2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 12:22 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 12:16 pm
*Κάτι μεταγραφικό: Στο θέμα Ολυμπιακός-Μιλουτίνοφ την προσέγγιση την έκανε ο παίκτης. Την απόφαση θα την πάρει η ομάδα. Να δει αν ταιριάζει, αν κουμπώνει, μήπως είναι υπερβολή οι δυο seven footers αντί για έναν Νίμπο για παράδειγμα που θα προτιμούσε στα πικ εν ρολ ο Σλούκας.

Αυτο απο sdna.
Όταν γράφει κάτι το σδνα για τον Ολυμπιακό απλά δεν το κοιτάμε, πιο καλό ρεπορτάζ θεωρείται το τι είδα χθες στον ύπνο μου. Το ίδιο ισχύει αν γράψει κάτι το10 για ΠΑΟ κτλ.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 12:34 pm

angel9 έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 11:09 am
Να ρωτήσω κάτι, ο Λοβερν πως θα σας φαινοταν για 2ο πενταρι πισω απο φαλ;
Δε παιρνουμε τέτοιους παίκτες

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 12:55 pm



ειδικα αν ισχυει οτι ο μιλου προσεγγισε τον ολυμπιακο πρωτος θα πρεπει να λογιζεται σαν παικτης μας γιατι πιστευω θα ζητησε και λογικο ποσο και δειχνει επισης και ποσο θελει να γυρισει..
Εμενα μου φαινεται αστειο να θεωρει καποιος οτι ο μπαρτζω μπορει να χει ενα απο τα τοπ 5ρια στην ευρωπη που δεν χρειαζεται προσαρμογη και θα παει να ρισκαρει με καναν νεμπο η κανα μοντλευ ας πουμε(μια χαρα παικτες ειναι μην παρεξηγηθω).. Ο ιδιος εχει πει οτι προσαρμοζεται στο τι του δινει η αγορα και τωρα το ερχεται μεγαλο δωρο αν ισχυουν αυτα που λενε..
Ο μιλου και πικ εν ρολ σου δινει και σουτακι απο μεση αποσταση και ποστ που ο φαλ δεν τα χει αυτα..Θα μαστε στο τοπ 2 των ριμπαουντ επισης..Μακαρι να ρθει..

Θα Φερει μετα και ενα 4ρο5ρι ο μπαρτζω που θα κουμπωσει με τους υπολοιπους και ποιος μας πιανει.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιουν 13, 2022 2:59 pm

Εγώ, πάντως, με τον Λιβιό σαν 4-5άρι με περιορισμένο ρόλο είμαι απόλυτα καλυμμένος κι ευχαριστημένος.
Προβληματίζομαι, όμως, με τη στάση του κόουτς, που σε πολλές περιπτώσεις φέτος έδειξε ότι δεν πιστεύει στον παίκτη.
Αν όντως ισχύει αυτό, τότε θα πάμε για 4-5άρι.
Αν δεν ισχύει, δεν νομίζω ότι θα βρούμε καλύτερο από τον Ζαν Σαρλ, που: α) έχει μάθει την ομάδα, β) είναι φτηνός, γ) δεν είναι προβληματικός, δ) ξέρει μπάσκετ.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιουν 13, 2022 3:15 pm

Reaper έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 3:50 pm
Αυτη η παρανοια οτι οι μεταγραφικες φημες και το κλεισιμο μεταγραφων νωρις "αποσυγκεντρωνουν" την ομαδα ΜΟΝΟ στην Ελλαδα υπαρχει. ΜΟΝΟ.

Για ποιο λογο εχει εμπεδωθει αυτη η νοοτροπια ;
Φίλε μου, αυτό επιτάσσει η κοινή λογική:
Όταν μια ομάδα ξεκινάει μια σειρά αγώνων για το μεγαλύτερό της στόχο, θα πρέπει ΟΛΟΙ οι παίκτες να νοιώθουν σιγουριά και όχι πως κινδυνεύει η θέση τους.
Άσε να τελειώσει το πρωτάθλημα και μετά "μεταγραφολογείτε" ελεύθερα.
Αλλά, μην παίζουμε μόνοι μας το παιχνίδι των "άλλων" που κάθε τρεις και λίγο ξεφουρνίζουν ένα σενάριο, για να γίνεται ντόρος και κουβέντα, μπας κι αυτό επηρεάσει κάποιους παίκτες.
Κάθε πράγμα στον καιρό του, και η μεταγραφολογία μετά τη λήξη.
Μετά τη λήξη, επίσης, και οι όποιες ανακοινώσεις από την ομάδα (και σωστά).

Όσο για αυτό που λες, ότι ΜΟΝΟ στην Ελλάδα γίνεται αυτό, κάνεις λάθος.
Πες μου μιά ομάδα ευρωλίγκας που να έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις και να έχει ανακοινώσει μεταγραφές (όχι ανανεώσεις, αλλά μεταγραφές) εκτός Κλάιμπερν στην Εφές.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 3:48 pm

Χαιρομαι που βλέπω οτι υπάρχει κινησάρα στο αγαπημενο κοκκινο τοπικ. Τα ονοματα που παιζουν ή "παιζουν" τα εχετε αναφερει αρκετες φορες.

Ιδανικά θεωρώ πως η ομάδα θα μπορούσε να παει με Fall & Martin και την ερχομενη σεζον μαζί με ένα τεσσάρι με σουτ να αντικαταστήσει τον αρχηγο + ενα 4-5αρι με μεγαλυτερες δυνατοτητες στη θεση του Center από ότι ο Jean-Charles. Αν ισχύει η περιπτωση του Μilu (εχω χεστει απο τον ενθουσιασμο) τοτε αυτο αλλαζει τη φαση. Το διδυμοι πυργοι με ψηνει αρκει το 4-5αρι να μπορεσει να υπαρξει και να εινια σαφως πιο αθλητικο. Πιστευω πως θα υπαρξει μια εκπληξη σε αυτο το κομμάτι. Κατι φθηνό και ψαγμένο. Για 3ο σεντερ τον Κ.Αντε. το αποκλείω προσωπικά να συμβεί.
Πιθανό θεωρώ το 4-5 να ειναι ο Μητογλου , ισως με ενα πολυ χαμηλό συμβόλαιο, σε περίπτωση παντα που η τιμωρία δεν ειναι αποκαρδιωτική. Επισης πιθανον να πάει και για ένα ακομα 4αρι με χαρακτηριστικά Forward με σουτ αν ειναι ο Polonara θα ηταν σουπερ σαν κινηση, εχει ωραια χαρακτηριστικα παικτη που γουστάρω να βλέπω στον Ολυμπιακό άσχετα τη κακη σεζον που εκανε.
Το θέμα Bacon δε ξερω πραγματικα αν ισχυει. Δεν μου καθεται καθολου οτι θα ερθει στον Ολυμπιακο ενας παικτης που σε μια σειρα ειχαμε τη κοντριτσα μας. Εβλεπα οτι ειχε καμποσες συμμετοχες στο ΝΒΑ , σαν 3αρι με δυνατοτες σκορερ μου κανει! Μου κανει και η αλήθεια είναι ειναι παικτης-περιπτωση που εχουμε να δουμε απο Περπερογλου (παικτης που σκοραρει απο 3 και μεση αποσταση , με περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες και αναφορά από οτι στην άμυνα, ο Λοτζεσκι ειναι το 2-3 που καθε ομαδα θελει, εμεις εχουμε τωρα τον Σακ). Ειναι καλή επιλογή αλλά δε ξερω αν δωσουμε ποτε 1Μ.

Τελος το θέμα Ταυλερ. Ο τυπος εμοιαζε/μοιαζει να ειναι ο ιδανικος στην ιδανικη χρονικη περίοδο. Επιτελους εχουμε SG made in USA με επιθετικες αρετες και με ελληνικο διαβατήριο! δεν ξανάγινε που λεμε.
Σιγουρα και εμενα με προβληματιζει το υφος του το τελευταιο καιρο, αρκετο πλεον καιρο. Δε ξερω τι φαση, δεν εχει ακουστει να εχει δημιουργήσει προβλημα στην ομάδα , περισσότερο αδιάφορος μου φαινεται παρά αγχωμένος/ντεφορμε. Τι δεν πηγε καλα ισως μαθουμε αν φυγει ή ετσι θα μας πουν οι ψευτοinsiders στο τουιτερ που και εγω κυνηγάω να πάρω τυράκια για μεταγραφές. Ελπιζω να γυρισει ο διακοπτης και να φωτιστεί ο Ταυλερ να κατσει αλλη μια σεζον. Θα του κανει καλο και αυτού και εμάς.

καταλήγω:

Λούντζης, Walkup, Σλούκας
Μακ, Ταυλερ (ή ξένος SG), Λαρε
Παπανικολάου, BACON (ή ξένο 3-4αρι*)
Sasha, ξένο 4αρι (ή ΜΗΤΟΓΛΟΥ*)
Φθηνό 4-5αρι πιθανόν με διαβατήριο
Fall, MILUTINOV

Με Μιλου και ελληνική βιζα κατι δεν ειχε παιχτεί;

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 5:29 pm

lefpan έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 3:15 pm
Reaper έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 3:50 pm
Αυτη η παρανοια οτι οι μεταγραφικες φημες και το κλεισιμο μεταγραφων νωρις "αποσυγκεντρωνουν" την ομαδα ΜΟΝΟ στην Ελλαδα υπαρχει. ΜΟΝΟ.

Για ποιο λογο εχει εμπεδωθει αυτη η νοοτροπια ;
Φίλε μου, αυτό επιτάσσει η κοινή λογική:
Όταν μια ομάδα ξεκινάει μια σειρά αγώνων για το μεγαλύτερό της στόχο, θα πρέπει ΟΛΟΙ οι παίκτες να νοιώθουν σιγουριά και όχι πως κινδυνεύει η θέση τους.
Άσε να τελειώσει το πρωτάθλημα και μετά "μεταγραφολογείτε" ελεύθερα.
Αλλά, μην παίζουμε μόνοι μας το παιχνίδι των "άλλων" που κάθε τρεις και λίγο ξεφουρνίζουν ένα σενάριο, για να γίνεται ντόρος και κουβέντα, μπας κι αυτό επηρεάσει κάποιους παίκτες.
Κάθε πράγμα στον καιρό του, και η μεταγραφολογία μετά τη λήξη.
Μετά τη λήξη, επίσης, και οι όποιες ανακοινώσεις από την ομάδα (και σωστά).

Όσο για αυτό που λες, ότι ΜΟΝΟ στην Ελλάδα γίνεται αυτό, κάνεις λάθος.
Πες μου μιά ομάδα ευρωλίγκας που να έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις και να έχει ανακοινώσει μεταγραφές (όχι ανανεώσεις, αλλά μεταγραφές) εκτός Κλάιμπερν στην Εφές.
Δεν λεω "γιατι δεν ανακοινωνουν".
Λεω αν υπαρχει η "αναγκη" να βγαινουν ανακοινωσεις, non paper και νουθεσιες "μη μιλατε για μεταγραφες, αποσυγκεντρωεται η ομαδα". Μονο στην Ελλαδα γινεται αυτο.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιουν 13, 2022 7:24 pm

Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 5:29 pm
lefpan έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 3:15 pm

Φίλε μου, αυτό επιτάσσει η κοινή λογική:
Όταν μια ομάδα ξεκινάει μια σειρά αγώνων για το μεγαλύτερό της στόχο, θα πρέπει ΟΛΟΙ οι παίκτες να νοιώθουν σιγουριά και όχι πως κινδυνεύει η θέση τους.
Άσε να τελειώσει το πρωτάθλημα και μετά "μεταγραφολογείτε" ελεύθερα.
Αλλά, μην παίζουμε μόνοι μας το παιχνίδι των "άλλων" που κάθε τρεις και λίγο ξεφουρνίζουν ένα σενάριο, για να γίνεται ντόρος και κουβέντα, μπας κι αυτό επηρεάσει κάποιους παίκτες.
Κάθε πράγμα στον καιρό του, και η μεταγραφολογία μετά τη λήξη.
Μετά τη λήξη, επίσης, και οι όποιες ανακοινώσεις από την ομάδα (και σωστά).

Όσο για αυτό που λες, ότι ΜΟΝΟ στην Ελλάδα γίνεται αυτό, κάνεις λάθος.
Πες μου μιά ομάδα ευρωλίγκας που να έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις και να έχει ανακοινώσει μεταγραφές (όχι ανανεώσεις, αλλά μεταγραφές) εκτός Κλάιμπερν στην Εφές.
Δεν λεω "γιατι δεν ανακοινωνουν".
Λεω αν υπαρχει η "αναγκη" να βγαινουν ανακοινωσεις, non paper και νουθεσιες "μη μιλατε για μεταγραφες, αποσυγκεντρωεται η ομαδα". Μονο στην Ελλαδα γινεται αυτο.
Κάτσε, γιατί θα ξεχάσουμε και τα ελληνικά που ξέρουμε!

Αυτό που λες είναι ότι μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει η παράνοια να θεωρείται ότι "αποσυγκεντρώνουν" την ομάδα δύο πράγματα: α) οι μεταγραφικές φήμες, β) το κλείσιμο μεταγραφών.

Το κλείσιμο μεταγραφών το μαθαίνουμε ως γεγονός από τις ανακοινώσεις των ομάδων. Άρα, το κλείσιμο μιας μεταγραφής (ως τετελεσμένο γεγονός και όχι ως φήμη) ακολουθείται από την ανακοίνωση της ομάδας, και λογικά/νοηματικά αυτές οι δύο έννοιες (κλείσιμο και ανακοίνωση) ταυτίζονται.

Άλλωστε, αυτό εννοούσες κι εσύ, ασχέτως αν τώρα στρίβεις διά της πλαγίου. Θεωρείς ως παράνοια το να θεωρείται στην Ελλάδα μόνο ότι (και) το κλείσιμο μεταγραφών "αποσυγκεντρώνει" την ομάδα. Αυτό είπες, όσο κι αν προσπαθείς να το αλλάξεις.

Και σου απάντησα όπως παραπάνω, οπότε αλλάζεις το βιολί και τώρα παίζεις το μοτίβο "γιατί να βγαίνουν ανακοινώσεις και νουθεσίες να μη μιλάμε για μεταγραφές".

Όμως, δεν έβγαλε τέτοια ανακοίνωση ο Ολυμπιακός (μη μιλάτε για μεταγραφές), ούτε θα μπορούσε άλλωστε να βγάλει, αφού όπως είπαμε ισχύει η ρήση του βρώμικου Χάρι.
Αυτό που είπε ο Ολυμπιακός ήταν: Μην ακούτε τα διάφορα σενάρια που κυκλοφορούν, γιατί τίποτε από αυτά δεν ισχύει.
Βέβαια, μπορεί και να ισχύει, με την έννοια ότι μπορεί (σίγουρο είναι) η ομάδα να έχει κάνει τις επαφές της με παίκτες και να έχει επέλθει και μια καταρχήν συμφωνία. Όμως, η ομάδα σαν μόνη αρμόδια δηλώνει ότι τίποτα από όσα ακούγονται δεν ισχύει, γιατί δεν θέλει να αποσυντονιστούν οι παίκτες από τους τελικούς (και καλά κάνει).

Εμένα αυτό μου αρκεί, όποιος έχει μυαλό καταλαβαίνει, και δεν παραπονιέμαι που δεν βγαίνουν οι αφοί να μας λένε κάθε μέρα τις επαφές που έχουν. Θα μας τα πουν μια και καλή, όταν θα είναι κάτι τελειωμένο.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 8:56 pm

Ο Μάρτιν δεν με χαλάει καθόλου για του χρόνου, αλλά αν ισχύει η περίπτωση του μιλου δεν το συζητάμε. Τρελή αναβάθμιση να αλλάζει το ένα θηρίο το άλλο μέσα στο παιχνίδι χωρίς να χαλάει η άμυνα, τα ρεμπς και να δίνουν και πράγματα στην επίθεση.

Πέρα από κει η ομάδα χρειάζεται αναπληρωματικο 4αρι κ 3αρι και να δει τι θα κάνει με τον Ντορσευ. Εγώ θα τον κρατούσα και του χρόνου

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 10:48 pm

Δεν αποκλείεται πάντως να (ξανα)πάμε για τον Α.Γκιλ.
Το λέω γιατί τον ξέρει ο κόουτς, ο παίχτης επίσης έχει εκφραστεί με καλά λόγια για τον Μπαρτζώκα, κι είναι πολυεργαλείο. Ως 3ρι ξεκίνησε, αλλά εγώ τον βλέπω και 5ρι ακόμα σε χαμηλά σχήματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο παίκτης. Νομίζω΄οτι είναι από τους παίκτες που ταιριάζουν και λόγω χαρακτηριστικών (επαρκέστατος και μπροστά και πίσω) και λόγω νοοτροπίας (παίκτης ομάδας).



Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:05 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 10:48 pm
Δεν αποκλείεται πάντως να (ξανα)πάμε για τον Α.Γκιλ.
Το λέω γιατί τον ξέρει ο κόουτς, ο παίχτης επίσης έχει εκφραστεί με καλά λόγια για τον Μπαρτζώκα, κι είναι πολυεργαλείο. Ως 3ρι ξεκίνησε, αλλά εγώ τον βλέπω και 5ρι ακόμα σε χαμηλά σχήματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο παίκτης. Νομίζω΄οτι είναι από τους παίκτες που ταιριάζουν και λόγω χαρακτηριστικών (επαρκέστατος και μπροστά και πίσω) και λόγω νοοτροπίας (παίκτης ομάδας).

Απο τους αγαπημενους μου αλλα αν ισχυει για μιλου που λενε εκλεισε/θα κλεισει με 1εκ και οτι θελουμε και μπεικον ε μετα δεν βγαινει να παρουμε και 4ρο5ρι με κανα 700ρι στην καλυτερη..επισης ο γκιλ δεν νομιζω να ψηθει για τετοιο ρολο..
Μπορει ο μπαρτζω να προσπαθει να κλεισει τον μπεικον και μετα αν δεν ανανεωσει ο ντορσει να μην φερει αλλο 2ρι και εκει πια να παρει πιο ακριβο 4ρο5ρι.
ο μητογλου παντως μια χαρα κουμπωνει αν μπορει να παιξει απο μαρτη και μετα θα τα βολεψουμε μεχρι τοτε.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:12 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 10:48 pm
Δεν αποκλείεται πάντως να (ξανα)πάμε για τον Α.Γκιλ.
Το λέω γιατί τον ξέρει ο κόουτς, ο παίχτης επίσης έχει εκφραστεί με καλά λόγια για τον Μπαρτζώκα, κι είναι πολυεργαλείο. Ως 3ρι ξεκίνησε, αλλά εγώ τον βλέπω και 5ρι ακόμα σε χαμηλά σχήματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ αυτός ο παίκτης. Νομίζω΄οτι είναι από τους παίκτες που ταιριάζουν και λόγω χαρακτηριστικών (επαρκέστατος και μπροστά και πίσω) και λόγω νοοτροπίας (παίκτης ομάδας).

Θα ηταν μια εξαιρετικη επιλογη. Στην ουσια εναι 4αρι που μπορει να βοηθησει και στο 3 και στο 5 κατα συνθηκη.
Αλλα πιστευω πως δεν ειναι παιχτης που μπορει να πληρωσει ο Ολυμπιακος.
Μεχρι και στο ΝΒΑ ειχε δυο αξιοπρεπεστατα χρονια και εχει την φημη του συμπαιχτη που ολοι γουσταρουν.
https://www.nbcsports.com/washington/wi ... e-teammate
ΕΙναι και μολις 29, ετσι;
Αν μπορει να τον παρει ο ολυμπιακος καλυπτει 2 θεσεις ξενων (3-4 και 4-5) και μπορει να διαχειρειστει και την εκτη θεση ξενου οπως θελει και χωρις μεγαλο ρισκο.
Σε περιπτωση που ο Ντορσευ θα χαιρεταγε παιρνεις εναν ξενο στην θεση του (Γκριγκονις που λεγαμε) και καλυπτεις και 2 και 3 και 4-5 και ρισκαρεις να καλυψεις 1-2 σε θεσεις φοργουορντ με μικρους ηλιακα ελληνες.
(παραδειγμα Καλαιτζακη, Αντεντο, Ρογκαβοπουλο ή ακομα και Χρηστιδη στην αναγκη αν και βλεπω τον Ζορμπα στην θεση των Οικονομοπουλου-Μοουζα του χρονου)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:12 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 11:05 pm


Απο τους αγαπημενους μου αλλα αν ισχυει για μιλου που λενε εκλεισε/θα κλεισει με 1εκ και οτι θελουμε και μπεικον ε μετα δεν βγαινει να παρουμε και 4ρο5ρι με κανα 700ρι στην καλυτερη..επισης ο γκιλ δεν νομιζω να ψηθει για τετοιο ρολο..
Μπορει ο μπαρτζω να προσπαθει να κλεισει τον μπεικον και μετα αν δεν ανανεωσει ο ντορσει να μην φερει αλλο 2ρι και εκει πια να παρει πιο ακριβο 4ρο5ρι.
ο μητογλου παντως μια χαρα κουμπωνει αν μπορει να παιξει απο μαρτη και μετα θα τα βολεψουμε μεχρι τοτε.
Οκ, αν έκλεισε ο Μίλου, πάντως σήμερα διάβασα ότι η Ζενίτ δεν αφήνει τον Τσάβι να πάει στη Μακάμπι. Ας δούμε τι παίζει τελικα΄με ΤΣΣΚΑ. Είναι κι η Φενέρ στη μέση. Ας περιμένουμε για Μίλου που μακάρι να έχει κλείσει. Εννοείται.

Για τον Μπέικον, επίσης δεν είμαι τόσο αισιόδοξος (κυρίως λόγω ΝΒΑ, αλλά δεν αποκλείεται να δούμε και καμιά Μπαρτσελόνα καρα- θυμωμένη :roll: σε λίγες μέρες να ψάχνει για βόμβες σε προπονητή και παίχτες...).

Εγώ με Στ. Κιντ ( ή Γ. Χάουαρντ) για το 3-4 κι Άντονι Γκιλ για το (3-5 αλλά κυρίως το 4-5) θα ήμουν οκ. κι ας μέναμε και με Μάρτιν (επαναλαμβάνω αν θέλει κι αυτός....).

Πασάρω και σχετικά φρέσκο αρθράκι για τον Γκιλ. Τι λένε οι συμπαίκτες του που αν θυμάμαι καλά τα ίδια έλεγαν και στα μοσχοβίτικα περίχωρα. :) Θυμίζει κάπως Γουόκαπ, στό ότι τα δίνει όλα για τους συμπαίκτες και την ομάδα του. :bball:
https://www.nbcsports.com/washington/wi ... e-teammate

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:14 pm

Hipster έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 11:12 pm

https://www.nbcsports.com/washington/wi ... e-teammate
Πιάσε κόκκινοοοοο. :) Την ίδια ώρα πρέπει να το γράφαμε.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:29 pm

Για τον μιλου εμενα με εχει πιασει μια σιγουρια απο αυτα που βλεπω..θα δειξει ομως,ας ελπισουμε να ειναι αληθεια.
Για μπεικον και εγω αν δεν τον δω με την ερυθρολευκη δεν το πιστευω..Εγω μιας και θεωρω οτι θα μεινει ο ντορσει αργα η γρηγορα και θα υπογραψει μετα τους τελικους και ο μιλου μετα με ενα 4ρο5ρι λιγο καλυτερο του λιβιο θα ειμαι ευχαριστημενος,εναν σιγκλετον των φτωχων να φερει ο μπαρτζω αντε και εναν σουτερη κορμοστασια στο 3 φτηνο.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”