Λαύριο megabolt - Μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 12:43 pm

https://www.gazzetta.gr/basketball/bask ... ilabio-pic

Ίσως από τους πιο ουδέτερους / meh παίκτες των 99 από ότι τον θυμάμαι τα καλοκαίρια . Τουλάχιστον μακάρι να πήρε το πτυχίο , αυτά στο τέλος έχουν σημασία . Ψιλό άσχετο , ξέρει κανείς που παίζει τώρα ο Α.Δραγατης ?

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 12:51 pm

Αν δεν κάνω λάθος είχε πάρει το μάτι μου τον πατέρα Πιλάβιο συχνά-πυκνά στα ματς του Λαυρίου.
Δεν νομίζω να μπορεί να βοηθήσει ιδιαίτερα ο Άλφης, ούτε καν για την θέση του Περσίδη πχ.

Πιστεύω μέσα στη βδομάδα θα ανακοινωθούν και οι 2 τελευταίοι ξένοι πάντως.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 2:04 pm

benchwarmer έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 12:51 pm
Αν δεν κάνω λάθος είχε πάρει το μάτι μου τον πατέρα Πιλάβιο συχνά-πυκνά στα ματς του Λαυρίου.
Δεν νομίζω να μπορεί να βοηθήσει ιδιαίτερα ο Άλφης, ούτε καν για την θέση του Περσίδη πχ.

Πιστεύω μέσα στη βδομάδα θα ανακοινωθούν και οι 2 τελευταίοι ξένοι πάντως.
Δεν ειχε συμμετοχη ουτε στο κολεγιο για να μαστε ειλικρινεις. Τελειωσε την σεζον στο Old Dominion με 8 λεπτα Μ.Ο συμμετοχης σε 13 απο τα 23 παιχνιδια της ομαδας του.
Φανταζομαι πως στο Λαυριο δεν θα βρει περισσοτερο χρονο, δεν ξερω δηλαδη αν πλησιασει καν αυτον τον χρονο συμμετοχης.
Και ναι, ο πατερας του ηταν συχνα θαμωνας στα παιχνιδια του Λαυριου. Αλλωστε για καποιο λογο μας ενημερωναν γι αυτο οι σπικερ της ΕΡΤ. :D
Τωρα θα πει καποιος τι σχεση εχει ο παλιος προεδρος της ΕΠΟ και παραγοντας του Παναθηναικου, με το μπασκετ.
Υπηρξε για καποια χρονια παιχτης της Φιλοθεης στη Α ΕΣΚΑ με συμπαιχτη τον Πηλαδακη τοτε (ρετρο, μιλαμε για πριν 30 χρονια περιπου)

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hipster την Δευ Αύγ 16, 2021 2:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 2:06 pm

Spectator έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 12:43 pm
Ψιλό άσχετο , ξέρει κανείς που παίζει τώρα ο Α.Δραγατης ?
Απο την επεμβαση που ειχε κανει στους χιαστους αρχες 19 εχουν χαθει τα ιχνη του. Τουλαχιστον για μενα. Καλα να ναι το παιδι.

1
1 Εικόνα
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 2:24 pm

Δυστυχώς αυτό είδα και εγώ με μια γρήγορη έρευνα στο διαδίκτυο - σαν να το έκοψε τελείως το άθλημα - κρίμα πολύ αν είναι έτσι γιατί είναι από αυτούς της φουρνιάς του που μου άρεσαν , και σαν παίκτης το αντίθετο του Πιλάβιου
:sorry: για την μικρή (ίσως όχι και τόσο άσχετη ) παρεκτροπή

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 2:32 pm

Spectator έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 2:24 pm
Δυστυχώς αυτό είδα και εγώ με μια γρήγορη έρευνα στο διαδίκτυο - σαν να το έκοψε τελείως το άθλημα - κρίμα πολύ αν είναι έτσι γιατί είναι από αυτούς της φουρνιάς του που μου άρεσαν , και σαν παίκτης το αντίθετο του Πιλάβιου
:sorry: για την μικρή (ίσως όχι και τόσο άσχετη ) παρεκτροπή
Ενταξει, ησυχος παιχτης στις εθνικες ηταν ο Αλφης. Επαιζε την αμυνα του, δεν επαιρνε πολλες προσπαθεις, ακουγε τον προπονητη του. Αλλα ταλεντο πολυ δεν ειχε να λεμε την αληθεια. :)

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6372
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 3:15 pm

Ε λογικά για 12ος-13ος έρχεται ο Πιλαβιος. Υπάρχουν ήδη οι Μουράτος, Νικολαΐδης, Γερομιχαλος και Κακλαμανάκης, οπότε φαντάζομαι οι άλλες δύο θέσεις θα πάνε σε έναν περιφερειακό (ή στον Μαστρογιαννόπουλο αν μείνει) και σε έναν ψηλό/ημίψηλο.

Εξάλλου ήδη έφυγαν ο Ερμείδης και ο Λεγκίκας, οπότε θα χρειαστούν και κάνα δυο νεαροί όπως ο Πιλαβιος για να έχει ένα ρόστερ 14-15 παικτών.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 3:40 pm

kojito έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 3:15 pm
Ε λογικά για 12ος-13ος έρχεται ο Πιλαβιος. Υπάρχουν ήδη οι Μουράτος, Νικολαΐδης, Γερομιχαλος και Κακλαμανάκης, οπότε φαντάζομαι οι άλλες δύο θέσεις θα πάνε σε έναν περιφερειακό (ή στον Μαστρογιαννόπουλο αν μείνει) και σε έναν ψηλό/ημίψηλο.

Εξάλλου ήδη έφυγαν ο Ερμείδης και ο Λεγκίκας, οπότε θα χρειαστούν και κάνα δυο νεαροί όπως ο Πιλαβιος για να έχει ένα ρόστερ 14-15 παικτών.
Καλα ο Πιλαβιος ουτε περιφερειακος και ουτε ημιψηλος με 195 υψος. Κοντο τριαρι ειναι οριακα για επιπεδο Α2. Αλλα οι Βουλγαροπουλος και Περσιδης τι εγιναν, εφυγαν;

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6372
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 4:59 pm

Hipster έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 3:40 pm
kojito έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 3:15 pm
Ε λογικά για 12ος-13ος έρχεται ο Πιλαβιος. Υπάρχουν ήδη οι Μουράτος, Νικολαΐδης, Γερομιχαλος και Κακλαμανάκης, οπότε φαντάζομαι οι άλλες δύο θέσεις θα πάνε σε έναν περιφερειακό (ή στον Μαστρογιαννόπουλο αν μείνει) και σε έναν ψηλό/ημίψηλο.

Εξάλλου ήδη έφυγαν ο Ερμείδης και ο Λεγκίκας, οπότε θα χρειαστούν και κάνα δυο νεαροί όπως ο Πιλαβιος για να έχει ένα ρόστερ 14-15 παικτών.
Καλα ο Πιλαβιος ουτε περιφερειακος και ουτε ημιψηλος με 195 υψος. Κοντο τριαρι ειναι οριακα για επιπεδο Α2. Αλλα οι Βουλγαροπουλος και Περσιδης τι εγιναν, εφυγαν;
Καλά, ναι. Τριάρι είναι ο Πιλάβιος. Δεν ξέρω πόσο έχει εξελιχτεί από τον παίκτη που βλέπαμε μέχρι και το 2019 με την Εθνική, αλλά αν κρίνω από την παρουσία του στο κολλέγιο με το ζόρι θα μπαίνει δωδεκάδα κι αν.

Βουλγαρόπουλος, Περσίδης και Μαστρογιαννόπουλος δεν έχουν ανανεώσει, αλλά επίσης δεν έχουν βρει και κάποια ομάδα. Δεν ξέρω αν θα κρατήσει κάποιον/κάποιους από αυτούς το Λαύριο (ίσως τον Βουλγαρόπουλο για 3ο ψηλό, δεν ξέρω), αλλά και αυτοί δεν νομίζω ότι είναι πολύ καλύτεροι του Πιλάβιου. Έναν ακόμα καλό Έλληνα πιστεύω χρειάζεται το Λαύριο, και μετά κάποιος από αυτούς τους 3 ή ο Πιλάβιος ας είναι ο 12ος παίκτης. Σίγουρα πάντως το Λαύριο φέτος θα χρειαστεί κάτι καλύτερο από το rotation που είχε πέρσι τους τελευταίους μήνες, όπου πρακτικά ήταν 8 παίκτες μόνο.

Επίσης δεν ξέρω αν παίζει και ενδεχόμενο επιστροφής του Diallo. Συμβόλαιο στο ΝΒΑ δεν θα βρει, στο Summer League παίζει λίγο, οπότε το πιο πιθανόν είναι να γυρίσει Ευρώπη.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 4:59 pm

Hipster έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 3:40 pm
Αλλα οι Βουλγαροπουλος και Περσιδης τι εγιναν, εφυγαν;
Ακόμα τίποτα, δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε από το Λαύριο ούτε από αλλού. Το ίδιο και ο Μαστρογιαννόπουλος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 16, 2021 5:24 pm

kojito έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 4:59 pm
Hipster έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 3:40 pm


Καλα ο Πιλαβιος ουτε περιφερειακος και ουτε ημιψηλος με 195 υψος. Κοντο τριαρι ειναι οριακα για επιπεδο Α2. Αλλα οι Βουλγαροπουλος και Περσιδης τι εγιναν, εφυγαν;
Καλά, ναι. Τριάρι είναι ο Πιλάβιος. Δεν ξέρω πόσο έχει εξελιχτεί από τον παίκτη που βλέπαμε μέχρι και το 2019 με την Εθνική, αλλά αν κρίνω από την παρουσία του στο κολλέγιο με το ζόρι θα μπαίνει δωδεκάδα κι αν.

Βουλγαρόπουλος, Περσίδης και Μαστρογιαννόπουλος δεν έχουν ανανεώσει, αλλά επίσης δεν έχουν βρει και κάποια ομάδα. Δεν ξέρω αν θα κρατήσει κάποιον/κάποιους από αυτούς το Λαύριο (ίσως τον Βουλγαρόπουλο για 3ο ψηλό, δεν ξέρω), αλλά και αυτοί δεν νομίζω ότι είναι πολύ καλύτεροι του Πιλάβιου. Έναν ακόμα καλό Έλληνα πιστεύω χρειάζεται το Λαύριο, και μετά κάποιος από αυτούς τους 3 ή ο Πιλάβιος ας είναι ο 12ος παίκτης. Σίγουρα πάντως το Λαύριο φέτος θα χρειαστεί κάτι καλύτερο από το rotation που είχε πέρσι τους τελευταίους μήνες, όπου πρακτικά ήταν 8 παίκτες μόνο.

Επίσης δεν ξέρω αν παίζει και ενδεχόμενο επιστροφής του Diallo. Συμβόλαιο στο ΝΒΑ δεν θα βρει, στο Summer League παίζει λίγο, οπότε το πιο πιθανόν είναι να γυρίσει Ευρώπη.
Πολυ καλυτεροι δεν ειναι πραγματι. Καλα για τον Βουλγαροπουλο δεν θα μιλησω καν. Θελει μια χρονια ιδιαιτερα σε καμια αμερικη γιατι τσαμπα παει το υψος του. Αλλα ο Περσιδης μαλλον ειναι λιγο καλυτερος. Και μονο που εχει κανει προπονησεις μια σεζον με Παναθηναικο, εχει μια εμπειρια παραπανω :D Θα ηταν ανετα σε ροστερ Α2, οχι βασικος ισως γιατι παιζουν οι μαθουσαλεοι εκει ,αλλα θα ειχε χρονο.

Α και να συμπληρωσω κατ αρχην πως δεν εχω κατι με το παιδι. Απλα λεω, απ αυτη την "μεταγραφη" το Λαυριο δεν θα χασει και τιποτα. Ο παιχτης ομως μαλλον θα χασει. Αλλη μια σεζον χωρις να παιζει μπασκετ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 7:25 pm

Παραμένει για ακόμα ένα χρόνο ο Κάρτερ

Καλό ε ; :hoho:

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1090
Δημοσιεύσεις: 11131
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 9:23 pm

Spectator έγραψε:
Δευ Αύγ 16, 2021 2:24 pm
Δυστυχώς αυτό είδα και εγώ με μια γρήγορη έρευνα στο διαδίκτυο - σαν να το έκοψε τελείως το άθλημα - κρίμα πολύ αν είναι έτσι γιατί είναι από αυτούς της φουρνιάς του που μου άρεσαν , και σαν παίκτης το αντίθετο του Πιλάβιου
:sorry: για την μικρή (ίσως όχι και τόσο άσχετη ) παρεκτροπή
Καθυστερημένα αλλά τώρα το είδα.Ο Δραγάτης έκλεισε στον Μαραθώνα(Α ΕΣΚΑ).

2
2 Εικόνα
xavier

senior
Reactions: 24
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2006 9:50 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 22, 2021 6:36 am

berry έγραψε:
Σάβ Αύγ 21, 2021 7:25 pm
Παραμένει για ακόμα ένα χρόνο ο Κάρτερ

Καλό ε ; :hoho:
σπουδαια κινηση για το λαυριο.
ενας ξενος εμεινε, αν γινει κανα χαζο και κρατησουν και το ντιαλο ειναι αρκετα ενισχυμενο το λαυριο.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6372
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 22, 2021 9:20 am

Μου αρέσει που το Λαύριο φτιάχνει κιόλας πάλι νεανική ομάδα. Αυτή την στιγμή μόνο ο Smith είναι άνω των 30, και συνολικά μόλις 4 παίκτες από 27 και πάνω.

Πλέον λογικά μένει ένα τριάρι και τέλος (εκτός αν φέρει και κάποιον καλύτερο Έλληνα αντί του Περσίδη ή του Βουλγαρόπουλου). Θα πρέπει βέβαια ο ξένος που θα έρθει στην θέση αυτή να είναι καλή περίπτωση και να μπορεί να αντέξει το βάρος να παίζει 25-30 λεπτά σε σταθερή βάση, αφού από πίσω υπάρχει μόνο ο Περσίδης. Ίσως μόνο ο Lewis να μπορούσε να παίξει λίγα λεπτά σαν έξτρα λύση, σε σχήματα με 3 κοντούς.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λαύριο”