Euroleague Round 30, Anadolu Efes vs Olymnpiacos Piraeus

Συντονιστής: Captains

plo koon

 euroleague
Reactions: 265
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 1:17 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Papaloukas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:01 am

Εγώ πάντως επιμένω ότι το rotation του ΠΑΟ του προκαλεί πρόβλημα με ομάδες βδέλες, δλδ ομάδες που δεν παρατάνε το ματς και σε παίζουν στο φουλ μέχρι το 40. Δεν είναι τυχαίο πως ο ΠΑΟ πάει καλά όταν οι πρώτες περίοδοι θυμίζουν blitzkrieg. Καλώς ή κακώς, δεν έχει την ίδια ένταση ένας παίκτης που παίζει το 25ο του λεπτό με έναν παίκτη που παίζει το 35ο.

Οπότε σε μία σειρά 5 αγώνων οι οποίο θα κριθούν όλοι και στα 40 λεπτά, δε νομίζω ότι ο ΠΑΟ μπορεί να πάρει 3 απένανατι στον Ολυμπιακό, ανεξαρτήτως έδρας.

Για να το πω και αλλιώς, αν έχουμε πλεονέκτημα, θεωρώ πολύ πιθανό να μας σπάσει ένα από τα 2 πρώτα παιχνίδια και να χάσει ένα εκ των 3-4.

1
1 Εικόνα
:hammer: je suis jazz thrillos :hammer:
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 929
Δημοσιεύσεις: 4740
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:07 am

TakeshyKurosawa1 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 10:11 am
Ο ΠΑΟ με μειονέκτημα είναι πολύ δύσκολη κλήρωση! Έχει παίχτες που μπορούν να βάλουν μεγάλα σουτ και παίζει σκληρή άμυνα στα γκαρντ! Γενικά δεν τον προτιμώ για αντίπαλο ειδικά με μειονέκτημα. Σε περίπτωση που πέφταμε πάνω του τι θα προτιμούσατε φάιναλ 4 ή πρωτάθλημα?
Πρωτάθλημα διεκδικεί κάθε χρόνο ο ΟΣΦΠ, όπως κ ο ΠΑΟ. Φ4 όχι

3
3 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2152
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:49 am

Quincy έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:07 am
TakeshyKurosawa1 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 10:11 am
Ο ΠΑΟ με μειονέκτημα είναι πολύ δύσκολη κλήρωση! Έχει παίχτες που μπορούν να βάλουν μεγάλα σουτ και παίζει σκληρή άμυνα στα γκαρντ! Γενικά δεν τον προτιμώ για αντίπαλο ειδικά με μειονέκτημα. Σε περίπτωση που πέφταμε πάνω του τι θα προτιμούσατε φάιναλ 4 ή πρωτάθλημα?
Πρωτάθλημα διεκδικεί κάθε χρόνο ο ΟΣΦΠ, όπως κ ο ΠΑΟ. Φ4 όχι
ναι αλλα το θεμα ειναι να το παιρνουμε για να τη λεμε στους απεναντι κι οχι να το χανουμε για να μας τη λενε αυτοι......

ΥΓ φτιαχτε ωρε ενα poll ΄΄κυπελλο Ελλαδας ή τελικο ευρωλιγκας.....΄΄να σκασει το χειλακι μας.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:50 am

reignman έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 10:05 am
την περίοδο που θα κέρδιζε και τους Μπουλς.
Ε καλα, δεν χρειαζεται να εισαι και τιποτα ιδιαιτερο για να κερδισεις τους Μπουλς.

Οι πιστονς που εχουν μολις 12 νικες σε 68 αγωνες, 2 απο αυτες τις νικες ειναι εναντια στους Μπουλς.

So, there's that ^_^
Εννοούσα τους Bulls του Μιχάλη φίλτατε, είμαι boomer

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:50 am

nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 10:58 am
Ε ρε παιδιά χαίρω πολύ. Κανείς δεν θέλει μόνο συμμετοχή. Αλλά δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν αυτό.

Το δίλημμα είναι περίπου: "Θέλεις 100 ευρώ στο χέρι ή 50% να κερδίσεις 1000;"
Μιλώντας προσωπικά, πέρυσι όπως το χάσαμε με στεναχώρησε πάρα μα πάρα πολύ και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, αν βάλεις στην εξίσωση και πρόπερσυ που χάσαμε στο τελευταίο σούτ από τον Μίσιτς, συν τους 2 χαμένους τελικούς στην έδρα της Φενέρ και της Ρεάλ την τελευταία δεκαετία, ε συγγνώμη άλλα δεν αντέχω να ξαναδώ τέτοιο σενάριο. Για αυτό το λέω κάλιο 5 και στο χέρι παρά 10 και καρτέρι. Θέλω αν πάω f4 να πάω και να το πάρω, αν είναι πάλι να πάθω 8 εγκεφαλικά, 6 εμφράγματα και να πέσω σε κατάθλιψη, προτιμώ να μην πάω καθόλου και να χαζοχαίρομαι με το Ελληνικό κυπελάκι και το Ελληνικό πρωτάθλημα.

Για μένα όσο και αν ακούγεται απόλυτο ισχύει το εξής: Τους τελικούς δεν τους παίζεις τους κερδίζεις. Η περσυνή ήττα από την Ρεάλ στον τελικό είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού και δεν θέλω με τίποτα να το ξαναζήσω.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:57 am

Πρωτάθλημα ή Φ4? Όντως τώρα? Για το ελληνικό πρωτάθλημα μιλάμε έτσι?
Που τα τελευταία 30 χρόνια το παίρνει μία ομάδα και που και που μία άλλη. Τι σόι δίλημμα είναι αυτό ρε παιδιά? Το ελληνικό πρωτάθλημα είνα απλά της ΠΛΑΚΑΣ, αν είναι δυνατόν. Να λέγαμε για το πρωτάθλημα των 90σ που ακόμα και από τη Δάφνη δεν πέρναγες εύκολα οκ αλλά το σημερινό? Έλεος, τόσο καζούρα και μπούλινγκ σας κάνουν οι παναθηναικοί στις δουλειές σας χαχα

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 11:58 am

assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:49 am


ΥΓ φτιαχτε ωρε ενα poll ΄΄κυπελλο Ελλαδας ή τελικο ευρωλιγκας.....΄΄να σκασει το χειλακι μας.
Γιατί το λες και δεν το κάνεις; Δεν είναι άσχημη ιδέα.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2152
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:00 pm

karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:50 am
nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 10:58 am
Ε ρε παιδιά χαίρω πολύ. Κανείς δεν θέλει μόνο συμμετοχή. Αλλά δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν αυτό.

Το δίλημμα είναι περίπου: "Θέλεις 100 ευρώ στο χέρι ή 50% να κερδίσεις 1000;"
Μιλώντας προσωπικά, πέρυσι όπως το χάσαμε με στεναχώρησε πάρα μα πάρα πολύ και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, αν βάλεις στην εξίσωση και πρόπερσυ που χάσαμε στο τελευταίο σούτ από τον Μίσιτς, συν τους 2 χαμένους τελικούς στην έδρα της Φενέρ και της Ρεάλ την τελευταία δεκαετία, ε συγγνώμη άλλα δεν αντέχω να ξαναδώ τέτοιο σενάριο. Για αυτό το λέω κάλιο 5 και στο χέρι παρά 10 και καρτέρι. Θέλω αν πάω f4 να πάω και να το πάρω, αν είναι πάλι να πάθω 8 εγκεφαλικά, 6 εμφράγματα και να πέσω σε κατάθλιψη, προτιμώ να μην πάω καθόλου και να χαζοχαίρομαι με το Ελληνικό κυπελάκι και το Ελληνικό πρωτάθλημα.

Για μένα όσο και αν ακούγεται απόλυτο ισχύει το εξής: Τους τελικούς δεν τους παίζεις τους κερδίζεις. Η περσυνή ήττα από την Ρεάλ στον τελικό είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού και δεν θέλω με τίποτα να το ξαναζήσω.
αν χαλιεσαι τοσο με εμφραγματα,εγκεφαλικα και καταθλιψεις εχεις την επιλογη ν αλλαξεις καναλι και να δεις ερωτα φυγα.....κι αν το σηκωσουμε το βλεπεις μετα απο κανα διωρο κονσερβα.....αν βεβαια παθαινεις ολα αυτα οταν χανεις ευρωλιγκα,αν ο μη γενοιτο χασεις το μεγαλο ελληνικο πρωταθλημα θα πρεπει να σ εχουν απο κοντα οι δικοι σου μην προχωρησεις στο απονενοημενο διαβημα....

εγω απ την πλευρα μου προτιμω 5 τελικους σαν τον περσινο παρα 5 τελικους που δεν πηγα.....

4
4 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2152
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:02 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:58 am
assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:49 am


ΥΓ φτιαχτε ωρε ενα poll ΄΄κυπελλο Ελλαδας ή τελικο ευρωλιγκας.....΄΄να σκασει το χειλακι μας.
Γιατί το λες και δεν το κάνεις; Δεν είναι άσχημη ιδέα.
δεν εχω την τεχνογνωσια αδερφε.....προπερσι πηρα 1η φορα κινητο χωρις κουμπια κι επαθα πολιτισμικο και τεχνολογικο σοκ....

edit ή χαμενο τελικο ευρωλιγκας να λεει συγκεκριμενα...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:17 pm

assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:00 pm
karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 11:50 am


Μιλώντας προσωπικά, πέρυσι όπως το χάσαμε με στεναχώρησε πάρα μα πάρα πολύ και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει, αν βάλεις στην εξίσωση και πρόπερσυ που χάσαμε στο τελευταίο σούτ από τον Μίσιτς, συν τους 2 χαμένους τελικούς στην έδρα της Φενέρ και της Ρεάλ την τελευταία δεκαετία, ε συγγνώμη άλλα δεν αντέχω να ξαναδώ τέτοιο σενάριο. Για αυτό το λέω κάλιο 5 και στο χέρι παρά 10 και καρτέρι. Θέλω αν πάω f4 να πάω και να το πάρω, αν είναι πάλι να πάθω 8 εγκεφαλικά, 6 εμφράγματα και να πέσω σε κατάθλιψη, προτιμώ να μην πάω καθόλου και να χαζοχαίρομαι με το Ελληνικό κυπελάκι και το Ελληνικό πρωτάθλημα.

Για μένα όσο και αν ακούγεται απόλυτο ισχύει το εξής: Τους τελικούς δεν τους παίζεις τους κερδίζεις. Η περσυνή ήττα από την Ρεάλ στον τελικό είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού και δεν θέλω με τίποτα να το ξαναζήσω.
αν χαλιεσαι τοσο με εμφραγματα,εγκεφαλικα και καταθλιψεις εχεις την επιλογη ν αλλαξεις καναλι και να δεις ερωτα φυγα.....κι αν το σηκωσουμε το βλεπεις μετα απο κανα διωρο κονσερβα.....αν βεβαια παθαινεις ολα αυτα οταν χανεις ευρωλιγκα,αν ο μη γενοιτο χασεις το μεγαλο ελληνικο πρωταθλημα θα πρεπει να σ εχουν απο κοντα οι δικοι σου μην προχωρησεις στο απονενοημενο διαβημα....

εγω απ την πλευρα μου προτιμω 5 τελικους σαν τον περσινο παρα 5 τελικους που δεν πηγα.....
Το πρωτάθλημα δεν με νοιάζει αν το χάσω, προφανώς θέλω να το κερδίσω άλλα δεν θα σκάσω κιόλας, άλλα τελικό Ευρωλίγκας συγγνώμη δεν θέλω να χάνω και με πειράζει πολύ μάλιστα, οι συμμετοχές δεν είναι τρόπαια, αν δεν μας ενοχλεί που χάνουμε τελικούς ε τότε ας πάμε και με παιδική ομάδα να μην κουραζόμαστε κιόλας. Οταν πας τελικό πας για να τον κερδίσεις, Ολυμπιακός είμαστε δεν θα πανυγυρίζουμε όταν πάμε f4 και το σηκώνουν άλλοι. Ο νικητής γράφει την ιστορία, οι ευρωκούπες μετράνε και τα τρόπαια ψηλώνουν μια ομάδα και όχι οι συμμετοχές.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:22 pm

karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:17 pm
assistant77 έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:00 pm

αν χαλιεσαι τοσο με εμφραγματα,εγκεφαλικα και καταθλιψεις εχεις την επιλογη ν αλλαξεις καναλι και να δεις ερωτα φυγα.....κι αν το σηκωσουμε το βλεπεις μετα απο κανα διωρο κονσερβα.....αν βεβαια παθαινεις ολα αυτα οταν χανεις ευρωλιγκα,αν ο μη γενοιτο χασεις το μεγαλο ελληνικο πρωταθλημα θα πρεπει να σ εχουν απο κοντα οι δικοι σου μην προχωρησεις στο απονενοημενο διαβημα....

εγω απ την πλευρα μου προτιμω 5 τελικους σαν τον περσινο παρα 5 τελικους που δεν πηγα.....
Το πρωτάθλημα δεν με νοιάζει αν το χάσω, προφανώς θέλω να το κερδίσω άλλα δεν θα σκάσω κιόλας, άλλα τελικό Ευρωλίγκας συγγνώμη δεν θέλω να χάνω και με πειράζει πολύ μάλιστα, οι συμμετοχές δεν είναι τρόπαια, αν δεν μας ενοχλεί που χάνουμε τελικούς ε τότε ας πάμε και με παιδική ομάδα να μην κουραζόμαστε κιόλας. Οταν πας τελικό πας για να τον κερδίσεις, Ολυμπιακός είμαστε δεν θα πανυγυρίζουμε όταν πάμε f4 και το σηκώνουν άλλοι. Ο νικητής γράφει την ιστορία, οι ευρωκούπες μετράνε και τα τρόπαια ψηλώνουν μια ομάδα και όχι οι συμμετοχές.
Σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει αλλά για κερδίσει πρέπει να πας πρώτα, τι να κάνουμε. Την κάναμε αυτή τη συζήτηση και το καλοκαίρι. Δεν λέει κανείς να πανηγυρίσεις που πήγες Φ4, αλλά δεν γίνεται να κερδίσεις αν δεν πας, τι να κάνουμε τώρα;

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:25 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:22 pm
karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:17 pm


Το πρωτάθλημα δεν με νοιάζει αν το χάσω, προφανώς θέλω να το κερδίσω άλλα δεν θα σκάσω κιόλας, άλλα τελικό Ευρωλίγκας συγγνώμη δεν θέλω να χάνω και με πειράζει πολύ μάλιστα, οι συμμετοχές δεν είναι τρόπαια, αν δεν μας ενοχλεί που χάνουμε τελικούς ε τότε ας πάμε και με παιδική ομάδα να μην κουραζόμαστε κιόλας. Οταν πας τελικό πας για να τον κερδίσεις, Ολυμπιακός είμαστε δεν θα πανυγυρίζουμε όταν πάμε f4 και το σηκώνουν άλλοι. Ο νικητής γράφει την ιστορία, οι ευρωκούπες μετράνε και τα τρόπαια ψηλώνουν μια ομάδα και όχι οι συμμετοχές.
Σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει αλλά για κερδίσει πρέπει να πας πρώτα, τι να κάνουμε. Την κάναμε αυτή τη συζήτηση και το καλοκαίρι. Δεν λέει κανείς να πανηγυρίσεις που πήγες Φ4, αλλά δεν γίνεται να κερδίσεις αν δεν πας, τι να κάνουμε τώρα;
Προφανώς, απλά βαρέθηκα να πηγαίνω στην πηγή και να μην πίνω νερό. Εχουμε πάει πιο πολλά F4 και ποιο πολλούς τελικούς από τον Παναθηναικό και όμως έχουμε τα μισά τρόπαια, εμένα με σταναχωρεί και με προβληματίζει αυτό.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:28 pm

karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:25 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:22 pm


Σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει αλλά για κερδίσει πρέπει να πας πρώτα, τι να κάνουμε. Την κάναμε αυτή τη συζήτηση και το καλοκαίρι. Δεν λέει κανείς να πανηγυρίσεις που πήγες Φ4, αλλά δεν γίνεται να κερδίσεις αν δεν πας, τι να κάνουμε τώρα;
Προφανώς, απλά βαρέθηκα να πηγαίνω στην πηγή και να μην πίνω νερό. Εχουμε πάει πιο πολλά F4 και ποιο πολλούς τελικούς από τον Παναθηναικό και όμως έχουμε τα μισά τρόπαια, εμένα με σταναχωρεί και με προβληματίζει αυτό.
Δεκτό, αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Μόνο μπροστά πρέπει να κοιτάς. Τα άλλα είναι απλά για καζούρα.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 21, 2024 12:32 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:28 pm
karamelitsa έγραψε:
Πέμ Μαρ 21, 2024 12:25 pm


Προφανώς, απλά βαρέθηκα να πηγαίνω στην πηγή και να μην πίνω νερό. Εχουμε πάει πιο πολλά F4 και ποιο πολλούς τελικούς από τον Παναθηναικό και όμως έχουμε τα μισά τρόπαια, εμένα με σταναχωρεί και με προβληματίζει αυτό.
Δεκτό, αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Μόνο μπροστά πρέπει να κοιτάς. Τα άλλα είναι απλά για καζούρα.
Εννοείται, απλά δεν παύει να σε στεναχωρεί, τουλάχιστον εμένα.....άλλους από ότι φαίνεται δεν τους ενοχλεί, ή τουλάχιστον δεν τους περιάζει τόσο. Προσωπικά μετά τον περσυνό χαμένο τελικό σκεφτόμουν να παρατήσω το μπάσκετ και να μην ξαναδώ για ένα διάστημα....δεν άντεξα βέβαια, άλλα ήταν η πρώτη φορά εδώ και πάρα πολλά χρόνια που το σκέφτηκα να σταματήσω γιατί με χάλαγε και δεν μου έκανε καλό ψυχολογικά. Ειδικά αν δω να πάει κανένας Παναθηναικός F4 και να σηκώσει την κούπα με το καλημέρα απλά τέλος για μένα!!

0
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 21, 2024 1:21 pm

Ειναι κατι που θέλω να το γράψω καιρό αλλα δε βρίσκω αφορμή.Ολοι διαβάζουμε καταστάσεις μόνο προς την πλευρά που θελουμε.Το παράδειγμα ειναι η περσινή χρονια.Βλεπουμε την απώλεια του τελικού απο το σουτ του Γιουλ δεν βλέπουμε οτι αν ο Κάναν δεν έκανε βραδιά καριέρας στην Ευρωλίγκα εκείνοι το βράδυ θα ήταν απο νωρίτερα πιο δύσκολα τα πράγματα.Βλεπουμε το φ4 και τον τελικό αλλα δε βλέπουμε οτι για να φτάσουμε εκεί απέναντι σε μια ομάδα που τερμάτισε πολύ πιο πίσω και την είχαμε ..,διαλύσει κιόλας στα δυο ματς της κανονικής περιόδου έπρεπε πέρα απο το τελικό σουτ να κάνει επίσης βραδιά καριέρας ο Σλούκας και οτι γενικά μας είχαν διαβάσει κ αντιμετωπίσει άψογα.Θελω να πω να χαιρόμαστε ΟΤΙ έχουμε τίποτα δεν ειναι δεδομένο κ ειδικα μια ομάδα σαν τον Ολυμπιακό του Μπαρτζωκα που πάει σα….γαλατικο χωριό ΑΝΑΠΟΔΑ απο το παγκόσμιο μπαςκετ για να κανεις την υπέρβαση θα χρειάζεσαι πλέον ,εστω σε κάποια φάση,το απρόβλεπτο ειδικα ατομικά απο κάποιον η κάποιους παίκτες.Γι αυτο κ η μεγάλη ευκαιρία δεν ήταν περσυ αλλα στο Βελιγράδι που ήταν και κατι εντελώς καινούριο και απρόβλεπτο .Προσωπικη άποψη οταν η περιφέρεια θα ειναι καλα στον ασσο δε θα χάνουμε….

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”