2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 908
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 11:45 pm

Ο μπέικον θα έρθει ως μπακ απ του Παπανικολάου ξέρω γω; η ο ΠΑΠ θα δεχτεί να παίζει αναπληρωματικος; χλωμή μου φαίνεται αυτή η μεταγραφη

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 12:00 am

Quincy έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 11:45 pm
Ο μπέικον θα έρθει ως μπακ απ του Παπανικολάου ξέρω γω; η ο ΠΑΠ θα δεχτεί να παίζει αναπληρωματικος; χλωμή μου φαίνεται αυτή η μεταγραφη
Κοιτα να δεις, ουτε ο Σλουκας ειναι μπακ απ του Ουοκαπ, ουτε το αναποδο. Στις σοβαρες ομαδες δεν υπαρχουν μπακ απ, αλλα δυο παιχτες σε καθε θεση που αναλογα με το παιχνιδι παιζουν απο 20 μεχρι 25 λεπτα Μ.Ο.
Το προβλημα με Μπεικον ειναι αν θελει να μεινει Ευρωπη καταρχην και μετα με ποσα φραγκακια θα ερχοταν στην Ελλαδα.
Ενδεικτικα οι φετινοι χρονοι στην Γιουρολιγκ για Ολυμπιακο.
Βεζενκοφ 30 ελλειψη δευτερου 4ριου στην ουσια.
Σλουκας 25
Ντορσευ 24
Φαλ, Παπανικολαου 23 παλι χωρις δευτερο 3 αρι
Ουοκαπ 22
Μακισικ 17
Μαρτιν 14
Λαρε 11
Λιβιο, Πριντεζης 10 περιπου
Στην ουσια επαιξαν 11 παιχτες.
Με ενα καλυτερο 4αρι μπακ απ και ενα δευτερο κανονικο 3 αρι ουτε ο Βεζενκοφ θα ειχε 30 ουτε ο Παπ 23.
Με Μπεικον , Παπανικολαου μαζι θα εβλεπα χρονους κοντα στο 22 για τον αμερικανο και 18 για τον Παπ. Και δεν θα ειχε απολυτως κανενα προβλημα γι αυτο ο Παπανικολαου στο υπογραφω. :)

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 908
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 12:27 am

Hipster έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 12:00 am
Quincy έγραψε:
Δευ Ιουν 13, 2022 11:45 pm
Ο μπέικον θα έρθει ως μπακ απ του Παπανικολάου ξέρω γω; η ο ΠΑΠ θα δεχτεί να παίζει αναπληρωματικος; χλωμή μου φαίνεται αυτή η μεταγραφη
Κοιτα να δεις, ουτε ο Σλουκας ειναι μπακ απ του Ουοκαπ, ουτε το αναποδο. Στις σοβαρες ομαδες δεν υπαρχουν μπακ απ, αλλα δυο παιχτες σε καθε θεση που αναλογα με το παιχνιδι παιζουν απο 20 μεχρι 25 λεπτα Μ.Ο.
Το προβλημα με Μπεικον ειναι αν θελει να μεινει Ευρωπη καταρχην και μετα με ποσα φραγκακια θα ερχοταν στην Ελλαδα.
Ενδεικτικα οι φετινοι χρονοι στην Γιουρολιγκ για Ολυμπιακο.
Βεζενκοφ 30 ελλειψη δευτερου 4ριου στην ουσια.
Σλουκας 25
Ντορσευ 24
Φαλ, Παπανικολαου 23 παλι χωρις δευτερο 3 αρι
Ουοκαπ 22
Μακισικ 17
Μαρτιν 14
Λαρε 11
Λιβιο, Πριντεζης 10 περιπου
Στην ουσια επαιξαν 11 παιχτες.
Με ενα καλυτερο 4αρι μπακ απ και ενα δευτερο κανονικο 3 αρι ουτε ο Βεζενκοφ θα ειχε 30 ουτε ο Παπ 23.
Με Μπεικον , Παπανικολαου μαζι θα εβλεπα χρονους κοντα στο 22 για τον αμερικανο και 18 για τον Παπ. Και δεν θα ειχε απολυτως κανενα προβλημα γι αυτο ο Παπανικολαου στο υπογραφω. :)
Οι Αμερικανοί έχουν άλλη νοοτροπία σε ότι αφορά τους ρόλους, τους σταρτερς κλπ. Βλέπουν και οι περισσότεροι την Ευρώπη σαν χωριό και δεν καταδέχονται πολλ πολλά. Γι αυτό είναι σπάνιο Αμερικανός να μείνει χρόνια και να κάνει καριέρα στην απο δω πλευρά. Οι χρόνοι σαφώς και βγαινουν

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 12:49 am

Quincy έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 12:27 am
Hipster έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 12:00 am


Κοιτα να δεις, ουτε ο Σλουκας ειναι μπακ απ του Ουοκαπ, ουτε το αναποδο. Στις σοβαρες ομαδες δεν υπαρχουν μπακ απ, αλλα δυο παιχτες σε καθε θεση που αναλογα με το παιχνιδι παιζουν απο 20 μεχρι 25 λεπτα Μ.Ο.
Το προβλημα με Μπεικον ειναι αν θελει να μεινει Ευρωπη καταρχην και μετα με ποσα φραγκακια θα ερχοταν στην Ελλαδα.
Ενδεικτικα οι φετινοι χρονοι στην Γιουρολιγκ για Ολυμπιακο.
Βεζενκοφ 30 ελλειψη δευτερου 4ριου στην ουσια.
Σλουκας 25
Ντορσευ 24
Φαλ, Παπανικολαου 23 παλι χωρις δευτερο 3 αρι
Ουοκαπ 22
Μακισικ 17
Μαρτιν 14
Λαρε 11
Λιβιο, Πριντεζης 10 περιπου
Στην ουσια επαιξαν 11 παιχτες.
Με ενα καλυτερο 4αρι μπακ απ και ενα δευτερο κανονικο 3 αρι ουτε ο Βεζενκοφ θα ειχε 30 ουτε ο Παπ 23.
Με Μπεικον , Παπανικολαου μαζι θα εβλεπα χρονους κοντα στο 22 για τον αμερικανο και 18 για τον Παπ. Και δεν θα ειχε απολυτως κανενα προβλημα γι αυτο ο Παπανικολαου στο υπογραφω. :)
Οι Αμερικανοί έχουν άλλη νοοτροπία σε ότι αφορά τους ρόλους, τους σταρτερς κλπ. Βλέπουν και οι περισσότεροι την Ευρώπη σαν χωριό και δεν καταδέχονται πολλ πολλά. Γι αυτό είναι σπάνιο Αμερικανός να μείνει χρόνια και να κάνει καριέρα στην απο δω πλευρά. Οι χρόνοι σαφώς και βγαινουν
Μπορει να ειναι και ετσι, δεν εχεις αδικο. Αν και οπως ειπα δεν πιστευω πως υπαρχει σοβαρη περιπτωση για τον Μπεικον στον Ολυμπιακο και γενικα πιστευω πως θα ψαχτει για ΝΒΑ παλι, πιο πολυ θεωρητικη ειναι η κουβεντα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 7:08 am

ο Mike Tobey εμεινε ελευθερος απο Βαλένθια

Δεν θα με χαλαγε , χωρις να ενθουσιάζομαι κι όλας βέβαια

https://www.euroleaguebasketball.net/eu ... ey/008966/



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am

Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 7:45 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am
Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.
Βέβαια, τα διαβάζουμε μόνο εδώ και στα τουίτερ. Όταν αρχίζουμε να τα διαβάζουμε και στις εφημερίδες κλπ. τότε θα είναι αλλιώς. Όλο αυτό δείχνει σοβαρότητα από πλευράς Ολυμπιακού.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 8:03 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am
Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.
απότομη προσγείωση θα υπάρξει μόνο σε όσους νομίζουν ότι ξαφνικά αποκτήσαμε απεριόριστο μπάτζετ.

η ομάδα και του χρόνου μια χαρά θα είναι όποιος κι αν έρθει. θα έχουμε κορμό, τη φετινή εμπειρία και τον ίδιο κόουτς, όλα καλά θα πάνε :D

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 8:29 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am
Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.
Καλά εννοείται ότι δεν μπορούμε να πάρουμε όλους αυτούς, αν παίρναμε 1 με 2 απο δαύτους, επιτυχία θα είναι....Μην πιστεύετε κι ότι ακούτε από τους Ιταλούς, η ΚΑΕ πάντα έφερνε και παίκτες που δεν είχαν καν ακουστεί από κανεναν

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 9:08 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am
Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.
Με εξαίρεση ίσως να ισχύει η επιστροφή Milutinov , όλα τα άλλα φαντάζουν δύσκολα, έως και "κόντρα-ρόλος" για την ομάδα. Περσι ισως ηταν η μοναδική σεζόν με ξεκάθαρα ευρωλιγκάτες επιλογές.

Ισως όμως φέτος να ειναι η ευκαιρία για τη δημιουργία μιας εξαιρετικής ομάδας χωρίς τα εως τωρα κενά και με περισσότρες επιλογές. Εγω θα πω ότι θα παρουμε Forward 3-4 και μετά λιγα πραγματα , αν μεινει και ο ταυλερ

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 9:45 pm

Στο τόπικ του αγώνα του ΟΑΚΑ, εξέφρασα τις αμφιβολίες μου για το αν τελικά θα φύγει ο Μίλου από την ΤΣΣΚΑ, βλέποντας τη Ζενίτ να μην αφήνει τον Τσάβι και την ΤΣΣΚΑ να κάνει το ίδιο με τον Φόιγκτμαν (που αυτόν τον είχε από κοντά ο Μεσίνα-ς).
Και πριν αλέκτωρ λαλήσει να και το ΣΠορτάντο, να και το σέρβικο Μότσαρτσπορτ, να λένε ότι ο Μιλουτίνοβ, μένει τελικά ΤΣΣΚΑ. :roll:

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 9:56 pm

Να δουμε αν θα αποβληθει εν τελει η ΤΣΣΚΑ παντως. Τους Ρωσους τους αφησαν να κατεβουν κανονικα στο US open πχ. *γενικα στο τενις ηταν αρκετα πιο ηπιοι στις απαγορευσεις τους. Μεγαλυτερο πολεμο εφαγε ο νοβαξ παρα ο μεντβεντεφ πχ.

Τωρα που ερχεται η ολικη επικρατηση των Ρωσων στην Ουκρανια ισως κοπασει και η αντιρωσικη μανία

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 908
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 9:56 pm

verycoco έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 9:08 am
Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 7:38 am
Διαβάζουμε εδώ ονόματα και ονόματα, Μιλού, Γκριγκόνις, Μπέικον, Γκιλ και πάει λέγοντας, μόνο εγώ πίσω στο μυαλό μου έχω την αίσθηση-φόβο ότι θα προσγειωθούμε σχετικά απότομα; Υπάρχει τουλάχιστον η σιγουριά του κορμού που ήδη υπάρχει και του Μπαρτζώκα που κάνει τον σχεδιασμο΄.
Με εξαίρεση ίσως να ισχύει η επιστροφή Milutinov , όλα τα άλλα φαντάζουν δύσκολα, έως και "κόντρα-ρόλος" για την ομάδα. Περσι ισως ηταν η μοναδική σεζόν με ξεκάθαρα ευρωλιγκάτες επιλογές.

Ισως όμως φέτος να ειναι η ευκαιρία για τη δημιουργία μιας εξαιρετικής ομάδας χωρίς τα εως τωρα κενά και με περισσότρες επιλογές. Εγω θα πω ότι θα παρουμε Forward 3-4 και μετά λιγα πραγματα , αν μεινει και ο ταυλερ
Ο μπαρτζωκας είχε πει πως απαραίτητη προϋπόθεση είναι τουλάχιστον ένας χρόνος εμπειρίας στην ευρώλιγκα. Δεν νομίζω να αλλάξει αυτό το καλοκαίρι

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 10:01 pm

Κι ο Μίλου να μην έρθει, ενας Μότλεϊ θα μπορούσε να ψηθεί με πρασινάδα και να έρθει....Ο Διαμαντόπουλος είπε πριν λίγο ότι αναμένεται να αυξηθεί λίγο το μπάτζετ του Ολυμπιακού για την επόμενη σεζόν

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 14, 2022 10:15 pm

Σπορτάντο για Μιλου (παραθέτει το ισπανικό Χόμ οφ γκλόρι, που πρόσφατα σε κάτι που αφορούσε ΑΘεΜΠΕ, είχε πέσει μέσα. Σε κάθε περίτπωση το Σπορτάντο είναι το πλέον έγκυρο.)
https://sportando.basketball/rumors-dal ... ska-mosca/

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”