EL Game 8, FC Bayern Munich vs Olympiacos Piraeus

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
assistant77

 nba
Reactions: 1350
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Νοέμ 19, 2022 9:54 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Σάβ Νοέμ 19, 2022 7:57 am
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm

O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........
τον κανναν τον παω πολυ ως παικτη αλλα πως θα χαρακτηριζες εσυ την αποδοση παικτη που σε τρεις φασεις τρωει δυο ταπες και κανει μια λαθος πασα ? ηπιε θαλασσα εστω και στιγμιαια .το σχολιο μου βεβαια ειναι οτι απο εκει και μετα δεν ξαναμπηκε . Δεν πρεπει να υπαρχει τετοιο ψαλιδισμα αυτοπεποιθησης" εκανες λαθος βγαινεις " κατ'εμε . Πιστευω οτι πρεπει η προσεγγιση να ειναι του στυλ "εκανες 2-3 συνεχομενες πατατες ,οκ συμβαινει , κατσε παρε δυο ανασες να ξελαμπικαρεις και σε λιγο ξαναμπαινεις και τους γ@@@ς τα πετραχηλια παικτουρα μου" ...Το πραγματικο προβλημα ειναι πως θα μεταφρασεις στα Αγγλικα το "ξελαμπικαρεις " και το "πετραχηλια"
Οπως ξαναγραψα λιγο πιο πανω,στην πρωτη φαση παει μεχρι μεσα τον Λουσιτς,ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΑΠΑ,αλλα για την ποιοτητα τελειωνει οντως ατσαλα τη φαση και το χανει.....στη 2η φαση τρωει ταπα απ τον Γκιλεσπι ,στο ανεβασμα ομως εχει προηγηθει φαουλ που δε δινεται......στο pnr με το Φαλ κανει ωραια ενεργεια,ο Γκιλεσπι κανει ενα ελαφρυ deflection στη μπαλα που παει στον καπως χαλαρο Φαλ και του την κλεβει απ την αδυνατη πλευρα ο Λουσιτς........

Συμφωνω 1000% μαζι σου και θα γουσταρα να δω να τον κανει αλλαγη,να τον αναλαμβανει ενας βοηθος,να του εξηγει τα οποια λαθη του,να τον ηρεμει και να τον εμψυχωνει και μετα απο 3-4 αγωνιστικα λεπτα να ξαναπαταει παρκε.......

Δεν ξερω πως τον ξανακερδιζεις τον παιχτη ......

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”