EL Game 26, Olympiacos vs Efes, Πέμπτη 21:00

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 10, 2022 11:30 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 11:10 pm
Μια χαρα παιχτακι ειναι ο Μαρτιν για δευτερο σεντερ και τα λεφτα που παιρνει.
Τοτε τα λεφτα που δινονται για τη θεση δεν ειναι αρκετα.
Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 11:10 pm
Ομαδες με τις οικονομικες δυνατοτητες των ελληνικων, ειναι τυχερες να εχουν δευτερα σεντερ σαν τον Μαρτιν.
Οι απαιτησεις του Ολυμπιακου δεν ειναι εξαρτωμενες απ την κατασταση του ελληνικου μπασκετ. Το ελληνικο μπασκετ εχει πεθανει.
Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 11:10 pm
Λες και οταν πηρες με τον Παουελ με το δακτυλιδι του ΝΒΑ στο μπακ του μπακ προσφερε περισσοτερα.
Φοβαμαι οτι αυτο σκεφτεται και ο Μπαρτζωκας/η διοικηση, οτι εχουμε παρει 1 φορα Ευρωλιγκα με 1.5 σεντερ.

2
2 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 10, 2022 11:38 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 11:10 pm
Μια χαρα παιχτακι ειναι ο Μαρτιν για δευτερο σεντερ και τα λεφτα που παιρνει. Ομαδες με τις οικονομικες δυνατοτητες των ελληνικων, ειναι τυχερες να εχουν δευτερα σεντερ σαν τον Μαρτιν.
θα διαφωνήσω σε αυτό. θα συμφωνούσα αν μιλούσαμε για τον Μάρτιν του πρώτου μισού της περσινής σαιζόν που μπορεί να ήταν τρύπα αμυντικά αλλά επιθετικά ήταν πολύ καλός.

φέτος δεν είναι πουθενά καλός.

και ο Φαλ έχει αδυναμίες, τα τελειώματα του ας πούμε όταν δε μπορεί να καρφώσει παίζει και να είναι τα χειρότερα που έχω δει σε σέντερ σε όλη μου τη ζωή, πραγματικά νομίζω ότι έχει μια γενική εικόνα του πού βρίσκεται το καλάθι και πετάει τη μπάλα προς τα εκεί και ό,τι κάτσει. όμως κάνει τόσα άλλα πράγματα καλά που καταλήγει κομβικός για το παιχνίδι της ομάδας.

για το Μάρτιν φέτος δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα που να κάνει σταθερά καλά, όσο και να προσπαθήσω.

γενικά το πρόβλημα του Ολυμπιακού στη φροντ λάιν φέτος είναι τεράστιο και θα φανεί ακόμα περισσότερο όταν έρθουν οι μαζεμένοι αγώνες του Μαρτίου. Ο Πρίντεζης έχει κατακόρυφη πτώση, αντίστοιχη με την περσινή του Σπανούλη, ο Ζαν Σαρλ δεν υπολογίζεται, ο Έισι ζει το μύθο του στην Ελλάδα αλλά δε παίζει μπάσκετ, ο Μάρτιν κάνει μη κακό παιχνίδι (για καλό ούτε συζήτηση) και πανηγυρίζουμε. τώρα αν του χρόνου φύγει και πάει σε άλλη ομάδα και βγει MVP της Ευρωλίγκας τι να πω, δεν έχει και σημασία στο κάτω κάτω, σε εμάς είναι στο δεύτερο χρόνο του και απλά δεν.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 12:35 am

Τεραστια νικη,καιρο ειχα να πανηγυρισω ετσι..μολις ειδα τον μακισικ με την μπαλα ειπα παει,να ναι καλα ο σλουκας..Νικη που θα δωσει ψυχολογια στην ομαδα αλλα και στον κωστα συγκεκριμενα που την ηθελε.

Θεωρω πως η διαφορα μας με τις μεγαλες ομαδες ειναι το βαθος του ροστερ και αυτο θα φανει τον μαρτη αλλα και στα πλειοφ..εχουμε 7 πολυ καλους παικτες και μετα το χαος..
ο μαρτιν αν και κατι βοηθησε σημερα πρεπει να ανεβει παρα πολυ δεν μας φτανει οπως παιζει..
Λιβιο και εισι δεν υπολογιζονται,ο πρι τις περισσοτερες φορες κανει και ζημια οταν μπαινει οποτε μενει να βοηθησει τους 7 ο λαρε με τα φεγγαρια του..
θα σκασουν φαλ , βεζε καποιος πρεπε να κανει στεπ απ η να φυγει να ρθει καποιος να δωσει πραγματα.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 3:50 am

Η σημερινη νικη ειναι σημαντικη για πολλους λογους. Καταρχας επρεπε να πεισει η ομαδα οτι επιστρεφει στο μπασκετ που μας ειχε συνηθισει στον πρωτο γυρο και πως ο Ιανουαριος ηταν μια κακη παρενθεση.Δευτερον, κερδισαμε εναν αντιπαλο που τα τελευταια χρονια ειναι κακος μπελας για εμας.Τριτον, δινει μεγαλο ψυχολογικο αβανταζ με τον τροπο που ηρθε η νικη.

Ημασταν πολυ καλοι σημερα, συγκεντρωμενοι, με θεληση και ακομη οταν φανηκε οτι το παιχνιδι στραβωνει , ειχαμε τις απαραιτητες απαντησεις. Εξαιρετικο παιχνιδι απο Σλουκα-Βεζε-Ντορσει που προσπαθησαν να μας κρατησουν ή να μας ξανα βαλουν στην διεκδικηση του παιχνιδιου.Και στην αμυνα ειχαμε πολυ διαθεση και δαγκωναμε οσο γινοταν, ενω μας ελλειπε ο καλυτερος μας αμυντικος που σε αυτο το ματς θα ηταν πολυτιμος.Γινανε και καποια λαθη στην επιθεση και χαθηκαμε σε καποιες φασεις στην αμυνα, ωστοσο με βαση τον αντιπαλο που αντιμετωπισαμε θεωρω οτι τα πηγαμε πολυ καλα.Ακομη και ο Χασαν που προσωπικα δεν μου αρεσει η φετινη του εικονα, ισως να πραγματοποιησε μια απο τις πιο σταθερες αμυντικες του εμφανισεις, ουτε εκτος τοπου και χρονου βρισκοτανε, ουτε η μαυρη τρυπα ηταν πισω, το παλεψε και ηταν θετικος.

Το καλο ειναι οτι η εξαιρετικη πορεια μας στον 1ο γυρο καταφερε να μετριασει την ζημια του Γεναρη και βρισκομαστε στην 4αδα.Ουσιαστικα εξαργυρωσαμε τον πρωτο μας γυρο στο βραχυκυκλωμα του προηγουμενου μηνα.Απο εδω και περα υπαρχει η ηρεμια και ο χρονος ωστε η ομαδα να πιανει ανοδικη αποδοση παιχνιδι με παιχνιδι και να αξιωσει ο,τι καλυτερο μπορει, απο την φετινη Ευρωλιγκα.Εχουμε μια εβδομαδα κενο απο την διοργανωση, συνεπως θα αποφορτιστουν οι παικτες και θα προετοιμαστουν για τον πολεμο του Μαρτιου(προηγειται το παιχνιδι με την Αρμανι στις 24 του μηνα) και γιατι οχι με καποιο καινουριο προσωπο στο ροστερ.
Υπομονη και στηριξη στην ομαδα.

0
Μέχρι φέτος
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 5:38 am

Reaper έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 9:52 pm
lefpan έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 9:49 pm

Τώρα πιά είμαι απολύτως σίγουρος:
Ο Μάρτιν σου έχει "φάει" γκόμενα και δεν μπορείς να το ξεπεράσεις!!!
Δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια εμπάθεια...
Η ομαδα ειναι οσο καλη οσο ο χειροτερος ενεργος παικτης της.
Θα παιρναμε την Ευρωλιγκα το 2012 αν συνεχιζαμε με τον Λαζαρο Παπαδοπουλο 2ο σεντερ και τον Ματ Χαουαρντ (οχι τον Εισι Λο) στα γκαρντ ;
Ολη η αλλη ομαδα ιδια θα ηταν. Αλλα 1-2 κομματια αρκουν για να χαλασουν το οικοδομημα.
O Howard ηταν power forward, μαλλον τον Kalin Lucas εννοεις ^_^

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 6:09 am

austerity_blues έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 10:10 pm
tarp7 έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 10:01 pm
Μετά από τέτοιο μάτς και μιλάτε για μεταγραφές; τι να πω
χωρίς να έχω μιλήσει για μεταγραφές (σήμερα), νομίζω ότι μετά από τέτοιο ματς είναι η καλύτερη στιγμή για να κάνεις τέτοια συζήτηση. μετά από ήττες είναι εύκολο να τους βγάλεις όλους άχρηστους, τώρα που νικήσαμε είναι πιο εύκολο να δεις την κατάσταση πιο χαλαρά. και η πιο χαλαρή προσέγγιση δείχνει το προφανές, ότι κάποιοι παίκτες είναι αρνητικοί για την ομάδα.
Ας χαρούμε το παιχνίδι και την ομάδα μας, πολύ μιζέρια από αρκετούς, δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που κάνει η ομάδα και στο πρώτο γύρο έπαιξε και πολύ ωραίο μπάσκετ . Δεν μπορούμε να ζητάμε μέσα στη χρονιά και κάθε εβδομάδα να αλλάξει όλη την ομάδα, άλλος ζητάει γκαρντ, άλλος τριάρι, άλλος σέντερ, άλλος τεσσάρι, δεν γίνετε έτσι, δεν φτιάχνονται έτσι οι ομάδες πρέπει να υπάρχει και χημεία, το έχουμε πάει στο άλλο άκρο. Προφανώς κάποιοι παίκτες δεν παίζουν καλά όλοι το βλέπουμε, τώρα είναι δύσκολο να βρεις παίκτη καλό οικονομικό και να τον βάλεις τώρα που κάθε εβδομάδα παίζουμε τελικό , οι ελληνικές ομάδες έχουν πέσει στη 2ο γκρούπ δυναμικότητας της ευρωλίγκας, για να πεις ότι θα πάμε να πάρουμε το Ντεκ . Για μένα το καλύτερο είναι να εμπιστευτεί περισσότερο τον έισι ο κόουτς.

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tarp7 την Παρ Φεβ 11, 2022 6:13 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 6:11 am

Επισης, προς τους ιδιοκτητες παλι, ειστε εκατομμυριουχοι, καντε κατι για το αισχος με τα ορια χωρητικοτητας. Απειληστε την κυβερνηση, καντε deal κατω απ το τραπεζι, συννενοηθειτε με την ΠΑΕ, ειναι τραγελαφικο η Ελλαδα να μην εχει κοσμο και οι αλλες χωρες να εχουν κανονικα.
[/quote]
Ευτυχώς οι πρόεδροι δεν είναι αυτοί της νοοτροπίας, μη κόψουμε και το μπάσκετ, μας φτάνει η κολομβία του ποδοσφαίρου

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 7:02 am

Καιρό είχε να μας ακούσει η γειτονιά έγινε χθες στο τρίποντο!!
Η ομάδα επέστρεψε αλλά δεν πρέπει να υπάρξει εφησυχασμός γιατί η διαφορά μας είναι 2 νίκες μόνο (έχουμε και 1 παιχνίδι λιγότερο) και χάνουμε στην ισοβαθμία, οπότε με την Εφές δεν ξεμπερδέψαμε ακόμα.
Αρμάνι, Μπάγερν, Ζενίτ, τα επόμενα 3 ματς και θέλουμε οπωσδήποτε νίκη με την Μπάγερν για να μην μας απειλήσουν ξανά (θα έχουμε διαφορά 4 νικών ουσιαστικά) και δεν είναι ζωής και θανάτου αλλά μια νίκη με την Ζενίτ, ιδανικά με πάνω από 6 πόντους για να εδραιώνουμε και μια καλή θέση.
Στα του ματς έστω και με το κλειστό ροτέιτον καλά παίξαμε, είχαμε 2 παίκτες βέβαια που έπαιξαν 37 και 38 λεπτά και άλλους 2 που έπαιξαν κοντά στα 30 αλλά και η Εφές με το μεγαλύτερο βάθος είχε τον Λάρκιν να παίζει 35 λεπτά περίπου και τον Μίσιτς 38, είχε τον Μόερμαν να παίζει κοντά στα 30 και ενώ ο Σίμον είχε προλάβει να παίξει 17 λεπτά πριν αποβληθεί.

Πάντως τόσο κλειστό ροτέιτον δεν βγαίνει ή θα πρέπει να γίνει μεταγραφή ή να ενεργοποιηθεί ξανά ο Ζαν Σαρλ να δίνει ανάσες στο 4 και στο 5, 10-12 λεπτά. Δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν πήρε ούτε 1 λεπτό, τόσο πολύ έχει χάσει την εμπιστοσύνη του Μπαρτζώκα, θα πίστευα ότι είχε κάποιο πρόβλημα με τραυματισμό αν με τον Άρη δεν είχε παίξει 32 λεπτά.
Για τον Ντόρσεϋ να πω ότι στο τέλος εκτός από τα σουτ που έκανε (και τα λάθη που έκανε) έπαιξε και εξαιρετική άμυνα, γενικά μπορεί να παίξει πολύ καλή άμυνα όταν έχει όρεξη.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 7:38 am


Ο μπακλαβάς μας έσωσε

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 9:00 am

tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 11, 2022 7:38 am
Ο μπακλαβάς μας έσωσε
Στις ηλίθιες ερωτήσεις απαντάς με χιούμορ, ωραίος ο Αταμάν. :D
BillyPao έγραψε:
Πέμ Φεβ 10, 2022 10:05 pm

Όχι φίλε μου, το υλικό του Ολυμπιακού δεν είναι για 4άδα ούτε το δικό μας για το ρεκόρ που έχουμε. Απλά ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει 2-3 παιχνίδια στο τέλος, ενώ εμείς έχουμε χάσει 3-4 στο τέλος.
Το να κερδίζεις ή να χάνεις παιχνίδια στο τέλος δεν είναι μόνο τύχη, είναι και ένδειξη του χαρακτήρα και των ικανοτήτων της ομάδας. Ο Παναθηναϊκός φέτος έχει καταφέρει να χάσει όλα τα παιχνίδια που κρίθηκαν στο καλάθι, 5 το σύνολο (Εφές, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν, Ουνίκς, Μπασκόνια), Ο Ολυμπιακός από τα ματς που έχουν κριθεί στο καλάθι έχει χάσει 1 (Μπαρτσελόνα) και έχει κερδίσει 3 (Φενέρ, Ουνίκς, Εφές) τα 2 στην παράταση, Ο παράγοντας τύχη έχει να κάνει με την πιθανότητα και μόνο να μπει το καλάθι σε ένα σουτ, όμως η ικανότητα να φτάσεις ως το τέλος και να καταφέρεις να πάρεις ένα σουτ με καλές προϋποθέσεις, να βάλεις ένα δύσκολο καλάθι είναι θέμα ικανοτήτων, μαχητικότητας, πίστης. Αυτά νομίζω, λείπουν από τον φετινό Παναθηναϊκό και τα έχει ο φετινός Ολυμπιακός.
Από άποψη υλικού συμφωνώ, υπάρχουν σίγουρα ομάδες με καλύτερο υλικό από τον Ολυμπιακό, όμως η διαχείριση είναι επίσης σημαντική. Δεν γίναμε άλλωστε φαβορί για την τετράδα θεωρώ, αλλά έχουμε εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την είσοδο στην 8άδα.

1
1 Εικόνα
nicksoti

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 03, 2022 6:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 10:18 am

tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 11, 2022 7:38 am

Ο μπακλαβάς μας έσωσε
Κομπλεξικές ερωτήσεις που δεν έχουν καν απάντηση για τον Σλούκα στον προπονητή της Εφες... να ήταν της Φενερ να πεις άντε. Πιο πολύ πικάρισμα.
Δυστυχώς το επιπεδο του press στα παιχνίδια μας είναι χαμηλό. Οι ερωτήσεις δεν προσφέρουν απολύτως καμία πληροφορία στο κοινό. Ακόμα και στον Μπαρτζώκα που γενικά σέβεται τη διαδικασία και κάνει πάντα μια στοιχειώση ανάλυση του παιχνιδιού και της ομάδας.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Φεβ 11, 2022 2:37 pm

Όντως τρομακτικά ηλίθια η ερώτηση. Βέβαια ευτυχώς που έγινε για να απαντήσει αναλόγως ο συμπεθέστατος Αταμάν και να γελάσουμε. Αλλά πρέπει να είναι τελείως στόκος ένας άνθρωπος για να σκεφτεί αυτή τη μπούρδα και να την ξεστομίσει ώς ερώτηση.

Εγώ βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα την απάντηση του Σλούκα σε μία άλλη ερώτηση: μετά το τέλος του παιχνιδιού και την καθιερωμένη συνέντευξη του mvp στην Δώρα Παντέλη ρωτήθηκε αν αυτό το καλάθι αποτελεί απόδειξη ότι αυτός είναι ο ηγέτης του οσφπ μετά τον Σπανούλη. Ότι δλδ πολλοί τον βάφτισαν διάδοχο του Σπανούλη και αν με αυτό το καλάθι αποδυκνείει ότι έχουν δίκιο. Και ο Σλούκας απάντησε ότι είναι καλή ερώτηση αλλά δεν θέλει να απαντήσει κάτι. Μοιάζει και λίγο σαν μπηχτή προς τον κόουτς ή ιδέα μου είναι?

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 2:41 pm


Παρατηρώντας τον αριθμό το προβολών στο Youtube το παιχνίδι της φενερ με τη ρεαλ και του ολυμπιακού με τη εφες ξεπερνούν σε προβολές και από παιχνίδια του ΝΒΑ .

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 11, 2022 2:49 pm

golitog7 έγραψε:
Παρ Φεβ 11, 2022 2:37 pm
Όντως τρομακτικά ηλίθια η ερώτηση. Βέβαια ευτυχώς που έγινε για να απαντήσει αναλόγως ο συμπεθέστατος Αταμάν και να γελάσουμε. Αλλά πρέπει να είναι τελείως στόκος ένας άνθρωπος για να σκεφτεί αυτή τη μπούρδα και να την ξεστομίσει ώς ερώτηση.

Εγώ βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα την απάντηση του Σλούκα σε μία άλλη ερώτηση: μετά το τέλος του παιχνιδιού και την καθιερωμένη συνέντευξη του mvp στην Δώρα Παντέλη ρωτήθηκε αν αυτό το καλάθι αποτελεί απόδειξη ότι αυτός είναι ο ηγέτης του οσφπ μετά τον Σπανούλη. Ότι δλδ πολλοί τον βάφτισαν διάδοχο του Σπανούλη και αν με αυτό το καλάθι αποδυκνείει ότι έχουν δίκιο. Και ο Σλούκας απάντησε ότι είναι καλή ερώτηση αλλά δεν θέλει να απαντήσει κάτι. Μοιάζει και λίγο σαν μπηχτή προς τον κόουτς ή ιδέα μου είναι?
Μάλλον δεν το άκουσες απάντησε: Για το αν είναι ο ηγέτης του Ολυμπιακού: «Η αλήθεια είναι ότι έχω δουλέψει πολύ. Προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι τον χρόνο που μου δίνει ο προπονητής και σήμερα τον αντάμειψα. Όλοι γνωρίζουν τις δυνατότητές μου. Δεν είμαι μόνο εγώ ηγέτης, υπάρχουν πολλοί στην ομάδα». πολύ ωραία δήλωση.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Φεβ 11, 2022 3:00 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 11, 2022 2:49 pm
golitog7 έγραψε:
Παρ Φεβ 11, 2022 2:37 pm
Όντως τρομακτικά ηλίθια η ερώτηση. Βέβαια ευτυχώς που έγινε για να απαντήσει αναλόγως ο συμπεθέστατος Αταμάν και να γελάσουμε. Αλλά πρέπει να είναι τελείως στόκος ένας άνθρωπος για να σκεφτεί αυτή τη μπούρδα και να την ξεστομίσει ώς ερώτηση.

Εγώ βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα την απάντηση του Σλούκα σε μία άλλη ερώτηση: μετά το τέλος του παιχνιδιού και την καθιερωμένη συνέντευξη του mvp στην Δώρα Παντέλη ρωτήθηκε αν αυτό το καλάθι αποτελεί απόδειξη ότι αυτός είναι ο ηγέτης του οσφπ μετά τον Σπανούλη. Ότι δλδ πολλοί τον βάφτισαν διάδοχο του Σπανούλη και αν με αυτό το καλάθι αποδυκνείει ότι έχουν δίκιο. Και ο Σλούκας απάντησε ότι είναι καλή ερώτηση αλλά δεν θέλει να απαντήσει κάτι. Μοιάζει και λίγο σαν μπηχτή προς τον κόουτς ή ιδέα μου είναι?
Μάλλον δεν το άκουσες απάντησε: Για το αν είναι ο ηγέτης του Ολυμπιακού: «Η αλήθεια είναι ότι έχω δουλέψει πολύ. Προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι τον χρόνο που μου δίνει ο προπονητής και σήμερα τον αντάμειψα. Όλοι γνωρίζουν τις δυνατότητές μου. Δεν είμαι μόνο εγώ ηγέτης, υπάρχουν πολλοί στην ομάδα». πολύ ωραία δήλωση.
Σίγουρα? Κάτι έχασα μου φάίνεται, θα το ξανακούσω.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”