2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 7:13 am

john wick έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 5:55 am
yorgos έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 4:52 am
Ταμαμ κι ο Χολλινς για την περιφέρεια.

Στο 3 δεν ξέρουμε τι θα γίνει, σε τι κατάσταση είναι ο Παπ. Πάντως οι μεταγραφές Ολυμπιακού και στοχευμένες είναι και οικονομικές. Λογικό γιατί έχει προπονητή, εμείς ακόμη δεν ξέρουμε, μάλλον ή και κυνηγάμε τις οποίες πιθανότητες με Ζοτς.


Διαφωνώ...
Ο Hollins ειναι κυρίως αμυντικό όπλο , δεν ειναι ο παίκτης που θα βγει μπροστά και θα κουβαλήσει την ομαδα..
Ο Ολυμπιακός χρειάζεται έναν Nedovic , έναν Loyd , έναν σκόρερ ολκής τέλος πάντων που να εχει προσωπική φάση και να ειναι και καλός σουτέρ, θεωρώ ότι ο Hollins τρακάρει ολίγον με τον Μκ Κισικ και επίσης μην ξεχνάμε ότι πλέον μαζεύονται πολλοί στα γκαρντ :

ΣΛΟΥΚΑΣ
WALKUP
ΛΟΥΝΤΖΗΣ
CARTER
ΛΑΡΥ
MC Kissic
Κι εγώ περισσότερο αυτής της άποψης είμαι κι ας είναι καλοί παίκτες και ο Broekhoff και ο Hollins. Θέλουμε κάποιον αυτόφωτο επιθετικά, αλλιώς πάλι θα έχουμε για closer τον McKissic.

Εγώ δεν έχω καταλάβει πάλι πως άλλαξε το πράγμα κι από κει που θέλαμε έναν παικταρά στο 2 και ένα δυνατό backup pg τελικά πήραμε το pg κι ο παικταράς στο 2 έγινε ρολίστας που να καλύπτει και το 3. Κανονικά ήθελε και backup pg και 2άρι σκόρερ και τριάρι έξτρα.

Νομίζω πάει να γίνει η αλχημεία επειδή πρέπει να χωρέσει 12άδα ο Σπανούλης.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 8:02 am

john wick έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 5:55 am



Διαφωνώ...
Ο Hollins ειναι κυρίως αμυντικό όπλο , δεν ειναι ο παίκτης που θα βγει μπροστά και θα κουβαλήσει την ομαδα..
Ο Ολυμπιακός χρειάζεται έναν Nedovic , έναν Loyd , έναν σκόρερ ολκής τέλος πάντων που να εχει προσωπική φάση και να ειναι και καλός σουτέρ, θεωρώ ότι ο Hollins τρακάρει ολίγον με τον Μκ Κισικ και επίσης μην ξεχνάμε ότι πλέον μαζεύονται πολλοί στα γκαρντ :

Δεν χρειαζόμαστε ντε και καλά έναν παίκτη "να κουβαλήσει την ομάδα". θέλουμε όντως έναν παίκτη από το 2 με επιθετικές αρετές αλλά από τη στιγμή που πήραμε Γουόκαπ, ο καλύτερος παίκτης που μπορούσαμε να πάρουμε ήταν ο ΝΒΑτος Ντόρσεϊ. Και σε σχέση με το συμβόλαιο του (κανείς δεν είπε ότι ξαφνικά γίναμε πλούσια ομάδα κι απορώ με τόσους συμφορουμίτες που θέλους τους καλύτερους. Για ευρωλιγκάτους μίλησε ο Μπαρτζώκας, όχι για τοπ Ευρωλιγκάτους. ) κι αναφορικά με τον ρόλο/χρόνο.

Όπώς και να έχει κι επειδή είμαστε ευγενικές ψυχές θα σας τον αφήσουμε σε σας τον Νέντοβιτς, Johnny. :mrgreen: ΆΣε που δεν τον λες και ιδιαίτερο σουτέρ τον Νέντο.
Ο Χόλινς συμπληρώνει πολύ καλά τον Μακίσικ. Αν τον αφήσεις μόνο στο τρίποντο έχεις σοβαρό θέμα, όπως έχεις κι αν αφήσεις και τον Βέζε. Οπότε να που ανοίγονται διάδρομοι στον Σακίλαρο.
Ναι από μένα για τον Χόλινς και να μην ξεχνάμε και τον Κάρτερ. :wink:

* Ripcity ο Γουόκαπ έρχεται ακριβώς στη θέση Σπανούλη (αλλά και Τζένκινς). Με Σλούκα, Γουόκαπ. Παπ, Χόλινς, Μακίσικ, Κάρτερ, Λάρε, Λούντζη έχουμε 8 παίκτες για 3 θέσεις. Θα προτιμούσα (παικτικά) να είχαμε ένα 3ρι δίπλα στον Παπ, αλλά μου αρέσει ο Κάρτερ και πρέπει να πάρει χρόνο φέτος μπας και μας βγει του χρόνου για σοβαρά λεπτά (και λεφτά :wink: ). Ρίσκο αλλά πρέπει να παίρνουμε και τέτοια όταν σε άλλες θέσεις έχει γίνει δουλίτσα (σε αντίθεση με πέρσι).
Επιπλέον, διάβασα χθες ότι θα πάρουμε και Καββαδά για την Α1. Το λέγαμε ότι θέλουμε έναν ακόμη Έλληνα σέντερ.
Τηρουμένων των αναλογίων (αγοράς και μπάτζετ μας) είναι ικανοποιητικοτάτο ένα ρόστερ όπως αυτό:

1)Σλούκας, Λούντζης
1-2)Γουόκαπ
2)Κάρτερ, Λάρε
2-3)Χόλινς, Μακίσικ
3)Παπανικολάου
4)Βεζένκοφ, Πρίντεζης
4-5)Ζαν Σαρλ
5)Φαλ, Μάρτιν, Καββαδάς
Και μην ξεχνάμε ότι αφού τη χρονιά που πέρασε ο Βεζέ πήγε καλά και στο 3, δεν αποκλείεται και φέτος να πάρει πεντάλεπτα εκεί. Για παραπάνω δεν ψήνομαι και ναι υπάρχει θέμα στο 3, τόσο σε πιθανό τραυματισμό του Παπ, όσο και για το ενδεχόμενο να μη γυρίσει όπως πρέπει. Πάντως θα δούμε σχήματα με τον Χόλινς(αν τον πάρουμε) των 1.94 (που μοιάζει δίμετρος) αλλά και με Γουόκαπ ακόμα ή Μακίσικ ή και Λάρε.

Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6373
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 8:37 am

Και για τον Carter πάντως είναι περίεργα τα πράγματα. Αν έρθει, σίγουρα δεν θα πρέπει να μείνει εκτός Basket League. Είναι η μόνη του ευκαιρία άλλωστε για να πάρει εμπειρίες και χρόνο συμμετοχής. Στην Euroleague νομίζω δεν μπορεί να σταθεί ακόμα παραπάνω από 5-10 λεπτά (μακάρι να διαψευστώ βέβαια).

Πάντως είναι λίγο περίεργος ο σχεδιασμός στα γκαρντ, καθώς αντί για 3 καλούς παίκτες και 3 ρολίστες φαίνεται ότι δεν αποκλείεται να πάμε με 2 καλούς παίκτες (Σλούκα-Walkup) και 5 ρολίστες (Σπανούλης, Λαρεντζάκης, Λούντζης, Carter και μεταγραφή). Αν τραυματιστεί δηλαδή κάποιος εκ των Σλούκα-Walkup θα ευχόμαστε να βγει μπροστά κάποιος από τους ρολίστες μας και να βάζει 10-15 πόντους σε κάθε αγώνα. Εκτός κι αν αλλάξει κάτι. Όχι combo guard, είμαστε φουλ. Ένα δυαροτριάρι με σχετικά καλό ή αρκετά καλό σουτ θέλουμε. Από τον Hollins πάντως θα προτιμούσα κάποιον σαν τον Cordinier της Nanterre ή τον Jaka Blazic. Που είναι καλές περιπτώσεις θαρρώ και οι δύο, χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε περισσότερα από 700-800 χιλιάρικα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 8:55 am

kojito έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 8:37 am
Από τον Hollins πάντως θα προτιμούσα κάποιον σαν τον Cordinier της Nanterre ή τον Jaka Blazic. Που είναι καλές περιπτώσεις θαρρώ και οι δύο, χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε περισσότερα από 700-800 χιλιάρικα.
Ωραιότατος ο Κορντινιέ αλλά φέρνει αρκετά σε Σακίλ. Φέτος βελτίωσε το τρίποντό του, αλλά γενικά δεν ασχολείται πολύ με αυτό. Πάει μέχρι μέσα.
Ο Μπλάζιτς είναι πιο συμβατή λύση ( ο Γάλλος σε καλύτερη ηλικία και με μεγαλύτερο ταβάνι, αφού αν συνεχίσει να βελτιώνει το σουτ του ή που θα πάει σε ακριβή ομάδα στην Ευρώπη ή ΝΒΑ) αλλά κάπου διάβασα την περασμένη βδομάδα ότι θέλει να παραμέινει στην πατρίδα του.

¨Οντως αλλάζει το πράγμα στα γκαρντ και θα τα έλυνε όλα ο Ντόρσεϊ. Ο Κάρτερ συμφωνώ ότι πρέπει να παίζει στην Α1, αλλά ακόμα κι ως 7ος θα έχει κι εκεί τις ευκαιρίες του σε πιθανούς τραυματισμούς των άλλων 6, ενώ θα πάρει και κανά 10λεπτο στην Ευρώπη.
Έχει πολύ καλά στοιχεία και δεν είναι 18ρης. Να παίξει το δεκάλεπτό του.

AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 9:57 am

Μου αρέσει αρκετά ο Χόλινς, μαζί με τον Τόμας Γουιλ ήταν οι αγαπημένοι μου φέτος από την Ζενίτ. Και συμφωνώ πως είναι καλή λύση. Με τα δεδομένα που έχουμε είναι 2(+1) οι βασικές και αδιαπραγμάτευτες προυποθέσεις για την τελευταία μεταγραφή. Να παίζει το 3 καλά, να έχει σουτ και ή να είναι αυτόφωτος σκόρερ ή να παίζει καλή άμυνα+καλός στο τρανσίσιο.

Ο Χόλινς παίζει στο 3, έχει πολύ καλό σουτ και παίζει πολύ καλή άμυνα. Μου κάνει. Θα παίζει σε πολλά σχήματα, δεν έχει πολλούς περιορισμούς. Είναι και ωραίος τύπος θα δέσει καλά.

Ο Ντόρσει ας πούμε ενώ προφανώς τον θέλω παραπάνω γενικά, δεν ξέρω αν ταιριάζει πια για τελευταία μεταγραφή με Κάρτερ μέσα.

Για κάποιο λόγο δε νομίζω να ισχύει όμως του Χόλινς, μου κάνει πολύ σαν τον προφανή αντιπερισπασμό.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 10:10 am

Αν ισχυει οτι εχουμε κλεισει τον ντορσει και απλα τον περιμενουμε μην τυχον βρει ομαδα στο ΝΒΑ (ο διαμαντοπουλος ετσι λεει) τοτε καλυτερα να περιμενουμε απο το να παρουμε τον χολλινς πχ..Δεν νομιζω οτι εχει πολλες ελπιδες να βρει ομαδα εκει ο ντορσει..Αλλα και να βρει,τον αυγουστο εχω την εντυπωση θα σκασουν πολλες ευκαιριες απο ΝΒΑ μερια.. Το πιο ευκολο ειναι να βρεις σκορερ τυπου λοιντ απο εκει αν εχεις 1μ ντολαρς..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 12:17 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 10:10 am
Αν ισχυει οτι εχουμε κλεισει τον ντορσει και απλα τον περιμενουμε μην τυχον βρει ομαδα στο ΝΒΑ (ο διαμαντοπουλος ετσι λεει) τοτε καλυτερα να περιμενουμε απο το να παρουμε τον χολλινς πχ..Δεν νομιζω οτι εχει πολλες ελπιδες να βρει ομαδα εκει ο ντορσει..Αλλα και να βρει,τον αυγουστο εχω την εντυπωση θα σκασουν πολλες ευκαιριες απο ΝΒΑ μερια.. Το πιο ευκολο ειναι να βρεις σκορερ τυπου λοιντ απο εκει αν εχεις 1μ ντολαρς..
Μακάρι μάγκες να πάμε για παίκτη από το 2-3. Εννοείται ότι δεν πετάω σκούφια για Χόλινς (ή Χίλιαρντ) αλλά τους κρίνω συγκριτικά με τι είχαμε αυτά τα χρόνια και με τι παίζει στην αγορά.
Μονάχα από ΝΒΑ (εκτός του Τάιλερ) ότι μας κάτσει. Αλλιώς ποιος και να είναι δυνατός :roll: όπως λέει ο Διαμαντόπουλος; Και μιλάμε για χρονιά που λογικά θα βγει στην αγορά για δυνατό 2-3ρι και η Μπάρτσα ( Χίγκινς προς ΝΒΑ ) ενώ η Έφες είναι ήδη σε αναζήτηση.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 2:33 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 8:55 am
kojito έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 8:37 am
Από τον Hollins πάντως θα προτιμούσα κάποιον σαν τον Cordinier της Nanterre ή τον Jaka Blazic. Που είναι καλές περιπτώσεις θαρρώ και οι δύο, χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε περισσότερα από 700-800 χιλιάρικα.
Ωραιότατος ο Κορντινιέ αλλά φέρνει αρκετά σε Σακίλ. Φέτος βελτίωσε το τρίποντό του, αλλά γενικά δεν ασχολείται πολύ με αυτό. Πάει μέχρι μέσα.
Ο Μπλάζιτς είναι πιο συμβατή λύση ( ο Γάλλος σε καλύτερη ηλικία και με μεγαλύτερο ταβάνι, αφού αν συνεχίσει να βελτιώνει το σουτ του ή που θα πάει σε ακριβή ομάδα στην Ευρώπη ή ΝΒΑ) αλλά κάπου διάβασα την περασμένη βδομάδα ότι θέλει να παραμέινει στην πατρίδα του.

¨Οντως αλλάζει το πράγμα στα γκαρντ και θα τα έλυνε όλα ο Ντόρσεϊ. Ο Κάρτερ συμφωνώ ότι πρέπει να παίζει στην Α1, αλλά ακόμα κι ως 7ος θα έχει κι εκεί τις ευκαιρίες του σε πιθανούς τραυματισμούς των άλλων 6, ενώ θα πάρει και κανά 10λεπτο στην Ευρώπη.
Έχει πολύ καλά στοιχεία και δεν είναι 18ρης. Να παίξει το δεκάλεπτό του.
Ωραιο το ροστεράκι που έβαλες απο πανω και μαλλον θα ναι και το τελικό σας (ειτε με Χολινς ειτε με Μπροεκχοφ μάλλον θα λήξουν οι μεταγραφές) και δεν ξέρουμε τι γίνεται με Σπανουλη. Παντως με Καρτερ , Λαρε , Σπαν , Λουτζη θα ναι θεμα ποιος θα παιζει και ποιος όχι στη back court , οι υπόλοιποι έχουν λίγο πολύ κλεισμένες θεσεις.

Ερώτηση όμως, μου κάνει εντύπωση μου πολλοί βάζετε τον Λουτζη στον ασο και φαντάζομαι ως δικλείδα σε περίπτωση τραυματισμού για 1-2 ματς ενός εκ των Γουόκαπ ή Σλουκα. Εγω πάλι νομίζω πως είναι 2αρι το παιδι και οχι πλειμεικερ, μια καλύτερη έκδοση του Μποχωριδη, με μεγαλύτερο ταβάνι μαλλον.

Επίσης συμφωνώ πολυ με το σκεπτικό πως ενας Μπροεκχοφ ή Χολινς (καποιο 3/2αρι δηλαδη) είναι αυτό που χρειάζεται η ομαδα σας αυτή τη στιγμη, αλλά μετά λες ότι θα τα έλυνε ολα ο Ντορσει που δεν παιζει ομως στο 3. Σε περίπτωση λοιπον ερχομού του Ντορσει (δεν ειναι το πιο πιθανό αλλα λεμε) η θέση "3" σας μενει αρκετα στεγνή και εξαρτάται πολυ απο τη κατάσταση του Παπ.

ΥΓ. Εγω θα άφηνα εκτος Α1 τον Μακισικ για να παιρνει χρονο ο Καρτερ.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 2:44 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 2:33 pm


ΥΓ. Εγω θα άφηνα εκτος Α1 τον Μακισικ για να παιρνει χρονο ο Καρτερ.
Oχι δα. Ο Σακ Μακ ειναι απο τους καλυτερους αμυντικους στο ροστερ, το ντραιβ του 9/10 φορες δεν κοβεται στην Ευρωλιγκα και ειναι παικτης xfactor που απο το πουθενα σου δινει σερι ποντων και αμυνων. Αν υποθεσουμε οτι στην ομαδα ελειπε ο αγωνιστικος ρυθμος παει να πει οτι ο παικτης με α1 ισως γινει ακομη καλυτερος.Στους παικτες που θα εχουν σημαντικο ρολο στην ομαδα θα ηταν συνετο να τους εχεις και στις 2 διοργανωσεις.Αλλιως ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου.

Τι ιδανικοτερο θα ηταν ενας Ντορσει στο 2 ή ενας Μητογλου αντι του Ζαν , ωστε ο καρτερ να ειναι ο 6ος ξενος.Αλλιως ή τον δινεις δανεικο σε ομαδα εξωτερικου (καλο θα ηταν να παιζει σε ευρωπαικη διοργανωση) ή προσπαθεις να μην τον καψεις ζητωντας παραπανω πραγματα απο αυτα που ειναι ετοιμος να δωσει.

0
Μέχρι φέτος
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 3:47 pm

papp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 2:44 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 2:33 pm


ΥΓ. Εγω θα άφηνα εκτος Α1 τον Μακισικ για να παιρνει χρονο ο Καρτερ.
Oχι δα. Ο Σακ Μακ ειναι απο τους καλυτερους αμυντικους στο ροστερ, το ντραιβ του 9/10 φορες δεν κοβεται στην Ευρωλιγκα και ειναι παικτης xfactor που απο το πουθενα σου δινει σερι ποντων και αμυνων. Αν υποθεσουμε οτι στην ομαδα ελειπε ο αγωνιστικος ρυθμος παει να πει οτι ο παικτης με α1 ισως γινει ακομη καλυτερος.Στους παικτες που θα εχουν σημαντικο ρολο στην ομαδα θα ηταν συνετο να τους εχεις και στις 2 διοργανωσεις.Αλλιως ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου.

Τι ιδανικοτερο θα ηταν ενας Ντορσει στο 2 ή ενας Μητογλου αντι του Ζαν , ωστε ο καρτερ να ειναι ο 6ος ξενος.Αλλιως ή τον δινεις δανεικο σε ομαδα εξωτερικου (καλο θα ηταν να παιζει σε ευρωπαικη διοργανωση) ή προσπαθεις να μην τον καψεις ζητωντας παραπανω πραγματα απο αυτα που ειναι ετοιμος να δωσει.
Νομίζω ο Καρτερ για την εξέλιξη του ειναι βασικο να παίρνει χρόνο στην Α1 και δεν νομίζω ότι προορίζεται για να δοθεί δανεικός. Συνεπώς απτο ελληνικό πρωτάθλημα πρεπει να κοπεί καποιος με εμπειρία που αντιθέτως θα τον βοηθά να παιζει λιγότερα παιχνίδια για να ξεκουράζεται και να επιστρέψει μετα παλι στην Α1 για τα πλειοφς όπου τοτε θα βγει απτο ροστερ ο Καρτερ εκτος αν εχει βγάλει ματια μεσα στη σεζόν. Με αυτο το σκεπτικό αν δεν κοπεί ο Μακ τοτε δεν ξερω ποιος θα μπορουσε.

Ο Ντορσει ναι μεν βοηθάει στο να είναι 6 οι ξένοι σας απο την αλλη ομως δεν παιζει τοσο ευκολα στο 3 οσο ο Χολινς και ο Μπροεκχοφ που αυτο δημιουργεί ακόμα σοβαρότερο θεμα. Οι μεγάλες ομάδες με 8-9 ξενους δεν εχουν θέμα να ξεκουράζουν κανα καλο στα εγχωρια πρωταθλήματα πάντως και να βάζουν κανα ταλεντακι να παιξει.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 3:57 pm

Χόλινς-Μπρόκχοφ-Χίλιαρντ, γενικά μόνο για τον 3ο εχω δει κάπου ότι τον έχουν σαν δεύτερη λύση αντί Ντόρσει....Για τους άλλους πουθενά δεν εχω διαβάσει.Θέλουμε παίκτη με αξιόλογο σουτ στη περιφέρεια.Μεταξύ όλων αυτών προτιμώ Μπρόκχοφ και μετά οι άλλοι 2 για μένα είναι περίπου στο ίδιο λέβελ.Να δούμε, γιατι έχει δρόμο η τελευταία μεταγραφή, περιμένουν να δουν και κομμένους απ το ΝΒΑ.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 4:09 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 3:47 pm
papp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 2:44 pm


Oχι δα. Ο Σακ Μακ ειναι απο τους καλυτερους αμυντικους στο ροστερ, το ντραιβ του 9/10 φορες δεν κοβεται στην Ευρωλιγκα και ειναι παικτης xfactor που απο το πουθενα σου δινει σερι ποντων και αμυνων. Αν υποθεσουμε οτι στην ομαδα ελειπε ο αγωνιστικος ρυθμος παει να πει οτι ο παικτης με α1 ισως γινει ακομη καλυτερος.Στους παικτες που θα εχουν σημαντικο ρολο στην ομαδα θα ηταν συνετο να τους εχεις και στις 2 διοργανωσεις.Αλλιως ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου.

Τι ιδανικοτερο θα ηταν ενας Ντορσει στο 2 ή ενας Μητογλου αντι του Ζαν , ωστε ο καρτερ να ειναι ο 6ος ξενος.Αλλιως ή τον δινεις δανεικο σε ομαδα εξωτερικου (καλο θα ηταν να παιζει σε ευρωπαικη διοργανωση) ή προσπαθεις να μην τον καψεις ζητωντας παραπανω πραγματα απο αυτα που ειναι ετοιμος να δωσει.
Νομίζω ο Καρτερ για την εξέλιξη του ειναι βασικο να παίρνει χρόνο στην Α1 και δεν νομίζω ότι προορίζεται για να δοθεί δανεικός. Συνεπώς απτο ελληνικό πρωτάθλημα πρεπει να κοπεί καποιος με εμπειρία που αντιθέτως θα τον βοηθά να παιζει λιγότερα παιχνίδια για να ξεκουράζεται και να επιστρέψει μετα παλι στην Α1 για τα πλειοφς όπου τοτε θα βγει απτο ροστερ ο Καρτερ εκτος αν εχει βγάλει ματια μεσα στη σεζόν. Με αυτο το σκεπτικό αν δεν κοπεί ο Μακ τοτε δεν ξερω ποιος θα μπορουσε.

Ο Ντορσει ναι μεν βοηθάει στο να είναι 6 οι ξένοι σας απο την αλλη ομως δεν παιζει τοσο ευκολα στο 3 οσο ο Χολινς και ο Μπροεκχοφ που αυτο δημιουργεί ακόμα σοβαρότερο θεμα. Οι μεγάλες ομάδες με 8-9 ξενους δεν εχουν θέμα να ξεκουράζουν κανα καλο στα εγχωρια πρωταθλήματα πάντως και να βάζουν κανα ταλεντακι να παιξει.
Ναι αυτο ισχυει για τις μεγαλες ομαδες και ο Ολυμπιακος δεν βρισκεται εκει :P .
Αν πρεπει να παιξει οπωσδηποτε ο Καρτερ στην Α1 ειναι προτιμοτερο να κοψεις τον Ζαν-Σαρλ.

2
2 Εικόνα
Μέχρι φέτος
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 4:55 pm

papp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 4:09 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 3:47 pm


Νομίζω ο Καρτερ για την εξέλιξη του ειναι βασικο να παίρνει χρόνο στην Α1 και δεν νομίζω ότι προορίζεται για να δοθεί δανεικός. Συνεπώς απτο ελληνικό πρωτάθλημα πρεπει να κοπεί καποιος με εμπειρία που αντιθέτως θα τον βοηθά να παιζει λιγότερα παιχνίδια για να ξεκουράζεται και να επιστρέψει μετα παλι στην Α1 για τα πλειοφς όπου τοτε θα βγει απτο ροστερ ο Καρτερ εκτος αν εχει βγάλει ματια μεσα στη σεζόν. Με αυτο το σκεπτικό αν δεν κοπεί ο Μακ τοτε δεν ξερω ποιος θα μπορουσε.

Ο Ντορσει ναι μεν βοηθάει στο να είναι 6 οι ξένοι σας απο την αλλη ομως δεν παιζει τοσο ευκολα στο 3 οσο ο Χολινς και ο Μπροεκχοφ που αυτο δημιουργεί ακόμα σοβαρότερο θεμα. Οι μεγάλες ομάδες με 8-9 ξενους δεν εχουν θέμα να ξεκουράζουν κανα καλο στα εγχωρια πρωταθλήματα πάντως και να βάζουν κανα ταλεντακι να παιξει.
Ναι αυτο ισχυει για τις μεγαλες ομαδες και ο Ολυμπιακος δεν βρισκεται εκει :P .
Αν πρεπει να παιξει οπωσδηποτε ο Καρτερ στην Α1 ειναι προτιμοτερο να κοψεις τον Ζαν-Σαρλ.
Παντως με Σλουκα , Γουοκαπ , μεταγραφή στο 3/2 , Μακισικ , Παπ , Σασα , Πρι , Σαρλς , Μαρτιν , Φαλ φτάνετε στους 10 παιχτες.

Προφανώς Καββαδας/Χρηστιδης και Νικολαΐδης θα ναι καθαρά συμπληρωματικοι. Αλλα μετα έχετε και τους Καρτερ , Λαρετζακη και Λουτζη , δηλαδή 3 παιχτες που διεκδικούν 2 θεσεις στη 12αδα. Αν μεινει και ο Σπανούλης οι παιχτες γίνονται 4 για 2 θέσεις και εκει δημιουργείται πρόβλημα, ποσο μαλλον αν δεν παιχτεί επιστροφή στην Α1... που δεν είναι καθόλου σίγουρη.

2
2 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3473
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 5:43 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 4:55 pm
papp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 4:09 pm


Ναι αυτο ισχυει για τις μεγαλες ομαδες και ο Ολυμπιακος δεν βρισκεται εκει :P .
Αν πρεπει να παιξει οπωσδηποτε ο Καρτερ στην Α1 ειναι προτιμοτερο να κοψεις τον Ζαν-Σαρλ.
Παντως με Σλουκα , Γουοκαπ , μεταγραφή στο 3/2 , Μακισικ , Παπ , Σασα , Πρι , Σαρλς , Μαρτιν , Φαλ φτάνετε στους 10 παιχτες.

Προφανώς Καββαδας/Χρηστιδης και Νικολαΐδης θα ναι καθαρά συμπληρωματικοι. Αλλα μετα έχετε και τους Καρτερ , Λαρετζακη και Λουτζη , δηλαδή 3 παιχτες που διεκδικούν 2 θεσεις στη 12αδα. Αν μεινει και ο Σπανούλης οι παιχτες γίνονται 4 για 2 θέσεις και εκει δημιουργείται πρόβλημα, ποσο μαλλον αν δεν παιχτεί επιστροφή στην Α1... που δεν είναι καθόλου σίγουρη.
καββαδα δεν νομιζω να παρουμε, νικολαιδης δανεικός . χριστιδης καρτερ και λουντζης συμπληρωματικοί γιατί θα υπάρχουν και τραυματισμοί μέσα στη χρονια ακόμη κι αν παίζουμε μόνο ευρωλίγκα

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 14, 2021 8:56 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 5:43 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 14, 2021 4:55 pm


Παντως με Σλουκα , Γουοκαπ , μεταγραφή στο 3/2 , Μακισικ , Παπ , Σασα , Πρι , Σαρλς , Μαρτιν , Φαλ φτάνετε στους 10 παιχτες.

Προφανώς Καββαδας/Χρηστιδης και Νικολαΐδης θα ναι καθαρά συμπληρωματικοι. Αλλα μετα έχετε και τους Καρτερ , Λαρετζακη και Λουτζη , δηλαδή 3 παιχτες που διεκδικούν 2 θεσεις στη 12αδα. Αν μεινει και ο Σπανούλης οι παιχτες γίνονται 4 για 2 θέσεις και εκει δημιουργείται πρόβλημα, ποσο μαλλον αν δεν παιχτεί επιστροφή στην Α1... που δεν είναι καθόλου σίγουρη.
καββαδα δεν νομιζω να παρουμε, νικολαιδης δανεικός . χριστιδης καρτερ και λουντζης συμπληρωματικοί γιατί θα υπάρχουν και τραυματισμοί μέσα στη χρονια ακόμη κι αν παίζουμε μόνο ευρωλίγκα
Αν τον Καρτερ τον πήρατε για εξίσου συμπληρωματικό με τον Χρηστιδη και τον Λαρετζακη πολυ κριμα για το παιδι γιατί θα τον καψετε , εχει πολυ μέλλον μπροστά του.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”