2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:08 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 9:14 pm
Συγγνώμη εκ των προτέρων για το εκτός θέματος. Θυμάστε πέρσι το καλοκαίρι που οι δημοσιογράφοι του Παναθηναϊκού έγραφαν ότι ο Όγκαστ υπέγραψε σε μας με πολύ λιγότερα από όσα έπαιρνε στη Γαλατασαράι, για να μας ''χρυσώσουν το χάπι'' για την απόκτηση του; Ε λοιπόν, κάτι τέτοιο δεν προκύπτει. Και αυτό, γιατί ψάχνοντας τυχαία στο σάιτ της Φίμπα τις αποφάσεις του Ανεξάρτητου Διοικητικού Δικαστηρίου που επιδικάζει οφειλές ομάδων σε παίκτες και ατζέντηδες, βρήκα την απόφαση που αφορούσε την προσφυγή του Όγκαστ και του ατζέντη του εις βάρος της Γαλατασαράι για οφειλές από την περσινή σεζόν. Ανάμεσα στο σκεπτικό της απόφασης αναφέρεται πως το συμβόλαιο του Όγκαστ την περσινή σεζόν ήταν 350.000 δολάρια, δηλαδή όσα πήρε και από μας φέτος. Τα συμπεράσματα δικά σας. Πηγή: https://www.fiba.basketball/en/Module/8 ... 5b096cac92
Nα πω την αλήθεια εγώ δε θυμάμαι αυτό. Θυμάμαι ότι στην αρχή έλεγαν ότι έκλεισε για 550 και μετά ότι "ρε παιδιά 370 παίρνει το παιδί".

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:10 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 8:04 pm

Αρα προτιμάς Μπαρον απο Πρεπελιτς αλλα περισσότερο από όλους τον Χολινς? Και δυάδα με Μπράουν κι εσύ?

Βάλτε και τον ΣαντΡος στην εξίσωση και γεμίσαμε 35αρια απτο 3ποντο.. Ο Πρεπελιτς παντως φετος εκανε πολυ καλη σεζον θεωρω αν κι εγω προτιμώ τον Μπαρον αλλα ο Χολινς δεν με τρελαίνει. Θέλω πιο καθαρόαιμο σουτερ διπλα απο Μπραουν (αν τελικά ερθει).
Από τον Πρέπελιτς προτιμώ τον Χόλινς. Όχι από τον Μπάρον.

Το καλύτερο δίδυμο είναι σαφώς το Μπράουν, Μπάρον. Το έχουμε δει με τον ερυθρό αστέρα αυτούσιο άλλωστε.
Θα σε κουφάνω αλλά ο Χόλινς είναι καλύτερος σουτέρ (στους αγώνες) από τον Πρέπελιτς. Άλλο το αν σε ένα all star και στον διαγωνισμό τριπόντων θα πόνταρα στον Σλοβένο.

Μην τον βλέπεις στη Ζενίτ. Οι ρώσοι είχαν ροστεράρα. Έβγαινε ο Πονίτκα, έμπαινε ο Χόλινς ή ο Ρίβερς.

Koίτα και τι σου έχω. Χόλινς με 9 τριποντάκια (και την κλασσική του τάπα). και catch & shoot :wink:


Όλα αυτά έχουν να κάνουν με το ποιος θα έρθει άσσος και αν φύγει ο Πάπι. Όπως λέγαμε και χτες οι προτεραίοτητες (τώρα που έκλεισε πια το θέμα του Πρίφτη) είναι ο βασικός άσσος, η ανανέωση Παπι, τι θα παίξει με τους Χεζόνια, Νέντοβιτς.
Δεν νομίζω ότι είστε σε θέση να κοιτάξετε ΄τώρα, κάποιον πέρα από τον βασικό άσσο και το δευτεροπρώτο (ή σκέτο δεύτερο) 5ρι. Τα άλλα είναι εντελώς ρευστά. :roll:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:14 pm

Εγώ θυμάμαι σίγουρα ότι παρουσιάστηκε ως πιο φθηνός από το αναμενόμενο. "Το μόνο που θυμάμαιιιιιι¨"


Εντάξει θυμάμαι και κάτι άλλο. Να υπερασπίζομαι τον Όγκαστ(ως βελτιωμένο) και τον Yorgos να τον περνάει γενεές δεκατέσσερις. Και τελικά είχε δίκαιο. :roll:

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 12:36 am

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:10 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 8:04 pm

Αρα προτιμάς Μπαρον απο Πρεπελιτς αλλα περισσότερο από όλους τον Χολινς? Και δυάδα με Μπράουν κι εσύ?

Βάλτε και τον ΣαντΡος στην εξίσωση και γεμίσαμε 35αρια απτο 3ποντο.. Ο Πρεπελιτς παντως φετος εκανε πολυ καλη σεζον θεωρω αν κι εγω προτιμώ τον Μπαρον αλλα ο Χολινς δεν με τρελαίνει. Θέλω πιο καθαρόαιμο σουτερ διπλα απο Μπραουν (αν τελικά ερθει).
Από τον Πρέπελιτς προτιμώ τον Χόλινς. Όχι από τον Μπάρον.

Το καλύτερο δίδυμο είναι σαφώς το Μπράουν, Μπάρον. Το έχουμε δει με τον ερυθρό αστέρα αυτούσιο άλλωστε.
Θα σε κουφάνω αλλά ο Χόλινς είναι καλύτερος σουτέρ (στους αγώνες) από τον Πρέπελιτς. Άλλο το αν σε ένα all star και στον διαγωνισμό τριπόντων θα πόνταρα στον Σλοβένο.

Μην τον βλέπεις στη Ζενίτ. Οι ρώσοι είχαν ροστεράρα. Έβγαινε ο Πονίτκα, έμπαινε ο Χόλινς ή ο Ρίβερς.

Koίτα και τι σου έχω. Χόλινς με 9 τριποντάκια (και την κλασσική του τάπα). και catch & shoot :wink:


Όλα αυτά έχουν να κάνουν με το ποιος θα έρθει άσσος και αν φύγει ο Πάπι. Όπως λέγαμε και χτες οι προτεραίοτητες (τώρα που έκλεισε πια το θέμα του Πρίφτη) είναι ο βασικός άσσος, η ανανέωση Παπι, τι θα παίξει με τους Χεζόνια, Νέντοβιτς.
Δεν νομίζω ότι είστε σε θέση να κοιτάξετε ΄τώρα, κάποιον πέρα από τον βασικό άσσο και το δευτεροπρώτο (ή σκέτο δεύτερο) 5ρι. Τα άλλα είναι εντελώς ρευστά. :roll:
Αρα η τριάδα Μπραουν-Χολινς-Παπαπετρου για χοντρά λεπτα μεσα στο ματς (πάνω απο 25) σου φαίνεται λειτουργικη? Όσο καλος σουτερ και ναναι το 4αρι μας (εστω Πιτερς) , παλι θα χουμε θεμα με το spacing. Και για μενα το ιδανικό μου θα ήταν με Baron , αλλά ίσως πρέπει να βρούμε κάποιον στυλ-Μπαρον αν δεν έρθει ο ίδιος. Δεν ξερω αν γίνομαι κατανοητός. Γενικα ο Χολινς συνολικά μπορεί να είναι καλύτερος παιχτης του Πρεπελιτς, αλλά μαζι με Παπαπετρου και Μπραουν ο Πρεπελιτς θα ταν πιο ταιριαστός. Ο Χολινς θελει διπλα του ασο στυλ Σλουκα η Παγκος , δλδ να μπορει να βαλει το σουτακι του μετα το πικ εν ρολ ή απτη γωνια και με καλα ποσοστά.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 am

Να πω και κάτι άλλο ρε παιδια... έτσι για να συζητήσουμε και κατι, μήπως τον έχουμε αδικήσει τον Κατας? Μήπως δεν θα ταν τοσο κακο να μεινει τελικά και να κριθεί του χρονου τέτοια εποχή για τη δική του ομαδα?

0
AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 1:35 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 am
Να πω και κάτι άλλο ρε παιδια... έτσι για να συζητήσουμε και κατι, μήπως τον έχουμε αδικήσει τον Κατας? Μήπως δεν θα ταν τοσο κακο να μεινει τελικά και να κριθεί του χρονου τέτοια εποχή για τη δική του ομαδα?
Δύσκολο, αλλά ίσως να συμφωνούσα γενικά. Αυτό όμως δεν έχει καμία σημασία.

Με την (μη) υπομονή που υπάρχει στην ομάδα διαχρονικά, το να ξεκινήσεις σεζόν με προπονητή που για την πλειοψηφία του κόσμου είναι ακατάλληλος μοιάζει με αυτοκτονία. Πιο πολύ και από να τα βάζεις με τους TXC ένα πράγμα. Άμα χάσει σε φιλικό παίζει να του πούνε (τα σάιτς) ότι ο εξάστερος δε χάνει ούτε σε φιλικό και δε βλέπουμε και τους παίχτες πολύ ζεστούς, ε είναι και η Παλαιστίνη στην μέση... ακόμα εδώ είσαι εσύ;

Και τότε δε θα υπάρχει και Πρίφτης να φωνάζει πάρε τηλέφωνο τον κερατά, καλύτερα τώρα παρά μετά. Το πολύ πολύ, αν υπάρχει και λίγο χιούμορ, να έρθει πίσω ο Αργύρης.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 6:37 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 am
Να πω και κάτι άλλο ρε παιδια... έτσι για να συζητήσουμε και κατι, μήπως τον έχουμε αδικήσει τον Κατας? Μήπως δεν θα ταν τοσο κακο να μεινει τελικά και να κριθεί του χρονου τέτοια εποχή για τη δική του ομαδα?
Δεν έχει δείξει και πολύ θετικά πράγματα, αλλά μια ευκαιρία τη δικαιούται. Από την άλλη, αν κυκλοφορεί ο Πρίφτης, που είναι από τα πολύ χοτ ονόματα, τρέχεις και τον παίρνεις κι έχεις κόουτς τριετίας, ελπίζοντας ότι Αλβέρτης και ΔΔ θα παίρνουν τις αποφάσεις κι όχι οξύθυμοι επισκέπτες σουβλατζίδικων και αποδυτηρίων.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:16 am

Άνετα Πρίφτης ακόμα κι αν είχε δείξει καλύτερα πράγματα ο Κάτας. Σίγουρα αδικείται από το γεγονός ότι μπήκε σε ομάδα με σοβαρό θέμα στον άσσο αλλά ούτε προσπάθησε να κάνει κάτι γι΄αυτό, ούτε (και κυρίως) έδειξε ότι μπορεί να επιβληθεί σε μια ομάδα. Η γνώμη μου είναι ότι δύσκολα θα τον δούμε προπονητή σε ομάδα Ευρωλίγκας.
Επιπλέον είναι κι οι παίκτες που έχει βγει ότι κοιτάγατε. Όλοι τους από το πρωτάθλημα της χώρας του. Αυτό δείχνει κι έλλειψη γνώσης της αγοράς κι ατολμία που μάλλον είναι και το σοβαρότερο θέμα του.
Ο Πρίφτης κάνει χρόνια πολύ καλή δουλειά αλλά φέτος ήταν μέσα στους 10 καλύτερους κόουτς στην Ευρώπη.

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:21 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 7:16 am
Άνετα Πρίφτης ακόμα κι αν είχε δείξει καλύτερα πράγματα ο Κάτας. Σίγουρα αδικείται από το γεγονός ότι μπήκε σε ομάδα με σοβαρό θέμα στον άσσο αλλά ούτε προσπάθησε να κάνει κάτι γι΄αυτό, ούτε (και κυρίως) έδειξε ότι μπορεί να επιβληθεί σε μια ομάδα. Η γνώμη μου είναι ότι δύσκολα θα τον δούμε προπονητή σε ομάδα Ευρωλίγκας.
Επιπλέον είναι κι οι παίκτες που έχει βγει ότι κοιτάγατε. Όλοι τους από το πρωτάθλημα της χώρας του. Αυτό δείχνει κι έλλειψη γνώσης της αγοράς κι ατολμία που μάλλον είναι και το σοβαρότερο θέμα του.
Ο Πρίφτης κάνει χρόνια πολύ καλή δουλειά αλλά φέτος ήταν μέσα στους 10 καλύτερους κόουτς στην Ευρώπη.
συμφωνω απολυτα. και ο πριφτης πολυ καλος προπονητης και εδω και χρονια με πολυ σοβαρη δουλεια και απο την αλλη ο κατας 15 χρονια προπονητης δεν εχει δειξει τιποτα. ασε που εγω θεωρω (και το εχω ξαναγραψει) οτι αν δεν ηταν αυτος ο παικταρας που ηταν, τοτε ουτε α2 ισραηλ δεν θα ηταν...

δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης απο εμενα, πολυ καλυτερος ο πριφτης και φυσικα ενας απο τους πιο ανερχομενους για ευρωλιγκα.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 9:06 am

Κατι μου λεει πως και ο Πρίφτης νύχτα θα φύγει από εμάς

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 9:11 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:06 am
Κατι μου λεει πως και ο Πρίφτης νύχτα θα φύγει από εμάς
Βασικά είναι ο μόνος που έφυγε μέρα. :D

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 12:57 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:06 am
Κατι μου λεει πως και ο Πρίφτης νύχτα θα φύγει από εμάς
Το θεμα ειναι να ερθει και να του πουν 3 χρονια για να φτιαξουμε πλανο. αλλιως δεν εχει νοημα. ή θα εχουμε υπομονη με εναν καλο προπονητη (και οχι κατας) ή θα παρουμε παικταραδες και θα του πουμε παρε ευρωλιγκα.

το θεμα ειναι οτι πριν καν ακομα τον ανακοινωσουμε (αν τελικα ερθει) ηδη οι αμπαλοι σε διαφορα σαιτ (που ειναι και η πλειοψηφια) γραφουν οτι ειναι αχρηστος και δεν κανει και θελουν μονο ζοτς. Εγω ειναι απο τους πολυ λιγους προπονητες που πιστευω πραγματικα για εμας (οι υπολοιποι ηταν ο αρτζι και ο πιτινο).

Το θεμα ειναι οτι αν ερθει, ειναι πραγματικα πολυ καλη λυση και ελπιζω να μην την καψουν επειδη θα ουρλιαζουν οι απο πανω επειδη δεν εχουμε 10-0 ρεκορ ευρωλιγκα στην αρχη.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4014
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 pm

σοβαρη αναβαθμιση να πας απτον κατας στον πριφτη και να τον παρακαλας κιολας

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4014
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:06 am
Κατι μου λεει πως και ο Πρίφτης νύχτα θα φύγει από εμάς
και χωρις πανσεληνο

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 1:16 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 1:10 pm
σοβαρη αναβαθμιση να πας απτον κατας στον πριφτη και να τον παρακαλας κιολας
μην το αναγαγουμε και αυτο σε συζητηση καλαθη. αν θελετε να πειτε κατι για αυτο παραθεστε επιχειρηματα! αλλιως δεν εχει νοημα να γραφετε το οτιδηποτε!

αλλιως λεω και γω: Τζορνταν σιγα τον παικτη...

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”