21η Αγωνιστική Basket League: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Λαύριο Megabolt

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 3:37 pm

shtarkws έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 3:18 pm
yorgos έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 3:15 pm
Διαβάζω ότι κάναμε πρόταση στο Λαπροβιταμ.

Δεν είμαι σε διάθεση να δω ματς.
Σύντροφε είναι αλήθεια ότι πήγες Ρωσία για να κάνεις το Sputnik?
Μωρέ για να δω τη Βαϊκάλη ήρθα. Το Σπουτνικ τεράστια αποτυχία, έχουν εμβολιαστεί μόνο 4εκ σε χώρα 145εκ, το 70% είναι αρνητές, αυτομολησε υπό απειλές κατά της ζωής του μέλος της ερευνητικής ομαδας και δηλώνει πως το Σπουτνικ δεν προστατεύει καθόλου, η καμπάνια για να έρθουν να εμβολιαστούν ξένοι είναι μια τρύπα στο νερό, η στατιστική υπηρεσία της Ρωσίας (με την οποία ήδη τα έχει βάλει ο Πούτιν για λάκκους λογους) δηλώνει διπλάσιους νεκρούς από όσους το ΕΣΥ της Ρωσίας, ενώ ο ανταποκριτής του BBC στη χώρα δημοσιεύει στοιχεία που δείχνουν πως είναι τριπλασιοι κι από αυτούς. Υπό αυτο το πρίσμα όχι Σπουτνικ δεν κάνω , αλλά ούτε τεστ εγκυμοσύνης.

Συνεχίζω στο οφ τοπικ: πολύ φτηνή η χώρα με το ρουβλι να κατρακυλάει χάρη στις κυρώσεις για την Κριμαία, μια φορά μόνο είδα 3 τουρίστες (μια οικογένεια γιαοωνεζων), ωραίες οι πόλεις και ειδικά το Τομσκ και το Καζάν, αδιάφορος ο κόσμος, κακο το εθνικό φαγητό αλλά άπειρες ποιοτικές επιλογές ξένης κουζίνας σε εξαιρετική τιμή, τα πάντα ανοιχτά, πολύ καλές συγκοινωνίες, συνεννόηση παγκολινο και ορισμένα φοβερά τοπία με πάγους, Βόρειο Σέλας και παγωμένα ποτάμια . Πήγα σε ένα μουσείο για την ΕΣΣΔ, ήταν και στη γωνία Κομουνιτσκαγια και Σοβιετσκαγια, ε συγκινήθηκα δεν άντεξα, ντύθηκα Στάλιν κι έβγαζα φώτο μέσα στο μουσείο, αφού δε με συνέλαβαν πάλι καλά να λέω...

Έχω περάσει καλά κι ας είμαι μόνος. Με είχε χτυπήσει πολύ άσχημα η αταξιδιαση, θα γυρίσω (αν γυρισω) άλλος άνθρωπος. Μεγάλη υπόθεση το ταξίδι για την ψυχική υγεία, ας κοιμάσαι και σε τρώγλες και σε τραίνα με μεθυσμένους Ρώσους. Και στα δικά σας.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 5:54 pm

Σήμερα απ' ότι φαίνεται θα κερδίσουμε εύκολα δυστυχώς. Κρίμα γιατί έτσι ξενερώνουμε πολύ κόσμο που ήλπιζε σε ντέρμπι και δε μπορεί να διαχωρίσει μια ομάδα Ευρολίγκας από ομάδα Α1. Ας ελπίσουμε να ανέβει το Λάυριο στο δεύτερο ημίχρονο να έχουμε να γκρινιάξουμε.

Κάτι ήξερε ο Κάτας και μοίραζε χρόνο την Πέμπτη. Τους ξεκούρασε για σήμερα.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4012
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Απρ 10, 2021 6:07 pm

A.CAB II έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 5:54 pm
Σήμερα απ' ότι φαίνεται θα κερδίσουμε εύκολα δυστυχώς. Κρίμα γιατί έτσι ξενερώνουμε πολύ κόσμο που ήλπιζε σε ντέρμπι και δε μπορεί να διαχωρίσει μια ομάδα Ευρολίγκας από ομάδα Α1. Ας ελπίσουμε να ανέβει το Λάυριο στο δεύτερο ημίχρονο να έχουμε να γκρινιάξουμε.

Κάτι ήξερε ο Κάτας και μοίραζε χρόνο την Πέμπτη. Τους ξεκούρασε για σήμερα.
αν το λαυριο υποτιθεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχει να δειξει η α1 φαντασου πως θα ειναι οι υπολοιπες ομαδες
πραγματικα ηθελε μεγαλη προσπαθεια για να χασουμε απο αυτους στον πρωτο γυρο και απτον προμηθεα
εκατσα και ειδα και το αλλο παιχνιδι αρης ιωνικος,δεν αντεξα να το δω ολο,μου θυμισε τοπικο πρωταθλημα παιδων

αν ο κατας καταφερει να μην παρει το πρωταθλημα,ακομα και με την χειροτερη ομαδα της προσφατης ιστοριας μας,δεν ειναι για να μενει

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 6:20 pm

Η πιο φορμαρισμένη είναι, όχι η καλύτερη.

Μας βοήθησαν τα πρώτα εύστοχα τρίποντα, πιέσαμε πολύ την περιφέρειά τους και η παρουσία Παπαγιάννη "έκλεισε" την ρακέτα.

@τουλούμπα: Άλλαξε avatar...Δεν πρόκειται να χάσω κιλά ποτέ! :lol:

tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 6:22 pm

τουλουμπα έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 6:07 pm
A.CAB II έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 5:54 pm
Σήμερα απ' ότι φαίνεται θα κερδίσουμε εύκολα δυστυχώς. Κρίμα γιατί έτσι ξενερώνουμε πολύ κόσμο που ήλπιζε σε ντέρμπι και δε μπορεί να διαχωρίσει μια ομάδα Ευρολίγκας από ομάδα Α1. Ας ελπίσουμε να ανέβει το Λάυριο στο δεύτερο ημίχρονο να έχουμε να γκρινιάξουμε.

Κάτι ήξερε ο Κάτας και μοίραζε χρόνο την Πέμπτη. Τους ξεκούρασε για σήμερα.
αν το λαυριο υποτιθεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχει να δειξει η α1 φαντασου πως θα ειναι οι υπολοιπες ομαδες
πραγματικα ηθελε μεγαλη προσπαθεια για να χασουμε απο αυτους στον πρωτο γυρο και απτον προμηθεα
εκατσα και ειδα και το αλλο παιχνιδι αρης ιωνικος,δεν αντεξα να το δω ολο,μου θυμισε τοπικο πρωταθλημα παιδων

αν ο κατας καταφερει να μην παρει το πρωταθλημα,ακομα και με την χειροτερη ομαδα της προσφατης ιστοριας μας,δεν ειναι για να μενει
Όπως γράφει και ο φίλος πιο πάνω άλλο ομάδα Α1 και άλλο ομάδα ευρωλίγκα, άλλο να ταξιδεύεις σε όλη την ευρώπη και άλλο να δίνεις 5 ματς εκτός αττικής. Υπάρχει χαώδεις διαφορά δυναμικότητας. Οι ομάδες της Α1 είναι χαμηλού επιπέδου. Με περίπατο θα πάρει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟ

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 6:42 pm

tarp7 έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 6:22 pm
τουλουμπα έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 6:07 pm


αν το λαυριο υποτιθεται οτι ειναι οτι καλυτερο εχει να δειξει η α1 φαντασου πως θα ειναι οι υπολοιπες ομαδες
πραγματικα ηθελε μεγαλη προσπαθεια για να χασουμε απο αυτους στον πρωτο γυρο και απτον προμηθεα
εκατσα και ειδα και το αλλο παιχνιδι αρης ιωνικος,δεν αντεξα να το δω ολο,μου θυμισε τοπικο πρωταθλημα παιδων

αν ο κατας καταφερει να μην παρει το πρωταθλημα,ακομα και με την χειροτερη ομαδα της προσφατης ιστοριας μας,δεν ειναι για να μενει
Όπως γράφει και ο φίλος πιο πάνω άλλο ομάδα Α1 και άλλο ομάδα ευρωλίγκα, άλλο να ταξιδεύεις σε όλη την ευρώπη και άλλο να δίνεις 5 ματς εκτός αττικής. Υπάρχει χαώδεις διαφορά δυναμικότητας. Οι ομάδες της Α1 είναι χαμηλού επιπέδου. Με περίπατο θα πάρει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟ
για προμηθεα-αεκ δεν ισχυει αυτο που λες παντως. μια χαρα εδιναν αγωνες ευρωπη και ειδικα περσυ πρωταγωνιστουσαν κιολας ευρωπη! σιγουρα σε πιο κατω κατηγορια, σιγουρα παο-οσφπ πολυ καλυτερες ομαδες, αλλα φετος που χει πεσει επιπεδο ο παο, δεν ειναι και ακυρο να δυσκολευτει.

απλως φετος η αεκ ειναι χαλια και ο προμηθεας ξεκινησε πολυ ασχημα. αυτην την στιγμη αν ο προμηθεας παει τελικο, δεν μας ταιριαζει καθολου. αν εξαιρεσεις τους ψηλους, που ο προμηθεας δεν εχει υψος, στους κοντους ειναι καλυτερος.

επισης λογο στυλ παιχνιδιου προμηθεα και εξαιρετικης δουλειας γιατρα στην πιεση ψηλα, μπορει να δυσκολευτουμε παρα πολυ στο κατεβασμα της μπαλας λογο ελλειψης ασσου.

τελος, οπως και να εχει οσον αφορα την ποιοτητα, ο παο εχει τεραστια διαφορα απο τον δευτερο...

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1620
Δημοσιεύσεις: 4012
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Απρ 10, 2021 6:47 pm

Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 6:42 pm


για προμηθεα-αεκ δεν ισχυει αυτο που λες παντως. μια χαρα εδιναν αγωνες ευρωπη και ειδικα περσυ πρωταγωνιστουσαν κιολας ευρωπη! σιγουρα σε πιο κατω κατηγορια, σιγουρα παο-οσφπ πολυ καλυτερες ομαδες, αλλα φετος που χει πεσει επιπεδο ο παο, δεν ειναι και ακυρο να δυσκολευτει.

απλως φετος η αεκ ειναι χαλια και ο προμηθεας ξεκινησε πολυ ασχημα. αυτην την στιγμη αν ο προμηθεας παει τελικο, δεν μας ταιριαζει καθολου. αν εξαιρεσεις τους ψηλους, που ο προμηθεας δεν εχει υψος, στους κοντους ειναι καλυτερος.

επισης λογο στυλ παιχνιδιου προμηθεα και εξαιρετικης δουλειας γιατρα στην πιεση ψηλα, μπορει να δυσκολευτουμε παρα πολυ στο κατεβασμα της μπαλας λογο ελλειψης ασσου.

τελος, οπως και να εχει οσον αφορα την ποιοτητα, ο παο εχει τεραστια διαφορα απο τον δευτερο...
ο προμηθεας μου φανηκε κλασεις ανωτερος απτο λαυριο
η αεκ τα ιδια χαλια με το λαυριο

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 6:58 pm

Βρε να σε ζορίσει ο Προμηθέας και η ΑΕΚ και το Λαυριο και ο οποιωσδήποτε. Και να σε κερδίσουν όταν σέρνεσαι ή είσαι κουρασμένος ή σε άλλο γήπεδο. Απλά σε σειρά αγώνων δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα. Γι' αυτό αυτή η υπερβολή του στυλ "Είμαστε στο επίπεδο του Λαυρίου και έχει καλύτερους παίχτες ο Προμηθέας κτλ" μου προξενεί γέλιο. Άλλο Ευρολίγκα, άλλο οτιδήποτε άλλο, πόσο μάλλον Α1.

Όσον αφορά τους παίχτες σίγουρα 2-3 είναι για παραπάνω από το επίπεδο Α1/Γιούροκαπ/ΤσουΛου που παίζουν αλλά στην πλειοψηφία τους παίζουν εκεί που τους αξίζει. όταν ακούω να πάρουμε τον Καντέρ πχ ή δεν ξέρω και 'γω ποιόν, που μας έκανε πάρτι και σε μάς και στο πρωτάθλημα, θυμάμαι έναν ψηλό που έχουμε. Μπέντιλ τον λένε και έπαιζε Περιστέρι. Εκεί να δεις τι μας έκανε πριν 2 χρόνια με καλύτερη ομάδα απ' αυτή που έχουμε τώρα έτσι; Απλά τώρα δεν τον θέλουμε γιατί πληρώνεται 150 χιλιάρικα και δεν παίζει για 600.

Όπως είπε και ένας συμφορουμίτης πριν αν χάσεις το πρωτάθλημα από τον οποιονδήποτε φέτος τότε όχι ο Κάτας άλλά τα 9/10 του ρόστερ πρέπει ν' αλλάξουν.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 7:07 pm

Η ΑΕΚ και μένα δεν μου αρέσει. Μάζεψε όλη τη γερουσία και έχω την εντύπωση ότι έχει ξεμείνει από δυνάμεις. Επίσης κάτι δεν πάει καλά στα ενδότερα της ομάδας νομίζω. Τον προμηθέα από το final 4 του κυπέλου έχω να τον δω. Το Λαύριο παίζει λίγο άναρχο μπάσκετ μου φάινεται, από τους αγώνες με την ΑΕΚ που έχω δει

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 7:24 pm

Τον Χεζόνια δηλαδή τον ξεκουρασαμε με Ζαλγκιρις για να παίξει καλα με το Λαύριο?

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”