2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 15, 2021 12:44 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τρί Ιουν 15, 2021 12:33 pm
Αποψη μου, ο Πρίφτης είναι καλύτερος και ποιοτικότερος κόουτς του Κάτας...Γιατι χαλάει κάποιους φίλους Παναθηναϊκούς δε ξέρω....Έχει καλό βιογραφικό απο VTB πήγε τελικούς με, Ούνικς δε μπορεί να χτυπήσει τίτλους φυσικά γιατι είναι η τριτοτέταρτη ομάδα της Ρωσίας.Και θέλει και σα τρελός να έρθει σε σας!Αν ο ΠΑΟ αυξήσει κατά 1μισι με 2 μύρια το μπάτζετ του, μπορεί να γίνει ανταγωνιστικός στην ευρωλίγκα, διαφορετικά σίγουρα θα χάσει εναν εκ των Παπ-Μήτο-Χεζόνια και δεθα κάνει και 2 προσθήκες που χρειάζεται απαραίτητα από παίκτες που θα κάνουν τη διαφορά.
δεν μας χαλαει. μια χαρα προπονητης ειναι και σιγουρα προπονητης ευρωλιγκας, σε αντιθεση με τον Κατας. Γενικα για καποιον λογο οποιοι προπονητες ηταν παικταραδες νομιζουμε οτι ειναι προπονηταρες, οπως σαλε, κατας κλπ.

το ποιοι ειναι και καλοι προπονητες φαινονται οπως ο σαρας. Ο πριφτης ειναι πολυ καλος προπονητης και στηνει τις ομαδες του με γνωμονα την αμυνα, την αθλητικοτητα, το 1vs1 και το τριποντο. συν οτι ξερει να βρισκει παικτες, δεν φερνει μπρει...

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 15, 2021 8:58 pm

Η κατάσταση είναι η εξής.. στην ομαδα γίνεται προσπάθεια να στηθεί κατι ωραίο. Αν αυτή η προσπάθεια δεν δωσει καρπούς, τοτε παμε στο κακο σεναριο που λέει κοουτς Πριφτης και εσοδα-εξοδα. Που ομως τα έσοδα θα ναι σίγουρα 1-2 εκατ αυξημένα σε σχέση με φετος. Βάλτε 7 εκατ και φτιάξτε ροστερ στυλ Πριφτη δηλαδή. Τωρα αν πιάσει το σχέδιο που εχουν στην καε , θα δουμε ακόμα πιο ωραία πράγματα. Να κρατάμε μικρό καλάθι , να έχουμε υπομονή αλλα να μαστε και αισιόδοξοι. Αυτο προτείνω εγώ τουλάχιστον.

Έχουν ακουστει κάποια ονόματα παιχτων απο Α1 αλλα και εκτος αυτής. Απο το εγχώριο πρωτάθλημα έντονα έχουν ακουστεί οι Μεικον , Ντιαλο και Καντερ. Ενώ από τα γυρω πρωταθλήματα ειναι βεβαιο πως έχουμε τσεκάρει τους Ναιτζελ Χειζ , Τζος Νεμπο και κάποιους ασους όπως ο Λαπροβιτολα, ο Περι και ο Μπραουν. Σίγουρα έχουν ακουστεί κι άλλοι ειδικα απο πράσινα σαιτ αλλα δεν ξέρουμε καθολου αν ειναι έγκυρες οι πηγές τους, συνεπώς κρατάμε τα παραπάνω.

Τι μας δείχνουν αυτα? Οτι κοιτάμε για φθηνά λαβράκια καταρχας που μπορει και να μας βγουν , με κάποιους προσπαθούμε να κάνουμε και προφορικές συμφωνίες, ώστε ο επόμενος κοουτς να εγκρίνει αμεσα ή και όχι. Απο την αλλη ειναι βεβαιο πως κοιτάμε και πλειμεικερ διαφορετικών οικονομικών στάτους κι αυτο επειδή η κατάσταση με το μπατζετ προφανως ειναι ακόμη ρευστή. Παντως ο Μπραουν , ο Νεμπο και ο Χειζ ειναι στη σωστή κατεύθυνση. Να δούμε βεβαια τι θα γινει με αυτούς που θα πρεπε να μεινουν δηλαδή Ιωαννη , Μητογλου , Χεζονια , ΣαντΡος και Νεντοβιτς... Η λεγόμενη προσθήκη του Ντιαλο δεν βγάζει και τοσο νοημα αλλα φαντάζομαι θα καταλάβουμε σύντομα το σκεπτικό της.

Ισως σημαίνει πως ενας εκ των Χεζόνια ή Παπαπετρου αποχωρεί ή πως μενουν κι οι δυο αλλα ο ενας θα αποτελεί το βασικό μας 4αρι (ετσι ο Ντιαλο θαναι το μπακαπ 3αρι μας). Ακόμα κι έτσι βεβαια κάπως κολλάει με τον Κασελακη , τον Ματζουκα ακόμη και τον ΣαντΡος.

Ειμαι σίγουρος πως μεσα στην βδομάδα θα εχουμε γίνει σοφοτεροι (το ελπίζω τουλάχιστον).

*κάποιοι παιχτες που πιστεύω πως θα πρεπε να κοιτάξουμε εκτος απτους Μπραουν , Χειζ και Νεμπο που ήδη ειπα πως μαρεσουν , ειναι : Αλεκ Πιτερς , Γκρειντζερ , Νταριους Τομπσον , Μαρκο Σπισου , Κωστας Αντετοκουμπο , Ντορσει , Πρεπελιτς , Χερμανσον και Μαρινκοβιτς.

*αυτοι που σίγουρα δεν πρέπει να μείνουν ειναι : Ογκαστ , Μπρει , Μπεντιλ , Ουαιτ. Ο Μακ εχει ήδη φύγει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:54 am

ειναι μεσα ιουνιου και οχι μονο δεν ξερουμε τι παιχτες θα παρουμε, ποιος θα ανανεωσει, ποιος θα ειναι προπονητης, αλλα ουτε τι μπατζετ θα εχουμε και ποιος θα τρεξει την ομαδα! καθε χρονο αργουμε πολυ και φτανουμε αρχες ιουλιου να λεμε δεν προλαβαμε τους καλους παιχτες!
τελος παντων, επειδη δεν ξερω και λεπτομεριες μπορει να γινονται διαφορα. η διοικητικη κατασταση ειναι ρευστη, αλλα δεν μιλαω μονο για φετος.

ακουγεται οτι τον χεζονια τον θελει η μπαρτσα οπου θα φυγει ο χιγκινς. αμα παμε με εσοδα-εξοδα τοτε ειναι πιο ορθολογικο να φυγει ο μαριο, να ανανεωσουμε παπ και να παρουμε καλυτερα γκαρντ. δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται καθως ο χεζονια θα αυξησει τα διαρκειας, τις φανελες και στο συμβολαιο του ισως βοηθησουν οι χορηγοι (οπως τη χρονια που μας περασε).

ο ντιαλο δεν μου κολλαει καθολου, ακομα και αμα φυγει ενας εκ των μαριο/παπ. εκτος κι αν φυγουν και οι 2.

ο μεικον μου αρεσει. δεν ειναι για μπακ απ 2 βεβαια γιατι η δεν θα βγουν οι ξενοι η θα παμε με -1 ασσο. τον παιρνεις αντι του νεντο και επενδυεις σε 2 ασσους. μπρει δεν υπαρχει στο χαρτη, μπεντιλ δεν θα μου εκανε εντυπωση να ειναι το 2ο τεσσαρι μας πισω απο μητο. οσο καλο 4αρι και σεντερ παρουμε, δεν εχει νοημα αμα δεν παρουμε 2 καλα γκαρντ. ειναι η πιο κομβικη θεση. αμα βγουμε 8αδα θα ειναι επειδη πανε καλα τα γκαρντ και μετα ολα τα υπολοιπα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:11 am

O Χίγγινς πού θα πάει ρε παιδιά;

Πάντως και 10% πιθανότητα να υπάρχει να έρθει ο Ζοτς και να φύγουν τα γκρέμλιν από την ομάδα, αξίζει να περιμένουμε. Ας φτιάξουμε ομάδα και τον Αύγουστο με τις μύγες τις παχιές, δε με νοιάζει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:18 am

Τι θα γίνει θα κάνετε καμία μεταγραφή εσείς να γκρινιάζουμε και εδώ;

Χρειάζεστε λαπροβιτολα που θαναι και ο καλύτερος παίχτης σας. Θα πάρουμε και μια φανέλα στον Yorgos φυσικά.

Για αλλαγή παπατζον βλέπω καναν αντετοκουμπο και θα νοσταλγειτε τον Ζακ :p

Τι παίζει με ζελικο;

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 1:50 pm

irving έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:54 am
ειναι μεσα ιουνιου και οχι μονο δεν ξερουμε τι παιχτες θα παρουμε, ποιος θα ανανεωσει, ποιος θα ειναι προπονητης, αλλα ουτε τι μπατζετ θα εχουμε και ποιος θα τρεξει την ομαδα! καθε χρονο αργουμε πολυ και φτανουμε αρχες ιουλιου να λεμε δεν προλαβαμε τους καλους παιχτες!
τελος παντων, επειδη δεν ξερω και λεπτομεριες μπορει να γινονται διαφορα. η διοικητικη κατασταση ειναι ρευστη, αλλα δεν μιλαω μονο για φετος.

ακουγεται οτι τον χεζονια τον θελει η μπαρτσα οπου θα φυγει ο χιγκινς. αμα παμε με εσοδα-εξοδα τοτε ειναι πιο ορθολογικο να φυγει ο μαριο, να ανανεωσουμε παπ και να παρουμε καλυτερα γκαρντ. δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται καθως ο χεζονια θα αυξησει τα διαρκειας, τις φανελες και στο συμβολαιο του ισως βοηθησουν οι χορηγοι (οπως τη χρονια που μας περασε).

ο ντιαλο δεν μου κολλαει καθολου, ακομα και αμα φυγει ενας εκ των μαριο/παπ. εκτος κι αν φυγουν και οι 2.

ο μεικον μου αρεσει. δεν ειναι για μπακ απ 2 βεβαια γιατι η δεν θα βγουν οι ξενοι η θα παμε με -1 ασσο. τον παιρνεις αντι του νεντο και επενδυεις σε 2 ασσους. μπρει δεν υπαρχει στο χαρτη, μπεντιλ δεν θα μου εκανε εντυπωση να ειναι το 2ο τεσσαρι μας πισω απο μητο. οσο καλο 4αρι και σεντερ παρουμε, δεν εχει νοημα αμα δεν παρουμε 2 καλα γκαρντ. ειναι η πιο κομβικη θεση. αμα βγουμε 8αδα θα ειναι επειδη πανε καλα τα γκαρντ και μετα ολα τα υπολοιπα.
Tον χεζόνια ο ΔΓ τον πήρε του αρέσουν οι μεταγραφές αεροδρομίου και ας χρειάζονταν η ομάδα ασο και όχι 3αρι

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:08 pm

tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 1:50 pm
irving έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:54 am
ειναι μεσα ιουνιου και οχι μονο δεν ξερουμε τι παιχτες θα παρουμε, ποιος θα ανανεωσει, ποιος θα ειναι προπονητης, αλλα ουτε τι μπατζετ θα εχουμε και ποιος θα τρεξει την ομαδα! καθε χρονο αργουμε πολυ και φτανουμε αρχες ιουλιου να λεμε δεν προλαβαμε τους καλους παιχτες!
τελος παντων, επειδη δεν ξερω και λεπτομεριες μπορει να γινονται διαφορα. η διοικητικη κατασταση ειναι ρευστη, αλλα δεν μιλαω μονο για φετος.

ακουγεται οτι τον χεζονια τον θελει η μπαρτσα οπου θα φυγει ο χιγκινς. αμα παμε με εσοδα-εξοδα τοτε ειναι πιο ορθολογικο να φυγει ο μαριο, να ανανεωσουμε παπ και να παρουμε καλυτερα γκαρντ. δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται καθως ο χεζονια θα αυξησει τα διαρκειας, τις φανελες και στο συμβολαιο του ισως βοηθησουν οι χορηγοι (οπως τη χρονια που μας περασε).

ο ντιαλο δεν μου κολλαει καθολου, ακομα και αμα φυγει ενας εκ των μαριο/παπ. εκτος κι αν φυγουν και οι 2.

ο μεικον μου αρεσει. δεν ειναι για μπακ απ 2 βεβαια γιατι η δεν θα βγουν οι ξενοι η θα παμε με -1 ασσο. τον παιρνεις αντι του νεντο και επενδυεις σε 2 ασσους. μπρει δεν υπαρχει στο χαρτη, μπεντιλ δεν θα μου εκανε εντυπωση να ειναι το 2ο τεσσαρι μας πισω απο μητο. οσο καλο 4αρι και σεντερ παρουμε, δεν εχει νοημα αμα δεν παρουμε 2 καλα γκαρντ. ειναι η πιο κομβικη θεση. αμα βγουμε 8αδα θα ειναι επειδη πανε καλα τα γκαρντ και μετα ολα τα υπολοιπα.
Tον χεζόνια ο ΔΓ τον πήρε του αρέσουν οι μεταγραφές αεροδρομίου και ας χρειάζονταν η ομάδα ασο και όχι 3αρι
Πάντως δεν τον πήρε με δικά του λεφτά, άλλος τον πλήρωσε (όπως και το Ματζούκα) ως "δωράκι" κι ως προεόρτια συνεργασίας με άλλη ομάδα επενδυτών που μάλλον δε θα γίνει γιατί κάποιος δε λέει να κάνει στην μπάντα.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:37 pm

tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 1:50 pm
irving έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:54 am
ειναι μεσα ιουνιου και οχι μονο δεν ξερουμε τι παιχτες θα παρουμε, ποιος θα ανανεωσει, ποιος θα ειναι προπονητης, αλλα ουτε τι μπατζετ θα εχουμε και ποιος θα τρεξει την ομαδα! καθε χρονο αργουμε πολυ και φτανουμε αρχες ιουλιου να λεμε δεν προλαβαμε τους καλους παιχτες!
τελος παντων, επειδη δεν ξερω και λεπτομεριες μπορει να γινονται διαφορα. η διοικητικη κατασταση ειναι ρευστη, αλλα δεν μιλαω μονο για φετος.

ακουγεται οτι τον χεζονια τον θελει η μπαρτσα οπου θα φυγει ο χιγκινς. αμα παμε με εσοδα-εξοδα τοτε ειναι πιο ορθολογικο να φυγει ο μαριο, να ανανεωσουμε παπ και να παρουμε καλυτερα γκαρντ. δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται καθως ο χεζονια θα αυξησει τα διαρκειας, τις φανελες και στο συμβολαιο του ισως βοηθησουν οι χορηγοι (οπως τη χρονια που μας περασε).

ο ντιαλο δεν μου κολλαει καθολου, ακομα και αμα φυγει ενας εκ των μαριο/παπ. εκτος κι αν φυγουν και οι 2.

ο μεικον μου αρεσει. δεν ειναι για μπακ απ 2 βεβαια γιατι η δεν θα βγουν οι ξενοι η θα παμε με -1 ασσο. τον παιρνεις αντι του νεντο και επενδυεις σε 2 ασσους. μπρει δεν υπαρχει στο χαρτη, μπεντιλ δεν θα μου εκανε εντυπωση να ειναι το 2ο τεσσαρι μας πισω απο μητο. οσο καλο 4αρι και σεντερ παρουμε, δεν εχει νοημα αμα δεν παρουμε 2 καλα γκαρντ. ειναι η πιο κομβικη θεση. αμα βγουμε 8αδα θα ειναι επειδη πανε καλα τα γκαρντ και μετα ολα τα υπολοιπα.
Tον χεζόνια ο ΔΓ τον πήρε του αρέσουν οι μεταγραφές αεροδρομίου και ας χρειάζονταν η ομάδα ασο και όχι 3αρι
δεν τον εχω παντως για ατομο που βαζει λεφτα χωρις να παρει την αποθεωση. ισα ισα το αντιθετο κανει τοσα χρονια, εμφανιζει παιχτες ονοματα που τους παιρνει τσαμπα (λανγκφορντ, λασμε, τζεντιλε) ως βομβες.

σιγουρα ειχε μπει και χορηγος στο παιχνιδι, καθως μολις πηραμε χεζονια ειδαμε διαφημιση ιντεραπορτ και βγηκαν φανελες απολλειστηκα απο το συγκεκριμενο καταστημα.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:45 pm

irving έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 2:37 pm
tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 1:50 pm

Tον χεζόνια ο ΔΓ τον πήρε του αρέσουν οι μεταγραφές αεροδρομίου και ας χρειάζονταν η ομάδα ασο και όχι 3αρι
δεν τον εχω παντως για ατομο που βαζει λεφτα χωρις να παρει την αποθεωση. ισα ισα το αντιθετο κανει τοσα χρονια, εμφανιζει παιχτες ονοματα που τους παιρνει τσαμπα (λανγκφορντ, λασμε, τζεντιλε) ως βομβες.

σιγουρα ειχε μπει και χορηγος στο παιχνιδι, καθως μολις πηραμε χεζονια ειδαμε διαφημιση ιντεραπορτ και βγηκαν φανελες απολλειστηκα απο το συγκεκριμενο καταστημα.
Το χω γράψει πριν τον πάρουμε το Χεζόνια ότι είναι δωράκι επιφανούς φιλάθλου κι εκ των υστέρων διασταύρωσα (από πολύ καλή πηγή) ότι και ο Ματζούκας ήταν δωράκι άλλου επιφανούς φιλάθλου. Ο ΔΓ δεν έδωσε μία γι αυτές τις μεταγραφές και μάλλον πήρε και τη δόξα. Απλά είχαμε την ελπίδα (πληροφορία δεν μπορώ να το πω) ότι η είσοδος αυτών των δύο θα σήμανε και συζητήσεις για είσοδο επενδυτικού γκρουπ που φέρνει ο δεύτερος (ο του Χεζόνια), μέχρι εδώ μπορώ να πω ότι είμαι σίγουρος.

Το τι έγινε με τις συζητήσεις δεν το ξέρω. Διαβάζω σε όχι πολύ αξιόπιστα μέσα ότι ενεπλάκη και η είσοδος του Ζοτς, ότι ο ίδιος ζήτησε το γκρουπ των επενδυτών να έχει το πάνω χέρι κι όχι ο κύριος Δημήτρης κι εχεί χάλασε το ντιλ ή τέλος πάντων πάγωσε γιατί ο Ζοτς δεν έχει καταλήξει πουθενά. Δεν το ξέρω, δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω, αλλά έχει λογική βάσει όσων προηγήθηκαν, δηλαδή το να έβαλαν τα λεφτάκια τους αυτοί που τα έβαλαν ελπίζοντας σε μεγαλύτερη ενασχόληση με την ομάδα. Τζάμπα δώρα και μάλιστα σχεδόν ανώνυμα (γιατί εν τέλει κάποια ονόματα βγήκαν στον Τύπο) δεν κάνει κανείς εν έτει 2021.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 8:43 pm

Ο Ζοτς θέλει να κάτσει σε πάγκο φέτος κι όχι σε γραφείο.
Αύριο παίζει να ανακοινώσει την αποχώρησή του ο Διαμαντίδης. Τα πράγματα δεν φαίνονται και πολύ καλά, για να κάνει κάτι τέτοιο ο Διαμαντίδης.

Έχω πει ότι όταν παίζει ο Παναθηναϊκός στην Ευρώπη, είμαι με τον αντίπαλο του. Δεν μπορώ να χαίρομαι γι΄αυτό όμως.
Γιατί ως Ολυμπιακός το έχω ζήσει και σε πέτρινα χρόνια αλλά και τώρα 2 -3 χρόνια μετά το ¨ηχητικό" κλπ ιστορίες, οπότε ξέρω από δύσκολα και μπαίνω στη θέση του αλλου που δεν έχω να χωρίσω απολύτως τίποτε (ενσυναίσθηση λέγεται).

Προτιμώ να κάνω λάθος και να μπείτε γερά. Νο πρόμπλεμ ατ ολ. Μπας και πάρουμε κι εμείς κανάν καλύτερο από τον Τάιλερ....

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιουν 16, 2021 9:30 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 8:43 pm
Ο Ζοτς θέλει να κάτσει σε πάγκο φέτος κι όχι σε γραφείο.
Αύριο παίζει να ανακοινώσει την αποχώρησή του ο Διαμαντίδης. Τα πράγματα δεν φαίνονται και πολύ καλά, για να κάνει κάτι τέτοιο ο Διαμαντίδης.

Έχω πει ότι όταν παίζει ο Παναθηναϊκός στην Ευρώπη, είμαι με τον αντίπαλο του. Δεν μπορώ να χαίρομαι γι΄αυτό όμως.
Γιατί ως Ολυμπιακός το έχω ζήσει και σε πέτρινα χρόνια αλλά και τώρα 2 -3 χρόνια μετά το ¨ηχητικό" κλπ ιστορίες, οπότε ξέρω από δύσκολα και μπαίνω στη θέση του αλλου που δεν έχω να χωρίσω απολύτως τίποτε (ενσυναίσθηση λέγεται).

Προτιμώ να κάνω λάθος και να μπείτε γερά. Νο πρόμπλεμ ατ ολ. Μπας και πάρουμε κι εμείς κανάν καλύτερο από τον Τάιλερ....
Αναμένω με μεγάλη περιέργεια την αυριανή συνέντευξη τύπου της ομάδας. Ελπίζω να είναι μια συνέντευξη που θα γίνει για να βγουν ειδήσεις και όχι απλά για να γίνει. Ίδωμεν.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 9:32 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 8:43 pm
Ο Ζοτς θέλει να κάτσει σε πάγκο φέτος κι όχι σε γραφείο.
Αύριο παίζει να ανακοινώσει την αποχώρησή του ο Διαμαντίδης. Τα πράγματα δεν φαίνονται και πολύ καλά, για να κάνει κάτι τέτοιο ο Διαμαντίδης.

Έχω πει ότι όταν παίζει ο Παναθηναϊκός στην Ευρώπη, είμαι με τον αντίπαλο του. Δεν μπορώ να χαίρομαι γι΄αυτό όμως.
Γιατί ως Ολυμπιακός το έχω ζήσει και σε πέτρινα χρόνια αλλά και τώρα 2 -3 χρόνια μετά το ¨ηχητικό" κλπ ιστορίες, οπότε ξέρω από δύσκολα και μπαίνω στη θέση του αλλου που δεν έχω να χωρίσω απολύτως τίποτε (ενσυναίσθηση λέγεται).

Προτιμώ να κάνω λάθος και να μπείτε γερά. Νο πρόμπλεμ ατ ολ. Μπας και πάρουμε κι εμείς κανάν καλύτερο από τον Τάιλερ....
Εγω πιστεύω πως τα πράγματα είναι καλύτερα αποτι λες , θα το δούμε αύριο αυτό βέβαια. Πιστεύω πως ενας Λορενζο Μπραουν εστω θα ερθει στο 1 , πως ο Μητογλου θα μεινει και πως τουλάχιστον ένας εκ των Χεζόνια ή Παπαπετρου επίσης θα μεινει. Ελπίζω να παμε και στον Αλεκ Πιτερς στο 4 που λες εσύ και δικια μου προταση αν περισσεύουν χρήματα να δουμε μήπως σας κλέψουμε τον Ντορσει τελευταία στιγμη , αλλιώς οποιος ναναι αυτού του επιπέδου δεν πειράζει. Δεν θεωρώ επίσης πως θα φύγει ο Διαμαντίδης, γενικα επικρατεί σιγή απο πλευράς καε που αυτο σημαίνει ειτε οτι δεν ξέρουν πως να επικοινωνήσουν τα δυσάρεστα ή ότι κάτι καλό ετοιμάζεται. Θα τα δούμε όλα, γενικα είμαι αισιόδοξος αλλα έτοιμος ταυτόχρονα και για το δικο σου σεναριο. Ιδωμεν

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 9:38 pm

Μακάρι παίδες. Στο μεταξύ ο Χεζόνια κατευθύνεται προς Βαρκελώνη. Το λέγαμε καιρό. Βασικά αυτό ήταν το σχέδιο από την αρχή.
Δεν λέει και πολλά όμως. Για μένα μπορείτε με τα λεφτά που θα δίνατε στον Χεζόνια να πάρετε παίκτες που είναι επαγγελματίες και ταιριάζουν στην ομάδα.
Ο Λ. Μπράουν μπορεί να προσφέρει πιο πολλά από τον Κροάτη που παίζει καιρό σε 2 ταμπλό.
* Κι επειδή κι ο Παπαπέτρου παίζει πολύ να φύγει, τι καλύτερο από το να φέρετε έναν παικταρά και σκύλο με 1.2 εκ. Τον Κάλινιτς.
Λ. Μπράουν, Κάλινιτς, Μέλο Τριμπλ με τα λεφτά που θα πηγαίναν για Νέντο, Χεζόνια, Παπαπέτρου. Κι έναν αναπληρωματικό άσσο, τύπου Ν.Γουόλτερς. Και τον Πίτερς. ΚΑι τον Μουράτο άξιο τέταρτο στα guard. Και παίζει κι ο Χουγκάζ κι ο Ντιαλό.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 9:56 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 9:38 pm
Μακάρι παίδες. Στο μεταξύ ο Χεζόνια κατευθύνεται προς Βαρκελώνη. Το λέγαμε καιρό. Βασικά αυτό ήταν το σχέδιο από την αρχή.
Δεν λέει και πολλά όμως. Για μένα μπορείτε με τα λεφτά που θα δίνατε στον Χεζόνια να πάρετε παίκτες που είναι επαγγελματίες και ταιριάζουν στην ομάδα.
Ο Λ. Μπράουν μπορεί να προσφέρει πιο πολλά από τον Κροάτη που παίζει καιρό σε 2 ταμπλό.
* Κι επειδή κι ο Παπαπέτρου παίζει πολύ να φύγει, τι καλύτερο από το να φέρετε έναν παικταρά και σκύλο με 1.2 εκ. Τον Κάλινιτς.
Λ. Μπράουν, Κάλινιτς, Μέλο Τριμπλ με τα λεφτά που θα πηγαίναν για Νέντο, Χεζόνια, Παπαπέτρου. Κι έναν αναπληρωματικό άσσο, τύπου Ν.Γουόλτερς. Και τον Πίτερς. ΚΑι τον Μουράτο άξιο τέταρτο στα guard. Και παίζει κι ο Χουγκάζ κι ο Ντιαλό.
Ο ίδιος ο Χεζονια παντως διέψευσε την είδηση για μπαρτσα και δείχνει πως θέλει να κάτσει. Πιστεύω τελικά πως εναν απο τους 2 sf μας θα τον κρατήσουμε τελικά, ισως και του 2 , για αυτο κλείνουμε και τον Ντιαλο μαλλον για να υπάρχει ως δικλείδα. Οπως κι εσείς τον Καρτερ. Χουγκαζ χτυπάει με Ματζουκα. Τον ΣαντΡος ξέχασες στα γκαρντ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 10:03 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 9:56 pm
[

Ο ίδιος ο Χεζονια παντως διέψευσε την είδηση για μπαρτσα και δείχνει πως θέλει να κάτσει. Πιστεύω τελικά πως εναν απο τους 2 sf μας θα τον κρατήσουμε τελικά, ισως και του 2 , για αυτο κλείνουμε και τον Ντιαλο μαλλον για να υπάρχει ως δικλείδα. Οπως κι εσείς τον Καρτερ. Χουγκαζ χτυπάει με Ματζουκα. Τον ΣαντΡος ξέχασες στα γκαρντ.
Ο Χεζόνια είναι σε ανοικτή γραμμή με τον Σάρας από το καλοκαίρι. Αυτός τον δασκάλεψε να έρθει πρώτα για ένα μίνι αγρτικό στον Παναθηναϊκό.
Έχει πει ότι τον θέλει πίσω στη Βαρκελώνη πριν αρχίσω να γράφω πάλι στο φόρουμ. Να με ακούτε σε ότι έχει να κάνει με Μπασκόνια, Ρεάλ. Βαλένσια, Μπαρτσελόνα, και Μπολόνια. Κάτι ξέρω γιατί έχω φίλους που ασχολούνται κι από τα μέσα...συν ότι ξέρω ποιους να διαβάζω και ποιους όχι. Ξέρω πιο πολλά για το μπάσκετ που παίζεται στην Ισπανία (και στην Μπολώνια) από αυτά που ξέρω για το εδώ μπάσκετ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”