2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 3:42 pm

A.CAB II έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 3:24 pm
Tracy Mac έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 3:08 pm


παντως μυριο πηρε σιγουρα φετος απο χιμκι, μπορει και παραπανω. αν θυμαμαι καλα πηρε κοντα 1,5 φετος, αν κανω λαθος διορθωστε με.

δεν ειναι να δωσεις σε μπουκερ 1,3 αλλα ουτε και 600 που γραφτηκε πιο πανω. θεωρω ομως οτι το μυριο θα το βρει καθως εχει κατι που δυσκολα βρισκεις σε σεντερ ειδικα ευρωλιγκα: ειναι πολυ καλος επιθετικα.
Πήρε 1,5 μύριο μετά από μία μόλις χρονιά στην Ευρολίγκα; Τότε ο Μάρτιν του Ολυμπιακού με καλύτερα νούμερα ως ρούκι πρέπει να κοστίζει 2 μύρια. Επίσης αν παίρνει 1,5 μύριο ο Μπούκερ τότε ο Χάντερ της Μακάμπι με κούπα στην πλάτη πόσο κάνει δηλαδή;
Να δω ποιός θα του δώσει 1 και 1,5 φέτος.
αρχικα τοσα του εδωσε η χιμκι και δυσκολα να τα εβρισκε καπου αλλου. επισης κοντα 1,5 θυμαμαι να λενε καλοκαιρι, δεν ξερω αν ειναι αληθεια κιολας για αυτο ειπα αν θυμαται καποιος καλυτερα να με διορθωσει.

ο μπουκερ εχει παιξει και 2 χρονιες μπαγερν eurocup που ηταν παρα πολυ καλος, συν μια χρονια ευρωλιγκα μπαγερν συν μια χρονια ευρωλιγκα κιμκι που και παλι ηταν πολυ καλος. βαλε οτι ειναι δυσκολο να βρεις πολυ καλο επιθετικα σεντερ, βαλε οτι ειναι χιμκι οποτε θα τσιμπισε και κανα 400-500αρι παραπανω, βαλε και 2 χρονιες ηδη eurocup και αλλες 2 χρονιες ευρωλιγκα οποτε δεν ειναι ακυρο απο το μυριο να πηγε κοντα 1,5 καλοκαιρι.

τωρα για του χρονου θεωρω οτι παλι στο μυριο θα παει, απλως οχι σε τοπ ομαδα. για τοπ ομαδα κανα 800αρι τον κοβω.

ο μαρτιν εχει μιση σεζον ευρωλιγκα και ο μπουκερ ειχε σχεδον 4 ευρωπη (2+2), οποτε δεν συγκρινονται. συν οτι ο μπουκερ ειναι πιο ψηλος και δυνατος απο τον μαρτιν. ο χαντερ ειναι μεγαλος πλεον σε ηλικια και νομιζω οτι ρεαλ μετα απο οσφπ πηρε 1 μυριο, οποτε απο τσσκα ισως λιγο παραπανω 1,2 π.χ. και αυτος αν πηγαινε χιμκι 1,5 θα επαιρνε.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 4:08 pm

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 3:42 pm
A.CAB II έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 3:24 pm


Πήρε 1,5 μύριο μετά από μία μόλις χρονιά στην Ευρολίγκα; Τότε ο Μάρτιν του Ολυμπιακού με καλύτερα νούμερα ως ρούκι πρέπει να κοστίζει 2 μύρια. Επίσης αν παίρνει 1,5 μύριο ο Μπούκερ τότε ο Χάντερ της Μακάμπι με κούπα στην πλάτη πόσο κάνει δηλαδή;
Να δω ποιός θα του δώσει 1 και 1,5 φέτος.
αρχικα τοσα του εδωσε η χιμκι και δυσκολα να τα εβρισκε καπου αλλου. επισης κοντα 1,5 θυμαμαι να λενε καλοκαιρι, δεν ξερω αν ειναι αληθεια κιολας για αυτο ειπα αν θυμαται καποιος καλυτερα να με διορθωσει.

ο μπουκερ εχει παιξει και 2 χρονιες μπαγερν eurocup που ηταν παρα πολυ καλος, συν μια χρονια ευρωλιγκα μπαγερν συν μια χρονια ευρωλιγκα κιμκι που και παλι ηταν πολυ καλος. βαλε οτι ειναι δυσκολο να βρεις πολυ καλο επιθετικα σεντερ, βαλε οτι ειναι χιμκι οποτε θα τσιμπισε και κανα 400-500αρι παραπανω, βαλε και 2 χρονιες ηδη eurocup και αλλες 2 χρονιες ευρωλιγκα οποτε δεν ειναι ακυρο απο το μυριο να πηγε κοντα 1,5 καλοκαιρι.

τωρα για του χρονου θεωρω οτι παλι στο μυριο θα παει, απλως οχι σε τοπ ομαδα. για τοπ ομαδα κανα 800αρι τον κοβω.

ο μαρτιν εχει μιση σεζον ευρωλιγκα και ο μπουκερ ειχε σχεδον 4 ευρωπη (2+2), οποτε δεν συγκρινονται. συν οτι ο μπουκερ ειναι πιο ψηλος και δυνατος απο τον μαρτιν. ο χαντερ ειναι μεγαλος πλεον σε ηλικια και νομιζω οτι ρεαλ μετα απο οσφπ πηρε 1 μυριο, οποτε απο τσσκα ισως λιγο παραπανω 1,2 π.χ. και αυτος αν πηγαινε χιμκι 1,5 θα επαιρνε.
Επειδή την ξέρω πολύ καλά την πορεία του Μπούκερ λέω αυτά που λέω. Δεν διαφωνώ πως η Κίμκι πληρώνει φουλ υπεραξία αλλά από το 1 εκ. στα 1,5εκ είναι μια απόσταση (ειδικά σε χρονιά που δεν ολοκληρώθηκε). Επίσης μονοετές είχε και του κάνανε τέτοια αύξηση;

Τώρα επειδή έπαιζε καλά στο Eurocup δεν λέει τίποτα. Μην αρχίσουμε τη συζήτηση του ποιός έπαιζε καλά εκεί και πόσο πληρώθηκε μετά (Όγκαστ, Χάρισον, Ποιθρες, Ρέινολντς κτλ).

Δεν συγκρίνω τις ικανότητες των παιχτών. Την ιστορία και τα νούμερα τους παραθέτω. Επίσης ο Χάντερ πήγε στη Μακάμπι μετά από κούπα με Τσσκα. Αν τον λέγανε Μπούκερ θα έπαιρνε 2,5 εκατομύρια μάλλον.

Αν παίρνει πάντως 1,5 μύριο ούτε που θέλω να ακούσω πόσα παίρνανε οι συμπαίκτες του στη φροντ λάιν Μίκι, Γερέμπκο, Μονρό που και καλύτερο όνομα έχουν και καλύτεροι είναι.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 4:30 pm

Πάντως ο Μπρει είναι πολύ μέτρια επιλογή και αν μείνει του χρόνου δεν ξεκινάμε καλά τον σχεδιασμό

4
4 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 5:54 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 4:30 pm
Πάντως ο Μπρει είναι πολύ μέτρια επιλογή και αν μείνει του χρόνου δεν ξεκινάμε καλά τον σχεδιασμό
Αν παρουμε 2 ασους (πχ Γκος και Γκραντ) , μεινει ο Νεντο και ο Χεζονια που θα παιρνει κι αυτος χρονο στο 2 (οπως και στο 4 μαλλον) , τοτε δεν θα χρειαστει το μπακαπ 2αρι μας ναναι κατι το τρομερα ποιοτικο. Δηλαδη ειτε ο ΣαντΡος μεινει ειτε ο Μπρει που θα ζητησει λιγοτερο απο τα μισα σε σχεση με τον Κουβανο, δεν μου κανει διαφορα. Θα εχουμε και τον Μποχωριδη που εδειξε πως μπορει να παρει λιγο χρονο οπότε γενικα μια χαρα ο Μπρει για αυτο που τον θελουμε.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 16, 2021 6:03 pm

θα παρουμε ομως 2 ασσους η θα παρει εναν κ θα παιζω με το μπρει απο πισω!επισης πολλοι ξενοι μαζευονται 1 2 κ 3 μη τυχον αφησουν την ομαδα χωρις σεντερ κ κρατησουν κανα ογκαστ παλι!!!δε τα βλεπω καλα τα πραγματα παλι!ενας να φτιαξει μια ομαδα κανονικη ποτε θα γινει?

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 6:49 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 5:54 pm
shtarkws έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 4:30 pm
Πάντως ο Μπρει είναι πολύ μέτρια επιλογή και αν μείνει του χρόνου δεν ξεκινάμε καλά τον σχεδιασμό
Αν παρουμε 2 ασους (πχ Γκος και Γκραντ) , μεινει ο Νεντο και ο Χεζονια που θα παιρνει κι αυτος χρονο στο 2 (οπως και στο 4 μαλλον) , τοτε δεν θα χρειαστει το μπακαπ 2αρι μας ναναι κατι το τρομερα ποιοτικο. Δηλαδη ειτε ο ΣαντΡος μεινει ειτε ο Μπρει που θα ζητησει λιγοτερο απο τα μισα σε σχεση με τον Κουβανο, δεν μου κανει διαφορα. Θα εχουμε και τον Μποχωριδη που εδειξε πως μπορει να παρει λιγο χρονο οπότε γενικα μια χαρα ο Μπρει για αυτο που τον θελουμε.
τεραστια διαφορα ειναι κ σαντρος και ο μπρει. βασικα ο ενας αν παρειντον σωστο ρολο ειναι ο τελειος ρολιστας και ο αλλος για μενα ουτε για ευρωλιγκα δεν κανει.

500 χιλ θα θελει ο σαντρος ενα 300αρι μαξ ο μπρει. σε αυτα τα λεφτα ουτε καν το συζητω ποιος πρεπει να μεινει.

βασικα ο μπρει πραγματικά δεν μπορω να τον δω σε ομαδα ευρωλιγκας. ουτε στον ορομηθεα δεν θα μου αρεσε να πω την αληθεια.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Απρ 16, 2021 8:50 pm

Προσωπικα προτιμω χιλιες φορες Μπρει απο τον ''Καλαθη των φτωχων''...Το νεο γηπεδο μπασκετ του Παναθηναικου μαλλον δεν θα χτιστει στο ΟΑΚΑ.....Οποτε δεν χρειαζονται αλλοι χτιστες στο ''ασσοδυο''...Μπουχτισαμε....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Απρ 16, 2021 9:11 pm

παρτεεε 2 ασσους επιτελους αλλα ασσους να εχουν δημιουργιαα να παιζουν κ μια αμυνα!ουτε μπρει ουτε τπτ!εχουμε χεζονια να κατεβει εκει στο 2 να βοηθησει αν χρειαστει με νεντο!δωστε τα σε 2 ασσους καλους!τι να τον κανω το μπρει ουτε ο ρος χωραει ωστε να μπορω να παρω κ 2 ψηλους εναν στο 4 κ εναν στο5!!γιατι να δωσω 200 στο μπρει κ 500 στο ρος ακουστε εκει 500 ο ρος!

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 8:12 am

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 6:49 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 5:54 pm


Αν παρουμε 2 ασους (πχ Γκος και Γκραντ) , μεινει ο Νεντο και ο Χεζονια που θα παιρνει κι αυτος χρονο στο 2 (οπως και στο 4 μαλλον) , τοτε δεν θα χρειαστει το μπακαπ 2αρι μας ναναι κατι το τρομερα ποιοτικο. Δηλαδη ειτε ο ΣαντΡος μεινει ειτε ο Μπρει που θα ζητησει λιγοτερο απο τα μισα σε σχεση με τον Κουβανο, δεν μου κανει διαφορα. Θα εχουμε και τον Μποχωριδη που εδειξε πως μπορει να παρει λιγο χρονο οπότε γενικα μια χαρα ο Μπρει για αυτο που τον θελουμε.
τεραστια διαφορα ειναι κ σαντρος και ο μπρει. βασικα ο ενας αν παρειντον σωστο ρολο ειναι ο τελειος ρολιστας και ο αλλος για μενα ουτε για ευρωλιγκα δεν κανει.

500 χιλ θα θελει ο σαντρος ενα 300αρι μαξ ο μπρει. σε αυτα τα λεφτα ουτε καν το συζητω ποιος πρεπει να μεινει.

βασικα ο μπρει πραγματικά δεν μπορω να τον δω σε ομαδα ευρωλιγκας. ουτε στον ορομηθεα δεν θα μου αρεσε να πω την αληθεια.
Εγω πιο ευκολα εδινα 200 στον Μπρει παρα 500 στον Ρος.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 8:23 am

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 8:12 am
Tracy Mac έγραψε:
Παρ Απρ 16, 2021 6:49 pm


τεραστια διαφορα ειναι κ σαντρος και ο μπρει. βασικα ο ενας αν παρειντον σωστο ρολο ειναι ο τελειος ρολιστας και ο αλλος για μενα ουτε για ευρωλιγκα δεν κανει.

500 χιλ θα θελει ο σαντρος ενα 300αρι μαξ ο μπρει. σε αυτα τα λεφτα ουτε καν το συζητω ποιος πρεπει να μεινει.

βασικα ο μπρει πραγματικά δεν μπορω να τον δω σε ομαδα ευρωλιγκας. ουτε στον ορομηθεα δεν θα μου αρεσε να πω την αληθεια.
Εγω πιο ευκολα εδινα 200 στον Μπρει παρα 500 στον Ρος.
Εξαρτάται ως τι.
Ως αναπληρωματικό 2 για σουτέρ των 10-15' που θα παίζει μαζί με Παπαπέτρου ή Χεζόνια να τους ανοίγει χώρους χωρίς να θέλει πολλές μπάλες να τον συζητήσουμε
Σε διαφορετικό ρόλο, πόσο μάλλον ως άσσος, ο Μπρέι δεν έχει θέση σε ομάδα Ευρωλίγκας.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 1:49 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 8:23 am
JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 8:12 am


Εγω πιο ευκολα εδινα 200 στον Μπρει παρα 500 στον Ρος.
Εξαρτάται ως τι.
Ως αναπληρωματικό 2 για σουτέρ των 10-15' που θα παίζει μαζί με Παπαπέτρου ή Χεζόνια να τους ανοίγει χώρους χωρίς να θέλει πολλές μπάλες να τον συζητήσουμε
Σε διαφορετικό ρόλο, πόσο μάλλον ως άσσος, ο Μπρέι δεν έχει θέση σε ομάδα Ευρωλίγκας.
Μιλάμε για τον ίδιο ρόλο και για τους 2 , ως μπακαπ 2αρια δηλαδή. Ξανά ειπα το λογικο πλανο για μενα είναι 2 ασοι , Νεντο , Παπι , Χεζονια , Μποχω και μπακαπ 2αρι Μπρει ή ΣαντΡος , όπου μεταξύ των 2 θα επελεγα τον Μπρει.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Απρ 17, 2021 2:26 pm

παιδια συγνωμη ειναι παιχτες αυτοι τωρα για την ομαδα μας?τι να τον κανω τον μπρει κ το ρος εχω το χεζονια να βοηθαει κ στο 2!ας τα δωσει τα λεφτα να παρει 2 παιχτες στον ασσο να ανεβασουν την ομαδα!με τον μπρει αντε το πολυ 10ος 12ος να βγω θελουμε 8αδα!!2 ασσοι νεντο μπρει χεζονια 4αρι 5αρι 7 ξενοι!δε χρειαζεται να τα δωσω τα 200 στο μπρει δωστα στον ασσο κ φερεε 2 καλους παιχτες εκει ασσους ομως απο το να γεμισω με πολους μετριους παλι!!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 3:22 pm

τη θεση 1 εχω στο μυαλο μου 2 πραγματα
- walkup και bray
- laprovitola και grant

στη πρωτη περιπτωση, κολλανε καλυτερα με νεντο και μαριο ενω στη δευτερη υπαρχει μεγαλυτερη ποιοτητα.

σαν χαρακτηριστικα παιχτων δειτε το, οχι απαραιτητα οι συγκεκριμενοι. αν και η αγορα ειναι περιορισμενη. εσεις τι προτιματε?

*δεν πιστευω οτι ο σαντ ροος θα φυγει, ειδικα αμα παρει ελληνικο διαβατηριο.
* ο μπρει ειναι σαφως πιο ασσος απο ροος και μποχω. με παιχτη τυπου νεντοβιτς και χεζονια διπλα του, ειναι καλο που δεν κραταει τη μπαλα στα χερια του. στην αμυνα ρον φοβαμαι και πως θα ανταποκριθει στην γιουρολιγκ. τα χαρακτηριστικα του μου αρεσουν.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 4:51 pm

irving έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 3:22 pm
τη θεση 1 εχω στο μυαλο μου 2 πραγματα
- walkup και bray
- laprovitola και grant

στη πρωτη περιπτωση, κολλανε καλυτερα με νεντο και μαριο ενω στη δευτερη υπαρχει μεγαλυτερη ποιοτητα.

σαν χαρακτηριστικα παιχτων δειτε το, οχι απαραιτητα οι συγκεκριμενοι. αν και η αγορα ειναι περιορισμενη. εσεις τι προτιματε?

*δεν πιστευω οτι ο σαντ ροος θα φυγει, ειδικα αμα παρει ελληνικο διαβατηριο.
* ο μπρει ειναι σαφως πιο ασσος απο ροος και μποχω. με παιχτη τυπου νεντοβιτς και χεζονια διπλα του, ειναι καλο που δεν κραταει τη μπαλα στα χερια του. στην αμυνα ρον φοβαμαι και πως θα ανταποκριθει στην γιουρολιγκ. τα χαρακτηριστικα του μου αρεσουν.
ο μπρει δεν ειναι ασσος... το μονο θετικο που εχει ειναι το σουτ. αλλα ενας παικτης που σε ολα ειναι μετριος εως τραγικος για επιπεδο ευρωλιγκας, απλως ολοι θα τον πιεζουν να μην σουταρει. οποτε και σουτερ που ειναι δεν θα εχει καλα ποσοστα.

ο ρος αν μεινει δεν θα πρεπει να παιζει στον ασσο...

καλυτερα να παρουμε γκος παρα λαπροβιτολα. το λαπροβιτολα-νεντο θα ειναι το χειροτερο διδυμο εβερ στην αμυνα.

αν μεινει ο νεντο(λογικα θα μεινει) τοτε πρεπει οπωσδηποτε να μεινει ο σαντρος και ο ενας απο τους 2 ασσους να ειναι πολυ αθλητικος και σκυλος στην αμυνα (Γκραντ) και φυσικα κανενας απο τους 2 ασσους να μην ειναι τρυπα στην αμυνα.

ο νεντο δεν θα παιζει αμυνα και θα ναι τρυπα, αν παρουμε αλλον εναν παικτη σε οποιαδηποτε θεση τρυπα στην αμυνα θα παμε ακλαφτοι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 17, 2021 7:18 pm

Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 4:51 pm
irving έγραψε:
Σάβ Απρ 17, 2021 3:22 pm
τη θεση 1 εχω στο μυαλο μου 2 πραγματα
- walkup και bray
- laprovitola και grant

στη πρωτη περιπτωση, κολλανε καλυτερα με νεντο και μαριο ενω στη δευτερη υπαρχει μεγαλυτερη ποιοτητα.

σαν χαρακτηριστικα παιχτων δειτε το, οχι απαραιτητα οι συγκεκριμενοι. αν και η αγορα ειναι περιορισμενη. εσεις τι προτιματε?

*δεν πιστευω οτι ο σαντ ροος θα φυγει, ειδικα αμα παρει ελληνικο διαβατηριο.
* ο μπρει ειναι σαφως πιο ασσος απο ροος και μποχω. με παιχτη τυπου νεντοβιτς και χεζονια διπλα του, ειναι καλο που δεν κραταει τη μπαλα στα χερια του. στην αμυνα ρον φοβαμαι και πως θα ανταποκριθει στην γιουρολιγκ. τα χαρακτηριστικα του μου αρεσουν.
ο μπρει δεν ειναι ασσος... το μονο θετικο που εχει ειναι το σουτ. αλλα ενας παικτης που σε ολα ειναι μετριος εως τραγικος για επιπεδο ευρωλιγκας, απλως ολοι θα τον πιεζουν να μην σουταρει. οποτε και σουτερ που ειναι δεν θα εχει καλα ποσοστα.

ο ρος αν μεινει δεν θα πρεπει να παιζει στον ασσο...

καλυτερα να παρουμε γκος παρα λαπροβιτολα. το λαπροβιτολα-νεντο θα ειναι το χειροτερο διδυμο εβερ στην αμυνα.

αν μεινει ο νεντο(λογικα θα μεινει) τοτε πρεπει οπωσδηποτε να μεινει ο σαντρος και ο ενας απο τους 2 ασσους να ειναι πολυ αθλητικος και σκυλος στην αμυνα (Γκραντ) και φυσικα κανενας απο τους 2 ασσους να μην ειναι τρυπα στην αμυνα.

ο νεντο δεν θα παιζει αμυνα και θα ναι τρυπα, αν παρουμε αλλον εναν παικτη σε οποιαδηποτε θεση τρυπα στην αμυνα θα παμε ακλαφτοι.
καλα μικρη σημασια εχει αμα τον λεμε ασσο η 2. το θεμα ειναι τι κανει μες το γηπεδο. θα εχει ενα ρολο σαν του μαντζαρη στην επιθεση, κατεβαζει μπαλα, δινει σε νεντο/χεζονια και καθεται στη γωνια για το σουτ. δινει και την πασα του. και γω τον φοβαμαι, αλλα ρεαλιστικα μιλωντας εχει συμβολαιο και αμα μεινει ο κατας θα τον κρατησει. γι αυτο μιλησα για ροος (οχι ασσο) και γουοκαπ για να μπαλωσουν τα κενα στην αμυνα.

τον γκος τον βαζω στο στυλ του γουοκαπ. ενας απο αυτους η γκραντ η καποιος αθλητικος να μαρκαρει και να δημιουργει ειναι απαραιτητος.

το λαπροβιτολα - νεντο πραγματι ειναι οτι χειροτερο στην αμυνα, αλλα με την ελλειψη ποιοτητας που υπαρχει στα γκαρντ δεν θα μου εκανε εντυπωση αν τον παιρναμε. με ρος-γκραντ-χεζονια-παπαπετρου γυρω τους, αμα δεν παιζουν ταυτοχρονα καμουφλαρονται.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”