2021-2022-6ος ξένος Ολυμπιακού

Συντονιστής: Captains

Χαρακτηρικά 6ου ξένου του Ολυμπιακού

Δεν χρειαζόμαστε 6ο η ομάδα ρολάρει φινα
3
2%
Ας περιμένουμε να πάρουμε ανάλογα με τραυματισμό - απουσίες που θα προκύψουν
4
3%
Pg
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Sg
1
1%
Sf
19
15%
Pf
5
4%
C
13
10%
Nα έχει απαραίτητα ευρωπαϊκή εμπειρία
4
3%
Nα είναι από τους κομμένους ΝΒΑ - αξίζει το ρίσκο
13
10%
Kαλός αμυντικός
13
10%
Aθλητικός
20
16%
Σκορερ
5
4%
Σουτερ
15
12%
Πρωταγωνιστής
4
3%
Ρολίστας
10
8%
Ταλέντακι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 129
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 8:53 pm

Ταρικ Μπλακ αντί για Μαρτιν και την 6η θέση ας την κρατήσουνε καβάτζα για την απευκταία περίπτωση που πρέπει να λείψει για καιρό κάποιος από τους Έλληνες.

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 8:57 pm

Υπάρχουν τζαμαϊκανοι και τζαμαϊκανοι

Άλλοι που τους πίνει και άλλοι που δεν χαμπαριαζουν μια praise Jah Rastafara

Και ο Μπέρι έπινε αγρούς αλλά έσταζε πιπέρι

(Και κάπου εδώ το τοπικ ξεφεύγει ολοκληρωτικά)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 9:12 pm

berry έγραψε:
Σάβ Οκτ 16, 2021 8:57 pm
Υπάρχουν τζαμαϊκανοι και τζαμαϊκανοι

Άλλοι που τους πίνει και άλλοι που δεν χαμπαριαζουν μια praise Jah Rastafara

Και ο Μπέρι έπινε αγρούς αλλά έσταζε πιπέρι

(Και κάπου εδώ το τοπικ ξεφεύγει ολοκληρωτικά)
Φαντάσου να έπαιζε τώρα ο Μπέρι. Πόσα να έπαιρνε άραγε;
Από τη στιγμή που ο Μίροτις παίρνει κάπου στα 4+.

Πες ότι έπαιζε μια ομάδα, που είχε λεφτά να πάρει Λαρεντζάκη, Μποχωρίδη, Λούντζη, Κασελάκη. Μαντζούκα, Καββαδά, Χρυσικόπουλο, Ρογκαβόπουλο, και Μουράτο.
Και είχε 3 θέσεις για αμερικάνους.
Στον άσσο τον Ρίβερς, στο 4 τον Μπέρι και στο 5 τον Πι Τζέι Μπράουν :dribble:
ΘΑ χτύπαγε Ευρωλίγκα τώρα;

Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 9:21 pm

Ε δεν θα έπαιρνε 1,5 στο νερό?

Μπα δεν θα έπαιρνε ευρωλιγκα

Χόλντεν Πάρκερ Σισκαουσκας Μπέρι Ρατζα
Δοξακης Σταμάτης Ρωμανιδης Λυπιριδης Καμπούρης όμως?

Εδώ σε θέλω

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 9:32 pm

berry έγραψε:
Σάβ Οκτ 16, 2021 9:21 pm
Ε δεν θα έπαιρνε 1,5 στο νερό?

Μπα δεν θα έπαιρνε ευρωλιγκα

Χόλντεν Πάρκερ Μάικλ Μπέρι Ρατζα
Δοξακης Σταμάτης Ρωμανιδης Λυπιριδης Καμπούρης όμως?

Εδώ σε θέλω
Εγώ πιστεύω ότι θα έπαιρνε Ευρωλίγκα η 3αδα που είπα με κομπάρσους/βαστάζους/κούλις (τους παραθέτει κι ο Καββαδίας στην ποίηση του) τους υπόλοιπους.

Καλά ακόμα πιο άνετα αυτή που βάζεις εσύ.

Εγώ τον Μπέρι θα τον έβλεπα τώρα στα 5εκ. Για πλάκα. Βασικά δεν θα είχε φύγει από το ΝΒΑ αν έπαιζε ΄τωρα ο Μπέρι. Και με τα πιώματά του κι όλα του. ΆΣε που πια στις ΗΠΑ παίζει φρι γουίντ.

Εδώ κοντά 1.5 έπαιρνε τότε ο Μπέρι.


Κι αφού πιάσαμε τα παλιά Καρνισόβας ή Τζείμς Φόρεστ θα μας χρειαζόταν τώρα; :?:

Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 9:35 pm

Κλιφ Λεβινγκστον ή Πιτ Μάικλ

Άμα θες από εμάς Αρθούρος ή ο Γιουιλι ο μαύρος θερμαστης

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 9:49 pm

Ευελπιστώ ο Φέρελ να αρχίσει τίπποτε 30ρες στην Α1 μπας και την ακούσουν οι δικοί μας και πάρουν έναν συμπατριώτη στο πιο ψηλό του (και σοβαρό παιδί πλιζ).
Γιατί για μένα είναι σαφές ότι ο Φέρελ είναι μεταγραφή που πιο πολύ δείχνει προς τελικούς Α1.

avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Οκτ 16, 2021 10:34 pm

ασχετο,ο μπερι ηταν απο τους λογους που ο τοτε οσφπ δεν πηρε ευρωπαικο νωριτερα

παικταρας μεν,ραθυμος και καθολου παικτης ομαδας,σουπερ για ομαδες τυπου αρη και ηρακλη

γιατι δεν κοιτατε για κει σι ριβερς?

αριστος σαν 6ος παικτης για μια χρονια,παιζει και σαν 2 και σαν 3

ο μακ κισικ ΔΕΝ ειναι 2αρι και δεν ειναι να παιζει πολλα λεπτα

κατι σαν τον δικο μας δλδ τον σαντ ρος που ειναι παικτης του 15λεπτου και πανε με το ζορι να τον βαλουν και σε αλλες θεσεις και να του δωσουν πολυ χρονο ενω δεν ειναι για παραπανω

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2016
Δημοσιεύσεις: 4659
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 12:57 am

Για μενα χρειαζεται ενας σουτερ ακομα σιγουρα αλλα και στο 5 δεν μαρεσουμε καθολου μεχρι στιγμης..Τον φαλ τον περιμενα πολυ καλυτερο,οτι ειναι απο κατω απο το καλαθι 3 μετρα ανθρωπος και κοιταει πρωτα την πασα μου χει σπασει τα νευρα..Μια χαρα ειναι για δευτερος βεβαια ακομα και ετσι..απο την αλλη ο μαρτιν ισως λογω τραματισμου δεν εχει σχεση με τον περσινο και δειχνει χειροτερος απο τον ζαν σαρλ..Βλεπω οτι ειναι ελευθεροι οι ταρικ μπλακ και νορβελ πελ και μου τρεχουν τα σαλια :D

Οποτε ιδανικο σεναριο μου φαινεται να φερουμε εναν μπλακ τωρα πχ και αμα δουμε μετα οτι δεν μπορουμε χωρις σουτερ διωχνουμε χασαν (αν δεν ειναι καλος) και χωραει και ο σουτερ..

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 9:03 am

Είναι όντως δύσκολη φάση με τον 6ο ξένο, όπως έχει η κατάσταση.
Και σίγουρα αν μια θέση δεν δίνει παρά ελάχιστα στην επίθεση, είναι αυτή του σέντερ.
Από την άλλη πέρσι στην Ευρωλίγκα τους είδαμε στην επίθεση και τον Φαλ και τον Μάρτιν.
Ήταν καλύτεροι από τον Μπλακ που εύλογα αναφέρεται, γιατί έχει σαφώς μεγαλύτερες δυνατότητες, αν γυρίσει κάποια στιγμή στα προ τραυματισμού, επίπεδα.

Οπότε τώρα, ναι εκεί είναι το κάποιο κενό( επιθετικά και μόνο).
Εγώ είμαι σίγουρος όμως ότι το βασικό κενό στην πορεία θα προκύψει στο 3μιση. Κυρίως στο 3 και λίγο λιγότερο στο 4 που πέρα από τον Πρίντεζη (σε μονά παιχνίδια κι όχι διπλοβδομάδες) ο Ζαν Σαρλ δεν μπορεί με τίποτε. Είναι πολύ καλύτερος ως 5ρι κάτω από το καλάθι στην επίθεση, όπου στο Παλάου ζωγράφισε ο άτιμος.

Λογικά, θα περιμένουμε ή το μεγάλο ντεφορμάρισμα (π.χ οι Μακίσικ και Λάρε να επιστρέψουν στα γνώριμα ποσοστά τους από το τριποντο- τον Παπ τον βγάζω έξω γιατί από το 37μισο έχει πάει στο 42.5, οι άλλοι 2, έχουν κάνει μεγάλο άλμα) ή τραυματισμό, ή καμιά μεγάλη ευκαιρία που στην ουσία θα είναι κάποιος παλιός γνώριμος του κόουτς.


Να διώξουμε παίκτη δεν το πολυβλέπω. Εδώ δεν το κάναμε πέρσι με τον Χάρισσον που από τον Γενάρη και μετά ήταν ξένο σώμα.


* Και πάντα μιλάμε για την επίθεση, ε;;; Γιατί αν έχουμε παράπονα από την άμυνα, θα γελάνε κι οι πέτρες. :bball:
Που αν συνεχίσουμε να παίζουμε με τέτοια εστιάση στην άμυνα, μην περιμένουμε από την επίθεσή μας να πετάει και φωτιές. Γιατί οι ίδιοι παίκτες θα παίζουν μπροστά και πίσω. Τράβα από δώ, τράβα από κει, κουράζεται ο άλλος. Είπαμε πρωταθλητισμός με τα όλα του, αλλά άνθρωπες :) είναι κι αυτοί. Θα πέσουν μπροστά τα ποσοστά τους φέτος. Το θέμα είναι να θωρακιστεί η ομάδα. Οπότε ναι 6ος ξένος χρειάζεται και χρειάζεται και τώρα για μένα. Και να είναι 3μιση.
Στο 5 αν κάτι πάει στραβά, βρίσκουμε πιο εύκολα έναν ΜΑΠ των 100χιλ που να μπει για λεπτά.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 10:47 am

Ξαναλεω, ποστ για μεταγραφη για μια ομαδα που εχει ξεκινησει με σχεδον 4-0 στη Γιουρολιγκα. Δηλαδη με 0-4 τι θα γινοταν;
Και, σταχυολογωντας απο ολα τα ποστ οχι απο δω, ο Ολυμπιακος εχει ενα Ουοκαπ που δεν βοηθαει στην επιθεση (ακυρο) εναν Σλουκα που παιζει heroball (ακυρο) εναν Μακισικ που δεν σουταρει και οταν σουταρει και τα βαζει δεν καρφωνει και κανει πασες (ακυροτατο) εναν Μαρτιν που περασε απο την αναπηρια στην ανικανοτητα μεσα σε λιγα παιχνιδια και ειναι ετοιμος και για αντικατασταση (περσυ καποιοι ετριβαν τα χερια τους για τον ιδιο παιχτη και οι Παναθηναικοι γκρινιαζαν που το τμημα σκαουτινγκ δεν μπορει να βρη εναν τετοιο παιχτη) εναν Λιβιο που κανει και δεν κανει (ρε συ Basket72 εχεις φαει κολλημα, γλυκα στο λεω) αν και παιζει και 4 και 5 αρκετα πανω απο την βαση και ειναι δευτεροτριτη επιλογη και στα 2 ,εναν Πριντεζη που χθες επαιξε 25 λεπτα και ηταν και μια χαρα που δεν μπορει να παιξει πανω απο 10-15 λεπτα, εναν Λαρεντζακη που δεν μπορει να συνεχισει τοσο καλα (πριν ενα χρονο και βαζω και τον εαυτο μου μεσα δεν πιστευαμε πως μπορει καν να φτασει σε τετοιο επιπεδο) εναν Φαλ που ειναι κι αυτος στα ορια της απογοητευσης γιατι πασαρει πολυ δεν βαζει 10-15 ποντους στο παιχνιδι , ειναι αργος στην αμυνα ( που να ειχε και τον Παπαγιαννη στην θεση του ο Ολυμπιακος δηλαδη, επανασταση θα ειχε γινει) και γιατι (δικο μου αυτο ) ειναι μπακ απ στην δευτερη ομαδα των Ολυμπιακων πισω απο τον Γκομπερ και οχι βασικος και μπροστα απο τον Πουαριε . Α και ξεχασα και τον Παπανικολαου που πριν ενα μηνα κι αυτος ηταν ετοιμος για αποσυρη στα 31 του. Μονο για Ντορσευ δεν εχω διαβασει ακομα.
Και επισης τον Λουντζη που (12 παιχτης) δεν διχνει να τον υπολογιζει ο Μπαρτζωκας ενω στις αλλες ομαδες οι 12 ατοι παιζουν, ξερω γω, 15 λεπτα.
Εγω λοιπον προσωπικα ψηφισα (ισως και θα ειμαι ο μοναδικος στο τελος) πως η ομαδα παει μια χαρα δεν θελει αλλο παιχτη, αν θελει να παρει ομως να περιμενει λιγο να δει μηπως υπαρξει και κανας τραυματισμος ή σταθερο ντεφορμαρισμα (στο 5 ισως αλλα ειναι νωρις ακομα) , να εχει ευρωπαικη εμπειρια να ειναι καλος αμυντικος, αθλητικος και καπου στο 3-4 αν ειναι να τον παρει αυριο και να μην περιμενει τον μηνα που λεω ή τον απευκταιο τραυματισμο.
Επισης τους Μοουζα και Οικονομοπουλο να τους δωσει στον Πανιωνιο (θα ελεγα και τον Χρηστιδη, αλλα νομιζω εχει παιξει ηδη και δεν μπορει να φυγει) για να παει η ομαδα για ανοδο στην Α2 :roofl:
Για φιναλε αν θελει να παρει παιχτη για να σιγουρεψει μια θεση στο φαιναλ 4 να παρει τον Λεοναρντ ξερω γω τωρα που ειναι τραυματιας και εχει πεσει και το κασε του :P

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 11:23 am

Hipster έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 10:47 am
Ξαναλεω, ποστ για μεταγραφη για μια ομαδα που εχει ξεκινησει με σχεδον 4-0 στη Γιουρολιγκα. Δηλαδη με 0-4 τι θα γινοταν;
Και, σταχυολογωντας απο ολα τα ποστ οχι απο δω, ο Ολυμπιακος εχει ενα Ουοκαπ που δεν βοηθαει στην επιθεση (ακυρο) εναν Σλουκα που παιζει heroball (ακυρο) εναν Μακισικ που δεν σουταρει και οταν σουταρει και τα βαζει δεν καρφωνει και κανει πασες (ακυροτατο) εναν Μαρτιν που περασε απο την αναπηρια στην ανικανοτητα μεσα σε λιγα παιχνιδια και ειναι ετοιμος και για αντικατασταση (περσυ καποιοι ετριβαν τα χερια τους για τον ιδιο παιχτη και οι Παναθηναικοι γκρινιαζαν που το τμημα σκαουτινγκ δεν μπορει να βρη εναν τετοιο παιχτη) εναν Λιβιο που κανει και δεν κανει (ρε συ Basket72 εχεις φαει κολλημα, γλυκα στο λεω) αν και παιζει και 4 και 5 αρκετα πανω απο την βαση και ειναι δευτεροτριτη επιλογη και στα 2 ,εναν Πριντεζη που χθες επαιξε 25 λεπτα και ηταν και μια χαρα που δεν μπορει να παιξει πανω απο 10-15 λεπτα, εναν Λαρεντζακη που δεν μπορει να συνεχισει τοσο καλα (πριν ενα χρονο και βαζω και τον εαυτο μου μεσα δεν πιστευαμε πως μπορει καν να φτασει σε τετοιο επιπεδο) εναν Φαλ που ειναι κι αυτος στα ορια της απογοητευσης γιατι πασαρει πολυ δεν βαζει 10-15 ποντους στο παιχνιδι , ειναι αργος στην αμυνα ( που να ειχε και τον Παπαγιαννη στην θεση του ο Ολυμπιακος δηλαδη, επανασταση θα ειχε γινει) και γιατι (δικο μου αυτο ) ειναι μπακ απ στην δευτερη ομαδα των Ολυμπιακων πισω απο τον Γκομπερ και οχι βασικος και μπροστα απο τον Πουαριε . Α και ξεχασα και τον Παπανικολαου που πριν ενα μηνα κι αυτος ηταν ετοιμος για αποσυρη στα 31 του. Μονο για Ντορσευ δεν εχω διαβασει ακομα.
Και επισης τον Λουντζη που (12 παιχτης) δεν διχνει να τον υπολογιζει ο Μπαρτζωκας ενω στις αλλες ομαδες οι 12 ατοι παιζουν, ξερω γω, 15 λεπτα.
Εγω λοιπον προσωπικα ψηφισα (ισως και θα ειμαι ο μοναδικος στο τελος) πως η ομαδα παει μια χαρα δεν θελει αλλο παιχτη, αν θελει να παρει ομως να περιμενει λιγο να δει μηπως υπαρξει και κανας τραυματισμος ή σταθερο ντεφορμαρισμα (στο 5 ισως αλλα ειναι νωρις ακομα) , να εχει ευρωπαικη εμπειρια να ειναι καλος αμυντικος, αθλητικος και καπου στο 3-4 αν ειναι να τον παρει αυριο και να μην περιμενει τον μηνα που λεω ή τον απευκταιο τραυματισμο.
Επισης τους Μοουζα και Οικονομοπουλο να τους δωσει στον Πανιωνιο (θα ελεγα και τον Χρηστιδη, αλλα νομιζω εχει παιξει ηδη και δεν μπορει να φυγει) για να παει η ομαδα για ανοδο στην Α2 :roofl:
Για φιναλε αν θελει να παρει παιχτη για να σιγουρεψει μια θεση στο φαιναλ 4 να παρει τον Λεοναρντ ξερω γω τωρα που ειναι τραυματιας και εχει πεσει και το κασε του :P
Είναι πολύ καλό το ποστ σου και μπορεί να έχεις δίκιο και σε όλα. Ειλικρινά όμως, στο θέμα του 6ου ξένου, έχω τη βεβαιότητα ότι θα το βρούμε μπροστά μας.

Γιατί όντως κάποιοι θα βελτιωθούν (Γουόκαπ, Ντόρσεϊ- έχει κι άλλο-, Βεζένκοφ- κάπως θα ανεβάσει το ποσοστό του στο 3π, από το 31% και οι 2 σέντερ) αλλά θα έρθει κόπωση, ενώ υστερούμε πολύ στο ύψος όταν παίζει ο Λάρε. Εσύ τα έλεγες (κι όχι μόνο εσύ) δηλαδή, ήταν κοντοί κάτι τύπο του 1.98 με ΝΒΑ στις πλάτες του (μαθημένοι δηλαδή απέναντι σε νταμάρια) και φτάνει ο Λάρε του 1.96;
Υπάρχει θέμα στο 3, τι να κάνουμε τώρα; Με αλχημείες το πάμε.
Και γενικά είμαστε τσίμα- τσίμα εντελώς όμως. Πάμε με προσευχή να μην τραυματιστεί ούτε ένας παίκτης από τους 10 πρώτους. Γιατί όποιος και να τραυματιστεί απ΄αυτούς, το ντόμινο θα είναι ηχηρό.

Και με τη συνθήκη που λέει ότι τα 2 φευτοSF μας, παίζουν αμυνάρα (οκ, αυτό θα συνεχίσουν να το κάνουν) αλλά και σουτάρουν με 41% και 57% και δεν φάινεται το κενό πίσω από τον Παπ. :wink:

Αυτά ως συμπλήρωση, μιας κι η ουσία του ποστ σου είναι στη σωστή κατεύθυνση.

Ως τώρα έχεις βγει σωστός για τον 6ο ξένο αναφορικά με το πως θα το έβλεπε ο Μπαρτζώκας. Εγώ έχω βγει λάθος.

Για τον Ζαν Σαρλ, πες ότι ήμουν υπερβολικός πριν, λέγοντας ότι "δεν κάνει με τίποτε" (αναφερόμενος βέβαια μονάχα στο επιθετικό κομμάτι κι ως 4ρι πάντα). Οκ, κάνει αλλά λίγα, για να είμαι μέσα.


Σε κάθε περίπτωση, προτιμώ τη δικιά σου προσέγγιση από την ευκολία του ανθρώπου που τα κρίνει όλα από την ασφάλεια εκείνου που και "πατάτα" να πει, ποιος θα τη θυμάται; :D

Που ξεχνάει τον ίδιο του τον εαυτό πόσες και πόσες φορές τα θαλασσώνει (και δεν το μαρτυράει :) ).

Μπερδεύτηκα λίγο με αυτά που ψήφισες πάντως. Τελικά 5ρι για όταν.... ή 3-4ρι κι αύριο; :P

* Εγώ ψήφισα: SF- να έχει ευρωπαϊκή εμπειρία- ρολίστας (Κ. Κλαρκ άσε τη χώρα που βλέπει τον ήλιο μονάχα να ανατέλλει κι έλα κι εδώ που δύει κιόλας. Έχει κάτι ηλιοβασιλέματα προς Σούνο μεριά, άλλο πράγμα ).

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2016
Δημοσιεύσεις: 4659
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 11:40 am

Kαλα οτι θελουμε παικτη δεν ειναι καν προς συζητηση για μενα..Υπαρχουν σερι διαβολοβδομαδες που παιζουμε 6 παιχνιδια σε 14μερες,αν βαλεις οτι θα προκυψει και σιγουρα καποιος τραυματισμος(ελπιζουμε απλα καμια θλασουλα η γριπη) δεν γινεται να μαστε εμεις με 10-11 παικτες..Μετα απο την κουραση θα βγαινον ντομινο οι τραυματισμοι..Οι περισσοτερες ομαδες εχουν 14+ για να τα βγαλουν περα..

Επισης δεν εχει λογικη να παμε με 5 ξενους μονο..θελω να πιστευω οτι εχει βγαλει συμπερασματα ο μπαρτζω τι χρειαζεται (αυτος το ελεγε για παπ εξαρχης οτι χρειαζεται μονο ρυθμο) και θα φερει καποιον συντομα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2392
Δημοσιεύσεις: 7031
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 12:32 pm

Η απάντηση ειναι πιο απλή για μένα. Στο ρόστερ μας υπάρχει αυτή τη στιγμή μόνο ένα τριάρι. Ο Παπανικολάου και αυτό είναι πρόβλημα ακόμα και αν ολοι οι παίκτες μας είναι υγιείς και παίζουν τέλεια μέχρι το τέλος της σεζόν.

Εξηγώ: Ο Μακίσικ εχει ελαττώματα στο 3 παρά στο 2 και ο Βεζένκοφ δε μπορεί να παίζει όπως παίζει τώρα στην περιφέρεια.
Ντόρσει ή Λαρετζάκης στο 3 απλά είναι κακή επιλογή.

Αυτή τη στιγμή κρύβουμε αδυναμίες με την άμυνα που παίζουμε και η τρύπα στο τρία δε φαίνεται γιατί οι αλλες ομάδες φαίνονται πιο ανέτοιμες από το επίπεδο μας.

Αλλά θα υπάρχουν ματς με κούραση, με φόρτωμα φάουλ, με τραυματισμούς (οχι απαραίτητα μεγάλους- αλλά και μικρούς σε ένα παιχνίδι) στους οποίους οι αλχημείες θα οδηγήσουν σε κατάρρευση του αμυντικού συστήματος του Ολυμπιακού και εκεί η 1vs1 άμυνα στο 3 θα ειναι πρόβλημα.

Στην τελική εφόσον πάμε καλά χωρίς 3άρι. Αν βρούμε ένα καλό αναπληρωματικό τριάρι γιατί να μην ανεβούμε και άλλο επίπεδο; :)

4
4 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1363
Δημοσιεύσεις: 3527
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 3:02 pm

Δεν διαφωνώ ότι καλό είναι να πάρουμε ένα τριαρό τεσσάρι θα υπάρχουν και τραυματισμοί μέσα στη χρονιά ο οποίος θα είναι και ο 12ος παίκτης μας. μην περιμένουμε ότι θα πάρουμε παίκτη πάνω από 400κ. Οι ελληνικές ομάδες δυστυχώς οικονομικά δεν μπορούν να έχουν 14 παίκτες, ούτε ακριβούς παίκτες από το 9-12. Φέτος δεν βλέπω οι ομάδες της ευρωλίγκας να έχουν 2 ψηλά τριάρια και ο λαιτι το ίδιο ύψος με μακίσικ έχει.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”