2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 1:43 pm

Agio96 έγραψε:
Σάβ Σεπ 04, 2021 4:40 pm
Hipster έγραψε:
Παρ Σεπ 03, 2021 7:24 pm


Μετριος παιχτης και σουτερ. Κοντος για τριαρι και οχι αθλητικος. Μετριος αμυντικα, κακη δημιουργια, ειναι απο τους παιχτες που δεν μπορει κανεις να πει σ αυτο ειναι καλος.
Γουσταρεις μετραγραφες ΝΒΑ ε; Αλλα δεν ειναι καν παιχτης ΝΒΑ, περαστικος ειναι. :P

Γενικά δεν είμαι υπέρ του να πάρω άσσο από νβα, καθώς συνήθως αυτοί έχουν πρόβλημα προσαρμογής.. Πχ τον ναπιερ τον θεωρώ κακή μεταγραφή.. Μπορεί κ να διαψευθω, όπως κ για το μουντιε που κ αυτός είναι ο περαστικός του περαστικού.. Τον Μάρτιν δε τον ξέρω αλλά απ τα βιντεακια είδα ότι έχει καλά στοιχεία.. Περσυ έπαιξε σε αντίθεση με ναπιερ κ μουντιε κ μάλιστα σε 50 ματς.. Τρίποντο έχει πολύ καλό, με 40% έριχνε περσυ κ έπαιρνε 3 προσπάθειες ανά ματς. Ντάξει τώρα αμυντικά δε τον είδα πολύ, αλλά για το ρόλο του θα ναι καλός.. Απλά πρόταση τον έκανα κ μου φάνηκε αξιόλογη περίπτωση κ είναι κ σε μια θέση που δεν είναι πολύ κομβική
Αμα δεις τα στατιστικα του στο τριποντο ολες τις προηγουμενες χρονιες, μαλλον σουτερ του κατω του 35% ειναι παρα κοντα στα 40%,

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 2:21 pm

vulkanraven έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 1:30 pm
Παίδες καλησπέρα. Καινούριος στο forum(καλώς σας βρήκα)!
Κατά την γνώμη μου η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση και στο 3 και στο 5. Ίσως αν ο Χρηστιδης μπορούσε να ανταποκριθεί έστω και σαν 3ος σέντερ για 5 λεπτά να μην είχαμε θέμα αλλά ο συγκεκριμένος δεν είναι για το επίπεδο του Ολυμπιακου(εδω ζοριζοταν να αντιμετωπίσει τους ψηλούς της Α2).
Ίσως θα έπρεπε να εξετάσουμε το ενδεχόμενο των 7 ξένων με τον έναν να μένει εκτος Α1. Με τα τωρινά δεδομένα δεν βγαίνει η σεζόν. Ο Φαλ είναι πολύ καλός αλλά έχει ιστορικό με συχνούς τραυματισμούς κι ο Μάρτιν ήδη προερχεται από δύο χειρουργεία. Το να υπολογίζεται ο Λιβιο ως τρίτο 5αρι το θεωρώ λάθος γιατί τον χρειαζόμαστε περισσότερο στο 4 που υπάρχει ο 37χρονος Πριντεζης ο οποίος κάθε χρόνο παρουσιάζει τραυματισμούς και φέτος έχουμε τρεις διοργανώσεις που συμμετέχουμε.
Ο Κουφός θα μπορούσε να είναι μια επιλογή αν και ο Μπαρτζωκας δεν δείχνει να τον θέλει. Από κει και πέρα, κυκλοφορούν ακόμα ελεύθεροι οι Αλεξ Ταιους και Ταρικ Μπλακ που παίζουν ακριβώς στο στυλ που αρέσκεται να παίζει ο Μπαρτζωκας(undersized centers). Ιδιαίτερα ο πρώτος λόγω ηλικίας ίσως να δεχόταν να έρθει ως δευτεροτριτη επιλογή. Επίσης, δεν νομίζω στα 34 του να είχε τόση κάψα να παίξει με Απόλλων Πατρών και Λαύριο όποτε το πιθανότερο θα ήταν να έμενε αυτός εκτός Α1 κι έτσι θα έπαιρνε και περισσότερα παιχνίδια ο Μάρτιν που φαίνεται ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά για να γίνει ολοκληρωμένος παίχτης Ευρωλιγκας. Στους τελικούς της Α1 θα μπορούσε να πάρει ο Ταιους την θέση του, μιας και μιλάμε για παιχνίδια με πολύ μεγαλύτερη πίεση και σημασία.
Όσον αφορά την θέση 3, θεωρώ πως την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, η καλύτερη επιλογή θα ήταν ο K.C. Rivers. Καθαρό 3αρι με φονικό σουτ και μπόλικη εμπειρία από Ευρωλιγκα, θα μπορούσε άνετα και να συμπληρώσει τον Παπανικολάου ερχόμενος από τον παγκο αλλά και να τον αντικαταστήσει σε κάποια παιχνίδια ξεκινώντας βασικός. Η ηλικία του(34) δεν θα αποτελούσε τόσο πολύ θέμα, δεδομένου ότι θα ερχόταν από τον πάγκο και δεν θα γκρινιαζε για θέση βασικού.
Υπάρχει επίσης και ο Τζαβοντε Γκριν που έχει εξαιρετικό σουτ και αθλητικοτητα και του οποίου το όνομα είχε ακουστεί πριν έρθει ο Ντόρσει αλλά αυτός είναι περισσότερο 2-3αρι. Όσον αφορά τον Τίμα, αν είναι όπως την πρώτη φορά που έπαιξε στην ομάδα, δεν νομίζω πως έχει θέση. Αν έχει βελτιωθεί και έχει διάθεση να προσφέρει, τότε θα μπορούσαμε να εξετάσουμε την περίπτωση του.


Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλά ποστ!!
7ος ξένος δεν βγαίνει με τίποτε. Δεν βγαίνουν οι χρόνοι βασικά, από τη στιγμή που όταν έρθει κι ο 6ος ξένος (forward) με το καλό, ο Λούντζης θα είναι 13ος! Για να είναι εντός 12αδας ο όποιος 7ος ξένος θα πρέπει να μένει εκτός 12αδας ο Λάρε που δεν υπάρχει ως πιθανότητα.

Δεν νομίζω ότι από τη στιγμή που πήραμε τον Ντόρσεϊ, κολλάει παίκτης σαν τον- τωρινό- Ρίβερς. Κάτι σε πιο ψηλό- αθλητικό, θέλουμε.

Λογικά θα πάρουμε καλόν παίκτη.

Σχετικά με τον Μουσταφά Φαλ, δεν έχει ιστορικό με συνεχείς και σοβαρούς τραυματισμούς.
Στο Κρασνο(α)ντάρ μονάχα, είχε κάτι θέματα, αλλά την επόμενη και τη μεθεπόμενη την έβγαλε μια χαρά σε ΤΟυρκία και Γαλλία. :)

Για τον Τίμα, δεν έχεις άδικο, αλλά καλύτερο είναι να πούμε ¨ντούκου" ή "πάμε γι' άλλα" που λένε και στα χαρτιά. :)

vulkanraven

 sophomore
Reactions: 22
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 07, 2021 12:52 pm
Αγαπημένη θέση: PF, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 3:09 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 2:21 pm
vulkanraven έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 1:30 pm
Παίδες καλησπέρα. Καινούριος στο forum(καλώς σας βρήκα)!
Κατά την γνώμη μου η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση και στο 3 και στο 5. Ίσως αν ο Χρηστιδης μπορούσε να ανταποκριθεί έστω και σαν 3ος σέντερ για 5 λεπτά να μην είχαμε θέμα αλλά ο συγκεκριμένος δεν είναι για το επίπεδο του Ολυμπιακου(εδω ζοριζοταν να αντιμετωπίσει τους ψηλούς της Α2).
Ίσως θα έπρεπε να εξετάσουμε το ενδεχόμενο των 7 ξένων με τον έναν να μένει εκτος Α1. Με τα τωρινά δεδομένα δεν βγαίνει η σεζόν. Ο Φαλ είναι πολύ καλός αλλά έχει ιστορικό με συχνούς τραυματισμούς κι ο Μάρτιν ήδη προερχεται από δύο χειρουργεία. Το να υπολογίζεται ο Λιβιο ως τρίτο 5αρι το θεωρώ λάθος γιατί τον χρειαζόμαστε περισσότερο στο 4 που υπάρχει ο 37χρονος Πριντεζης ο οποίος κάθε χρόνο παρουσιάζει τραυματισμούς και φέτος έχουμε τρεις διοργανώσεις που συμμετέχουμε.
Ο Κουφός θα μπορούσε να είναι μια επιλογή αν και ο Μπαρτζωκας δεν δείχνει να τον θέλει. Από κει και πέρα, κυκλοφορούν ακόμα ελεύθεροι οι Αλεξ Ταιους και Ταρικ Μπλακ που παίζουν ακριβώς στο στυλ που αρέσκεται να παίζει ο Μπαρτζωκας(undersized centers). Ιδιαίτερα ο πρώτος λόγω ηλικίας ίσως να δεχόταν να έρθει ως δευτεροτριτη επιλογή. Επίσης, δεν νομίζω στα 34 του να είχε τόση κάψα να παίξει με Απόλλων Πατρών και Λαύριο όποτε το πιθανότερο θα ήταν να έμενε αυτός εκτός Α1 κι έτσι θα έπαιρνε και περισσότερα παιχνίδια ο Μάρτιν που φαίνεται ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά για να γίνει ολοκληρωμένος παίχτης Ευρωλιγκας. Στους τελικούς της Α1 θα μπορούσε να πάρει ο Ταιους την θέση του, μιας και μιλάμε για παιχνίδια με πολύ μεγαλύτερη πίεση και σημασία.
Όσον αφορά την θέση 3, θεωρώ πως την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, η καλύτερη επιλογή θα ήταν ο K.C. Rivers. Καθαρό 3αρι με φονικό σουτ και μπόλικη εμπειρία από Ευρωλιγκα, θα μπορούσε άνετα και να συμπληρώσει τον Παπανικολάου ερχόμενος από τον παγκο αλλά και να τον αντικαταστήσει σε κάποια παιχνίδια ξεκινώντας βασικός. Η ηλικία του(34) δεν θα αποτελούσε τόσο πολύ θέμα, δεδομένου ότι θα ερχόταν από τον πάγκο και δεν θα γκρινιαζε για θέση βασικού.
Υπάρχει επίσης και ο Τζαβοντε Γκριν που έχει εξαιρετικό σουτ και αθλητικοτητα και του οποίου το όνομα είχε ακουστεί πριν έρθει ο Ντόρσει αλλά αυτός είναι περισσότερο 2-3αρι. Όσον αφορά τον Τίμα, αν είναι όπως την πρώτη φορά που έπαιξε στην ομάδα, δεν νομίζω πως έχει θέση. Αν έχει βελτιωθεί και έχει διάθεση να προσφέρει, τότε θα μπορούσαμε να εξετάσουμε την περίπτωση του.


Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλά ποστ!!
7ος ξένος δεν βγαίνει με τίποτε. Δεν βγαίνουν οι χρόνοι βασικά, από τη στιγμή που όταν έρθει κι ο 6ος ξένος (forward) με το καλό, ο Λούντζης θα είναι 13ος! Για να είναι εντός 12αδας ο όποιος 7ος ξένος θα πρέπει να μένει εκτός 12αδας ο Λάρε που δεν υπάρχει ως πιθανότητα.

Δεν νομίζω ότι από τη στιγμή που πήραμε τον Ντόρσεϊ, κολλάει παίκτης σαν τον- τωρινό- Ρίβερς. Κάτι σε πιο ψηλό- αθλητικό, θέλουμε.

Λογικά θα πάρουμε καλόν παίκτη.

Σχετικά με τον Μουσταφά Φαλ, δεν έχει ιστορικό με συνεχείς και σοβαρούς τραυματισμούς.
Στο Κρασνο(α)ντάρ μονάχα, είχε κάτι θέματα, αλλά την επόμενη και τη μεθεπόμενη την έβγαλε μια χαρά σε ΤΟυρκία και Γαλλία. :)

Για τον Τίμα, δεν έχεις άδικο, αλλά καλύτερο είναι να πούμε ¨ντούκου" ή "πάμε γι' άλλα" που λένε και στα χαρτιά. :)
Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Αν εννοείς δεν βγαίνουν τα λεφτά συμφωνώ, αλλά αγωνιστικά ένα τρίτο 5αρι είναι απαραίτητο.
Για τον Φαλ, μην ξεχνάς ότι έχει ένα χρόνο τώρα που παίζει στα κόκκινα με Ευρωλιγκα, πρωτάθλημα και κύπελλο Γαλλίας και Ολυμπιακούς αγώνες. Κάποια στιγμή θα κλατάρει.
Έτσι όπως είναι η ομάδα αυτή την στιγμή, ο μόνος αδύναμος κρίκος θεωρείται ο Μακισικ αφού δεν φαίνεται να του ταιριάζει το τωρινό στυλ που προσπαθεί να υιοθετήσει ο Μπαρτζωκας. Ο Μακισικ αρέσκεται στο άναρχο μπάσκετ και φαίνεται να ξενερώνει όταν παίζει με συγκεκριμένο σύστημα γι αυτό και έφτασε 30 χρονών για να παίξει πρώτη φορά Ευρωλιγκα. Επίσης, δεν έχει το σουτ που χρειάζεται για να παίξει δυάρι και δεν έχει την σωματοδομη που χρειάζεται ένα τριάρι. Αν ήμουν στην θέση του Μπαρτζωκα θα τον κατέβαζα στο rotation, πιθανότατα πιο κάτω κι από Λαρεντζακη γιατί δεν βλέπω με ποιον τρόπο μπορεί να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο. Όλο αυτό το είπα γιατί αν είναι να μείνει κάποιος εκτός 12αδας για να παίξει ο 7ος ξένος, αυτός θα ήταν καλύτερα να είναι ο Μακισικ παρά ο Λαρςντζακη, αν και ο Μπαρτζωκας έχει δείξει ότι δύσκολα θα αφήσει έξω ένα δικό του παιδι(γκουχ-Τζενκινς-γκουχ).

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 4:33 pm

vulkanraven έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 3:09 pm
basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 2:21 pm




Καλώς όρισες στο φόρουμ και καλά ποστ!!
7ος ξένος δεν βγαίνει με τίποτε. Δεν βγαίνουν οι χρόνοι βασικά, από τη στιγμή που όταν έρθει κι ο 6ος ξένος (forward) με το καλό, ο Λούντζης θα είναι 13ος! Για να είναι εντός 12αδας ο όποιος 7ος ξένος θα πρέπει να μένει εκτός 12αδας ο Λάρε που δεν υπάρχει ως πιθανότητα.

Δεν νομίζω ότι από τη στιγμή που πήραμε τον Ντόρσεϊ, κολλάει παίκτης σαν τον- τωρινό- Ρίβερς. Κάτι σε πιο ψηλό- αθλητικό, θέλουμε.

Λογικά θα πάρουμε καλόν παίκτη.

Σχετικά με τον Μουσταφά Φαλ, δεν έχει ιστορικό με συνεχείς και σοβαρούς τραυματισμούς.
Στο Κρασνο(α)ντάρ μονάχα, είχε κάτι θέματα, αλλά την επόμενη και τη μεθεπόμενη την έβγαλε μια χαρά σε ΤΟυρκία και Γαλλία. :)

Για τον Τίμα, δεν έχεις άδικο, αλλά καλύτερο είναι να πούμε ¨ντούκου" ή "πάμε γι' άλλα" που λένε και στα χαρτιά. :)
Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Αν εννοείς δεν βγαίνουν τα λεφτά συμφωνώ, αλλά αγωνιστικά ένα τρίτο 5αρι είναι απαραίτητο.
Για τον Φαλ, μην ξεχνάς ότι έχει ένα χρόνο τώρα που παίζει στα κόκκινα με Ευρωλιγκα, πρωτάθλημα και κύπελλο Γαλλίας και Ολυμπιακούς αγώνες. Κάποια στιγμή θα κλατάρει.
Έτσι όπως είναι η ομάδα αυτή την στιγμή, ο μόνος αδύναμος κρίκος θεωρείται ο Μακισικ αφού δεν φαίνεται να του ταιριάζει το τωρινό στυλ που προσπαθεί να υιοθετήσει ο Μπαρτζωκας. Ο Μακισικ αρέσκεται στο άναρχο μπάσκετ και φαίνεται να ξενερώνει όταν παίζει με συγκεκριμένο σύστημα γι αυτό και έφτασε 30 χρονών για να παίξει πρώτη φορά Ευρωλιγκα. Επίσης, δεν έχει το σουτ που χρειάζεται για να παίξει δυάρι και δεν έχει την σωματοδομη που χρειάζεται ένα τριάρι. Αν ήμουν στην θέση του Μπαρτζωκα θα τον κατέβαζα στο rotation, πιθανότατα πιο κάτω κι από Λαρεντζακη γιατί δεν βλέπω με ποιον τρόπο μπορεί να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο. Όλο αυτό το είπα γιατί αν είναι να μείνει κάποιος εκτός 12αδας για να παίξει ο 7ος ξένος, αυτός θα ήταν καλύτερα να είναι ο Μακισικ παρά ο Λαρςντζακη, αν και ο Μπαρτζωκας έχει δείξει ότι δύσκολα θα αφήσει έξω ένα δικό του παιδι(γκουχ-Τζενκινς-γκουχ).
Όπως λέει και ο basket72 ο φαλ δεν έχει θέματα με τραυματισμούς και έπαιζε 22 λεπτά μ.ο στη βιλερμπάν, δεν χρειαζόμαστε άλλο 5άρι δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά αγωνιστικών λεπτών, στους ψηλούς είμαστε αρκετά καλά. Στο 3 χρειαζόμαστε παίκτη είτε συμπληρωματικό αν είναι καλά ο παπ είτε βασικό αν ο παπ δεν είναι σε καλή κατάσταση. για το λαρετζάκη συμφωνώ και εγώ θα ήθελα να ανέβει στο ροτέισον. Για τον μακισικ ας μην βιαζόμαστε ας περιμένουμε 2 φιλικά παίξαμε.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 4:36 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 4:33 pm
vulkanraven έγραψε:
Τρί Σεπ 07, 2021 3:09 pm


Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Αν εννοείς δεν βγαίνουν τα λεφτά συμφωνώ, αλλά αγωνιστικά ένα τρίτο 5αρι είναι απαραίτητο.
Για τον Φαλ, μην ξεχνάς ότι έχει ένα χρόνο τώρα που παίζει στα κόκκινα με Ευρωλιγκα, πρωτάθλημα και κύπελλο Γαλλίας και Ολυμπιακούς αγώνες. Κάποια στιγμή θα κλατάρει.
Έτσι όπως είναι η ομάδα αυτή την στιγμή, ο μόνος αδύναμος κρίκος θεωρείται ο Μακισικ αφού δεν φαίνεται να του ταιριάζει το τωρινό στυλ που προσπαθεί να υιοθετήσει ο Μπαρτζωκας. Ο Μακισικ αρέσκεται στο άναρχο μπάσκετ και φαίνεται να ξενερώνει όταν παίζει με συγκεκριμένο σύστημα γι αυτό και έφτασε 30 χρονών για να παίξει πρώτη φορά Ευρωλιγκα. Επίσης, δεν έχει το σουτ που χρειάζεται για να παίξει δυάρι και δεν έχει την σωματοδομη που χρειάζεται ένα τριάρι. Αν ήμουν στην θέση του Μπαρτζωκα θα τον κατέβαζα στο rotation, πιθανότατα πιο κάτω κι από Λαρεντζακη γιατί δεν βλέπω με ποιον τρόπο μπορεί να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο. Όλο αυτό το είπα γιατί αν είναι να μείνει κάποιος εκτός 12αδας για να παίξει ο 7ος ξένος, αυτός θα ήταν καλύτερα να είναι ο Μακισικ παρά ο Λαρςντζακη, αν και ο Μπαρτζωκας έχει δείξει ότι δύσκολα θα αφήσει έξω ένα δικό του παιδι(γκουχ-Τζενκινς-γκουχ).
Όπως λέει και ο basket72 ο φαλ δεν έχει θέματα με τραυματισμούς και έπαιζε 22 λεπτά μ.ο στη βιλερμπάν, δεν χρειαζόμαστε άλλο 5άρι δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά αγωνιστικών λεπτών. Στο 3 χρειαζόμαστε παίκτη είτε συμπληρωματικό αν είναι καλά ο παπ είτε βασικό αν ο παπ δεν είναι σε καλή κατάσταση. για το λαρετζάκη συμφωνώ και εγώ θα ήθελα να ανέβει στο ροτέισον. Για τον μακισικ ας μην βιαζόμαστε ας περιμένουμε 2 φιλικά παίξαμε.


0
Leo_98

 a1greece
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 07, 2021 6:40 pm

Το sportdog έγραψε ότι εξακολουθούν να υπάρχουν επαφές με τον Τζαμάλ Τζόουνς (που προσωπικά μου αρέσει, αν και είναι ρίσκο), αλλά ο Μπαρτζώκας ψάχνει κάτι καλύτερο από Αμερική και δεν βιάζεται.
Αναμονή λοιπόν...

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 08, 2021 10:41 am

Αναφέρθηκε όντως αυτό από τον Διαμαντόπουλο. Δηλαδη θα παμε για κατι ακριβότερο αν δουμε οτι ο Παπ δεν εχει ρυθμό, και αν ειναι κομπλε για την αρχη, θα παρουμε κατι που δεν θα μας καλύψει; Δεν το καταλαβαίνω. Τα στοιχεία του παίκτη ίδια δε θα πρέπει να είναι;

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:46 pm

shaq7 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:32 pm

Πιο πιθανο ειναι να γυρισει ο παπαπετρου παρα ο τουπαν :lol: Ειμαι σιγουρος οτι οι αφοι ακουνε τουπαν και βγαζουν αφρους,ηταν κιολας ο πρωτος παικτης που εφυγε,το χε δει πολυ συνδικαλιστικα και οπου σταθει και οπου βρεθει λεει τα χειροτερα..


Θεωρω οτι αυτο που λεει ο μπαρτζωκας ειναι και διπλωματικο,αν πει ψαχνω 3ρι παπ και μακισικ αμεσως θα ψαχνονται..Απο την αλλη ισως εννοει οτι θα περιμενει μηπως τραυματιστει καποιος μεσα στην χρονια..
Να μειωσει τον χρονο του σαρλ ενω τον εχει αναβαθμισει απο περσι δεν νομιζω..πιο πιθανο βλεπω να μειωσει του φαλλ :D
Οκ, πάσο για τον Τουπάν, δεν ήξερα ότι έχει πάει τόσο χοντρά. Παρότι πρέπει να πω ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι με τον Τουπάν. Καλά κάνει και λέει τα χειρότερα από τη στιγμή που τον φεσώσανε.

Σχετικά όμως με το δεύτερο ερώτημά μου, δεν ξέρω αν είναι μόνο διπλωματική η τοποθέτηση του Μπαρτζώκα. Γιατί αν όντως θέλει να βάλει τον Βεζένκοφ στο 3, τότε γεννάται θέμα στο 4 ή στο 5. Αν πάρει μισά- μισά λεπτά μεταξύ 3 και 4 ο Σάσα, κι αν ο Πρίντεζης δεν είναι οκ ή βγάλει τραυματισμούς, τότε ποιος θα παίξει στο 4; Ο Ζαν Σαρλ; Για μένα υπολείπεται σε ποιότητα. Αλλά οκ πες ότι παίζει χοντρά λεπτά στο 4 ο Γάλλος. Στο 5 ποιος θα πάει ως τρίτος;
Όλα αυτά στέκουν και μάλιστα πολύ, αν ο Μπαρτζώκας σκέπτεται στα σοβαρά να συνεχίσει αυτό που ξεκίνησε πέρσι με τον Βεζένκοφ στο 3 (και γελάγαμε πολλοί- εγώ στάνταρ πάντως :oops: ).

Εκτός κι αν το πέρασμα του Σάσα στο SF είναι μόνο για τα φιλικά μέχρι να γυρίσει ο Παπ. Οκ είναι κι αυτό μια σκέψη. Αλλά να που παίζει καλά ο Σάσα και στο SF.
Εγώ λέω να βάλουμε και καθαρά 4ρια στην κουβέντα. Τύπου Τιμ Αμπρομάιτις π.χ. :wink:

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 19, 2021 8:16 pm

Μια σελίδα του Ολυμπιακού στο Instagram που την εμπιστεύομαι γενικά, έγραψε πριν 2 ώρες ότι ο Ολυμπιακός είναι σε προχωρημένες επαφές με Αμερικανό τριάρι που πατάει και στο 4. Αναφέρει πως εδώ και μέρες είναι σε συζητήσεις με τον παίκτη και ακόμα σε περίπτωση που δεν καταλήξει θετικά, ο Ολυμπιακός εκ νέου θα ψάξει για παίκτη καθώς η απόφαση είναι ειλημμένη για να γίνει μεταγραφή.

0
rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 19, 2021 8:56 pm

Free agent o Κορντινιε... :roll: :D

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 19, 2021 10:02 pm

rohtas έγραψε:
Κυρ Σεπ 19, 2021 8:56 pm
Free agent o Κορντινιε... :roll: :D
Είσαι σωστός, κι ας μην είναι 3-4 αλλά 2-3ρι. Το 3 το παίζει άνετα κι αυτό έχει σημασία.
Φέτος το είχε αμέτι του χαμέτι του να πάει στο ΝΒΑ.
Χθες ή προχθές ωστόσο πήρε το μάτι μου ότι κοιτάει κι αυτόν (!!!) η εσχάτως νεόπλουτη, Μονακό. :roll: Να δω που θα τους βάλει όλους αυτούς.

Νομίζω ότι είναι ακριβός για εμάς, αλλά θα χαιρόμουν πολύ να τον είχαμε στην ομάδα κι ας φέρνει στον Σακίλ κάπως ( σαφώς καλύτερος, πιο νέος και με βλέψεις για πέραν του βούρκου όπως λένε κι οι Λατίνοι για το πέρασμα στην άλλη άκρη του Ατλαντικού).

Μακάρι πάντως. :)

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1990
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 19, 2021 11:54 pm

Αν ερθει ο κορντινιε δεν χωραει ο μακισικ..παλι θα εχουμε προβλημα μεγεθους στο 3..εντυπωσιακος παικτης παντως.

Δεν νομιζω οτι αξιζει να αλλαξουμε τον σακ τωρα..μολις λειτουργησει η ομαδα καλα στην αμυνα και παμε σε τρανζισιον θα δειξει οτι δεν ξεχασε το μπασκετ..

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 5:53 am

Ωραίος ο Καρντινιέ, με προοπτικές και θεαματικός, λίγο πιο σταθερό σουτ να είχε... Αλλά δεν νομίζω απ' τον Ολυμπιακό να αδειάσουν έτσι τον Μακκίσικ, εκτός πια και αν ο Παπ μείνει τόσο πίσω στο ροτέιτον.

0
reignman

allstar
Reactions: 1109
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 8:32 am

Conan1982 έγραψε:
Δευ Σεπ 20, 2021 5:53 am
Ωραίος ο Καρντινιέ, με προοπτικές και θεαματικός, λίγο πιο σταθερό σουτ να είχε... Αλλά δεν νομίζω απ' τον Ολυμπιακό να αδειάσουν έτσι τον Μακκίσικ, εκτός πια και αν ο Παπ μείνει τόσο πίσω στο ροτέιτον.
Για την ωρα τον παπ τον παιζει στα ποδια μεχρι και ο Τιλι.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 8:50 am

reignman έγραψε:
Δευ Σεπ 20, 2021 8:32 am
Για την ωρα τον παπ τον παιζει στα ποδια μεχρι και ο Τιλι.
Καμία αντίρρηση. Το ζήτημα είναι τι πιστεύουν στην ομάδα.
Ότι θα βελτιώνεται συνεχώς και θα επανέλθει σταδιακά οπότε πηγαίνουμε για έναν παίκτη χωρίς απαιτήσεις να είναι βασικός.
ή ότι δυστυχώς δεν θα μπορέσει να ξαναγίνει ο παλιός Παπ που ήταν καθοριστικός στην άμυνα του Ολυμπιακού οπότε πάμε για βασικό στην θέση του.
Νομίζω το ζήτημα αυτό απασχολούσε την ομάδα όπως κι εμάς από την αρχή της σεζόν, και συνεχίζει μάλλον να το κάνει.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”