EL Game 30, Olympiacos vs Panathinaikos, 21:00

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 12:40 am

Και θα κλείσω με αυτό: Στον περιβόητο αγώνα με την Αλμπα Βερολίνου, τον τελευταίο αγώνα που είχαμε ως προπονητή τον Πεδουλακη, τότε που παίζαμε 2 παρατάσεις με 5 παίκτες χωρίς αλλαγή, ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΚΑΕ, κύριος Κοντός, έλεγε στον sport fm πως δεν γίνεται να παραμείνει ο προπονητής γιατί απαξιώνει το ρόστερ και βάζει σε κίνδυνο παίκτες (περιουσιακά στοιχεία) γιατωπαιχουν τόσα λεπτά.
Ξέχασε τότε να μας πει η κομαντατούρ και για την επίσκεψη στην προπόνηση κάποιου την προηγούμενη όπου "αποφασίστηκε" (quoting Πεδουλάκη) "ποια παιδιά θα παίξουν".

Οφ τόπικ είμαι, αλλά το συγκεκριμένο περιστατικό είναι ένα από τα πολλά που καταδεικνύουν το πρόβλημα της ομάδας, το δάσος κι όχι το δέντρο, το γιατί δεν υπάρχει ελπίδα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 6:28 am

BillyPao έγραψε:
Πέμ Μαρ 17, 2022 8:23 pm
Μακάρι να είχαμε και στην Ελλάδα μια υγιή αθλητική κουλτούρα και νοοτροπία, και όχι αυτήν τη μόνιμη ανθρωποφαγία και ισοπέδωση. Μακάρι να στηρίζαμε τις ομάδες μας πάντα, και όχι μόνο στις νίκες. Βέβαια αυτά είναι αδιανόητα για τον μέσο Έλληνα οπαδό, αλλά τα όνειρα είναι δωρεάν. Δεν έχει άμεση σχέση με τον αγώνα, αλλά ήθελα να το πω. Καλό βράδυ σε όλα τα παιδιά, σε τελική ανάλυση ένα παιχνίδι είναι, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.
Πολύ ωραία τα λες εδώ, αλλά θα περίμενα καλύτερη νοοτροπία κι από σένα όταν κρίνεις ένα παιχνίδι. Θα περίμενα λίγο περισσότερο σεβασμό στη δουλειά των ομάδων και στο άθλημα του μπάσκετ.
Γιατί ατάκες όπως είναι τυχεροί, 1/50 γίνονται αυτά, όλοι με εμάς γίνονται Κάρι δείχνει απαξίωση στον αντίπαλο. Και τα κάνεις σε πάρα πολλά παιχνίδια του Ολυμπιακού.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 777
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 18, 2022 6:31 am

Νομίζω ότι δεν έχουμε αποδώσει και στον Βεζένκοφ τα κρεντιτς που του αναλογούν. Τρομεροί οι Φαλ, Σλούκας, Παπ και Μακκισικ αλλά μόλις ζόρισε το πράγμα και πήγε να γυρίσει σε εφιάλτη ανέλαβε κλασσικά ο Βεζένκοφ πάλι. Έχει εξελιχθεί πραγματικά σε απίστευτη παιχταρα. Βάζει 20αρες για πλάκα πλέον πέρα απ όλες τις αλλες δουλειές που κάνει (άμυνα, ριμπάουντ, κλεψίματα κτλ).

Υγ: το play με τον Σλουκα να πηγαίνει παράλληλα στην base line να βρίσκει τον Μακκισικ στην κίνηση που κόβει από τις 45 μοίρες και ο Μακκισικ να δίνει αστραπιαία no look στον Φαλ είναι απλά έργο τέχνης!

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 6:42 am

Quincy έγραψε:
Πέμ Μαρ 17, 2022 8:41 pm
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Μαρ 17, 2022 8:38 pm
κυνηγάμε το +35,
Δεν βγήκε. Νομίζω θα το αφήσουν τώρα
Καλύτερα, νομίζω δεν θα είχε καμία αξία να κυνηγάμε σαν μανιακοί ένα ρεκόρ από την στιγμή που ο Παναθηναϊκός δεν το πάλευε πλέον.

Ο Μπαρτζώκας έκανε την έκπληξη με τον Λίβιο, ο οποίος επαιξε και 15 λεπτά, ξεκούρασε τους παίκτες και πλην Σλούκα, Παπονικολάου κανείς άλλος δεν έπαιξε πάνω από 20 λεπτά, χρησιμοποίησε και τους 12 παίκτες, ο Λαρεντζάκης πήγε να την δει Κάρυ πάλι με τα 2 τραβηγμένα τρίποντα που πήρε αλλά γενικά είχαμε εξαιρετική πολυφωνία.

Ο Παναθηναϊκός χρειάζεται υπομονή, δεν ήταν ότι δεν είχαν μαχητικότητα αλλά απλώς χθες δεν μπορούσαν, ο αγώνας έγειρε πολύ νωρίς, ακόμα κι έτσι για 3 περιόδους ήταν ανταγωνιστικοί όσο ο Ολυμπιακός δεν ανέβαζε ρυθμούς, είχαν τις απουσίες τους ενώ και ο Σαντ-Ρος δεν ήταν στην καλύτερη φόρμα του .

Κρατάω στα θετικά το καλό κλίμα μεταξύ των 2 ομάδων, το πηγαδάκι και τα γέλια στο τέλος του Σλούκα μαζί με τον Μποχωρίδη και τον Καβαδδά (νομίζω), που δεν είναι και τόσο αυτονόητο στα μέρη μας. Στα αρνητικά κρατάω τα ούγκανα με τις βρισιές.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 7:16 am

Ξεκινάω το ποστ λέγοντας πως πάντα είμαι ανεκτικός όσον αφορα την κριτική απο τον Αύγουστο(και αλλεργικός με τον μηδενισμό εκ προοιμίου),πάντα λέω υπομονή και να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα,και πάντα θα λεω το ίδιο,και γενικά είμαι υπέρ της πίστωσης χρόνου γιατι με το καλήμερα θαύματα δεν γίνονται(αλλά σίγουρα μπορείς να δεις κάποια πράγματα για να κρίνεις έναν παίκτη ή προπονητή).

Για το παιχνίδι χθες, θεωρώ τιμητικό το οτι η διαφορά έμεινε στους 28 πόντους,και ότι το κοντέρ σταμάτησε στους 101. Δεν στέκομαι στο οτι ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλύτερη ομάδα, αυτό είναι πασιφανές εδώ και πολύ καιρό. Η εικόνα των 2 ομάδων είναι το αντικείμενο συζήτησης,οχι το αποτέλεσμα.Απο τη μια μια ομάδα που ήταν απολαυστική και έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ απο το πρωτο λεπτό,μπήκε με συγκέντρωση και συνεχισε ετσι(βεβαια εν μερει βρηκε και τα εκανε ολα αυτα,αλλα για να ειναι τοσο κακος ο Παναθηναικος,τον εκανε και ο Ολυμπιακος με την αποδοση του να ειναι κακος)απο την άλλη ενα συνονθύλευμα παικτών που τριγυρνούσαν σαν χαμένοι μέσα στο παρκέ,χωρίς καμία ψυχραιμία,καθαρό μυαλό,και ηρεμία,κάτι που αρχίζει πρώτα απο τον πάγκο. Δεν περίμενα να πάμε να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό που κυνηγάει την 3ή θέση μεσα στο ΣΕΦ εννοείται,δεν περίμενα καν να το πάμε πόντο πόντο,αλλά μια αξιοπρεπή εμφάνιση,μια αξιοπρεπή απόδοση,με μια ήττα στα όρια των 10-14 πόντων. Χθες ήταν 50 point game που είχε πει και ο μεγάλος.

Ο κόουτς Πρίφτης για άλλο ένα δύσκολο παιχνίδι,κατεβασε εναν περιοδέυων θίασο στο παρκε.Θυμάμαι τον Ζοτς,λιγο να μας ξεφευγε ο αντιπαλος,γινοταν μελιτζανί και εψαχνες τρυπα να κρυφτεις,εσκυβες το κεφαλι,ακουγες το σκ@το,και εμπαινες μεσα να δαγκωσεις σιδερα,και βλέπω φετος τον Πρίφτη σε κάθε ματς που στραβωνει και ο αντιπαλος ξεφευγει,να κοιταει με ενα απλανες βλεμμα,μια απογοητευση που βγαζει ματια,να ανοιγει τα χερια σε ενδειξη απογοητευσης,και να εχει μια σταση σαν αποδοχη παραδοσης στον αντιπαλο,τουλάχιστον αυτό εισπράττω βλέποντας τον ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Ήμουν πολύ υπέρ της πρόσληψης του,και να εχει χρόνο κλπ,αλλά να δουμε και κατι,να δουμε μια βελτιωση αγωνα με τον αγωνα,να δουμε μια προοδο,ενα πλανο,μια φιλοσοφία,κατι. Εμεις μεχρι τωρα δεν εχουμε δει τιποτα,ενα καλό ματς,ακολουθειτε απο 2 άσχημα κοκ.Η ομάδα διανύει εξευτελιστική σεζόν.
-28 στο ΣΕΦ και -19 στο ΟΑΚΑ απο ΟΣΦΠ
-26 απο Μπαρτσελονα
-24 απο ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ και -20 εξω
-19 απο Αρμανι
-33 απο Ερυθρο Αστερα
-23 απο Ρεαλ
Ελαχιστα παιχνιδια στα οποια εχουμε σταθει καλα, η πλειοψηφία είναι δράμα. Δεν έχει υπάρξει άλλη σεζόν στην οποία να αλλάζω κανάλι στην τηλεόραση επειδή δεν μπορώ να βλέπω αυτό πράγμα που παριστάνει τον Παναθηναικο.
Ο Πρίφτης είναι καλός προπονητής,και γνώστης του αθλήματος. Δεν ξέρω αν είναι προπονητης για αυτό το επίπεδο,άλλο Ουνικς,άλλο Παναθηναικος,άλλο Eurocup, άλλο Euroleague. Πραγματικά είμαι εντελως απογοητευμενος απο την ως τωρα παρουσια του,που δεν ειναι και μικρο το δειγμα. Ατυχος σιγουρα με τις περιπτωσεις τραυματισμων και covid, αλλα δεν ειναι δικαιολογια για την γενικη εικονα του Παναθηναικου φετος.Δεν ζηταμε νικες,και 8αδες,αλλα αξιοπρεπη τουλαχιστον παρουσια,μια ομαδα να παλευει καθε ματς και οταν χανει,να χανει δυσκολα. Ελαχιστα το εχουμε δει αυτο.

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 8:59 am


Εδώ που τα λέμε ήταν και λίγο δώρο του Πρίφτη να πάει μόνος του ο Παπ πάνω στο Φαλ. Στην Ευρωλίγκα σχεδόν όλες οι ομάδες τον φαλ τον παίζουν με νταμπλ τιμ, πόσο μάλλον που ο Παπ έχει θέματα στο 1ν1.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4700
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 9:49 am

Όντως ήταν 50 point game, σωστά το λέει ο Άγγελος. Στην διάρκεια του αγώνα σκεφτόμουν πως οι 35 θα έσπαγαν μόνο αν το επέτρεπε ο παναθηναϊκός, αν σταματούσε δηλαδη ακόμα και την στοιχειώδη άμυνα στο 4ο.και ευτυχώς ο ολυμπιακός δεν το κυνήγησε γι; τι θα ξενέρωνα αν έβλεπα τους βασικούς να παίζουν με ένταση όταν ο αντίπαλος το έχει παρατήσει. Καπως κομπλεξικό κατά την γνώμη μου. Στο τέλος μόνο ο Παπανικολάου επαιζε άμυνα και ο σλουκας σούταρε για τους 100. Κυρίως λόγω της εξεδρας.

Το φάουλ του πριφτη για μένα είναι πως έχει την νοοτροπία του "δεν μας βγήκε το παιχνίδι, χάσαμε, πάμε στο επόμενο", και όχι μόνο στο χθεσινό παιχνίδι που φάνηκε από την συνέντευξη του ημιχρόνου πως το παράτησε. Οκ κάποιες φορές δεν θα καταφέρει να πείσει τους παικτες του, αλλά αναρωτιέμαι αν σε παιχνιδια σαν αυτό έστω το προσπαθεί. Αυτό δεν εχει να κάνει με την ποιότητα της ομάδας, αλλά την διάθεση και την μαχητικότητα. Κασελακης παπαγιαννης μποχωριδης και Καββαδας προσπαθησαν. Οκαρο Σαντ Ρος ήταν σαν να μην επαιζαν.

Non factor ο Ντορσευ. Εκνευρίστηκε με τον μποχωριδη και δεν μπήκε ποτέ στον αγώνα. Το μόνο που έκανε σωστά ο παναθηναϊκός ήταν αυτό.

Η garbage time δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα σε παιδιά όπως ο χουγκαζ και ο ματζουκας. Δεν λέω πως κακώς μπήκαν, αλλά ότι αυτό δεν θεωρείται αγωνιστικός χρόνος συμμετοχής όταν το αποτέλεσμα έχει κριθεί και όλοι πετάνε αετό

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Μαρ 18, 2022 10:23 am

RipCity έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 6:28 am
BillyPao έγραψε:
Πέμ Μαρ 17, 2022 8:23 pm
Μακάρι να είχαμε και στην Ελλάδα μια υγιή αθλητική κουλτούρα και νοοτροπία, και όχι αυτήν τη μόνιμη ανθρωποφαγία και ισοπέδωση. Μακάρι να στηρίζαμε τις ομάδες μας πάντα, και όχι μόνο στις νίκες. Βέβαια αυτά είναι αδιανόητα για τον μέσο Έλληνα οπαδό, αλλά τα όνειρα είναι δωρεάν. Δεν έχει άμεση σχέση με τον αγώνα, αλλά ήθελα να το πω. Καλό βράδυ σε όλα τα παιδιά, σε τελική ανάλυση ένα παιχνίδι είναι, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.
Πολύ ωραία τα λες εδώ, αλλά θα περίμενα καλύτερη νοοτροπία κι από σένα όταν κρίνεις ένα παιχνίδι. Θα περίμενα λίγο περισσότερο σεβασμό στη δουλειά των ομάδων και στο άθλημα του μπάσκετ.
Γιατί ατάκες όπως είναι τυχεροί, 1/50 γίνονται αυτά, όλοι με εμάς γίνονται Κάρι δείχνει απαξίωση στον αντίπαλο. Και τα κάνεις σε πάρα πολλά παιχνίδια του Ολυμπιακού.
Είπα ότι ήσασταν το αουτσάιντερ, όταν κατακτήσατε την Ευρωλίγκα το 2012, και ότι σπάνια ένα παιχνίδι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού τελειώνει με τόσο μεγάλη διαφορά υπέρ μίας εκ των ομάδων. Δε νομίζω ότι αυτές οι 2 προτάσεις είναι ψέμα ή δείχνουν απαξίωση. Αν δε σεβόμουνα τις ομάδες, θα απαξίωνα και θα μείωνα και την ομάδα μου, θα χαρακτήριζα παίκτες και προπονητές. Δε νομίζω ότι τα περισσότερα ποστ μου έχουν τέτοιο περιεχόμενο. Καλή σου μέρα.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 10:40 am

Quincy έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 9:49 am
Όντως ήταν 50 point game, σωστά το λέει ο Άγγελος. Στην διάρκεια του αγώνα σκεφτόμουν πως οι 35 θα έσπαγαν μόνο αν το επέτρεπε ο παναθηναϊκός, αν σταματούσε δηλαδη ακόμα και την στοιχειώδη άμυνα στο 4ο.και ευτυχώς ο ολυμπιακός δεν το κυνήγησε γι; τι θα ξενέρωνα αν έβλεπα τους βασικούς να παίζουν με ένταση όταν ο αντίπαλος το έχει παρατήσει. Καπως κομπλεξικό κατά την γνώμη μου. Στο τέλος μόνο ο Παπανικολάου επαιζε άμυνα και ο σλουκας σούταρε για τους 100. Κυρίως λόγω της εξεδρας.

Το φάουλ του πριφτη για μένα είναι πως έχει την νοοτροπία του "δεν μας βγήκε το παιχνίδι, χάσαμε, πάμε στο επόμενο", και όχι μόνο στο χθεσινό παιχνίδι που φάνηκε από την συνέντευξη του ημιχρόνου πως το παράτησε. Οκ κάποιες φορές δεν θα καταφέρει να πείσει τους παικτες του, αλλά αναρωτιέμαι αν σε παιχνιδια σαν αυτό έστω το προσπαθεί. Αυτό δεν εχει να κάνει με την ποιότητα της ομάδας, αλλά την διάθεση και την μαχητικότητα. Κασελακης παπαγιαννης μποχωριδης και Καββαδας προσπαθησαν. Οκαρο Σαντ Ρος ήταν σαν να μην επαιζαν.

Non factor ο Ντορσευ. Εκνευρίστηκε με τον μποχωριδη και δεν μπήκε ποτέ στον αγώνα. Το μόνο που έκανε σωστά ο παναθηναϊκός ήταν αυτό.

Η garbage time δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα σε παιδιά όπως ο χουγκαζ και ο ματζουκας. Δεν λέω πως κακώς μπήκαν, αλλά ότι αυτό δεν θεωρείται αγωνιστικός χρόνος συμμετοχής όταν το αποτέλεσμα έχει κριθεί και όλοι πετάνε αετό
Μόνο οι Έλληνες καταλάβαιναν το +35 που φώναζε η εξέδρα και η αλήθεια είναι ότι προσπάθησαν. Για τον Πρίφτη τα λόγια περιττεύουν, δήλωση μετά τον αγώνα:

Ο τρόπος που μπήκαμε στο παρκέ στο 1ο δεκάλεπτο ήταν απαράδεκτος. Αν και προσπαθήσαμε στα υπόλοιπα δεκάλεπτα και υπήρξε ισορροπία στο σκορ, αυτή η εμφάνιση στην 1η περίοδο ήταν τόσο κακή, που δεν μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο στο ματς

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4700
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 10:42 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:23 am
RipCity έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 6:28 am


Πολύ ωραία τα λες εδώ, αλλά θα περίμενα καλύτερη νοοτροπία κι από σένα όταν κρίνεις ένα παιχνίδι. Θα περίμενα λίγο περισσότερο σεβασμό στη δουλειά των ομάδων και στο άθλημα του μπάσκετ.
Γιατί ατάκες όπως είναι τυχεροί, 1/50 γίνονται αυτά, όλοι με εμάς γίνονται Κάρι δείχνει απαξίωση στον αντίπαλο. Και τα κάνεις σε πάρα πολλά παιχνίδια του Ολυμπιακού.
Είπα ότι ήσασταν το αουτσάιντερ, όταν κατακτήσατε την Ευρωλίγκα το 2012, και ότι σπάνια ένα παιχνίδι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού τελειώνει με τόσο μεγάλη διαφορά υπέρ μίας εκ των ομάδων. Δε νομίζω ότι αυτές οι 2 προτάσεις είναι ψέμα ή δείχνουν απαξίωση. Αν δε σεβόμουνα τις ομάδες, θα απαξίωνα και θα μείωνα και την ομάδα μου, θα χαρακτήριζα παίκτες και προπονητές. Δε νομίζω ότι τα περισσότερα ποστ μου έχουν τέτοιο περιεχόμενο. Καλή σου μέρα.

Το 12 γινεται μια στις 100,λογικα και παραπάνω. Το να κερδίσει ο ολυμπιακός τον παναθηναϊκό του 22 με 20+ δεν είναι ίδια περίπτωση. Ειδικά χωρίς τον παπά Πέτρου η διαφορά ποιότητας είναι πολύ μεγάλη

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Μαρ 18, 2022 10:53 am

Quincy έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:42 am
BillyPao έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:23 am


Είπα ότι ήσασταν το αουτσάιντερ, όταν κατακτήσατε την Ευρωλίγκα το 2012, και ότι σπάνια ένα παιχνίδι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού τελειώνει με τόσο μεγάλη διαφορά υπέρ μίας εκ των ομάδων. Δε νομίζω ότι αυτές οι 2 προτάσεις είναι ψέμα ή δείχνουν απαξίωση. Αν δε σεβόμουνα τις ομάδες, θα απαξίωνα και θα μείωνα και την ομάδα μου, θα χαρακτήριζα παίκτες και προπονητές. Δε νομίζω ότι τα περισσότερα ποστ μου έχουν τέτοιο περιεχόμενο. Καλή σου μέρα.

Το 12 γινεται μια στις 100,λογικα και παραπάνω. Το να κερδίσει ο ολυμπιακός τον παναθηναϊκό του 22 με 20+ δεν είναι ίδια περίπτωση. Ειδικά χωρίς τον παπά Πέτρου η διαφορά ποιότητας είναι πολύ μεγάλη
Αναφέρομαι στη διαφορά του πλήρη Ολυμπιακού από τον πλήρη Παναθηναϊκό, με Γιόβιτς και Παπαπέτρου υγιείς. Για αυτό και αναφέρομαι πάντα σε αυτές τις απουσίες, επειδή είναι σημαντικές για μια ομάδα που δεν έχει το δικό σας βάθος πάγκου.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4700
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 11:00 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:53 am
Quincy έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:42 am



Το 12 γινεται μια στις 100,λογικα και παραπάνω. Το να κερδίσει ο ολυμπιακός τον παναθηναϊκό του 22 με 20+ δεν είναι ίδια περίπτωση. Ειδικά χωρίς τον παπά Πέτρου η διαφορά ποιότητας είναι πολύ μεγάλη
Αναφέρομαι στη διαφορά του πλήρη Ολυμπιακού από τον πλήρη Παναθηναϊκό, με Γιόβιτς και Παπαπέτρου υγιείς. Για αυτό και αναφέρομαι πάντα σε αυτές τις απουσίες, επειδή είναι σημαντικές για μια ομάδα που δεν έχει το δικό σας βάθος πάγκου.
.

Ακόμα και πλήρης ο παναθηναϊκός στερείται ταλέντου.
Τον Γιοβιτς δεν τον αναφέρω γιατί είναι ανέτοιμος στην καλύτερη. Όπως έγραψα και παραπάνω για να δεχτεί μια ομάδα 30 σε αυτό το επίπεδο πρέπει να παρατήσει το παιχνίδι.

Αν ξαναπσιζαν χτες 50 φορές δεν νομίζω πως μόνο η μία θα πήγαινε π;άνω από 20.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Μαρ 18, 2022 11:09 am

Quincy έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 11:00 am
BillyPao έγραψε:
Παρ Μαρ 18, 2022 10:53 am


Αναφέρομαι στη διαφορά του πλήρη Ολυμπιακού από τον πλήρη Παναθηναϊκό, με Γιόβιτς και Παπαπέτρου υγιείς. Για αυτό και αναφέρομαι πάντα σε αυτές τις απουσίες, επειδή είναι σημαντικές για μια ομάδα που δεν έχει το δικό σας βάθος πάγκου.
.

Ακόμα και πλήρης ο παναθηναϊκός στερείται ταλέντου.
Τον Γιοβιτς δεν τον αναφέρω γιατί είναι ανέτοιμος στην καλύτερη. Όπως έγραψα και παραπάνω για να δεχτεί μια ομάδα 30 σε αυτό το επίπεδο πρέπει να παρατήσει το παιχνίδι.

Αν ξαναπσιζαν χτες 50 φορές δεν νομίζω πως μόνο η μία θα πήγαινε π;άνω από 20.
Ναι, αν έπαιζαν ξανά 50 φορές, πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα κέρδιζε 5-10 φορές με μεγάλη διαφορά, νομίζω ότι είναι ένας ρεαλιστικός αριθμός. Τον Γιόβιτς τον θεωρώ απουσία, γιατί τουλάχιστον θα μπορούσε να κατεβάσει την μπάλα με ασφάλεια. Και ο καλός Παπαπέτρου μπορεί να προσφέρει πράγματα, αν και φέτος είναι μέτριος. Εδώ που τα λέμε, αναρωτιέμαι πότε θα γυρίσει.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 11:39 am

Αν ο Πριφτης ενδιαφέρεται πραγματικά για τους νέους παιχτες και δεν τους πεταξε χθες στο παρκέ μονο και μόνο για να τραβηξει στον πάγκο κι ετσι να διασώσει το προφιλ των "πριμαντονων" (συγγνωμη για την λέξη), τοτε με την επιστροφή Παπαπετρου πρέπει να καθιερώσει μονιμα τον Παπι στο 4 οπου ειναι και η φυσική του θέση και στο 3 να παει στην Ελλάδα με βασικο τον Μαντζουκα και πρωτη αλλαγη αυτων των δυο να ειναι ο Χουγκαζ.

Δεν κατάλαβα γιατι να παίζει ο Εβανς, ο Οκαρο ή ακομα και ο συμπαθής Κασελάκης που ομως πλεον ειναι 32, δεν εχει και ολο το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ μπροστά του.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 18, 2022 11:45 am

Ο Παπαπέτρου τι έχει και λείπει τόσο καιρό;

Τον Γιόβιτς δε θα τον έβαζα στις σημαντικές απουσίες, δεδομένου ότι δεν έχει υπάρξει ποτέ "καλός Γιόβιτς" για τον Παναθηναϊκό. Δεν έχει κάνει καν εμφάνιση σαν τη χθεσινή του Μποχωρίδη όσο έχει προλάβει να παίξει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”