EL Game 7, Olympiacos Piraeus vs Partizan Belgrade

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 11, 2022 12:23 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Νοέμ 11, 2022 12:06 pm
βρε παιδες λεμε για την ομαδα μας αλλα ΠΡΕΠΕΙ να κανω μια αναφορα στη φαση που ο λεσορ ετρεξε το γηπεδο με χειρισμο παικτη 20 ποντων χαμηλοτερου και τελειωσε με λευ απ με αρχοντικο τροπο ... το εφτυνα μην το ματιασω το παληκαρι κι ας ηταν αντιπαλος . Παικταρας ειναι.
Oντως μεγαλη βελτιωση ο παικτης σε απιστευτο σημειο που να λες τι εγινε ρε παιδια.Δε τον πιστευα καθολου αλλα φαινεται να το εχει πιασει απο εκει που το αφησε πριν 4 χρονια με τον ερυθρο που εκανε το μπαμ και να το εχει ξεχειλωσει.Μπραβο του.Αλλη μια αποδειξη οτι οι ψηλοι μπορει να αργησουν να ωριμασουν και να κανουν το μπαμ.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4699
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 11, 2022 3:22 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Νοέμ 11, 2022 7:58 am
BillyPao έγραψε:
Πέμ Νοέμ 10, 2022 8:31 pm
Εντελώς πλασματική η διαφορά, οι απουσίες της Παρτίζαν αποδείχθηκαν καθοριστικές στο να μην μπορέσει να είναι ανταγωνιστική στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Ομπράντοβιτς.
για αγωνα που τελειωσε με τριανταρα δεν μπορουμε να πουμε για απουσιες , οκ αν ηταν πληρης θα ετρωγε ποσους λιγοτερους ,10 -15 ποντους ? παλι με δεκαπενταρα στο εφαλι θα εφευγε απο το Σεφ ,δεν νομιζω να μπορουσε να ζητησει κατι παραπανω η παρτιζαν απο παιχνιδι με τον Ολυμπιακο οπως παρουσιαστηκε χτες ... Ολυμπιακος ειναι οχι Ιωνικος ( Νικαιωτης ειμαι γι αυτο εγραψα για την ομαδα της πολης μου )
Αυτό. Δύο ρολιστες της έλειπαν. Αλλά και πάλι αυτές είναι οι ομάδες του ζοτς πάντα. 7-8 παίκτες όμως με τέτοια ποιότητα που αν δεν σκάσουν τα σηκώνουν όλα. Τέτοια ποιότητα δεν έχει φέτος στην παρτιζαν αλλά έχουν πιθανότητες για 8αδα αν μείνουν υγιείς.

Δεν ξέρω πόσα 5αρια υπάρχουν στην ευρώλιγκα που δεν μπορεί να τους κάνει bullying ο φαλ όταν πάρει την μπάλα κοντά στον καλάθι, αλλά ο λεσορτ είναι ένα από αυτά. Γερό κορμί δυνατό, γρήγορος, αλτικος με καλα ταιμινγκ στα κοψίματα. Σούπερ επιλογή για ομάδα που δεν έχει να δώσει εκατομμύρια για βασικό C.

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 11, 2022 3:38 pm

Να θυμισω πως στον εντος εδρας αγωνα της Παρτιζαν με την Αρμανι ο Αντζουσιτς ηταν που εβαλε τα μεγαλα σουτ για να παρει φορα ο Λεντει. Ειναι απο τους πιο κομβικους παιχτες της Παρτιζαν για ανατροπες, οταν θελεις να μπει εκεινο το μεγαλο σουτ που θα αλλαξει τη ψυχολογια.

Θα μου πεις βεβαια τα καναν μανταρα στο τελος με τα καουμποιλικια, αλλα...

Βεβαια, αυτο δε σημαινει πως και τον Εξουμ και τον Αντζουσιτς να ειχανε δε θα κερδιζατε. Μη τρελαθουμε. Δεν ειναι συνταγη δεν εχω κρεμμυδι ας τη βγαλω με πιπερι. Απλα θα μιλουσαμε για ενα διαφορετικο παιχνιδι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”