Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 1:42 pm

Καλά όντως απαράδεκτος ο μπαρτζωκας χτες. Εχει ταμπεραμέντο ο άνθρωπος οκ αλλά είναι πολύ κακή εικόνα όταν ξεφεύγει έτσι και χωρίς λόγο μάλιστα.

Ευτυχώς είναι κάτι που δεν συμβαίνει όσο συχνά συνέβαινε παλιότερα.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Ιαν 30, 2023 2:17 pm

austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:50 pm
N.I.2022 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:32 pm


Και εμένα μου έκανε εντύπωση, ο χτεσινός χρόνος συμμέτοχης του! αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν θέμα απόδοσης, μπορεί να μην αισθανόταν καλά και αν λάβουμε υπόψη μας ότι στο πρώτο παιχνίδι της διαβολοβδομάδας δεν θα παίξει σίγουρα ο Σλούκας μπορεί να ήθελε ο coach να τον προστατέψει γιατί λογικά θα έχει αυξημένο χρόνο συμμέτοχης στην Τουρκία.
οι Γουόκαπ, ΜακΚίσικ και Λαρεντζάκης έπαιξαν από 25 λεπτά, χλωμό αντί για έναν από αυτούς να ήθελε να προστατέψει τον Κάνααν.

νομίζω ότι απλά έχει αποφασίσει ότι δε του κάνει αλλά δε θέλει και να τον διώξει, το κάνει αυτό κατά καιρούς ο Μπαρτζώκας με πιο πρόσφατο παράδειγμα τον Έισι. το ίδιο ακριβώς είχε κάνει και με τον Άαρον Χάρισον πρόπερσι.
Τα 25 λεπτά του Γουόκαπ, ΜακΚίσικ και Λαρεντζάκης είναι ένας νορμάλ χρόνος συμμετοχής, ειδικά του Γουόκαπ που ήταν απών και ο Σλουκας.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα απομάκρυνσης του Καναν, απλά πιστεύω ότι θα τον βάζει όπως πάντα και αν βλέπει ότι το παιχνίδι του βγαίνει θα τον αφήνει, αλλιώς αλλαγή. Γιατί ο Καναν στη μέρα του επιθετικά μπορεί να δώσει λύσεις και στην άμυνα δεν είναι τρύπα, κάθε άλλο.
Χτες γενικά ο coach είχε τις στραβές του! τόση μανουρα για ένα φάουλ στο κέντρο!! Μπορεί να ήθελε να δημιουργήσει μια τεχνίτη πίεση, να περάσει και μήνυμα για τις ολοφάνερα λάθος επιλογές του παίχτη (όπως και του Πάππας) και το ματς του έδωσε μια καλή ευκαιρία!! Από εδώ και πέρα όλα μετράν και οι ευκαιρίες για να διορθωθούν στραβά αποτελέσματα στη Ευρωλίγκα έχουν λιγοστέψει κατά πολύ.

0
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 30, 2023 2:24 pm

assistant77 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 1:30 pm
O Kααναν εχθες στο 5λεπτο που μπηκε δεν ηταν καλος,εκανε 2-3 μαζεμενα λαθη.........αμεσως ο coach σε εξαλλη κατασταση σηκωσε τον Σακ και τον πεταξε εξω......κανενα προβλημα μεχρι εδω......αν εχω να καταλογισω κατι στον coach ειναι οτι βγαινει εκτος εαυτου σε παρομοιες καταστασεις με αποτελεσμα να μην μπορει να συμβουλεψει τους παιχτες του ωστε την επομενη φορα να παρουν πιο σωστες αποφασεις.........

Ειναι ευκαιρια τα ελληνικα παιχνιδια.....δεν υπαρχει πιεση,θα μπορουσε εχθες την ωρα που βγαινει ο παιχτης να τον πιασει ηρεμα να του πει στην α φαση επρεπε να σουταρεις παραδειγμα οχι να μπουκαρεις......στη β φαση επρεπε να ψαξεις την εξτρα πασα.......στη γ φαση δεν επρεπε να δωσεις τοσο μεγαλη βοηθεια......ετσι στηριζεις και βελτιωνεις τους παιχτες--δεν εχει να κανει μονο με τον Κααναν εχει ξανασυμβει και με αλλους.......

Δεν καταλαβαινω σε παιχνιδι 15 ποντων στο ΣΕΦ με τον Αρη να βγαινει ο προπονητης τοσες φορες εκτος εαυτου.......με αποκορυφωμα τη φαση των 3 τεχνικων ποινων.........ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εικονα και του Μπαρτζωκα και του Λαρε........δε γινονται αυτα ......αδικαιολογητα πραγματα επειδη ενας καποιος διαιτητης εδωσε ενα λαθος σφυριγμα κατα μας στο κεντρο του γηπεδου.......λες και δεν ειχε δωσει νωριτερα και καποια υπερ μας .......και τι εγινε........
Εγώ νομίζω ότι ο κάναν ήταν καλός χθες. Πήρε ένα ριμπάουντ κι έπαιξε κι εξεραιτικη άμυνα. Κι όπως είπες κι εσύ με τη Μακάμπι, τράβηξε κι όλη την προσοχή των παικτών του Άρη για να σκοράρουν οι άλλοι παίκτες μας ανενόχλητοι.
Για τα λάθη, άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε. Μόνο η Άντζελα ήταν άσφαλτος.
Επίσης μπορεί να μην έβαλε χθες πολλούς πόντους αλλά έβαλε στα προηγούμενα παιχνίδια.και ασίστ. Κυρίως ασίστ.
Συμφωνώ ότι ο Μπαρτζώκας όταν τον βγάζει θα πρέπει να τον στηρίζει ψυχολογικα, να τον νταντευει , να του λέει "δε πειράζει μόλις προσαρμοστείς θα σαρώνεις."

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2096
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Ιαν 30, 2023 2:40 pm

Dedalos έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 2:24 pm
assistant77 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 1:30 pm
O Kααναν εχθες στο 5λεπτο που μπηκε δεν ηταν καλος,εκανε 2-3 μαζεμενα λαθη.........αμεσως ο coach σε εξαλλη κατασταση σηκωσε τον Σακ και τον πεταξε εξω......κανενα προβλημα μεχρι εδω......αν εχω να καταλογισω κατι στον coach ειναι οτι βγαινει εκτος εαυτου σε παρομοιες καταστασεις με αποτελεσμα να μην μπορει να συμβουλεψει τους παιχτες του ωστε την επομενη φορα να παρουν πιο σωστες αποφασεις.........

Ειναι ευκαιρια τα ελληνικα παιχνιδια.....δεν υπαρχει πιεση,θα μπορουσε εχθες την ωρα που βγαινει ο παιχτης να τον πιασει ηρεμα να του πει στην α φαση επρεπε να σουταρεις παραδειγμα οχι να μπουκαρεις......στη β φαση επρεπε να ψαξεις την εξτρα πασα.......στη γ φαση δεν επρεπε να δωσεις τοσο μεγαλη βοηθεια......ετσι στηριζεις και βελτιωνεις τους παιχτες--δεν εχει να κανει μονο με τον Κααναν εχει ξανασυμβει και με αλλους.......

Δεν καταλαβαινω σε παιχνιδι 15 ποντων στο ΣΕΦ με τον Αρη να βγαινει ο προπονητης τοσες φορες εκτος εαυτου.......με αποκορυφωμα τη φαση των 3 τεχνικων ποινων.........ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εικονα και του Μπαρτζωκα και του Λαρε........δε γινονται αυτα ......αδικαιολογητα πραγματα επειδη ενας καποιος διαιτητης εδωσε ενα λαθος σφυριγμα κατα μας στο κεντρο του γηπεδου.......λες και δεν ειχε δωσει νωριτερα και καποια υπερ μας .......και τι εγινε........
Εγώ νομίζω ότι ο κάναν ήταν καλός χθες. Πήρε ένα ριμπάουντ κι έπαιξε κι εξεραιτικη άμυνα. Κι όπως είπες κι εσύ με τη Μακάμπι, τράβηξε κι όλη την προσοχή των παικτών του Άρη για να σκοράρουν οι άλλοι παίκτες μας ανενόχλητοι.
Για τα λάθη, άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε. Μόνο η Άντζελα ήταν άσφαλτος.
Επίσης μπορεί να μην έβαλε χθες πολλούς πόντους αλλά έβαλε στα προηγούμενα παιχνίδια.και ασίστ. Κυρίως ασίστ.
Συμφωνώ ότι ο Μπαρτζώκας όταν τον βγάζει θα πρέπει να τον στηρίζει ψυχολογικα, να τον νταντευει , να του λέει "δε πειράζει μόλις προσαρμοστείς θα σαρώνεις."
Καλα τα χουμε ξαναπει........κανε κουραγιο και βρες δυναμη.......με Κααναν βασικουρα θα ερθει η θριπιτουρα........εσυ παρακαλα αυριο να ειναι στη μερα του η υπερπαιχτουρα των 5 ηπειρων και των 7 θαλασσων Σκοτι Ουιλμπεκιν........

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 2:48 pm

austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:50 pm
N.I.2022 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:32 pm


Και εμένα μου έκανε εντύπωση, ο χτεσινός χρόνος συμμέτοχης του! αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν θέμα απόδοσης, μπορεί να μην αισθανόταν καλά και αν λάβουμε υπόψη μας ότι στο πρώτο παιχνίδι της διαβολοβδομάδας δεν θα παίξει σίγουρα ο Σλούκας μπορεί να ήθελε ο coach να τον προστατέψει γιατί λογικά θα έχει αυξημένο χρόνο συμμέτοχης στην Τουρκία.
οι Γουόκαπ, ΜακΚίσικ και Λαρεντζάκης έπαιξαν από 25 λεπτά, χλωμό αντί για έναν από αυτούς να ήθελε να προστατέψει τον Κάνααν.

νομίζω ότι απλά έχει αποφασίσει ότι δε του κάνει αλλά δε θέλει και να τον διώξει, το κάνει αυτό κατά καιρούς ο Μπαρτζώκας με πιο πρόσφατο παράδειγμα τον Έισι. το ίδιο ακριβώς είχε κάνει και με τον Άαρον Χάρισον πρόπερσι.
Συμφωνώ , γενικά ο Μπαρτζώκας στηρίζει τις επιλογές του, διάβασα κι ένα σχετικό άρθρο πρόσφατα. Ο κάναν όμως είναι διαφορετική περίπτωση. Τον Χάρισον δεν μπορούσαμε να τον αλλάξουμε γιατί υπήρχαν οικονομικά ζητήματα και λίγα έσοδα. Στη θέση του εισυ πάλι συμπληρωματικό παίκτη θα περνάμε επομένως δεν υπήρχε και μεγάλη ανάγκη. Δεν λέω ότι πρέπει να τον διώξει, ούτως η άλλως ο κάναν ποτέ δεν ήταν πρώτο όνομα,( υπάρχουν και τραυματισμοί) αλλά μπορούσαμε να πάρουμε κι άλλον έναν γκαρντ. Για μένα υπάρχει και θέμα αριθμητικό στα γκαρντ. Ο σάκιλ λόγω κακού σουτ του ταιριάζει περισσότερο το 3 παρά το 2. Απ' την άλλη βέβαια κάνει κι ο λαρετζακης πολύ καλή χρονιά . Τώρα πάμε στη Φενέρ με 3,5 καρντ.
Ο Μπαρτζώκας είναι νευρικός ως άνθρωπος και εμένα δεν μ αρέσει, δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί να το αλλάξει είναι ο χαρακτήρας του.

0
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 30, 2023 4:09 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 2:48 pm
austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:50 pm


οι Γουόκαπ, ΜακΚίσικ και Λαρεντζάκης έπαιξαν από 25 λεπτά, χλωμό αντί για έναν από αυτούς να ήθελε να προστατέψει τον Κάνααν.

νομίζω ότι απλά έχει αποφασίσει ότι δε του κάνει αλλά δε θέλει και να τον διώξει, το κάνει αυτό κατά καιρούς ο Μπαρτζώκας με πιο πρόσφατο παράδειγμα τον Έισι. το ίδιο ακριβώς είχε κάνει και με τον Άαρον Χάρισον πρόπερσι.
Συμφωνώ , γενικά ο Μπαρτζώκας στηρίζει τις επιλογές του, διάβασα κι ένα σχετικό άρθρο πρόσφατα. Ο κάναν όμως είναι διαφορετική περίπτωση. Τον Χάρισον δεν μπορούσαμε να τον αλλάξουμε γιατί υπήρχαν οικονομικά ζητήματα και λίγα έσοδα. Στη θέση του εισυ πάλι συμπληρωματικό παίκτη θα περνάμε επομένως δεν υπήρχε και μεγάλη ανάγκη. Δεν λέω ότι πρέπει να τον διώξει, ούτως η άλλως ο κάναν ποτέ δεν ήταν πρώτο όνομα,( υπάρχουν και τραυματισμοί) αλλά μπορούσαμε να πάρουμε κι άλλον έναν γκαρντ. Για μένα υπάρχει και θέμα αριθμητικό στα γκαρντ. Ο σάκιλ λόγω κακού σουτ του ταιριάζει περισσότερο το 3 παρά το 2. Απ' την άλλη βέβαια κάνει κι ο λαρετζακης πολύ καλή χρονιά . Τώρα πάμε στη Φενέρ με 3,5 καρντ.
Ο Μπαρτζώκας είναι νευρικός ως άνθρωπος και εμένα δεν μ αρέσει, δεν νομίζω ότι αυτό μπορεί να το αλλάξει είναι ο χαρακτήρας του.
Συμφωνώ απόλυτα ότι υπάρχει κι αριθμητικό θέμα στα γκαρ.
Ο προπονητής προκειμένου να μη διώξει τον κάναν μεσούσης της σεζόν , θα μπορούσε να ψάξει για ένα ποιοτικό τριάρο δυάρι, πιο ψηλό από τους μακκισικ ,λαρεντζακη, και με καλό σουτ. Θα καλυπταμε έτσι και το κενό πίσω από τον Παπ.
Ο Σάκης κι ο Λάρι καθαρά στο 2, κι ο κάναν το ρόλο του Λούντζη που δυστυχώς δε δείχνει ότι μπορεί να πάρει σταθερά έστω και πέντε λεπτά Ευρώπη.
Όλες οι ομάδες κάναν διορθωτικές κινήσεις. Μόνο εμείς στρουθοκάμηλιζουμε, και προσποιουμαστε ότι δεν υπάρχει προβλημα

0
melagis

 sophomore
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 8:11 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 4:21 pm

Ασφαλως και δεν ειναι ωρα για μεταγραφικα (πλην της θεσης Κανααν κατ εμε) αλλα φετος το καλοκαιρι ειναι κομβικο για την ανανεωση ενισχυση του ελληνικου κορμου...
Ο Σλουκας με τον Παπ οδευουν σιγα προς τη δυση της καριερας τους.
Ο Λαρε με τον Λουτζη εχουν συγκεκριμενο ταβανι.... Πρεπει παντα να υπαρχουν 2-3 ψημενοι Ελληνες και 2-3 Ελληνες συμπληρωματικοι....
Περιπτωσεις οπως :
Νετζηπογλου 21 ετων 1.95
Τανουλη του Προμηθεα
Μητρου Λογκ, Μητογλου, η ακομα και προωθηση δικων μας παιδιων πρεπει να γινεται σταδιακα με τη βοηθεια του χαμηλου επιπεδου του πρωταθληματος μας....

Τωρα αν οι Αφοι θελουν και φαντεζι καταστασεις εχουμε :
Χαουαρντ και Χομς απο Μπασκονια
Λιουντμπεργκ για αντι Κανααν
Μιλου για αντι Μπολομποι με ανανεωση απο χθες του Μπλακ....

Ενα πραγμα δε θα συγχωρεσω......
Τον χαμο του Ουοκαπ.... Θα μου κοστισει οσο και ο χαμος του Χακετ ψυχολογικα....

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 12:17 pm




0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 1:00 pm

Dedalos έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 4:09 pm
tarp7 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 2:48 pm


Όλες οι ομάδες κάναν διορθωτικές κινήσεις. Μόνο εμείς στρουθοκάμηλιζουμε, και προσποιουμαστε ότι δεν υπάρχει προβλημα
Τι προβλημα εχετε; Πρωτη ειναι η ομαδα σας.


1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 2:41 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 1:00 pm

Τι προβλημα εχετε; Πρωτη ειναι η ομαδα σας.
Δεν βάζει 15 ο Κααναν με αποτέλεσμα να μην περνάει τους 100 κάθε φορά ο οσφπ :sad:

0
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2096
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:01 pm

Quincy έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 2:41 pm
Hipster έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 1:00 pm

Τι προβλημα εχετε; Πρωτη ειναι η ομαδα σας.
Δεν βάζει 15 ο Κααναν με αποτέλεσμα να μην περνάει τους 100 κάθε φορά ο οσφπ :sad:
ακομα κι οταν αυτος ο αμπαλος βαζει καμια φορα 15 οπως προχθες παλι αδυνατουμε να πιασουμε τους 100............η ντροπη της διοργανωσης ειμαστε.......και τα λενε καποιοι εδω μεσα που το ξερουνε το αθλημα.........να πω οτι δεν τα λεγανε..........

1
1 Εικόνα
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:12 pm

assistant77 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 3:01 pm
Quincy έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 2:41 pm


Δεν βάζει 15 ο Κααναν με αποτέλεσμα να μην περνάει τους 100 κάθε φορά ο οσφπ :sad:
ακομα κι οταν αυτος ο αμπαλος βαζει καμια φορα 15 οπως προχθες παλι αδυνατουμε να πιασουμε τους 100............η ντροπη της διοργανωσης ειμαστε.......και τα λενε καποιοι εδω μεσα που το ξερουνε το αθλημα.........να πω οτι δεν τα λεγανε..........
Βιλερμπάν,Βαλένθια,ερυθρός Αστέρας,Μακάμπι,Εφές,μονακοχ2, για όσους έχουν κοντή μνήμη. Αν δε βάλει 15 ο κάναν αλλά βάλουν οι άλλοι κανένα πρόβλημα. Αλλά 7 φορές δεν έβαλε ο κάναν και δεν έβαλαν και οι άλλοι
Κάποιοι επιλέγουν να πετάνε στα σύννεφα, κάποιοι πάλι επιλέγουμε να βλέπουμε τα αδύνατα σημεία ακόμα και στις νίκες
Δημοκρατία εχουμε

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:25 pm

Dedalos έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 3:12 pm
assistant77 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 3:01 pm

ακομα κι οταν αυτος ο αμπαλος βαζει καμια φορα 15 οπως προχθες παλι αδυνατουμε να πιασουμε τους 100............η ντροπη της διοργανωσης ειμαστε.......και τα λενε καποιοι εδω μεσα που το ξερουνε το αθλημα.........να πω οτι δεν τα λεγανε..........
Βιλερμπάν,Βαλένθια,ερυθρός Αστέρας,Μακάμπι,Εφές,μονακοχ2, για όσους έχουν κοντή μνήμη. Αν δε βάλει 15 ο κάναν αλλά βάλουν οι άλλοι κανένα πρόβλημα. Αλλά 7 φορές δεν έβαλε ο κάναν και δεν έβαλαν και οι άλλοι
Κάποιοι επιλέγουν να πετάνε στα σύννεφα, κάποιοι πάλι επιλέγουμε να βλέπουμε τα αδύνατα σημεία ακόμα και στις νίκες
Δημοκρατία εχουμε
Κάποια παιχνίδια θα στραβώσουν φίλε μου. Οτι κι αν γίνει, κι ο Ντουραντ να ερχοταν το καλοκαίρι το 34-0 δεν θα γινόταν.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:31 pm

Βλέπω Euroleague από το 1994. Δεν θυμάμαι ομάδα που να παίζει τόσο όμορφο μπάσκετ το οποίο μάλιστα να το συνδιάζει με εμφατικές νίκες. Η Εφες της πρώτης χρονιάς έπαιζε τρομερό μπάσκετ αλλά δεν θυμάμαι να έριχνε 30άρες απανωτές και μάλιστα σε ανταγωνίστριες ομάδες. Βέβαια δεν είμαι φαν της Εφες και δεν παρακολούθησα όλα της τα παιχνίδια για να είμαι σιγουρος.
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
έχουμε +200 πόντους στην επίθεση (με τον ΠΑΟ για παράδειγμα έχουμε 300 πόντους διαφορά, αδιανόητο!!), είμαστε πρώτοι σε ασσίστ, έχουμε ρίξει σε ένα παιχνίδι χωρίς παράταση σε ομάδα του Σκαριόλο! 117 πόντους (είχαμε φτάσει τους 100 και ήθελε 5 λεπτά ακόμα), κερδισαμε την Φενέρ που είναι ανταγωνίστρια ομάδα μέσα έξω με συνολικη διαφορά 50 πόντους, πήγαμε στο ΟΑΚΑ σε ματς που ο αντίπαλος το περίμενε από την αρχη της χρονιάς χωρίς τον καλύτερο μας παίκτη και ρίξαμε 25 πόντους, περάσαμε και από τις 3 έδρες της ισπανίας(επίσης αδιανόητο) , ρίξαμε σε ομάδα του Ομπράντοβιτς 30 πόντους κτλ κτλ κτλ. Αυτά που κάνει ο ΟΣΦΠ φέτος (και πέρυσι) δεν θα μπορούσε ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος της ομάδας να τα φανταστεί. Παρ όλα αυτά υπάρχουν ακόμα ολυμπιακοί που δεν είναι ικανοποιημένοι. Τι να πει κανείς, ας είναι (που έλεγε και ο Χριστιανόπουλος). Απολαύστε την ομάδα μάγκες γιατί τέτοιον Ολυμπιακό δεν ξέρω αν θα ξαναδούμε.

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:43 pm

golitog7 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 3:31 pm
Βλέπω Euroleague από το 1994. Δεν θυμάμαι ομάδα που να παίζει τόσο όμορφο μπάσκετ το οποίο μάλιστα να το συνδιάζει με εμφατικές νίκες. Η Εφες της πρώτης χρονιάς έπαιζε τρομερό μπάσκετ αλλά δεν θυμάμαι να έριχνε 30άρες απανωτές και μάλιστα σε ανταγωνίστριες ομάδες. Βέβαια δεν είμαι φαν της Εφες και δεν παρακολούθησα όλα της τα παιχνίδια για να είμαι σιγουρος.
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
έχουμε +200 πόντους στην επίθεση (με τον ΠΑΟ για παράδειγμα έχουμε 300 πόντους διαφορά, αδιανόητο!!), είμαστε πρώτοι σε ασσίστ, έχουμε ρίξει σε ένα παιχνίδι χωρίς παράταση σε ομάδα του Σκαριόλο! 117 πόντους (είχαμε φτάσει τους 100 και ήθελε 5 λεπτά ακόμα), κερδισαμε την Φενέρ που είναι ανταγωνίστρια ομάδα μέσα έξω με συνολικη διαφορά 50 πόντους, πήγαμε στο ΟΑΚΑ σε ματς που ο αντίπαλος το περίμενε από την αρχη της χρονιάς χωρίς τον καλύτερο μας παίκτη και ρίξαμε 25 πόντους, περάσαμε και από τις 3 έδρες της ισπανίας(επίσης αδιανόητο) , ρίξαμε σε ομάδα του Ομπράντοβιτς 30 πόντους κτλ κτλ κτλ. Αυτά που κάνει ο ΟΣΦΠ φέτος (και πέρυσι) δεν θα μπορούσε ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος της ομάδας να τα φανταστεί. Παρ όλα αυτά υπάρχουν ακόμα ολυμπιακοί που δεν είναι ικανοποιημένοι. Τι να πει κανείς, ας είναι (που έλεγε και ο Χριστιανόπουλος). Απολαύστε την ομάδα μάγκες γιατί τέτοιον Ολυμπιακό δεν ξέρω αν θα ξαναδούμε.
Ο Ολυμπιακός του 13 φρονω πως έπαιξε καλύτερο μπάσκετ, αλλά ταμείο το Μάιο. :D

Εκτός από το Φ4 από κείνη τη χρονιά θυμάμαι και 2 ματσαρες με μπασκόνια στην Βιτόρια και μπαγερν στην Γερμανία (με παράταση) με φοβερό ρυθμό και ευστοχία με Σπαν και Περπερογλου να κάνουν οργια

Και οι δύο ομάδες του σκακιστή πάντως

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”