Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Φεβ 03, 2023 8:27 am

assistant77 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 8:38 pm
Rebedierdos έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 8:21 pm
Δυστυχώς το όμορφο μπάσκετ δεν σημαίνει και κύπελλα. Ταμείο το Μάιο λεβέντες.
Δεν παει παντα και μονο ετσι........αν εγω εχω ολο το χρονο τη Σκλερανικοβα ας με χωρισει το Μαη........θελω να πω οτι δεν κρινονται και δεν αξιολογουνται τα παντα απο ενα παιχνιδι το Μαιο......μη γινομαστε ποδοσφαιρικος Ολυμπιακος που πρεπει να παρουμε καθε χρονο το πρωταθλημα ντε και καλα.........
Μάλιστα, γίναμε πάλι σοφότεροι. Ίδιο πράγμα το ελληνικό πρωτάθλημα με το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.
Οι χαρλεμς παίζουν το πιο θεαματικό μπάσκετ γίνε οπαδός τους. Θα περνάς ωραία και θα χτυπάς και παλαμάκια, και θα λες και πω πω τι ομαδάρα! νικάνε τους αντιπάλους κάθε βράδυ!

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Φεβ 03, 2023 8:37 am

Hipster έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 1:04 am
assistant77 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 7:20 pm

Διαφωνω λιγο με την κατακλειδα σου.....η Τσσκα το 12 δεν το χασε αδικα......η Τσσκα ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ κι η αυτοκτονια ειναι μες στον αθλητισμο......βρεθηκε απεναντι της τοτε μια ομαδα που τη βοηθησε ν αυτοκτονησει........ας πουμε οτι της δωσαμε το οπλο......αναλογα παραδειγματα που θυμαμαι στα γρηγορα ειναι η ηττα της Γαλλιας στον ημιτελικο απο εμας το 2005,η Μπαγερν το 99 που εφαγε δυο γκολ στις καθυστερησεις του τελικου του Τσ.Λ.......παλι σε τελικο η Λιβερπουλ που το γυρισε απ το 3-0 στο ημιχρονο.......η αυτοκτονια των Σπερς με το τριποντο του Ρει Αλεν το 11 νομιζω......και υπαρχουν σιγουρα πλειστα οσα παραδειγματα..........
Με την διαφορα πως μιλας για ενα παιχνιδι και εγω μιλαω για σειρα παιχνιδιων. Best of 5 or 7 δεν κερδιζε ο Ολυμπιακος την ΤΣΣΚΑ των (θυμιζω) Τεοντοσιτς, Σισκαουσκας,Κιριλενκο, Κριστιτς, Σβεντ, Κριαπα, Καουν, Βορονσεβιτς κλπ Βεβαια ο Σισκαουσκας τελειωσε την σεζον με 7,5 Μ.Ο ,αν ειχε τελειωσει με 12 θα ειχε παρει σιγουρα και τον τελικο η ΤΣΣΚΑ :D
ναι ρε συ αλλα ετσι ειναι το φορματ της διοργανωσης,τι να κανουμε τωρα.......κι εγω διαφωνω με το να μην υπαρχει σαλαρι καπ και να υπαρχουν ομαδες με 5 εκ. μπατζετ κι αλλες με 50 μυρια αλλα τι να κανουμε ......ετσι ειναι.....

Συμφωνω βεβαια 100% οτι σε σειρα αγωνων με πλεονεκτημα εδρας της Τσσκα δεν ειχαμε τυχη........βασικα δε νομιζω οτι θα ειχαν τυχη ουτε οι Μπουλς του Τζορνταν.........τα παιχνιδια που ΄΄πρεπει΄΄ να παρει ο Ρωσος φροντιζει να τα παιρνει.......δε θα επεκταθω μη φαω κανα φαουλ εκτος φασης........

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Φεβ 03, 2023 8:38 am

Dedalos έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 8:27 am
assistant77 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 8:38 pm

Δεν παει παντα και μονο ετσι........αν εγω εχω ολο το χρονο τη Σκλερανικοβα ας με χωρισει το Μαη........θελω να πω οτι δεν κρινονται και δεν αξιολογουνται τα παντα απο ενα παιχνιδι το Μαιο......μη γινομαστε ποδοσφαιρικος Ολυμπιακος που πρεπει να παρουμε καθε χρονο το πρωταθλημα ντε και καλα.........
Μάλιστα, γίναμε πάλι σοφότεροι. Ίδιο πράγμα το ελληνικό πρωτάθλημα με το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.
Οι χαρλεμς παίζουν το πιο θεαματικό μπάσκετ γίνε οπαδός τους. Θα περνάς ωραία και θα χτυπάς και παλαμάκια, και θα λες και πω πω τι ομαδάρα! νικάνε τους αντιπάλους κάθε βράδυ!
LOL............

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 9:11 am

Το ότι ο Ολυμπιακός παίζει μπασκεταρα δεν του εξασφαλίζει επουδενί το ευρωπαϊκό.Και πρώτος να τερματίσει δεν είναι σίγουρο ότι θα το σηκώσει.Οπως δε θα το εξασφαλιζε αν έπαιζε κακό μπάσκετ και απλά ήταν αποτελεσματικός.Κανεις δε ξέρει πως θα τελειώσει η σεζον.Αλλωστε δε θυμάμαι ο πρώτος κάθε χρόνο στο νέο φορμάτ να γίνετε και πρωταθλητής στο τέλος.Αυτο όμως δε σημαίνει ότι δε πρέπει να νιωθουμε δέος για αυτή την ομάδα και τον τρόπο που παίζει λες και πρέπει να απολογηθουμε.Ουτε να νιώθουμε άσχημα που κερδίζει με μεγάλες διαφορές (ημαρτον ρε παιδια).

Απολαμβάνουμε τη διαδρομή,παιχνίδι με παιχνίδι,εβδομάδα με εβδομάδα και ελπίζουμε να είναι αυτή που πρέπει όταν όλα κρίνονται (και γιατί να μην είναι δηλαδή).

Όποτε ποιος σου εγγυάται και στις δύο περιπτώσεις που ανέφερα ο Ολυμπιακός θα βγει νικητής?Όποτε ας το απολαύσουμε (όσοι θέλουμε τέλος πάντων) και να δούμε που θα οδηγήσει.


Τρωγομαστε μεταξύ μας όταν όλα δείχνουν να μας πάνε καλά σε αυτό το άθλημα...enough said

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Φεβ 03, 2023 10:33 am

Καλώς ή κακώς, στην Ελλάδα οι περισσότεροι οπαδοί κοιτάνε τους τίτλους, όχι το αν η ομάδα τους παίζει καλό μπάσκετ, ποδόσφαιρο κλπ. Δείτε για παράδειγμα τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό. Φέτος δεν παίζει τόσο καλό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές, έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του και είναι χαμηλότερα στη βαθμολογία από ό,τι συνήθως. Αν όμως στο τέλος της σεζόν κατακτήσει το πρωτάθλημα, δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να μην το πανηγυρίσει, όπως δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να θυμάται ότι αυτό το πρωτάθλημα κατακτήθηκε με μέτρια εικόνα εντός αγωνιστικών χώρων, και με όχι τόσο ελκυστικό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Φεβ 03, 2023 10:51 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 10:33 am
Καλώς ή κακώς, στην Ελλάδα οι περισσότεροι οπαδοί κοιτάνε τους τίτλους, όχι το αν η ομάδα τους παίζει καλό μπάσκετ, ποδόσφαιρο κλπ. Δείτε για παράδειγμα τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό. Φέτος δεν παίζει τόσο καλό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές, έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του και είναι χαμηλότερα στη βαθμολογία από ό,τι συνήθως. Αν όμως στο τέλος της σεζόν κατακτήσει το πρωτάθλημα, δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να μην το πανηγυρίσει, όπως δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να θυμάται ότι αυτό το πρωτάθλημα κατακτήθηκε με μέτρια εικόνα εντός αγωνιστικών χώρων, και με όχι τόσο ελκυστικό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές.
εγω παντως δε θα το πανηγυρισω .......ουτε καν ασχολουμαι.......ουτε με το πρωταθλημα του μπασκετ οπως εχω ξαναπει.......διοργανωσεις χαμηλοτατου επιπεδου,΄΄σαπιες΄΄,χωρις το παραμικρο ενδιαφερον.........εχουν μαζευτει 3-4 μεγαλοεπιχειρηματιες που διαλυουν το προιον για να κανουν το κομματι τους και να εξυπηρετησουν τους σκοπους τους......
μακρια κι αγαπημενοι......ας το παρει η ΑΕΚ για να το γιορτασει στη γηπεδαρα που της φτιαξαμε(ολοι μας)...........

2
2 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Φεβ 03, 2023 11:05 am

assistant77 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 10:51 am
BillyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 10:33 am
Καλώς ή κακώς, στην Ελλάδα οι περισσότεροι οπαδοί κοιτάνε τους τίτλους, όχι το αν η ομάδα τους παίζει καλό μπάσκετ, ποδόσφαιρο κλπ. Δείτε για παράδειγμα τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό. Φέτος δεν παίζει τόσο καλό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές, έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του και είναι χαμηλότερα στη βαθμολογία από ό,τι συνήθως. Αν όμως στο τέλος της σεζόν κατακτήσει το πρωτάθλημα, δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να μην το πανηγυρίσει, όπως δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιος Ολυμπιακός που να θυμάται ότι αυτό το πρωτάθλημα κατακτήθηκε με μέτρια εικόνα εντός αγωνιστικών χώρων, και με όχι τόσο ελκυστικό ποδόσφαιρο σε σχέση με άλλες χρονιές.
εγω παντως δε θα το πανηγυρισω .......ουτε καν ασχολουμαι.......ουτε με το πρωταθλημα του μπασκετ οπως εχω ξαναπει.......διοργανωσεις χαμηλοτατου επιπεδου,΄΄σαπιες΄΄,χωρις το παραμικρο ενδιαφερον.........εχουν μαζευτει 3-4 μεγαλοεπιχειρηματιες που διαλυουν το προιον για να κανουν το κομματι τους και να εξυπηρετησουν τους σκοπους τους......
μακρια κι αγαπημενοι......ας το παρει η ΑΕΚ για να το γιορτασει στη γηπεδαρα που της φτιαξαμε(ολοι μας)...........
Αν όντως σκέφτεσαι έτσι, σίγουρα αποτελείς την εξαίρεση, και νομίζω ότι αυτό σε τιμάει. Ούτε εγώ πάντως ασχολούμαι σοβαρά με το ποδόσφαιρο τα τελευταία 4-5 χρόνια, γιατί έχουμε φτάσει να ασχολούμαστε περισσότερο με εξωαγωνιστικά, παρά με αγωνιστικά ζητήματα.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 777
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Φεβ 03, 2023 11:22 am

Τα εγχώρια μας πρωταθλήματα είτε είναι μπάσκετ, ποδόσφαιρο, βόλλευ και δεν ξέρω τι άλλο είναι όλα της πλάκας. Κατωτάτου επιπέδου και αντικατοπτρίζουν πλήρως και με ακρίβεια την γενικότερη νοοτροπία της ελληνικής κοινωνίας. Αυτά που γίνονται κινούνται στα όρια του υπερρεαλισμού. Προφανώς για να τα πάρει κάποιος στα σοβαρά πρέπει να έχει άπειρο χρόνο για χάσιμο.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 11:53 am

golitog7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:22 am
Τα εγχώρια μας πρωταθλήματα είτε είναι μπάσκετ, ποδόσφαιρο, βόλλευ και δεν ξέρω τι άλλο είναι όλα της πλάκας. Κατωτάτου επιπέδου και αντικατοπτρίζουν πλήρως και με ακρίβεια την γενικότερη νοοτροπία της ελληνικής κοινωνίας. Αυτά που γίνονται κινούνται στα όρια του υπερρεαλισμού. Προφανώς για να τα πάρει κάποιος στα σοβαρά πρέπει να έχει άπειρο χρόνο για χάσιμο.
Εξαρταται με το τι εννοουμε κατωτατου.

Ειναι κατωτερα απ της Σερβιας, της Ρουμανιας και της Βουλγαριας ;

Δεν ειμαι σιγουρος.

Ειναι κατωτερα απ της Ιταλιας και της Ισπανιας ;

Φυσικα.

Η Ελλαδα ομως με ειναι ως χωρα, κοινωνια και νοοτροπια πολυ πιο κοντα στη Βουλγαρια και τη Ρουμανια παρα στην Ισπανια. Σε ολους τους τομεις.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 12:04 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:05 am
assistant77 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 10:51 am

εγω παντως δε θα το πανηγυρισω .......ουτε καν ασχολουμαι.......ουτε με το πρωταθλημα του μπασκετ οπως εχω ξαναπει.......διοργανωσεις χαμηλοτατου επιπεδου,΄΄σαπιες΄΄,χωρις το παραμικρο ενδιαφερον.........εχουν μαζευτει 3-4 μεγαλοεπιχειρηματιες που διαλυουν το προιον για να κανουν το κομματι τους και να εξυπηρετησουν τους σκοπους τους......
μακρια κι αγαπημενοι......ας το παρει η ΑΕΚ για να το γιορτασει στη γηπεδαρα που της φτιαξαμε(ολοι μας)...........
Αν όντως σκέφτεσαι έτσι, σίγουρα αποτελείς την εξαίρεση, και νομίζω ότι αυτό σε τιμάει. Ούτε εγώ πάντως ασχολούμαι σοβαρά με το ποδόσφαιρο τα τελευταία 4-5 χρόνια, γιατί έχουμε φτάσει να ασχολούμαστε περισσότερο με εξωαγωνιστικά, παρά με αγωνιστικά ζητήματα.
Ο καθρέπτης των ομάδων μας είναι η ευρώπη. ΟΙ ευρωπαϊκές πορείες του Παο στο ποδόσφαιρο και μπάσκετ και του ολυμπιακού στο μπάσκετ, πόλο και παλιότερα στο βόλεϋ είναι αυτές που καταξιώνουν έναν σύλλογο στην ευρώπη και τον μεγαλώνουν. Οι εγχώριες διοργανώσεις στο μπάσκετ και ποδόσφαιρο είναι για τους φανατικούς . Μπασκετικό κοινό φτιάχνουν οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις, στον Ολυμπιακό φέτος βλέπω πολλές οικογένειες στο γήπεδο, η δημιουργία νέου κοινού είναι η μεγαλύτερη επιτυχία γαι το μέλλον της ομάδας και για το άθλημα γενικότερα.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Φεβ 03, 2023 12:10 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 12:04 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:05 am


Αν όντως σκέφτεσαι έτσι, σίγουρα αποτελείς την εξαίρεση, και νομίζω ότι αυτό σε τιμάει. Ούτε εγώ πάντως ασχολούμαι σοβαρά με το ποδόσφαιρο τα τελευταία 4-5 χρόνια, γιατί έχουμε φτάσει να ασχολούμαστε περισσότερο με εξωαγωνιστικά, παρά με αγωνιστικά ζητήματα.
Ο καθρέπτης των ομάδων μας είναι η ευρώπη. ΟΙ ευρωπαϊκές πορείες του Παο στο ποδόσφαιρο και μπάσκετ και του ολυμπιακού στο μπάσκετ, πόλο και παλιότερα στο βόλεϋ είναι αυτές που καταξιώνουν έναν σύλλογο στην ευρώπη και τον μεγαλώνουν. Οι εγχώριες διοργανώσεις στο μπάσκετ και ποδόσφαιρο είναι για τους φανατικούς . Μπασκετικό κοινό φτιάχνουν οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις, στον Ολυμπιακό φέτος βλέπω πολλές οικογένειες στο γήπεδο, η δημιουργία νέου κοινού είναι η μεγαλύτερη επιτυχία γαι το μέλλον της ομάδας και για το άθλημα γενικότερα.
Το θέμα είναι το μπασκετικό κοινό να βρίσκεται πάντα δίπλα στην ομάδα, όχι μόνο όταν η ομάδα πάει καλά. Όπως συμβαίνει στην περίπτωση του Άρη, που έχει πραγματικά μπασκετικό κοινό και στο οποίο "βγάζω το καπέλο", όπως λέμε.

3
3 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Φεβ 03, 2023 1:07 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:53 am
golitog7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:22 am
Τα εγχώρια μας πρωταθλήματα είτε είναι μπάσκετ, ποδόσφαιρο, βόλλευ και δεν ξέρω τι άλλο είναι όλα της πλάκας. Κατωτάτου επιπέδου και αντικατοπτρίζουν πλήρως και με ακρίβεια την γενικότερη νοοτροπία της ελληνικής κοινωνίας. Αυτά που γίνονται κινούνται στα όρια του υπερρεαλισμού. Προφανώς για να τα πάρει κάποιος στα σοβαρά πρέπει να έχει άπειρο χρόνο για χάσιμο.
Εξαρταται με το τι εννοουμε κατωτατου.

Ειναι κατωτερα απ της Σερβιας, της Ρουμανιας και της Βουλγαριας ;

Δεν ειμαι σιγουρος.

Ειναι κατωτερα απ της Ιταλιας και της Ισπανιας ;

Φυσικα.

Η Ελλαδα ομως με ειναι ως χωρα, κοινωνια και νοοτροπια πολυ πιο κοντα στη Βουλγαρια και τη Ρουμανια παρα στην Ισπανια. Σε ολους τους τομεις.
δε νομιζω πως παιζει θεμα συγκρισης.......τι θα πει ειμαστε Βαλκανιοι αρα αυτο το πρωταθλημα μας ταιριαζει;;;;;;;εμενα δεν με καλυπτει το προιον γι αυτο δεν ασχολουμαι.......αν καποιον αλλον τον καλυπτει πολυ καλα κανει και ασχολειται,κανενα προβλημα.....
Το προιον της ευρωλιγκας με καλυπτει γι αυτο βλεπω 9 παιχνιδια τη βδομαδα και τις διαβολοβδομαδες 18.......ακομα κι εχθες που δεν επαιζαν ελληνικες ομαδες μια χαρα εκατσα και τα δα τα ματσακια.......

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1254
Δημοσιεύσεις: 2045
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Φεβ 03, 2023 1:13 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 12:04 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 11:05 am


Αν όντως σκέφτεσαι έτσι, σίγουρα αποτελείς την εξαίρεση, και νομίζω ότι αυτό σε τιμάει. Ούτε εγώ πάντως ασχολούμαι σοβαρά με το ποδόσφαιρο τα τελευταία 4-5 χρόνια, γιατί έχουμε φτάσει να ασχολούμαστε περισσότερο με εξωαγωνιστικά, παρά με αγωνιστικά ζητήματα.
Ο καθρέπτης των ομάδων μας είναι η ευρώπη. ΟΙ ευρωπαϊκές πορείες του Παο στο ποδόσφαιρο και μπάσκετ και του ολυμπιακού στο μπάσκετ, πόλο και παλιότερα στο βόλεϋ είναι αυτές που καταξιώνουν έναν σύλλογο στην ευρώπη και τον μεγαλώνουν. Οι εγχώριες διοργανώσεις στο μπάσκετ και ποδόσφαιρο είναι για τους φανατικούς . Μπασκετικό κοινό φτιάχνουν οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις, στον Ολυμπιακό φέτος βλέπω πολλές οικογένειες στο γήπεδο, η δημιουργία νέου κοινού είναι η μεγαλύτερη επιτυχία γαι το μέλλον της ομάδας και για το άθλημα γενικότερα.
Συμφωνω απολυτα αλλα δυστυχως αυτες η οικογενειες δεν πιστευω πως εχουν τη δυναμη να κρατησουν τον Μπαρτζωκα οταν γινει η στραβη.......αντιθετα οι ΄΄αληθινοι΄΄ οπαδοι μας μια χαρα μπορουν να τον ξαναπεταξουν......ειναι πολυ προσφατο το 14 για να το ξεχασω.......ηταν ισως η στιγμη που ξεχειλισε το δικο μου ποτηρι της σιχαμαρας απεναντι στο ελληνικο αθλητικο συστημα............

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 777
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Φεβ 03, 2023 1:36 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 1:13 pm
tarp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 12:04 pm

Ο καθρέπτης των ομάδων μας είναι η ευρώπη. ΟΙ ευρωπαϊκές πορείες του Παο στο ποδόσφαιρο και μπάσκετ και του ολυμπιακού στο μπάσκετ, πόλο και παλιότερα στο βόλεϋ είναι αυτές που καταξιώνουν έναν σύλλογο στην ευρώπη και τον μεγαλώνουν. Οι εγχώριες διοργανώσεις στο μπάσκετ και ποδόσφαιρο είναι για τους φανατικούς . Μπασκετικό κοινό φτιάχνουν οι ευρωπαϊκές διοργανώσεις, στον Ολυμπιακό φέτος βλέπω πολλές οικογένειες στο γήπεδο, η δημιουργία νέου κοινού είναι η μεγαλύτερη επιτυχία γαι το μέλλον της ομάδας και για το άθλημα γενικότερα.
Συμφωνω απολυτα αλλα δυστυχως αυτες η οικογενειες δεν πιστευω πως εχουν τη δυναμη να κρατησουν τον Μπαρτζωκα οταν γινει η στραβη.......αντιθετα οι ΄΄αληθινοι΄΄ οπαδοι μας μια χαρα μπορουν να τον ξαναπεταξουν......ειναι πολυ προσφατο το 14 για να το ξεχασω.......ηταν ισως η στιγμη που ξεχειλισε το δικο μου ποτηρι της σιχαμαρας απεναντι στο ελληνικο αθλητικο συστημα............
Είναι ξεκάθαρο ότι οι οικογένειες και οι "νορμάλ" φίλαθλοι (η πλειοψηφία δλδ των ανθρώπων) είναι πολύ μεγαλύτερη δεξαμενή και προσφέρουν ασυγκρίτως περισσότερα οφέλη στις ΠΑΕ-ΚΑΕ. Απλώς για να φτιάξεις ένα τέτοιο κοινό θα πρέπει να βγάλεις σιγά σιγά τους στρατούς τον λοβωτομημένων ορκ από τα γήπεδα. Δεν λέω να τους αφανίσουμε απλως να τους βγάλουμε από τα γήπεδα. Ας πάνε σε χωράφια να μαχαιρώνονται όλη μέρα (ούτε αυτό είναι σωστό και μια σοβαρή κοινωνία θα έπρεπε να φροντίζει και για τα άτομα που για τον έναν ή τον άλλο λόγο φτάσανε στην έσχατη εξαθλίωση να μαχαιρώνουν συνανθρώπους επειδή έτυχε να έχουν άλλες πεποιθήσεις, μεγάλη κουβέντα αυτή ). Στις σοβαρές χώρες αυτό το έχουν κάνει προ πολλού. Εδώ θα αργήσει αρκετά διότι τα οφέλη που έχουν οι προεδράρες συντηρώντας στρατούς και πιέζοντας τις κυβερνήσεις μαριονέτες είναι περισσότερα.

2
2 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 3:02 pm

golitog7 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 1:36 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 1:13 pm

Συμφωνω απολυτα αλλα δυστυχως αυτες η οικογενειες δεν πιστευω πως εχουν τη δυναμη να κρατησουν τον Μπαρτζωκα οταν γινει η στραβη.......αντιθετα οι ΄΄αληθινοι΄΄ οπαδοι μας μια χαρα μπορουν να τον ξαναπεταξουν......ειναι πολυ προσφατο το 14 για να το ξεχασω.......ηταν ισως η στιγμη που ξεχειλισε το δικο μου ποτηρι της σιχαμαρας απεναντι στο ελληνικο αθλητικο συστημα............
Είναι ξεκάθαρο ότι οι οικογένειες και οι "νορμάλ" φίλαθλοι (η πλειοψηφία δλδ των ανθρώπων) είναι πολύ μεγαλύτερη δεξαμενή και προσφέρουν ασυγκρίτως περισσότερα οφέλη στις ΠΑΕ-ΚΑΕ. Απλώς για να φτιάξεις ένα τέτοιο κοινό θα πρέπει να βγάλεις σιγά σιγά τους στρατούς τον λοβωτομημένων ορκ από τα γήπεδα. Δεν λέω να τους αφανίσουμε απλως να τους βγάλουμε από τα γήπεδα. Ας πάνε σε χωράφια να μαχαιρώνονται όλη μέρα (ούτε αυτό είναι σωστό και μια σοβαρή κοινωνία θα έπρεπε να φροντίζει και για τα άτομα που για τον έναν ή τον άλλο λόγο φτάσανε στην έσχατη εξαθλίωση να μαχαιρώνουν συνανθρώπους επειδή έτυχε να έχουν άλλες πεποιθήσεις, μεγάλη κουβέντα αυτή ). Στις σοβαρές χώρες αυτό το έχουν κάνει προ πολλού. Εδώ θα αργήσει αρκετά διότι τα οφέλη που έχουν οι προεδράρες συντηρώντας στρατούς και πιέζοντας τις κυβερνήσεις μαριονέτες είναι περισσότερα.
[/quote
Το νέο μπασκετικό κοινό προφανώς δεν μπορεί να το φτιάξεις από τη μία μέρα στην άλλη. Τα παιδάκια που πάνε στο γήπεδο και περνάνε καλά φέτος μπορούν στο μέλλον να αποτελέσουν μια καλή μαγιά.Στην Ευρωλίγκα η ατμόσφαιρα και στα ελληνικά γήπεδα μια χαρά είναι και ασφαλείς για οικογένειες. Σε μια κοινωνία που υπάρχει τόση βια υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Επειδή το ακούω πολλά χρόνια, εμένα σα κοινωνία δεν μ ενδιαφέρει η βία να φύγει από τα γήπεδα και να πάει αλλού, δεν λύνει κανένα πρόβλημα αυτό κατά τη γνώμη μου.


0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”