Περιστέρι winmasters - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6535
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 23, 2023 9:53 am

O Happ προέρχεται από καλή χρονιά στην ACB και είναι και σε καλή ηλικία, οπότε σίγουρα θα έχει ανεβασμένο κασέ. Δεν μιλάμε δηλαδή για παίκτη των 150 χιλιάδων. Λογικά οι όποιες διαπραγματεύσεις αν γίνουν θα ξεκινάνε πάνω από τις 200-250 χιλιάδες.

Τώρα στην περιφέρεια το δίδυμο Ragland-Williams δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το Francisco-Denmon (με την σημείωση κι ότι ο Ragland είναι 34 στα 35) αλλά όλα θα φανούν στο παρκέ. Θέλει πάντως ακόμα έναν Έλληνα τύπου Μποχωρίδη ή Λούντζη, αφ'ενός για να δώσει τις υπόλοιπες θέσεις ξένων στο 3 και στο 4, και αφ'ετέρου επειδή χρειάζεται ύψος. Από τους 4 δηλαδή που έχει τώρα στην περιφέρεια μόνο ο Williams είναι πάνω από 1.90 και αυτός είναι 1.93.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1253
Δημοσιεύσεις: 5462
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 24, 2023 9:34 am

Ανακοινώθηκε ο Τζέιλεν Χαντς.



0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 24, 2023 12:53 pm

Γεμισε η περιφερεια με καλο σουτ και δημιουργια.Σαν να μυρισε και επιστροφη Αγραβανη........

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 06, 2023 9:19 am



0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6535
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 06, 2023 10:19 am

1. Ragland, Μήτρου-Λονγκ, Μπιλάλης
2. Hands, Williams, Πουλιανίτης
3. Σταυρακόπουλος, Φύτρος
4. Κασελάκης
5. Thompson, Ζούγρης

Καλή κίνηση φαίνεται ο Thompson. Πρώτος ριμπάουντερ ήταν στην Ιταλία φέτος με 8,1.

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι το ρόστερ μέχρι τώρα. Ο Ellis ο οποίος ήταν πολύ κοντά δεν έχει ανακοινωθεί και έχουν περάσει σχεδόν 20 μέρες από τότε που βγήκε η είδηση, οπότε δεν ξέρω αν θα προχωρήσει τελικά. Λογικά το Περιστέρι ψάχνει έναν ξένο για βασικό 3αρι ακόμα και έναν στους ψηλούς, και έναν Έλληνα για το 4-5 (Χουγκάζ ή Αγραβάνης ίσως; ). Η περιφέρεια μου φαίνεται γεμάτη πλέον οπότε ήδη με Ragland, Hands, Williams ίσως ειναι υπερβολή ο Μποχωρίδης (που θα είχε και μεγάλο συμβόλαιο), εκτός αν ο Σπανούλης σκοπεύει να βάζει αρκετή ώρα και στο 3 τον Williams.

1
1 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 06, 2023 11:19 am

kojito έγραψε:
Πέμ Ιούλ 06, 2023 10:19 am
1. Ragland, Μήτρου-Λονγκ, Μπιλάλης
2. Hands, Williams, Πουλιανίτης
3. Σταυρακόπουλος, Φύτρος
4. Κασελάκης
5. Thompson, Ζούγρης

Καλή κίνηση φαίνεται ο Thompson. Πρώτος ριμπάουντερ ήταν στην Ιταλία φέτος με 8,1.

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι το ρόστερ μέχρι τώρα. Ο Ellis ο οποίος ήταν πολύ κοντά δεν έχει ανακοινωθεί και έχουν περάσει σχεδόν 20 μέρες από τότε που βγήκε η είδηση, οπότε δεν ξέρω αν θα προχωρήσει τελικά. Λογικά το Περιστέρι ψάχνει έναν ξένο για βασικό 3αρι ακόμα και έναν στους ψηλούς, και έναν Έλληνα για το 4-5 (Χουγκάζ ή Αγραβάνης ίσως; ). Η περιφέρεια μου φαίνεται γεμάτη πλέον οπότε ήδη με Ragland, Hands, Williams ίσως ειναι υπερβολή ο Μποχωρίδης (που θα είχε και μεγάλο συμβόλαιο), εκτός αν ο Σπανούλης σκοπεύει να βάζει αρκετή ώρα και στο 3 τον Williams.
Αν θέλει έναν ξένο ακόμα στους ψηλούς και έναν στο 3 όμως μετά είναι 7 οι ξένοι μέχρι να πάρει πασαπορτο ο Λονγκ. Το θέλει αυτό ο κόουτς; μήπως δηλαδή όντως πάρει Μποχωριδη και πάρει απλά έναν ψηλό και Αγραβανη ή Χουγκαζ.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6535
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 06, 2023 11:58 am

AlexD έγραψε:
Πέμ Ιούλ 06, 2023 11:19 am

Αν θέλει έναν ξένο ακόμα στους ψηλούς και έναν στο 3 όμως μετά είναι 7 οι ξένοι μέχρι να πάρει πασαπορτο ο Λονγκ. Το θέλει αυτό ο κόουτς; μήπως δηλαδή όντως πάρει Μποχωριδη και πάρει απλά έναν ψηλό και Αγραβανη ή Χουγκαζ.
Νομίζω για τον Μήτρου-Λονγκ έχουν κινηθεί ήδη οι διαδικασίες. Κάπου είχα διαβάσει πριν μερικές εβδομάδες ότι ήταν θέμα χρόνου να το πάρει η μητέρα του, και μετά θα έπαιρνε σειρά εκείνος και ο αδερφός του. Τώρα το πόσο γρήγορα θα βγει, είναι άλλο θέμα. Πάντως αν θυμάμαι καλά, η υπηκοότητα στην Basket League δεν γίνεται να "αλλάξει" μεσούσης της σεζόν. Δηλαδή αν ξεκινήσει ως ξένος, θα λογίζεται ως ξένος μέχρι το τέλος ακόμα κι αν πάρει το διαβατήριο. Εκτός αν σε τέτοια περίπτωση δεν τον έχουν δηλωμένο στην Ελλάδα μέχρι να βγει το διαβατήριο, αν αργήσει. Επίσης λογικά για να τον πήρε, μάλλον θα έχουν κάποια ενημέρωση ότι θα το βγάλει εγκαίρως. Αλλιώς δεν έχει νόημα να χαραμίσει θέση ξένου για τον Μήτρου-Λονγκ, την στιγμή που λογικά θα μπορούσε να βρει αρκετούς ξένους παίκτες καλύτερους του.

Το κενό πάντως στο 3 είναι μεγαλύτερο. Στο 1-2 ακόμα και χωρίς Μήτρου-Λονγκ έχει ήδη 4 παίκτες (που για Ελλάδα αρκούν). Ενώ στο 3 έχει μόνο τους πιτσιρικάδες. Ακόμα κι αν παίρνει χρόνο εκεί ο Williams, περισσότερο δυάρι παρά τριάρι είναι ο άνθρωπος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3951
Δημοσιεύσεις: 11036
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 08, 2023 3:31 pm

AlexD έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:15 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Ιουν 22, 2023 6:08 pm
Σωρεία ονομάτων ακούστηκαν σήμερα για τον ΓΣΠ. Για την περιφέρεια ακούγονται το όνομα του Τζο Ραγκλαντ κι Τζειλεν Χαντς μαζί με τον Μποχωριδη,ενώ για τους ψηλούς το νέο όνομα είναι αυτό του Ίθαν Χαπ.

Εντωμεταξυ το σκεπτικό είναι να έρθει κι ο Έλις, οπότε το δίδυμο να είναι Happ-Ellis. Εάν είναι έτσι η κατάσταση, απορώ γιατί δεν δόθηκαν λεφτά στο να παραμείνει ο Bilan...
"Βόμβα", χαρακτήρισε το hoops το ενδεχόμενο Μποχωριδη :obey:
Βρώμικη βόμβα λέγαμε εμείς τις φακες όταν ήμουν μικρός γιατί μετά ακολουθούσε ατμόσφαιρα Χιροσιμας. Λευτέρη, είσαι οι φακες μας.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 09, 2023 9:29 am

Βατος μου φαινεται ο ομιλος που εχει το Περιστερι στο BCL.

Μια ουγγρικη, η Λε Μαν και η Μαλαγα.

2η θεση σιγουρα μπορει.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 437
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 12, 2023 6:34 pm

Το ροστερ του Περιστεριου εχει ψιλο διαμορφωθει(ειδικα στις θεσεις των ξενων),καθως μετα τον Trevor Thomspon βρεθηκε κ ο 2ος ψηλος ο οποιος μαλλον θα ειναι ο Nate Renfro. Αν κι ειναι νωρις ακομη κι τα ροστερ δεν ειναι καν κοντα στο να ολοκληρωθουν,δεν μ'αρεσει το πως εχει στελεχωθει η ομαδα. Εκτος του Ragland που ειναι εγνωσμενης αξιας κι σε ανεβαζει επιπεδο,οι υπολοιποι ξενοι δεν εχουν το ολο πακετο(ειδικα οι ψηλοι εχουν αρκετες αδυναμιες), στους Ελληνες δεν εχει γινει καμια ουσιωδης προσθηκη,ενω ακομη δεν εχει γινει καμια εξελιξη με Μποχωριδη-Αγραβανη ,οπου φοβαμαι οτι θα δωθει αρκετο κομματι του μπατζετ στο να ερθουν οι 2 αυτοι .......

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 437
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 16, 2023 8:41 am

Πατέρας κι γιος στην ίδια ομάδα? Για να δούμε εάν οι φήμες περί συμφωνίας για τον Τρισταν Βουκσεβιτς θα γίνουν κι πραγματικοτητα(ως δανεικός από την Παρτιζάν προφανώς)

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 17, 2023 5:03 am

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Ιούλ 16, 2023 8:41 am
Πατέρας κι γιος στην ίδια ομάδα? Για να δούμε εάν οι φήμες περί συμφωνίας για τον Τρισταν Βουκσεβιτς θα γίνουν κι πραγματικοτητα(ως δανεικός από την Παρτιζάν προφανώς)
Θα είχε νόημα νομίζω, θα έκανε καλό στην ομάδα, τον παίχτη και τον κόουτς που του λύνει τα χέρια με ένα ακόμα διαβατήριο και διαφορετικά χαρακτηριστικά παίχτη.

Εφόσον ο Σπανούλης δεν έχει θέμα με Αγραβανη, αγωνιστικά είναι πολύ προσθήκη νομίζω. Είναι παίχτης που κουτσό στέκεται Ευρωλίγκα, είναι σκληρός και αν κάνει καλή χρονιά από το τρίποντο θα είναι σούπερ.

Εγώ βέβαια θα ήθελα Χουγκαζ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 17, 2023 11:25 am

AlexD έγραψε:
Δευ Ιούλ 17, 2023 5:03 am
Εφόσον ο Σπανούλης δεν έχει θέμα με Αγραβανη, αγωνιστικά είναι πολύ προσθήκη νομίζω.
Εξωαγωνστικα βεβαια ριχνει το μεσο ορο IQ της ομαδας και εχεις μια ωρολογιακη βομβα ανωριμοτητας και αμυαλιας στα αποδυτηρια.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 17, 2023 11:27 am

Reaper έγραψε:
Δευ Ιούλ 17, 2023 11:25 am
AlexD έγραψε:
Δευ Ιούλ 17, 2023 5:03 am
Εφόσον ο Σπανούλης δεν έχει θέμα με Αγραβανη, αγωνιστικά είναι πολύ προσθήκη νομίζω.
Εξωαγωνστικα βεβαια ριχνει το μεσο ορο IQ της ομαδας και εχεις μια ωρολογιακη βομβα ανωριμοτητας και αμυαλιας στα αποδυτηρια.
Συμφωνώ. Για αυτό δεν τον θέλω και στον Ολυμπιακό με τίποτα. Αλλά αν ο Σπανούλης μπορεί να τον διαχειριστεί πάω πάσο.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6535
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 24, 2023 2:35 pm

Πήρε και Dangubic το Περιστέρι (νομίζω ξεκάθαρα με μεσολάβηση του Μίσκο) οπότε το ρόστερ έχει ολοκληρωθεί σχεδόν. Λογικά μένει μια μεταγραφή ακόμα Έλληνα στους ψηλούς (Βούκσεβιτς/Αγραβάνης/Χουγκάζ/άλλος) και τέλος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”