Περιστέρι winmasters - Αγωνιστικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 11:51 am

pan24 έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 11:29 am
Τώρα γράφουν για πιθανή άμεση αποχώρηση Πεδουλάκη.

Η εικόνα που δείχνει το Περιστέρι είναι εικόνα ομάδας που είτε έχει τους παίκτες απλήρωτους είτε έχουν ξενερώσει με τον προπονητή και θέλουν να τον φάνε.
Δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση.

Κι ο Προμηθέας είχε θέματα κι άλλαξε τη μισή ομάδα, τους πήρε κάνα μήνα στρώσουν αλλά το βρήκαν
Θα τολμήσω να πω βέβαια ότι οι ξένοι του Προμηθέα (κάποιοι εξ αυτών έστω) είναι πολύ ανώτεροι ως προσόντα, καριέρα κλπ από αυτούς του Περιστερίου.

Σίγουρα περίεργα πράγματα στο Περιστέρι, πολύ πιθανό να είναι σε κάθε περίπτωση και η χειρότερη δουλειά του Πεδουλάκη στην 25ετή καριέρα του αυτό που βλέπουμε.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 12:00 pm

Μετα το χθεσινό αισχος, είναι λογική η απομάκρυνση του Πεδουλάκη ...

Ο Πεδουλάκης αποτελεί μανούλα στο να χτίζει ομάδες απο την αρχη,ομως αποτελεί ίσως την χειρότερη επιλογή για να αναλάβει μεσούσης της σεζόν. Εχει τρομακτικές αποτυχίες οταν ανέλαβε μεσούσης την σεζόν, νομίζω μόνο μια χρονιά στο Ρέθυμνο (2007-2008) είχε δείξει καλή εικόνα.

Βέβαια αμα φύγει,δεν ξέρω τι θα σημαινει για Μπουρούση-Μαντζαρη, που ήρθαν λογω Πεδουλάκη.

Πάντως, δεν ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει, είναι ντροπή να μην παίζουν κάποιοι τίμιοι Έλληνες για να παίζουν δευτεροτριτοι ξένοι (Τζόουνς-Πετεγουει κλπ)

ΥΓ: Τοσο έχω ξενερώσει με τα φετινά, που δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τα αγωνιστικά πια

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 12:05 pm

pan24 έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 11:29 am
Τώρα γράφουν για πιθανή άμεση αποχώρηση Πεδουλάκη.

Η εικόνα που δείχνει το Περιστέρι είναι εικόνα ομάδας που είτε έχει τους παίκτες απλήρωτους είτε έχουν ξενερώσει με τον προπονητή και θέλουν να τον φάνε.
Δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση.

Κι ο Προμηθέας είχε θέματα κι άλλαξε τη μισή ομάδα, τους πήρε κάνα μήνα στρώσουν αλλά το βρήκαν
Για οικονομικο δεν ξέρω κατι, όμως σίγουρα ορισμένοι ξένοι δεν είναι ιδιαίτερα χαρούμενοι με τον Πεδουλάκη. Ο ένας κάνει μπαμ(Πετεγουει), καθώς δεν είναι κακός παίκτης, αλλά σέρνεται απο τότε που ήρθε ο Πεδουλάκης. Γενικά,για γέλια κ για κλάματα η χρονιά

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 12:08 pm

Θα κάνω κι μια πρόβλεψη για τον αντικαταστάτη: Γιώργος Βοβορας

Για να δούμε αμα θα πέσω μέσα :P

3
1 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 12:43 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 12:08 pm
Θα κάνω κι μια πρόβλεψη για τον αντικαταστάτη: Γιώργος Βοβορας

Για να δούμε αμα θα πέσω μέσα :P
Προσμετρησε και την δικη μου ψηφο συντροφε :+1:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Κυρ Φεβ 07, 2021 1:36 pm

pan24 έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 11:29 am
Τώρα γράφουν για πιθανή άμεση αποχώρηση Πεδουλάκη.

Η εικόνα που δείχνει το Περιστέρι είναι εικόνα ομάδας που είτε έχει τους παίκτες απλήρωτους είτε έχουν ξενερώσει με τον προπονητή και θέλουν να τον φάνε.
Δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση.

Κι ο Προμηθέας είχε θέματα κι άλλαξε τη μισή ομάδα, τους πήρε κάνα μήνα στρώσουν αλλά το βρήκαν
Τελικά ούτε στο περιστέρι ευδοκίμησε το σκεπτόμενο μπάσκετ του αργύρη;

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 1:43 pm

Και επίσημα λύθηκε το συμβόλαιο του Πεδουλάκη.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gkostas37

 junior
Reactions: 61
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 8:08 pm
Τοποθεσία: Athens, Greece
Αγαπημένη θέση: SG, SF
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 1:45 pm

Λογικό τέλος ο Αργύρης από το Περιστέρι. Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω καν με ποια λογική έφυγε ο Παπανικολόπουλος στην μέση της σεζόν, χωρίς να έχει κάνει κάτι λάθος...

Για Αργύρη τι να πω; Τον είχα πάντα σε εκτίμηση. Είχε φτιάξει τρομερές ομάδες στο Περιστέρι με κορυφαία την σεζόν 2002-03 και τον Μακεδονικό το 2005-06 αν θυμάμαι καλά, που έπαιζαν και όμορφο μπάσκετ. Είχε μάτι στους ξένους. Αυτός έφερε στην Ευρώπη τον Πιτ Μάικλ και τον Αντρέ Χάτσον. Νομίζω από την 2η θητεία του στον ΠΑΟ και μετά άρχισε η πτώση. Δεν ξέρω τι κλικ έγινε στο μυαλό του, αλλά άρχισε να πηγαίνει σε "δοκιμασμένες" λυσεις απο βετεράνους έλληνες και ξένους και γενικά να κάνει ενέργειες χωρίς λογική (βλ. Μπουρούση φέτος, Λάσμε στον ΠΑΟ κλπ). Επιπλέον άρχισε να παίζει πιο πολύ ξύλο παρά μπάσκετ, να χάνει τα αποδυτήρια και ειδικά τους Αμερικανούς κλπ. Γενικά είναι λες και μιλάμε για άλλο άνθρωπο. Κρίμα πραγματικά.

Τώρα για Περιστέρι τι να πω; Αντε να πάει σε Βοβόρα να δω τι θα καταλάβει. Κρίμα και στην αρχή της σεζόν είχε πολύ τίμιο υλικό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 1:52 pm

gspara έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 12:43 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 12:08 pm
Θα κάνω κι μια πρόβλεψη για τον αντικαταστάτη: Γιώργος Βοβορας

Για να δούμε αμα θα πέσω μέσα :P
Προσμετρησε και την δικη μου ψηφο συντροφε :+1:
Εύχομαι μονο να μην δούμε Καστριτη/Σκουρτόπουλο , τότε η ομάδα θα εχει βγάλει λευκή σημαία...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 1:55 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 1:52 pm
gspara έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 12:43 pm


Προσμετρησε και την δικη μου ψηφο συντροφε :+1:
Εύχομαι μονο να μην δούμε Καστριτη/Σκουρτόπουλο , τότε η ομάδα θα εχει βγάλει λευκή σημαία...
O Kαστρίτης είναι ιδανική επιλογή για Περιστέρι αυτή τη στιγμή.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 2:00 pm

SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 1:55 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 1:52 pm

Εύχομαι μονο να μην δούμε Καστριτη/Σκουρτόπουλο , τότε η ομάδα θα εχει βγάλει λευκή σημαία...
O Kαστρίτης είναι ιδανική επιλογή για Περιστέρι αυτή τη στιγμή.
Προσωπικά δεν τον εχω σε εκτίμηση σαν κοουτς τον Καστριτη. Σε οσες ομαδες έχει κοουτσάρει, δεν έχει δώσει μακροπρόθεσμο εργο κι οι ομάδες του underperfomaραν.

Βέβαια όπως εχει εξελιχθεί η χρονιά, οποίος κι να ερθει, δεν ξέρω πόσο μπορεί να αλλάξει την ομάδα,κι κυρίως την ψυχολογία μέσα στην ομάδα

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 3:34 pm

Να δω πότε μια ομάδα (εκτός από αυτές που παλεύουν για την παραμονη) θα δώσει ευκαιρία στον Στέργιο Κουφό. Να δούμε και κάτι διαφορετικό. Να παίξουν πιο ελεύθερα οι Petteway-Mclean.

Όσο για τον Πεδουλάκη, νομίζω πως καλό θα είναι πλεόν, να αποφασίσει να ασχοληθεί με ομάδες που έχουν μικρά παιδιά ως βάση(εώς 20-22 χρονών). Στους πιο μεγάλους φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα.

0
BILL79

 a1greece
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Toni Kukoc
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 3:43 pm

Πολύ γρήγορα νομίζω πάρθηκε η απόφαση απομακρυνσης. Στην τελική, αν εξαιρέσεις Μάντζαρη (ο οποίος έχει να παίξει καιρό) και Μπουρούση, δεν είναι δικής του επιλογής η ομάδα.
Πάντως γράφεται για Μανωλόπουλο, Καστρίτη και Ζιάγκο

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 3:47 pm

gkostas37 έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 1:45 pm
Λογικό τέλος ο Αργύρης από το Περιστέρι. Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω καν με ποια λογική έφυγε ο Παπανικολόπουλος στην μέση της σεζόν, χωρίς να έχει κάνει κάτι λάθος...

Για Αργύρη τι να πω; Τον είχα πάντα σε εκτίμηση. Είχε φτιάξει τρομερές ομάδες στο Περιστέρι με κορυφαία την σεζόν 2002-03 και τον Μακεδονικό το 2005-06 αν θυμάμαι καλά, που έπαιζαν και όμορφο μπάσκετ. Είχε μάτι στους ξένους. Αυτός έφερε στην Ευρώπη τον Πιτ Μάικλ και τον Αντρέ Χάτσον. Νομίζω από την 2η θητεία του στον ΠΑΟ και μετά άρχισε η πτώση. Δεν ξέρω τι κλικ έγινε στο μυαλό του, αλλά άρχισε να πηγαίνει σε "δοκιμασμένες" λυσεις απο βετεράνους έλληνες και ξένους και γενικά να κάνει ενέργειες χωρίς λογική (βλ. Μπουρούση φέτος, Λάσμε στον ΠΑΟ κλπ). Επιπλέον άρχισε να παίζει πιο πολύ ξύλο παρά μπάσκετ, να χάνει τα αποδυτήρια και ειδικά τους Αμερικανούς κλπ. Γενικά είναι λες και μιλάμε για άλλο άνθρωπο. Κρίμα πραγματικά.

Τώρα για Περιστέρι τι να πω; Αντε να πάει σε Βοβόρα να δω τι θα καταλάβει. Κρίμα και στην αρχή της σεζόν είχε πολύ τίμιο υλικό.
συμφωνω σε ολα. ο λασμε ομως τι σου φταιει? πολυ καλη επιλογη. εκτος κι αν εννοεις τη δευτερη φορα που ηρθε στα 35 :banghead: οπου δεν ηταν τοτε ο πεδουλακης αλλα ο τσαβι.

0
Άβαταρ μέλους
gkostas37

 junior
Reactions: 61
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 8:08 pm
Τοποθεσία: Athens, Greece
Αγαπημένη θέση: SG, SF
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 07, 2021 5:11 pm

irving έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 3:47 pm
gkostas37 έγραψε:
Κυρ Φεβ 07, 2021 1:45 pm
Λογικό τέλος ο Αργύρης από το Περιστέρι. Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω καν με ποια λογική έφυγε ο Παπανικολόπουλος στην μέση της σεζόν, χωρίς να έχει κάνει κάτι λάθος...

Για Αργύρη τι να πω; Τον είχα πάντα σε εκτίμηση. Είχε φτιάξει τρομερές ομάδες στο Περιστέρι με κορυφαία την σεζόν 2002-03 και τον Μακεδονικό το 2005-06 αν θυμάμαι καλά, που έπαιζαν και όμορφο μπάσκετ. Είχε μάτι στους ξένους. Αυτός έφερε στην Ευρώπη τον Πιτ Μάικλ και τον Αντρέ Χάτσον. Νομίζω από την 2η θητεία του στον ΠΑΟ και μετά άρχισε η πτώση. Δεν ξέρω τι κλικ έγινε στο μυαλό του, αλλά άρχισε να πηγαίνει σε "δοκιμασμένες" λυσεις απο βετεράνους έλληνες και ξένους και γενικά να κάνει ενέργειες χωρίς λογική (βλ. Μπουρούση φέτος, Λάσμε στον ΠΑΟ κλπ). Επιπλέον άρχισε να παίζει πιο πολύ ξύλο παρά μπάσκετ, να χάνει τα αποδυτήρια και ειδικά τους Αμερικανούς κλπ. Γενικά είναι λες και μιλάμε για άλλο άνθρωπο. Κρίμα πραγματικά.

Τώρα για Περιστέρι τι να πω; Αντε να πάει σε Βοβόρα να δω τι θα καταλάβει. Κρίμα και στην αρχή της σεζόν είχε πολύ τίμιο υλικό.
συμφωνω σε ολα. ο λασμε ομως τι σου φταιει? πολυ καλη επιλογη. εκτος κι αν εννοεις τη δευτερη φορα που ηρθε στα 35 :banghead: οπου δεν ηταν τοτε ο πεδουλακης αλλα ο τσαβι.
Την δεύτερη εννοούσα. Γράψε λάθος τότε αν ήταν ο Τσάβι. Νόμιζα ήταν ο Αργύρης. Γενικά η πιο χωρίς λογική επιλογή ξένου που έχω δει ποτέ μου ήταν η 2η θητεία Λάσμε! :drunk:

ΥΓ Ο κόους Καλάφας τι κάνει; Το έχει παρατήσει το επάγγελμα; Ενημερωτικά ρωτάω κυρίως, αλλά όσο τον θυμόμουν ήταν ταμάμ για να αναλαμβάνει ομάδες στην μέση της σεζόν.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”