2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 12, 2021 11:19 am

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, ούτε και νομίζω ότι είναι αυτό που χρειαζόμαστε, αλλά το αφήνω εδώ.


0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 12, 2021 11:24 am

Leo_98 έγραψε:
Τρί Οκτ 12, 2021 11:19 am
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, ούτε και νομίζω ότι είναι αυτό που χρειαζόμαστε, αλλά το αφήνω εδώ.
Μόνο με Βεζένκοφ να παίρνει χρόνο και στο 3, μπορούμε να δούμε ψηλό ξένο.

Από κει και πέρα, έχει λογική και μια θέση στο 5-4, κι εμένα μου αρέσει πολύ ο παίκτης που τον πρότεινα για τον Παναθηναϊκό αρκετές φορές το καλοκαίρι.
Το θέμα είναι ότι είναι κάπως δύσκολος χαρακτήρας (αν θυμάμαι καλά) και ο Μπαρτζώκας τους αποφεύγει κάτι τέτοιους και δεν του δίνω κι άδικο.

Σε κάθε περίπτωση από τους πολύ καλούς ψηλούς Αμερικάνους που έχουμε δει στην Ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια.

fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 12, 2021 5:25 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Οκτ 12, 2021 11:24 am
Leo_98 έγραψε:
Τρί Οκτ 12, 2021 11:19 am
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, ούτε και νομίζω ότι είναι αυτό που χρειαζόμαστε, αλλά το αφήνω εδώ.
Μόνο με Βεζένκοφ να παίρνει χρόνο και στο 3, μπορούμε να δούμε ψηλό ξένο.

Από κει και πέρα, έχει λογική και μια θέση στο 5-4, κι εμένα μου αρέσει πολύ ο παίκτης που τον πρότεινα για τον Παναθηναϊκό αρκετές φορές το καλοκαίρι.
Το θέμα είναι ότι είναι κάπως δύσκολος χαρακτήρας (αν θυμάμαι καλά) και ο Μπαρτζώκας τους αποφεύγει κάτι τέτοιους και δεν του δίνω κι άδικο.

Σε κάθε περίπτωση από τους πολύ καλούς ψηλούς Αμερικάνους που έχουμε δει στην Ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια.
Ακριβως οπως τα λες ,τα σκεφτηκα μολις επεσε το ματι μου στο συγκεκριμενο αρθρο

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 8:31 am

Αυτός μας κάνει; Ελεύθερος

https://www.basketball-reference.com/pl ... nal01.html



0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 11:27 am

Αφού στο πολ θέλετε αθλητικό καλό αμυντικό ρολιστα με καλό σουτ ,είναι ξεκάθαρο ποιον θα πάρουμε

Τουπαν βολ.2 :hoho:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 11:37 am

berry έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 11:27 am
Αφού στο πολ θέλετε αθλητικό καλό αμυντικό ρολιστα με καλό σουτ ,είναι ξεκάθαρο ποιον θα πάρουμε

Τουπαν βολ.2 :hoho:
Σ' αυτό ταιριάζουν τα δυο παρακάτω gif :lol:

Εικόνα

Εικόνα

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 17, 2021 11:44 am

berry έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 11:27 am
Αφού στο πολ θέλετε αθλητικό καλό αμυντικό ρολιστα με καλό σουτ ,είναι ξεκάθαρο ποιον θα πάρουμε

Τουπαν βολ.2 :hoho:
Εσύ το λες στον χαβαλέ αλλά εγώ τον είχα προτείνει κάπου μες τον Αύγουστο αλλά μ' έβαλε στη θέση μου ο Shaq7 (νομίζω) που μού θύμισε ότι το γυαλί είχε ραγίσει εντελώς όμως. Κι ότι δεν θέλει να μας βλέπει (και τού δίνω και δίκιο του ανθρώπου).
Καλή περίπτωση ο Αξέλ που τον προτιμώ ψευτό4ρι από ψευτό2ρι.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 18, 2021 9:17 am

Pointgod έγραψε:
Δευ Οκτ 18, 2021 9:10 am
Ελεύθερος από τους Ραπτορς ο Ουεινραιτ που έβγαλε μάτια με το Στρασβουργο την περασμένη σεζόν. Λογικά θα φάει σε ομάδα Ευρωλιγκας.
Να έρθει σε μας να ....φάει :P . Γαύρο. Μαρινάτο, τηγανιτό, απ΄ όλα, μιλάμε. Φοβερό ψάρι κάθε μέρα θα του έχουμε.
Ο σεφ Λαζάρου θα αναλάβει.

Πλάκα- πλάκα, αυτός θα κάνει στον Μπαρτζώκα, έχω την εντύπωση. :roll:

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 18, 2021 10:01 am

Θα μπορουσε, πολυ ενδιαφερον παικτης, κορμι οικοδομου, σκυλι στην αμυνα και στα ριμπαουντ, τον ηθελε πολυ η Ζαλγκιρις το καλοκαιρι αλλα τους εριξε χυλοπιτα για το ΝΒΑ. Θα ανεβαζε ακομα περισσοτερο την αθλητικοτητα του ροστερ.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 18, 2021 10:37 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 11:44 am
berry έγραψε:
Κυρ Οκτ 17, 2021 11:27 am
Αφού στο πολ θέλετε αθλητικό καλό αμυντικό ρολιστα με καλό σουτ ,είναι ξεκάθαρο ποιον θα πάρουμε

Τουπαν βολ.2 :hoho:
Εσύ το λες στον χαβαλέ αλλά εγώ τον είχα προτείνει κάπου μες τον Αύγουστο αλλά μ' έβαλε στη θέση μου ο Shaq7 (νομίζω) που μού θύμισε ότι το γυαλί είχε ραγίσει εντελώς όμως. Κι ότι δεν θέλει να μας βλέπει (και τού δίνω και δίκιο του ανθρώπου).
Καλή περίπτωση ο Αξέλ που τον προτιμώ ψευτό4ρι από ψευτό2ρι.
Ασε ρε με τον αχρηστο. Τον φορτωθηκαν οι Γουοριορς πριν 2 μερες με εγγυημενο λενε οι φημες. Δεν κανουν αυτα τα παιχτακια για τον θρυλο. :roofl:

Τρολαρω, εννοειτε πως ενας Τουπαν που δεν θα ειχε προβλημα να παιξει πισω απο Παπ θα ηταν μια χαρα και ας ειναι ψευτο2-3-4 αρι. :D Σε ολα παιζει αλλα δεν ξερω ποια ειναι η βασικη του θεση

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 18, 2021 5:47 pm

Απο την μια θελω αμεσα (θα ηθελα εδω και 20 μερες να ειναι εδω για να ειμαι ειλικρινης) παικτη στο 3 που να παταει και στο 4. Απο την αλλη καταλαβαινω το γεγονος πως, ο προπονητης θελει να βρει την απαραιτητη χημεια στην ομαδα και μια αποκτηση παικτη στο 3 αυτη τη στιγμη ισως να εκοβε αρκετα απο την φορα του Λαρε (που πραγματικα κανει παιχνιδαρες) και να χαλαγε τον ρυθμο που προσπαθει να χτισει ο Παπ και ο ΣακΜακ.Προφανως θελω το καλυτερο για την ομαδα και υπαρχει εμπιστοσυνη, ωστοσο ακομη πιστευω οτι ειναι επιτακτικη η προσθηκη και θεωρω οτι θα ειναι λαθος γενικα να παμε για αποκτηση ειτε τελευταια στιγμη ειτε στο τελος του πρωτου γυρου.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 9:39 am

Ο Αλ Φαρουκ Αμινου ελεύθερος από Σπερς

Εντάξει προφανώς δεν είναι για την τσέπη μας

Τζερτζελες να γινεται

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 10:08 am

berry έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 9:39 am
Ο Αλ Φαρουκ Αμινου ελεύθερος από Σπερς

Εντάξει προφανώς δεν είναι για την τσέπη μας

Τζερτζελες να γινεται
Ειναι και ο αδερφος του στο λαυριο εχουμε ελπιδες :P

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 10:27 am

Εκτός αν δεν έχει επανέλθει από τον τραυματισμό του, που μηνίσκος είναι δεν είναι και από τους πιο σοβαρούς κάπου θα βρει στο NBA με τις αμυντικές του ικανότητες και απ' ότι καταλαβαίνω με ένα συμβόλαιο 10 Μ πληρωμένο από τους Spurs.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 12:30 pm

Ο Ισμαίλος ο Γουένραϊτ είναι ότι καλύτερο για εμάς. Για σέντερ δεν ακούω τίποτε εκτός κι στην κριτική τους συμπεριλάβουν και την άμυνα που παίζει ο Μάρτιν. Και πουν "οκ αμυνάρα παίζει ο Χασάν, αλλά (φέτος) είναι εντελώς άχρηστος μπροστά-είναι όντως :roll: - και θέλουμε κάτι καλύτερο" . Ή πουν " δεν φαινεται να έχει ανακάμψει από το χειρουργείο¨".

Εδώ πέρσι διαβάζαμε: α) ότι δεν μπορεί να καρφώσει.
β) ότι έχει αργά ποδάρια και δεν μπορεί να παίξει στις αλλαγές, επειδή κάποιος το έγραψε στο red point guard (το οποίο είναι καλό και το διαβάζω καμιά φορά, μετά το sport24).
Λοιπόν, ο άνθρωπος μια χαρά γρήγορα ποδάρια έχει, χαμηλώνει πολύ καλά, είναι μπετόν και παίζει αμυνάρες (τα γεγονότα το λένε- ήγουν, τα 2 τελευταία δεκάλεπτα μας απέναντι σε 2 από τις 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης, κατά τα οποία είμασταν εμφανώς καλύτεροι απ΄αυτές και πήραμε και γερό κεφάλι στο σκορ).



Γυρνώντας στον Ισμαϊλο, νομίζω ότι μια χαρά θα μπορούσε να περιμένει τον χρόνο/ρόλο του κι επιπλέον επειδή ειναι πολυεργαλείο-ς, μπορεί να προσφέρει ποικιλοτρόπως και να χωρέσει σε διάφορα σχήματα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”