El Game 10, Olympiacos Piraeus vs Alba Berlin

Συντονιστής: Captains

assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 25, 2022 11:41 am

pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 9:58 am
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 9:54 am

Εννοειται μαζι σου.........χωρις το αγχος της νικης ειμαστε πολυ επικινδυνοι και δυσκολοκαταβλητοι........
Δε ξέρω να μην τον αδικούμε το φίλο όμως και χάσουμε από το Ελ Βενιζέλος. :D
Ενταξει αν ερθει ηττα απ το αεροδρομιο προσωπικα θα πεσω απ τα συννεφα.........οπως δεν πιστευα μετα το αηττητο ξεκινημα οτι θα παμε τρενο ολη τη χρονια ,ετσι δεν πιστευω οτι οποιοσδηποτε μπορει φετος να μας ριξει 20-25 ποντους στο κεφαλι...........

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 25, 2022 6:47 pm

pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 8:28 am
TSAKWNAS έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 5:49 am
Περι Μπολομποι ηταν αναμενομενο πως θα ηταν καλος γιατι το παιχνιδι ηταν στα μετρα του. Η Αλμπα εχει ενα δυσκολο στυλ στην αμυνα, παιζει στο οριο του φαουλ και κοιτα να καλυπτει χωρους με δυνατα κορμια. Εκει χρειαζεσαι δυνατα 3ρια και 4ρια (Παπανικολαου, Βεζενκοφ) και καποια ευελιξια/αθλητικοτητα στο στυλ του Μπολομποι.

Το προβλημα με την Αλμπα ειναι πως δε μπορει να κρατησει αυτο το στυλ παιχνιδιου για 40 λεπτα. Μονο αν τους ταιζεις... σουπερμαντολινη, σα τη ταινια του Βουτσα. Οποτε ελπιζει να παρει τα τριποντα του παγκου, τα οποια ερχονται πιο ευκολα στην εδρα της.

Σε ενα προσωπικο σχολιο ειναι καλο που η ομαδα εχει αρχισει να αμφιβαλλει. Γιατι ο μπασκετικος Ολυμπιακος πετυχαινει τις καλυτερες πορειες του οταν θεωρειται outsider.
Θα προσθέσω όταν αρχίσει να αμφιβάλλει τους ίδιους του τους οπαδούς. :wink:
Ναι αλλα αν δε σας θεωρουν πιθανους για Φ4 το γηπεδο ειναι μισοαδειο. Και δε τα λεω εγω, αλλα φιλοι μου Ολυμπιακοι. Αλλα αυτη ειναι συζητηση για αλλη ωρα και στιγμη...

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4700
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 25, 2022 6:48 pm

Ο Μεσσίνα είχε δηλώσει πριν κάτι μέρες πως θεωρεί τον εαυτό του υπεύθυνο και σκέφτεται να παραιτηθεί αν συνεχιστεί αυτό το χάλι. Δεν ξέρω πόσο χρόνο έχει ακόμα αλλά αν βρεθεί με 3-8 την άλλη βδομάδα που θα παίξει στην Ισπανία με την Μπασκόνια μπορεί να μην καταφέρει καν να μπει ως 7ος-8ος στα πλει οφφ.

Θα έκανα μια πρόταση στον Λάσο στην περίπτωσή τους. Είναι ρόστερ με πολύ ταλέντο για να μην προσπαθήσουν καν να αναστρέψουν την κατάσταση. Κάτι σαν την περσυνή Μονακό

0
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 25, 2022 6:52 pm

pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 9:58 am
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 9:54 am

Εννοειται μαζι σου.........χωρις το αγχος της νικης ειμαστε πολυ επικινδυνοι και δυσκολοκαταβλητοι........
Δε ξέρω να μην τον αδικούμε το φίλο όμως και χάσουμε από το Ελ Βενιζέλος. :D
Βαθιά μέσα σου στο team μου ανήκεις απλά δεν το ξέρεις ακόμη :P

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 25, 2022 6:59 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 6:47 pm
pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 25, 2022 8:28 am


Θα προσθέσω όταν αρχίσει να αμφιβάλλει τους ίδιους του τους οπαδούς. :wink:
Ναι αλλα αν δε σας θεωρουν πιθανους για Φ4 το γηπεδο ειναι μισοαδειο. Και δε τα λεω εγω, αλλα φιλοι μου Ολυμπιακοι. Αλλα αυτη ειναι συζητηση για αλλη ωρα και στιγμη...
To γηπεδο δε γεμιζε ουτε μετα απο back2back κατακτηση.Αστο τι να λεμε τωρα και σε ολο αυτο προσθεσε και το αντιμπασκετικο τραγικο γηπεδο.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”