Ολυμπιακός - Αγωνιστικά 2023-2024 (Α1 ΕΣΑΚΕ, Κύπελλο, Φιλικά, Toυρνουά)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 231
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Απρ 08, 2024 6:03 am

lefpan έγραψε:
Κυρ Απρ 07, 2024 9:00 pm
shaq7 έγραψε:
Κυρ Απρ 07, 2024 8:41 pm
Γιαυτο το λογο κυριως ελπιζω να χασουμε με την φενερ..
Φτάνει να μην έχει χάσει (ναι! γίνονται και τέτοια) την προηγουμένη ο ΠΑΟ από την Άλμπα.
Ε καλά τώρα όσο έχασε από την Μπολόνια και την Bayern, το είχα γράψει άλλωστε δεν υπήρχε περίπτωση να χάσει ο Παναθηναϊκός κανένα απο τα 2 αυτά ματς, όπως δεν υπάρχει περίπτωση ουτε 1 στις 100 να χάσει στο ΟΑΚΑ από την Αλμπα που έγινε και sold out ο αγώνας από όσο διάβασα..απο την στιγμή που χάσαμε από την Εφες χάσαμε αυτομάτως και το πλεονέκτημα έδρας, βέβαια οι σοβαρές ήττες είχαν γίνει στην αρχή της χρονιάς, π.χ. Με την μετριότατη Βαλενθια μέσα στην έδρα μας.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 893
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Απρ 08, 2024 7:42 am

Απαράδεκτος ο Πίτερς. Δεν ξέρω ποια είναι η τακτική του Μπαρτζώκα σε τέτοιες καταστάσεις αλλά κατά τη γνώμη μου χρήζει τιμωρίας η συμπεριφορά. Παρκάρισμα και ενεργοποίηση Πετρούσεφ και Παπ στη θέση τέσσερα.

2
2 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 474
Δημοσιεύσεις: 1696
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Απρ 08, 2024 8:58 am

Αν το ρίξει στη μαγκιά λύση συμβολαίου και φέρνεις πίσω Σάσα με χοντρά! Και έχεις τη δυνατότερη δυάδα στο 4 στην Ευρώπη!

1
1 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 474
Δημοσιεύσεις: 1696
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Απρ 08, 2024 8:58 am

Θα κερδίσουμε τη Φενέρ και θα χάσουμε στο ΟΑΚΑ.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1346
Δημοσιεύσεις: 2179
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Απρ 08, 2024 9:06 am

μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,τρεις και δεν το χανουμε φετος........το τελευταιο τριμηνο ειμαστε η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη,ας ασχοληθουν οι υπολοιποι με πιθανες διασταυρωσεις......κανεναν δε φοβομαστε αρχης γενομενης απ την Μπαρτσα στα προημιτελικα...

2
2 Εικόνα
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 353
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Απρ 08, 2024 9:08 am

golitog7 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 7:42 am
Απαράδεκτος ο Πίτερς. Δεν ξέρω ποια είναι η τακτική του Μπαρτζώκα σε τέτοιες καταστάσεις αλλά κατά τη γνώμη μου χρήζει τιμωρίας η συμπεριφορά. Παρκάρισμα και ενεργοποίηση Πετρούσεφ και Παπ στη θέση τέσσερα.
Καλά ηρέμησε. Το χέρι δεν του δώσε πάνω στα νεύρα του γιατί βγήκε, πάνω στα νεύρα του γιατί δεν έπαιζε καλά. Ποιος ξέρει. Μεγάλα παιδιά είναι θα μιλήσουν και θα λυθεί το να θέμα. Δεν έγινε και κάτι το τρομερό

4
4 Εικόνα
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 353
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Απρ 08, 2024 9:10 am

assistant77 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:06 am
μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,τρεις και δεν το χανουμε φετος........το τελευταιο τριμηνο ειμαστε η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη,ας ασχοληθουν οι υπολοιποι με πιθανες διασταυρωσεις......κανεναν δε φοβομαστε αρχης γενομενης απ την Μπαρτσα στα προημιτελικα...
Δεν με απασχολεί ο αντίπαλος στα πλέι οφ αλλά στο φάιναλ φορ επειδή είναι 2 μάτς σε 3 μέρες με απασχολεί το ενεργειακό κομμάτι οπότε δεν θέλω Ρεάλ ημιτελικό.

Είτε Μπαρτσελόνα είτε Μονακό τις έχουμε είμαστε καλύτερη ομάδα. Έδρα η Μονακό δεν έχει και η Μπαρτσελόνα όχι κάτι το ιδιαίτερο. Δεν χαμπαριαζουμε από έδρες το έχουνε δείξει άπειρες φορές.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 893
Δημοσιεύσεις: 1574
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Απρ 08, 2024 9:23 am

WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:08 am
golitog7 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 7:42 am
Απαράδεκτος ο Πίτερς. Δεν ξέρω ποια είναι η τακτική του Μπαρτζώκα σε τέτοιες καταστάσεις αλλά κατά τη γνώμη μου χρήζει τιμωρίας η συμπεριφορά. Παρκάρισμα και ενεργοποίηση Πετρούσεφ και Παπ στη θέση τέσσερα.
Καλά ηρέμησε. Το χέρι δεν του δώσε πάνω στα νεύρα του γιατί βγήκε, πάνω στα νεύρα του γιατί δεν έπαιζε καλά. Ποιος ξέρει. Μεγάλα παιδιά είναι θα μιλήσουν και θα λυθεί το να θέμα. Δεν έγινε και κάτι το τρομερό
Όχι δεν ηρεμώ. Δε περνάνε αυτά στον σκακιστή. Διαπόμπευση και εξοστρακισμός τώρα.

2
2 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1346
Δημοσιεύσεις: 2179
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Απρ 08, 2024 9:24 am

WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:10 am
assistant77 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:06 am
μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,τρεις και δεν το χανουμε φετος........το τελευταιο τριμηνο ειμαστε η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη,ας ασχοληθουν οι υπολοιποι με πιθανες διασταυρωσεις......κανεναν δε φοβομαστε αρχης γενομενης απ την Μπαρτσα στα προημιτελικα...
Δεν με απασχολεί ο αντίπαλος στα πλέι οφ αλλά στο φάιναλ φορ επειδή είναι 2 μάτς σε 3 μέρες με απασχολεί το ενεργειακό κομμάτι οπότε δεν θέλω Ρεάλ ημιτελικό.

Είτε Μπαρτσελόνα είτε Μονακό τις έχουμε είμαστε καλύτερη ομάδα. Έδρα η Μονακό δεν έχει και η Μπαρτσελόνα όχι κάτι το ιδιαίτερο. Δεν χαμπαριαζουμε από έδρες το έχουνε δείξει άπειρες φορές.
Εγω θα πω οτι ο Παο στον ημιτελικο θα χασει.......οποτε ισως καλυτερα να μη χασει απο εμας και σπαταλησουμε ενεργεια κακης φυσεως με τα προεορτια και τα μεθεορτια......Ρεαλ ημιτελικο και Μονακο τελικο μου κανει μια χαρα.....

1
1 Εικόνα
plo koon

 euroleague
Reactions: 290
Δημοσιεύσεις: 1040
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 1:17 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Papaloukas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 08, 2024 10:22 am

golitog7 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:23 am
WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:08 am


Καλά ηρέμησε. Το χέρι δεν του δώσε πάνω στα νεύρα του γιατί βγήκε, πάνω στα νεύρα του γιατί δεν έπαιζε καλά. Ποιος ξέρει. Μεγάλα παιδιά είναι θα μιλήσουν και θα λυθεί το να θέμα. Δεν έγινε και κάτι το τρομερό
Όχι δεν ηρεμώ. Δε περνάνε αυτά στον σκακιστή. Διαπόμπευση και εξοστρακισμός τώρα.
Έχω ικανό τον Μπαρτζώκα από πείσμα να πάρει την κούπα με double double (reb-assist) του Sikma.

0
:hammer: je suis jazz thrillos :hammer:
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1519
Δημοσιεύσεις: 6532
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 08, 2024 10:33 am

Διαβάζω κάτι για "παρκαρίσματα" του Peters με αφορμή το χτεσινό περιστατικό, ακόμα και για λύση συμβολαίου, και μου φαίνονται υπερβολές. Σιγά μην διώξουμε παίκτη επειδή δεν έδωσε το χέρι στον προπονητή σε time-out. Δεν ξέρω καν αν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Στην ένταση του αγώνα γίνονται πολλά, και γεγονότα σαν αυτό δεν είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο και πιθανότατα και ο παίκτης να κατάλαβε το λάθος του. Εδώ στο ΝΒΑ γίνονται και χειρότερα. Το πολύ-πολύ να κληθεί σε απολογία ο Peters και να του επιβληθεί κάποιο πρόστιμο με βάση τον εσωτερικό κανονισμό.

Πιο πολύ με ανησυχούν οι διάφοροι δημοσιογράφοι που προσπαθούν να δημιουργήσουν αρνητικό κλίμα, παρά το περιστατικό αυτό καθ' αυτό.

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 353
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Απρ 08, 2024 10:42 am

assistant77 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:24 am
WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:10 am


Δεν με απασχολεί ο αντίπαλος στα πλέι οφ αλλά στο φάιναλ φορ επειδή είναι 2 μάτς σε 3 μέρες με απασχολεί το ενεργειακό κομμάτι οπότε δεν θέλω Ρεάλ ημιτελικό.

Είτε Μπαρτσελόνα είτε Μονακό τις έχουμε είμαστε καλύτερη ομάδα. Έδρα η Μονακό δεν έχει και η Μπαρτσελόνα όχι κάτι το ιδιαίτερο. Δεν χαμπαριαζουμε από έδρες το έχουνε δείξει άπειρες φορές.
Εγω θα πω οτι ο Παο στον ημιτελικο θα χασει.......οποτε ισως καλυτερα να μη χασει απο εμας και σπαταλησουμε ενεργεια κακης φυσεως με τα προεορτια και τα μεθεορτια......Ρεαλ ημιτελικο και Μονακο τελικο μου κανει μια χαρα.....
Δε νομίζω να χάσει ο παο από Μονακό. Αφελής ομάδα η Μονακό.

Για μένα το ιδανικό είναι να παίξουμε με Μονακό και να έχουμε στο φάιναλ φορ 2 Ελ κλασικο ημιτελικούς. Ολυμπιακός - Παο και Ρεάλ- Μπαρτσελόνα

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1346
Δημοσιεύσεις: 2179
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Απρ 08, 2024 10:49 am

WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 10:42 am
assistant77 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 9:24 am

Εγω θα πω οτι ο Παο στον ημιτελικο θα χασει.......οποτε ισως καλυτερα να μη χασει απο εμας και σπαταλησουμε ενεργεια κακης φυσεως με τα προεορτια και τα μεθεορτια......Ρεαλ ημιτελικο και Μονακο τελικο μου κανει μια χαρα.....
Δε νομίζω να χάσει ο παο από Μονακό. Αφελής ομάδα η Μονακό.

Για μένα το ιδανικό είναι να παίξουμε με Μονακό και να έχουμε στο φάιναλ φορ 2 Ελ κλασικο ημιτελικούς. Ολυμπιακός - Παο και Ρεάλ- Μπαρτσελόνα
Διαφωνουμε για τη Μονακο.....τη θεωρω πολυ καλη και δεμενη ομαδα.

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 353
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Απρ 08, 2024 11:06 am

assistant77 έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 10:49 am
WeRuleThisLand έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 10:42 am


Δε νομίζω να χάσει ο παο από Μονακό. Αφελής ομάδα η Μονακό.

Για μένα το ιδανικό είναι να παίξουμε με Μονακό και να έχουμε στο φάιναλ φορ 2 Ελ κλασικο ημιτελικούς. Ολυμπιακός - Παο και Ρεάλ- Μπαρτσελόνα
Διαφωνουμε για τη Μονακο.....τη θεωρω πολυ καλη και δεμενη ομαδα.
Δεν έχει φανέλα. Σε τέτοια μάτς μετράει και η φανέλα. Επίσης δεν έχει κόσμο. Πάει στα φάιναλ φορ και είναι σα παίζει εκτός έδρας. Με 500 άτομα είναι. Και δεν της βγήκε και ο κεμπα. Αν στην θέση του και με τα λεφτά που παίρνει είχε ένα παιχταρα να προσφέρει θα ήταν σε πολύ καλύτερη θέση.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1862
Δημοσιεύσεις: 2300
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Απρ 08, 2024 11:18 am

kojito έγραψε:
Δευ Απρ 08, 2024 10:33 am
Διαβάζω κάτι για "παρκαρίσματα" του Peters με αφορμή το χτεσινό περιστατικό, ακόμα και για λύση συμβολαίου, και μου φαίνονται υπερβολές. Σιγά μην διώξουμε παίκτη επειδή δεν έδωσε το χέρι στον προπονητή σε time-out. Δεν ξέρω καν αν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Στην ένταση του αγώνα γίνονται πολλά, και γεγονότα σαν αυτό δεν είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο και πιθανότατα και ο παίκτης να κατάλαβε το λάθος του. Εδώ στο ΝΒΑ γίνονται και χειρότερα. Το πολύ-πολύ να κληθεί σε απολογία ο Peters και να του επιβληθεί κάποιο πρόστιμο με βάση τον εσωτερικό κανονισμό.

Πιο πολύ με ανησυχούν οι διάφοροι δημοσιογράφοι που προσπαθούν να δημιουργήσουν αρνητικό κλίμα, παρά το περιστατικό αυτό καθ' αυτό.
Ακριβώς όπως τα είπες.
Όποιος έχει παίξει έστω και ένα μήνα σε οποιοδήποτε ομαδικό άθλημα, ξέρει ότι τέτοια ή παρόμοια συνέβαιναν και θα συμβαίνουν πάντα. Και πάντα λύνονται.

2
2 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”