Euroleague Round 29, Olympiacos Piraeus vs Panathinaikos Athens.

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
BillyPao

allstar
Reactions: 1475
Δημοσιεύσεις: 3610
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 19, 2024 5:22 pm

XamenaF4_the_return έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 5:14 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 4:55 pm


Ούτε εσύ τα πιστεύεις αυτά που γράφεις. Απλά επειδή σας ενόχλησε που έφυγε, προσπαθείτε να τον απαξιώσετε λέγοντας ότι δεν τον είχατε ανάγκη. Σαν το παραμύθι του Αισώπου με την αλεπού που λιμπιζόταν τα σταφύλια, αλλά επειδή δεν μπορούσε να τα φτάσει έλεγε ότι είναι άγουρα και τελικά δεν πεινάει. :roofl: :roofl: :roofl:
Ρε αδερφε με γιατι να μην τα πιστευω;
Γιατι να με ενοχλησει;
Γκομενα μου ειναι; Το ψωμι μου τρωει; Ή μοιραζομαστε το ενοικιο;

Facts ξερναω γενικα αν με δεις.
Δεν τον απαξιωνω καπου.
Δεν θεωρω οτι προδωσε τον Ολυμπιακο.
Ειναι σαν χαρακτηρας προβληματικος για τον τροπο που λειτουργει η συγκεκριμενη ομαδα.
ο οποιοσδηποτε Χ αν γκρινιαζε η αν μιζεριαζε θα δημιουργουσε προβλημα στο συνολο.
Για σκεψου να αρχιζαν τις συγκρισεις με τα εξελακια.


Τελοσπαντων γενικα δεν εισαι και να σου αναλυω πολλα εχεις λιγο κολλημενες αποψεις :D
Για να παω την κουβεντα εκει που θες
Συναισθηματικο δεσιμο δεν υπαρχει με τον συγκεκριμενο. ΕΤΥΧΕ.
Περισσοτερη χαρα κανουν οι Ολυμπιακοι οταν βλεπουν τον Χακετ.
Απλα τους ενοχλησε οτι πηγε στον Παναθηναικο. ΚΑΚΩΣ.

Ενω πχ για τον Παπαπετρου δικαιως τον κραζανε. Διοτι υποσχοταν πολλα και ελεγε και ελεγε.
Αν εγώ έχω "κολλημένες απόψεις", φαντάζομαι πόσο "κολλημένη άποψη" είναι το να "δικάζεις" έναν παίκτη επειδή έκανε μια επαγγελματική επιλογή που δε σου αρέσει. Γιατί αν έμενε στον Ολυμπιακό, προφανώς δε θα έγραφες αυτά που του προσάπτεις. Τώρα αν νομίζει κανείς ότι εν έτει 2024 υπάρχει ακόμη ρομαντισμός, παίκτες που παίζουν "για τη φανέλα" κλπ., νομίζω ότι έχει αποδειχθεί πολλάκις ότι δεν ισχύει πλέον κάτι τέτοιο. Εδώ όταν ο Μίροτιτς επαιζε στη Ρεάλ έλεγε ότι δε θα πήγαινε ποτέ στην Μπαρτσελόνα, και τελικά είδαμε πόσο τήρησε την υπόσχεση του...

1
1 Εικόνα
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 114
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 19, 2024 5:31 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 5:22 pm
XamenaF4_the_return έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 5:14 pm


Ρε αδερφε με γιατι να μην τα πιστευω;
Γιατι να με ενοχλησει;
Γκομενα μου ειναι; Το ψωμι μου τρωει; Ή μοιραζομαστε το ενοικιο;

Facts ξερναω γενικα αν με δεις.
Δεν τον απαξιωνω καπου.
Δεν θεωρω οτι προδωσε τον Ολυμπιακο.
Ειναι σαν χαρακτηρας προβληματικος για τον τροπο που λειτουργει η συγκεκριμενη ομαδα.
ο οποιοσδηποτε Χ αν γκρινιαζε η αν μιζεριαζε θα δημιουργουσε προβλημα στο συνολο.
Για σκεψου να αρχιζαν τις συγκρισεις με τα εξελακια.


Τελοσπαντων γενικα δεν εισαι και να σου αναλυω πολλα εχεις λιγο κολλημενες αποψεις :D
Για να παω την κουβεντα εκει που θες
Συναισθηματικο δεσιμο δεν υπαρχει με τον συγκεκριμενο. ΕΤΥΧΕ.
Περισσοτερη χαρα κανουν οι Ολυμπιακοι οταν βλεπουν τον Χακετ.
Απλα τους ενοχλησε οτι πηγε στον Παναθηναικο. ΚΑΚΩΣ.

Ενω πχ για τον Παπαπετρου δικαιως τον κραζανε. Διοτι υποσχοταν πολλα και ελεγε και ελεγε.
Αν εγώ έχω "κολλημένες απόψεις", φαντάζομαι πόσο "κολλημένη άποψη" είναι το να "δικάζεις" έναν παίκτη επειδή έκανε μια επαγγελματική επιλογή που δε σου αρέσει. Γιατί αν έμενε στον Ολυμπιακό, προφανώς δε θα έγραφες αυτά που του προσάπτεις. Τώρα αν νομίζει κανείς ότι εν έτει 2024 υπάρχει ακόμη ρομαντισμός, παίκτες που παίζουν "για τη φανέλα" κλπ., νομίζω ότι έχει αποδειχθεί πολλάκις ότι δεν ισχύει πλέον κάτι τέτοιο. Εδώ όταν ο Μίροτιτς επαιζε στη Ρεάλ έλεγε ότι δε θα πήγαινε ποτέ στην Μπαρτσελόνα, και τελικά είδαμε πόσο τήρησε την υπόσχεση του...
Δεν τον δικαζω. Δεν με ενοχλει καπου.
Δεν θεωρω οτι προδωσε τον Ολυμπιακο.

Επαιξε-και-εχασε στο Επικοινωνιακο γιατι ΔΕΝ τον χειριστηκε ΑΝΤΡΙΚΑ.
Και προσπαθησε να ριξει ευθυνες αλλου. Αυτο λειτουργησε μπουμερανγκ για τον Κοσμο του Ολυμπιακου.


Αν πχ του ειχε βγει το παιχνιδι- θα ελεγε "Δεν φταιω εγω - φταιει ο Προπονητης". Αυτο το εχασε.
Δωσε βαση -> Αυτο που βοηθησε τον Ολυμπιακο; Στο οτι αν ερχοντουσαν Ηττες και στραβωνε η χρονια κανεις δεν θα ελεγε φταιει ο Προπονητης που δεν
τον κρατησε. Αυτο και τιποτα περισσοτερο.


Αν εμενε θα ειχα προβλημα ΜΟΝΟ που βγηκε μετα απο ματς ΤΟΣΟ κρισημο και ΔΗΜΟΣΙΑ ειπε αυτα που ειπε.
Εκει επρεπε να τελειωσει απο την ομαδα ΟΤΙ και να γινοτανε. Ο κοσμος τουμπα να ερχοταν.
Αυτο εισαι σε θεση να το καταλαβεις;

Οποιοςδηποτε Χ αν το εκανε αυτο.
Θα επρεπε να φυγει ειτε αυτος;
Ειτε να φυγει ο συγκεκριμενος προποντητης, η διοικηση να αλλαξει πλανο. να αυξησει μπατζετ στο ροστερ.
ωστε να υπαρχουν τετοια πραγματα στα αποδυτηρια και η ομαδα να συνεχιζει.

1. Με το συγκεκριμενο προπονητη.
2. Με το συγκεκριμενο λιγοστο μπατζετ.
3. Και την ομαδικοτητα που εχει αναγκη η ομαδα.
Οποιος βγαινει δημοσια και λεει τετοια. Πρεπει την αλλη μερα να φευγει.
Οχι για λογους ΗΘΙΚΟΥΣ. Αλλα για λογους λειτουργικοτητας

Ελα παναγια μου και χριστε μου. Τι γινεται σε αυτο το φορουμ τοσο ακαταλαβιστικα τα γραφω ή εχετε τσακωθει με τον ΡΕΑΛΙΣΜΟ

1
1 Εικόνα
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1934
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 19, 2024 5:38 pm

XamenaF4_the_return έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 5:31 pm

Ελα παναγια μου και χριστε μου. Τι γινεται σε αυτο το φορουμ τοσο ακαταλαβιστικα τα γραφω ή εχετε τσακωθει με τον ΡΕΑΛΙΣΜΟ
Καλησπέρα, τις απόψεις σου μπορείς να τις λες και να τις αναλύεις όσο θέλεις αλλά σε παρακαλώ να είναι η τελευταία φορά που κριτικάρεις, απαξιώνεις, σχολιάζεις το επίπεδο των συνομιλητών σου και του φόρουμ.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 19, 2024 6:08 pm

reignman έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 4:00 pm
Ο Σλούκας λίγο πριν κλείσει την καριέρα του και σε έναν κόσμο εντελώς αβέβαιο
Εικόνα




Ο κοσμος ειναι εντελως αβεβαιος για εσενα και για εμενα, ΟΧΙ για τους multimillionaires.
Αβέβαιος είναι γενικά, για όλους. Αλλά ας μην το πάμε αλλού τώρα. Σε status Σλούκα πάντως... μια κακή φιλία και λίγο κακή διαχείριση μακριά από το να μείνει με λίγα σε μερικά χρόνια είναι... και αν έχουμε δει παίχτες να τα χάνουν αργότερα.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1248
Δημοσιεύσεις: 1807
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 19, 2024 7:40 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 6:08 pm
reignman έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 4:00 pm


Εικόνα




Ο κοσμος ειναι εντελως αβεβαιος για εσενα και για εμενα, ΟΧΙ για τους multimillionaires.
Αβέβαιος είναι γενικά, για όλους. Αλλά ας μην το πάμε αλλού τώρα. Σε status Σλούκα πάντως... μια κακή φιλία και λίγο κακή διαχείριση μακριά από το να μείνει με λίγα σε μερικά χρόνια είναι... και αν έχουμε δει παίχτες να τα χάνουν αργότερα.
Ενώ έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις τα "πιο πολλά" δεν κάνουν διαφορά. Δηλαδή αυτός που κάνει τραγικές αποφάσεις και θα χάσει 1 εκατομμύριο, είναι πολύ πιθανό να έχανε και 2. Εντωμεταξύ εντελώς οφφτοπικ αλλά ήταν τόσο μεγάλο το ποσοστό των παικτών στο ΝΒΑ (και στο NFL) που χρεωκοπούσαν μέσα σε 5-10 χρόνια από το τελευταίο τους παιχνίδι που το ΝΒΑ έχει ορίσει οικονομικούς συμβούλους για τους ρούκις.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
reignman

allstar
Reactions: 1154
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 19, 2024 8:16 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 7:40 pm
AlexD έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 6:08 pm


Αβέβαιος είναι γενικά, για όλους. Αλλά ας μην το πάμε αλλού τώρα. Σε status Σλούκα πάντως... μια κακή φιλία και λίγο κακή διαχείριση μακριά από το να μείνει με λίγα σε μερικά χρόνια είναι... και αν έχουμε δει παίχτες να τα χάνουν αργότερα.
Ενώ έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις τα "πιο πολλά" δεν κάνουν διαφορά. Δηλαδή αυτός που κάνει τραγικές αποφάσεις και θα χάσει 1 εκατομμύριο, είναι πολύ πιθανό να έχανε και 2. Εντωμεταξύ εντελώς οφφτοπικ αλλά ήταν τόσο μεγάλο το ποσοστό των παικτών στο ΝΒΑ (και στο NFL) που χρεωκοπούσαν μέσα σε 5-10 χρόνια από το τελευταίο τους παιχνίδι που το ΝΒΑ έχει ορίσει οικονομικούς συμβούλους για τους ρούκις.
ε τωρα... δεν ειναι και μετρο συγκριση ο μεσος παιχτης του νβα που οι περισσοτεροι ερχοταν απο γκετος και ζουσαν στην πεινα.
μολις επιαναν λεφτα αρχιζαν τρελες αγορες, χαριζαν λεφτα σε φιλους κτλ κτλ.
και δεν ειχαν την ικανοτητα να καταλαβουν πως να φερουν βολτα τοσο πλουτο και απλα μοιραζοταν τα χρηματα τους με τους ανθρωπους τους (κοντινους και μη) ειναι τελειως διαφορετικο θεμα, πρεπει να πιασουμε παιδεια, γκετοποιησεις κτλ που στα δικα μας μερη δεν βρισκεις ευκολα.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1248
Δημοσιεύσεις: 1807
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 19, 2024 10:03 pm

reignman έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 8:16 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 7:40 pm


Ενώ έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις τα "πιο πολλά" δεν κάνουν διαφορά. Δηλαδή αυτός που κάνει τραγικές αποφάσεις και θα χάσει 1 εκατομμύριο, είναι πολύ πιθανό να έχανε και 2. Εντωμεταξύ εντελώς οφφτοπικ αλλά ήταν τόσο μεγάλο το ποσοστό των παικτών στο ΝΒΑ (και στο NFL) που χρεωκοπούσαν μέσα σε 5-10 χρόνια από το τελευταίο τους παιχνίδι που το ΝΒΑ έχει ορίσει οικονομικούς συμβούλους για τους ρούκις.
ε τωρα... δεν ειναι και μετρο συγκριση ο μεσος παιχτης του νβα που οι περισσοτεροι ερχοταν απο γκετος και ζουσαν στην πεινα.
μολις επιαναν λεφτα αρχιζαν τρελες αγορες, χαριζαν λεφτα σε φιλους κτλ κτλ.
και δεν ειχαν την ικανοτητα να καταλαβουν πως να φερουν βολτα τοσο πλουτο και απλα μοιραζοταν τα χρηματα τους με τους ανθρωπους τους (κοντινους και μη) ειναι τελειως διαφορετικο θεμα, πρεπει να πιασουμε παιδεια, γκετοποιησεις κτλ που στα δικα μας μερη δεν βρισκεις ευκολα.
Κι εσύ δίκιο έχεις. Είπες στην αρχή ότι ο κόσμος δεν είναι αβέβαιος για τους πλούσιους και συμφωνώ. Είπε ο Αλεξ ότι «οκ, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, κόσμος χάνει τα λεφτά του» και γενικά συμφωνώ και με αυτό και έφερα απλά το παράδειγμα των αθλητών στην Αμερική. Μετά πάλι σωστά αναφέρεις διάφορους λόγους για τους οποίους μπορεί να συμβεί αυτό. Ε η μόνη μικρή παρατήρηση μου είναι ότι και οι εδώ αθλητές δεν είναι τίποτα τέρατα σκέψης.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 20, 2024 10:34 am

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 7:40 pm
AlexD έγραψε:
Τρί Μαρ 19, 2024 6:08 pm


Αβέβαιος είναι γενικά, για όλους. Αλλά ας μην το πάμε αλλού τώρα. Σε status Σλούκα πάντως... μια κακή φιλία και λίγο κακή διαχείριση μακριά από το να μείνει με λίγα σε μερικά χρόνια είναι... και αν έχουμε δει παίχτες να τα χάνουν αργότερα.
Ενώ έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις τα "πιο πολλά" δεν κάνουν διαφορά. Δηλαδή αυτός που κάνει τραγικές αποφάσεις και θα χάσει 1 εκατομμύριο, είναι πολύ πιθανό να έχανε και 2. Εντωμεταξύ εντελώς οφφτοπικ αλλά ήταν τόσο μεγάλο το ποσοστό των παικτών στο ΝΒΑ (και στο NFL) που χρεωκοπούσαν μέσα σε 5-10 χρόνια από το τελευταίο τους παιχνίδι που το ΝΒΑ έχει ορίσει οικονομικούς συμβούλους για τους ρούκις.
Ε εντάξει δίκιο έχεις αλλά δεν είναι τόσο φλατ. Από το πρώτο εκατομμύριο που έβγαλε έχουν περάσει χρόνια, αν κάνει κακή διαχείριση θα έχει δει το πάτερν και θα έπαιξε παραπάνω ρόλο στην απόφαση του για το τελευταίο του συμβόλαιο.
Γενικά, όσο καλό μισθό και να έχεις, αν δεν είσαι στην πιο πάνω κατηγορία... πάντα εξαρτάσαι και από τις εξελίξεις. Στους αθλητές που έτσι κι αλλιώς σταματάνε να έχουν εισόδημα πρόωρα αν δεν κάνουν κάτι άλλο μετά, είναι ακόμα μεγαλύτερος ο κίνδυνος. Έχει παιδιά και ξέρει ότι σε 3 χρόνια θα σταματήσει να παίζει. Όσα παραπάνω μπορεί, θα τα βγάλει.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”