2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:27 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:14 pm
yorgos έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:03 pm
Θα χαλάσει η Ρεάλ υπερπολύτιμη θέση ξένου για τον Παπαπέτρου; :shock:
Ε, αφού ο Κάλινιτς δεν της κάθεται λόγω ρήτρας.
Ξένος μεν, αλλά Ευρωπαίος. Δεν έχουν τόσο θέμα εκεί όσο με τους 2 Αμερικάνους.

-Jonhypao ο Χικς που είναι δική σου πρόταση (και μια χαρά είναι, αν κι εγώ προτιμάω Κοστέλο-τον έχει από κοντά η Μπασκόνια, με το που τελείωσαν οι υποχρεώσεις της- και Ρασόν Τόμας) παίζει και στο 5, ενώ ο Μαντζούκας και στο 3 (έτσι τον έμαθα στον Προμηθέα- αν κάνω λάθος δίορθωσέ με).
Ο Μουράτος δε, έχει στοιχεία που ο Μποχωρίδης μάλλον δεν έχει. Πιο έμπειρος άλλος, πιο καλός στην επίθεση ο Μουράτος.
* Πάντως το ροστεράκι που παραθέτεις ως κακό σενάριο, το θεωρώ πολύ μα πολύ καλύτερο από το φετινό. :bball:
Ματζουκας παιζει και στο 3 ναι αλλά το 4 ειναι η "καλη" του θέση.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:38 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:27 pm


Ματζουκας παιζει και στο 3 ναι αλλά το 4 ειναι η "καλη" του θέση.
Οκ, δεν επιμένω φίλε μου.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 1:32 am

Να κάνουμε τη προσπάθεια μας θα πω εγω οπωσδήποτε να κρατήσουμε τουλάχιστον έναν εκ των Παπαπετρου ή Hezonja. Οχι για να μας βάλουν στην 8αδα , δεν θα μας βάλουν , αλλά για να έχουμε κάποιον ήδη στην ομαδα, να ηγηθεί της προσπάθειας οταν αυτή θα βγει απτην κακη παρένθεση στην οποία βρίσκεται αυτή τη στιγμη. Αν δεν μείνει κανένας από τους δύο μια καλή επιλογή κατεμε τουλάχιστον για βασικο μας 3αρι ειναι ο MVP του bcl , ο 25χρονος Bonzie Colson. Ο τελευταίος mvp του Τσουλου που ήρθε στην ομαδα μας ήταν ο Rice που δεν μας χάλασε καθόλου. Παρολα αυτα εγω παίρνω το καλο σενάριο και λεω πως θα μεινει ο Παπαπετρου..

Από εκεί και πέρα θέλουμε βασικο παιχτη στο 1 , στο 2 και στο 4. Θέλουμε μετα ενα καλο παιχτη στο ασοδυο κι εναν γερο tweener στο 4/5. Κατα σειρά λεω : Lorenzo Brown , Billy Baron , Alec Peters.

Για το φθηνο ασοδυο (που θα εκτοξευθεί σε εμας) υπάρχουν πολλοί , εχω πει για τον Darius Thompson , υπάρχουν και οι : Hermansson , Kendrick Perry , Grant , Granger. Ποιον θα προτιμούσατε?

*στη περιφέρεια κρατάμε και Sant Ross με Μποχωριδη και Διπλαρο λεω.

Για το φθηνό 4/5αρι (που επίσης θα εκτοξευθεί σε εμας) μαρεσουν οι : Isiah Hicks (26 ετων) που ειναι πιο πολύ 5αρι , Rashawn Thomas (26 ετων) που ειναι πιο πολυ 4αρι αλλα εχω αδυναμία σε πρώην παιχτες της Sassari.. παιχτης της Sassari ειναι κι ο 23χρονος Jason Burnell που ειναι αντίστοιχου στυλ με τους άλλους 2 , ακόμα πιο καλός ειναι ο Blackshear Jr , επίσης 23χρονος , επίσης φθηνός.

*στους ψηλους υπάρχει ήδη ο Παπαγιάννης, ο Ματζουκας, θα προσέθετα τον Κώστα Αντετοκουμπο και τον Χουγκαζ.

Πισω απο Παπαπετρου κοιτάς ανάλογα τα λεφτα και με το αν μπορείς να πάρεις ξενο. Ή μενει ο Κασελάκης, ή φέρνεις τον Γιαννόπουλο ή πας σε ξένο , ακούγεται ο Diallo αλλα ιδανικα θέλουμε εναν Broekhoff.. υπάρχει ο Dobric του ερυθρου αστερα , υπάρχει και ο Anthony Brown των Metropolitans. Το σίγουρο πάντως είναι πως ο Παπαπετρου (ή ο Hezonja ή ο Colson) του χρονου θα πρέπει να παιρνει χρονο ΚΑΙ στο 4. Με παραμονή Super Mario αντι του Ιωάννη τοτε σιγουρα ο backup πρέπει ναναι Έλληνας.

Δηλαδής ροστερ, ενδεικτικά :

Μπραουν , Χερμανσον(1/2)
Μπαρον , Ρος(2/3) , Μποχωριδης
Παπαπετρου(3/4) , Ντομπριτς
Πιτερς , Χικς(4/5) , Χουγκαζ
Παπαγιαννης , Αντετοκουμπο

+ Ματζουκας , Διπλαρος για Α1.
Μπατζετ στα 6,5 εκατ νομίζω...

ΥΓ. Ελπίζω μόνο να μην δω Ρος μπακαπ ασο , παραμονή του Μπρει ή καναν Ντέρεκ Γουίλιαμς απτο πουθενά για βασικο 4αρι , θα στεναχωρηθω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 9:31 am

Καλά τα λες Τζόνι κι οι προτάσεις σου έχουν μπασκετική λογική.
Και πιστεύω ότι θα κάνετε πολύ δυνατή πρόταση στον Παπαπέτρου. Αν όντως έχει καψούρα θα κάτσει, αν βάλει την καριέρα του μπροστά θα φύγει. Δεν μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει γι΄αυτό.
-Εγώ τον Μαντζούκα εξακολουθώ να τον βλέπω ως παίκτη που μπορεί να κάνει πολλά πράγματα από το 3, αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν τον έχω δει πολύ.
Σημασία έχει να πάρει χοντρά λεπτά φέτος. Τουλάχιστον αυτός.
-Ο Μουράτος πάντως είναι άλλη πάστα από τον Μποχωρίδη. Έχει επιθετικό ταλέντο που ελάχιστοι Ελληνες της σειράς του έχουν. Μάλλον, ελάχιστοι Έλληνες γενικά. :sad:

Τέλος θέλω να θυμίσω ότι είχε βγει πως έχετε κλείσει τον Χέιζ (που αν θυμάμαι καλά κι αυτόν τον πρότεινες τακτικά). Καλή μεταγραφή είναι και το σουτ (ως σπεσιαλίστα) μπορείτε να το πάρετε από το 2.

Στην αρχή, (κάπου αρχές Απρίλη) έλεγα ότι ας κρατούσατε Χεζόνια γιατί έχει μεγαλύτερο ταβάνι/ταλέντο από τον Πάπι (που τότε το είχε παρακάνει κι αυτός με το μπάσκετ αλά Νέντοβιτς). Στην πορεία, κατάλαβα ότι έκανα λάθος όμως και πρότεινα παραμονή Παπαπέτρου. Ο Παπαπέτρου έπαιζε έτσι κι από φιλότιμο/αγάπη για την ομάδα αλλά και γιατί η ομάδα ήταν κάπου στον "αυτόματο πιλότο" και γενικά εκτός παρκέ κι ειδικά εντός παρκέ, χωρίς κανονικό άσσο. Στην αλλάγη μου αυτή έπαιξαν ρόλο και πολλά πράγματα που έμαθα για τον Χεζόνια στις μέρες του στη Βαρκελώνη. Όχι καλά για τη λειτουργία μιας ομάδας. Αν με διαψεύσει ο Κροάτης και πατήσει πόδι, και πει "όχι εγώ θα μείνω στην ομάδα της καρδιάς μου, τον Παναθηναϊκό" εδώ θα είμαι να του βγάλω το καπέλο.
Και πάντα έλεγα ότι τον Μήτογλου τον κρατάτε όπως και να έχει. Είναι σπουδαία τα όσα έχει καταφέρει μέσα σε 2 χρόνια. :bball:

* Αν δεν σας κάτσουν τα υπόλοιπα 3 αστερία σας, θα είχε ενδιαφέρον να σκάγατε κάπου στο 1κ ευρώ, για τον τρελό Μπάλντγουιν μαζί με άλλα 700- 800χιλ ευρώ για τον Μπάρον (εφόσον όντως ευσταθεί η σκέψη μου για "ζόρισμα¨του με τόσους περιφερειακούς που θα έχει η Ζενίτ και κυρίως με τον Λόιντ μπροστά του). Και στο 3 ή στο 4 οπωσδήποτε κλασσικό σουτέρ να δέχεται τις ασίστ του τρελιάρη (όταν δεν του κάθεται το ντραίβ :P ). Τύπου Λούτσιτς ή Τσίπσερ που είχε στην Μπάγερν.

giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 22, 2021 10:13 am

oλοι αυτο περιμενουμε μη δουμε κανα μπρει κ σαντρος στον ασσο!απο εκει κ περα ωραιο ροστερ απλα στο 5 επιμενω οτι θελουμε ψηλο σεντερ μαζι με παπαγιαννη κ κωστα αντεντο

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:38 am

Το πρόβλημα δεν είναι ότι έφυγε ο Ντίνος, ούτε ότι μπορεί να φύγει ο Παπαπέτρου. Μεγαλύτεροι παίκτες έφυγαν στο παρελθόν και παίκτες θα φύγουν στο μέλλον.

Παίκτες υπάρχουν. Η αγορά είναι τεράστια

Το πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι πως δεν ξέρει πως και που να ψάξει. Ότι δεν έχει δημιουργήσει μηχανισμούς στην αγορά και περιμένει μέχρι να μάθει τα κέφια του ιδιοκτήτη του.

3
3 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 12:13 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 9:31 am
Καλά τα λες Τζόνι κι οι προτάσεις σου έχουν μπασκετική λογική.
Και πιστεύω ότι θα κάνετε πολύ δυνατή πρόταση στον Παπαπέτρου. Αν όντως έχει καψούρα θα κάτσει, αν βάλει την καριέρα του μπροστά θα φύγει. Δεν μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει γι΄αυτό.
-Εγώ τον Μαντζούκα εξακολουθώ να τον βλέπω ως παίκτη που μπορεί να κάνει πολλά πράγματα από το 3, αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν τον έχω δει πολύ.
Σημασία έχει να πάρει χοντρά λεπτά φέτος. Τουλάχιστον αυτός.
-Ο Μουράτος πάντως είναι άλλη πάστα από τον Μποχωρίδη. Έχει επιθετικό ταλέντο που ελάχιστοι Ελληνες της σειράς του έχουν. Μάλλον, ελάχιστοι Έλληνες γενικά. :sad:

Τέλος θέλω να θυμίσω ότι είχε βγει πως έχετε κλείσει τον Χέιζ (που αν θυμάμαι καλά κι αυτόν τον πρότεινες τακτικά). Καλή μεταγραφή είναι και το σουτ (ως σπεσιαλίστα) μπορείτε να το πάρετε από το 2.

Στην αρχή, (κάπου αρχές Απρίλη) έλεγα ότι ας κρατούσατε Χεζόνια γιατί έχει μεγαλύτερο ταβάνι/ταλέντο από τον Πάπι (που τότε το είχε παρακάνει κι αυτός με το μπάσκετ αλά Νέντοβιτς). Στην πορεία, κατάλαβα ότι έκανα λάθος όμως και πρότεινα παραμονή Παπαπέτρου. Ο Παπαπέτρου έπαιζε έτσι κι από φιλότιμο/αγάπη για την ομάδα αλλά και γιατί η ομάδα ήταν κάπου στον "αυτόματο πιλότο" και γενικά εκτός παρκέ κι ειδικά εντός παρκέ, χωρίς κανονικό άσσο. Στην αλλάγη μου αυτή έπαιξαν ρόλο και πολλά πράγματα που έμαθα για τον Χεζόνια στις μέρες του στη Βαρκελώνη. Όχι καλά για τη λειτουργία μιας ομάδας. Αν με διαψεύσει ο Κροάτης και πατήσει πόδι, και πει "όχι εγώ θα μείνω στην ομάδα της καρδιάς μου, τον Παναθηναϊκό" εδώ θα είμαι να του βγάλω το καπέλο.
Και πάντα έλεγα ότι τον Μήτογλου τον κρατάτε όπως και να έχει. Είναι σπουδαία τα όσα έχει καταφέρει μέσα σε 2 χρόνια. :bball:

* Αν δεν σας κάτσουν τα υπόλοιπα 3 αστερία σας, θα είχε ενδιαφέρον να σκάγατε κάπου στο 1κ ευρώ, για τον τρελό Μπάλντγουιν μαζί με άλλα 700- 800χιλ ευρώ για τον Μπάρον (εφόσον όντως ευσταθεί η σκέψη μου για "ζόρισμα¨του με τόσους περιφερειακούς που θα έχει η Ζενίτ και κυρίως με τον Λόιντ μπροστά του). Και στο 3 ή στο 4 οπωσδήποτε κλασσικό σουτέρ να δέχεται τις ασίστ του τρελιάρη (όταν δεν του κάθεται το ντραίβ :P ). Τύπου Λούτσιτς ή Τσίπσερ που είχε στην Μπάγερν.
Κι ο Χειζ μια χαρα σουτερ είναι. Το θεμα με Μπαλντουιν ή Μπραουν ειναι πως θα πρέπει απτο 2 και το 4 να έχουμε 3ποντερ του 45% και με μπόλικες προσπάθειες. Ο Prepelic όπως είπαμε εχει συμβολαιο, ο Baron επίσης αλλα μπορει να θέλει να φύγει. Αν δεν θέλει να φύγει ομως? Ή αν θελει να φύγει αλλα η Ζενιτ ζητήσει buy out?

Τι άλλες επιλογές υπάρχουν? Χίλιαρντ και Χολινς δεν ειναι σε καμια περιπτωση αντίστοιχων χαρακτηριστικών παιχτες με τους από πάνω..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 4:36 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 12:13 pm


Κι ο Χειζ μια χαρα σουτερ είναι. Το θεμα με Μπαλντουιν ή Μπραουν ειναι πως θα πρέπει απτο 2 και το 4 να έχουμε 3ποντερ του 45% και με μπόλικες προσπάθειες. Ο Prepelic όπως είπαμε εχει συμβολαιο, ο Baron επίσης αλλα μπορει να θέλει να φύγει. Αν δεν θέλει να φύγει ομως? Ή αν θελει να φύγει αλλα η Ζενιτ ζητήσει buy out?

Τι άλλες επιλογές υπάρχουν? Χίλιαρντ και Χολινς δεν ειναι σε καμια περιπτωση αντίστοιχων χαρακτηριστικών παιχτες με τους από πάνω..
Ο Χέιζ καλός σουτέρ είναι αλλά υπολείπεται των Πίτερς- Γερέμπκο. Γερέμπκο είπα και να κι ο Τίμμα ως μια ενδιαφέρουσα (με ρίσκο λόγω νοοτροπίας, όμως) πρόταση για αντί-Πάπι. Στην περίπτωση πάντα που δεν τον καταφέρετε να τον κρατήσετε.

Ο Μπάρον είναι παικτούρα, τον προτιμάω πολύ περισσότερο από τον Πρέπελιτς που μόνο με την Μπανταλόνα (χωρίς να κάνει κι εκεί αυτά που είχε κάνει ο Λάπρο) πήγε καλά. Και με την εθνική του. Σε συλλγικό επίπεδο έχει βγάλει 3-4 χρονιές με κάτω από 30% στο τρίποντο. Του ματς που λένε και στο ορεινό χωρίο μου. Για σουτέρ, πάντα. :roll:

Προτιμώ Χόλινς και πολύ άνετα μάλιστα. Άσε που είναι αθλητικός, παίζει άμυνα ( πρέπει να ασχοληθείτε με τον τομέα αυτόν ,φέτος γιατί πέρσι αμολάγατε αετό- μέχρι κι ο Παπαπέτρου!) και έχει τεράστια χέρια που τον κάνουν να φαίνεται τουλάχιστον 5 πόντους ψηλότερος.

Για τον Χίλιαρντ παίζουν πολλοί (τα λέγαμε ότι έχει το ¨"πακέτο" μετά απο 2 χρόνια στην ΤΣΣΚΑ) και δυσκολεύει το πράγμα. Δεν είστε φέτος για πλειστηριασμούς.
Υπάρχουν κι αλλού γκρέιπ-φρουτιές. :P
* Ο φετινός Μπάλντγουιν (με τα πολλά στραβά του και φέτος) δεν παύει να είναι μια πρόταση πολύ ελκυστική. Εναν ψιλό να τελειώνει καλά το πιν εκ ρολ θέλει δίπλα του και 2 σουτέρ και πολύ υπομονή από τον προπονητή του. :P Αν μείνει στα στάνταρ που έπιασε στο Μόναχο, μπορεί να προσφέρει πολλά σε μια ομάδα που πάει να κλέψει παιχνίδια.
Εγώ θα προτιμούσα τον Λ. Μπράουν (κι ας έχει μικρότερο ταβάνι) για την ομάδα μου, για να είμαι ειλικρινής.

Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 191
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 7:38 pm

𝐓𝐨𝐭𝐚𝐥𝐁𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭® (@Totalbasketgr) Tweeted:
Αποκλειστικό: «Έκλεισε» Χουγκάζ ο Παναθηναϊκός! - https://t.co/zIeeF9nufl #paobc #panathinaikos #panathinaikosbcopap #euroleague #exclusive #totalbasketgr #Hougaz

2
2 Εικόνα
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 7:45 pm

Ο Χέιζ καλός σουτέρ είναι αλλά υπολείπεται των Πίτερς- Γερέμπκο.

Έτσι.
Ο Μπάρον είναι παικτούρα, τον προτιμάω πολύ περισσότερο από τον Πρέπελιτς που μόνο με την Μπανταλόνα (χωρίς να κάνει κι εκεί αυτά που είχε κάνει ο Λάπρο) πήγε καλά. Και με την εθνική του. Σε συλλγικό επίπεδο έχει βγάλει 3-4 χρονιές με κάτω από 30% στο τρίποντο. Του ματς που λένε και στο ορεινό χωρίο μου. Για σουτέρ, πάντα. :roll:
Έτσιιιι.
Προτιμώ Χόλινς και πολύ άνετα μάλιστα. Άσε που είναι αθλητικός, παίζει άμυνα ( πρέπει να ασχοληθείτε με τον τομέα αυτόν ,φέτος γιατί πέρσι αμολάγατε αετό- μέχρι κι ο Παπαπέτρου!) και έχει τεράστια χέρια που τον κάνουν να φαίνεται τουλάχιστον 5 πόντους ψηλότερος.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιι.
Εγώ θα προτιμούσα τον Λ. Μπράουν (κι ας έχει μικρότερο ταβάνι) για την ομάδα μου, για να είμαι ειλικρινής.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 7:59 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 7:45 pm
Ο Χέιζ καλός σουτέρ είναι αλλά υπολείπεται των Πίτερς- Γερέμπκο.

Έτσι.
Ο Μπάρον είναι παικτούρα, τον προτιμάω πολύ περισσότερο από τον Πρέπελιτς που μόνο με την Μπανταλόνα (χωρίς να κάνει κι εκεί αυτά που είχε κάνει ο Λάπρο) πήγε καλά. Και με την εθνική του. Σε συλλγικό επίπεδο έχει βγάλει 3-4 χρονιές με κάτω από 30% στο τρίποντο. Του ματς που λένε και στο ορεινό χωρίο μου. Για σουτέρ, πάντα. :roll:
Έτσιιιι.
Προτιμώ Χόλινς και πολύ άνετα μάλιστα. Άσε που είναι αθλητικός, παίζει άμυνα ( πρέπει να ασχοληθείτε με τον τομέα αυτόν ,φέτος γιατί πέρσι αμολάγατε αετό- μέχρι κι ο Παπαπέτρου!) και έχει τεράστια χέρια που τον κάνουν να φαίνεται τουλάχιστον 5 πόντους ψηλότερος.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιι.
Εγώ θα προτιμούσα τον Λ. Μπράουν (κι ας έχει μικρότερο ταβάνι) για την ομάδα μου, για να είμαι ειλικρινής.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.
να δω τι θα απανταγες στα παρακατω:

Νεντοβιτς
Κουρτιναιτις
Σβεντ
Πεδουλακης

:lol:

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 8:04 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 7:45 pm
Ο Χέιζ καλός σουτέρ είναι αλλά υπολείπεται των Πίτερς- Γερέμπκο.

Έτσι.
Ο Μπάρον είναι παικτούρα, τον προτιμάω πολύ περισσότερο από τον Πρέπελιτς που μόνο με την Μπανταλόνα (χωρίς να κάνει κι εκεί αυτά που είχε κάνει ο Λάπρο) πήγε καλά. Και με την εθνική του. Σε συλλγικό επίπεδο έχει βγάλει 3-4 χρονιές με κάτω από 30% στο τρίποντο. Του ματς που λένε και στο ορεινό χωρίο μου. Για σουτέρ, πάντα. :roll:
Έτσιιιι.
Προτιμώ Χόλινς και πολύ άνετα μάλιστα. Άσε που είναι αθλητικός, παίζει άμυνα ( πρέπει να ασχοληθείτε με τον τομέα αυτόν ,φέτος γιατί πέρσι αμολάγατε αετό- μέχρι κι ο Παπαπέτρου!) και έχει τεράστια χέρια που τον κάνουν να φαίνεται τουλάχιστον 5 πόντους ψηλότερος.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιι.
Εγώ θα προτιμούσα τον Λ. Μπράουν (κι ας έχει μικρότερο ταβάνι) για την ομάδα μου, για να είμαι ειλικρινής.
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.
Αρα προτιμάς Μπαρον απο Πρεπελιτς αλλα περισσότερο από όλους τον Χολινς? Και δυάδα με Μπράουν κι εσύ?

Βάλτε και τον ΣαντΡος στην εξίσωση και γεμίσαμε 35αρια απτο 3ποντο.. Ο Πρεπελιτς παντως φετος εκανε πολυ καλη σεζον θεωρω αν κι εγω προτιμώ τον Μπαρον αλλα ο Χολινς δεν με τρελαίνει. Θέλω πιο καθαρόαιμο σουτερ διπλα απο Μπραουν (αν τελικά ερθει).

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 8:11 pm

Νεντοβιτς
Aν είναι υγιής, αν αποφασίσει να μη σουτάρει στα πρώτα 5'', αν τον πείσουν να προσποιηθεί ότι υπάρχει στην άμυνα, πιο πολλά αν κι από τον Κίπλινγκ.

Κουρτιναιτις
Από μένα είναι ναι. Λείπει λίγο γέλιο από τη ζωή μας.
Σβεντ
O μόνος Σβεντ που έχει θέση στη ζωή μας είναι η Tanya Shved.

Πεδουλακης
https://media1.tenor.com/images/b2e9e07 ... d=21495624

Λογος επεξεργασίας: Ακατάλληλο περιεχόμενο

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 8:29 pm


Αρα προτιμάς Μπαρον απο Πρεπελιτς αλλα περισσότερο από όλους τον Χολινς? Και δυάδα με Μπράουν κι εσύ?
O Πρέπελιτς για μένα είναι πολύ μέτριος: μηδέν σώμα, κακός αμυντικά, μέτριος οργανωτικά, πολύ καλός σουτέρ αλλά σαν σύνολο δε με ενθουσιάζει. Ο Μπάρον αν έρθει για αντι-Νέντοβιτς είναι ΝΑΙ, αλλά δεν είναι άσος με την καμία. Ο Χόλινς τα κάνει όλα, είναι πολύ τίμιος στα λεφτά του, δίνει μήκος, δίνει σουτ, απλά δεν είναι για βασικός σκόρερ, είναι για να συμπληρώνει. Ε ναι, ο Μπράουν είναι εξαιρετική περίπτωση.
Βάλτε και τον ΣαντΡος στην εξίσωση και γεμίσαμε 35αρια απτο 3ποντο..
Θελουμε και 4ρι τύπου Πίτερς.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Ιουν 22, 2021 9:14 pm

Συγγνώμη εκ των προτέρων για το εκτός θέματος. Θυμάστε πέρσι το καλοκαίρι που οι δημοσιογράφοι του Παναθηναϊκού έγραφαν ότι ο Όγκαστ υπέγραψε σε μας με πολύ λιγότερα από όσα έπαιρνε στη Γαλατασαράι, για να μας ''χρυσώσουν το χάπι'' για την απόκτηση του; Ε λοιπόν, κάτι τέτοιο δεν προκύπτει. Και αυτό, γιατί ψάχνοντας τυχαία στο σάιτ της Φίμπα τις αποφάσεις του Ανεξάρτητου Διοικητικού Δικαστηρίου που επιδικάζει οφειλές ομάδων σε παίκτες και ατζέντηδες, βρήκα την απόφαση που αφορούσε την προσφυγή του Όγκαστ και του ατζέντη του εις βάρος της Γαλατασαράι για οφειλές από την περσινή σεζόν. Ανάμεσα στο σκεπτικό της απόφασης αναφέρεται πως το συμβόλαιο του Όγκαστ την περσινή σεζόν ήταν 350.000 δολάρια, δηλαδή όσα πήρε και από μας φέτος. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πηγή: https://www.fiba.basketball/en/Module/8 ... 5b096cac92

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”