Λάρισα - Αγωνιστικά

Συντονιστής: Captains

nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 2:02 pm

http://basketa.gr/k%CE%B1%CF%84%CE%AD%C ... CF%82-vid/

Ένσταση ο Κολοσσός για αντικανονικό καλάθι του Χίκι και έχω την αίσθηση πως έχει δίκιο.

0
BILL79

 a1greece
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Δευ Σεπ 03, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Toni Kukoc
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 10, 2020 11:41 am

nestoras kommatos έγραψε:
Κυρ Μαρ 08, 2020 2:02 pm
http://basketa.gr/k%CE%B1%CF%84%CE%AD%C ... CF%82-vid/

Ένσταση ο Κολοσσός για αντικανονικό καλάθι του Χίκι και έχω την αίσθηση πως έχει δίκιο.
Δίκιο έχει (κανονικότατη η παρέμβαση), αλλά δε νομίζω να δικαιωθεί.

0
Άβαταρ μέλους
massey21

 sophomore
Reactions: 17
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 13, 2018 7:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 2:37 pm

https://www.sport24.gr/Basket/OmadesBas ... 30427.html
Tέλος από την Α1 και η Λάρισα,με απόφαση της ΕΕΑ λόγω της σύνθεσης του μετοχικού κεφαλαίου.
Να δούμε εάν θα μείνουν 12 ομάδες ή θα υπάρχει προβιβασμός άλλης ομάδας στην Basket League

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:28 pm

Είναι οριστικό τελικά? Αν ναι, σε ποια κατηγορία θα παίξει η ομάδα?

0
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 7:33 pm

Σήμερα κυκλοφόρησε αυτό:

https://basketa.gr/%ce%b7-%ce%b5%ce%b5% ... %b9%cf%83/

Περιμένουμε να δούμε τι θα βγει τελικά από αυτή την ιστορία...

0
Άβαταρ μέλους
massey21

 sophomore
Reactions: 17
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 13, 2018 7:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 24, 2020 10:05 am


Όπως φαίνεται, η Λάρισα θα συμμετάσχει κανονικά στην Βasket League και του χρόνου

1
1 Εικόνα
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 28, 2020 11:12 pm

Όλα φαίνονται να κυλούν ομαλά, η Λάρισα λογικά θα συμμετέχει κανονικά (;) στο πρωτάθλημα της Α1 που θα ξεκινήσει το φθινόπωρο, γενικός διευθυντής ανέλαβε η "σημαία" Νέστορας Κόμματος και μέσα στις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί τόσο το όνομα του καινούργιου προπονητή όσο και του χορηγού που θα φιλοξενείται στη φανέλα της ομάδας.

Ο Χίκι επίσης μάλλον παραμένει "Θεσσαλός" για έναν ακόμα χρόνο.

https://www.eleftheria.gr/%CE%B1%CE%B8% ... CF%82.html

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 31, 2020 9:53 pm

Θετικές εικόνες άφησε η Λάρισα στα 2 πρώτα ματς στο ΟΑΚΑ, παρά την σημερινή ευρείας δοαφορας ήττα(ήταν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του ματς).

Οι ξένοι είναι ιδιαίτερα καλοί, μ'αρέσει αρκετά η Frontline κι ειδικά ο Webb ο οποίος βγάζει τρομερή ενέργεια στο παρκέ. Δεν μ' αρεσαν ιδιαίτερα οι Ken Brown κι Jerry Smith, ειδικά ο πιο γεματουλης Σμιθ δεν έχει ακόμη βρει τον ρυθμό που είχε στη Λήμνο. Η λογική λέει πως θα ρθει ενας ακόμη ψηλός (?), κάτι που είναι αναγκαίο θαρρώ

2
2 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 01, 2020 1:39 pm

Εμένα δεν μου άρεσε πάλι η ομάδα χθες. Ο Γουέμπ μου αρέσει και εμένα πολύ, ενώ και ο Γκούντγουιν παρά τα κιλά του και τις άγαρμπες κινήσεις του και τα ποντάκια του τα βάζει και τα ριμπάουντς του τα παίρνει. Βέβαια, μετά από αυτούς στο 4-5 το χάος. Ο Ρας επίσης ακόμα είναι εκτός ρυθμού, άσε που οι κοντοί θέλουν μία μπάλα μόνοι τους. Χρειαζόμαστε επειγόντως έναν στο 4-5, αλλά και έναν γκαρντ να ηρεμεί λίγο την ομάδα και να παίζει σετ παιχνίδι. Και για να μην τον αδικώ ο Παπαδάκης στο πρώτο μέρος ήταν καλός.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 01, 2020 2:18 pm

Ο Webb είναι παιχτάρα κατά τη γνώμη μου. Θα φύγει κάποια στιγμή από την Ελλάδα, θα τον δούμε σε καμμιά καλή ομάδα -πιθανόν και Euroleague- και θα αναρωτιόμαστε πως τον αφήσαμε να φύγει.

*Είναι και διεθνής με τις ΗΠΑ στα παράθυρα.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον nestoras kommatos. Δεν λέει πολλά η ομάδα μέχρι στιγμής. Δεν κάθεσαι να την δεις με πολύ όρεξη. Λογικά θα βελτιωθούν στο μέλλον πιθανότατα και με κάποια προσθήκη. Οι ξένοι της μοιάζουν λες και έχουν περάσει hangover, κοιλίτσες, νωθρότητα κλπ. :P

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 02, 2020 5:33 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Κυρ Νοέμ 01, 2020 1:39 pm
Εμένα δεν μου άρεσε πάλι η ομάδα χθες. Ο Γουέμπ μου αρέσει και εμένα πολύ, ενώ και ο Γκούντγουιν παρά τα κιλά του και τις άγαρμπες κινήσεις του και τα ποντάκια του τα βάζει και τα ριμπάουντς του τα παίρνει. Βέβαια, μετά από αυτούς στο 4-5 το χάος. Ο Ρας επίσης ακόμα είναι εκτός ρυθμού, άσε που οι κοντοί θέλουν μία μπάλα μόνοι τους. Χρειαζόμαστε επειγόντως έναν στο 4-5, αλλά και έναν γκαρντ να ηρεμεί λίγο την ομάδα και να παίζει σετ παιχνίδι. Και για να μην τον αδικώ ο Παπαδάκης στο πρώτο μέρος ήταν καλός.
Ναι οι 2 ξενοι στη περιφερεια οντως θελουν μια μπαλα ο καθενας κ δεν προσπαθησαν να βαλουν τον Rush ιδιαιτερα στο παιχνιδι...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 05, 2020 5:22 pm

Νομίζω πως η χειρότερη ομάδα στην κατηγορία είμαστε εμείς. Εντάξει, υπάρχει η δικαιολογία της μακράς αποχής λόγω του ιού και των εθνικών, αλλά και πριν παρόμοια εικόνα είδαμε με ΠΑΟ και ΑΕΚ. Η Λάρισα θυμίζει σκορποχώρι, ο καθένας που κατεβάζει την μπάλα σουτάρει τρίποντο, παίκτης που να απειλήσει από το ζωγραφιστό δεν υπάρχει και γενικά οι παίκτες φαίνεται να βαριούνται. Εντάξει, καταλαβαίνω πως λόγω της όλης κατάστασης δεν είναι εύκολο να επανέλθεις, αλλά σαν να κάνει ο καθένας ό,τι θέλει μοιάζει η κατάσταση.
Ο μόνος που είναι σαν τη μύγα μες το γάλα είναι ο Γουέμπ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 05, 2020 9:17 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 05, 2020 5:22 pm
Νομίζω πως η χειρότερη ομάδα στην κατηγορία είμαστε εμείς. Εντάξει, υπάρχει η δικαιολογία της μακράς αποχής λόγω του ιού και των εθνικών, αλλά και πριν παρόμοια εικόνα είδαμε με ΠΑΟ και ΑΕΚ. Η Λάρισα θυμίζει σκορποχώρι, ο καθένας που κατεβάζει την μπάλα σουτάρει τρίποντο, παίκτης που να απειλήσει από το ζωγραφιστό δεν υπάρχει και γενικά οι παίκτες φαίνεται να βαριούνται. Εντάξει, καταλαβαίνω πως λόγω της όλης κατάστασης δεν είναι εύκολο να επανέλθεις, αλλά σαν να κάνει ο καθένας ό,τι θέλει μοιάζει η κατάσταση.
Ο μόνος που είναι σαν τη μύγα μες το γάλα είναι ο Γουέμπ.
Εχετε πολύ καλούς ξένους αλλά οντως ο καθένας κάνει ο,τι θέλει στο παρκέ. Δεν ξέρω αμα τελικά θα έρθει ο Μπερι που ακούγεται,αλλα ο Abdul Gaddy ,που θα φύγει απο εμάς πιστεύω θα ανέβαζε επίπεδα την Λάρισα, καθώς πρόκειται για φοβερό οργανωτή κ αληθινό άσσο που βάζει την ομάδα πάνω από το εγώ

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
nestoras kommatos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2020 3:38 pm
Τοποθεσία: Κως
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ν. Κόμματος, Β. Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Larisa
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 05, 2020 9:51 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 05, 2020 9:17 pm
nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 05, 2020 5:22 pm
Νομίζω πως η χειρότερη ομάδα στην κατηγορία είμαστε εμείς. Εντάξει, υπάρχει η δικαιολογία της μακράς αποχής λόγω του ιού και των εθνικών, αλλά και πριν παρόμοια εικόνα είδαμε με ΠΑΟ και ΑΕΚ. Η Λάρισα θυμίζει σκορποχώρι, ο καθένας που κατεβάζει την μπάλα σουτάρει τρίποντο, παίκτης που να απειλήσει από το ζωγραφιστό δεν υπάρχει και γενικά οι παίκτες φαίνεται να βαριούνται. Εντάξει, καταλαβαίνω πως λόγω της όλης κατάστασης δεν είναι εύκολο να επανέλθεις, αλλά σαν να κάνει ο καθένας ό,τι θέλει μοιάζει η κατάσταση.
Ο μόνος που είναι σαν τη μύγα μες το γάλα είναι ο Γουέμπ.
Εχετε πολύ καλούς ξένους αλλά οντως ο καθένας κάνει ο,τι θέλει στο παρκέ. Δεν ξέρω αμα τελικά θα έρθει ο Μπερι που ακούγεται,αλλα ο Abdul Gaddy ,που θα φύγει απο εμάς πιστεύω θα ανέβαζε επίπεδα την Λάρισα, καθώς πρόκειται για φοβερό οργανωτή κ αληθινό άσσο που βάζει την ομάδα πάνω από το εγώ
Ναι, η ομάδα φωνάζει πως θέλει πλέι μέικερ και ο Μπέρι που έχει κλείσει μια μπάλα μόνος του θα θέλει κι αυτός. Λείπει πολύ ο Παπαντωνίου από την ομάδα, την ηρεμούσε, δημιουργούσε για τους άλλους, έβαζε και τα μεγάλα σουτ. Σκέτη αποκαρδίωση, τουρλουμπούκι. Και ο Γαβριήλ μου φαίνεται πως έχει χάσει τον έλεγχο. Τέσπα, ίσως είμαι υπερβολικός, αν και όντως συμφωνώ πως σε ατομικό επίπεδο έχουμε καλούς ξένους.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 05, 2020 10:15 pm

nestoras kommatos έγραψε:
Σάβ Δεκ 05, 2020 9:51 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Σάβ Δεκ 05, 2020 9:17 pm


Εχετε πολύ καλούς ξένους αλλά οντως ο καθένας κάνει ο,τι θέλει στο παρκέ. Δεν ξέρω αμα τελικά θα έρθει ο Μπερι που ακούγεται,αλλα ο Abdul Gaddy ,που θα φύγει απο εμάς πιστεύω θα ανέβαζε επίπεδα την Λάρισα, καθώς πρόκειται για φοβερό οργανωτή κ αληθινό άσσο που βάζει την ομάδα πάνω από το εγώ
Ναι, η ομάδα φωνάζει πως θέλει πλέι μέικερ και ο Μπέρι που έχει κλείσει μια μπάλα μόνος του θα θέλει κι αυτός. Λείπει πολύ ο Παπαντωνίου από την ομάδα, την ηρεμούσε, δημιουργούσε για τους άλλους, έβαζε και τα μεγάλα σουτ. Σκέτη αποκαρδίωση, τουρλουμπούκι. Και ο Γαβριήλ μου φαίνεται πως έχει χάσει τον έλεγχο. Τέσπα, ίσως είμαι υπερβολικός, αν και όντως συμφωνώ πως σε ατομικό επίπεδο έχουμε καλούς ξένους.
Ειχε κ δύσκολο πρόγραμμα + covid η Λάρισα,αλλα υπάρχει θέμα στον άσσο σίγουρα. Με τον Μπέρι θα γίνει ακομα πιο περίεργη η κατασταση,αλλα τουλάχιστον πρόκειται για φοβερο σκόρερ κι θα βοηθήσει την υποτονική επίθεση της Λάρισας

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λάρισα”