Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1244
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 26, 2024 3:06 pm

kojito έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 2:50 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 1:40 pm
https://ftpserver.euroleague.net/genera ... Bylaws.pdf εδώ στη σελίδα 311 γράφει:
"No player or his agent may negotiate contracts with another club while the present
contract is in force, without the previous authorisation of the Club. Such authorisation
is not required in the last 60 days before the expiry of the contract."

Οπότε το να έχει υπογράψει ο Έβανς αποκλείεται (εκτός αν το συμβόλαιο του λήγει σε δύο μήνες). Επίσης απαγορεύεται να διαπραγματευτεί αλλά όπως καταλαβαίνουμε αποκλείεται να μην γίνονται κινήσεις στη ζούλα.
Παραθυράκια βέβαια υπάρχουν για αυτό σίγουρα. Μετά άντε να αποδείξει η ομάδα του παίκτη ότι εκείνος ξεκίνησε διαπραγματεύσεις με άλλη ομάδα πριν λήξει το συμβόλαιο του. Που στο κάτω-κάτω μπορεί να πάει ο Ολυμπιακός και ο κάθε Ολυμπιακός στην Ζαλγκίρις και να της ζητήσει άδεια να διαπραγματευτεί με τον Evans. Θα ρισκάρει η ομάδα του να πει οχι και αυτό να φτάσει στα αυτιά του παίκτη και να είναι δυσαρεστημένος μετά;
Έψαχνα απλά μία απάντηση στο τι λένε οι κανονισμοί σχετικά με το θέμα διότι λέγονταν διάφορα που φαίνεται πως δεν ισχύουν. Ίσα ίσα για να υπάρχει μία λίγο πιο στέρεα βάση για συζήτηση. Δεν ήθελα να πω ότι κάτι έγινε/δεν έγινε στην συγκεκριμένη περίπτωση. Έχεις δίκιο σε όσα γράφεις.

1
1 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1934
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 26, 2024 5:21 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 3:06 pm


Έψαχνα απλά μία απάντηση στο τι λένε οι κανονισμοί σχετικά με το θέμα διότι λέγονταν διάφορα που φαίνεται πως δεν ισχύουν. Ίσα ίσα για να υπάρχει μία λίγο πιο στέρεα βάση για συζήτηση. Δεν ήθελα να πω ότι κάτι έγινε/δεν έγινε στην συγκεκριμένη περίπτωση. Έχεις δίκιο σε όσα γράφεις.
Κι εγώ αυτό έψαχνα, οπότε είναι ξεκάθαρο ότι νόμιμα δεν μπορεί να έχει υπογράψει συμβόλαιο άρα και δεν το έχει κάνει, ότι αν έχουν φτάσει σε κάποιου είδους συμφωνίας κυρίων προφανώς και ο Ολυμπιακός το διέψευσε. Πέρυσι είχαν τελειώσει κάπου 10 Ιουνίου τα Play off στην Λιθουανία οπότε είναι απίθανο να τελειώνουν φέτος από τον Μάιο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4719
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 26, 2024 5:57 pm

ο ολυμπιακος παντως εχει πολυ καλες σχεσεις με την ζαλγκιρης,την λες και θυγατρικη με τοσους παικτες που χουμε παρει απο εκει :lol: .Οτι δεν θα κρατησει τον εβανς προφανως και το ξερει οποτε δεν βλεπω καποιο λογο να ειναι αντιθετη στο να συμφωνησει ο παικτης μαζι μας.. Αμα υπογραψει δηλαδη ενα συμβολαιο με ημερομηνια ιουνιου ποιος θα το καρφωσει ακομα και αν απαγορευεται? :lol:

O εβανς εντωμεταξυ ειναι παικτης του Βαρλα πρωην ρεπορτερ ολυμπιακου που ειχε υπογραψει και περσι τον μιλου απο τα μεσα της χρονιας..Αλλοι παικτες του ειναι ο γουοκαπ ο λαρυ και ο ραιτ..οπως και ο βιλντοζα που ειχε κανει κατι αντιστοιχο περσι.. Οποτε αν οντως ειναι κλεισμενη η υποθεση δινω ελαχιστες πιθανοτητες να χαλασει.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2152
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 26, 2024 6:00 pm

golitog7 έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 12:45 pm
Μπορεί κάποιος χριστιανός να μου εξηγήσει για ποιο λόγο φοβόμαστε τόσο πολύ τη Μονακό? Το ότι όλοι οι ειδήμονες στα αμέτρητα ποντκαστ και εκπομπές έχουν φαγωθεί με τις κλισέ εκφράσεις "έχει αθλητικότητα", "έχει φτερά", "έχει πούπουλα" και δεν ξέρω τι άλλο δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Μη καταπίνετε αμάσητο ότι σας σερβίρουν οι δήθεν γνώστες.
Και εξηγούμαι: πρόπερσι ο Οσφπ κληρώθηκε με την σούπερ αθλητική Μονακό και την απέκλεισε. Πέρυσι έπαιξε με την ακόμα πιο αθλητική Μονακό και πέρασε από πάνω της (ενώ κερδίζανε κιόλας άνετα στο ημίχρονο). Φέτος στο πρώτο ματς με τον Οσφπ να είναι πραγματικά στο χειρότερο του φεγγάρι έχασε οριακά στην έδρα της (κάναμε αρκετές χαζομάρες στο τέλος για να χάσουμε) και στο δεύτερο ματς κερδίσαμε οριακά με ένα πόιντ γκαρντ (ο Γκος μόλις είχε γυρίσει από τραυματισμό και έπαιξε ελάχιστα). Να θυμήσω ότι σ αυτά τα ματς δεν είχαμε ούτε Πετρούσεφ, ούτε Ράιτ, μεταγραφές που ομολογουμένως άλλαξαν τον Ολυμπιακό φέτος. Εν κατακλείδι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και προτιμάμε Μονακό από Παο, Μπάρτσα και Φενέρ.
Δεν τη φοβομαστε αλλα συγκρινομενη με την Μπαρτσα που ειναι ο ορισμος της σοφτιλας ειναι χειροτερο διασταυρωμα γιατι
α)εχουν σκληραδα και αθλητικοτητα
β)εχουν καλυτερη χημεια και πιο μπαρουτοκαπνισμενο προπονητη
γ)εχουν τον καλυτερο παιχτη της Ευρωπης στην καλυτερη φαση της καριερας του...

Με οποιον κι αν πεσουμε αν ειμαστε υγιεις θεωρω οτι θα μαστε φαιναλ-4 απλα προτιμω τον πιο ευκολο δρομο....

1
1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 612
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 27, 2024 6:41 am

golitog7 έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 12:45 pm
Μπορεί κάποιος χριστιανός να μου εξηγήσει για ποιο λόγο φοβόμαστε τόσο πολύ τη Μονακό? Το ότι όλοι οι ειδήμονες στα αμέτρητα ποντκαστ και εκπομπές έχουν φαγωθεί με τις κλισέ εκφράσεις "έχει αθλητικότητα", "έχει φτερά", "έχει πούπουλα" και δεν ξέρω τι άλλο δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Μη καταπίνετε αμάσητο ότι σας σερβίρουν οι δήθεν γνώστες.
Και εξηγούμαι: πρόπερσι ο Οσφπ κληρώθηκε με την σούπερ αθλητική Μονακό και την απέκλεισε. Πέρυσι έπαιξε με την ακόμα πιο αθλητική Μονακό και πέρασε από πάνω της (ενώ κερδίζανε κιόλας άνετα στο ημίχρονο). Φέτος στο πρώτο ματς με τον Οσφπ να είναι πραγματικά στο χειρότερο του φεγγάρι έχασε οριακά στην έδρα της (κάναμε αρκετές χαζομάρες στο τέλος για να χάσουμε) και στο δεύτερο ματς κερδίσαμε οριακά με ένα πόιντ γκαρντ (ο Γκος μόλις είχε γυρίσει από τραυματισμό και έπαιξε ελάχιστα). Να θυμήσω ότι σ αυτά τα ματς δεν είχαμε ούτε Πετρούσεφ, ούτε Ράιτ, μεταγραφές που ομολογουμένως άλλαξαν τον Ολυμπιακό φέτος. Εν κατακλείδι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και προτιμάμε Μονακό από Παο, Μπάρτσα και Φενέρ.
γιατι ειμαι 49 στα 50 και θελω μια φορα να περασω πλευ οφ και να παω φαιναλ φορ χωρις πολλα πολλα καρδιοχτυπια , ειπαμε τα φαρμακα θελω να τα πουλαω οχι να τα παιρνω :cool:

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 27, 2024 8:23 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 6:41 am
golitog7 έγραψε:
Τρί Μαρ 26, 2024 12:45 pm
Μπορεί κάποιος χριστιανός να μου εξηγήσει για ποιο λόγο φοβόμαστε τόσο πολύ τη Μονακό? Το ότι όλοι οι ειδήμονες στα αμέτρητα ποντκαστ και εκπομπές έχουν φαγωθεί με τις κλισέ εκφράσεις "έχει αθλητικότητα", "έχει φτερά", "έχει πούπουλα" και δεν ξέρω τι άλλο δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Μη καταπίνετε αμάσητο ότι σας σερβίρουν οι δήθεν γνώστες.
Και εξηγούμαι: πρόπερσι ο Οσφπ κληρώθηκε με την σούπερ αθλητική Μονακό και την απέκλεισε. Πέρυσι έπαιξε με την ακόμα πιο αθλητική Μονακό και πέρασε από πάνω της (ενώ κερδίζανε κιόλας άνετα στο ημίχρονο). Φέτος στο πρώτο ματς με τον Οσφπ να είναι πραγματικά στο χειρότερο του φεγγάρι έχασε οριακά στην έδρα της (κάναμε αρκετές χαζομάρες στο τέλος για να χάσουμε) και στο δεύτερο ματς κερδίσαμε οριακά με ένα πόιντ γκαρντ (ο Γκος μόλις είχε γυρίσει από τραυματισμό και έπαιξε ελάχιστα). Να θυμήσω ότι σ αυτά τα ματς δεν είχαμε ούτε Πετρούσεφ, ούτε Ράιτ, μεταγραφές που ομολογουμένως άλλαξαν τον Ολυμπιακό φέτος. Εν κατακλείδι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και προτιμάμε Μονακό από Παο, Μπάρτσα και Φενέρ.
γιατι ειμαι 49 στα 50 και θελω μια φορα να περασω πλευ οφ και να παω φαιναλ φορ χωρις πολλα πολλα καρδιοχτυπια , ειπαμε τα φαρμακα θελω να τα πουλαω οχι να τα παιρνω :cool:
Και πιστευεις ότι με Μπάρτσα, Παο ή Φενέρ θα περάσεις πιο άνετα ε?

Έχω τελείως διαφορετική άποψη αλλά τέσπα, κοντός ψαλμός αλληλούια.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 612
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 27, 2024 11:01 am

golitog7 έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 8:23 am
fotis vlachopoulos έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 6:41 am


γιατι ειμαι 49 στα 50 και θελω μια φορα να περασω πλευ οφ και να παω φαιναλ φορ χωρις πολλα πολλα καρδιοχτυπια , ειπαμε τα φαρμακα θελω να τα πουλαω οχι να τα παιρνω :cool:
Και πιστευεις ότι με Μπάρτσα, Παο ή Φενέρ θα περάσεις πιο άνετα ε?

Έχω τελείως διαφορετική άποψη αλλά τέσπα, κοντός ψαλμός αλληλούια.
σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι με καμια ομαδα που διεκδικει εισοδο στο φαιναλ φορ της κορυφαιας διασυλλογικης διοργανωσης (πλην ΝΒΑ ,που κι εκει η ρεγκιουλαρ σιζον ειναι για τα πανηγυρια) κι να κληθεις να παιξεις δεν ειναι ευκολο . εννοειται οτι αστειευομουν ελπιζω τωρα που το εκανα φραγκοδιφραγκα να εγινα πιο κατανοητος. Α και κατι αλλο αν η ομαδα παιξει πληρης και υγιης ολες τις προαναφερθεισες τις εχει ,οχι στο ρελαντι αλλα τις εχει, ασχετα οτι φετος εχουμε γινει μετροπολιταν ,τζανειο και ερρικος ντυναν μαζι

0
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2152
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 27, 2024 11:47 am

golitog7 έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 8:23 am
fotis vlachopoulos έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 6:41 am


γιατι ειμαι 49 στα 50 και θελω μια φορα να περασω πλευ οφ και να παω φαιναλ φορ χωρις πολλα πολλα καρδιοχτυπια , ειπαμε τα φαρμακα θελω να τα πουλαω οχι να τα παιρνω :cool:
Και πιστευεις ότι με Μπάρτσα, Παο ή Φενέρ θα περάσεις πιο άνετα ε?

Έχω τελείως διαφορετική άποψη αλλά τέσπα, κοντός ψαλμός αλληλούια.
Τη δεδομενη στιγμη με Παο ή Φενερ ειναι σχετικα λιγες οι πιθανοτητες να διασταυρωθουμε.....γι αυτο η κουβεντα επικεντρωνεται σε Μονακο και Μπαρτσα που κατα 90% θα ειναι οι αντιπαλες μας στους 8......εκτος αν τελευταια αγωνιστικη ΄΄επιλεξουμε΄΄ αντιπαλο που και παλι νομιζω οτι ειναι εκτος mindset του προπονητη μας....

0
Christofis

senior
Reactions: 201
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 06, 2022 6:26 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 28, 2024 8:24 am

Τα θετικα νεα ειναι οτι απο τον ερυθρο ακομη ισως δουμε τον Πετρουσεφ και τον Μιλουτινοφ να μπαινουν στην ομαδα. Αν αυτο ισχυει και τα γκαρντ επιστρεψου σε καλη κατασταση τοτε δεν γοβαμαι σε κανεναν σε σειρα αγωνων ουτε τη Ρεαλ

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 929
Δημοσιεύσεις: 4740
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 7:55 pm

Έτσι όπως εξελίχθηκε η βαθμολογία το παιχνίδι με τον Ερυθρό είναι αδιάφορο, το ίδιο ισχύει και για την Φενερ στο παιχνίδι της με την Εφες, αλλά εκείνο είναι πιο ιδιαίτερο μιας και είναι το εγχώριο ντέρμπυ με την Εφες. Νίκη με +3 στο ΣΕΦ την επόμενη βδομάδα και Μπάρτσα (ξεκάθαρα η πιο εύκολη της τετράδας), ήττα ή νίκη με +1 και Μονακό.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1488
Δημοσιεύσεις: 6488
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 8:00 pm

Quincy έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 7:55 pm
Έτσι όπως εξελίχθηκε η βαθμολογία το παιχνίδι με τον Ερυθρό είναι αδιάφορο, το ίδιο ισχύει και για την Φενερ στο παιχνίδι της με την Εφες, αλλά εκείνο είναι πιο ιδιαίτερο μιας και είναι το εγχώριο ντέρμπυ με την Εφες. Νίκη με +3 στο ΣΕΦ την επόμενη βδομάδα και Μπάρτσα (ξεκάθαρα η πιο εύκολη της τετράδας), ήττα ή νίκη με +1 και Μονακό.
Υπάρχει βέβαια και το υπαρκτό σενάριο, αλλά με μικρές μάλλον πιθανότητες, να χάσουμε και τα 2 ματς και η Μακάμπι να κερδίσει Μπαρτσελόνα εκτός και Μιλάνο εντός. Τότε βγαίνουμε 7οι. Δεν νομίζω πάντως ότι θα πάμε στο Βελιγράδι με το μυαλό στο ματς με την Φενέρ ήδη. Δεν μου έχει δώσει ποτέ εξάλλου την εντύπωση ο Μπαρτζώκας ότι "επιλέγει" παιχνίδια.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4719
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 8:12 pm

ο μπαρτζω περσι μπορουσε να διαλεξει μπασκονια αντι φενερ και δεν το εκανε...δυσκολα να το κανει φετος ενω το δηλωνει παντου οτι ο ολυμπιακος δεν διαλεγει αντιπαλους..Εγω διαφωνω παντως οτι η μπαρτσα ειναι καλυτερη αντιπαλος απο την μονακο.. Εντωμεταξυ δεν ειναι οτι εχουν και τοση διαφορα πχ για να κανουμε η εμεις η η φενερ καραγκιοζιλικια..Να πω οτι ηταν να πεσουμε με καμια βιρτους να αξιζε,προσωπικα θεωρω την πιο ευκολη διαδρομη να βγουμε 7οι να πεσουμε με τον παο και να μην τον πετυχουμε σε μονο αγωνα στο φ4.

ο μιλου εκανε πρωτη ομαδικη προπονηση,εγω θα τον εβαζα λιγο οπως και τον πετρουσεφ για να βρισκουν ρυθμο σιγα σιγα,δεν ειναι οτι μας νοιαζει το αποτελεσμα.

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 348
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Απρ 02, 2024 8:36 pm

Από ότι είπαν οι Λιθουανοί (Ουρμπονας) θεωρεί ότι ο Έβανς θα φοράει την φανέλα του Ολυμπιακού απο το καλοκαίρι.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Απρ 03, 2024 7:56 am

Ναι αυτοί μου φάνηκαν και εμένα πολύ σίγουροι. Άρα αν κατάλαβα καλά φεύγει ο Κάνααν και στη θέση του έρχεται ο Έβανς. Πολύ καλός παίκτης ο Έβανς αλλά προσωπικά δε μου αρέσει που φεύγει ο Ησαιας. Ιδανικά θα ήθελα να μείνει και να φύγει ο Γκος. Μου αρέσει πάρα πολύ και ο Γκος, απλώς δεν τον εμπιστεύομαι πλέον μετά από τόσους τραυματισμούς. Ο Κάνααν είναι πολύ χρήσιμος παίκτης, δίνει μια απρόβλεπτη νότα στο παιχνίδι μας. Μπορεί να πάρει φωτιά και να σου μπουμπουνίσει τρία τρίποντα απανωτά στον αιφνιδιασμό και να σου διαλύσει σε δύο λεπτά όλα τα αμυντικά σου σχέδια. Επίσης και στην άμυνα είναι αρκετά τίμιος συν το γεγονός ότι είναι παίκτης μεγάλων παιχνιδιών και το έχει αποδείξει. Δε μασάει πουθενά. Από την άλλη βέβαια με αυτά τα κτήνη που έχουμε στο 5 το να προσθέσεις μία κάθετη απειλή που παίζει και πικ εν ρολ, έχει σουτ και βλέπει τις πάσες είναι πολύ δελεαστικό.

Τέλος πάντων, ο κόουτς κάτι θα ξέρει παραπάνω προφανώς.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Απρ 03, 2024 12:15 pm

kojito έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 8:00 pm
Quincy έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 7:55 pm
Έτσι όπως εξελίχθηκε η βαθμολογία το παιχνίδι με τον Ερυθρό είναι αδιάφορο, το ίδιο ισχύει και για την Φενερ στο παιχνίδι της με την Εφες, αλλά εκείνο είναι πιο ιδιαίτερο μιας και είναι το εγχώριο ντέρμπυ με την Εφες. Νίκη με +3 στο ΣΕΦ την επόμενη βδομάδα και Μπάρτσα (ξεκάθαρα η πιο εύκολη της τετράδας), ήττα ή νίκη με +1 και Μονακό.
Υπάρχει βέβαια και το υπαρκτό σενάριο, αλλά με μικρές μάλλον πιθανότητες, να χάσουμε και τα 2 ματς και η Μακάμπι να κερδίσει Μπαρτσελόνα εκτός και Μιλάνο εντός. Τότε βγαίνουμε 7οι. Δεν νομίζω πάντως ότι θα πάμε στο Βελιγράδι με το μυαλό στο ματς με την Φενέρ ήδη. Δεν μου έχει δώσει ποτέ εξάλλου την εντύπωση ο Μπαρτζώκας ότι "επιλέγει" παιχνίδια.
Βέβαια, υπάρχει και το άλλο υπαρκτό σενάριο, να χάσει ο ΠΑΟ από την Μπάγερν και ο Ολυμπιακός με 2 νίκες να βγει 4ος.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”