγκας μετράω ως Έλληνας στα διαβατήρια οπότε δώστε μου 7 ή 8 εκατομμύρια τον χρόνο ε εκεί θα κολλήσω. Αξίζει κάποιος παίκτης τόσο μεγάλο ποσοστό του μπάτζετ? Τι θα μου προσφέρει για να δικαιολογήσω τέτοιο συμβόλαιο?
Να εκθειάσεις όποιον θέλεις και ας του δώσεις όσα λεφτά από θέλεις. Το θέμα είναι πιο περίπλοκο από απλά το από που έρχεσαι και το τι έχεις κερδίσει. Ο Κώστας ήρθε σαν πρωτάθλητης ΝΒΑ, φαντάσου τι πρέπει να παίρνει με αυτή τη λογική. Με την ίδια λογική τι έχει κερδίσει ο Τζέιμς και τι ο Σλούκας; Τέσπα δεν θα κάνω κουμάντο στην γνώμη σου και στην τσέπη σου. Όπως είπα δεν με ψήνει αυτή η κουβέντα. Καλή συνέχεια.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 298
Δημοσιεύσεις: 726
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 4:06 pm

tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm

Για εμένα αυτό είναι το πρόβλημα. Γιατί να κάτσω να εκθιάσω τον Σλούκα των 3εκ και όχι πχ τον James τον 2εκ? Τι παραπάνω κάνει και αξίζει ένα 50%? Είναι, αφού μιλάμε για ηγέτες, τόσο καλύτερος του James? Όμοια, επειδή ανέφερα τον Βεζενκοφ πριν προφανώς θα τον ήθελα στην ομάδα μου άμα έρθει ευρώπη. Αν όμως ζητήσει εξωφρενικά λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Αν πει για παραδείγμα ξέρεις κάτι έρχομαι απο NBA, ημουν MVP ευρωλίγκας μετράω ως Έλληνας στα διαβατήρια οπότε δώστε μου 7 ή 8 εκατομμύρια τον χρόνο ε εκεί θα κολλήσω. Αξίζει κάποιος παίκτης τόσο μεγάλο ποσοστό του μπάτζετ? Τι θα μου προσφέρει για να δικαιολογήσω τέτοιο συμβόλαιο?
Από πάνω έγραψα ότι δεν ήταν απαραίτητα λάθος για τον Ολυμπιακό ότι τον άφησε να φύγει.

Εσύ τι ακριβώς προσπαθείς να πεις? Ότι κακώς τον πήρε ο ΠΑΟ με τόσα λεφτά?

Ποιον θα μπορούσε να φέρει που να ήταν καλύτερος?
Γιατί ο Τζέιμς δεν ήταν διαθέσιμος.
Τον Καμπατσο τον προσπάθησε αλλά δεν...

Ο Σλούκας ήταν η καλύτερη επιλογή εκείνη τη χρονική στιγμή. Υπεραξία μπορείς να το πεις αλλά εφόσον δεν ερχόταν με λιγότερα δε μπορούσες να κάνεις αλλιώς.

Αφού και εμείς είμαστε ευχαριστημένοι που τον έχουμε και εσείς που τον ξεφορτωθηκατε όλα μια χαρά.

Το να μας λες ότι θα πρεπε να μας χαλάει που παίρνει τόσα πολλά ένας τόσο σημαντικός για εμάς παίχτης μάλλον δείχνει ότι κάτι χαλάει εσένα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsoureki

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Σεπ 22, 2023 9:03 am
Τοποθεσία: ΧΑΪΔΑΡΙ
Αγαπημένος παίκτης: Qyntel Woods
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 4:36 pm

xomitsious έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 4:06 pm
tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm

Για εμένα αυτό είναι το πρόβλημα. Γιατί να κάτσω να εκθιάσω τον Σλούκα των 3εκ και όχι πχ τον James τον 2εκ? Τι παραπάνω κάνει και αξίζει ένα 50%? Είναι, αφού μιλάμε για ηγέτες, τόσο καλύτερος του James? Όμοια, επειδή ανέφερα τον Βεζενκοφ πριν προφανώς θα τον ήθελα στην ομάδα μου άμα έρθει ευρώπη. Αν όμως ζητήσει εξωφρενικά λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Αν πει για παραδείγμα ξέρεις κάτι έρχομαι απο NBA, ημουν MVP ευρωλίγκας μετράω ως Έλληνας στα διαβατήρια οπότε δώστε μου 7 ή 8 εκατομμύρια τον χρόνο ε εκεί θα κολλήσω. Αξίζει κάποιος παίκτης τόσο μεγάλο ποσοστό του μπάτζετ? Τι θα μου προσφέρει για να δικαιολογήσω τέτοιο συμβόλαιο?
Από πάνω έγραψα ότι δεν ήταν απαραίτητα λάθος για τον Ολυμπιακό ότι τον άφησε να φύγει.

Εσύ τι ακριβώς προσπαθείς να πεις? Ότι κακώς τον πήρε ο ΠΑΟ με τόσα λεφτά?

Ποιον θα μπορούσε να φέρει που να ήταν καλύτερος?
Γιατί ο Τζέιμς δεν ήταν διαθέσιμος.
Τον Καμπατσο τον προσπάθησε αλλά δεν...

Ο Σλούκας ήταν η καλύτερη επιλογή εκείνη τη χρονική στιγμή. Υπεραξία μπορείς να το πεις αλλά εφόσον δεν ερχόταν με λιγότερα δε μπορούσες να κάνεις αλλιώς.

Αφού και εμείς είμαστε ευχαριστημένοι που τον έχουμε και εσείς που τον ξεφορτωθηκατε όλα μια χαρά.

Το να μας λες ότι θα πρεπε να μας χαλάει που παίρνει τόσα πολλά ένας τόσο σημαντικός για εμάς παίχτης μάλλον δείχνει ότι κάτι χαλάει εσένα.
Οκ πάω πάσο τότε, δεν ξέρω ποιός ήταν διαθέσιμος τότε με ποιά λεφτά αν όντως ήταν ο μόνος και ο ΠΑΟ καιγόταν για πρωτοκλασσάτο pg εκείνη την περίοδο η τιμή του δικαιολογείται κάπως. Απλά εγώ λέω οτι με τα ίδια λεφτά θα έριχνα λίγο προσδοκίες και θα προτιμούσα να πάρω πχ δυο Γκος ( για να παίζει ο ένας στους τραυματισμούς του άλλου :hoho: ) ή παίκτες παρόμοιου κασέ και επιπέδου απ' τον να πάω full in σε ένα παίκτη και ας ήταν λίγο καλύτερος. Δηλαδή δεν θα ήθελα να τον πληρώνει η ομάδα μου, αν έσενα δεν σε πειράζει να δίνει υπεραξίες η δικία σου με γεια σας και χαρά σας.

0
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 298
Δημοσιεύσεις: 726
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 4:47 pm

tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 4:36 pm
xomitsious έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 4:06 pm


Από πάνω έγραψα ότι δεν ήταν απαραίτητα λάθος για τον Ολυμπιακό ότι τον άφησε να φύγει.

Εσύ τι ακριβώς προσπαθείς να πεις? Ότι κακώς τον πήρε ο ΠΑΟ με τόσα λεφτά?

Ποιον θα μπορούσε να φέρει που να ήταν καλύτερος?
Γιατί ο Τζέιμς δεν ήταν διαθέσιμος.
Τον Καμπατσο τον προσπάθησε αλλά δεν...

Ο Σλούκας ήταν η καλύτερη επιλογή εκείνη τη χρονική στιγμή. Υπεραξία μπορείς να το πεις αλλά εφόσον δεν ερχόταν με λιγότερα δε μπορούσες να κάνεις αλλιώς.

Αφού και εμείς είμαστε ευχαριστημένοι που τον έχουμε και εσείς που τον ξεφορτωθηκατε όλα μια χαρά.

Το να μας λες ότι θα πρεπε να μας χαλάει που παίρνει τόσα πολλά ένας τόσο σημαντικός για εμάς παίχτης μάλλον δείχνει ότι κάτι χαλάει εσένα.
Οκ πάω πάσο τότε, δεν ξέρω ποιός ήταν διαθέσιμος τότε με ποιά λεφτά αν όντως ήταν ο μόνος και ο ΠΑΟ καιγόταν για πρωτοκλασσάτο pg εκείνη την περίοδο η τιμή του δικαιολογείται κάπως. Απλά εγώ λέω οτι με τα ίδια λεφτά θα έριχνα λίγο προσδοκίες και θα προτιμούσα να πάρω πχ δυο Γκος ( για να παίζει ο ένας στους τραυματισμούς του άλλου :hoho: ) ή παίκτες παρόμοιου κασέ και επιπέδου απ' τον να πάω full in σε ένα παίκτη και ας ήταν λίγο καλύτερος. Δηλαδή δεν θα ήθελα να τον πληρώνει η ομάδα μου, αν έσενα δεν σε πειράζει να δίνει υπεραξίες η δικία σου με γεια σας και χαρά σας.
Ήταν στάνταρ απαραίτητη μια υπεραξία. Ο Παναθηναϊκός είχε πολύ μεγαλύτερη ανάγκη τον Σλούκα από ότι ο Σλούκας τον Παναθηναϊκό.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1736
Δημοσιεύσεις: 4362
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Απρ 14, 2024 5:26 pm

tsoureki έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 3:41 pm


Για εμένα αυτό είναι το πρόβλημα. Γιατί να κάτσω να εκθιάσω τον Σλούκα των 3εκ και όχι πχ τον James τον 2εκ? Τι παραπάνω κάνει και αξίζει ένα 50%? Είναι, αφού μιλάμε για ηγέτες, τόσο καλύτερος του James? Όμοια, επειδή ανέφερα τον Βεζενκοφ πριν προφανώς θα τον ήθελα στην ομάδα μου άμα έρθει ευρώπη. Αν όμως ζητήσει εξωφρενικά λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Αν πει για παραδείγμα ξέρεις κάτι έρχομαι απο NBA, ημουν MVP ευρωλίγκας μετράω ως Έλληνας στα διαβατήρια οπότε δώστε μου 7 ή 8 εκατομμύρια τον χρόνο ε εκεί θα κολλήσω. Αξίζει κάποιος παίκτης τόσο μεγάλο ποσοστό του μπάτζετ? Τι θα μου προσφέρει για να δικαιολογήσω τέτοιο συμβόλαιο?
ο σλουκας δεν παιρνει 3 παιρνει 2.7 και ο τζειμς δεν παιρνει 2 αλλα 2.5 μπορει και παραπανω

ο σλουκας εχει παει 10 φ4 και εχει παρει 3 κουπες ο τζειμς εχει παρει κατι τζαμαριες του πεδουλακη
παιζει ρολο και το βιογραφικο που κουβαλαει ενας παιχτης

εφοσον φετος ο σλουκας δεν κοβει απτο μπατζετ για αλλες θεσεις οπως εκανε καποτε ο καλαθης δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το ποσα παιρνει
εσυ δηλαδη εχεις προβλημα που ο μιλουτινοφ παιρνει 1.8 για να κανει τα ρεπα του ραιτ?
ετσι δεν εχουμε και εμεις για τον σλουκα

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1862
Δημοσιεύσεις: 2300
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Απρ 14, 2024 5:50 pm

80sLover έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 12:23 pm
...καλυτερα να λετε προτιμησαμε να ταισουμε τον εγωισμο του προπονητη μας, τον οποιο θεωρησαμε πιο σημαντικο απο τον Σλουκα....το αν αυτο ηταν σωστο θα το δειξει η πορεια.
Προτιμήσαμε να τιμήσουμε τον επαγγελματισμό και την κατάρτιση του επί διετία καλύτερου προπονητή της ευρωλίγκας, και όχι]του Σλούκα, στον οποίο σκάσαμε ένα σεβαστό ποσό, αλλά αυτός βρήκε αλλού να του σκάσουν περισσότερα.
Το αν αυτό ήταν σωστό θα το δείξει η πορεία και, όσον αφορά στην ομάδα σας, θα το δείξει η επόμενη και η μεθεπόμενη χρονιά που θα συνεχίσετε να σκάτε συμβόλαιο του γερασμένου τότε Σλούκα, το οποίο φορτωθήκατε λόγω των εμμονών του προέδρου σας.


Λόγος επεξεργασίας : Απρεπείς εκφράσεις

2
2 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
HackerBaby

 euroleague
Reactions: 478
Δημοσιεύσεις: 1014
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 6:30 pm

lefpan έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 5:50 pm
80sLover έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 12:23 pm
...καλυτερα να λετε προτιμησαμε να ταισουμε τον εγωισμο του προπονητη μας, τον οποιο θεωρησαμε πιο σημαντικο απο τον Σλουκα....το αν αυτο ηταν σωστο θα το δειξει η πορεια.
Προτιμήσαμε να τιμήσουμε τον επαγγελματισμό και την κατάρτιση του επί διετία καλύτερου προπονητή της ευρωλίγκας, και όχι]του Σλούκα, στον οποίο σκάσαμε ένα σεβαστό ποσό, αλλά αυτός βρήκε αλλού να του σκάσουν περισσότερα.
Το αν αυτό ήταν σωστό θα το δείξει η πορεία και, όσον αφορά στην ομάδα σας, θα το δείξει η επόμενη και η μεθεπόμενη χρονιά που θα συνεχίσετε να σκάτε συμβόλαιο του γερασμένου τότε Σλούκα, το οποίο φορτωθήκατε λόγω των εμμονών του προέδρου σας.
Ποπό θέλω να δω αν σηκώσει καμία Ευρωλίγκα φέτος ο γέρο Σλούκας που θα κρυφτείς.

Καλό θα είναι να μη γράφονται τόσο εύκολα εδώ μέσα σχόλια τύπου γκαζετα, να κρατάμε τα προσχήματα όταν διαφωνούμε

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3804
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Απρ 14, 2024 6:35 pm

lefpan έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 5:50 pm
80sLover έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 12:23 pm
...καλυτερα να λετε προτιμησαμε να ταισουμε τον εγωισμο του προπονητη μας, τον οποιο θεωρησαμε πιο σημαντικο απο τον Σλουκα....το αν αυτο ηταν σωστο θα το δειξει η πορεια.
Προτιμήσαμε να τιμήσουμε τον επαγγελματισμό και την κατάρτιση του επί διετία καλύτερου προπονητή της ευρωλίγκας, και όχι]του Σλούκα, στον οποίο σκάσαμε ένα σεβαστό ποσό, αλλά αυτός βρήκε αλλού να του σκάσουν περισσότερα.
Το αν αυτό ήταν σωστό θα το δείξει η πορεία και, όσον αφορά στην ομάδα σας, θα το δείξει η επόμενη και η μεθεπόμενη χρονιά που θα συνεχίσετε να σκάτε συμβόλαιο του γερασμένου τότε Σλούκα, το οποίο φορτωθήκατε λόγω των εμμονών του προέδρου σας.
Από τη στιγμή που ο Γιαννακόπουλος τα έχει και τα δίνει και παράλληλα δε χρειάζεται να κόψει χρήματα από αλλού, μικρή σημασία έχει τι λες εσύ.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2419
Δημοσιεύσεις: 7060
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 6:36 pm

Ρίξτε τους τόνους και μην γράφετε για να πυροδοτήσετε εντάσεις. Μιλάμε μπασκετικά.
Billypao και Lefpan είστε στα 4 φάουλ και αν θέλετε να συνεχίσετε στο φόρουμ μην εμπλακείτε σε προσωπικές διαμάχες , σας παρακαλώ. :peace:

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
80sLover

 junior
Reactions: 144
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:31 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ23
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Απρ 14, 2024 7:03 pm

lefpan έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 5:50 pm
80sLover έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 12:23 pm
...καλυτερα να λετε προτιμησαμε να ταισουμε τον εγωισμο του προπονητη μας, τον οποιο θεωρησαμε πιο σημαντικο απο τον Σλουκα....το αν αυτο ηταν σωστο θα το δειξει η πορεια.
Προτιμήσαμε να τιμήσουμε τον επαγγελματισμό και την κατάρτιση του επί διετία καλύτερου προπονητή της ευρωλίγκας, και όχι]του Σλούκα, στον οποίο σκάσαμε ένα σεβαστό ποσό, αλλά αυτός βρήκε αλλού να του σκάσουν περισσότερα.
Το αν αυτό ήταν σωστό θα το δείξει η πορεία και, όσον αφορά στην ομάδα σας, θα το δείξει η επόμενη και η μεθεπόμενη χρονιά που θα συνεχίσετε να σκάτε συμβόλαιο του γερασμένου τότε Σλούκα, το οποίο φορτωθήκατε λόγω των εμμονών του προέδρου σας.


Λόγος επεξεργασίας : Απρεπείς εκφράσεις
Τον Σλουκα τον ηθελε ο προπονητης...εκεινη την εποχη περσι δεν ηταν διαθεσιμη καμια επιλογη υψηλου επιπεδου εκτος του Καμπατσο που του δωσαμε τα διπλα λεφτα απ' οτι η Ρεαλ αλλα για δικους του λογους πηγε εκει.

Οσον αφορα την ηλικια αν ο αθλητης κανει καλη ζωη και προπονηση και ειναι αφοσιωμενος στο αθλημα μεχρι τα 36 μπορει να αποδιδει σε υψηλο επιπεδο...αλλωστε θυμασαι οτι περσι απο τον γερο Γιουλ εχασες στο σουτ την Ευρωλιγκα και ο γερο Τσατσο σου γυρισε το ματς

0
It's not about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward.
THAT'S HOW WINNING IS DONE!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”