Προμηθέας Πατρών - Αγωνιστικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 14, 2022 2:05 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Μάιος 14, 2022 1:53 pm
Σαν ουδέτερος και εκτός πόλης γιατί νομίζω πως ο Προμηθέας από τη στιγμή που σταμάτησε να ασχολείται με τα διοικητικά ο Λιόλιος και σε συνδυασμό με την συμπεριφορά του influencer Γιατρά :P η ομάδα φαίνεται έχει χάσει τον προσανατολισμό της; :sorry:
Ο Λιόλιος παραμένει μεγαλομέτοχος, αυτός βάζει τα λεφτά.
Δεν πιστεύω ότι σταμάτησε να ασχολείται διοικητικά...

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 14, 2022 2:14 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Μάιος 14, 2022 2:05 pm
ssoulliss έγραψε:
Σάβ Μάιος 14, 2022 1:53 pm
Σαν ουδέτερος και εκτός πόλης γιατί νομίζω πως ο Προμηθέας από τη στιγμή που σταμάτησε να ασχολείται με τα διοικητικά ο Λιόλιος και σε συνδυασμό με την συμπεριφορά του influencer Γιατρά :P η ομάδα φαίνεται έχει χάσει τον προσανατολισμό της; :sorry:
Ο Λιόλιος παραμένει μεγαλομέτοχος, αυτός βάζει τα λεφτά.
Δεν πιστεύω ότι σταμάτησε να ασχολείται διοικητικά...
Δεν αντιλέγω, γιατί δεν γνωρίζω ωστόσο στη συνέντευξη που έδωσε στο φόρουμ, είπε ότι δεν έχει πλέον σχέση με τη διοίκηση του Προμηθέα; :imnewhere:

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 14, 2022 2:27 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Μάιος 14, 2022 2:14 pm
pan24 έγραψε:
Σάβ Μάιος 14, 2022 2:05 pm


Ο Λιόλιος παραμένει μεγαλομέτοχος, αυτός βάζει τα λεφτά.
Δεν πιστεύω ότι σταμάτησε να ασχολείται διοικητικά...
Δεν αντιλέγω, γιατί δεν γνωρίζω ωστόσο στη συνέντευξη που έδωσε στο φόρουμ, είπε ότι δεν έχει πλέον σχέση με τη διοίκηση του Προμηθέα; :imnewhere:
Τυπικά δεν είναι πρόεδρος, νομίζω υπάρχει και ασυμβίβαστο.
Σίγουρα δεν ασχολείται και με τα day to day, δεν γίνεται χρονικά με coffee island και ΕΟΚ.
Αλλά σίγουρα έχει τον τελευταίο λόγο σε σημαντικές αποφάσεις πχ προπονητή, στόχους και θέτει το μπάτζετ.

Συμφωνώ πάντως ότι φαίνεται να έχει χαθεί ο προσανατολισμός.
Η περσινή χρονιά περίεργη λόγω covid και προεκλογικών θεμάτων.
Φέτος ξεκίνησε ένα ωραίο πρότζεκτ με Κασεμίρο και σταμάτησε βίαια.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1462
Δημοσιεύσεις: 6443
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 16, 2022 5:09 pm

Έχει πιάσει διάνα με την περίπτωση Kulboka ο Προμηθέας. Μακάρι να καταφέρει να τον κρατήσει μέχρι το τέλος της σεζόν, γιατί αν συνεχίσει έτσι βλέπω να έρχεται πρόταση από αρκετά καλύτερη ομάδα.

Γενικά φέτος οι κινήσεις του Προμηθέα φαίνονται αρκετά καλές. Οι ξένοι σίγουρα είναι καλύτεροι από πέρσι, ενώ και οι Μουράτος-Τσαϊρέλης-Κακλαμανάκης για Έλληνες ρολίστες των 10-15 λεπτών είναι αξιοπρεπέστατοι μέχρι τώρα. Άμα φέρει κι έναν ξένο που να μπορεί να σταθεί στο 3-4, νομίζω φέτος η χρονιά μπορεί να πάει καλύτερα από πέρσι.

Βέβαια όλα αυτά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα υπάρχουν τραυματισμοί. Γιατί ο Γιατράς φαίνεται ότι πάει με rotation αυστηρά 10 παικτών. Μου κάνει εντύπωση που δεν βάζει τον Τανούλη έστω και για 5 λεπτά (όχι garbage time), που νομίζω ότι πέρσι όσο πήρε ευκαιρίες έδειξε ότι μπορεί να προσφέρει. Δεν ξέρω αν θα βγει όλη η σεζόν των 50 περίπου παιχνιδιών έτσι.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1394
Δημοσιεύσεις: 3507
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Οκτ 16, 2022 5:14 pm

kojito έγραψε:
Κυρ Οκτ 16, 2022 5:09 pm
Έχει πιάσει διάνα με την περίπτωση Kulboka ο Προμηθέας. Μακάρι να καταφέρει να τον κρατήσει μέχρι το τέλος της σεζόν, γιατί αν συνεχίσει έτσι βλέπω να έρχεται πρόταση από αρκετά καλύτερη ομάδα.

Γενικά φέτος οι κινήσεις του Προμηθέα φαίνονται αρκετά καλές. Οι ξένοι σίγουρα είναι καλύτεροι από πέρσι, ενώ και οι Μουράτος-Τσαϊρέλης-Κακλαμανάκης για Έλληνες ρολίστες των 10-15 λεπτών είναι αξιοπρεπέστατοι μέχρι τώρα. Άμα φέρει κι έναν ξένο που να μπορεί να σταθεί στο 3-4, νομίζω φέτος η χρονιά μπορεί να πάει καλύτερα από πέρσι.

Βέβαια όλα αυτά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα υπάρχουν τραυματισμοί. Γιατί ο Γιατράς φαίνεται ότι πάει με rotation αυστηρά 10 παικτών. Μου κάνει εντύπωση που δεν βάζει τον Τανούλη έστω και για 5 λεπτά (όχι garbage time), που νομίζω ότι πέρσι όσο πήρε ευκαιρίες έδειξε ότι μπορεί να προσφέρει. Δεν ξέρω αν θα βγει όλη η σεζόν των 50 περίπου παιχνιδιών έτσι.
Ο Κουλμπόκα είναι πολύ καλή περίπτωση, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις κάνει κατάχρηση προσπαθειών. Μάλλον θα έχει το ελεύθερο από τον Γιατρά.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 16, 2022 5:28 pm

kojito έγραψε:
Κυρ Οκτ 16, 2022 5:09 pm
Έχει πιάσει διάνα με την περίπτωση Kulboka ο Προμηθέας. Μακάρι να καταφέρει να τον κρατήσει μέχρι το τέλος της σεζόν, γιατί αν συνεχίσει έτσι βλέπω να έρχεται πρόταση από αρκετά καλύτερη ομάδα.

Γενικά φέτος οι κινήσεις του Προμηθέα φαίνονται αρκετά καλές. Οι ξένοι σίγουρα είναι καλύτεροι από πέρσι, ενώ και οι Μουράτος-Τσαϊρέλης-Κακλαμανάκης για Έλληνες ρολίστες των 10-15 λεπτών είναι αξιοπρεπέστατοι μέχρι τώρα. Άμα φέρει κι έναν ξένο που να μπορεί να σταθεί στο 3-4, νομίζω φέτος η χρονιά μπορεί να πάει καλύτερα από πέρσι.

Βέβαια όλα αυτά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα υπάρχουν τραυματισμοί. Γιατί ο Γιατράς φαίνεται ότι πάει με rotation αυστηρά 10 παικτών. Μου κάνει εντύπωση που δεν βάζει τον Τανούλη έστω και για 5 λεπτά (όχι garbage time), που νομίζω ότι πέρσι όσο πήρε ευκαιρίες έδειξε ότι μπορεί να προσφέρει. Δεν ξέρω αν θα βγει όλη η σεζόν των 50 περίπου παιχνιδιών έτσι.
Ο Ντάνγκουμπιτς είναι ήδη στην Πάτρα, ήταν και στο γήπεδο σήμερα οπότε κατά 99% θα αποκτηθεί και έτσι θα είναι η επιπλέον λύση στα φόργουορντ.

Ελπίζω και εγώ στην συνέχεια να πάρει περισσότερο χρόνο ο Τανούλης.

Ο Κουλμπόκα πράγματι είναι αποκάλυψη. Όχι για το καλό σουτ, και άλλοι έχουν αλλά απειλεί και με πλάτη και με ντρίμπλα από close out, παλεύει και στην άμυνα κατεβάζει και ριμπάουντ.
Έχει double double και στα 3 τελευταία παιχνίδια.

Είναι και μόνο 24, δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση να είναι Ευρωλίγκα του χρόνου.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 2:37 pm

Θα αποχωρήσει ο Γιατράς.



0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 2:58 pm

Ισως υπερβαλλω, αλλα δε θα με χαλαγε να ερχοταν στη Παναθα. Οχι απαραιτητα αυτη τη σεζον, γενικα μιλαω. Ειναι η μονη ελπιδα μπας και επιστρεψουμε στις αρχες που εχτισαν τη φανελα μας.

BillyPao

allstar
Reactions: 1394
Δημοσιεύσεις: 3507
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Νοέμ 29, 2022 3:27 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 2:58 pm
Ισως υπερβαλλω, αλλα δε θα με χαλαγε να ερχοταν στη Παναθα. Οχι απαραιτητα αυτη τη σεζον, γενικα μιλαω. Ειναι η μονη ελπιδα μπας και επιστρεψουμε στις αρχες που εχτισαν τη φανελα μας.
Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ. Η ανύπαρκτη άμυνα και η μεγάλη εξάρτηση από την ευστοχία στα τρίποντα, είναι στοιχεία που δεν τα λες και θετικά.

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 3:31 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:27 pm

Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ. Η ανύπαρκτη άμυνα και η μεγάλη εξάρτηση από την ευστοχία στα τρίποντα, είναι στοιχεία που δεν τα λες και θετικά.
Πιο πολυ για ακαδημιες τον υπολογιζα. Εχεις δικιο, δεν εγινα σαφης.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 3:42 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:31 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:27 pm

Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ. Η ανύπαρκτη άμυνα και η μεγάλη εξάρτηση από την ευστοχία στα τρίποντα, είναι στοιχεία που δεν τα λες και θετικά.
Πιο πολυ για ακαδημιες τον υπολογιζα. Εχεις δικιο, δεν εγινα σαφης.
Ο Γιατράς για μένα δεν είναι καλός προπονητής, έχει φανερές ελλείψεις σε τακτικό επίπεδο καθώς δεν υπήρξε ούτε παίκτης σε υψηλό επίπεδο ούτε έχει υπάρξει μέλος προπονητικού σταφ σε υψηλό επίπεδο. Μπόρεσε όμως να αποδώσει εξαιρετικά στο περιβάλλον του Προμηθέα κατά την πρώτη του θητεία.
Δεν έχει δουλέψει ως προπονητής σε ακαδημίες και δεν νομίζω να λειτουργούσε αυτός το αντίστοιχο πρόγραμμα του Προμηθέα. Άποψη μου είναι ότι και οι νεαροί που είχε τότε ο Προμηθέας (στην προηγούμενη θητεία του) δεν είχαν ωφεληθεί από τον τρόπο που τους έβαζε να παίζουν, όλους μαζί, όταν τα παιχνίδια είχαν κριθεί ή χαθεί κλπ. Δεν βλέπω, λοιπόν, γιατί τον υπολογίζεις για τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού, δεν ξέρω τι παραπάνω θα μπορούσε να προσφέρει.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Νοέμ 29, 2022 3:49 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:31 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:27 pm

Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ. Η ανύπαρκτη άμυνα και η μεγάλη εξάρτηση από την ευστοχία στα τρίποντα, είναι στοιχεία που δεν τα λες και θετικά.
Πιο πολυ για ακαδημιες τον υπολογιζα. Εχεις δικιο, δεν εγινα σαφης.
Για ακαδημίες ε ?? χα χα χα τώρα το πέτυχες … :banana: τι να πω ? ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση!!?? Δεν είδες και τι ωραία που τα πήγε με την Εθνική Νέων ??? ο πολύς συμπαθής μου σαν άνθρωπος Γιατράς για εμένα είναι της κατηγορίας των προπονητών, έκανα την τρελά μου επάγγελμα χωρίς όμως να λέει κάτι προπονητικά, αλλά όπως και άλλοι της ιδίας κατηγορίας, ανέλαβαν ομάδα με πρόεδρο που ξόδευέ διπλά και τριπλά από τον εκάστοτε ανταγωνισμό και ανέβαινέ κατηγορία! Με το «…πάμε γερά παιδιά να τους φάμε :@#$: και μην είστε κότες»!!! πρωταθλητισμό στην πάνω κατηγορία δεν κάνεις, αλλά ακόμα πιο πολύ δεν κάνεις για προπονητής ακαδημιών και ανάπτυξης ταλέντων. :hammer:

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 4:01 pm

Για προσωπικούς λόγους αποχωρεί ο Γιατράς.



0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 4:12 pm

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:49 pm
TSAKWNAS έγραψε:
Τρί Νοέμ 29, 2022 3:31 pm


Πιο πολυ για ακαδημιες τον υπολογιζα. Εχεις δικιο, δεν εγινα σαφης.
Για ακαδημίες ε ?? χα χα χα τώρα το πέτυχες … :banana: τι να πω ? ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση!!?? Δεν είδες και τι ωραία που τα πήγε με την Εθνική Νέων ??? ο πολύς συμπαθής μου σαν άνθρωπος Γιατράς για εμένα είναι της κατηγορίας των προπονητών, έκανα την τρελά μου επάγγελμα χωρίς όμως να λέει κάτι προπονητικά, αλλά όπως και άλλοι της ιδίας κατηγορίας, ανέλαβαν ομάδα με πρόεδρο που ξόδευέ διπλά και τριπλά από τον εκάστοτε ανταγωνισμό και ανέβαινέ κατηγορία! Με το «…πάμε γερά παιδιά να τους φάμε :@#$: και μην είστε κότες»!!! πρωταθλητισμό στην πάνω κατηγορία δεν κάνεις, αλλά ακόμα πιο πολύ δεν κάνεις για προπονητής ακαδημιών και ανάπτυξης ταλέντων. :hammer:
Ναι ρε φιλε, γιατι οταν ο πιτσιρικος γκρινιαζει μας κοβουνε την εξοδο, ειναι καλο να εχεις εκει εναν σκυλο. Ισως ο Γιατρας, σαν Γιατρας να μη κανει, δεν ειναι εκει το θεμα. Καλα τα λεει ο τουλουμπας μου φαινεται για μυστικιστες και στατς....

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 29, 2022 4:19 pm

Επίσημα δεν έχει βγει κάτι αλλά αυτά που ακούγονται γύρω γύρω είναι για πολύ σοβαρό θέμα υγείας.

Μακάρι σιδερένιος!

4
4 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προμηθέας Πατρών”