26η Αγωνιστική | Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 10:42 am

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 10:36 am
παντως για να λεμε και την αληθεια δεν το εχτισε το ροστερ ο αρτζι αλλα ο πιτινο με τον ΔΓ. μονο ραις εφερε ο αρτζι που ηταν και η καλυτερη μας μεταγραφη παραδοξως. του αρτζι πιο πολυ του τα χωνω γιατι δεχτηκε να γυρισει στην ομαδα μετα απο αυτα που του εκαναν, ενω ηταν σιγουρο οτι ακομα και στις νικες θα τον εβριζαν και φυσικα στην 1η στραβη θα εφευγε.

πηγε και εκλεισε ο γερος τον ουαιλι μην χασουμε το κελεπουρι, ανανεωσε ιαν και φερανε φριντετ(καλη επιλογη αλλα πολλα λεφτα) και τζονσον(αν ειναι δυνατον να χαλας τοσα λεφτα για 2ο 3αρι ενω δεν εχεις 5αρι).

η ομαδα ηταν πολυ καλυτερη με αρτζι στον παγκο. απλως δεν ηταν ροστερ του, τον εβριζαν σε οτι και αν εκανε και φυσικα εχασε 3 ματς στον 1 ποντο για διαφορετικους λογους το καθενα. με βιλερμπαν γιατι εχασαν 15 βολες, με αρμανι γιατι τα εβαζαν ολα και μαρκαρισμενοι και φυσικα με αλμπα που τον εφαγαν παικτες και προεδρος.

εντελως λαθος η προσληψη του. δεν τον ηθελα καθολου το καλοκαιρι δεν μας αξιζει. και φυσικα ολα αυτα γυρναν μπουμερανγκ.
Κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 11:56 am

Κι εγώ έτσι νομίζω ότι είναι, ΑΛΛΑ νομίζω ότι πρέπει να τελειώσουμε και μια φορά τη σαιζόν με τον ίδιο κόουτς. Φτάνει με τις αλλαγές στην πρώτη ήττα, ούτε 15χρονος να μας διοικούσε. Τα δε πρωτοσέλιδα της Πράσινης (Και σήμερα) δεν ξέρω σε τι εξυπηρετούν. Οπότε έχει νευρακια ο κύριος Δημήτρης θα θάβει τον κόουτς; 15 χρόνων είμαστε.

Ναι η Ρεάλ μας κέρδισε σχετικά εύκολα με σοβαρές απώλειες αλλά ακόμη κι έτσι η 12αδα που κατέβασε ήταν καλύτερη από τη δική μας. Η δε χημεία τους είναι ΦΟΒΕΡΉ και ο Λασο έχει κάνει πολύ σοβαρή δουλειά. Μη γελιόμαστε, ο Μειρι σε μας θα ήταν βασικός και σε αυτούς έπαιξε γιατί τσακιστηκε το μισό ροστερ.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 12:51 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 10:25 am
yorgos έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 7:46 am
......
Για το Ράουτινς γράφτηκε ότι ο πατέρας του είναι κολλητός του Πιτίνο ασπό τότε που σχολίαζαν τα ματς παρέα, είναι κι αυτό ένα προσόν. .....

Γράφτηκε όντως τέτοιο πράγμα; Εντάξει μιλάμε για άλλο λέβελ. Μπαλίτσα παίζει ο Πιτίνο(ς).
Η φάση είναι ότι ο τύπος που το έγραψε (κι απ ό,τι φαινετσι ειναι αληθεια) είναι ο πιο ένθερμος οπαδός του Πιτινο στο twitter, ενας real point guard ή κατι τετοιο, ο οποιος εκτος ότι επιμένει ότι το ροστερ είναι του Πεδουλακη, την επόμενη του ματς με τη Μπαρτσελόνα έγραψε ότι ορθώς δεν έπαιξε ο Μήτογλου επειδή όσο έπαιξε ήταν εκτός ματς κι έκανε χαζομάρες στην άμυνα. Ο οποίος Μήτογλου έπαιξε 1.57 εκ των οποίων όλα σχεδόν τα δευτερόλεπτα ήταν garbage time.... Μέχρι κι αυτός ο τύπος παραδέχεται ότι ήταν απαράδεκτη κίνηση να πάρουμε το Ραουτινς για να βγει από την ανεργία ο γιος του κολλητού του μπαμπά.

Για τον πατέρα Ραουτινς, με τη σχέση τους από το κολλέγιο και το σχολιασμό αγώνων, το καλύτερο που βρήκα ήταν ένα βίντεο όπου... την αμολαει στο στούντιο του ESPN. Ψάξτε στο YOUTUBE βίντεο με τίτλο Leo Rautins farts, μπουχαχα.

Σε αλλά νέα, ο Ματιανγκ μου αρέσει πολύ, έκατσα και τον είδα αρκετά. Φέρτον να έχουμε να λέμε ότι το παλέψαμε φέτος.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 12:52 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 11:56 am
Κι εγώ έτσι νομίζω ότι είναι, ΑΛΛΑ νομίζω ότι πρέπει να τελειώσουμε και μια φορά τη σαιζόν με τον ίδιο κόουτς. Φτάνει με τις αλλαγές στην πρώτη ήττα, ούτε 15χρονος να μας διοικούσε. Τα δε πρωτοσέλιδα της Πράσινης (Και σήμερα) δεν ξέρω σε τι εξυπηρετούν. Οπότε έχει νευρακια ο κύριος Δημήτρης θα θάβει τον κόουτς; 15 χρόνων είμαστε.

Ναι η Ρεάλ μας κέρδισε σχετικά εύκολα με σοβαρές απώλειες αλλά ακόμη κι έτσι η 12αδα που κατέβασε ήταν καλύτερη από τη δική μας. Η δε χημεία τους είναι ΦΟΒΕΡΉ και ο Λασο έχει κάνει πολύ σοβαρή δουλειά. Μη γελιόμαστε, ο Μειρι σε μας θα ήταν βασικός και σε αυτούς έπαιξε γιατί τσακιστηκε το μισό ροστερ.
Σώστα όλα όσα λες.
Κι ακόμα πιο σωστή σου η αναφορά στην Πράσινη που με ώθησε να της ρίξω μια ματιά και μέχρι να φτάσω ε αυτήν, πέτυχα 2 φοβερά και τρομερά πρωτοσέλιδα 2 φυλλάδων που δεν θέλω καν να γράψω το όνομά τους μην λερώσω το πληκτρολόγιο μου.

Το ένα έλεγε " Κορωνοϊός, η ασθένεια του Διαβόλου, πριν την αναλαμπή της Ορθοδοξίας¨" :P
και το άλλο : " Τις μεθάνε και τις π@δάνε στην ΕΡΤ".
Ελλάδα 2020. Με το βλέμμα στο μέλλον, μιλάμε. Η χώρα που γέννησε τον Πολιτισμό. Εμείς δώσαμε τα φώτα μας. Τέλεια πάμε.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 1:07 pm

Το δεύτερο πρωτοσέλιδο είναι από εφημερίδα ιδιοκτησίας ΔΓ με διευθυντή σύνταξης το Στέφανο Χίο, συγχωριανοί είναι εκτός των άλλων.

2/3 πρωτοσέλιδα εχει ο μπαγάσας. Κινητηριος μοχλος εκοτς της κουλτούρας και του αθλητισμού, τώρα και της ενημέρωσης και διανόησης στον τόπο. Και θυμίζω ότι έχει ειδοποιήσει ότι ετοιμάζεται και για πολιτικό φορέα μόλις τελειώσουμε με το live. Προσδεθειτε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 2:36 pm

Το εκπληκτικο με την ρεαλ ειναι πως παρα τις απουσιες της παιζει το ιδιο μπασκετ (στον βαθμο που γινεται) αλλα το καλυτερο ειναι πως ''ξεκουραζεται'' μεσα στο ιδιο το παιχνιδι, αυτες οι εναλλαγες ρυθμου και ταχυτητας και αυτος ο ελεγχος του παιχνιδιου τα διαστηματα που μπαινει στο ρελαντι , πρεπει να διδασκονται σε σεμιναρια.


Στα του ματς, λογικο αποτελεσμα και ουτως ή αλλως ειναι ηττα εντος προγραμματος οποτε μικρη ζημια.Ξερουμε τα προβληματα , τα εχουμε αναλυσει , δεν αλλαζει κατι τωρα.

Το ντεφορμαρισμα ομως εχει ερθει στην τελευταια στροφη , υπαρχουν ακομη παιχνιδια οπως η εφες εκτος εδρας και η τσσκα εντος οπως και η μακαμπι που πλεον παιζουν ''ξυλο'' για το πλεονεκτημα, υπαρχει η αλλοπροσαλλη φενερ εκτος.Και πριν απο ολα αυτα προηγειται ενα ντερμπι με τον ολυμπιακο.Να δειτε που οι δυο ηττες σε βαλενθια και βελιγραδι θα στοιχησουν.

0
Μέχρι φέτος
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 3:48 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 11:56 am
Κι εγώ έτσι νομίζω ότι είναι, ΑΛΛΑ νομίζω ότι πρέπει να τελειώσουμε και μια φορά τη σαιζόν με τον ίδιο κόουτς. Φτάνει με τις αλλαγές στην πρώτη ήττα, ούτε 15χρονος να μας διοικούσε. Τα δε πρωτοσέλιδα της Πράσινης (Και σήμερα) δεν ξέρω σε τι εξυπηρετούν. Οπότε έχει νευρακια ο κύριος Δημήτρης θα θάβει τον κόουτς; 15 χρόνων είμαστε.

Ναι η Ρεάλ μας κέρδισε σχετικά εύκολα με σοβαρές απώλειες αλλά ακόμη κι έτσι η 12αδα που κατέβασε ήταν καλύτερη από τη δική μας. Η δε χημεία τους είναι ΦΟΒΕΡΉ και ο Λασο έχει κάνει πολύ σοβαρή δουλειά. Μη γελιόμαστε, ο Μειρι σε μας θα ήταν βασικός και σε αυτούς έπαιξε γιατί τσακιστηκε το μισό ροστερ.
ναι πρεπει να μεινει ο πιτινο και του χρονου. να φτιαξει το ροστερ το καλοκαιρι που θελει με ολη την ευθυνη δικη του και οτι γινει. εγω θεωρω οτι το στυλ μπασκετ που παιζει ο πιτινο απαιτει ροστερ υψηλου επιπεδου, αλλιως γιοκ. χωρις ξεκαθαρο πλανο και χωρις πολυ τακτικη στην ευρωπη σε τρωνε.

ενω με υψηλου επιπεδου ροστερ μπορει να τους κανει τουρμπο λογο σεβασμου ονοματος και φουλ ψυχολογια που δινει.

η ρεαλ εχει πολυ ανωτερο ροστερ απο μας. σε ολες τις θεσεις. δεν ταιριαζουμε καθολου μα καθολου με αυτην την ομαδα.

ο ματιανγκ μου αρεσει στην περιπτωση που αποφασισουμε να παρουμε 4/5αρι σαν τον μπεντερ, οποτε θα θελουμε εναν φθηνο μαπ 5αρι για πισω απο παπατζον. αλλιως σε αλλη περιπτωση δεν τον θελω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 6:24 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 1:07 pm
Το δεύτερο πρωτοσέλιδο είναι από εφημερίδα ιδιοκτησίας ΔΓ με διευθυντή σύνταξης το Στέφανο Χίο, συγχωριανοί είναι εκτός των άλλων.

2/3 πρωτοσέλιδα εχει ο μπαγάσας. Κινητηριος μοχλος εκοτς της κουλτούρας και του αθλητισμού, τώρα και της ενημέρωσης και διανόησης στον τόπο. Και θυμίζω ότι έχει ειδοποιήσει ότι ετοιμάζεται και για πολιτικό φορέα μόλις τελειώσουμε με το live. Προσδεθειτε.
Δεν το ξέρα ότι και η άλλη(ακατανόμαστη) εφημερίδα είναι δικιά του. :shock:
Εγώ δεν πάω Μέγαρο, θα μείνω με τον Παίδαρο. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 6:26 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 3:48 pm
....ναι πρεπει να μεινει ο πιτινο και του χρονου. να φτιαξει το ροστερ το καλοκαιρι που θελει με ολη την ευθυνη δικη του και οτι γινει....
Ο Yorgos αναφερόταν σε τούτη τη χρονιά (και δίκιο έχει) όχι και στην επόμενη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”