2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 9:55 pm

giorgos45 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 8:54 pm
παρτε εναν ασσο να ειμαστε μπομπααα!ποιος θα παιξει πικ εντ ρολ?θα καουν κ οι ψηλοι μας!
Pick n roll άσσος είναι ο Πέρι, τώρα αν μας βγει μας βγήκε.
Και εγώ υπέρ του να πάρουμε άσσο είμαι αλλά ποιόν;
Ειδικά τώρα και με τα λεφτά που έχουμε (αλλά και 1 μύριο να δίναμε τώρα για άσσο) ποιος είναι διαθέσιμος καλύτερος;

Ο Γουόλτερς που ήταν μπακαπ στην Ούνιξ να τον παρουμε βασικό;
Η ο χ,ψ από το Eurocup χωρίς να τον έχει δει ποτέ κανένας Ευρωλίγκα είμαστε σίγουροι ότι θα κάνει την διαφορά; Μπορεί να την κάνει μπορεί να πάει και άπατος. Στην ίδια κατηγορία με τον Πέρι και τον Μέικον.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 10:14 pm

Το έχω ξαναγράψει κανά 2 φορές αλλά βλέπω τον Οκάρο να πηγαίνει καρφί για "αντί- Μήτογλου".
Στον άσσο, έχετε Πέρι, Μέικο, με ολίγη από Νέντοβιτς και Σαντ Ρόος. Το θέμα είναι να παίρνατε σημαντικά καλύτερο από τον Πέρι. Από Λ. Μπράουν και πάνω. Τώρα δεν νομίζω ότι έχει καθόλου νόημα να πάτε για άσσο που θα είναι στα ίδια πάνω- κάτω με τον Πέρι. Ο Πέρι αν ειδωθεί ως εργαλείο-ρολίστας, θα βγει. Αν περιμένετε επίδραση άσσου ομάδας για 8αδα, τότε δεν θα βγει....
Το θέμα πια είναι να γίνετε ομάδα πίσω και μπρος. Κάτι που από τη φυγή του Βόβορα (με τα λάθη/απειρία/αστοχίες του) και μετά το χάσατε εντελώς πλην του ματς στο ΣΕΦ που είσασταν απολαυστικοί.

Περιμένω το σχήμα με τα 4 φόργουορντ.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 11:46 pm

EXASFAIROS13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 8:51 pm
Παρακολούθησα την συνέντευξη πριν λίγο
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ
1)Μένει ο TjBray και οι συνθήκες τον χειμώνα θα δημιουργήσουν αποκτηση"ασσου"η όχι.Μαλιστα τον υποστήριξε με καλά λόγια. Επομενως μενει .
2)Έχει κωλησει να πάρει 4-3αρι με τρίποντο φύγει δεν φύγει ο Παπαπέτρου. Τσιμουδιά για4-5αρι.
3)Αποδέχεται απόκτηση 3ου 5αριου Έλληνα.

Την ίδια ώρα εκθειάζει το ψηλό σχήμα του Κατας 2-3 φορες (λογω ανάγκης του τελευταίου )....τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμυδια;;;;την ώρα που στην Α1 θα έχει στους κοντούς....Perry,Macon,Μποχωριδη,Sant Roos,Σιγαλα....4 στην ουσία.ο Οκαρο ,το 3-4αρι και ο Φλουντ θα συμπληρώνουν την 6αδα ξένων.Επομενως που πας με 4 κοντούς 80 λεπτα; αναγκαστικά σε ψηλό σχήμα.Ευχαριστο για μενα που είχα πει ότι εκεί αξιζει να πειραματιστεί...Φυσικά στην Ευρωπη έχει άλλες 2 έξτρα επιλογές στους κοντούς.Το θέμα είναι αν δεν τραβήξουν κάποιοι κοντοί και αν μοιαζουν του Μακ lol θα πάει πάλι σε ψηλό σχημα.Αυτο μάλλον γουστάρει και δεν το λέει....α και δεν κλείνει την πόρτα του Χεζονια.Και μόνο ότι διαπραγματευόταν και ήθελε Χεζονια και έγινε πρόταση προδίδουν την επιθυμία να παίξει με 3αρια και 4αρια .

Με Παπαπέτρου

Α1
Perry-Μacon-(Σιγαλας)
Μποχωριδης-Sant Roos
Παπαπετρου-Κασελακης
4-3αρι-O.White-Μαντζουκας
Παπαγιαννης-Floyd-Καββαδας

Ευρωλιγκα
Perry-Macon-Μποχωριδης
Νedovic-Tj Bray
Sant Roos
Παπαπετρου-(Κασελακης)
Ο.White- 4-3αρι
Παπαγιάννης-Floyd-Καββαδας

Χωρις Παπαπετρου
Α1
Perry-Macon-Σιγαλας
Μποχωριδης-SantRoos
4-3αρι -Κασελακης
Ο.White-Μαντζουκας
Παπαγιαννης-Floyd-Καββαδας

Ευρωλίγκα
Perry-Macon-Μποχωριδης
Νedovic-Tj Bray
Sant Roos- Κασελακης
Ο.White- 4-3αρι
Παπαγιάννης-Floyd-Καββαδας
Τον Σιγαλα που τον βρηκες; Εδω καλα καλα δεν επαιζε βασικος στους εφηβους. :banghead: Ασε που θα παει Αμερικα φετος σε πρεπ κολετζ.

Μαλλον θα τον μπερδεψες με τον Αβδαλα που ειπε. Τον μικρο , οχι τον μεγαλο. 2006 γεννηθεις κοντα στα 2 μετρα επαιζε και 1 στο παιδικο. Ταλαντουχο παιδι ,αλλα μικρος. Χαλαρα.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 2:34 am

Περι , Μεικον , Αβδαλας
Νεντοβιτς , Μπρει , Μποχωριδης
Παπαπετρου , ΣαντΡος , Κασελακης
Χειζ , Οκαρο , Ματζουκας
Παπαγιαννης , Φλοιντ , Καββαδας

Αυτή θα ναι η 15αδα μας για του χρονου όπως όλα δείχνουν, η αλήθεια είναι πως θα άλλαζα πολλά άλλα πιστεύω πολυ τον Πριφτη οπότε θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα. Στον Χειζ υπάρχει ένα ερωτηματικό ακόμη αλλα κατά τα αλλα μαλλον αυτο θα ναι το τελικό μας ροστερ, καλή αρχή στον κοουτς, θελει υπομονή και στήριξη. Όπως είπε και ο ίδιος.. πρεπει να γίνουν πολλά σε μια σεζον ωστε ενα ροστερ να γινει ομαδα.

Το κυριότερο πρόβλημα που βλέπω βρίσκεται στη περιφερειακή μας αμυνα.

0
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 29, 2021 5:23 am

Καλημέρα.

το θέμα είναι ποιος θα κάνει πρώτος την επαναπροσέγγιση.

Αν δεν έχει γίνει ήδη.

(Με κίνδυνο να γίνω γραφικός)

0
nikkal

 a1greece
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 6:23 am

irving έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 9:54 pm
-εγω παντως για μπρει καταλαβα οτι αμα βρει κατι καλυτερο και οικονομικα προσιτο θα τον αλλαξει. εδειξε οτι θελει μεγεθος εκει. απλα δεν μπορει να πει κατι κακο για παιχτη που εχει συμβολαιο και εχει πιθανοτητες να μεινει. θα ηταν μεγαλο φαουλ.

-ουσιαστικα απερριψε τον ουολτερς

-μονο εγω νομιζω οτι εκανε σαρδαμ εκει που ειπε οτι θα δωσουμε παραπανω λεφτα στο 4 απο τον χεζονια? νομιζω ηθελε να πει το αντιθετο. εξαλλου λιγο πριν ειχε πει οτι στον χεζονια διναμε λιγα παραπανω απο οσα μπορουμε.

-για το 4αρι καταλαβα οτι ιδανικα θα ηθελε να παρει παιχτη αφου δει τι γινεται με παπ, αλλα επειδη αυτο δεν ειναι ευκολο (προφανως καποιοι παιχτες δεν θα μας περιμενουν) θα παει σε σειφ επιλογη να παιζει και στο 3.
Είτε όντως έκανε σαρδάμ είτε αναφέρεται αποκλειστικά στα χρήματα που θα εισέπραττε ο παίχτης (600.000) και δεν υπολογίζει σε αυτά το 400άρι της Μπαρτσελόνα.
Καλημέρα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 6:24 am

titsokk έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 5:23 am
Καλημέρα.

το θέμα είναι ποιος θα κάνει πρώτος την επαναπροσέγγιση.

Αν δεν έχει γίνει ήδη.

(Με κίνδυνο να γίνω γραφικός)
Κι εγώ έχω την ίδια διαίσθηση, δίνω ελάχιστες πιθανότητες μεν,αλλά δεν το έχω και απίθανο.

0
Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 191
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:05 am

Φαίνεται ότι υπάρχει κινητικότητα στο θέμα όντως...
Μακάρι να έχουμε ανατροπή στο 90+5!

0
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:34 am

No Center-No Party έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:05 am
Φαίνεται ότι υπάρχει κινητικότητα στο θέμα όντως...
Μακάρι να έχουμε ανατροπή στο 90+5!
Βασικα με "προβληματισαν" ο τρόπος εκφρασης του κοουτς για τον Χεζονια αλλα και το ολο κλιμα στο στουντιο . Ηταν κατι σαν ανοικτο καλεσμα η ολη κατασταση.

Πιθανοτατα να ειναι ευχολογιο ολο αυτο .

Φυσικα απο τους πρωτους ειμαι που ειπα δεν κολλαει με ΠΑΠ αλλα ο κοουτς φαινεται να εχει (ειχε) κατασταλαγμενο πλανο στο μυαλο του για την αξιοποιηση του.

Το παρελθον εχει παντως αναλογα σκηνικα . Πλην Φουτσκα (μεγαλος πονος τοτε)

1
1 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:37 am

μου αρεσει που πριν λιγο καιρο εγραφα οτι δεν θα παρουμε ασσο και θα παμε απατοι κλπ και μου λεγατε δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρουμε ασσο, δεν γινεται να κανουν το ιδιο λαθος και μην γκρινιαζεις ξερουν τι κανουν εκει. Χωρις ασσο δεν προκειται να ξαναφησουν την ομαδα και ο μπρει θα φυγει δεν κανει. Εστω εναν ουολτερς στη χειροτερη θα παρουμε.

Τωρα λετε πολυ ωραιος ο Περυ και θα ειναι ο βασικος μας, ενω παιζει και καλη αμυνα. Ο ουολτερς νταξει δεν κανει και σιγα ποιον να φερουμε αντι του μπρει δεν υπαρχουν καλυτεροι. Ε ναι γιατι με τα λεφτα του μπρει, συν ενα ποσο μεγαλο που μπορουμε να κρατησουμε απο τον 4-3αρι (αληθεια τι θελετε σε μια ομαδα βασικο ασσο ή αναπληρωματικο 4-3αρι), δηλαδη 500-600 συνολικα, δεν μπορουμε να βρουμε ασσο που να ειναι καλυτερος απο το 2αρι και πολυ αργο, κακο αμυντικο, μετριο στη ντριμπλα, χωρις αθλητικοτητα και αλμα και χωρις προοπτικες Τιτζει Μπρει...

Ε οχι θα πω εγω, απλως δεν ξερουν απο σχεδιασμο ομαδας εκει στην ομαδα και θεωρουν οτι τα 3-4αρια ειναι πιο σημαντικα απο ασσους και σεντερς. Λες και δεν φτανουμε τωρα κοντα 10 χρονια που η ομαδα ουσιαστικα κατεβαινει παντα με 1,5 γκαρντ και 1,5 σεντερ και 10 φοργουορντς (πλην ομαδες που εφτιαξε ο μεγιστος αρτζι) και παει πατο, θελουν και 11η χρονια να το επιβεβαιωσουν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 8:09 am

Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:37 am
μου αρεσει που πριν λιγο καιρο εγραφα οτι δεν θα παρουμε ασσο και θα παμε απατοι κλπ και μου λεγατε δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρουμε ασσο, δεν γινεται να κανουν το ιδιο λαθος και μην γκρινιαζεις ξερουν τι κανουν εκει. Χωρις ασσο δεν προκειται να ξαναφησουν την ομαδα και ο μπρει θα φυγει δεν κανει. Εστω εναν ουολτερς στη χειροτερη θα παρουμε.

Τωρα λετε πολυ ωραιος ο Περυ και θα ειναι ο βασικος μας, ενω παιζει και καλη αμυνα. Ο ουολτερς νταξει δεν κανει και σιγα ποιον να φερουμε αντι του μπρει δεν υπαρχουν καλυτεροι. Ε ναι γιατι με τα λεφτα του μπρει, συν ενα ποσο μεγαλο που μπορουμε να κρατησουμε απο τον 4-3αρι (αληθεια τι θελετε σε μια ομαδα βασικο ασσο ή αναπληρωματικο 4-3αρι), δηλαδη 500-600 συνολικα, δεν μπορουμε να βρουμε ασσο που να ειναι καλυτερος απο το 2αρι και πολυ αργο, κακο αμυντικο, μετριο στη ντριμπλα, χωρις αθλητικοτητα και αλμα και χωρις προοπτικες Τιτζει Μπρει...

Ε οχι θα πω εγω, απλως δεν ξερουν απο σχεδιασμο ομαδας εκει στην ομαδα και θεωρουν οτι τα 3-4αρια ειναι πιο σημαντικα απο ασσους και σεντερς. Λες και δεν φτανουμε τωρα κοντα 10 χρονια που η ομαδα ουσιαστικα κατεβαινει παντα με 1,5 γκαρντ και 1,5 σεντερ και 10 φοργουορντς (πλην ομαδες που εφτιαξε ο μεγιστος αρτζι) και παει πατο, θελουν και 11η χρονια να το επιβεβαιωσουν.
Ότι τα 'λεγες τα 'λεγες. :bball:
Εγώ που δεν είμαι Παναθηναϊκός έχω να σου πω ότι τα πράγματα άρχισαν να περιπλέκονται με την ανανέωση του Νέντοβιτς. Και γιατί δεν θέλει/δεν χρειάζεται :P και άσσο παικταρά και προσωπικότητα δίπλα του και γιατί σε ένα μεγάλο μέρος των παιχνιδιών θα λείπει οπότε έπρεπε να πάρετε καλό αντικαταστάτη του. Και πήρατε καλό. Τον Μέικον που πάνω- κάτω μπορεί να παίξει και το 1 (καλύτερα από τον περσινό ΄΄άσσο" Σαντ Ρόος). Άρα είχατε ήδη ξοδέψει 3 θέσεις ξένων στο 1-2 που θα θέλανε και κάποια σοβαρά λεπτά (στο 50-70% των παιχνιδιών της σεζόν που θα είναι και οι 3 μαζί :roll: ).
Εκεί κολλάει και ο προβληματισμός λοιπόν για το αν αυτή τη στιγμή χρειάζεται άσσος.
Ο άσσος χρειαζότανε στη θέση του Νέντοβιτς. Ένας άσσος που να μπορεί να παίξει με τον Πέρι, τον Σαντ Ρόος και τον Μέικον μαζί. ΚΙ είχατε και πίσω του και τον Μποχωρίδη ως τελευταίο ζευγάρωμα.
Με Μέηκον πιο πολύ 2ρι από άσσο και Σαντ Ρόος να παίρνει αρκετά λεπτά στο 2 και κάποια ψιλά του Μποχωρίδη, ε σας έκανε ένας Γουόκαπ (τύπου...) που να μοιράζεται το 1-2 με τον Πέρι κάποια καλά λεπτά.

Βουαλά :dribble:

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 8:19 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 8:09 am
Tracy Mac έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:37 am
μου αρεσει που πριν λιγο καιρο εγραφα οτι δεν θα παρουμε ασσο και θα παμε απατοι κλπ και μου λεγατε δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρουμε ασσο, δεν γινεται να κανουν το ιδιο λαθος και μην γκρινιαζεις ξερουν τι κανουν εκει. Χωρις ασσο δεν προκειται να ξαναφησουν την ομαδα και ο μπρει θα φυγει δεν κανει. Εστω εναν ουολτερς στη χειροτερη θα παρουμε.

Τωρα λετε πολυ ωραιος ο Περυ και θα ειναι ο βασικος μας, ενω παιζει και καλη αμυνα. Ο ουολτερς νταξει δεν κανει και σιγα ποιον να φερουμε αντι του μπρει δεν υπαρχουν καλυτεροι. Ε ναι γιατι με τα λεφτα του μπρει, συν ενα ποσο μεγαλο που μπορουμε να κρατησουμε απο τον 4-3αρι (αληθεια τι θελετε σε μια ομαδα βασικο ασσο ή αναπληρωματικο 4-3αρι), δηλαδη 500-600 συνολικα, δεν μπορουμε να βρουμε ασσο που να ειναι καλυτερος απο το 2αρι και πολυ αργο, κακο αμυντικο, μετριο στη ντριμπλα, χωρις αθλητικοτητα και αλμα και χωρις προοπτικες Τιτζει Μπρει...

Ε οχι θα πω εγω, απλως δεν ξερουν απο σχεδιασμο ομαδας εκει στην ομαδα και θεωρουν οτι τα 3-4αρια ειναι πιο σημαντικα απο ασσους και σεντερς. Λες και δεν φτανουμε τωρα κοντα 10 χρονια που η ομαδα ουσιαστικα κατεβαινει παντα με 1,5 γκαρντ και 1,5 σεντερ και 10 φοργουορντς (πλην ομαδες που εφτιαξε ο μεγιστος αρτζι) και παει πατο, θελουν και 11η χρονια να το επιβεβαιωσουν.
Ότι τα 'λεγες τα 'λεγες. :bball:
Εγώ που δεν είμαι Παναθηναϊκός έχω να σου πω ότι τα πράγματα άρχισαν να περιπλέκονται με την ανανέωση του Νέντοβιτς. Και γιατί δεν θέλει/δεν χρειάζεται :P και άσσο παικταρά και προσωπικότητα δίπλα του και γιατί σε ένα μεγάλο μέρος των παιχνιδιών θα λείπει οπότε έπρεπε να πάρετε καλό αντικαταστάτη του. Και πήρατε καλό. Τον Μέικον που πάνω- κάτω μπορεί να παίξει και το 1 (καλύτερα από τον περσινό ΄΄άσσο" Σαντ Ρόος). Άρα είχατε ήδη ξοδέψει 3 θέσεις ξένων στο 1-2 που θα θέλανε και κάποια σοβαρά λεπτά (στο 50-70% των παιχνιδιών της σεζόν που θα είναι και οι 3 μαζί :roll: ).
Εκεί κολλάει και ο προβληματισμός λοιπόν για το αν αυτή τη στιγμή χρειάζεται άσσος.
Ο άσσος χρειαζότανε στη θέση του Νέντοβιτς. Ένας άσσος που να μπορεί να παίξει με τον Πέρι, τον Σαντ Ρόος και τον Μέικον μαζί. ΚΙ είχατε και πίσω του και τον Μποχωρίδη ως τελευταίο ζευγάρωμα.
Με Μέηκον πιο πολύ 2ρι από άσσο και Σαντ Ρόος να παίρνει αρκετά λεπτά στο 2 και κάποια ψιλά του Μποχωρίδη, ε σας έκανε ένας Γουόκαπ (τύπου...) που να μοιράζεται το 1-2 με τον Πέρι κάποια καλά λεπτά.

Βουαλά :dribble:
ναι μαζι με τον φιλο ACAB (καλα δεν λεω για τον yorgos :lol: ) ειχαμε ξενερωσει για τον νεντο που εμεινε και ειχαμε γραψει χαρακτηριστηκα οτι θα μας καψει τον σχεδιασμο. βεβαια οι περισσοτεροι εδω τον ηθελαν πολυ και οτι στα λεφτα του τι καλυτερο να βρουμε; αλλο που λογικα θα ναι χειροτερος απο περσυ και λογικα θα χασει αρκετα ματς (εως και ο πριφτης χθες εγραψε οτι τον μεικον τον ηθελε πολυ και για οταν θα λειπει ο νεντο :lol: :lol: :lol: )

Το θεμα δεν ειναι να παιρνεις τον καλυτερο διαθεσιμο παικτη και ας μην ειναι στη θεση που εχεις προβλημα και ας μην κολλαει στην ομαδα. Το κολπο ειναι να κολλανε μεταξυ τους οι παικτες, αλλιως δεν εχει νοημα.

Τωρα ποιος θα ειναι βασικος ασσος ή ποιος κοντος θα παιξει αμυνα? ή θα παιζει παλι βασικος ασσος ο κουβανος και θα παιζει 30 λεπτα μπας και καλυψει καναν κοντο; στους ψηλους ποιος θα ριχνει ξυλο αφου ειναι ολοι πολυ λαιτ και ποιος θα παιρνει τα ριμπαουντ;

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 9:35 am

Όπως το βλέπω το πράγμα, πέρσι το κόνσεπτ ήταν να κάνουμε τον Σαντ Ρος άσσο.
Φέτος θα είναι να κάνουμε τον Ουάιτ ή κάποιο άλλο 4-3αρι να παίζει 5αρι.
Και ο ίδιος ο Πρίφτης είπε ότι η επιλογή Φλόιντ έγινε λόγω οικονομικού και φαίνεται ότι θα αποκτηθεί 4-3 όχι 4-5.

Για να δούμε το πείραμα...Η κατάληξη προδιαγεγραμμένη μου φαίνεται, σπάνια βγαίνουν κάτι τέτοιες αλχημείες.
Αλλά μέσα από αυτό μπορεί να προκύψει και κανα καλό.

Ο Καββαδάς θα μπορούσε να βγει παίκτης που τον πετάς μέσα για 10 λεπτά όταν θες να ρίξεις ξύλο σε κάποιο βαρύ κορμί.
Θα μπορούσε ίσως να βγει προσθήκη αντίστοιχης της περσινής του Κασελάκη που ήρθε χωρίς να περιμένει κανείς κάτι από αυτόν και ήταν αξιόπιστος από τον πάγκο για μερικά λεπτά.

Και ναι, για 5-10 λεπτά θεωρώ ότι μπορεί να μας βγει καλύτερος του Όγκαστ.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 10:13 am

pan24 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 29, 2021 9:35 am
Όπως το βλέπω το πράγμα, πέρσι το κόνσεπτ ήταν να κάνουμε τον Σαντ Ρος άσσο.
Φέτος θα είναι να κάνουμε τον Ουάιτ ή κάποιο άλλο 4-3αρι να παίζει 5αρι.
Και ο ίδιος ο Πρίφτης είπε ότι η επιλογή Φλόιντ έγινε λόγω οικονομικού και φαίνεται ότι θα αποκτηθεί 4-3 όχι 4-5.

Για να δούμε το πείραμα...Η κατάληξη προδιαγεγραμμένη μου φαίνεται, σπάνια βγαίνουν κάτι τέτοιες αλχημείες.
Αλλά μέσα από αυτό μπορεί να προκύψει και κανα καλό.

Ο Καββαδάς θα μπορούσε να βγει παίκτης που τον πετάς μέσα για 10 λεπτά όταν θες να ρίξεις ξύλο σε κάποιο βαρύ κορμί.
Θα μπορούσε ίσως να βγει προσθήκη αντίστοιχης της περσινής του Κασελάκη που ήρθε χωρίς να περιμένει κανείς κάτι από αυτόν και ήταν αξιόπιστος από τον πάγκο για μερικά λεπτά.

Και ναι, για 5-10 λεπτά θεωρώ ότι μπορεί να μας βγει καλύτερος του Όγκαστ.
και γιατι δεν παιρνουμε κατευθειαν παικτες στις σωστες θεσεις να τελειωνουμε; και αν λογο μπατζετ πρεπει να πειραματιστουμε και να ρισκαρουμε ας ρισκαρουμε τοτε. Αλλα ρισκο σε οχι τοσο σημαντικες θεσεις ή εστω ρισκο στα μπακ απ. γιατι ομως ριχνουμε τοσα λεφτα στο 3-4 και ρισκαρουμε στις σημαντικες θεσεις; Δηλαδη δεν θα ηταν καλυτερα να παρουμε βασικο ασσο και ενα καλο μπακ απ (π.χ κομπο γκαρντ σκορερ) και ενα καλο 4-5αρι απο το να παιρνουμε φλοιντ κλπ και να χαλαμε σε λιγοτερο σημαντικες θεσεις παραπανω απο το μισο μπατζετ?

ειναι σαν να λες στο ποδοσφαιρο ας δωσω το μισο μου μπατζετ για δεξι και αριστερο μπακ και αναπληρωματικο στοπερ και ας παρω μικροτερης κατηγοριας δεκαρι και σεντερ φορ :lol:

ΥΓ και κατι αλλο που ειπε ο πριφτης ηταν, οτι το σχεδον μισο μπατζετ της ομαδας ειναι οι 2 Παπ με νεντο. Δηλαδη 3 παικτες πειτε οτι πιανουν το 50% του μπατζετ. Οποτε ποσα δωσαμε στον νεντο? γιατι με 600 χιλ μαξ συν 900 παπ συν μαξ 700 παπατζον, δεν βγαινει ουτε το 40% οχι το μισο που ειπε ο πριφτης. Εκτος αν το μπατζετ μας δεν ειναι ουτε 4,5 μυρια

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 29, 2021 10:30 am

συμφωνω σε ολα tracy!ειναι δυνατον σε τοσο σημαντικες θεσεις να μη παιρνουμε παιχτες?κανουμε τα 2 αρια ασσους κ τα 3αρια ασσους ρος γιατι ο ρος θα παιζει εκει!παρτε τουλαχιστον τον σμιθ απο το μπρει πιο πολλα θα προσφερει γιατι ειναι αθλητικος κ δυνατος!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”