2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:07 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:03 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 9:56 pm
[

Ο ίδιος ο Χεζονια παντως διέψευσε την είδηση για μπαρτσα και δείχνει πως θέλει να κάτσει. Πιστεύω τελικά πως εναν απο τους 2 sf μας θα τον κρατήσουμε τελικά, ισως και του 2 , για αυτο κλείνουμε και τον Ντιαλο μαλλον για να υπάρχει ως δικλείδα. Οπως κι εσείς τον Καρτερ. Χουγκαζ χτυπάει με Ματζουκα. Τον ΣαντΡος ξέχασες στα γκαρντ.
Ο Χεζόνια είναι σε ανοικτή γραμμή με τον Σάρας από το καλοκαίρι. Αυτός τον δασκάλεψε να έρθει πρώτα για ένα μίνι αγρτικό στον Παναθηναϊκό.
Έχει πει ότι τον θέλει πίσω στη Βαρκελώνη πριν αρχίσω να γράφω πάλι στο φόρουμ. Να με ακούτε σε ότι έχει να κάνει με Μπασκόνια, Ρεάλ. Βαλένσια, Μπαρτσελόνα, και Μπολόνια. Κάτι ξέρω γιατί έχω φίλους που ασχολούνται κι από τα μέσα...συν ότι ξέρω ποιους να διαβάζω και ποιους όχι. Ξέρω πιο πολλά για το μπάσκετ που παίζεται στην Ισπανία (και στην Μπολώνια) από αυτά που ξέρω για το εδώ μπάσκετ...
Για πες λοιπον , σε Μπολόνια τι γίνεται? Ποιο είναι το πλανο ?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:18 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:07 pm
Για πες λοιπον , σε Μπολόνια τι γίνεται? Ποιο είναι το πλανο ?
Τα είπα πριν την επισημοποίηση του διαζυγίου. Πάνω που είχε πάρει κούπα μετά από αιώνες...
Σέρβοι γιοκ. Γαϊτανάκι που φτάνει μέχρι την Παρτίζαν και τον Ζοτς. Είπα Ζοτς και είμαι εντός τόπικ και πάλι. Σόρρυ για το εκτός.
Ο Χεζόνια λοιπόν είναι βέτο του Σάρας. Τον βλέπει 3-4ρι και επιμένει. Στη διοίκηση όμως που τον θυμούνται μιας και τον έζησαν απο΄κοντά δεν έχουν πολύ καλή άποψη και δεν θα τους κακοέπεφτε ένα 400ρι ζεστό σε μπάι άουτ, μιας κι είναι σε δεινή θέση με τις συμβολαιάρες που έχουν μαζέψει τα τελευταία χρόνια.
Αν ο Σάρας είχε χάσει την ισπανική κούπα, δεν θα του τον φέρνανε. Τώρα τον παίρνει να το ζητήσει με επιμονή.
Για μένα ο Χεζόνια συμβολίζει μια λάθος γραμμή δικιά σας. Αυτή της αδυναμίας παραδοχής της κατάστασης. Του πάλι με χρόνια με καιρούς.
Εσείς θέλετε προπονητή που να σέβεται τον εαυτό του και να έχει άποψη. Τον βρήκατε. Μπορείτε να πάρετε μια χαρά παίκτες με τα λεφτά των αστέρων που φε΄γουν. Το λέμε 3 μήνες κοντά.
Αρκεί να μην κρατήσετε Νέντοβιτς έτσι για το "γαμώτο". Και καλά "ότι κρατήσατε έναν σταρ". Γιατί θα είναι ο χειρότερος δυνατός.
Το ευκταίο είναι να κρατήσετε ΠΑπαπέτρου. Τον Χεζόνια στην ευχή του θεού. Έχει κι εκεί τουίτερ. :wink:
Εγώ θέλω να κάτσει ο Διαμαντίδης, να κάτσει ο Παπαπέτρου κι ο Μήτογλου και να πάρετε Πρίφτη και καλούς αμερικάνους με τον καθένα να προσφέρει. Δεν έχετε πολυτέλεια για ξένους που τα περισσότερα παιχνίδια δεν προσφέρουν. Αυτάααααααααααααα.

* Το ότι ο Σάρας κάνει περίπου ότι θέλει με τις μεταγραφές (πρωτοφανές στην ομάδα αυτή που έπαιζαν μπάλα οι GM) το δείχνει κι η περίπτωση Σανλί. Καθαρά δικιά του πρόταση.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:31 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:18 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:07 pm
Για πες λοιπον , σε Μπολόνια τι γίνεται? Ποιο είναι το πλανο ?
Τα είπα πριν την επισημοποίηση του διαζυγίου. Πάνω που είχε πάρει κούπα μετά από αιώνες...
Σέρβοι γιοκ. Γαϊτανάκι που φτάνει μέχρι την Παρτίζαν και τον Ζοτς. Είπα Ζοτς και είμαι εντός τόπικ και πάλι. Σόρρυ για το εκτός.
Ο Χεζόνια λοιπόν είναι βέτο του Σάρας. Τον βλέπει 3-4ρι και επιμένει. Στη διοίκηση όμως που τον θυμούνται μιας και τον έζησαν απο΄κοντά δεν έχουν πολύ καλή άποψη και δεν θα τους κακοέπεφτε ένα 400ρι ζεστό σε μπάι άουτ, μιας κι είναι σε δεινή θέση με τις συμβολαιάρες που έχουν μαζέψει τα τελευταία χρόνια.
Αν ο Σάρας είχε χάσει την ισπανική κούπα, δεν θα του τον φέρνανε. Τώρα τον παίρνει να το ζητήσει με επιμονή.
Για μένα ο Χεζόνια συμβολίζει μια λάθος γραμμή δικιά σας. Αυτή της αδυναμίας παραδοχής της κατάστασης. Του πάλι με χρόνια με καιρούς.
Εσείς θέλετε προπονητή που να σέβεται τον εαυτό του και να έχει άποψη. Τον βρήκατε. Μπορείτε να πάρετε μια χαρά παίκτες με τα λεφτά των αστέρων που φε΄γουν. Το λέμε 3 μήνες κοντά.
Αρκεί να μην κρατήσετε Νέντοβιτς έτσι για το "γαμώτο". Και καλά "ότι κρατήσατε έναν σταρ". Γιατί θα είναι ο χειρότερος δυνατός.
Το ευκταίο είναι να κρατήσετε ΠΑπαπέτρου. Τον Χεζόνια στην ευχή του θεού. Έχει κι εκεί τουίτερ. :wink:
Εγώ θέλω να κάτσει ο Διαμαντίδης, να κάτσει ο Παπαπέτρου κι ο Μήτογλου και να πάρετε Πρίφτη και καλούς αμερικάνους με τον καθένα να προσφέρει. Δεν έχετε πολυτέλεια για ξένους που τα περισσότερα παιχνίδια δεν προσφέρουν. Αυτάααααααααααααα.

* Το ότι ο Σάρας κάνει περίπου ότι θέλει με τις μεταγραφές (πρωτοφανές στην ομάδα αυτή που έπαιζαν μπάλα οι GM) το δείχνει κι η περίπτωση Σανλί. Καθαρά δικιά του πρόταση.
Οκκ παω πάσο , καλα τα λες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:46 pm

Πάντως τον Ουλανόβας που τον λέγαμε για τον Παναθηναϊκό, τον κουβεντιάζει η Αρμάνι.
Βέβαια ο Ουλανόβας αν πάει σε μια ομάδα που έχει 3-4 αρχισκόρερ, μπορεί να προσφέρει αρκετά. Αν τον πάρεις ως κλασσικό ξένο που περιμένεις από αυτόν 15πόντους μίνιμουμ, τότε ναι, δεν ήταν η σωστή λύση για τον Παναθηναϊκό.
Απλώς το αναφέρω θέλοντας να δέιξω ότι είναι πραγματικά καλός παίκτης. Σε κάθε περίπτωση εσείς μπορείτε να βρείτε πιο ταιριαστούς για τα "θέλω¨σας.

Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:10 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:18 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:07 pm
Για πες λοιπον , σε Μπολόνια τι γίνεται? Ποιο είναι το πλανο ?
Τα είπα πριν την επισημοποίηση του διαζυγίου. Πάνω που είχε πάρει κούπα μετά από αιώνες...
Σέρβοι γιοκ. Γαϊτανάκι που φτάνει μέχρι την Παρτίζαν και τον Ζοτς. Είπα Ζοτς και είμαι εντός τόπικ και πάλι. Σόρρυ για το εκτός.
Ο Χεζόνια λοιπόν είναι βέτο του Σάρας. Τον βλέπει 3-4ρι και επιμένει. Στη διοίκηση όμως που τον θυμούνται μιας και τον έζησαν απο΄κοντά δεν έχουν πολύ καλή άποψη και δεν θα τους κακοέπεφτε ένα 400ρι ζεστό σε μπάι άουτ, μιας κι είναι σε δεινή θέση με τις συμβολαιάρες που έχουν μαζέψει τα τελευταία χρόνια.
Αν ο Σάρας είχε χάσει την ισπανική κούπα, δεν θα του τον φέρνανε. Τώρα τον παίρνει να το ζητήσει με επιμονή.
Για μένα ο Χεζόνια συμβολίζει μια λάθος γραμμή δικιά σας. Αυτή της αδυναμίας παραδοχής της κατάστασης. Του πάλι με χρόνια με καιρούς.
Εσείς θέλετε προπονητή που να σέβεται τον εαυτό του και να έχει άποψη. Τον βρήκατε. Μπορείτε να πάρετε μια χαρά παίκτες με τα λεφτά των αστέρων που φε΄γουν. Το λέμε 3 μήνες κοντά.
Αρκεί να μην κρατήσετε Νέντοβιτς έτσι για το "γαμώτο". Και καλά "ότι κρατήσατε έναν σταρ". Γιατί θα είναι ο χειρότερος δυνατός.
Το ευκταίο είναι να κρατήσετε ΠΑπαπέτρου. Τον Χεζόνια στην ευχή του θεού. Έχει κι εκεί τουίτερ. :wink:
Εγώ θέλω να κάτσει ο Διαμαντίδης, να κάτσει ο Παπαπέτρου κι ο Μήτογλου και να πάρετε Πρίφτη και καλούς αμερικάνους με τον καθένα να προσφέρει. Δεν έχετε πολυτέλεια για ξένους που τα περισσότερα παιχνίδια δεν προσφέρουν. Αυτάααααααααααααα.

* Το ότι ο Σάρας κάνει περίπου ότι θέλει με τις μεταγραφές (πρωτοφανές στην ομάδα αυτή που έπαιζαν μπάλα οι GM) το δείχνει κι η περίπτωση Σανλί. Καθαρά δικιά του πρόταση.
εκει στην μπαρτσελονα μετα την εκλογη του λαπορτα δεν αλλαξαν και οι ανθρωποι που τρεχουν το μπασκετ? η δεν επαιξε αυτο τον ρολο του?

για νεντοβιτς ψιλοσυμφωνω, βεβαια το συμβόλαιο του δεν θα ειναι μεγαλο και φοβαμαι οτι θα φερουμε καναν φοστερ στη θεση του.

0
manos_89

senior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2012 3:16 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:47 pm

Εγώ πάντως έχω κουραστεί με τους μέτριους ξένους. Με τα λεφτά που έχουμε σκορπίσει όλα αυτά τα χρόνια για τον κάθε Μπέντιλ, Γουάιτ, Γκαμπριελ, Μακ, Σαικς, Χέινζ, Ριον Μπράουν και δεν ξέρω γω ποιον άλλον, θα μπορούσες να έχεις τουλάχιστον έναν παίκτη της προκοπής (1-1.5 εκατομμύρια). Να βλέπουμε λίγο μπάσκετ επιτέλους όταν παίζει η αρχική 5άδα, που θα μένει και για κανα 25λεπτο-30λεπτο μέσα, και όχι τα φετινά χάλια.
Και ας ρισκάρεις να πάει στράφη η χρονιά λόγω ενός ενδεχόμενου τραυματισμού.

Το scouting team που έχουμε είναι ανίκανο να βρει λαβράκια :P

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:55 pm

Φαντάζομαι ότι ο Ντιαλό έρχεται στη θέση του Γουάιτ...

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 12:00 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:55 pm
Φαντάζομαι ότι ο Ντιαλό έρχεται στη θέση του Γουάιτ...
Δεν ξερω αν ο Ντιαλο μπορει να παιξει στο 4 ομως , έστω οσο παίζει ο Ουαιτ. Οποιος εχει εικόνα ας πει..

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 7:11 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:55 pm
Φαντάζομαι ότι ο Ντιαλό έρχεται στη θέση του Γουάιτ...
ο Ντιαλο ειναι καθαρο 3αρι. Δεν εχει κανενα νοημα η αποκτηση του ακομα και αν φυγει ο Παπι και ο Χεζονια. Στο λαυριο επαιζε 3αρι στο 80% του χρονου του και λιγο 4αρι, κυριως λογο ελλειψης αλλων παικτων. Και το Λαυριο ειναι μια ομαδα φουλ small ball.

ελπιζω οποιος ερθει προπονητης να μην τον κρατησει ή εστω να τον δωσουμε δανεικο σε καποια ομαδα που θα παιζει και Ευρωπη.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 8:09 am

Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 7:11 am
yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:55 pm
Φαντάζομαι ότι ο Ντιαλό έρχεται στη θέση του Γουάιτ...
ο Ντιαλο ειναι καθαρο 3αρι. Δεν εχει κανενα νοημα η αποκτηση του ακομα και αν φυγει ο Παπι και ο Χεζονια. Στο λαυριο επαιζε 3αρι στο 80% του χρονου του και λιγο 4αρι, κυριως λογο ελλειψης αλλων παικτων. Και το Λαυριο ειναι μια ομαδα φουλ small ball.

ελπιζω οποιος ερθει προπονητης να μην τον κρατησει ή εστω να τον δωσουμε δανεικο σε καποια ομαδα που θα παιζει και Ευρωπη.
Αν πεις οτι φεύγει ένας εκ των Χεζόνια-Παπαπέτρου μπορείς να πεις οτι παίρνεις Ντιαλό για να καλύψουν με Σαντ Ρος τα λεπτά στο 3.
Δεν με τρελαίνει αυτό που φαίνεται να πάμε να κάνουμε.

Όχι επειδή οι παίκτες θα είναι φτηνοί αλλά επειδή φαίνεται πάλι να μην έχει λογική το στήσιμο και πάλι μιλάμε με παίκτες χωρίς προπονητή.

Ο Χεζόνια είναι ότι πρέπει για την Μπαρτσελόνα.
Πέρα από πιθανές αποχωρήσεις, η μόνη θέση που θέλει βασικό είναι το 3 και θέλει κάποιον να της δίνει σκορ.

Εμείς από την άλλη αν είναι να πάμε με μικρή αύξηση μπάτζετ δεν νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα να σκασουμε 4-5 μύρια για να κρατήσουμε Χεζόνια, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου, Μήτογλου, να πάρει και κανα 600αρι ο Παπαγιάννης και οι υπόλοιποι να είναι... Ντιαλό.

Σε αυτό το σενάριο αφήνεις Χεζόνια-Νέντοβιτς και προσπαθείς να μείνουν οι Έλληνες.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 8:41 am

pan24 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 8:09 am
[
Αν πεις οτι φεύγει ένας εκ των Χεζόνια-Παπαπέτρου μπορείς να πεις οτι παίρνεις Ντιαλό για να καλύψουν με Σαντ Ρος τα λεπτά στο 3.
Δεν με τρελαίνει αυτό που φαίνεται να πάμε να κάνουμε.

Όχι επειδή οι παίκτες θα είναι φτηνοί αλλά επειδή φαίνεται πάλι να μην έχει λογική το στήσιμο και πάλι μιλάμε με παίκτες χωρίς προπονητή.

Ο Χεζόνια είναι ότι πρέπει για την Μπαρτσελόνα.
Πέρα από πιθανές αποχωρήσεις, η μόνη θέση που θέλει βασικό είναι το 3 και θέλει κάποιον να της δίνει σκορ.

Εμείς από την άλλη αν είναι να πάμε με μικρή αύξηση μπάτζετ δεν νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα να σκασουμε 4-5 μύρια για να κρατήσουμε Χεζόνια, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου, Μήτογλου, να πάρει και κανα 600αρι ο Παπαγιάννης και οι υπόλοιποι να είναι... Ντιαλό.

Σε αυτό το σενάριο αφήνεις Χεζόνια-Νέντοβιτς και προσπαθείς να μείνουν οι Έλληνες.
Συμφωνώ σε όλα.
Για να κρατήσεις τους 2 Έλληνες πρέπει εκτός από χρήματα να τους φέρεις και καλούς συμπαίκτες χωρίς να είναι ονοματάρες.
Βασικός άσσος, (Γκρέιντζερ ή Λ. Μπράουν) βασικό δυάρι (Ε. Μακόλουμ) ή και Μέλο Τριμπλ και πρωτοδεύτερο 4ρι τύπου Πίτερς ή Γερέμπκο (εναλλάξ με Μήτογλου, ή και παρέα όταν ο Μήτογλου πάει στο 5).
Ένας άσσος τύπου Ν. Γουόλτερς ή Ντ. Τόμπσον (τον παίρνει η Μάλαγα) ή Τζ. Γκραντ κι ένα 2-3ρι τύπου Μπουτέιγ ή Ά. Μπράουν[/b ή Ντ. Άντζουσιτς με το σουτ ως το βασικό του όπλο. Κι ένας δυναμίτης στο 5 τύπου Τζ. Μότλει ή Τζκ. Γουίλιαμς.

* O Nτιαλό κάπως "βρίσκει¨με Παπαπέτρου και Σαντ Ρόος, έχω την εντύπωση. Θέλετε κλασσικό σουτέρ κι εκεί κάπου (2-3) και στο 4.


Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 8:49 am

Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 7:11 am
yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:55 pm
Φαντάζομαι ότι ο Ντιαλό έρχεται στη θέση του Γουάιτ...
ο Ντιαλο ειναι καθαρο 3αρι. Δεν εχει κανενα νοημα η αποκτηση του ακομα και αν φυγει ο Παπι και ο Χεζονια. Στο λαυριο επαιζε 3αρι στο 80% του χρονου του και λιγο 4αρι, κυριως λογο ελλειψης αλλων παικτων. Και το Λαυριο ειναι μια ομαδα φουλ small ball.

ελπιζω οποιος ερθει προπονητης να μην τον κρατησει ή εστω να τον δωσουμε δανεικο σε καποια ομαδα που θα παιζει και Ευρωπη.
Ο Κοντός (δηλαδή ο ΔΓ) είπε ότι έρχεται στη θέση του Γουάιτ. End of story.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 9:10 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 8:49 am
Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 7:11 am


ο Ντιαλο ειναι καθαρο 3αρι. Δεν εχει κανενα νοημα η αποκτηση του ακομα και αν φυγει ο Παπι και ο Χεζονια. Στο λαυριο επαιζε 3αρι στο 80% του χρονου του και λιγο 4αρι, κυριως λογο ελλειψης αλλων παικτων. Και το Λαυριο ειναι μια ομαδα φουλ small ball.

ελπιζω οποιος ερθει προπονητης να μην τον κρατησει ή εστω να τον δωσουμε δανεικο σε καποια ομαδα που θα παιζει και Ευρωπη.
Ο Κοντός (δηλαδή ο ΔΓ) είπε ότι έρχεται στη θέση του Γουάιτ. End of story.
αυτο δεν στεκει καθως ο Ντιαλο ειναι 3αρι, ενω ο ουαιτ 4αρι. Και ο Ντιαλο δεν ειναι καλη μεταγραφη γιατι ουτε καλο και σταθερο σουτ εχει, ουτε μας λειπει αθλητικοτητα απο αυτην την θεση καθως εχουμε σαντ ρος.

ολα αυτα σε περιπτωση που θελουν να φτιαξουν κατι καλο στην ομαδα και οχι αλλον εναν αχταρμα οπως περσυ. Αν λενε ο σαντ ρος ειναι ασσος και παμε για εναν ασσο και ντιαλο στο 4 τοτε ας το αφησουμε και για φετος...

1. Βασικος ασσος-Σαντρος-Διπλαρος
2. Νεντοβιτς-Μπρει
3. Παπαπετρου-Κασελακης
3-4 Ντιαλο
4. Μητογλου- μεταγραφη
5. Παπαγιαννης-Μεταγραφη

Αν παμε ετσι τα ιδια με φετος θα εχουμε και ισως και χειροτερα καθως τον νεντοβιτς του χρονου οπου παει δεν βλεπω να παιζει λογο τραυματισμων.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:01 am

Για τον Ντιαλο εγω να πω πως μπορεί και να ρθει αντι του ΣαντΡος. Παντως αν ειναι να μας βγει επόμενος Ντισον Πιερ με 100χιλ εμένα δεν με χαλάει. Επισης ακούστηκε κι ο Τζεκιρι ως μπακαπ σεντερ που θα τον ηθελα σαν τρελός. Πιστεύω έρχεται με 500χιλ. Ροστερ :

Brown Thompson Mouratos
Χ1 Χ2
Papapetrou Diallo
Peters Mitoglou Matzoukas
Papagiannis Jekiri

Για τη θεση 2 θα προτιμούσατε τους
(Hollins & Marinkovic) ή (Prepelic & SantRoss) ?
Για το παραπάνω ροστερ ποιοι κολλάνε? Ο ακριβός παιχτης δηλαδή να είναι το 2/3αρι με χαρακτηριστικά 3&D ή ο ατόφιος σουτερ?

Επίσης στη παραπάνω ομαδα χωράει ο Κασελακης ή ο Χουγκαζ ?

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:07 am

Περιμένουμε να δούμε τα 2 βασικά γκαρντ σας για να αρχίσει η μιρλα.
Παπί χαιρετά;

Πριφτης καλή κίνηση ακούγεται (σε σύγκριση κιόλας με κατας, βοβορα,αρτζι, πατατινο, σαλε)

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”