Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 9:53 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 8:52 pm

Πληροφοριακά και μόνο, η Αθλητική Ηχώ, από τα πολύ παλιά της χρόνια (κάπου τη δεκαετία του 50' πρέπει να πρωτοβγήκε) ήταν πάντα θετικά κείμενη προς τον Παναθηναϊκό, ενώ κρατούσε και μια καλή/θερμή στάση με προς ην ΑΕΚ με μπροστάρη τον Φαίδωνα Κωνσταντουδάκη. Δεν ήταν ποτέ "κάφρικη¨ (φυλές στην Αφρική, οι Κάφροι-'Απιστοι που μπροστά στους Ευρωπαίους κατακτητές και δη τους Βέλγους, ήταν αρνάκια, αλλά είναι να μη σου βγει τ΄όνομα- παρεμπιπτόντως κι εγκυκλοπαιδικά/ταξικά :) ). Τα οπαδιλίκα στις εφημερίδες αρχίζουν λίγο μετά με το ΠΟΚ κι ίσως είχαν αρχίσει λίγο νωρίτερα στη Β.Ελλάδα με τα κλασσικά " το κράτος των Αθηνών κλπ.
Γέροντα :P στο Φως νομίζω ότι έγραφε αυτός. Το Α εώς το Ω λεγόταν η στήλη του. Αν δεν κάνω λάθος.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:07 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 9:53 pm


Γέροντα :P στο Φως νομίζω ότι έγραφε αυτός. Το Α εώς το Ω λεγόταν η στήλη του. Αν δεν κάνω λάθος.
Είχα την εντύπωση ότι πριν πάει στο ΦΩΣ, δούλευε στη Ηχώ που κάποια στιγμή λεγόταν και Φωνή ( ή και εδώ τα μπερδεύω; :P
* Το βρήκα! Τον μπέρδεψα με τον Βενετούλια (της "Ηχούς¨)που τις είχε φάει κανονικά (όχι όπως στο ΝΒΑ που βάζετε :D ) από τον τότε προπονητή της ΑΕΚ, Αλέφαντο (που όντως έχει φορέσει γάντια).

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 8:06 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 7:56 pm
Τον Διαμαντόπουλο τον διαβάζω από τις αρχές του 90'. Μιλάμε για πολλά χρόνια. Δεν συμφωνούμε σε πολλά και κρίσιμα.
Αλλά π@@@ς δεν γράφει. Ούτε γλύφει.
Μελάγιες και λοιποί με κάνουν κι ανυσηχώ με την πάρτη μου που ξέρω τα ονόματά τους. :D

Για τον Διαμαντόπουλο και τη σχέση που έχει με το μπάσκετ του Ολυμπιακού (κι όχι μόνο- καθώς από τον περσινό Μάρτη είχε μιλήσει ξεκάθαρα για τεράστιες αλλαγές στον ΠΑναθηναϊκό και μετά είχε πει και για Καλάθη) μιλάει η περσινή ιστορία με τον Σλούκα- τη μεγαλύτερη μεταγραφή της τρέχουσας 5ετίας.
Τα θυμόμαστε και πέρσι εδώ στο φόρουμ, μέχρι να αρχίσει όντως να "κοκκινίζει" ο ΣΛούκας.
Χαιρετώ Μάικ.
Καλά μην είσαι σίγουρος, έχει γράψει πολλές ανοησίες, ειδικά για τον μπάσκετ (κυρίως την πρώτη χρονιά του Μπλάτ). Πρέπει να είσαι από τους λίγους Ολυμπιακούς που τον θεωρούν αξιόπιστο. Για τον Καλάθη το έγραψε ο Βαρλάς και του έβριζαν τα παιδιά σε μηνύματα στο Instagram και για τον Σλούκα το είχε πει ο Γκογκαλίδης από τον Μάρτιο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 8:42 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 8:06 pm


Καλά μην είσαι σίγουρος, έχει γράψει πολλές ανοησίες, ειδικά για τον μπάσκετ (κυρίως την πρώτη χρονιά του Μπλάτ). Πρέπει να είσαι από τους λίγους Ολυμπιακούς που τον θεωρούν αξιόπιστο. Για τον Καλάθη το έγραψε ο Βαρλάς και του έβριζαν τα παιδιά σε μηνύματα στο Instagram και για τον Σλούκα το είχε πει ο Γκογκαλίδης από τον Μάρτιο.
-Έχε υπόψη σου ότι τον διαβάζω πολλά περισσότερα χρόνια από εσένα. :)
-Είπα και πιο πάνω ότι διαφωνώ σε πολλά και κρίσιμα.
-Δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι πολλοί Ολυμπιακοί. Οι περισσότεροι μου φίλοι είναι Αεκτζήδες ενώ έχω να πάω σε γήπεδο δεκαετίες. Π.χ είμαι εναντίον του "μέχριτέλους" και γελάω κάθε φορά.
- Την υπογραφή του Σλούκα στο προσύμφωνο στη συνάντηση στον Πειραία- την έβγαλε μόνο το Μέσο, του οποίου είναι διευθυντής ο Διαμαντόπουλος. Με τον οποίο διαφωνώ σε πολλά. ΤΟ ξανα-ματα-λέω για να συννενοούμαστε.
- Για τον Καλάθη το έγραψε ο Βαρλάς- γι΄αυτό, μιλώντας περί Ντόρσεϊ βάζω και το eurohoops στην κουβέντα που επίσης, λέει ότι υπάρχει προφορική συμφωνία-
Ωστόσο ο Διαμαντόπουλος κάπου στον Μάρτη (όταν διεκόπη η Ευρωλίγκα, πάνω- κάτω) είχε μιλήσει για τεράστιες αλλαγές στον ΠΑναθηναϊκό. Κι επειδή τεράστια αλλαγή στη συγκεκριμένη ομάδα, δεν μπορεί να εκληφθεί η αλλαγή προπονητή (σαν τα πουκάμισα) το μυαλό μας πήγε στον Καλάθη. Και στον Δ.Γ.

Δεν ξέρω τους περισσότερους έλληνες δημοσιογράφους. Π.χ τον Γκογκαλίδη που λες. ΤΟν Μελάγιες τον έχω διαβάσει τόσες φορές όσα είναι και τα δάκτυλα του ενός χεριού μου. 6 δηλαδή. :P

Διαβάζω μόνο Διαμαντόπουλο, και λίγο eurohoops. Και καμιά φορά Στεφάνου, αλλά τον είχα ξεχάσει από πέρσι. Τον είδα πέρσι να μένει πολύ πίσω στην κούρσα των ειδήσεων. Θεωρώ σοβαρό και τον Ζέρβα, αλλά δεν τον διαβάζω. Ότι αλιεύω εδώ μέσα.
Διαβάζω 4-5 το πολύ, ξένους δημοσιογράφους.

Νομίζω ότι το εξαντλήσαμε. Χαιρετώ και καλές μεταγραφές κι ακόμα καλύτερη σεζόν. Η μισή δουλειά γίνεται το καλοκαίρι. Και πολύ λέω. ΤΟ βασικό γίνεται κάθε μέρα στην προπόνηση. Κι αν χρειαστεί γίνεται και καμιά μεταγραφή τον χειμώνα όπως πολύ κακώς δεν έγινε φέτος με ξένο κοντό.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 9:11 pm

Επειδή ξέρω πολλούς δημοσιογράφους, ειδικά αυτούς που καλύπτουν το ρεπορτάζ του Ολυμπιακού η αξιοπιστία του Διαμαντόπουλου είναι παρόμοια με την θερμοκρασία που έχει το χειμώνα στον Έβρο. Και δεν έχει λογική να δίνεις credit για είδηση ενός δημοσιογράφου στον διευθυντή. Το Eurohoops δεν έχει επιβεβαιώσει την συμφωνία με τον Ντόρσεϊ, το μόνο που έχει αναφέρει είναι ότι έχει ακουστεί για εμάς.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 9:35 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 9:11 pm
Επειδή ξέρω πολλούς δημοσιογράφους, ειδικά αυτούς που καλύπτουν το ρεπορτάζ του Ολυμπιακού η αξιοπιστία του Διαμαντόπουλου είναι παρόμοια με την θερμοκρασία που έχει το χειμώνα στον Έβρο. Και δεν έχει λογική να δίνεις credit για είδηση ενός δημοσιογράφου στον διευθυντή. Το Eurohoops δεν έχει επιβεβαιώσει την συμφωνία με τον Ντόρσεϊ, το μόνο που έχει αναφέρει είναι ότι έχει ακουστεί για εμάς.
Το έχω δει σε γαλλικά ή ισπανικό μέσο όπου αναπαράγει το γιουροχουπς. Ίσως αύριο ή μεθαύριο στο βρω (μερικοί από εμάς μπαίνουμε βήμα- βήμα στην προ πανδημίας δουλειά, βλέπεις. Κι από αύριο δουλέυουμε παραπάνω). Τώρα δεν κάθομαι νατο ψάξω.

Δεν το ήξερα τον παραλληλισμό της αξιοπιστίας με το κρύο :roll: . Ως τώρα ήξερα μόνο τα κρύα αστεία ή τις κρύες γυναίκες στα ερωτικά. :) ΄
Παρεμπιπτόντως έχω βγάλει χειμώνα στον Έβρο ως φαντάρος. 13 μηνάκια κάθησα κι είχα και 2 μήνες φυλακή που μου την έσβησε ο τοτινός, πρόεδρας της χώρας, ο Στεφανόπουλος, το πρωί της απόλυσης μου. :banana: Βλέπεις απολυόμουν λίγες μέρες πριν τα χριστούγεννα- και συνηθίζεται κάτι τέτοιο τις γιορτές. Μου φέξε. Σκλήρός χειμώνας, όντως. -15 και τέτοια. Η υγρασία όμως τον έκανε χειρότερο. Έχω βγάλει και αλλού χειμώνες με -15 αλλά ήταν βουνό- καλύτερα εκεί, πιο εύκολα το αντέχεις το κρύο του βουνού.
Καθ σε οργανωμένη β.ευρωπαϊκή χώρα (κάτω χώρες) που με τον κλεμμένο χρήμα από τις αποικίες (τους κάφρους ντε και άλλους τέτοιους βάρβαρους) είχε χτίσει τα θεμέλια για το welfare, οπότε έπαιζε παντού θέρμανση.
Αυτή η αποιοκιοποίηση όμως, ε; Βασικός πυλώνας της πρωταρχικής συσσώρευσης κεφαλαίου που έλεγε κι ο Κάρολος στο "Κεφάλαιο".

Τι λέγαμε; :roll:

AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 9:39 pm

Για τον Διαμαντοπουλο δε μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν τον έχω παρακολουθήσει.

Άποψη έχω μόνο για τον Βαρλα (και άρα για το γιουροχουπς).

Όταν γράφει κάτι ισχύει 100%. Αυτό συμβαίνει επειδή έχει εξαιρετικές σχέσεις με κάμποσους μανατζαρεους και παίκτες του χώρου.

Μπορεί να έχει αυτές τις σχέσεις γιατί τόσα χρόνια είναι έμπιστος. Ξέρει άπειρα παραπάνω από όσα γράφει δημόσια.

Συχνά βέβαια καταλήγει να μην κάνει την δουλειά του έτσι και να μην μας ενημερώνει.
Και πλέον είναι και ο ίδιος μανατζαρεος.
Αν τυχόν γράψει κάτι το χουπς, 99% θα ισχύει.
Αλλά αντε να γράψει επιτέλους 😁

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 07, 2021 9:04 am

Για κάποιο λόγο το hoops έχει σταματήσει να γράφει για προτάσεις ή ενδιαφέρον ομάδων και ασχολείται αν υπάρχει συμφωνία μόνο ή επίσημη ανακοίνωση.Φαντάζομαι ο λόγος είναι επειδή έχουν φύγει οι ρεπόρτερ που γράφανε εκει και δεν υπάρχει κάποιος πια που να χει πληροφορίες από μέσα απ την ομάδα για να τις μεταφέρει εξω.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 07, 2021 9:10 am

προφανώς και ΔΕΝ ειναι αυτός ο λόγος.. :D
τα μισά άρθρα που κυκλοφορούν πλέον ειναι διαδώσεις των μανατζαραίων ή και των παικτών...

1
1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 07, 2021 9:37 am

john wick έγραψε:
Δευ Ιουν 07, 2021 9:10 am
προφανώς και ΔΕΝ ειναι αυτός ο λόγος.. :D
τα μισά άρθρα που κυκλοφορούν πλέον ειναι διαδώσεις των μανατζαραίων ή και των παικτών...
Tι άλλο θα μπορούσε να είναι; Οι ρεπόρτερ δεν είναι ιδιωτικοί ντετέκτιβ να βάζουν κοριούς στα γραφεία και στα κινητά (γι αυτά υπάρχει ο κύριος Δημήτρης :D ), αναμεταδίδουν ό,τι τους λένε παίκτες, παράγοντες και μάνατζερ. Το "αθλητικό ρεπορτάζ" αυτό ήταν ανέκαθεν, δεν εμπεριέχει καμία έρευνα.

3
3 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 07, 2021 11:18 pm

Σωσ-τόστ- ο Yorgos περί ρεπόρτερ. Βέβαια υπήρχαν κι αυτοί :D (εξαίρεση) που απλώς επιβεβαίωναν τον κανόνα που περιγράφει ο yorgos.. :)


Σε λοιπά νέα, όντως το eurohoops έχει "κάψει λάδια" κι αυτό οφείλεται στην αλλαγή ..επαγγελματικού προσανατολισμού του Βαρλά. Βέβαια κι εδώ έχουμε την εξαίρεση. Στην είδηση που ανέβασε ο mihalisgate7 περί Μπούκερ και Φενέρ όπου παραθέτει τούιτ του Τσέμα ντε Λούκας, θα δείτε ότι ο ίδιος ο Ισπανός δημοσιογράφος, παραθέτει το eurohoops ως την πηγή του. Γενικά το eurohoops χαίρει μεγάλης εκτίμησης στην Ευρώπη εδώ και μια 2ετία γεμάτη. Εξού κι η προαγωγή του Βαρλά. :wink:

Μιλώντας για eurohoops και mihaligate7, μόλις πριν λίγο τσέκαρα αυτό που σου είχα πει χθες (σε σένα μιλάω Μαίκ). Είχα άδικο, είχες δίκιο. Δεν έκανε καμιά αναφορά το eurohoops στην προφορική συμφωνία με τον Τ. Ντόρσεϊ ( είναι τα "λάδια που καιεί"εσχάτως :P ).

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 07, 2021 11:55 pm

το γιουροχουπς παντως πλεον εχει μεινει πολυ πισω σε σχεση με αλλες χρονιες..λογικα φταιει οτι εχει και ενα σορο παικτες το οκταγκον που δουλευει ο βαρλας,δεν θα μπορει να βγαλει ειδησεις για αυτους,ειναι περιεργη η φαση..

Εγω τον διαμαντοπουλο δεν τον πολυεμπιστευομαι οπως και τους περισσοτερους..περσι και αυτος 5εκ ελεγε για 3 παικτες..Γενικα παντα λεει για κρυφες βομβες κερασακια και τετοια..Ωστοσο τον ακουω οταν κανει εκπομπη μιας και λεει και αρκετα πετυχημενα,ειναι ευχαριστος..Ο βαρλας μακραν ο πιο εγκυρος αλλα τον χασαμε...καλα τοσα χρονια μανατζαριζε ποσους παικτες (ειδικα ελληνες) καιρος ηταν να γινει και επισημα..

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 8:53 am

Πάντως εγώ για μπάτζετ ακούω μόνο το ΓιωργοΤοΣυριγο που τα λέει και με στόμφο, πχ ο Ουέσλι Τζόνσον κόστισε ένα εκατομμύριο ευρώ, που έγινε 800 χιλιάρικα ευρώ, που μας είπε ο Πεδουλακης ότι τελικά ήταν 500 χιλιάρικα δολάρια, δηλαδή 400 χιλιάδες ευρώ. Λίρα εκατό ο Γιωργαρος στο φούσκωμα συμβολαίων, το έχει ξανακάνει .

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 10:19 am

Γι αυτο και όπως ακούγεται σταματάει η συνεργασία του με την Νόβα;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 12, 2021 7:42 am

Αν υποθέταμε ότι αποφάσιζαν οι Μπέζος-Γκέιτς-Μασκ ότι ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα της...καρδιάς τους και έκαναν μια χορηγία για να πάρουμε 1 γκαρντ και 1 4άρι, όποιους θέλουμε με ότι κόστος.
Ποιους 2 θα επιλέγατε;
α) από την Ευρώπη;
β) από το NBA:

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”