Day 19 - Maccabi Tel Aviv vs Olympiacos

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3951
Δημοσιεύσεις: 11036
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 12:37 am

Γιατι επιβραβευεται η ενεργεια "πεταω τη μπαλα επιδιωκοντας ακριβως να κερδισω φαουλ"
Γιατί να επιβραβεύεται η κουτοπονηριά του φάουλ; Ξέρω ότι θα μου κάνουν φάουλ, άρα σηκώνομαι για τρεις από το σπίτι μου, ας μην κάνουν φάουλ κι ας παίξουν μπάσκετ.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2139
Δημοσιεύσεις: 4816
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 2:27 am

Ο μαρτιν επαιζε τραυματιας και με ενεση για τον φιλο πανω που ειπε για το ντεφορμαρισμα,το ειπε ο βοηθος του μπαρτζω..
Καλο κοουτσαρισμα σημερα αλλα μου φανηκε περιεργο που δεν εβαλε τον σπαν στο τελος που κατι τετοια ματς τα χει φαει με το κουταλι ωστε να ηρεμησει την ομαδα και να ξεκουρασει και λιγο τον κωστα.Ειχε πολλα νευρα ο μπιλ σε καποια φαση παντως αλλα στο τελος πανηγυριζε.

Εβαλε τον πρι τουλαχιστον που εδωσε ωθηση στην ομαδα!Σε κατι τετοια ειναι υπερπολυτιμοι οι αρχηγοι.

Ο λαρι κινγκ(οπως ειπε ο ιωαννου στο τουιτερ) κοχονατος αξιζει να παρει την θεση του τιμιου αλλα λιγου τζενκινς..Εγκλημα να μην ερθει ενα γκαρντ ακομα..

Ο λιβιο κανει οτι και ο ελλις στο 5 μην πω και πολυ καλυτερα..οποτε ελπιζω να αλλαχτει και αυτος με ενα σοβαρο 5ρι που θα προοριζεται για πρωτο.

Αν γινουν οι 2 αυτες αλλαγες και σταθεροποιηθουν σε αποδοση μακισικ,μαρτιν χαρισον θα μιλαμε για 8δα ανετη που θα χει βλεψεις και για φαιναλ 4.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 7:39 am

tarp7 έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 11:01 pm
kojito έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 10:24 pm

Ποιά 25; 30+ ήταν. Μπήκε κάπου στο 12-13' στην θέση του Σπανούλη και μετά δεν ξαναβγήκε. Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω αν και γιατί ο κόουτς εθελοτυφλεί σε αυτό το θέμα. Θα σκάσει κάποια στιγμή ο Σλούκας. Άλλωστε είναι ο μόνος από τους γκαρντ μας που στο crunch time μπορεί σταθερά να είναι καθοριστικός στην επίθεση. Θα πρέπει να παίρνει όμως τις ανάσες του. Θυμάμαι πριν 1-2 χρόνια που κοροϊδεύαμε τον Παναθηναϊκό επειδή χρειάζονταν τον Καλάθη να παίζει 30-35 λεπτά σε κάθε ματς, και τώρα φτάσαμε να κάνουμε εμείς την ίδια διαχείριση με τον Σλούκα.


O Hunter εντωμετάξυ και 40 χρονών να φτάσει, θα κάνει πλάκα τουλάχιστον στα μισά σέντερ της διοργάνωσης. Συνεχίζει να είναι πολύ επιδραστικός και στις δύο άκρες του παρκέ. Τρομερό ότι έχει φτάσει 35 χρονών σχεδόν και παίζει σαν 27ρης.
Αυτός που παίζει πάντως σαν παλαίμαχος πλέον είναι ο Casspi. Τον έχει επηρεάσει πάρα πολύ ο τραυματισμός του πέρσι λογικά και έχει γυρίσει αλλαγμένος (προς το χειρότερο). Δεν ξέρω τι συμβόλαιο έχει στην Maccabi (σίγουρα θα είναι κοντά ή πάνω από το εκατομμύριο), αλλά δεν θυμίζει καθόλου παίκτη που έπαιζε 10 χρόνια στο ΝΒΑ, έχοντας ρόλο κιόλας.
Δεν παίζουμε πρωτάθλημα και αυτό μας δίνει τη δυνατότητα ο σλούκας να παίζει 30λέπτα+.
και άλλοι παίκτες παίζουν 30+. ο λάρκιν και ο νταστον σήμερα έπαξαν 31+ και παίζουν και στο τουρκικό πρψτάθλημα. και ο ταβάρες παίζει πολύ είναι κι άλλοι. εγώ πάντως συμφωνώ με το μπαρτζώκα
Το πρόβλημα δεν είναι ο συνολικός χρόνος που βρίσκεται στο παρκέ, αλλά τα συνεχόμενα λεπτά. Όσο κι αν ψάξεις δε θα βρεις άλλη τέτοια περίπτωση σε αυτό το επίπεδο. Κανείς δεν παίζει όλο το δεύτερο ημίχρονο χωρίς να βγει έξω έστω 2-3 λεπτά για κάποιες ανάσες.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 897
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 13, 2021 7:55 am

Kobementality έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 9:36 pm
Τεράστια νίκη οχταδας!! Συγκινητικός Σλούκας , Βεζενκοφ η αυτοπεποίθηση του είναι σε άλλο επίπεδο, πολύ καλός ο Λαρεντζάκης. Ο κοουτς με ξάφνιασε απίστευτα με το φάουλ στην κανονική διάρκεια !
Άμα νικήσουμε και την Παρασκευή θα ανέβει άπειρα και η ψυχολογία μας για τη συνέχεια !
Του βγήκε η απόφαση να κάνει φάουλ, ασχέτως αν προδοθήκαμε για μια ακόμη φορά από το ριμπάουντ.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 897
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 13, 2021 8:06 am

Reaper έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 12:13 am
Αυτο το αστειο με τις 3 βολες στο τελος, δεν καταλαβαινω γιατι γενικως δινεται απο τους διαιτητες στην Ευρωπη. Ουτε η 1η ουτε η τελευταια φορα ηταν σημερα. Δεν νιωθουν δηλαδη οι διαιτητες οτι ο παικτης τους κοροϊδευει ; Γιατι επιβραβευεται η ενεργεια "πεταω τη μπαλα επιδιωκοντας ακριβως να κερδισω φαουλ" ;

ΔΕΝ λεω οτι ηταν λαθος η αποφαση (για να μαι και μεσα στο πλαισιο του φορουμ), σχολιαζω οτι δε θα πρεπε να ειναι ετσι ο κανονισμος (τυπικος ή ατυπος, γιατι αυτος ειναι αυτη τη στιγμη, να δινονται αυτα).
Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Ο κανονισμός αυτός είναι κωμωδία. Ο Τζέιμς της Τσσκα έχει αναγάγει σε επιστήμη τέτοιες προσπάθειες.

0
Kobementality

 
Reactions: 8
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2020 1:18 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 8:37 am

golitog7 έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 7:55 am
Kobementality έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 9:36 pm
Τεράστια νίκη οχταδας!! Συγκινητικός Σλούκας , Βεζενκοφ η αυτοπεποίθηση του είναι σε άλλο επίπεδο, πολύ καλός ο Λαρεντζάκης. Ο κοουτς με ξάφνιασε απίστευτα με το φάουλ στην κανονική διάρκεια !
Άμα νικήσουμε και την Παρασκευή θα ανέβει άπειρα και η ψυχολογία μας για τη συνέχεια !
Του βγήκε η απόφαση να κάνει φάουλ, ασχέτως αν προδοθήκαμε για μια ακόμη φορά από το ριμπάουντ.
Με ξάφνιασε ευχάριστα ήθελα να πω! Δεν θυμάμαι ξανά τέτοια απόφαση από προπονητή του Ολυμπιακού. Ίσως ένα φάουλ στον Καλάθη στο ΟΑΚΑ επί σφαιρο.
Ειδικά αν ισχύει αυτό το στατιστικό για το efficiency που παρέθεσε ο yorgos (που θα ισχύει γιατί από ότι έχω καταλάβει ψάχνει ότι στατιστικό υπάρχει :dribble: ), ήταν πολύ σωστή απόφαση.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 897
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 13, 2021 9:55 am

Kobementality έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 8:37 am
golitog7 έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 7:55 am


Του βγήκε η απόφαση να κάνει φάουλ, ασχέτως αν προδοθήκαμε για μια ακόμη φορά από το ριμπάουντ.
Με ξάφνιασε ευχάριστα ήθελα να πω! Δεν θυμάμαι ξανά τέτοια απόφαση από προπονητή του Ολυμπιακού. Ίσως ένα φάουλ στον Καλάθη στο ΟΑΚΑ επί σφαιρο.
Ειδικά αν ισχύει αυτό το στατιστικό για το efficiency που παρέθεσε ο yorgos (που θα ισχύει γιατί από ότι έχω καταλάβει ψάχνει ότι στατιστικό υπάρχει :dribble: ), ήταν πολύ σωστή απόφαση.
Ισχύει. Πολύ καλή απόφαση. Αν και σχετικά εύκολη νομίζω. Όταν μένουν μόνο 24'' και το ματς είναι ισοπαλία τότε το καλύτερο που μπορείς να διεκδικίσεις αν δεν κάνεις φάουλ είναι μία παράταση. Είναι δλδ σα να κάνεις all in με δυάρια, στην καλύτερη έχεις ένα 50%. Οπότε σωστό πόκερ από τον κόουτς :mrgreen: :mrgreen:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3951
Δημοσιεύσεις: 11036
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 10:23 am

Kobementality έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 8:37 am
golitog7 έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 7:55 am


Του βγήκε η απόφαση να κάνει φάουλ, ασχέτως αν προδοθήκαμε για μια ακόμη φορά από το ριμπάουντ.
Με ξάφνιασε ευχάριστα ήθελα να πω! Δεν θυμάμαι ξανά τέτοια απόφαση από προπονητή του Ολυμπιακού. Ίσως ένα φάουλ στον Καλάθη στο ΟΑΚΑ επί σφαιρο.
Ειδικά αν ισχύει αυτό το στατιστικό για το efficiency που παρέθεσε ο yorgos (που θα ισχύει γιατί από ότι έχω καταλάβει ψάχνει ότι στατιστικό υπάρχει :dribble: ), ήταν πολύ σωστή απόφαση.
Nαι, το θυμάμαι το ματς του Σφαιρό και πάλι είχε δικαιωθεί.
Όταν μένουν μόνο 24'' και το ματς είναι ισοπαλία τότε το καλύτερο που μπορείς να διεκδικίσεις
Ή μπορείς να κάνεις ότι και ο Πονσαρνάου που στα 26'' ΕΧΑΝΕ με 1π και... δεν έκανε τίποτε! :roulette:

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Sokos

 euroleague
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 1219
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2008 2:24 am
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 11:46 am

Να πω κι εγώ τα μπράβο μου στην ομάδα για την πολύ σημαντική νίκη χθες. Ομολογώ δεν το περίμενα, ειδικά όταν είδα ότι ξεκινήσαμε με απανωτά τούβλα από την περιφέρεια. Ευτυχώς τούβλαραν κι αυτοί πολύ (αν και νομίζω δεν αφήσαμε πολλά ελεύθερα σουτ).

Πολλά μπράβο και στο Λαρεντζάκη που δείχνει ότι μπορεί να διαχειριστεί κρίσιμες καταστάσεις ακόμα και μετά από πολλά ματς με ελάχιστη ή μηδαμινή συμμετοχή. Δεν του το χα.

Ο Σλούκας εδώ και αρκετά παιχνίδια εκπληρώνει προσδοκίες και δίνει απαντήσεις. Το στοίχημα είναι πόσο θα αντέξει σε αυτούς τους ρυθμούς. Τα 25 συνεχόμενα λεπτά χθες (40 σύνολο) έρχονται μετά από τα 35 της Παρασκευής (πάλι ένα ολόκληρο ημίχρονο) και πάει λέγοντας. Παρασκευή και Τρίτη παίζουμε με την αθλητικότατη Βιλερμπάν. Θα αντέξει σε τέτοιους χρόνους συμμετοχής? Το πρόβλημα κιόλας είναι ότι στα περισσότερα παιχνίδια μέχρι το τέλος της σεζόν δεν θα έχουμε την πολυτέλεια να τον κρατάμε εκτός για λίγα λεπτά για μερικές ανάσες. Είναι κρίμα που φαίνεται πως στο ρόστερ δεν υπάρχει ένας παίκτης να μπορεί έστω να κρατήσει την ομάδα οργανωτικά για μερικά λεπτά χωρίς να υπάρχει κίνδυνος κατάρρευσης.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 897
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 13, 2021 11:55 am

Sokos έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 11:46 am
Να πω κι εγώ τα μπράβο μου στην ομάδα για την πολύ σημαντική νίκη χθες. Ομολογώ δεν το περίμενα, ειδικά όταν είδα ότι ξεκινήσαμε με απανωτά τούβλα από την περιφέρεια. Ευτυχώς τούβλαραν κι αυτοί πολύ (αν και νομίζω δεν αφήσαμε πολλά ελεύθερα σουτ).

Πολλά μπράβο και στο Λαρεντζάκη που δείχνει ότι μπορεί να διαχειριστεί κρίσιμες καταστάσεις ακόμα και μετά από πολλά ματς με ελάχιστη ή μηδαμινή συμμετοχή. Δεν του το χα.

Ο Σλούκας εδώ και αρκετά παιχνίδια εκπληρώνει προσδοκίες και δίνει απαντήσεις. Το στοίχημα είναι πόσο θα αντέξει σε αυτούς τους ρυθμούς. Τα 25 συνεχόμενα λεπτά χθες (40 σύνολο) έρχονται μετά από τα 35 της Παρασκευής (πάλι ένα ολόκληρο ημίχρονο) και πάει λέγοντας. Παρασκευή και Τρίτη παίζουμε με την αθλητικότατη Βιλερμπάν. Θα αντέξει σε τέτοιους χρόνους συμμετοχής? Το πρόβλημα κιόλας είναι ότι στα περισσότερα παιχνίδια μέχρι το τέλος της σεζόν δεν θα έχουμε την πολυτέλεια να τον κρατάμε εκτός για λίγα λεπτά για μερικές ανάσες. Είναι κρίμα που φαίνεται πως στο ρόστερ δεν υπάρχει ένας παίκτης να μπορεί έστω να κρατήσει την ομάδα οργανωτικά για μερικά λεπτά χωρίς να υπάρχει κίνδυνος κατάρρευσης.
Αυτό είναι όντως ένα θέμα. Θα στο πάω και λίγο παραπέρα και θα υποθέσω ότι περνάμε 8αδα και έχουμε σειρά στα 5 πατς ας πούμε με Ρεαλ. Δλδ ο Σλούκας κάθε δύο μέρες θα παίζει 40λεπτα στο φουλ? Δε γίνεται αυτό.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3951
Δημοσιεύσεις: 11036
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 12:18 pm

Δεν υποτίθεται ο δεύτερος οργανωτής πίσω από το Σλούκα είναι ο Σπανούλης;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 897
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 13, 2021 12:38 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 12:18 pm
Δεν υποτίθεται ο δεύτερος οργανωτής πίσω από το Σλούκα είναι ο Σπανούλης;
Αυτό ήταν το πλάνο αλλά απ ότι φαίνεται δε βγαίνει. Ίσως ανέβει το επόμενο διάστημα ο Σπανούλης με την προυπόθεση βέβαια ότι δεν θα τραυματιστεί πάλι. Χωρίς να έχω κοιτάξει στατιστικές, νούμερα κτλ έχω την εντύπωση ότι ανεβάζει τα τελευταία χρόνια την απόδοση του στο δεύτερο μισό. Ίδωμεν

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3297
Δημοσιεύσεις: 6112
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 1:47 pm

shaq7 έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 2:27 am
Ο μαρτιν επαιζε τραυματιας και με ενεση για τον φιλο πανω που ειπε για το ντεφορμαρισμα,το ειπε ο βοηθος του μπαρτζω..
:+1: Για τον Martin είχα μεσάνυχτα, επομένως για το συγκεκριμμένο παιχνίδι έχει ελαφρυντικά. Τελευταία πάντως δεν παίζει καλά.
shaq7 έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 2:27 am
Ο λιβιο κανει οτι και ο ελλις στο 5 μην πω και πολυ καλυτερα..οποτε ελπιζω να αλλαχτει και αυτος με ενα σοβαρο 5ρι που θα προοριζεται για πρωτο.
Ο Γάλλος έβαλε δύο πάρε-βάλε στο τέλος, όμως δέχτηκε δύο tip-in από τον Zizic (στο ένα είχε προηγηθεί φάουλ και είχε σταματήσει η φάση) διότι απλά δεν μπορεί να "κρατήσει" εκτός ζωγραφιστού τέτοιους ψηλούς. Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις με τον Γάλλο μέσα.

Ο Ολυμπιακός θα έχει δύο βάσεις για του χρόνου (ανεξαρτήτου αποτελέσματος, φέτος). Τον Σλούκα και τον Vezenkov, ο οποίος καθάρισε εχθές το παιχνίδι με το τρίποντο ύστερα από εξαιρετική πάσα του πρώτου. Όλοι οι υπόλοιποι είναι υπό κρίση/συζήτηση, ειδικά οι ξένοι.

0
Άβαταρ μέλους
Sokos

 euroleague
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 1219
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2008 2:24 am
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 1:48 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 12:18 pm
Δεν υποτίθεται ο δεύτερος οργανωτής πίσω από το Σλούκα είναι ο Σπανούλης;
Αυτό είναι το πλάνο καταλαβαίνω. Αλλά πέρα από την πτώση στην δική μας επιθετική απόδοση νομίζω πλέον κάνει μπαμ ότι αμυντικά αποτελεί πρόσκληση σε πάρτι για όλους τους αντιπάλους μας. Γι αυτό γράφω ότι κινδυνεύουμε με κατάρρευση όταν βγαίνει ο Σλούκας.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1420
Δημοσιεύσεις: 3598
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 2:33 pm

O σλούκας παίζει άνετα 30+ λεπτά έχει και τη ποιότητα και την αθλητικότητα να παίζει τόσο πολύ είναι μέσα στους 3-4 καλύτερους ποιντ γκάρντ στην ευρώπη. μη ξεχνάμε παίζουμε σε μόνο μία διοργάνωση και εχουμε το πλεονέκτημα να έχουμε παίκτες να παίζουν πολύ . Υπάρχουν παίκτες σε άλλες ομάδες που παίζουν περισσότερο απ΄ότι ο σλούκας, νομίζω είναι υπερβολική η συζήτηση για το χρόνο που παίζει . τώρα αν θα τον ξεκουράζει για 7 λεπτά συνεχόμενα ή 2 λεπτά ανα 10λεπτο είναι και θέμα τακτικής του κόουτς. Διαβάζοντας πάντως αρκετά σχόλια σε διάφορα σιτε για το παιχνίδι αντί να χαιρόμαστε για την νίκη της ομάδας μας άλλος ασχολείται με τον σπανούλη, άλλο με το χρόνο του σλούκα , άλλος με μεταγραφές, αλλο διαμαρτύρεται για το χρόνο συμμετοχής του λαρετζάκη άλλος γιατί δεν παίζει πολύ ο ζαν σαρλ, που να χάναμε κιόλας.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”