Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Αύγ 05, 2022 5:00 am

Redfly έγραψε:
Πέμ Αύγ 04, 2022 10:13 pm
Για κάποιον ανεξήγητο λόγο , ήθελα να υπενθυμίσω ότι στο τόπικ αυτό μπορούμε να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο :D :bblove:
Τι να πεις για Ελληνικό ποδόσφαιρο; Αν τις ομάδες τις καταντανε μόνο επιχειρήσεις με τι να δεθείς και να πορωθεις;

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 7:38 am

Εγω 2 ματς είδα σε 1 χρόνο τον Ολυμπιακό και έβαλα σταγόνες στα μάτια....ποιο ποδόσφαιρο;αυτό έχει βαρέσει διάλυση, ίδια συγκομιδή με Λουξεμβούργο και Γιβραλτάρ έχουμε ως χώρα!
Αυτά γίνονται όταν μετά από κάθε αγωνιστική πιο πολλές είναι οι ανακοινώσεις παρά τα γκολ που μπαίνουν κι όταν κάνουν κουμάντο επιχειρηματίες συννενοημένοι που στήνουν τις ομάδες τους για να νικάνε 1-0 στην Ελλάδα.....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 9:16 am

προσωπικα δεν παρακολουθω πλεον μπαλα αλλα ειδα οτι ο μπαρτζω αντι να παει στα επισημα πηγε με τον απλο κοσμακη και εκατσε και δεν χωρουσαν και τα ποδια του..ενας απο μας ο γιωργαρος!

0
tokalytero3d

 junior
Reactions: 128
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 8:04 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 9:27 am

shaq7 έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 9:16 am
προσωπικα δεν παρακολουθω πλεον μπαλα αλλα ειδα οτι ο μπαρτζω αντι να παει στα επισημα πηγε με τον απλο κοσμακη και εκατσε και δεν χωρουσαν και τα ποδια του..ενας απο μας ο γιωργαρος!
Ξέρεις πόσο έχει πάει το εισιτήριο στα επίσημα; :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 4:50 pm

Για το ποδοσφαιρο τα λεω σε αλλους χωρους.

Λυπαμαι, αλλα εδω βλεπω μισος και κακια για την ποδοσφαιρικη ομαδα, οχι αμειλικτικη κριτικη λογω υψηλων απαιτησεων (που ειναι αυτο που κανω εγω και θεωρουμαι γκρινιαρης και αχαριστος και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ συχνα πυκνα).

Εχει χιλια δυο προβληματα η ποδοσφαιρικη ομαδα αυτη τη στιγμη, και εγω την εχω χλευασει ουκ ολιγες φορες τελευταια (διοικηση, προπονητη - πρωην πλεον - και παικτες) αλλα εδω βλεπω σχολια που αρμοζουν πιο πολυ σε φιλαθλους ομαδων παρα του Ολυμπιακου....

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1740
Δημοσιεύσεις: 2197
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Αύγ 05, 2022 5:27 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 4:50 pm
Για το ποδοσφαιρο τα λεω σε αλλους χωρους.

Λυπαμαι, αλλα εδω βλεπω μισος και κακια για την ποδοσφαιρικη ομαδα, οχι αμειλικτικη κριτικη λογω υψηλων απαιτησεων (που ειναι αυτο που κανω εγω και θεωρουμαι γκρινιαρης και αχαριστος και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ συχνα πυκνα).

Εχει χιλια δυο προβληματα η ποδοσφαιρικη ομαδα αυτη τη στιγμη, και εγω την εχω χλευασει ουκ ολιγες φορες τελευταια (διοικηση, προπονητη - πρωην πλεον - και παικτες) αλλα εδω βλεπω σχολια που αρμοζουν πιο πολυ σε φιλαθλους ομαδων παρα του Ολυμπιακου....
Ναι, ρε φίλε, μίσος και κακία για ένα γελοίο κατασκεύασμα, που μαζεύει όλη τη σαβούρα κάθε χρόνο για να πανηγυρίζουν καλοκαιριάτικα τα ορκ, και μετά ρεζιλεύει την ομάδα που κάποτε αγαπούσα να τη βλέπω.
Αν ήσουνα αληθινός Ολυμπιακός, θα την έφτυνες κι εσύ απ' το πρωί μέχρι το βράδυ, και δεν θα καθόσουνα στις ίδιες κερκίδες με τσουκαλάδες.

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 6:14 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 4:50 pm
Για το ποδοσφαιρο τα λεω σε αλλους χωρους.

Λυπαμαι, αλλα εδω βλεπω μισος και κακια για την ποδοσφαιρικη ομαδα, οχι αμειλικτικη κριτικη λογω υψηλων απαιτησεων (που ειναι αυτο που κανω εγω και θεωρουμαι γκρινιαρης και αχαριστος και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ συχνα πυκνα).

Εχει χιλια δυο προβληματα η ποδοσφαιρικη ομαδα αυτη τη στιγμη, και εγω την εχω χλευασει ουκ ολιγες φορες τελευταια (διοικηση, προπονητη - πρωην πλεον - και παικτες) αλλα εδω βλεπω σχολια που αρμοζουν πιο πολυ σε φιλαθλους ομαδων παρα του Ολυμπιακου....
Δεν χλευάζουμε την ομάδα, αλλά σαφώς είμαστε αντίθετοι με τη πολιτική του Μαρινάκη και την τοξικότητα. Δεν χλεύσα ποτέ τους παίκτες ούτε τους φιλάθλους που δεν είναι κάφροι. Όπως είμαι αυστηρός με τα άλλα κελεπούρια τον γιαννακόπουλο, σαββίδη κλπ ΄'έτσι είμαστε και με το Μαρινάκη. Τι ομάδα να κάνεις όταν κάθε χρόνο αλλάζεις σχεδόν όλη την ομάδα και κάθε χρόνο φτιάχνεις χειρότερη ομάδα. Οι ελληνικές ομάδες όπως τα κατάφεραν με το αρρωστημένο κλίμα που επικράτησε γύρισαν στη δεκαετία του 70 περνάνε ένα γύρο (κι αν περνάνε) και βγάζουμε τις σημαίες στο μπαλκόνι.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 7:46 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 6:14 pm
Reaper έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 4:50 pm
Για το ποδοσφαιρο τα λεω σε αλλους χωρους.

Λυπαμαι, αλλα εδω βλεπω μισος και κακια για την ποδοσφαιρικη ομαδα, οχι αμειλικτικη κριτικη λογω υψηλων απαιτησεων (που ειναι αυτο που κανω εγω και θεωρουμαι γκρινιαρης και αχαριστος και σε ποδοσφαιρο και σε μπασκετ συχνα πυκνα).

Εχει χιλια δυο προβληματα η ποδοσφαιρικη ομαδα αυτη τη στιγμη, και εγω την εχω χλευασει ουκ ολιγες φορες τελευταια (διοικηση, προπονητη - πρωην πλεον - και παικτες) αλλα εδω βλεπω σχολια που αρμοζουν πιο πολυ σε φιλαθλους ομαδων παρα του Ολυμπιακου....
Δεν χλευάζουμε την ομάδα, αλλά σαφώς είμαστε αντίθετοι με τη πολιτική του Μαρινάκη και την τοξικότητα. Δεν χλεύσα ποτέ τους παίκτες ούτε τους φιλάθλους που δεν είναι κάφροι. Όπως είμαι αυστηρός με τα άλλα κελεπούρια τον γιαννακόπουλο, σαββίδη κλπ ΄'έτσι είμαστε και με το Μαρινάκη. Τι ομάδα να κάνεις όταν κάθε χρόνο αλλάζεις σχεδόν όλη την ομάδα και κάθε χρόνο φτιάχνεις χειρότερη ομάδα. Οι ελληνικές ομάδες όπως τα κατάφεραν με το αρρωστημένο κλίμα που επικράτησε γύρισαν στη δεκαετία του 70 περνάνε ένα γύρο (κι αν περνάνε) και βγάζουμε τις σημαίες στο μπαλκόνι.
Ποτε δε θα αλλαξει η τοξικοτητα. Ετσι ειναι η Ελλαδα. Αφελης οποιος πιστευει κατι αλλο.
Και δε φταιει κανενα κλιμα για την πτωση της ποιοτητας του Ολυμπιακου. Φταιει οτι αρκειται στο να ειναι 1ος στο χωριο, και ετεροκαθοριζεται, οριοθετει δηλαδη τους στοχους του βασει των εγχωριων αντιπαλων. Αυτο πρεπει να αλλαξει αν θελουμε ποτε να μεγαλωσει ο Ολυμπιακος αγωνιστικα στην Ευρωπη. Να μην ειναι ο στοχος το "να ειμαστε οσο καλοι χρειαζεται για να παρουμε πρωταθλημα" - γιατι αυτο σε παιρνει απο κατω οταν το επιπεδο που χρειαζεσαι για να παρεις το πρωταθλημα ειναι ολο και χαμηλοτερο, λογω της γερνικοτερης καταπτωσης της Ελλαδας σε οικονομικο επιπεδο (και στον αθλητισμο).

Καλα για "Ολυμπιακους" που ειναι ντροπαλουληδες και πεθυμουν τις εποχες "ανταγωνισμου" που ο Ολυμπιακος επαιρνε 1-2 πρωταθληματα καθε 6-7 χρονια δεν εχω να πω κατι. Δεν συνομιλω με τετοια ατομα, ειναι αναξια του σαλιου μου. Το προβλημα τους με τον Ολυμπιακο δεν ειναι αγωνιστικο (το σουπερμαρκετ των μανατζερ), απο κατω κρυβονται πολιτικοι και ιδεολογικοι λογοι, τους οποιους βαζουν πανω απ το καλο του Ολυμπιακου.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 05, 2022 10:51 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 7:46 pm
tarp7 έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 6:14 pm

Δεν χλευάζουμε την ομάδα, αλλά σαφώς είμαστε αντίθετοι με τη πολιτική του Μαρινάκη και την τοξικότητα. Δεν χλεύσα ποτέ τους παίκτες ούτε τους φιλάθλους που δεν είναι κάφροι. Όπως είμαι αυστηρός με τα άλλα κελεπούρια τον γιαννακόπουλο, σαββίδη κλπ ΄'έτσι είμαστε και με το Μαρινάκη. Τι ομάδα να κάνεις όταν κάθε χρόνο αλλάζεις σχεδόν όλη την ομάδα και κάθε χρόνο φτιάχνεις χειρότερη ομάδα. Οι ελληνικές ομάδες όπως τα κατάφεραν με το αρρωστημένο κλίμα που επικράτησε γύρισαν στη δεκαετία του 70 περνάνε ένα γύρο (κι αν περνάνε) και βγάζουμε τις σημαίες στο μπαλκόνι.
Ποτε δε θα αλλαξει η τοξικοτητα. Ετσι ειναι η Ελλαδα. Αφελης οποιος πιστευει κατι αλλο.
Και δε φταιει κανενα κλιμα για την πτωση της ποιοτητας του Ολυμπιακου. Φταιει οτι αρκειται στο να ειναι 1ος στο χωριο, και ετεροκαθοριζεται, οριοθετει δηλαδη τους στοχους του βασει των εγχωριων αντιπαλων. Αυτο πρεπει να αλλαξει αν θελουμε ποτε να μεγαλωσει ο Ολυμπιακος αγωνιστικα στην Ευρωπη. Να μην ειναι ο στοχος το "να ειμαστε οσο καλοι χρειαζεται για να παρουμε πρωταθλημα" - γιατι αυτο σε παιρνει απο κατω οταν το επιπεδο που χρειαζεσαι για να παρεις το πρωταθλημα ειναι ολο και χαμηλοτερο, λογω της γερνικοτερης καταπτωσης της Ελλαδας σε οικονομικο επιπεδο (και στον αθλητισμο).

Καλα για "Ολυμπιακους" που ειναι ντροπαλουληδες και πεθυμουν τις εποχες "ανταγωνισμου" που ο Ολυμπιακος επαιρνε 1-2 πρωταθληματα καθε 6-7 χρονια δεν εχω να πω κατι. Δεν συνομιλω με τετοια ατομα, ειναι αναξια του σαλιου μου. Το προβλημα τους με τον Ολυμπιακο δεν ειναι αγωνιστικο (το σουπερμαρκετ των μανατζερ), απο κατω κρυβονται πολιτικοι και ιδεολογικοι λογοι, τους οποιους βαζουν πανω απ το καλο του Ολυμπιακου.
To θέμα είναι ότι φέτος δε θα βγεί ούτε δεύτερος στο ελληνικό πρωτάθλημα οπότε ούτε στο χωριό δεν θα είναι πρώτος (ψάχνουμε δηλαδή άλλη εξήγηση-δικαιολογία), οπότε προσωπικά άνετα θα χλευάζω την ομάδα του μαρινάκη που ενώ πέρασαν παίκτες επιπέδου από την ομάδα, αυτός τους ξεπούλησε και οι οπαδοί τα βάζουν με τον προπονητή που έδειξε τι ομάδα μπορεί να στήσει. Είναι σαν να ξεχάσει πως στήνεται το pnr ο Μπαρτζώκας. Γίνεται, δέ γίνεται... Για μένα όποιος δεν χλευάσει φέτος την ομάδα είναι απλά οπαδός του μαρινάκη.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 1:26 am

Redfly έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 10:51 pm
Reaper έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 7:46 pm


Ποτε δε θα αλλαξει η τοξικοτητα. Ετσι ειναι η Ελλαδα. Αφελης οποιος πιστευει κατι αλλο.
Και δε φταιει κανενα κλιμα για την πτωση της ποιοτητας του Ολυμπιακου. Φταιει οτι αρκειται στο να ειναι 1ος στο χωριο, και ετεροκαθοριζεται, οριοθετει δηλαδη τους στοχους του βασει των εγχωριων αντιπαλων. Αυτο πρεπει να αλλαξει αν θελουμε ποτε να μεγαλωσει ο Ολυμπιακος αγωνιστικα στην Ευρωπη. Να μην ειναι ο στοχος το "να ειμαστε οσο καλοι χρειαζεται για να παρουμε πρωταθλημα" - γιατι αυτο σε παιρνει απο κατω οταν το επιπεδο που χρειαζεσαι για να παρεις το πρωταθλημα ειναι ολο και χαμηλοτερο, λογω της γερνικοτερης καταπτωσης της Ελλαδας σε οικονομικο επιπεδο (και στον αθλητισμο).

Καλα για "Ολυμπιακους" που ειναι ντροπαλουληδες και πεθυμουν τις εποχες "ανταγωνισμου" που ο Ολυμπιακος επαιρνε 1-2 πρωταθληματα καθε 6-7 χρονια δεν εχω να πω κατι. Δεν συνομιλω με τετοια ατομα, ειναι αναξια του σαλιου μου. Το προβλημα τους με τον Ολυμπιακο δεν ειναι αγωνιστικο (το σουπερμαρκετ των μανατζερ), απο κατω κρυβονται πολιτικοι και ιδεολογικοι λογοι, τους οποιους βαζουν πανω απ το καλο του Ολυμπιακου.
To θέμα είναι ότι φέτος δε θα βγεί ούτε δεύτερος στο ελληνικό πρωτάθλημα οπότε ούτε στο χωριό δεν θα είναι πρώτος (ψάχνουμε δηλαδή άλλη εξήγηση-δικαιολογία), οπότε προσωπικά άνετα θα χλευάζω την ομάδα του μαρινάκη που ενώ πέρασαν παίκτες επιπέδου από την ομάδα, αυτός τους ξεπούλησε και οι οπαδοί τα βάζουν με τον προπονητή που έδειξε τι ομάδα μπορεί να στήσει. Είναι σαν να ξεχάσει πως στήνεται το pnr ο Μπαρτζώκας. Γίνεται, δέ γίνεται... Για μένα όποιος δεν χλευάσει φέτος την ομάδα είναι απλά οπαδός του μαρινάκη.
Σε αυτο συμφωνω. Αν δεν γινουν δραματικες αλλαγες στην ομαδα, κι εγω το ιδιο θα κανω (και κανω αυτη τη στιγμη). Και δεν μου λεει κατι απλα να ξαναπαρουμε το πρωταθλημα (ειδαμε και τον περσινο 2ο τι καταφερε με την 4η της Βουλγαριας, μπορει να το παρουμε απλα επειδη οι αλλοι ειναι εξισου αθλιοι), θα κρινω απ το επιπεδο που θελω να δω στην Ευρωπη.

Αλλα μεριδα φιλαθλων (ή "φιλαθλων") χλευαζε και περσι και προπερσι και παραπροπερσι, ασχετως ποιοτητας ποδοσφαιρου και αποτελεσματων. Ειναι εμφανες και στη ρητορικη τους οτι το τελευταιο που τους ενοχλει ειναι η ποιοτητα της ομαδας. Μπορει να παιζαμε σαν τη Μπαρτσελονα του Πεπ και παλι θα εβλεπαν την ομαδα με μισο ματι, για λογους πολιτικης και ιδεολογικης αντιπαθειας στον ιδιοκτητη,

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 5:06 am

Η πραγματικότητα αυτή είναι!Απ ότι φαίνεται λαμβάνεται ως κριτήριο το άρρωστο ελληνικό πρωτάθλημα του οποίου η ποιότητα είναι στα τάρταρα....Ας μη παραμυθιαζόμαστε όμως εδω υπάρχει ενας πρόεδρος που οικονομικά έχει μεγαλύτερο συμφέρον να κοιτάει τη Νότιγχαμ και τις μεταγραφές της!Δεν είναι πλέον ο Ολυμπιακός μαγαζί-γωνία για εκείνον, η ομάδα ώρες ώρες σου δίνει την εντύπωση ότι είναι στον αυτόματο πιλότο και ότι βρέξει κατεβάζει....και για το θέμα του προπονητή:Ο Μαρτίνς στόμα δεν είχε να ζητήσει δικούς του παίκτες;Όλοι αυτοί που χουν μαζέψει είναι του Μαρτίνς;Αποκλείεται.....απλώς εκείνος είχε εμμονές με παίκτες και επέμενε και σε σχήμα που δε του έβγαινε πολλές φορές!
Κάποτε ο Σίλβα τα χε βροντήξει και σηκώθηκε κι έφυγε γιατι δε του φέρανε αυτούς που ήθελε!Κάπως έτσι αρνήθηκε κι ο Μπίλιτς τώρα, κατάλαβε ότι δε θα κάνει κουμάντο εξ ολοκλήρου εκείνος και αρνήθηκε να αναλάβει.

0
Άβαταρ μέλους
antonispgs

 a1greece
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2007 2:52 pm
Αγαπημένη θέση: PG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Nick Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 6:56 am

Είναι δύσκολο να δει κάποιος οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό αγώνα ελληνικής ομάδας, ακόμα και του Ολυμπιακού, ας είμαστε και Ολυμπιακοί. Οι περισσότεροι αγώνες εντός Ελλάδας δεν βλέπονται και στην Ευρώπη δυστυχώς κάτι πάει λάθος για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Είναι λίγο θλιβερή κατάσταση είναι η αλήθεια και απορώ πώς τόσος κόσμος παίρνει διαρκείας στις ομάδες. Δεν πονάνε τα μάτια τους, δεν κλαίνε τα λεφτά τους; Είναι σαν να παίζουνε άλλο άθλημα στην Ελλάδα. Πιο παλιά δεν ήταν έτσι. Αναρωτιέμαι, είμασταν εμείς καλύτεροι τότε, ήταν οι ξένες ομάδες λιγότερο προηγμένες; Έχει αλλάξει το ποδόσφαιρο και δεν ακολουθούμε την πρόοδο του; Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα αλλά το αποτέλεσμα είναι θλιβερό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 7:05 am

antonispgs έγραψε:
Σάβ Αύγ 06, 2022 6:56 am
Είναι δύσκολο να δει κάποιος οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό αγώνα ελληνικής ομάδας, ακόμα και του Ολυμπιακού, ας είμαστε και Ολυμπιακοί. Οι περισσότεροι αγώνες εντός Ελλάδας δεν βλέπονται και στην Ευρώπη δυστυχώς κάτι πάει λάθος για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Είναι λίγο θλιβερή κατάσταση είναι η αλήθεια και απορώ πώς τόσος κόσμος παίρνει διαρκείας στις ομάδες. Δεν πονάνε τα μάτια τους, δεν κλαίνε τα λεφτά τους; Είναι σαν να παίζουνε άλλο άθλημα στην Ελλάδα.
Είναι κάτι σαν τους θαμώνες των μπαρ τα διαρκείας.....Αφου δεν βλέπεται το ελληνικό ποδόσφαιρο, δε θα βλέπονται κι οι ομάδες στην Ευρώπη....του παραχρόνου βλέπω προκριματικά απο Ιούνιο με κάτι ΒΑΤ36 και κάτι τέτοιες που βλέπουμε από Μάλτα,Γιβραλτάρ κι έτσι....

0
Άβαταρ μέλους
CptHarlock

 
Reactions: 14
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 29, 2021 12:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 06, 2022 9:02 am

lefpan έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 5:27 pm

Αν ήσουνα αληθινός Ολυμπιακός, θα την έφτυνες κι εσύ απ' το πρωί μέχρι το βράδυ, και δεν θα καθόσουνα στις ίδιες κερκίδες με τσουκαλάδες.
Λυπάμαι που θα στο χαλάσω, αλλά και στο μπάσκετ στις ίδιες κερκίδες με τους τσουκαλάδες κάθεσαι, και ίσως ακόμα πιο κοντά τους.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1740
Δημοσιεύσεις: 2197
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Αύγ 06, 2022 10:34 am

CptHarlock έγραψε:
Σάβ Αύγ 06, 2022 9:02 am
lefpan έγραψε:
Παρ Αύγ 05, 2022 5:27 pm

Αν ήσουνα αληθινός Ολυμπιακός, θα την έφτυνες κι εσύ απ' το πρωί μέχρι το βράδυ, και δεν θα καθόσουνα στις ίδιες κερκίδες με τσουκαλάδες.
Λυπάμαι που θα στο χαλάσω, αλλά και στο μπάσκετ στις ίδιες κερκίδες με τους τσουκαλάδες κάθεσαι, και ίσως ακόμα πιο κοντά τους.
Οι τσουκαλάδες στο μπάσκετ εμφανίζονται μόνο στα παιχνίδια με ΠΑΟ ή σε κάποιο κατά τη γνώμη τους (αν υποθέσουμε πως έχουν γνώμη τα ούγκανα) σπουδαίο παιχνίδι ευρωλίγκας. Και όχι, βέβαια, ότι καταλαβαίνουν τι βλέπουν (αν υποθέσουμε πως βλέπουν), γι' αυτό κάθε τόσο βρίζουν το διαιτητή που δεν σφύριξε οφσάιτ!!!
Ε, τι να κάνουμε; Σ' αυτές τις περιπτώσεις αναγκαστικά θα τους ανεχτώ, αφού δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο. Εκτός κι αν κόψω και το μπάσκετ, όπως έκοψα το ποδόσφαιρο.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”