Euroleague Day 32 : LDLC Asvel vs Olympiacos Piraeus

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 26, 2022 7:35 am

Σήμερα πάντως φάνηκε στο τέλος ότι ήταν θέμσ διάθεσης και ενέργειας, είχε τόσες απουσίες η Βιλερμπάν που δεν μπορούσε και παρ' ΄λα αυτά οι νεαροί τη ο 20χρονος Στράντζελ και ο 18χρονος Ρισασέ (που είναι γιος του παλιού μας παίκτη όπως έχει αναφερθεί και παλιότερα).
Θα ήθελα να δω την ομάδα να το καθαρίζει από νωρίς, όπως και να κερδίσει την Τρίτη την Μονακό αλλά από την άλλη βλέπουμε και άλλες ομάδες τώρα στο τέλος να ρίχνουν στροφές, εμείς που δεν έχουμε και το τρομερό βάθος καπού είναι φυσιολογικό.
1 παιχνίδι έμεινε στο ΣΕΦ που το στάδιο μπορεί να είναι 100% πλήρες και η φετινή ομάδα αξίζει ένα sold out και ένα καυτό γήπεδο νομίζω με έναν "εμπορικό" αντίπαλο, την πρώτη Μπάρτσα.
Αντίπαλο θα αργήσουμε μάλλον να μάθουμε, Εφές, Μακάμπι, Αρμάνι έχουν παιχνίδια από αναβολή αργότερα από το δικό μας, δεν νομίζω η Εφές να μπει στην διαδικασία να επιλέξει αντίπαλο,
Εγώ με όλα τα σκαμπανεβάσματα της ομάδας και των παικτών είμαι ευχαριστημένος (και κάτι παραπάνω) φέτος, παίξαμε ωραία, πετύχαμε μεγάλες νίκες, γκρινιάξαμε και εν τέλει πετύχαμε το πλεονέκτημα και πλέον θα παλέψουμε για το Φ4 και ας είναι όποιος θέλει ο αντίπαλος.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 26, 2022 8:01 am

Conan1982 έγραψε:
Σάβ Μαρ 26, 2022 7:35 am
Σήμερα πάντως φάνηκε στο τέλος ότι ήταν θέμσ διάθεσης και ενέργειας, είχε τόσες απουσίες η Βιλερμπάν που δεν μπορούσε και παρ' ΄λα αυτά οι νεαροί τη ο 20χρονος Στράντζελ και ο 18χρονος Ρισασέ (που είναι γιος του παλιού μας παίκτη όπως έχει αναφερθεί και παλιότερα).
Θα ήθελα να δω την ομάδα να το καθαρίζει από νωρίς, όπως και να κερδίσει την Τρίτη την Μονακό αλλά από την άλλη βλέπουμε και άλλες ομάδες τώρα στο τέλος να ρίχνουν στροφές, εμείς που δεν έχουμε και το τρομερό βάθος καπού είναι φυσιολογικό.
1 παιχνίδι έμεινε στο ΣΕΦ που το στάδιο μπορεί να είναι 100% πλήρες και η φετινή ομάδα αξίζει ένα sold out και ένα καυτό γήπεδο νομίζω με έναν "εμπορικό" αντίπαλο, την πρώτη Μπάρτσα.
Αντίπαλο θα αργήσουμε μάλλον να μάθουμε, Εφές, Μακάμπι, Αρμάνι έχουν παιχνίδια από αναβολή αργότερα από το δικό μας, δεν νομίζω η Εφές να μπει στην διαδικασία να επιλέξει αντίπαλο,
Εγώ με όλα τα σκαμπανεβάσματα της ομάδας και των παικτών είμαι ευχαριστημένος (και κάτι παραπάνω) φέτος, παίξαμε ωραία, πετύχαμε μεγάλες νίκες, γκρινιάξαμε και εν τέλει πετύχαμε το πλεονέκτημα και πλέον θα παλέψουμε για το Φ4 και ας είναι όποιος θέλει ο αντίπαλος.
Ο μακίσικ έχει συμβόλαιο και για του χρόνου. Στη περιφέρεια μόνο το ντόρσευ αν φύγει υπάρχει περιθώριο να πάρουμε

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 26, 2022 8:06 am

tarp7 έγραψε:
Σάβ Μαρ 26, 2022 8:01 am
χει συμβόλαιο και για του χρόνου. Στη περιφέρεια μόνο το ντόρσευ αν φύγει υπάρχει περιθώριο να πάρουμε
Δεν είναι άραγε τα κλασικά 1+1 που κάνουμε;

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 26, 2022 10:42 am

οχι, δωσαμε πρωτη φορα φετος μεγαλυτερα συμβολαια του ενος ετους μετα απο χρονια σε ξενους (Μακισσικ-Ουοκαπ-Φαλ) και σωστα.

Ληγουν τα συμβολαια των Ντορσευ-Πριντεζη-Εισι(εχουμε οψιον)-Μαρτιν-Λιβιο.

1
1 Εικόνα
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 26, 2022 11:18 am

Οπως ειπε ο Παπ μετα το παιχνιδι, στην αρχη της χρονιας αν μας ελεγαν οτι θα βγουμε 8οι, τουμπες θα καναμε :D

Η ομαδα πηγε καλυτερα και απο οτι πιστευαν οι πιο αισιοδοξοι.

Πως γινεται καθε φορα να εχουμε τους χειροτερους παικτες, αλλα να εχουμε καλυτερα αποτελεσματα , ειναι ενα κλασικο μεταφυσικο Ολυμπιακο ερωτημα :D

Το γεγονος ειναι οτι για αλλη μια φορα, καταφεραμε να παιξουμε πολυ καλυτερα απο οτι θα περιμενε κανεις με το μπατζετ μας και να προσπερασουμε ομαδες που στη θεωρια εχουν πιο ποιοτικο και ακριβο ροστερ.

Μεγαλο μπραβο σε παικτες και προπονητικο τημ :obey:

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”