EL Game 20, Olympiacos Piraeus vs Real Madrid

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Ιαν 20, 2023 9:03 pm

Και πέρυσι από ότι θυμάμαι το παιχνίδι είχε παρόμοια εξέλιξη και αντίστοιχα χαμηλό σκορ. Είναι εντυπωσιακό μια ομάδα σαν τη Ρεάλ να μένει τόσο χαμηλά στην επίθεση, προφανώς βέβαια έπαιξε ρόλο και η άμυνα του Ολυμπιακού.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5268
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:05 pm

Ένταση, προσήλωση και physical game στην άμυνα και από τις 2 ομαδες, παιχνιδαρα, κρίμα που δεν μπήκαν και μερικά σουτ παραπάνω. Ο Ολυμπιακός κέρδισε και στις 4 περιόδους, είχε τον Μπλάκ να μαζεύει 4 επιθετικά ριμπάουντ και μου έμεινε και η απορία αν έδωσε ο Σλούκας την.... φανέλα στο παιδάκι.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1314
Δημοσιεύσεις: 2134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιαν 20, 2023 9:06 pm

Dedalos έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:02 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 8:56 pm
Τεραστια νικη ,θα φανει στο τελος ποσο τεραστια......οπως ελεγα και το πρωι δε μας διαβαζει καλα η Ρεαλ και μας ταιριαζει σαν αντιπαλος......ειχε και τα προβληματακια της και ολα καλα.....
Μετα απο μια νικη 15 ποντων απεναντι στη βασιλισσα και πρωτοπορο της EL ας γκρινιαξω κι εγω λιγο.........δεν ειναι ο Κααναν η μαυρη τρυπα μας,δυστυχως ο Μπολο ειναι..........ο Κααναν τιμιος ειναι αν και θα πρεπε να παιρνει περισσοτερες επιθετικες πρωτοβουλιες ειναι παντα θετικος,προσφερει με την αμυνα ,το spacing,την πασα,κανα σουτακι...........
Ο Μπολο δυστυχως δυστυχως δε βλεπεται και μπρος και πισω........ευτυχως καλυπτει την τρυπα του ο ΤΙΜΙΟΤΑΤΟΣ Μπλακ που ειναι η εκπληξη της χρονιας........
Ο κανααν σήμερα τίμιος;;;!!!! Το βασικό σου 2αρι 3 πόντοι, 1 ασίστ για 800000 και είναι τίμιος;;;
δυναμη φιλε,δυναμη.........ηταν μια κακη βραδια......μη χανεις το κουραγιο σου..........

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Leo_98

 a1greece
Reactions: 273
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:08 pm

Συγχαρητήρια στην ομάδα! :wave:
Άμυνα για σεμινάριο σε ένα πολύ απαιτητικό παιχνίδι.
Συγκλονιστικός Γουόκαπ! :obey:
Μπλακ το καλύτερό του παιχνίδι νομίζω, ανεβαίνει σταθερά και μπράβο του.
ΜακΚίσικ ξέρεις ότι όταν το χρειαστείς, θα είναι εκεί.
Πολύ σημαντική νίκη!

0
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιαν 20, 2023 9:09 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:06 pm
Dedalos έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:02 pm

Ο κανααν σήμερα τίμιος;;;!!!! Το βασικό σου 2αρι 3 πόντοι, 1 ασίστ για 800000 και είναι τίμιος;;;
δυναμη φιλε,δυναμη.........ηταν μια κακη βραδια......μη χανεις το κουραγιο σου..........
3 πόντοι,1 ασίστ ...... Τίμιος !!! Έχεις μάτι εσύ!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:11 pm

Είμαστε πρώτοι και γκρινιάζουμε ρε μάγκες? 🤣

Walkup κλασσικά ΑΡΡΩΣΤΙΑ. Σλουκας,Μακισικ στην συνέχεια. Μπράβο και στον Ταρικ που ο τύπος παίζει αυτό που λέμε Δυνατά και με Τσαμπουκά με την διαφορά ότι είναι και καλός παίκτης. Η ομάδα όπως έχουμε πει τόσες φορές έχει ομοιογένεια και δίκαια βρίσκεται σε αυτή την θέση.

Και εγώ ήμουν υπέρ μιας μεταγραφής στο 2 αλλά όπως είναι η κατάσταση ίσως να μην χρειάζεται τίποτα. Η ομάδα ρολαρει και φαίνεται πως σε σχέση με τις αρχές και άλλοι παίκτες πλέον προσφέρουν.

1
1 Εικόνα
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:14 pm

έτσι ακριβώς τα θέλω τα ντέρμπι μου : ένταση, ξύλο, χαμηλά σκορ και κάθε καλάθι να πανηγυρίζεται σαν γκολ και φυσικά στο τέλος να κερδίζουμε :D

δεν έχει νόημα να αρχίσουμε τα "ο τάδε δεν ήταν καλός" κτλ ντέρμπι ήταν που νικήσαμε σχετικά εύκολα, τι να πει και η Ρεάλ δηλαδή.

περισσότερο απ' όλα χαίρομαι για τη σιγουριά που έβγαζε η ομάδα ότι το παιχνίδι δε θα στραβώσει και εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσουμε, κάτι σαν το "αν δε σας νικήσουμε δε φεύγετε από δω" που φώναζε και η κερκίδα :)

κάποιος πιο πάνω έγραψε ότι οποιοσδήποτε παίκτης της Ρεάλ θα ήταν πενταδάτος στον Ολυμπιακό, η πλάκα είναι ότι ο σχολιαστής του Euroleague TV έκανε ένα παρόμοιο σχόλιο, ότι οποιοσδήποτε παίκτης του Ολυμπιακού ή της Ρεάλ θα ήταν βασικός (ή έστω σημαντικός, δε θυμάμαι ακριβώς) σε άλλες ομάδες της Euroleague.

BillyPao

allstar
Reactions: 1453
Δημοσιεύσεις: 3588
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Ιαν 20, 2023 9:18 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:14 pm
έτσι ακριβώς τα θέλω τα ντέρμπι μου : ένταση, ξύλο, χαμηλά σκορ και κάθε καλάθι να πανηγυρίζεται σαν γκολ και φυσικά στο τέλος να κερδίζουμε :D

δεν έχει νόημα να αρχίσουμε τα "ο τάδε δεν ήταν καλός" κτλ ντέρμπι ήταν που νικήσαμε σχετικά εύκολα, τι να πει και η Ρεάλ δηλαδή.

περισσότερο απ' όλα χαίρομαι για τη σιγουριά που έβγαζε η ομάδα ότι το παιχνίδι δε θα στραβώσει και εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσουμε, κάτι σαν το "αν δε σας νικήσουμε δε φεύγετε από δω" που φώναζε και η κερκίδα :)

κάποιος πιο πάνω έγραψε ότι οποιοσδήποτε παίκτης της Ρεάλ θα ήταν πενταδάτος στον Ολυμπιακό, η πλάκα είναι ότι ο σχολιαστής του Euroleague TV έκανε ένα παρόμοιο σχόλιο, ότι οποιοσδήποτε παίκτης του Ολυμπιακού ή της Ρεάλ θα ήταν βασικός (ή έστω σημαντικός, δε θυμάμαι ακριβώς) σε άλλες ομάδες της Euroleague.
Κάπως αλλιώς πάει το σύνθημα. :D

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1381
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:19 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 8:56 pm
Τεραστια νικη ,θα φανει στο τελος ποσο τεραστια......οπως ελεγα και το πρωι δε μας διαβαζει καλα η Ρεαλ και μας ταιριαζει σαν αντιπαλος......ειχε και τα προβληματακια της και ολα καλα.....
Μετα απο μια νικη 15 ποντων απεναντι στη βασιλισσα και πρωτοπορο της EL ας γκρινιαξω κι εγω λιγο.........δεν ειναι ο Κααναν η μαυρη τρυπα μας,δυστυχως ο Μπολο ειναι..........ο Κααναν τιμιος ειναι αν και θα πρεπε να παιρνει περισσοτερες επιθετικες πρωτοβουλιες ειναι παντα θετικος,προσφερει με την αμυνα ,το spacing,την πασα,κανα σουτακι...........
Ο Μπολο δυστυχως δυστυχως δε βλεπεται και μπρος και πισω........ευτυχως καλυπτει την τρυπα του ο ΤΙΜΙΟΤΑΤΟΣ Μπλακ που ειναι η εκπληξη της χρονιας........
Ο καλός Μπλάκ ήταν αναμενόμενο ότι κάποια στιγμή θα ήταν μπροστά στο ροτεισον από το μπολομποι . Δεν συγκρίνονται ως παίκτες. Η αμφιβολία ήταν κατά πόσο θα μπορούσε να επανέλθει σε καλό επίπεδο ο μπλακ μετά τους τραυματισμούς του Αυτή τη στιγμή πλησιάζει τα στάνταρτ του στη Μακάμπι. Η τρίτος σέντερ να μη παίζει καλά δεν λέει τίποτα καμία ομάδα δεν παίζει με 3σεντερ. Η μετριότητα του κάναν στοιχίζει γιατί δεν υπάρχει άλλος στη θέση του. Ευτυχώς έχει ανέβει ο μακισικ, ο οποίος όμως ανεβαίνει και στο 3 , αλλιώς θα είχαμε μεγάλο θέμα

0
assistant77

 nba
Reactions: 1314
Δημοσιεύσεις: 2134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιαν 20, 2023 9:25 pm

Dedalos έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:09 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:06 pm

δυναμη φιλε,δυναμη.........ηταν μια κακη βραδια......μη χανεις το κουραγιο σου..........
3 πόντοι,1 ασίστ ...... Τίμιος !!! Έχεις μάτι εσύ!
δυο ματια ............με 2,5 μυωπια το καθενα.........αμησε τα.........

1
1 Εικόνα
Leo_98

 a1greece
Reactions: 273
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:27 pm

Dedalos έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:09 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:06 pm

δυναμη φιλε,δυναμη.........ηταν μια κακη βραδια......μη χανεις το κουραγιο σου..........
3 πόντοι,1 ασίστ ...... Τίμιος !!! Έχεις μάτι εσύ!
Ο Κάνααν δεν θα γίνει ποτέ αυτό που περιμέναμε (ή μάλλον θέλαμε), δηλαδή ο σταθερός σκόρερ με την προσωπική φάση κλπ.
Κι εγώ πιστεύω ότι χρειαζόμασταν κάτι καλύτερο επιθετικά στη θέση του αλλά πλέον με αυτόν θα πορευτούμε. Τουλάχιστον δεν είναι ζημιογόνος για την ομάδα, όμως σίγουρα δεν αποδίδει με βάση το ρόλο και το συμβόλαιό του.

3
3 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Leo_98 την Παρ Ιαν 20, 2023 9:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
assistant77

 nba
Reactions: 1314
Δημοσιεύσεις: 2134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιαν 20, 2023 9:29 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:19 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 8:56 pm
Τεραστια νικη ,θα φανει στο τελος ποσο τεραστια......οπως ελεγα και το πρωι δε μας διαβαζει καλα η Ρεαλ και μας ταιριαζει σαν αντιπαλος......ειχε και τα προβληματακια της και ολα καλα.....
Μετα απο μια νικη 15 ποντων απεναντι στη βασιλισσα και πρωτοπορο της EL ας γκρινιαξω κι εγω λιγο.........δεν ειναι ο Κααναν η μαυρη τρυπα μας,δυστυχως ο Μπολο ειναι..........ο Κααναν τιμιος ειναι αν και θα πρεπε να παιρνει περισσοτερες επιθετικες πρωτοβουλιες ειναι παντα θετικος,προσφερει με την αμυνα ,το spacing,την πασα,κανα σουτακι...........
Ο Μπολο δυστυχως δυστυχως δε βλεπεται και μπρος και πισω........ευτυχως καλυπτει την τρυπα του ο ΤΙΜΙΟΤΑΤΟΣ Μπλακ που ειναι η εκπληξη της χρονιας........
Ο καλός Μπλάκ ήταν αναμενόμενο ότι κάποια στιγμή θα ήταν μπροστά στο ροτεισον από το μπολομποι . Δεν συγκρίνονται ως παίκτες. Η αμφιβολία ήταν κατά πόσο θα μπορούσε να επανέλθει σε καλό επίπεδο ο μπλακ μετά τους τραυματισμούς του Αυτή τη στιγμή πλησιάζει τα στάνταρτ του στη Μακάμπι. Η τρίτος σέντερ να μη παίζει καλά δεν λέει τίποτα καμία ομάδα δεν παίζει με 3σεντερ. Η μετριότητα του κάναν στοιχίζει γιατί δεν υπάρχει άλλος στη θέση του. Ευτυχώς έχει ανέβει ο μακισικ, ο οποίος όμως ανεβαίνει και στο 3 , αλλιώς θα είχαμε μεγάλο θέμα
Οπως εχω ξαναπει με αυτες τις αδυναμιες θα ζησει και θα πεθανει ο Μπαρτζωκας...........το μπασκετ του σε αμυνα κι επιθεση ειναι δυσκολα εκπαιδευσιμο........δεν προκειται να βαλει καινουριο παιχτη στην εξισωση.........αν δεν εχουμε σοβαρο τραυματισμο-φτουφτου- μ αυτο το ροστερ θα παμε κι ο,τι γινει..........διορθωσεις το καλοκαιρι.........

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:35 pm

Λόγω μιας γαμωυποχρέωσης που με έμπλεξε η γυναίκα μου, δυστυχώς δεν πήγα ΣΕΦ, αλλά ψιλο-παρακολουθούσα το ματς euroleague tv στα κλεφτά.

Το μόνο που θέλω να πω (επειδή ακόμα είμαι στην γαμωυποχρέωση) είναι ευχαριστώ στον σκακιστή, στο πρότυπο χριστιανού, στον κόουτς της καρδιάς μας, στον Γιώργο Μπαρτζώκα. Μαζι του και λόγω αυτού ζούμε μεγάλες στιγμές.

:obey:

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 9:46 pm

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Ιαν 20, 2023 9:35 pm
Λόγω μιας γαμωυποχρέωσης που με έμπλεξε η γυναίκα μου, δυστυχώς δεν πήγα ΣΕΦ, αλλά ψιλο-παρακολουθούσα το ματς euroleague tv στα κλεφτά.

Το μόνο που θέλω να πω (επειδή ακόμα είμαι στην γαμωυποχρέωση) είναι ευχαριστώ στον σκακιστή, στο πρότυπο χριστιανού, στον κόουτς της καρδιάς μας, στον Γιώργο Μπαρτζώκα. Μαζι του και λόγω αυτού ζούμε μεγάλες στιγμές.

:obey:
(γαμω)υποχρέωση σε συνδυασμό με euroleague tv και basketforum, είσαι ο άνθρωπος μου <3

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 387
Δημοσιεύσεις: 1519
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 20, 2023 10:14 pm

Ποιος το περίμενε ότι θα κρατάγαμε στους 60 πόντους τη Ρεάλ και με τόσο τραγικό ποσοστό στα τρίποντα θα περναμε και σχετικά άνετα στο τέλος το ματς....εγω οχι πάντως!
Όσον αφορά το "τίμιος" Κάνααν:Ο Αϊζάϊα δεν είναι παίκτης της "οικονομίας" που θα μπει 15-20 λεπτά θα σουτάρει 5-6 σουτ και θα βάλει 2 τρίποντα καμιά βολή και όλα καλά.Ο τρόπος που παιξε σήμερα έτσι έμοιαζε.Εχει εντολή να παίζει ετσι φαντάζομαι, για να σου δώσει αυτά που μπορεί θέλει χώρο και ελεύθερο πρωτοβουλιών!Θα μου πεις εδωσες 700-800κ για να τον αξιοποιείς ετσι;Ε, δε κολλάει οκ, αλλα αυτό συμβαίνει πάντως.....
Απ τον Μπολομπόϊ γενικά περίμενα παραπάνω πράγματα, ευτυχώς βγήκε μπροστά ο Μπλακ κι εσβηνε τον έναν μετά τον άλλον ψηλό της Ρεαλ.
Πάση θυσία νίκη με Μακάμπι για μείνουμε σε τροχιά 4άδας.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”