Euroleague Day 33, Olympiacos vs Barcelona 21:00

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Απρ 01, 2022 10:07 pm

Quincy έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 10:05 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 9:59 pm


Είναι αλήθεια ότι ξεφεύγω κάποιες φορές, το δέχομαι. Δυστυχώς η κατάσταση της ομάδας που υποστηρίζω, δε βοηθά. Πάντως το ''overachievers'' για τον Ολυμπιακό το εννοώ, δεν το λέω ειρωνικά.

Όχι δεν είναι ειρωνικό, η αλήθεια είναι. Ούτε ο τσουκαλάς δεν θα έβαζε τον Ολυμπιακό τρίτο στο ξεκίνημα της χρονιάς.

Ξεπέρασε τον εαυτό της η ομάδα
Το ίδιο λέμε, τερματίσατε ψηλότερα από το αναμενόμενο.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 10:13 pm

Μπίλη, η κατάσταση της ομάδας σου βρε συ, δεν έχει τίποτε να κάνει με το να υποτιμάς την προσπάθεια του "αιωνίου". Και στο λέει άνθρωπος που στα ίσα λέει (χρόνια, εδώ μέσα) ότι όταν παίζει ο Παναθηναϊκός, είναι με τον αντίπαλό του. Κάτι που θεωρώ ότι συμβαίνει σε παραπάνω από τους μισούς από τους φίλους των 2 "αιωνίων".

Άλλο όμως το είσαι με τον αντίπαλο κι άλλο πράγμα η υπονόμευση του άλλου.

Επιπλέον, εμείς οι Ολυμπιακοί προερχόμαστε από μια ταλαιπωρία που εσείς δεν την έχετε βιώσει (τουλάχιστον όχι ακόμα, αν και δε σας το εύχομαι- τουναντίον) και παρόλα αυτά, τα 2-3 χρόνια με τα "κιλοτάκια" και τα "αντίο, αντίο εκεί στη Α2" και τις κακές ως κάκιστες χρονιές στην Ευρωλίγκα δεν είδα ούτε ένα ποστ- πόσο μάλλον στη συστηματική βάση που εσύ ποστάρεις- Ολυμπιακού στις θεματικές του Παναθηναϊκού που να προσπαθεί να υποτιμήσει την προσπάθεια του "αιωνίου".

Ξέρεις τι νομίζω; Ότι λίγο λιγότερο χουπφέλας και γκαζέτα θα σου έκανε καλό. Κυκλοφορεί τόση τοξικότητα/μισαλλοδοξία εκεί πέρα που δεν μπορώ να διαβάζω πάνω από μισό λεπτό κι αυτό στην εξαίρεση της εξαίρεσης.
Κι είσαι καλό παιδί και με αντίληψη κιόλας και γι' αυτό στα λέω, αλλιώς δεν θα καθόμουν να σου γράψω.


Ξαναγυρνώντας στον αποψινό αγώνα και σε όλη τη φετινή πορεία, εντύπωση κάνει ότι σπανίως στον Ολυμπιακό θα πετύχεις (ατομική) σταστιστική που να βγάζει μάτια. Τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, καθώς όλα γίνονται μέσα από την ομαδική δουλειά. :bball:

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Quincy έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 10:05 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 9:59 pm


Είναι αλήθεια ότι ξεφεύγω κάποιες φορές, το δέχομαι. Δυστυχώς η κατάσταση της ομάδας που υποστηρίζω, δε βοηθά. Πάντως το ''overachievers'' για τον Ολυμπιακό το εννοώ, δεν το λέω ειρωνικά.

Όχι δεν είναι ειρωνικό, η αλήθεια είναι. Ούτε ο τσουκαλάς δεν θα έβαζε τον Ολυμπιακό τρίτο στο ξεκίνημα της χρονιάς.

Ξεπέρασε τον εαυτό της η ομάδα
Σιγα μην ξερει ο καθε Τσουκαλας τι ειναι το overachievers :roofl:
Και ξαναλεω δεν υπαρχει μονο κοκκινος Τσουκαλας, βγαινει σε πολλα χρωματα το συνολακι.

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hipster την Παρ Απρ 01, 2022 10:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Volunteer έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 9:35 pm
Crash95 έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 9:03 pm
το μεγαλύτερο κέρδος αυτό που λες από τη σημερινή μας νίκη
Εδώ έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα σκεφτούν και οι πρωταθλητές της Εφές που διεκδικούν με τις περισσότερες πιθανότητες την πέμπτη θέση. Θα προτιμήσουν την πιο σοφτ Αρμάνι (κατά πάσα πιθανότητα τέταρτη) στα πλέι-οφ και στη συνέχεια έναν ημιτελικό απέναντι στο μεγάλο φαβορί ή θα ρίξουν ταχύτητα για να ρισκάρουν μια τιτανομαχία με τον Ολυμπιακό στο απόρθητο κάστρο του ΣΕΦ (η ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα είναι ουσιαστικά ως μη γενόμενη αν δούμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε) και αν προκριθούν να αποφύγουν την αρμάδα του Σάρας; :cool:
νομίζω όταν έχεις μειονέκτημα στα πλέι οφ δεν κοιτάς με ποιον θα πέσεις Φ4 αν περάσεις, Περισσότερο κοιτάς ποιος είναι πιο βατός να του σπάσεις την έδρα. Και μεις αν είμασταν 5οι,6οι,7οι δεν θα κοιτούσαμε αν παίξουμε ημιτελικό με Μπάρτσα, αλλά εφόσον τώρα είχαμε κλείσει τη τετράδα γιατι να μην φτιάξουμε λίγο το δρόμο μας αφού μπορούσαμε και 3η θέση

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Απρ 01, 2022 10:40 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 10:13 pm
Μπίλη, η κατάσταση της ομάδας σου βρε συ, δεν έχει τίποτε να κάνει με το να υποτιμάς την προσπάθεια του "αιωνίου". Και στο λέει άνθρωπος που στα ίσα λέει (χρόνια, εδώ μέσα) ότι όταν παίζει ο Παναθηναϊκός, είναι με τον αντίπαλό του. Κάτι που θεωρώ ότι συμβαίνει σε παραπάνω από τους μισούς από τους φίλους των 2 "αιωνίων".

Άλλο όμως το είσαι με τον αντίπαλο κι άλλο πράγμα η υπονόμευση του άλλου.

Επιπλέον, εμείς οι Ολυμπιακοί προερχόμαστε από μια ταλαιπωρία που εσείς δεν την έχετε βιώσει (τουλάχιστον όχι ακόμα, αν και δε σας το εύχομαι- τουναντίον) και παρόλα αυτά, τα 2-3 χρόνια με τα "κιλοτάκια" και τα "αντίο, αντίο εκεί στη Α2" και τις κακές ως κάκιστες χρονιές στην Ευρωλίγκα δεν είδα ούτε ένα ποστ- πόσο μάλλον στη συστηματική βάση που εσύ ποστάρεις- Ολυμπιακού στις θεματικές του Παναθηναϊκού που να προσπαθεί να υποτιμήσει την προσπάθεια του "αιωνίου".

Ξέρεις τι νομίζω; Ότι λίγο λιγότερο χουπφέλας και γκαζέτα θα σου έκανε καλό. Κυκλοφορεί τόση τοξικότητα/μισαλλοδοξία εκεί πέρα που δεν μπορώ να διαβάζω πάνω από μισό λεπτό κι αυτό στην εξαίρεση της εξαίρεσης.
Κι είσαι καλό παιδί και με αντίληψη κιόλας και γι' αυτό στα λέω, αλλιώς δεν θα καθόμουν να σου γράψω.


Ξαναγυρνώντας στον αποψινό αγώνα και σε όλη τη φετινή πορεία, εντύπωση κάνει ότι σπανίως στον Ολυμπιακό θα πετύχεις σταστιστική που να βγάζει μάτια. Τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, καθώς όλα γίνονται μέσα από την ομαδική δουλειά. :bball:
Εκτιμώ αυτά που γράφεις, και ξέρω ότι το κάνεις από ειλικρινές ενδιαφέρον. Εσείς έχετε διοίκηση και ιδιοκτήτες (με τα θετικά και τα αρνητικά τους) που στηρίζουν και χρηματοδοτούν την ομάδα, ενώ εμείς όχι. Υπό αυτή την έννοια, θεωρώ ότι είμαστε σε πιο δύσκολη θέση από ότι εσείς την προηγούμενη 2ετία. Για το Gazzetta συμφωνώ, ωστόσο στο Hoopfellas υπάρχουν κάποιοι σχολιαστές με επίπεδο και γνώσεις, οπότε το επισκέπτομαι συχνά (και γράφω και ο ίδιος). Για το γεγονός ότι δεν υπάρχουν ποστ Ολυμπιακών που να υποτιμούν την προσπάθεια της ομάδας μου, νομίζω ότι ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό η εικόνα της. Αν ήμασταν πιο δυνατοί, δε νομίζω ότι θα συνέβαινε το ίδιο ή τουλάχιστον δε θα συνέβαινε στον ίδιο βαθμό. Αυτά προς το παρόν, γιατί δεν το έχω και πολύ με τα μακροσκελή ποστ. Καλό σου βράδυ, τα λέμε σύντομα.

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 10:55 pm

Να γράψω και εγώ μετά απο τέτοια νίκη και αφού έβγαλα την σκυλίτσα μου βόλτα 😁

Συγκλονιστικός Ολυμπιακός που έπαιζε χωρίς τους 2 ακρογωνιαιους λίθους του,Σλουκα και Φαλ. Σχεδόν σε ολα τα ματσαρισματα οι παίκτες μας ήταν ποιο κοντοί απο των αντίστοιχων της Barca. Χάσαμε τα Rebound αλλά κερδίσαμε λόγω Ολυμπιακής μαγκιάς που μεταφράζεται σε Πάθος! Ακόμα και ο Λουτζης που δεν επερνε φάσεις επιθετικά αμυντικά στεκόταν άψογα. Μακισαρος ολα τα λεφτά ,έχει φορμαριστεί στο καλύτερο σημείο της σεζόν.Βεζε κλασσικά τα δικά του. Πανανικολάου από τα καλύτερα παιχνίδια τπυ. Και ολα αυτά με απίστευτα κακό Tyler.

Πολλά μπράβο στον κόσμο μας,πολλα μπραβο στον Μπαρτζω που τον κραζανε μεσούζης της σεζόν.Και για μενα ενα πολύ μεγάλο μπράβο στους Αφους που αγαπάνε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την ομάδα και δεν έχουν σχεδον κανένα συμφέρον αππ την Καε σε αντίθεση με την Παε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!!!

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 11:08 pm

Crash95 έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm
Volunteer έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 9:35 pm


Εδώ έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα σκεφτούν και οι πρωταθλητές της Εφές που διεκδικούν με τις περισσότερες πιθανότητες την πέμπτη θέση. Θα προτιμήσουν την πιο σοφτ Αρμάνι (κατά πάσα πιθανότητα τέταρτη) στα πλέι-οφ και στη συνέχεια έναν ημιτελικό απέναντι στο μεγάλο φαβορί ή θα ρίξουν ταχύτητα για να ρισκάρουν μια τιτανομαχία με τον Ολυμπιακό στο απόρθητο κάστρο του ΣΕΦ (η ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα είναι ουσιαστικά ως μη γενόμενη αν δούμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε) και αν προκριθούν να αποφύγουν την αρμάδα του Σάρας; :cool:
νομίζω όταν έχεις μειονέκτημα στα πλέι οφ δεν κοιτάς με ποιον θα πέσεις Φ4 αν περάσεις, Περισσότερο κοιτάς ποιος είναι πιο βατός να του σπάσεις την έδρα. Και μεις αν είμασταν 5οι,6οι,7οι δεν θα κοιτούσαμε αν παίξουμε ημιτελικό με Μπάρτσα, αλλά εφόσον τώρα είχαμε κλείσει τη τετράδα γιατι να μην φτιάξουμε λίγο το δρόμο μας αφού μπορούσαμε και 3η θέση
Σωστά. Γενικά δεν μπορείς να σκέφτεσαι τον ημιτελικό όταν έχεις μια δύσκολη σειρά στα playoffs, μπορεί να μην φτάσεις καν εκεί, ή αν έχεις εύκολο αντίπαλο σημαίνεις πως είσαι πρώτος-δεύτερος οπότε και αφήνεις τους άλλους να προσπαθούν να σε αποφύγουν.. Προτεραιότητα έχει το Φ4, ένα παιχνίδι είναι εκεί, όλα γίνονται. Η Efes του Ataman δεν θα φοβηθεί ούτε τον αντίπαλό της στους 8 ούτε αυτόν στον προημιτελικό, εκτός από ταλέντο, έχει και το "θράσσος" που χαρακτηρίζει τον προπονητή της. Δεν πιστεύω πως θα μπει στην διαδικασία να διαλέξει αντίπαλο. Η μοναδική ομάδα που θυμάμαι να το έκανε ποτέ ήταν η Real του 14.

Για τους τέσσερις πρώτους τα γράφαμε και την περασμένη εβδομάδα. Υπάρχει η Efes και τρεις σαφώς ευκολότεροι αντίπαλοι (όχι εύκολοι), σίγουρα όλοι θα ήθελαν να την αποφύγουν.

Υπάρχει σενάριο που να βγάζει την Real τέταρτη;

0
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 11:20 pm

Υπάρχει σενάριο που να βγάζει την Real τέταρτη;
[/quote]

ναι υπάρχει, εάν χάσει από μπάγερν και νικήσει η αρμάνι τη βιλερμπάν βγαίνει 4η και η αρμάνι 3η.

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
tokalytero3d

 junior
Reactions: 154
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 8:04 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 11:38 pm

Η εφες του αταμαν τα τελευταία χρόνια είναι μια απόλυτα σοβαρή ομαδα σε όλα τα επίπεδα. Είναι πρωταθλητές, έχουν τους παίκτες δεν νομίζω ότι θα μπουν σε όλες αυτές τις διαδικασίες που συζητάτε.
εγώ βλέπω την Μακάμπι να χάνει από Μπαρτσελόνα και την Εφές να κερδίζει ερ.αστέρα

1
1 Εικόνα
tokalytero3d

 junior
Reactions: 154
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 8:04 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 11:54 pm

Και για να το παω και λιγο πιο μακρια βλεπω
Final8
Barcelona - Bayern
Real - Monaco
Olympiacos - Macabi
Armani - Efes
FIna4
Barcelona - Efes
Olympiacos - Real
Final
Barcelona - Olympiacos
Μεχρι εδω.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 9:04 am

Εντυπωσιακή νικη η οποια μάλιστα, δεδομένων των απωλειών μας, δεν ηρθε με ινδιάνικο τροπο αλλά βασίστηκε στο δομημένο μπάσκετ που παίζουμε ολη την χρονιά.

Θετική η παρουσία στην ρακέτα του Ζαν Σαρλ. Ο Μακισικ πραγματικά ειναι δυναμίτης, ενας παίχτης που μπορεί να έρθει απο τον πάγκο και να προσφέρει ισορροπημένα τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Μεγάλο ατού ο ρόλος του στα χέρια του κόουτς.

Πολυ καλος επίσης χθες ο Γουοκαπ (εντυπωσιακές άμυνες και κρίσιμα τριποντα), ελπίζω να ανέβει κι άλλο η απόδοση του πηγαίνοντας προς το τέλος της χρονιάς.

Παπανικολάου, Βενζέκοφ επίσης σταθερά καλοί.

Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο ΣΕΦ. Ελπίζω να μην οφειλεται αποκλειστικά στις νικες που πετυχαίνουμε ο ενθουσιασμός αλλά να εχουμε καταλάβει οτι διαθέτουμε εναν πολυ καλό προπονητη που οτι και να γίνει στο τέλος, ακομα κι αν δεν πάρουμε τίποτα, εχει φτιάξει μια πολυ ωραία ομάδα που παίζει πάντα σοβαρό και ομορφο στο μάτι μπάσκετ.

Και δυο λογια για την Μπαρτσελόνα. Χθες έπαιζε χωρίς Χιγκινς και Ντεηβις. Δικαιολογουν αυτες οι δυο απουσίες την εικόνα της χθες στο ΣΕΦ;; Διοτι μιλάμε για κακό μπάσκετ οταν άρχισε να καίει η μπάλα. Και μην μου πει κάποιος οτι δεν ήθελε το ματς. Όποιος ήταν γήπεδο έβλεπε τις αντιδράσεις του Γιασκεβίτσιους.

Ενώ στα χαρτιά η Μπαρτσελόνα εχει εκπληκτική επιθετική δυνατότητα, στην πράξη δείχνει οτι προέχει για τον προπονητή του να χαλάσει το παιχνίδι του αντιπάλου και ύστερα είτε να ψάξει μεχρι κουρασης τα μις ματς είτε να βασιστεί στον Μιροτιτς για προσωπικές ενέργειες.

Νομίζω οτι δεν θα ειναι ομαλός ο δρομος της Μπαρτσελονα προς την κούπα, γιατί εκεί στοχεύει ξεκάθαρα και οτιδήποτε λιγότερο δεν θα είναι επιτυχία με αυτό το ροστερ και τα λεφτά που έχουν δαπανηθεί.

Ο Λαπροβίτολα έχει θέση στο ροτέισον της πιο ακριβής ομάδας της διοργάνωσης;; :hammer: (και με αυτό το μουστάκι μάλιστα!!)

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 10:53 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 8:36 pm
shaq7 έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 8:28 pm


Χαρας το κουραγιο σου παντως,δεν εχεις χασει ματς του ολυμπιακου σε χρονια που παει τρενο..Δεν πρεπει να ναι ευχαριστη εμπειρια..
Καλο θα ταν παντως να φιλτραρεις λιγο τα σχολια σου μιας και καθε βδομαδα γινεται το ιδιο πραγμα εδω μεσα και εχει κουρασει.
Ναι, άλλη δουλειά δεν έχω από το να παρακολουθώ τον Ολυμπιακό. Ελάχιστα παιχνίδια σας έχω δει φέτος, και σήμερα μόνο το 1ο ημίχρονο είδα. Δε θα επεκταθώ περισσότερο, γιατί θα πω πράγματα που απαγορεύονται. Αν περιμένεις πάντως να πω ότι κερδίσατε, επειδή έχετε καλύτερη ομάδα, όχι δε θα το πω. Καλό σου βράδυ.
μαζί θα τη σηκώσουμε την κούπα Μπίλαρε! Να στέλνεις θετική ενέργεια κι ας μη βλέπεις τα ματς.

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Απρ 02, 2022 11:21 am

RipCity έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 10:53 am
BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 8:36 pm


Ναι, άλλη δουλειά δεν έχω από το να παρακολουθώ τον Ολυμπιακό. Ελάχιστα παιχνίδια σας έχω δει φέτος, και σήμερα μόνο το 1ο ημίχρονο είδα. Δε θα επεκταθώ περισσότερο, γιατί θα πω πράγματα που απαγορεύονται. Αν περιμένεις πάντως να πω ότι κερδίσατε, επειδή έχετε καλύτερη ομάδα, όχι δε θα το πω. Καλό σου βράδυ.
μαζί θα τη σηκώσουμε την κούπα Μπίλαρε! Να στέλνεις θετική ενέργεια κι ας μη βλέπεις τα ματς.
Εδώ που τα λέμε, δε θα μου προκαλέσει εντύπωση, αν σηκώσετε την κούπα. Λες να σας φέρνω γούρι, και να μην το ξέρω; :D

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 12:12 pm

O Ολυμπιακός αυτή τη στιγμή παίζεται τέταρτο φαβορί, ΟΡΙΑΚΑ πίσω από το 2ο και 3ο (Ρεάλ και Εφές 5.50) , με απόδοση 6. :shock:

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 7:49 pm

Αφού ηρέμησα και εγώ λίγο, ας γράψω πέντε πράγματα. Το χθεσινό ματς δεν είναι απλώς ένα πολύ μεγάλο ματς σαν νίκη, αλλά και επιστέγασμα των όσων έχει καταφέρει η ομάδα. Χωρίς τον καλύτερο της γκαρντ και το βασικό της 5 κερδίζει την πρώτη της Ευρωλίγκας κι ας είχε ελλείψεις σε ένα ματς που έδειξε ποιότητα και χαρακτήρα. Το χθεσινό δεν είναι μόνο μια νίκη των παικτών, δεν είναι απλώς ένα εξαιρετικό παιχνίδι αυτού του σπουδαίου παλικαριού που λέγεται McKIssic, αλλά και μια απόδειξη της δουλειάς του κόουτς και κυρίως της ψυχολογικής προετοιμασίας που κάνει στην ομάδα.

Μετά από χρόνια με μέτριες ομάδες, μισθοφόρους και αδιάφορους παίκτες, ήρθε επιτέλους η ώρα της ανόδου του Ολυμπιακού ως μπασκετική ομάδα και μάλιστα με τον τρόπο που έφερε διακρίσεις τα τελευταία χρόνια και ας μη συμφωνούσαμε πάντα. Με χαμηλότερο μπάτζετ από τους ανταγωνιστές του, αλλά με δυνατό κορμό, δεμένο σύνολο, πίστη στο αποτέλεσμα, καλό προπονητή και κυρίως παίκτες που στάζουν πάθος. Τίποτα άλλο παιδιά. Το χθεσινό μπορεί να μην ήταν το καλύτερο μας ματς. Είναι όμως η απόδειξη ότι επιστρέψαμε. Ειλικρινά πριν 7-8 μήνες έλεγα ας μπούμε οχτάδα. Πριν 3 μήνες έλεγα ας πάρουμε πλεονέκτημα. Πριν 1 μήνα έλεγα ας μην πέσουμε με αυτόν ή εκείνον. Μετά το χθεσινό φέρτε μου όποιον θέλετε. Εγώ να πάω Σερβία θέλω.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”