2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Αύγ 06, 2022 2:57 pm

η ομαδα πρεπει να κλεισει αγραβανη ανεξαρτητως το τι θα γινει με την υποθεση μητογλου

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 3:27 pm

Πηγε Καρδιτσα. Λογικα δεν ειχε αλλες προτασεις

Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Αύγ 06, 2022 4:18 pm

Ο
Μικρός Αγραβάνης πήγε Καρδίτσα. Ο μεγάλος είναι ακόμα ελεύθερος. Και λογικά ή Παναθηναϊκός ή εξωτερικό. Τελείωσαν οι καλές ομάδες που μπορούν να τον πληρώσουν στην Ελλάδα.

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Αύγ 06, 2022 4:27 pm

Απλά είναι τα πράγματα. Αν ο Παναθηναϊκός πλήρωνε όσο η Μπολόνια ή η Μονακό όλοι θα προτιμούσαν Παναθηναϊκό για πλείστους λόγους. Ό Παναθηναϊκός μίκρυνε το όνομα του τα τελευταία δυο χρόνια, και προσπαθεί φέτος να επανέλθει χωρίς να πληρώνει όπως οι άλλοι, παρά μόνο με την έδρα, τον κόσμο, τον προπονητή και τις καλές επιλογές παιχτών. Αν ο Παναθηναϊκός διατηρήσει το μπατζετ αυτό τα επόμενα δυο χρόνια, κρατήσει τον προπονητή και φτιάξει έναν κορμό, τότε οι παίχτες θα τον προτιμούν απο ομάδες όπως η Βιρτους και η Μονακό και με λιγότερα. Έτσι συνέβαινε και έτσι θα συμβαίνει, αρκεί να επιδείξει μια σταθερότητα η ομάδα και η διοίκηση, μαζί με το προπονητικό τιμ.

Αν αύριο γυρνούσε η γιουγκοπλαστικα, και έδινε τα ίδια η Βιρτους, τα ίδια και η Γιουγκοπλαστικα όλοι την Γιουγκο θα προτιμούσαν, γιατί και η ιστορία παίζει ρόλο, όπως και το γήπεδο και ο κόσμος.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1248
Δημοσιεύσεις: 2038
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Αύγ 06, 2022 6:12 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Σάβ Αύγ 06, 2022 8:58 am
Επειδή βγήκα και εγώ εκτός θέματος, θα επιστρέψω όταν αρχίσει η σεζόν. Άλλωστε, η επικαιρότητα είναι λάδι. Δεν θα σας κρύψω πως συγχύζομαι όταν ακούω για ΑΕ και εργαζομένους και ιδιοκτήτες γιατί ολοι αυτοί δεν εχουν δουλέψει ποτέ τους. Πέτα τους ένα μήνα να δουλεύουν δεκάωρα για 600 ευρώ και μετά θα δεις αν θα δίνουν το 100% σε κάθε παιχνίδι, ή όχι.
Αν και τα είπε μέσες άκρες ο φίλος pan24 να προσθέσω κι εγώ αν μου επιτρέπεις ότι δεκάδες χιλιάδες αθλητές όλων των σπορ "δουλεύουν" χοντρικά 10 χρόνια πληρωνοντας απ την τσέπη τους για να πληρωθούν τον ενδέκατο..... Και φτάνουν στην πληρωμή δυστυχώς ο 1 στους 1000(και μάλλον λέω και πολλούς)........ Οπότε δεν είναι όμορφο να μιλάμε για 600αρια σε αθλητές που έχουν φτύσει αιμα(κι αυτοί κι οι γονείς τους) για να φτάσουν στη δικαίωση..... Φιλικά....

2
2 Εικόνα
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 7:16 pm

Παιδια, χωρις παρεξηγηση, αλλα κοιταω τις απαντησεις και εχετε πιασει ολους τους αθλητες, ολων των κατηγοριων, ολων των περιπτωσεων, ολων των ηλικιων. Μηπως παιζει κατι αλλο;

Μιλησα για κατι πολυ συγκεκριμενο. Αθλητες που λογω συνθηκων εχουν λιγες προσφορες και για το αν μια υψηλη αμοιβη τους ειναι υπεραξια για τον ΠΑΟ και γιατι.

Καταλαβαινω οτι θελετε να δειτε τον Μητογλου στον ΠΑΟ, δεν ειναι αναγκη να μου τη λετε. Βαρια ενα δυο ποστ ηταν στο θεμα. Και γενικα προσπαθω να κλεισω το θεμα και συνεχιζει.

assistant77

 nba
Reactions: 1248
Δημοσιεύσεις: 2038
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Αύγ 06, 2022 7:27 pm

Εγώ προσωπικά θέλω να δω τον Μητογλου στον Ολυμπιακό....... :wave: :roofl: :roofl: :wave:

1
1 Εικόνα
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 7:37 pm

Θα σας εκανε οντως καλο γιατι ο φετινος ΠΑΟ (δυστυχως) χτιστηκε για να κοντραρει οσφπ. Μπορει και οχι, αλλα αν δεις τα πιθανα ματσαρισματα και τα συστηματα του μπαρτζω νομιζω κανει μπαμ. Η τελευταια μεταγραφη θα κρινει πολλα.

Βεβαια ειμαι ο μονος που πραγματικα καρφι δε μου καιγεται αν θα χασουμε απο εσας. Σε ενα πρωταθλημα που ξεζουμιζει 6 ξενους για να φτασουν οι ιδιες ομαδες τελικο, τι νοημα εχει

Esteban_bachoso

 junior
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2012 7:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 9:18 pm

Αν είναι να κλείσουμε από τώρα τον Μητογλου για τον Μαρτη, μήπως δεν έχει νόημα να πάμε σε ξένο 4-5 αρι?
Να πάρουμε Αγραβανη δλδ τώρα και να κρατήσουμε για το 3 τον Σαντ Ρος σαν 7ο ξενο με εμπειρία ευρωλιγκας.. Είναι αρκετά οικονομικός για αυτά που μπορεί να προσφέρει, αν μάλιστα χρειαστεί να πληρώσουμε και 200k για να λυθεί το συμβόλαιο του..
Έτσι θα κατέβει ο Γκριγκονις στην φυσική του θέση το 2 και στην 12αδα στην Ευρώπη θα έχουμε Μποχωριδη ή Γ. Καλαιτζακη, και όχι και τους 2..

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Αύγ 07, 2022 10:15 am

δεν κανει ο σαντρος θελουμε παιχτη στο 3

1
1 Εικόνα
Esteban_bachoso

 junior
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2012 7:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 07, 2022 9:14 pm

Έκλεισε και ο Sam Dekker στους London lions..Δεν φαντάζομαι να του έδωσαν και πολλά λεφτά..δεν θα ήταν άσχημη επιλογή για εμάς, από όσο τον θυμάμαι..

0
taurus13

senior
Reactions: 50
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2016 8:24 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 08, 2022 10:53 am

taurus13 έγραψε:
Τετ Αύγ 03, 2022 7:34 am
Τι εννοείς με το καλημέρα ; Φτασμένος παίχτης είναι, δεν χρειάζεται να δώσει τα διαπιστευτήριά του. Δε σημαίνει ότι επειδή δεν αγωνίζεται δεν προπονείται κιόλας. Μπορεί να μην είναι προφανώς στην κατάσταση που ήταν, αλλά δεν είχε κάποιο σοβαρό τραυματισμό να πεις ότι δεν μπορεί να επανέλθει ή ότι τον πήραν τα χρόνια, οπότε μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα λογικά θα είναι στην ίδια κατάσταση που ήταν πριν από όλο αυτό.Αν υπολογίζεις ότι όποιος τον πάρει θα του δώσει ένα μικρό συμβόλαιο ενός έτους και αν είναι σε καλή κατάσταση απ'την επόμενη χρονιά θα του ξαναπροταθεί μεγάλο συμβόλαιο νομίζω ότι θα πέσεις έξω. Ίσως βέβαια να το θεωρείς ρίσκο, εγώ πάλι όχι και τόσο.
pan24 έγραψε:
Σάβ Αύγ 06, 2022 11:06 am

Για να επιστρέψουμε στο θέμα, και εγώ θεωρώ ότι αν πεις στον Μήτογλου θα σου δώσω κάτι λίγα για φέτος που θα είσαι εκτός αλλά θέλω πολυετές συμβόλαιο με χρήματα που είναι σημαντικά κάτω του προ τιμωρίας κασέ του θα αρνηθεί.

Δεν έχει κάποιον σοβαρό τραυματισμό ούτε τον πήραν τα χρόνια.
Βάσιμα μπορεί να πιστεύει ότι μόλις παίξει κάποιους μήνες μπάσκετ θα επιστρέψει στο επίπεδο που ήταν ίσως και καλύτερος αν ας πούμε όλο τον καιρό της τιμωρίας του δουλεύει ατομικά να βελτιώσει κάποιο κομμάτι του παιχνιδιού του πχ σουτ.
Φίλε Pan24 νόμιζα ότι με διαβάζω :)

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Αύγ 08, 2022 12:25 pm

Επιζώ μαζί με μπέικον να έρθουν πακετάκι

0
Esteban_bachoso

 junior
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2012 7:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 09, 2022 1:01 pm

Η ομάδα δεν διαθέτει αυτή τη στιγμή παίκτη σκόρερ, όπως είχαμε πέρσι των Νεντοβιτς και οι περισσότεροι είχαν θέση ρόλο στα στην ομάδα τους.. Μια πρόταση για σκόρερ από το ΝΒΑ και τους Pacers είναι ο Justin Anderson που μπορεί να καλύψει το 3 μαζί με τον Π. Καλαιτζακη..

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Αύγ 09, 2022 4:16 pm

αγραβανης κ μπεικον μη πω κ τον κωστα αντεντο!αν εχει θεμα ο παπαγιαννης χτυπα ξυλο πρεπει να γινει κινηση για το κωστα!

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”