Προμηθέας Πατρών - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 10:17 am

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 9:38 am
Ακούγεται ότι ο Αγραβάνης στην πρόταση του Περιστερίου για 200.000 μαζί με τα μπόνους απάντησε ότι θέλει 300.
Αν ισχύει αυτό και ζητάει τόσα και για να ανανεώσει στο καλό, με 300 βρίσκεις καλύτερους.
Και τα 200 δηλαδή μόνο λόγω διαβατηρίου δικαιολογούνται.
Με 300 χιλιάρικα δεν είναι δύσκολο να βρεις Αμερικάνο από Eurocup ή ακόμα και κάποιον με αποτυχημένο πέρασμα από Ευρωλίγκα ίδιου επιπέδου ή καλύτερο.
Απόλυτα συμφωνώ, με 300.000 βρίσκεις 5 φορές καλύτερο παίκτη. Με τίποτα δεν κάνει πάνω από 150 ο Αγραβάνης, μάλλον είναι η φούσκα του διαβατηρίου που λες.

Κάτι μου λέει ότι ζητάει εξωφρενικά ποσά επειδή ήδη έχει κλείσει σε αιώνιο. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά μου θυμίζει την ξαφνική αύξηση των απαιτήσεων του Καββαδά πέρυσι όταν είχε κλείσει στον Παναθηναϊκό.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 1:17 pm

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 9:38 am
Ακούγεται ότι ο Αγραβάνης στην πρόταση του Περιστερίου για 200.000 μαζί με τα μπόνους απάντησε ότι θέλει 300.
Αν ισχύει αυτό και ζητάει τόσα και για να ανανεώσει στο καλό, με 300 βρίσκεις καλύτερους.
Και τα 200 δηλαδή μόνο λόγω διαβατηρίου δικαιολογούνται.
Με 300 χιλιάρικα δεν είναι δύσκολο να βρεις Αμερικάνο από Eurocup ή ακόμα και κάποιον με αποτυχημένο πέρασμα από Ευρωλίγκα ίδιου επιπέδου ή καλύτερο.
Πόσα ζήτησε??? Μεγάλο το ποσό που θέλει κι δύσκολα να το βρει εντός Ελλάδας

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 1:32 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:17 pm
pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 9:38 am
Ακούγεται ότι ο Αγραβάνης στην πρόταση του Περιστερίου για 200.000 μαζί με τα μπόνους απάντησε ότι θέλει 300.
Αν ισχύει αυτό και ζητάει τόσα και για να ανανεώσει στο καλό, με 300 βρίσκεις καλύτερους.
Και τα 200 δηλαδή μόνο λόγω διαβατηρίου δικαιολογούνται.
Με 300 χιλιάρικα δεν είναι δύσκολο να βρεις Αμερικάνο από Eurocup ή ακόμα και κάποιον με αποτυχημένο πέρασμα από Ευρωλίγκα ίδιου επιπέδου ή καλύτερο.
Πόσα ζήτησε??? Μεγάλο το ποσό που θέλει κι δύσκολα να το βρει εντός Ελλάδας
Ειμαι 99% σιγουρος οτι ο Αγραβανης θεωρει πως ειναι λιγο πολυ ισαξιος του Βεζενκοφ και τον αδικουνε οι κακοι προπονητες.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 1:41 pm

Λογικό μου φαίνεται να διαρρέει κάτι τέτοιο.....
https://matchnews.gr/promitheas-den-tha ... -agravani/
Για το ζήτημα παραμονής του Δημήτρη Αγραβάνη στον Προμηθέα και με βάση αυτά που ήδη διαρρέουν (π.χ. πρόταση από Περιστέρι για συμβόλαιο 200.000 ευρώ!), είναι προφανές ότι η Πατρινή ομάδα και να μπορούσε να τον κρατήσει στο ρόστερ της νέας χρονιάς, δεν θα το έκανε.
Ο λόγος; Για να διατηρήσει τις οικονομικές ισορροπίες στο τμήμα που είναι το πρώτο και πιο βασικό στοιχείο για ήρεμα αποδυτήρια.
Δεν υπάρχει ουδεμία διάθεση και αυτό είναι ξεκάθαρο, να εμπλακεί σε διαδικασία… πλειστηριασμού για τον παίκτη έστω κι αν πήρε την ομάδα από το χέρι στα πλέι-οφ οδηγώντας την στην κατάκτηση της 3ης θέσης.
Το θέμα απασχόλησε και το αναλυτικό δ.σ. που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στον Καστελόκαμπο.


0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 2:13 pm

Ανανεωσε με Προμηθέα ο κόουτς Γιατράς

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 2:41 pm

Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:32 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:17 pm


Πόσα ζήτησε??? Μεγάλο το ποσό που θέλει κι δύσκολα να το βρει εντός Ελλάδας
Ειμαι 99% σιγουρος οτι ο Αγραβανης θεωρει πως ειναι λιγο πολυ ισαξιος του Βεζενκοφ και τον αδικουνε οι κακοι προπονητες.
Ναι σγρ παίζει να το σκέφτεται αυτό. Το θέμα είναι,πες τον αφήνει ο Προμηθέας κι το Περιστέρι δεν του δίνει ένα ικανοποιητικό γι αυτόν συμβολαιο, μετά τι θα κάνει? Ελλάδα δεν θα βρει αυτό που ζητάει,στο εξωτερικό δεν ξέρω άμα θα έχει απήχηση λόγω φήμης γ τον χαρακτήρα κλπ

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 2:45 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 2:41 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:32 pm


Ειμαι 99% σιγουρος οτι ο Αγραβανης θεωρει πως ειναι λιγο πολυ ισαξιος του Βεζενκοφ και τον αδικουνε οι κακοι προπονητες.
Ναι σγρ παίζει να το σκέφτεται αυτό. Το θέμα είναι,πες τον αφήνει ο Προμηθέας κι το Περιστέρι δεν του δίνει ένα ικανοποιητικό γι αυτόν συμβολαιο, μετά τι θα κάνει? Ελλάδα δεν θα βρει αυτό που ζητάει,στο εξωτερικό δεν ξέρω άμα θα έχει απήχηση λόγω φήμης γ τον χαρακτήρα κλπ
Eurocup θα βρει αν θέλει, νομίζω και πέρσι είχε πρόταση από Τουρκία.
Πιστεύω τελικά όταν δει να προχωράει ο Ιούλιος χωρίς να του δίνουν όσα ζητάει θα ρίξει τις απαιτήσεις του.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 2:59 pm

O Αγραβάνης αν ψαχτεί στο εξωτερικό σίγουρα θα βρει πρόταση. Ίσως με λίγο λιγότερα λεφτά από αυτά που ζητάει, αλλά μόνο και μόνο το κίνητρο να παίξει έξω για πρώτη φορά ίσως δεν του κάθεται άσχημο. Προς το παρόν νομίζω πιέζει Προμηθέα και Περιστέρι να μπουν σε μια διαδικασία πλειστηριασμού, με την λογική ότι θα είναι άμεσοι ανταγωνιστές. Αν είχε πρόταση μόνο από τον έναν, δεν υπήρχε περίπτωση να ζητήσει πάνω από 250 χιλιάρικα σαν πρώτη προσφορά.

Με Ρογκαβόπουλο τι γίνεται; Υπολογίζεται κανονικά για του χρόνου μετά τα όσα είχαν ακουστεί σχετικά με διαφωνία με τον Προμηθέα στο θέμα διαχείρισης του τραυματισμού του;

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 3:36 pm

kojito έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 2:59 pm
O Αγραβάνης αν ψαχτεί στο εξωτερικό σίγουρα θα βρει πρόταση. Ίσως με λίγο λιγότερα λεφτά από αυτά που ζητάει, αλλά μόνο και μόνο το κίνητρο να παίξει έξω για πρώτη φορά ίσως δεν του κάθεται άσχημο. Προς το παρόν νομίζω πιέζει Προμηθέα και Περιστέρι να μπουν σε μια διαδικασία πλειστηριασμού, με την λογική ότι θα είναι άμεσοι ανταγωνιστές. Αν είχε πρόταση μόνο από τον έναν, δεν υπήρχε περίπτωση να ζητήσει πάνω από 250 χιλιάρικα σαν πρώτη προσφορά.

Με Ρογκαβόπουλο τι γίνεται; Υπολογίζεται κανονικά για του χρόνου μετά τα όσα είχαν ακουστεί σχετικά με διαφωνία με τον Προμηθέα στο θέμα διαχείρισης του τραυματισμού του;
Διάβασα ότι ο Ρογκαβόπουλος δεν υπολογίζεται και είτε θα δοθεί δανεικός είτε θα αποχωρήσει, σύμφωνα με ρεπορτάζ τοπικής εφημερίδας της Αχαϊας

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 3:37 pm

Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:32 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:17 pm


Πόσα ζήτησε??? Μεγάλο το ποσό που θέλει κι δύσκολα να το βρει εντός Ελλάδας
Ειμαι 99% σιγουρος οτι ο Αγραβανης θεωρει πως ειναι λιγο πολυ ισαξιος του Βεζενκοφ και τον αδικουνε οι κακοι προπονητες.
Χααχαχα σωστός!!! Πάλι καλά που δεν ζητάει το συμβόλαιο του Αντετοκούνμπο

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 4:25 pm

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 2:45 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 2:41 pm


Ναι σγρ παίζει να το σκέφτεται αυτό. Το θέμα είναι,πες τον αφήνει ο Προμηθέας κι το Περιστέρι δεν του δίνει ένα ικανοποιητικό γι αυτόν συμβολαιο, μετά τι θα κάνει? Ελλάδα δεν θα βρει αυτό που ζητάει,στο εξωτερικό δεν ξέρω άμα θα έχει απήχηση λόγω φήμης γ τον χαρακτήρα κλπ
Eurocup θα βρει αν θέλει, νομίζω και πέρσι είχε πρόταση από Τουρκία.
Πιστεύω τελικά όταν δει να προχωράει ο Ιούλιος χωρίς να του δίνουν όσα ζητάει θα ρίξει τις απαιτήσεις του.
Οι τουρκικές ομάδες σίγουρα μπορούν να δώσουν κι περισσότερα από όσα ζητάει την τρέχουσα χρονική στιγμή, πέρυσι είχαν δώσει 550Κ στον Μπεν Μπεντιλ πχ

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 27, 2022 4:32 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 2:41 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 27, 2022 1:32 pm


Ειμαι 99% σιγουρος οτι ο Αγραβανης θεωρει πως ειναι λιγο πολυ ισαξιος του Βεζενκοφ και τον αδικουνε οι κακοι προπονητες.
Ναι σγρ παίζει να το σκέφτεται αυτό. Το θέμα είναι,πες τον αφήνει ο Προμηθέας κι το Περιστέρι δεν του δίνει ένα ικανοποιητικό γι αυτόν συμβολαιο, μετά τι θα κάνει? Ελλάδα δεν θα βρει αυτό που ζητάει,στο εξωτερικό δεν ξέρω άμα θα έχει απήχηση λόγω φήμης γ τον χαρακτήρα κλπ
Ανθρωποι σαν τον Αγραβανη δεν φευγουν απ την Ελλαδα, γιατι εχουν ολη την κακη νοοτροπια που ειναι παρα πολυ συνηθης στην Ελλαδα αλλα σπανιζει στις περισσοτερες αλλες χωρες. Τη βρισκουν εδω.

2
2 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 10:27 am

Arnoldas Kulboka η πρώτη μεταγγραφή ξένου, 3-4αρι λογικά στην θέση του Άντριτς.
24 χρονών ύψος 2.06, φαίνεται ψαγμένη κίνηση.
Από τις ακαδημίες της Ζαλγκίρις, πήγε στη Μπάμπεργκ στα 17 όπου δινόταν δανεικός σε μικρότερες ομάδες μέχρι το 2018.
Οι Χόρνετς τον διάλεξαν θέση 55 στο ντραφτ του 2018
Το 2018-2019 είχε μικρό ρόλο στη Μπάμπεργκ.
2019-2020 και 2020-2021 έπαιζε ACB με Μπιλμπάο.
8,5 πόντους και 3,5 ριμπάουντ με 35% τρίποντο σε 21 λεπτά την πρώτη χρονιά.
9 πόντους και 4 ριμπάουντ με 42,5% τρίποντο σε 23 λεπτά την δεύτερη.

Την περασμένη χρονιά αποφάσισε να πάει nba στους Χόρνετς όπου έπαιξε 2 παιχνίδια και τα υπόλοιπα gleague.
Gleague είχε 14,3 πόντους και 5,3 ριμπάουντ με 41% τρίποντο σε 28 λεπτά
Στο φετινό summer league είχε 8,3 πόντους και 3 ριμπάουντ με 35% τρίποντο σε 21 λεπτά στα 4 παιχνίδια που έπαιξε.

Για να τον δούμε.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 5:03 pm

DJ Funderburk φαίνεται ότι θα είναι η δεύτερη μεταγραφή ξένου.
2.08 ύψος, 25 χρόνων και μάλλον 5-4αρι.
Θα είναι η δεύτερη επαγγελματική χρονιά του, πέρσι η πρώτη ήταν με την Αβτοντόρ.

Είχε 10,6 πόντους και 2,6 ριμπάουντ στην VTB και 13,8 πόντους και 4,3 ριμπάουντ στο Europe Cup.

Από μακριά δεν σουτάρει πολύ αλλά δεν σουτάρει άσχημα, είχε 40% τρίποντο και VTB και Europe Cup αλλά με 1,7 και 2,1 προσπάθειες αντίστοιχα.

Σε κάποια βιντεάκια φαίνεται να πηγαίνει και από έξω προς τα μέσα.

Μου αρέσει η λογική που φαίνεται να πάνε, δηλαδή να κρατήσουν τον Σίμπσον και ίσως 1-2 ακόμα από τους περσινούς, να πάρουν 2 εξελίξιμους και λογικά οι άλλοι θα έχουν εμπειρία Eurocup ή εμπειρία από Ελλάδα.

Ουσιαστικά όπως είναι τώρα ο Άντριτς αντικαταστάθηκε από παίκτη ίδιας θέσης(3-4αρι) και ο Χαντ από μπαλαντέρ 4-5.

Βέβαια να πω την αλήθεια αν δεν μείνει ο Αγραβάνης και με δεδομένο ότι έχει κλείσει ο Κασελάκης πιστεύω θα έχει θέμα.

Αν μείνει ο Αγραβάνης με ένα ξένο 5αρι βασικό είναι σούπερ.
Αν δεν μείνει ο Αγραβάνης όμως ή θα πρέπει στα γκαρντ μια θέση ξένου να πάει σε Έλληνα ή στουε ψηλούς η θέση του Αγραβάνη να πάει στον Κακλαμανάκη και εκεί το πράγμα μπλέκει.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 05, 2022 7:47 am

pan24 έγραψε:
Δευ Ιούλ 04, 2022 5:03 pm
DJ Funderburk φαίνεται ότι θα είναι η δεύτερη μεταγραφή ξένου.
2.08 ύψος, 25 χρόνων και μάλλον 5-4αρι.
Θα είναι η δεύτερη επαγγελματική χρονιά του, πέρσι η πρώτη ήταν με την Αβτοντόρ.

Είχε 10,6 πόντους και 2,6 ριμπάουντ στην VTB και 13,8 πόντους και 4,3 ριμπάουντ στο Europe Cup.

Από μακριά δεν σουτάρει πολύ αλλά δεν σουτάρει άσχημα, είχε 40% τρίποντο και VTB και Europe Cup αλλά με 1,7 και 2,1 προσπάθειες αντίστοιχα.

Σε κάποια βιντεάκια φαίνεται να πηγαίνει και από έξω προς τα μέσα.

Μου αρέσει η λογική που φαίνεται να πάνε, δηλαδή να κρατήσουν τον Σίμπσον και ίσως 1-2 ακόμα από τους περσινούς, να πάρουν 2 εξελίξιμους και λογικά οι άλλοι θα έχουν εμπειρία Eurocup ή εμπειρία από Ελλάδα.

Ουσιαστικά όπως είναι τώρα ο Άντριτς αντικαταστάθηκε από παίκτη ίδιας θέσης(3-4αρι) και ο Χαντ από μπαλαντέρ 4-5.

Βέβαια να πω την αλήθεια αν δεν μείνει ο Αγραβάνης και με δεδομένο ότι έχει κλείσει ο Κασελάκης πιστεύω θα έχει θέμα.

Αν μείνει ο Αγραβάνης με ένα ξένο 5αρι βασικό είναι σούπερ.
Αν δεν μείνει ο Αγραβάνης όμως ή θα πρέπει στα γκαρντ μια θέση ξένου να πάει σε Έλληνα ή στουε ψηλούς η θέση του Αγραβάνη να πάει στον Κακλαμανάκη και εκεί το πράγμα μπλέκει.
Γιος του λατρεμένου που είχε φέρει ο Καλάφας μαζί με Αμάγια;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προμηθέας Πατρών”