2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 12, 2021 10:22 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Μάιος 12, 2021 9:40 am

Βέστερμαν λενε γυρνάει στη Ζαλγκιρις, σοφτ παιχτης και αρκετά επιρρεπής στους τραυματισμούς, δεν θα τον ηθελα για 1ο. Για την ομαδα μου θα θελα να σταματήσουμε να ανακυκλώνουμε τα ιδια ονόματα ξανά και ξανά και χαίρομαι που δεν εχουμε ασχοληθεί με τον Γάλλο, Οκαρο Ουαιτ, Λαπροβιτολα, Βέστερμαν μαζι με τον Ταιους είναι ονόματα που ακούγονται για εμάς εδώ και χρόνια. Ο Χεζονια θα μεινει οποτε ροστερ αντι-προταση βάζω με αυτόν μέσα. Επισης δεν θα με χαλούσε καθολου ο Μαρίνκοβιτς αντι του Νεντοβιτς αλλα κι αυτος πιθανότατα να μεινει, συνεπώς διατηρώ κι αυτον. Εγω ως ροστερ με 2 εκατ τζαστ αύξηση θα πρότεινα το εξής :

Williams Goss , Darius Thompson
Nemanja , SantRoss , Bochoridis
Hezonja , Papapetrou
Hayes , Mitoglou , Kaselakis
Papagiannis , Rivero

+Mantzoukas, Diplaros για Α1.

Τον Γκος πράγματι παιζει να τον θελει η μισή ευρωλιγκα και σίγουρα θα ναι δύσκολη περίπτωση αλλα δεν ξερω ποιος άλλος θα μπορούσε να ρθει.. τον Λαπροβιτολα δεν τον θέλω, ο Γιοβιτς αν ήταν να ρθει θα ερχόταν από φετος, ο Λορενζο Μπραουν δεν ξερω αν αξίζει το εκατομμύριο. Ίσως ο Χερμανσον αν η Βαλένθια δεν συνεχίσει στη γιουρολιγκ ή κάποιος άλλος από το ΝΒΑ (Τρει Μπερκ ας πουμε 😏😏). Απο πισω παιχτης φθηνός , το ένα απτα 2 λαβράκια που έλεγα. Τομπσον της Μπρίντιζι παιχτης 25 ετών, 1'95 , αθλητικός και καλο κομπο γκαρντ με πολυ μέλλον. Ουσιαστικά θελουμε εναν ασο να παιζει 20 λεπτα, να παίρνει 15 ο μπακαπ και 5 ο ΣαντΡος και στο 2 θα έχει κανα 20λεπτο ο Νεντο, κανα 15λεπτο ο Μαριο και αλλα 5 παλι ο ΣαντΡος, ενω στο 3 θα έχει τα 27 λεπτα του ο Ιωάννης και τα αλλα 13 ο Μαριο. Στο 4 τωρα ο Ναιτζελ Χειζ είναι ιδανική περίπτωση παιχτη για ένα 25λεπτο με το σουτ που τοσο λειπει απτον Μητο (ο οποίος θα μπορει να παιζει 15 λεπτα στη θεση και αλλα 5-10 ως σεντερ). Και στη θεση 5 κλείνω με το 20λεπτο του Παπατζον και τα 15 λεπτα του Χασιελ Ριβερο, γενικα μαρεσει το 5αρι να χει σουτ για να δενει καλα και με τον Ντίνο, ο Κοστέλο που γενικώς μαρεσει βεβαια φετος ολη τη σεζον επαιζε στο 4 και με φοβιζουν τέτοιες επιλογές (βλεπει Γουιλι περσι) , αντίθετα ο Ριβερο απο την acb κι αυτές (παμφθηνος κι ολας) εχει και το 3ποντακι του που και που , μπορει να παιξει στο 4 αν χρειαστεί αλλα ειναι και θηριακι στο ζωγραφιστό, μου θυμίζει αρκετά τον Μπατιστ, γενικώς είναι το πουλέν μου για φετος , τον παρακολουθώ πολυ.

ΥΓ. Ο Πολοναρα εξαιρετική περίπτωση κι οντως παιζει παντού, αλλά το κοβω πολυ δυσκολο να έρχεται.
ΥΓ1. Ο Κασελ θα ναι καλό να μεινει για 12ος ως επιπλέον λύση. Ο Μαντζουκας θα παρει τον ρόλο του 13ου παιχτη και 6ου ελληνα για Α1 όπως κι ο Μητογλου τη πρώτη του χρονιά.


Δεν θυμάμαι τον Βέστερμαν να έχει παίξει για εσάς. Ούτε καν σε προτάσεις για ρόστερ. Όχι να τον πλησιάσετε κλπ, όπως τον Λάπρο. Λ. Μπροάουν κλπ.
Όπως και να έχει, πλησιάζει στη Ζαλγκίρις. Αυτό τα λέει όλα. Πάει σε ομάδα που ξέρει να ψωνίζει.
Πάμε παρακάτω.O Koστέλο είναι βασικά 5ρι και έτσι παίζει στην Κανάρια. Ο Ριβέρο (που κι αυτό ντον έχω προτείνει και τον έχω χαρακτηρίσει ως έναν από τους καλύτερους ριμπάουντερ στην Ευρώπη) παίζει και αυτός 4ρι όσο κι ο Ματ. Αλλά ο Λατίνος είναι πολύ πιο άγουρος από τον Κοστέλο και παίζε ακόμα "αθώο" μπάσκετ. Έρχεται από πολύ Αναπτυξιακή και ΑΘΕ ΜΠΕ. Θέλετε σέντερ "σκύλο¨.
Ο Λ. Μπράουν έκανε πολύ καλή χρονιά πρωταθλητισμού στο ανώτερο επίπεδο και το αξίζει με τα ούλα του το εκατομύριο.
Ο Τ. Μπερκ είναι αρκετά ακριβός (πάνω από 1.5εκ) κι έχει και συμβόλαιο ενώ ο Γιόβιιτς πέρσι ήταν παίκτης της φιλόδοξης Χίμκι. Φέτος, πάπαλα η Χίκμι, οπότε είναι άλλη κουβέντα. Τον Λάπρο καλά κάνεις και δνε τον θες. Μακάρι για σας να μην το θέλει και ο Δ.Γ. :P

Γράφω και στις μεταγραφές του Ολυμπιακού για τη λίστα με τους παίκτες που είναι πιο πιθανό να παίζουν στο ΝΒΑ από την Ευρωλίγκα. Αυτή η λίστα θα επηρεάσει πολύ τις θέσεις 1-3. Ως εκ τούτου να μην έχεις καθόλου σίγουρο ότι θα μείνουν Νέντο, Χέζο :D Πάπι. ΘΕωρώ πιο πιθανό να μείνει ένας, αμέσως μετά να μη μείνει ούτε ένας κι έπεται η πιθανότητα να μείνουν οι 2-πόσο μάλλον και οι 3.


Τα λέγαμε και πέρσι για Πιτίνο, Φριντέτ και Νικ.

Για μένα πρέπει να φύγετε από το μπάσκετ "πριμαντόνας¨που το τερματίσατε φέτος και να πάτε με σοβαρό προπονητή και με παίκτες κομμάντα που να παίζουν πρώτα για την ομάδα. Ένας τέτοος είναι ο Πολονάρα, είναι ο Κοστέλο και πάει λέγοντας.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 12, 2021 11:08 am

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 12, 2021 10:22 am
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Μάιος 12, 2021 9:40 am

Βέστερμαν λενε γυρνάει στη Ζαλγκιρις, σοφτ παιχτης και αρκετά επιρρεπής στους τραυματισμούς, δεν θα τον ηθελα για 1ο. Για την ομαδα μου θα θελα να σταματήσουμε να ανακυκλώνουμε τα ιδια ονόματα ξανά και ξανά και χαίρομαι που δεν εχουμε ασχοληθεί με τον Γάλλο, Οκαρο Ουαιτ, Λαπροβιτολα, Βέστερμαν μαζι με τον Ταιους είναι ονόματα που ακούγονται για εμάς εδώ και χρόνια. Ο Χεζονια θα μεινει οποτε ροστερ αντι-προταση βάζω με αυτόν μέσα. Επισης δεν θα με χαλούσε καθολου ο Μαρίνκοβιτς αντι του Νεντοβιτς αλλα κι αυτος πιθανότατα να μεινει, συνεπώς διατηρώ κι αυτον. Εγω ως ροστερ με 2 εκατ τζαστ αύξηση θα πρότεινα το εξής :

Williams Goss , Darius Thompson
Nemanja , SantRoss , Bochoridis
Hezonja , Papapetrou
Hayes , Mitoglou , Kaselakis
Papagiannis , Rivero

+Mantzoukas, Diplaros για Α1.

Τον Γκος πράγματι παιζει να τον θελει η μισή ευρωλιγκα και σίγουρα θα ναι δύσκολη περίπτωση αλλα δεν ξερω ποιος άλλος θα μπορούσε να ρθει.. τον Λαπροβιτολα δεν τον θέλω, ο Γιοβιτς αν ήταν να ρθει θα ερχόταν από φετος, ο Λορενζο Μπραουν δεν ξερω αν αξίζει το εκατομμύριο. Ίσως ο Χερμανσον αν η Βαλένθια δεν συνεχίσει στη γιουρολιγκ ή κάποιος άλλος από το ΝΒΑ (Τρει Μπερκ ας πουμε 😏😏). Απο πισω παιχτης φθηνός , το ένα απτα 2 λαβράκια που έλεγα. Τομπσον της Μπρίντιζι παιχτης 25 ετών, 1'95 , αθλητικός και καλο κομπο γκαρντ με πολυ μέλλον. Ουσιαστικά θελουμε εναν ασο να παιζει 20 λεπτα, να παίρνει 15 ο μπακαπ και 5 ο ΣαντΡος και στο 2 θα έχει κανα 20λεπτο ο Νεντο, κανα 15λεπτο ο Μαριο και αλλα 5 παλι ο ΣαντΡος, ενω στο 3 θα έχει τα 27 λεπτα του ο Ιωάννης και τα αλλα 13 ο Μαριο. Στο 4 τωρα ο Ναιτζελ Χειζ είναι ιδανική περίπτωση παιχτη για ένα 25λεπτο με το σουτ που τοσο λειπει απτον Μητο (ο οποίος θα μπορει να παιζει 15 λεπτα στη θεση και αλλα 5-10 ως σεντερ). Και στη θεση 5 κλείνω με το 20λεπτο του Παπατζον και τα 15 λεπτα του Χασιελ Ριβερο, γενικα μαρεσει το 5αρι να χει σουτ για να δενει καλα και με τον Ντίνο, ο Κοστέλο που γενικώς μαρεσει βεβαια φετος ολη τη σεζον επαιζε στο 4 και με φοβιζουν τέτοιες επιλογές (βλεπει Γουιλι περσι) , αντίθετα ο Ριβερο απο την acb κι αυτές (παμφθηνος κι ολας) εχει και το 3ποντακι του που και που , μπορει να παιξει στο 4 αν χρειαστεί αλλα ειναι και θηριακι στο ζωγραφιστό, μου θυμίζει αρκετά τον Μπατιστ, γενικώς είναι το πουλέν μου για φετος , τον παρακολουθώ πολυ.

ΥΓ. Ο Πολοναρα εξαιρετική περίπτωση κι οντως παιζει παντού, αλλά το κοβω πολυ δυσκολο να έρχεται.
ΥΓ1. Ο Κασελ θα ναι καλό να μεινει για 12ος ως επιπλέον λύση. Ο Μαντζουκας θα παρει τον ρόλο του 13ου παιχτη και 6ου ελληνα για Α1 όπως κι ο Μητογλου τη πρώτη του χρονιά.


Δεν θυμάμαι τον Βέστερμαν να έχει παίξει για εσάς. Ούτε καν σε προτάσεις για ρόστερ. Όχι να τον πλησιάσετε κλπ, όπως τον Λάπρο. Λ. Μπροάουν κλπ.
Όπως και να έχει, πλησιάζει στη Ζαλγκίρις. Αυτό τα λέει όλα. Πάει σε ομάδα που ξέρει να ψωνίζει.
Πάμε παρακάτω.O Koστέλο είναι βασικά 5ρι και έτσι παίζει στην Κανάρια. Ο Ριβέρο (που κι αυτό ντον έχω προτείνει και τον έχω χαρακτηρίσει ως έναν από τους καλύτερους ριμπάουντερ στην Ευρώπη) παίζει και αυτός 4ρι όσο κι ο Ματ. Αλλά ο Λατίνος είναι πολύ πιο άγουρος από τον Κοστέλο και παίζε ακόμα "αθώο" μπάσκετ. Έρχεται από πολύ Αναπτυξιακή και ΑΘΕ ΜΠΕ. Θέλετε σέντερ "σκύλο¨.
Ο Λ. Μπράουν έκανε πολύ καλή χρονιά πρωταθλητισμού στο ανώτερο επίπεδο και το αξίζει με τα ούλα του το εκατομύριο.
Ο Τ. Μπερκ είναι αρκετά ακριβός (πάνω από 1.5εκ) κι έχει και συμβόλαιο ενώ ο Γιόβιιτς πέρσι ήταν παίκτης της φιλόδοξης Χίμκι. Φέτος, πάπαλα η Χίκμι, οπότε είναι άλλη κουβέντα. Τον Λάπρο καλά κάνεις και δνε τον θες. Μακάρι για σας να μην το θέλει και ο Δ.Γ. :P

Γράφω και στις μεταγραφές του Ολυμπιακού για τη λίστα με τους παίκτες που είναι πιο πιθανό να παίζουν στο ΝΒΑ από την Ευρωλίγκα. Αυτή η λίστα θα επηρεάσει πολύ τις θέσεις 1-3. Ως εκ τούτου να μην έχεις καθόλου σίγουρο ότι θα μείνουν Νέντο, Χέζο :D Πάπι. ΘΕωρώ πιο πιθανό να μείνει ένας, αμέσως μετά να μη μείνει ούτε ένας κι έπεται η πιθανότητα να μείνουν οι 2-πόσο μάλλον και οι 3.


Τα λέγαμε και πέρσι για Πιτίνο, Φριντέτ και Νικ.

Για μένα πρέπει να φύγετε από το μπάσκετ "πριμαντόνας¨που το τερματίσατε φέτος και να πάτε με σοβαρό προπονητή και με παίκτες κομμάντα που να παίζουν πρώτα για την ομάδα. Ένας τέτοος είναι ο Πολονάρα, είναι ο Κοστέλο και πάει λέγοντας.
Αυτος ο σοβαρός προπονητής σίγουρα δεν ειναι ο Γιατρας...
Παντως μια άλλη ενδιαφέρουσα λίστα θα ταν αυτοι που θα ρθουν απο νβα στην Ευρώπη. Επισης νομίζω πως Μαριο και Παπι αν και σταρς είναι παιχτες που παίζουν για την ομάδα, σε αντίθεση με τον Σέρβο πράγματι για αυτο και είπα πως δεν έχω θέμα να αλλάξει αν και τον παει πολυ ο Χεζονια. Δεν δουλεύει σε όλες τις ομάδες οτι δουλεύει στη Ζαλγκιρις, οι Λιθουανοι παίρνουν εναν παιχτη που τον ξέρουν πολύ καλά, δίπλα σε Λεκα και Jaleen Smith, με παιχτες στις υπόλοιπες θεσεις που μπορούν να δημιουργήσουν, δεν ειναι τέτοια ομάδα ο παναθηναϊκός δυστυχώς. Δεν συγκρίνεται ο Λοβερν πχ με τον Παπαγιαννη. Θα πάρουν και τον Colson λογικα, άρχοντες. Μπερκ οντως άπιαστος κι ο Μπραουν μαλλον δεν ειναι αυτο που χρειαζόμαστε, θελει ψάξιμο το πραγμα. Εγω τον Γουολκαπ ήθελα αλλα απτη στιγμή που κλείνει αλλου νομίζω πως ο Γκος ειναι μονόδρομος.

Αλλη συνθήκη το περσινό καλοκαίρι με το φετινό. Περσι το μπατζετ επεσε 4 εκατομμύρια, φέτος θα ανεβει 2. Παντως τα ροστερ μας δεν εχουν τοσο μεγάλη οικονομική διαφορα αν τα παρατήσεις. Κοστέλο, Γκραντ και Πολοναρα ειναι πιο ακριβοί απο Τομπσον, Ριβερο και Χειζ, ο Μαρίνκοβιτς και ο Βεστερμαν βέβαια ειναι φθηνότεροι απο τους Νεντο και Γκος, ενω ο Χεζονια με την μείωση που λέγεται πως θα δεχθεί να κάνει για να μεινει σε μας είναι κάπου στα ίσα με τον Χιλιαρντ. Αν στο ροστερ σου παντως άλλαζες ασο και κρατούσες τον Χεζόνια θα μουν πολυ θετικός αν όντως συνέβαινε, όσο κι αν έχω φάει κόλλημα με τους Τομπσον και Ριβερο, δεν με χαλανε κι αυτοί που έγραψες, ειδικά ο Κοστέλο. Για τον οποίο βεβαια δεν ξερω πως ειδες οτι επαιζε σεντερ εγω στα πλειοφ που παρακολουθούσα τα κανάρια μονιμα στο 4 τον είχαν. Δηλαδή πιθανότερο το κοβω να παιζει ως 5αρι ο Πολοναρα στο ροστερ σου.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 12, 2021 12:01 pm

Johnhypao ο Παναθηναϊκός φέτος δεν έπαιζε ως ομάδα στην επίθεση. Ο Πάπι ενώ έχει ΄τετοια χαρακτηριστικά (πολύ σωστός αθλητής σε όλα) φέτος πήγε στην άλλη πλευρά. Έπαιζε λες κι είναι καμιά ταλεντάρα στην επίθεση- που δεν είναι.

- Ο Χεζόνια ποτέ δεν παίζει για την ομάδα. Είναι παίκτης που νομίζει ότι είναι ο Ντουράντ και βάλε. Αυτό του προσάπτουν οι κουλέςπου τον είχαν για πολύ περισσότερο στην ομάδα τους- αυτό τον μάρανε και στο ΝΒΑ. Αλλιώς για εκεί είναι. Για το ΝΒΑ. Αρκεί να παίξει λίγο άμυνα και να κατέβει από το σύννεφό του. Αν τα κάνει αυτά θα είναι "κλέψιμο" και σας εύχομαι να τον κρατήσετε.

- Είναι κριτήριο για το τι παίκτες θα παίζουν στον Παναθηναϊκό του χρόνου, το ποιους θέλει ο Χεζόνια των 10 παιχνιδιών και 10 τουίτς υπέρ της πράσινης κερκίδας; Σοβαρά; Αν ναι, τότε δεν βλέπω προκοπή. Αν αυτό συνέβαινε στον Ολυμπιακό θα έλεγα ακριβώς τα ίδια.
Δεν το έχω με παίκτες οπαδούς- εκτός κι αν τους λένε- Αλβέρτη, Πρίντεζη και κάτι ψιλά. Παίκτες που είναι από τα μικράτα τους στην ομα΄δα και την πονάνε. Πόσο μάλλον ο Πρίντεζης που ήταν κι Ολυμπιακός πριν ακόμα πάει στο παιδικό.

- Ο Κοστέλο παίζει 5ρι στα Κανάρια (κατά βάση-άσε τις εξαιρέσεις) από τότε που τον πήρε. Φέτος με τον Σούρμα στο 4. Τον βλέπω από τότε που έπαιζε στην ομάδα που κάποτε είχε παίξει ο Ρεξόνας (αν βρεις τον συνειρμό, είσαι ωραίος :wink:).
Τον προτείνω σε ΠαναθηναΙκό κι Ολυμπιακό εδώ και 2 καλοκαίρια.

Ο Γιατράς είναι σοβαρότατος προπονητής. Εννοείται. Αν όμως μπορείτε να πάρετε Πρίφτη-ακόμα καλύτερα. Τώρα μόλις το πήρε το μάτι μου στο sport24. Δεν τον είχα προτείνει γιατί τον είχα να μην κουνιέται τώρα που έβγαλε την Ούνικς στην Ευρωλίγκα. Λάθος το είδα, λοιπόν. Καλή εξέλιξη για εσάς.
:bball:

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 13, 2021 1:07 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 12, 2021 12:01 pm
Johnhypao ο Παναθηναϊκός φέτος δεν έπαιζε ως ομάδα στην επίθεση. Ο Πάπι ενώ έχει ΄τετοια χαρακτηριστικά (πολύ σωστός αθλητής σε όλα) φέτος πήγε στην άλλη πλευρά. Έπαιζε λες κι είναι καμιά ταλεντάρα στην επίθεση- που δεν είναι.

- Ο Χεζόνια ποτέ δεν παίζει για την ομάδα. Είναι παίκτης που νομίζει ότι είναι ο Ντουράντ και βάλε. Αυτό του προσάπτουν οι κουλέςπου τον είχαν για πολύ περισσότερο στην ομάδα τους- αυτό τον μάρανε και στο ΝΒΑ. Αλλιώς για εκεί είναι. Για το ΝΒΑ. Αρκεί να παίξει λίγο άμυνα και να κατέβει από το σύννεφό του. Αν τα κάνει αυτά θα είναι "κλέψιμο" και σας εύχομαι να τον κρατήσετε.

- Είναι κριτήριο για το τι παίκτες θα παίζουν στον Παναθηναϊκό του χρόνου, το ποιους θέλει ο Χεζόνια των 10 παιχνιδιών και 10 τουίτς υπέρ της πράσινης κερκίδας; Σοβαρά; Αν ναι, τότε δεν βλέπω προκοπή. Αν αυτό συνέβαινε στον Ολυμπιακό θα έλεγα ακριβώς τα ίδια.
Δεν το έχω με παίκτες οπαδούς- εκτός κι αν τους λένε- Αλβέρτη, Πρίντεζη και κάτι ψιλά. Παίκτες που είναι από τα μικράτα τους στην ομα΄δα και την πονάνε. Πόσο μάλλον ο Πρίντεζης που ήταν κι Ολυμπιακός πριν ακόμα πάει στο παιδικό.

- Ο Κοστέλο παίζει 5ρι στα Κανάρια (κατά βάση-άσε τις εξαιρέσεις) από τότε που τον πήρε. Φέτος με τον Σούρμα στο 4. Τον βλέπω από τότε που έπαιζε στην ομάδα που κάποτε είχε παίξει ο Ρεξόνας (αν βρεις τον συνειρμό, είσαι ωραίος :wink:).
Τον προτείνω σε ΠαναθηναΙκό κι Ολυμπιακό εδώ και 2 καλοκαίρια.

Ο Γιατράς είναι σοβαρότατος προπονητής. Εννοείται. Αν όμως μπορείτε να πάρετε Πρίφτη-ακόμα καλύτερα. Τώρα μόλις το πήρε το μάτι μου στο sport24. Δεν τον είχα προτείνει γιατί τον είχα να μην κουνιέται τώρα που έβγαλε την Ούνικς στην Ευρωλίγκα. Λάθος το είδα, λοιπόν. Καλή εξέλιξη για εσάς.
:bball:
Γιατι να αφήσουμε τον Κατας για τον Πριφτη? Πόσο μάλλον για τον Γιατρα...

ΥΓ. Για Jacorey Williams της Trento τι θα λέγατε?

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 1:33 am

Πηγες αμφιλεγόμενης εγκυρότητας (πράσινα σαιτ 😂) λενε πως η ομαδα κοιτάει τους Caloiaro και Lessort για τη front line της. Τι λέτε? Οι 2 τους μαζι με Μητογλου, Κασελακη και Παπαγιαννη θα μπορούσαν να το παλέψουν? Προσωπικά θα προτιμούσα Okaro White και Jasiel Rivero και με λιγότερα λεφτά έρχονται αυτοι μάλιστα. Απτον Καλοιαρο ποσο χειρότερος είναι ο Ααρον Ουαιτ?

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 8:02 am

:P :P

1η μας εννοια πρέπει να ειναι το βασικό p.g
Nigell Williams Goss κύριοι....
εχθές παπάδες έκανε πάλι...
Οσο προλαβαίνουμε..

2
2 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 8:41 am

john wick έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 8:02 am
:P :P

1η μας εννοια πρέπει να ειναι το βασικό p.g
Nigell Williams Goss κύριοι....
εχθές παπάδες έκανε πάλι...
Οσο προλαβαίνουμε..
Σωστά τα λες John, πρώτη έννοια ο βασικός άσσος πρέπει να είναι.
Και ναι λουκούμι είναι ο Γούλιαμ Γκος.
Αλλά δεν είναι για τα δόντα των ελληνικών ομάδων πια.
Τα λέμε και στο τόπικ της Ευρωλίγκας. Η επίθεση του ΝΒΑ θα φέρει πολλή γύμνια στις τοπ ομάδες και αυτοί που θα μείνουν θα είναι οι καλοί που παίζουν στην Ευρώπη. Άντε και από καμιά Κίνα τύπου Ντ.Τζόουνς ή Τζ. Φράνκλιν.
Σπανιότατα οι τοπ ομάδες αλλά και μεσαιομεγάλες ακόμα, φέρνουν ως "βασικούς" περιφερειακούς από το ΝΒΑ. Οι λόγοι προφανείς.

Οπότε ο Γκος κουβεντιάζετα ήδη για μεγαλύτερες ομάδες. Τον κόβω για ανάμεσα σε 1 και 1μιση εκ. Κι αν φύγουν όλοι οι κοντοί (έχει ήδη "φύγει" ο Μίσιτς- και οι Λάρκιν, Χίγκινς, Ντόρσεϊ, Μπόλντγουιν) μην πάει και στο 1.5εκ γεμάτο.
Προσφορά και ζήτηση. Για έναν παίκτη που όπως έγραψα και χθες στο τόπικ της Βαλτικής Λίγκας, είναι ο καλύτερος αμερικάνος κοντός της Ευρώπης το τελευταίο δίμηνο. Δεν είναι Λάρκιν κλπ προφανώς, αλλά παίζει ως τέτοιος. :wink: :wink:

- JohnyPao σούπερ ο Λεσόρτο ενώ ο Καλοιάρο έπαιξε πολύ καλά τις περασμένες χρονιές.Φέτος κανείς δεν πήγε καλά στην ομάδα του λαού, πλην Ντόρσεϊ και Μπράιαντ.
Δεν έχει σχέση με τον -όντως φθηνότερο- Ριβέρο. Θέλει χρονιά προσαρμογής ο Λατίνος. Αν έχετε έναν ακόμη ψηλό που να παίζει και τις 2 θέσεις του ζωγραφιστού να τον πάρετε. Κι αν σας βγαίνουν κι οι θέσεις ξένων. Καλά τον βλέπεις, απλώς είναι στοίχημα (τουλάχιστον για φέτος).
Σε αντίθεση με τον Γάλλο από τη Μαρτινίκα.

Σε λοιπά νέα, μόλις πήρε το μάτι μου ότι έχουν αρχίσει να ρίχνουν δίχτυα στον Κοστέλο (ως 5ρι) :) καλές και καλό-τα-τες ομάδες της ΑΘΕ ΜΠΕΕΕΕΕ. Σε ένα πρώτο επίπεδο ακόμα.

Άβαταρ μέλους
Than.pao

 sophomore
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 8:50 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Paul George
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 11:37 am

Εγώ την ομάδα την έχω στο μυαλό μου με λίγοτερες αλλαγές σε σχέση με πέρσι.
1:Λαπροβιτολλα,Περί,Διπλαρος
2:Νεντοβιτς,Μπρει,Μποχωριδης
3:Μάριο,Σαντ Ρος,Κασελακης
4:Παπαπέτρου,Ντίνος,Μπεντιλ
5:Παπαγιάννης με ένα αξιόλογο πενταρι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 12:33 pm

john wick έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 8:02 am
:P :P

1η μας εννοια πρέπει να ειναι το βασικό p.g
Nigell Williams Goss κύριοι....
εχθές παπάδες έκανε πάλι...
Οσο προλαβαίνουμε..
Δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι προλαβαίνουμε πλέον. Πέρυσι ίσως είχαμε μια ευκαιρία αλλά νομίζω το πάλευε για ΝΒΑ.

Αυτό με τους παίκτες που αργούμε μία σεζόν να τους αποκτήσουμε μου θυμίζει εμένα όταν αγοράζω κρυπτονομίσματα που πάντα λέω "φτουυ, 1 μήνα νωρίτερα να το είχα ανακαλύψει θα χα γίνει πλούσιος". Και όχι τίποτα μόλις το αγοράζω πέφτει κιόλας.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 1:45 pm

Παντως κουβανεζικο διδυμο με Ριβερο και ΣαντΡος θα με ιντριγκαρε πολυ.

Κι εγω συμφωνώ πως ο Γουιλαμς Γκος ισως ειναι μονοδρομος στον ασο, ακόμη κι αν κοστίζει ένα εκατομμύριο.

ΥΓ. Φετος πρεπει να ψωνίσουμε απο acb.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 2:04 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 1:45 pm
Παντως κουβανεζικο διδυμο με Ριβερο και ΣαντΡος θα με ιντριγκαρε πολυ.

Κι εγω συμφωνώ πως ο Γουιλαμς Γκος ισως ειναι μονοδρομος στον ασο, ακόμη κι αν κοστίζει ένα εκατομμύριο.

ΥΓ. Φετος πρεπει να ψωνίσουμε απο acb.
A lo cubano, λοιπόν. :)
Μαζί σου. Είμαι σίγουρος ότι θα χαρεί κι Yorgos.
Άσε που όντως ο Σαντ Ρόος θα τον βοηθήσει να προσαρμοστεί καλύτερα. :dribble:

Αν και στοίχημα για φέτος τουλάχιστον, απάνω του. Προτιμώ οι ομάδες μας να πάνε για στοιχήματα κι ας μην τους βγουν. Αρκεί να υπάρχει ένας κάποιος άλφα (και βήτα ) σχεδιασμός για να μην την πάθετε όπως με Ρ. Μπράουν κλπ ή όπως εμείς με Α.Χάρισσον.
Στην περίπτωσή σας αυτό θα μπορούσε να γίνει αν το 4αρι σας παίζει πιο πολύ στο 5 απ' ότι στο 3. Όχι ο Α. Γουάιτ. ΈΤσι μαζί με Μήτογλου- για τις εξαιρέσεις μιας και είναι καλύτερο αυτός ο παίκτης να πάρει τα χοντρά λεπτά στη θέση που τού πάει/αρέσει καλύτερα- να έχετε "καβάτζα" για το 5. Αλλά αν θυμάμαι καλά στα ρόστερ σου, τέτοιο 4αρι προτείνεις.

Μαζί σου και για την ΑΘΕ- ΜΠΕΕΕΕΕ. Κι εγώ τα ίδια λέω. Είναι κι η Μάλαγα που ξεπουλάει, η Βαλένσια που δεν παίζει Ευρωλίγκα. Την "άκουσαν" στην ΙΣπανία με την πανδημία κι έχουν επηρεαστεί οι περισσόετερες ομάδες. Μικ΄ρες και μεγάλες.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 2:25 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 2:04 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 1:45 pm
Παντως κουβανεζικο διδυμο με Ριβερο και ΣαντΡος θα με ιντριγκαρε πολυ.

Κι εγω συμφωνώ πως ο Γουιλαμς Γκος ισως ειναι μονοδρομος στον ασο, ακόμη κι αν κοστίζει ένα εκατομμύριο.

ΥΓ. Φετος πρεπει να ψωνίσουμε απο acb.
A lo cubano, λοιπόν. :)
Μαζί σου. Είμαι σίγουρος ότι θα χαρεί κι Yorgos.
Άσε που όντως ο Σαντ Ρόος θα τον βοηθήσει να προσαρμοστεί καλύτερα. :dribble:

Αν και στοίχημα για φέτος τουλάχιστον, απάνω του. Προτιμώ οι ομάδες μας να πάνε για στοιχήματα κι ας μην τους βγουν. Αρκεί να υπάρχει ένας κάποιος άλφα (και βήτα ) σχεδιασμός για να μην την πάθετε όπως με Ρ. Μπράουν κλπ ή όπως εμείς με Α.Χάρισσον.
Στην περίπτωσή σας αυτό θα μπορούσε να γίνει αν το 4αρι σας παίζει πιο πολύ στο 5 απ' ότι στο 3. Όχι ο Α. Γουάιτ. ΈΤσι μαζί με Μήτογλου- για τις εξαιρέσεις μιας και είναι καλύτερο αυτός ο παίκτης να πάρει τα χοντρά λεπτά στη θέση που τού πάει/αρέσει καλύτερα- να έχετε "καβάτζα" για το 5. Αλλά αν θυμάμαι καλά στα ρόστερ σου, τέτοιο 4αρι προτείνεις.

Μαζί σου και για την ΑΘΕ- ΜΠΕΕΕΕΕ. Κι εγώ τα ίδια λέω. Είναι κι η Μάλαγα που ξεπουλάει, η Βαλένσια που δεν παίζει Ευρωλίγκα. Την "άκουσαν" στην ΙΣπανία με την πανδημία κι έχουν επηρεαστεί οι περισσόετερες ομάδες. Μικ΄ρες και μεγάλες.
A lo Cubano, καλα τα λες. Για 10-15 λεπτα αρχικά θα ναι καλος νομίζω ο Ριβερο (πιστεύω θα μας βγει ως στοίχημα) , εχουμε και τον Παπαγιαννη που θα παρει το 25λεπτο του εκει, γενικα δεν τραυματίζεται ο Γιώργος οπότε δεν φοβάμαι και τοσο. Ο Μήτογλου ως δικλείδα ασφαλειας μπορει να παιξει στο 5 κανα 5λεπτο ή 10λεπτο στην ανάγκη. Ακόμα και 20λεπτο σε περίπτωση τραυματισμού, σιγουρα οχι όμως τόσο πολύ όσο φετος. Το έτερο 4αρι βεβαια δεν ξερω αν πρεπει να 5αριζει τοσο οσο να ειναι καλος 3ποντερ και καλος αμυντικός στα πόδια (αυτο που λείπει στον Μητο δηλαδή). Για acb επίσης καλα τα λες.

ΥΓ. Βλέπω πολύ να παιζει του Πριφτη για μας, από έναν δημοσιογράφο τον Ζοριτς, ειναι έγκυρος αυτος? Τι ανώτερο εχει ο Πριφτης απτον Κατας?

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μάιος 14, 2021 6:36 pm

στη περιφερεια δηλ θα εχω λαπροβιτολα γιατι καποιον αλλον δε βλεπω να παιρνουμε μπρει νεντοβιτς ρος κ μποχω κ ετσι θα κανω το βημα παραπανω?αν παμε ετσι τα ιδια θα εχουμε!παρτε 2 ασσους επιτελους ποιος μπρει 2αρι ειναι κ δεν κανει για ευρωλιγκα 0 αθλητικοτητα βλεπω με το σαντρος να παιζουμε παλι του χρονου στον ασσο!

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Μάιος 14, 2021 8:00 pm

giorgos45 έγραψε:
Παρ Μάιος 14, 2021 6:36 pm
στη περιφερεια δηλ θα εχω λαπροβιτολα γιατι καποιον αλλον δε βλεπω να παιρνουμε μπρει νεντοβιτς ρος κ μποχω κ ετσι θα κανω το βημα παραπανω?αν παμε ετσι τα ιδια θα εχουμε!παρτε 2 ασσους επιτελους ποιος μπρει 2αρι ειναι κ δεν κανει για ευρωλιγκα 0 αθλητικοτητα βλεπω με το σαντρος να παιζουμε παλι του χρονου στον ασσο!
Μπορεί ο Μπρέι να μην είναι αθλητικός, αλλά έχει συμπαθητικό τρίποντο, έστω και αν δεν είναι κλασικός σουτέρ (~38% ποσοστό καριέρας). Ας μην φτιάξουμε για άλλη μια σεζόν ένα ρόστερ με αδυναμία στο τρίποντο. Όσο περισσότερους παίκτες με αξιόπιστο τρίποντο έχουμε, τόσο το καλύτερο.

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 15, 2021 12:04 pm

τι να το κανω να εχει τριποντο κ πισω να τα τρωει!αμυνα 0 κ μετα να ψαχνεις παιχτες για μπαλωματα!βρες ενα παιχτη με καλο τριποντο αλλα να ειναι κ αθλητικος χαθηκανε οι παιχτες!ο σμιθ κ ο τομπσον ειναι 2 παιχτες που θα μπορουσαμε να τους κοιταξουμε για μπακαπ! να τους δωσει μια ευκαιρια!ο μπρει ειναι 2 θα μεινει κ ο ρος οπως κ ο νεντο ποσα 2αρια κ στον ασσο τπτ παλι!παρε το γκος αφου πανγκος δεν μπορουμε να τον παρουμε κ βαλε απο πισω ενα σμιθ η τομπσον η γκραντ του προμηθεα η γουολντεν του αστερα!μιλαμε για ευρωλιγκα οχι α1!μη βλεπουμε πως παιζει ο μπρει στην α1 κ τεσπα ειναι 2αρι εμεις θελουμε 2 ασσους!!αυτα τα λαθη κανουμε παντα!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”