Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1847
Δημοσιεύσεις: 2277
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 11, 2023 11:08 am

Μια αρκετά καλή στατιστική ανάλυση που δείχνει ποιά ήταν η καλύτερη ομάδα στον πρώτο γύρο της ευρωλίγκας:

https://specials.gazzetta.gr/basketball ... I2LjAuMC4w

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 877
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 11, 2023 12:39 pm

lefpan έγραψε:
Τετ Ιαν 11, 2023 11:08 am
Μια αρκετά καλή στατιστική ανάλυση που δείχνει ποιά ήταν η καλύτερη ομάδα στον πρώτο γύρο της ευρωλίγκας:

https://specials.gazzetta.gr/basketball ... I2LjAuMC4w
Ωραία ανάλυση

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 877
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιαν 24, 2023 2:01 pm



Τσεκάρετε τον Γουόκαπ στο 3:06 στο καλάθι κα φάουλ του Λούντζη (παίκτης που είναι αλλαγή της αλλαγής).

Με τέτοιους παίκτες φτιάχνονται οι ομάδες κύριοι. Μακάρι να τον ανανεώσουν σύντομα και να μείνει πολλά χρόνια στην ομάδα. Απίστευτος παίκτης.
Κάπου πήρε το μάτι μου στο twitter ότι ήδη έχει δρομολογηθεί η ανανέωση του αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθεί η πληροφορία (twitter είναι αυτό).

0
assistant77

 nba
Reactions: 1343
Δημοσιεύσεις: 2169
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Ιαν 28, 2023 4:30 pm

Για να μην υπαρχει καποιο νεο απ το θεμα του Σλουκα πιθανολογω οτι βγηκε καλη η μαγνητικη.......αλλιως θα χαμε νομιζω καποια ανακοινωση...

0
tarp7

allstar
Reactions: 1407
Δημοσιεύσεις: 3569
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 28, 2023 4:43 pm

assistant77 έγραψε:
Σάβ Ιαν 28, 2023 4:30 pm
Για να μην υπαρχει καποιο νεο απ το θεμα του Σλουκα πιθανολογω οτι βγηκε καλη η μαγνητικη.......αλλιως θα χαμε νομιζω καποια ανακοινωση...
https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... -o-sloykas

Καλύτερα να μην παίξει με Φενέρ και να τον έχουμε με Εφές

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 877
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 28, 2023 6:53 pm

Πως σας φάνηκαν οι χθεσινές δηλώσεις των προέδρων για το μέχρι τέλους; Προσωπικά μου χτυπάει πολύ άσχημα. Έχουμε μια πολύ ωραία ομάδα που βγάζει υγεία και παίζει όμορφο μπάσκετ. Για ποιο λόγο δεν συγκεντρώνονται απλώς στην ομάδα τους και να αφήσουν τις εμμονικες-εκδικητικές δηλώσεις και συμπεριφορές στην άκρη; It takes 2 to tango, και προσωπικά τους θεωρώ επίσης υπεύθυνους για το άρρωστο κλίμα στο ελληνικό μπάσκετ. Όχι εξίσου υπεύθυνους με τον φεγγαρόφωτο αλλά οπωσδήποτε δυναμιτίζουν συχνά πυκνά το κλίμα χωρίς λόγο.

5
5 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2090
Δημοσιεύσεις: 4750
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 28, 2023 9:26 pm

golitog7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 28, 2023 6:53 pm
Πως σας φάνηκαν οι χθεσινές δηλώσεις των προέδρων για το μέχρι τέλους; Προσωπικά μου χτυπάει πολύ άσχημα. Έχουμε μια πολύ ωραία ομάδα που βγάζει υγεία και παίζει όμορφο μπάσκετ. Για ποιο λόγο δεν συγκεντρώνονται απλώς στην ομάδα τους και να αφήσουν τις εμμονικες-εκδικητικές δηλώσεις και συμπεριφορές στην άκρη; It takes 2 to tango, και προσωπικά τους θεωρώ επίσης υπεύθυνους για το άρρωστο κλίμα στο ελληνικό μπάσκετ. Όχι εξίσου υπεύθυνους με τον φεγγαρόφωτο αλλά οπωσδήποτε δυναμιτίζουν συχνά πυκνά το κλίμα χωρίς λόγο.
ε μεγαλωνει το εγω τους οταν ακουν το μεχρι τελους και τα σχετικα..ενταξει πονεσαν πολυ οικονομικα με ολη την ιστορια αυτη και θελουν να παρουν το κρεντιτ τους..ολοι ξερουμε οτι ειναι αρκετα εγωιστες και their way...δεν εχει σχεση με ολα τα τρελα που εχουνε αντεξει τοσα χρονια ουτε βγαινουν και κανουν προσωπικες επιθεσεις και απειλες..

εχεις δικιο βεβαια οτι καλυτερα θα ταν να ασχολουνται μονο με οτι εχουμε μια ωραια ομαδα,απο την αλλη δεν συμφωνω οτι φταινε για το αρρωστο κλιμα στο ελληνικο μπασκετ,ισα ισα .. ποιος αλλος προεδρος με τετοιο κυρος θα ανεχοταν απειλες βρισιδια και τοσα αλλα συνεχεια..

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 28, 2023 11:10 pm

golitog7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 28, 2023 6:53 pm
Πως σας φάνηκαν οι χθεσινές δηλώσεις των προέδρων για το μέχρι τέλους; Προσωπικά μου χτυπάει πολύ άσχημα. Έχουμε μια πολύ ωραία ομάδα που βγάζει υγεία και παίζει όμορφο μπάσκετ. Για ποιο λόγο δεν συγκεντρώνονται απλώς στην ομάδα τους και να αφήσουν τις εμμονικες-εκδικητικές δηλώσεις και συμπεριφορές στην άκρη; It takes 2 to tango, και προσωπικά τους θεωρώ επίσης υπεύθυνους για το άρρωστο κλίμα στο ελληνικό μπάσκετ. Όχι εξίσου υπεύθυνους με τον φεγγαρόφωτο αλλά οπωσδήποτε δυναμιτίζουν συχνά πυκνά το κλίμα χωρίς λόγο.
συμφωνώ σε όλα.

εντάξει παιδιά έγινε το μέχρι τέλους, έφυγε και ο Βασιλακόπουλος, πήραμε και πρωτάθλημα, ωραία ήταν. ας χαρούμε λίγο την ομάδα μας που παίζει τόσο ωραίο μπάσκετ χωρίς τοξικότητες από τους προέδρους και από την κερκίδα.

στην τελική ο Μπαρτζώκας έφτιαξε την ομάδα όχι το μέχρι τέλους. αν είχαμε κάνα Κεμζούρα και δε μπαίναμε καν οκτάδα θα τα βλέπαμε αλλιώς τα πράγματα.

tarp7

allstar
Reactions: 1407
Δημοσιεύσεις: 3569
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 29, 2023 7:48 am

Ήμουν υπέρ του μέχρι τέλους και το θεωρώ σωστό, είχαν δίκιο οι Αγγελόπουλοι. Όμως τώρα θα πρέπει να το αφήσουμε πίσω, αρχίζει και γίνεται βαρετό

1
1 Εικόνα
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 12:18 pm

ο Κάνααν χθες γιατί έπαιξε μόνο 5 λεπτά;

το ξέρω ότι δεν ήταν καλός όσο έπαιξε αλλά θα περίμενα ότι και μόνο για να ανοίξει το ροτέισον ενόψει διαβολοβδομάδας να τον έβαζε περισσότερο.

tarp7

allstar
Reactions: 1407
Δημοσιεύσεις: 3569
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 12:25 pm

austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:18 pm
ο Κάνααν χθες γιατί έπαιξε μόνο 5 λεπτά;

το ξέρω ότι δεν ήταν καλός όσο έπαιξε αλλά θα περίμενα ότι και μόνο για να ανοίξει το ροτέισον ενόψει διαβολοβδομάδας να τον έβαζε περισσότερο.
Για να τον έχει ξεκούραστο με τη φενερ :D
Πέρα από τη πλάκα αφού ο κάναν δεν μας βγήκε γιατί δεν πήραν άλλο γκάρντ κι ας κράταγαν τον κάναν μόνο για την ευρωλίγκα

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 245
Δημοσιεύσεις: 643
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Ιαν 30, 2023 12:32 pm

austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:18 pm
ο Κάνααν χθες γιατί έπαιξε μόνο 5 λεπτά;

το ξέρω ότι δεν ήταν καλός όσο έπαιξε αλλά θα περίμενα ότι και μόνο για να ανοίξει το ροτέισον ενόψει διαβολοβδομάδας να τον έβαζε περισσότερο.
Και εμένα μου έκανε εντύπωση, ο χτεσινός χρόνος συμμέτοχης του! αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν θέμα απόδοσης, μπορεί να μην αισθανόταν καλά και αν λάβουμε υπόψη μας ότι στο πρώτο παιχνίδι της διαβολοβδομάδας δεν θα παίξει σίγουρα ο Σλούκας μπορεί να ήθελε ο coach να τον προστατέψει γιατί λογικά θα έχει αυξημένο χρόνο συμμέτοχης στην Τουρκία.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 935
Δημοσιεύσεις: 4747
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 12:37 pm

Ο σλουκας θα παίξει με Εφές;

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 12:50 pm

N.I.2022 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:32 pm
austerity_blues έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 12:18 pm
ο Κάνααν χθες γιατί έπαιξε μόνο 5 λεπτά;

το ξέρω ότι δεν ήταν καλός όσο έπαιξε αλλά θα περίμενα ότι και μόνο για να ανοίξει το ροτέισον ενόψει διαβολοβδομάδας να τον έβαζε περισσότερο.
Και εμένα μου έκανε εντύπωση, ο χτεσινός χρόνος συμμέτοχης του! αλλά πιστεύω ότι δεν ήταν θέμα απόδοσης, μπορεί να μην αισθανόταν καλά και αν λάβουμε υπόψη μας ότι στο πρώτο παιχνίδι της διαβολοβδομάδας δεν θα παίξει σίγουρα ο Σλούκας μπορεί να ήθελε ο coach να τον προστατέψει γιατί λογικά θα έχει αυξημένο χρόνο συμμέτοχης στην Τουρκία.
οι Γουόκαπ, ΜακΚίσικ και Λαρεντζάκης έπαιξαν από 25 λεπτά, χλωμό αντί για έναν από αυτούς να ήθελε να προστατέψει τον Κάνααν.

νομίζω ότι απλά έχει αποφασίσει ότι δε του κάνει αλλά δε θέλει και να τον διώξει, το κάνει αυτό κατά καιρούς ο Μπαρτζώκας με πιο πρόσφατο παράδειγμα τον Έισι. το ίδιο ακριβώς είχε κάνει και με τον Άαρον Χάρισον πρόπερσι.

assistant77

 nba
Reactions: 1343
Δημοσιεύσεις: 2169
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Ιαν 30, 2023 1:30 pm

O Kααναν εχθες στο 5λεπτο που μπηκε δεν ηταν καλος,εκανε 2-3 μαζεμενα λαθη.........αμεσως ο coach σε εξαλλη κατασταση σηκωσε τον Σακ και τον πεταξε εξω......κανενα προβλημα μεχρι εδω......αν εχω να καταλογισω κατι στον coach ειναι οτι βγαινει εκτος εαυτου σε παρομοιες καταστασεις με αποτελεσμα να μην μπορει να συμβουλεψει τους παιχτες του ωστε την επομενη φορα να παρουν πιο σωστες αποφασεις.........

Ειναι ευκαιρια τα ελληνικα παιχνιδια.....δεν υπαρχει πιεση,θα μπορουσε εχθες την ωρα που βγαινει ο παιχτης να τον πιασει ηρεμα να του πει στην α φαση επρεπε να σουταρεις παραδειγμα οχι να μπουκαρεις......στη β φαση επρεπε να ψαξεις την εξτρα πασα.......στη γ φαση δεν επρεπε να δωσεις τοσο μεγαλη βοηθεια......ετσι στηριζεις και βελτιωνεις τους παιχτες--δεν εχει να κανει μονο με τον Κααναν εχει ξανασυμβει και με αλλους.......

Δεν καταλαβαινω σε παιχνιδι 15 ποντων στο ΣΕΦ με τον Αρη να βγαινει ο προπονητης τοσες φορες εκτος εαυτου.......με αποκορυφωμα τη φαση των 3 τεχνικων ποινων.........ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εικονα και του Μπαρτζωκα και του Λαρε........δε γινονται αυτα ......αδικαιολογητα πραγματα επειδη ενας καποιος διαιτητης εδωσε ενα λαθος σφυριγμα κατα μας στο κεντρο του γηπεδου.......λες και δεν ειχε δωσει νωριτερα και καποια υπερ μας .......και τι εγινε........

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”