GREEK SUPER CUP 2022

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Οκτ 03, 2022 4:03 pm

Ο Πεδουλάκης είναι πολύ γελοίος άνθρωπος που σηκώθηκε και έβριζε σα χαμίνι μπροστά σε μικρά παιδάκια. Φυσικά και δεν τον θεωρούσα πολύ σοβαρό άτομο όπως βέβαια και τους περισσότερους που επιλέγουν να συνεργαστούν και να ΞΑΝΑ-συνεργαστούν με τον παρορμητικό πατριώτη αλλά τέτοια κατάπτυστη συμπεριφορά δεν την περίμενα. Τελείως ασοβαρος

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 4:39 pm

Εντωμεταξυ στο γνωστό σαιτ που διαχειριζεται κατ'αποκλειστικοτητα τα θεματα του μπασκετικου Παο με inside stories και προνομιακή πληροφόρηση για την αγαπημένη τους ομάδα, στο ιδιο σαιτ που τον Ιουνιο ηθελε να παει στο εισαγγελέα γνωστο δημοσιογραφο-οπαδο του Ολυμπιακού επειδή συνεληφθη απο την κάμερα να φωνάζει ανοήτως υβριστικό συνθημα εναντίον του Πάπι στο σεφ, σε αυτο το σαιτ λοιπον με το δημοσιο βημα δεν βρέθηκε κανείς να κάνει κάποιο σχολιο για τις χυδαιότητες του Πεδουλάκη ενάντια σε έναν παίχτη της εθνικής, τον Λαρετζάκη.

Απορώ με αυτούς που γυροφέρνουν τις ομάδες μας στο μπάσκετ ("δημοσιογράφοι", παράγοντες και παρατρεχάμενοι) πώς μπορουμε και διατηρουμε το προιόν σε ενα σχετικά καλό επίπεδο. Οι οπαδοί, ή εστω οι μπασκετικοί οπαδοί, πολλάκις αποδεικνύονται πολύ καλύτεροι και πιο ψύχραιμοι απο τους "δημοσιογράφους" και τους παραγοντες.

Κατα τα άλλα, πολλοί φιλοι ισως θυμουνται τα μπινελίκια που εχω φάει λογω της άποψης μου για Γουόκαπ. Ειναι γνωστό οτι δεν ειναι το στυλ παιχτη που με τρελαίνει. Ανεξαρτητα αν η παρουσια του στον Ολυμπιακό αποδεικνυεται υπερπολυτιμη, ο παιχτης ουτε φοβερός σουτερ είναι ουτε καλός δημιουργός. Παρολα αυτά το impact του σε αυτήν την ομάδα ειναι εκπληκτικό, οπότε ολα τα μπινελίκια δεκτά.

Χθες πάντως, στο πρωτο δυσκολο ματς της σεζόν οπου ο Σλουκας ειναι πεσμένος και ο Κααναν ακομα εκτος κλιματος, ειδαμε οτι η δημιουργία μας υπέφερε και πρωτος σε ασιστ ηταν ο...Φαλ. Ο ξανθός τα κανει όλα αλλά δεν μπορεί να μας κουβαλήσει δημιουργικά σε βάθος χρόνου. Ειναι ενα ζητημα η δημιουργία απο την περιφέρεια και με κακό Σλουκα δυστυχώς δεν έχουμε αρκετές λύσεις προς το παρόν. Γι'αυτό ίσως και βλεπουμε αυτόν τον βομβαρδισμό τριπόντων.

Υ.Γ: Η πλάκα ειναι οτι κοντρα στην άποψη των περισσοτέρων, την ιδια άποψη είχα περυσι (και έχω) και για τον Γκριγκόνις. Ας πουμε απλά οτι δεν ειμαι και ο πιο ένθερμος οπαδός των ικανοτητων του. Δεν θα επεκταθώ ομως γιατί θα με παρεξηγήσουν οι φιλοι του Παο και θα θεωρησουν οτι μιλάει η οπαδική μου ταυτότητα. Πάντως αν περιμένουν να δουν στο προσωπο του Λιθουανού έναν αντι-Νεντοβιτς, οχι μόνο θα απογοητευτούν αλλά θα έχουν αδικήσει και τον παίχτη. Θα τα λέμε μέσα στη χρονιά.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jazz thrilos την Δευ Οκτ 03, 2022 4:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 4:47 pm

Oτι ο Λαρετζακης ειναι γκασμας δεν περιμεναμε χθες να το μαθουμε.
Αλλα ρε παιδια γιατι τοση ευθιξια για το "fair play" ?
Δεν θυμαμαι κανεναν φιλο Παναθηναικο το 04-05 που παιζαμε με μαρκι περι , κατρανες, καλαμποκηδες, γκορενς, ζοροσκιδες, παπανικολοπουλους, γκουλιες, συνταξιουχο κορωνιο κτλ... στο 1 λεπτο πριν την ληξη του αγωνα και την διαφορα στους 30κατι να παιζει ο παναθηναικος φουλ κορτ πρες και ο αλβερτης να κανει φαουλ αμεσως στην επαναφορα (και αυτο γινοταν μεχρι τελευταιο δευτερολεπτο) υπηρχε τοτε ευθιξια?
Εγω δεν θυμαμαι να ανοιγει ρουθουνι παντως.

Τωρα συγκρισεις Πεδουλακη με Μπαρτζωκα ως προς το λεξιλογιο.. γελανε οι πετρες.
Εχει βρισει ετσι χυδαια παιχτη αντιπαλο κατα την διαρκεια αγωνα ? Συνηθως ριχνει τα εξαπτερυγα του προς το πουθενα ή προς τους παιχτες του.

Αφησα και τις ιδιοτητες του καθενα στην ακρη... ο ενας προπονητης που ζει το παιχνιδι εντονα, ο αλλος... τι ειναι? GM? CEO? ε ... περιμενεις τουλαχιστον σοβαροτητα και οχι συμπεριφορα λες και ειναι συνδεσμιτης.

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος reignman την Δευ Οκτ 03, 2022 4:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 4:48 pm

jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 4:39 pm


Κατα τα άλλα, πολλοί φιλοι ισως θυμουνται τα μπινελίκια που εχω φάει λογω της άποψης μου για Γουόκαπ. Ειναι γνωστό οτι δεν ειναι το στυλ παιχτη που με τρελαίνει. Ανεξαρτητα αν η παρουσια του στον Ολυμπιακό αποδεικνυεται υπερπολυτιμη, ο παιχτης ουτε φοβερός σουτερ είναι ουτε καλός δημιουργός. Παρολα αυτά το impact του σε αυτήν την ομάδα ειναι εκπληκτικό, οπότε ολα τα μπινελίκια δεκτά.

Χθες πάντως, στο πρωτο δυσκολο ματς της σεζόν οπου ο Σλουκας ειναι πεσμένος και ο Κααναν ακομα εκτος κλιματος, ειδαμε οτι η δημιουργία μας υπέφερε και πρωτος σε ασιστ ηταν ο...Φαλ. Ο ξανθός τα κανει όλα αλλά δεν μπορεί να μας κουβαλήσει δημιουργικά σε βάθος χρόνου. Ειναι ενα ζητημα η δημιουργία απο την περιφέρεια και με κακό Σλουκα δυστυχώς δεν έχουμε αρκετές λύσεις προς το παρόν. Γι'αυτό ίσως και βλεπουμε αυτόν τον βομβαρδισμό τριπόντων.
Αυτη η συζητηση ειχε νοημα πριν ενα χρονο. :D .Τωρα ο γουοκαπ ειναι λατρεια της συντριπτικης πλεοψηφειας των φιλαθλων ειναι για παντοετες και για να γραψει με μεγαλα γραμματα το ονομα του στην ιστορια του συλλογου συζητωντας το ονομα του για χρονια.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 4:57 pm

pisto-linas έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 4:48 pm

Αυτη η συζητηση ειχε νοημα πριν ενα χρονο. :D .Τωρα ο γουοκαπ ειναι λατρεια της συντριπτικης πλεοψηφειας των φιλαθλων ειναι για παντοετες και για να γραψει με μεγαλα γραμματα το ονομα του στην ιστορια του συλλογου συζητωντας το ονομα του για χρονια.
Ναι εχεις δίκιο, δεν εχει νόημα η συζητηση περι των προτιμησεων μου. Και ανεφερα ήδη οτι ο παιχτης ειναι υπερπολυτιμος σε αυτό το σύνολο, με φοβερο impact στις επιτυχίες της ομάδας μεσα απο τον συγκεκριμένο ρολο που επιτυχως του εχει δώσει ο Μπαρτζώκας.

Αυτο που ήθελα να τονίσω είναι οτι η δημιουργία μας χθες δεν ηταν καλή λόγω κακού Σλουκα και μη προσαρμοσμένου Κααναν. Αν συνεχιστεί αυτό στο πρωτο κομμάτι της ευρωλιγκας θα έχουμε προβλημα γιατι ο άλλος βασικότατος γκαρντ της ομάδας μας δεν μπορεί να μας κουβαλήσει σε αυτον τον τομέα.

Το ζητημα μου δεν ειναι ο Γουοκαπ που απεδειξε την σημασια του για την ομαδα, αλλά το ντεφορμάρισμα του Σλουκα και το χλιαρό ξεκίνημα του Κααναν. Μην λεμε μονο τα καλά, Ολυμπιακοί ειμαστε, να γκρινιάξουμε και λίγο, Οκτωβρης μπηκε. :wave:

Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 5:01 pm

jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 4:57 pm
pisto-linas έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 4:48 pm

Αυτη η συζητηση ειχε νοημα πριν ενα χρονο. :D .Τωρα ο γουοκαπ ειναι λατρεια της συντριπτικης πλεοψηφειας των φιλαθλων ειναι για παντοετες και για να γραψει με μεγαλα γραμματα το ονομα του στην ιστορια του συλλογου συζητωντας το ονομα του για χρονια.
Ναι εχεις δίκιο, δεν εχει νόημα η συζητηση περι των προτιμησεων μου. Και ανεφερα ήδη οτι ο παιχτης ειναι υπερπολυτιμος σε αυτό το σύνολο, με φοβερο impact στις επιτυχίες της ομάδας μεσα απο τον συγκεκριμένο ρολο που επιτυχως του εχει δώσει ο Μπαρτζώκας.

Αυτο που ήθελα να τονίσω είναι οτι η δημιουργία μας χθες δεν ηταν καλή λόγω κακού Σλουκα και μη προσαρμοσμένου Κααναν. Αν συνεχιστεί αυτό στο πρωτο κομμάτι της ευρωλιγκας θα έχουμε προβλημα γιατι ο άλλος βασικότατος γκαρντ της ομάδας μας δεν μπορεί να μας κουβαλήσει σε αυτον τον τομέα.

Το ζητημα μου δεν ειναι ο Γουοκαπ που απεδειξε την σημασια του για την ομαδα, αλλά το ντεφορμάρισμα του Σλουκα και το χλιαρό ξεκίνημα του Κααναν. Μην λεμε μονο τα καλά, Ολυμπιακοί ειμαστε, να γκρινιάξουμε και λίγο, Οκτωβρης μπηκε. :wave:
Πιστευεις οτι ο γουοκαπ δεν θα ειναι βελτιωμενος φετος παντου?Την αντικειμενικη αποψη σου θελω και ας μην σ΄'αρεσει ο παικτης δεν θα σε ριξουμε στην πυρα :P Εγω πιστευω οτι μπορει να ειναι ακομα καλυτερος παντως.

0
TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 5:07 pm

jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 4:39 pm
Κατα τα άλλα, πολλοί φιλοι ισως θυμουνται τα μπινελίκια που εχω φάει λογω της άποψης μου για Γουόκαπ. Ειναι γνωστό οτι δεν ειναι το στυλ παιχτη που με τρελαίνει. Ανεξαρτητα αν η παρουσια του στον Ολυμπιακό αποδεικνυεται υπερπολυτιμη, ο παιχτης ουτε φοβερός σουτερ είναι ουτε καλός δημιουργός. Παρολα αυτά το impact του σε αυτήν την ομάδα ειναι εκπληκτικό, οπότε ολα τα μπινελίκια δεκτά.
Ελα μωρε, αν ηταν ο καθενας να βγαινε λιρα εκατο στις προβλεψεις του τωρα ολοι θα μασταν εντρεπρενερς και το ρευστο θα φυσαγε απ τα μπατζακια. Παρολα αυτα ανεκαθεν θεωρουσα πως ο Γουοκαπ θα εφερνε μια ηρεμια στην αμυνα και θα συμπληρωνε το παιχνιδι του Σλουκα. Δεν ειναι καλο να εχεις δυο ασσους που να μοιαζουν πολυ στο παιχνιδι τους. Γι αυτο και νομιζω πως και εμεις πηραμε αντιστοιχα Λι και Γουολτερς, διαφορετικα χαρακτηριστικα, μπορουν και να σταθουν ως μοναδικοι ασσοι και να παιξουν στην ιδια πενταδα. Μια απο τις λιγες εξυπνες επιλογες του Παναθηναικου φετος.

Ο Γκριγκονις ειναι απ αυτους που χρειαζονται σταθεροτητα. Δεν ειναι τυχαιο που η ομαδα σημα κατατεθεν εμεινε η Ζαλγκιρις. Και παλι ομως, δεν ειναι ο αντι-Νεντοβιτς που χρειαζομαστε. Αυτος ειναι ο Παρις Λι. Εχει δειξει σημαδια πως η ενεργεια που βγαζει ειναι καταλυτης να γυρισει ενα ματς.

Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Οκτ 03, 2022 5:51 pm

TSAKWNAS έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 1:57 pm
Γυαλιζει το κεφαλι του. :P Ετσι ελεγα ως τωρα τον Ομπρα της Μονακο, ο οποιος χαλαρα τον ξεπερνα. Ο Αντριους πες ειναι παιχτης, ο Ομπρα παιζει να ιδρωνει με το παραμικρο.
Εγώ, που είμαι πιό γέρος, τώρα το έπιασα, αλλά μάλλον θα εννοείς "μπριγιόλ" και όχι "μπρουγιόν".

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Οκτ 03, 2022 5:55 pm

Τι καλύτερος ρε παιδιά πλάκα κάνουμε; Είδα πρόσφατα τα περυσινά πλέι οφ με την Μονακό. Ο άνθρωπος έκανε όργια. Το 70% της απόδοσης των πλέι οφ να πιάσει είμαστε σούπερ.
Πάντως κατανοώ το ποιντ του φίλου. Πιστεύω όμως ότι είναι νωρίς ακόμα για Σλούκα, ο παίκτης είναι πολύ έμπορος και ξέρει πως να φροντίζει το σώμα του ώστε να είναι έτοιμος την κατάλληλη στιγμή.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 6:49 pm

pisto-linas έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 5:01 pm

Πιστευεις οτι ο γουοκαπ δεν θα ειναι βελτιωμενος φετος παντου?Την αντικειμενικη αποψη σου θελω και ας μην σ΄'αρεσει ο παικτης δεν θα σε ριξουμε στην πυρα :P Εγω πιστευω οτι μπορει να ειναι ακομα καλυτερος παντως.
Πόσο βελτιωμένος να ειναι σε αυτά που κάνει; Στην αμυνα πέρυσι ήταν οτι καλυτερο εχω δει εδω και χρονια στην ομαδα. Δηλαδή φετος τι να κάνει, να τους τρωει κυριολεκτικά τους αντιπάλους;; Σιγουρα θα έχει αναβαθμισμένο ρολο στα αποδυτήρια, θα γινει ακομα πεεισσοτερο ο glue guy, θα βοηθήσει εξίσου σε hustle παιχνιδι.

Αλλά δημιουργικα και εκτελεστικά νομιζω θα κυμανθεί στα περσινα του επιπεδα. Τα οποία οκ, μια χαρά ήταν, απλά δεν φτάνουν με πεσμένο Σλούκα και Κααναν εκτός. Αλλά οπως είπε και ο φιλος παραπάνω, ο Σλουκας ξερει το σώμα του, έχει την εμπειρία να διαχειριστεί το φορμάρισμα του. Επίσης διατηρώ την πίστη μου στον κόουτς και πιστεύω οτι ο Κααναν θα αρχίσει σιγα σιγά να προααρμόζεται στον ρόλο του, δεν μπορεί να βγει χαλια η μεταγραφή.

Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 7:03 pm

jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 6:49 pm
pisto-linas έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 5:01 pm

Πιστευεις οτι ο γουοκαπ δεν θα ειναι βελτιωμενος φετος παντου?Την αντικειμενικη αποψη σου θελω και ας μην σ΄'αρεσει ο παικτης δεν θα σε ριξουμε στην πυρα :P Εγω πιστευω οτι μπορει να ειναι ακομα καλυτερος παντως.
Πόσο βελτιωμένος να ειναι σε αυτά που κάνει; Στην αμυνα πέρυσι ήταν οτι καλυτερο εχω δει εδω και χρονια στην ομαδα. Δηλαδή φετος τι να κάνει, να τους τρωει κυριολεκτικά τους αντιπάλους;; Σιγουρα θα έχει αναβαθμισμένο ρολο στα αποδυτήρια, θα γινει ακομα πεεισσοτερο ο glue guy, θα βοηθήσει εξίσου σε hustle παιχνιδι.

Αλλά δημιουργικα και εκτελεστικά νομιζω θα κυμανθεί στα περσινα του επιπεδα. Τα οποία οκ, μια χαρά ήταν, απλά δεν φτάνουν με πεσμένο Σλούκα και Κααναν εκτός. Αλλά οπως είπε και ο φιλος παραπάνω, ο Σλουκας ξερει το σώμα του, έχει την εμπειρία να διαχειριστεί το φορμάρισμα του. Επίσης διατηρώ την πίστη μου στον κόουτς και πιστεύω οτι ο Κααναν θα αρχίσει σιγα σιγά να προααρμόζεται στον ρόλο του, δεν μπορεί να βγει χαλια η μεταγραφή.
δημιουργικα και εκτελεστικα εννοουσα.τελειωσε τη σεζον με 6.3 ποντους και 2.7 ασσιστ.Πιστευω οτι το πρωτο μπορει να γινει 8.5 και το δευτερο 4.Αλλο τι πιστευω και αλλο τι θα γινει βεβαια :drunk:

Επισης τελειωσε τη χρονια με το ζορι στο 30% τριποντο μπορει να σουταρει 37+% το εχει ξανακανει.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Οκτ 03, 2022 7:31 pm

pisto-linas έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 7:03 pm
jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 6:49 pm


Πόσο βελτιωμένος να ειναι σε αυτά που κάνει; Στην αμυνα πέρυσι ήταν οτι καλυτερο εχω δει εδω και χρονια στην ομαδα. Δηλαδή φετος τι να κάνει, να τους τρωει κυριολεκτικά τους αντιπάλους;; Σιγουρα θα έχει αναβαθμισμένο ρολο στα αποδυτήρια, θα γινει ακομα πεεισσοτερο ο glue guy, θα βοηθήσει εξίσου σε hustle παιχνιδι.

Αλλά δημιουργικα και εκτελεστικά νομιζω θα κυμανθεί στα περσινα του επιπεδα. Τα οποία οκ, μια χαρά ήταν, απλά δεν φτάνουν με πεσμένο Σλούκα και Κααναν εκτός. Αλλά οπως είπε και ο φιλος παραπάνω, ο Σλουκας ξερει το σώμα του, έχει την εμπειρία να διαχειριστεί το φορμάρισμα του. Επίσης διατηρώ την πίστη μου στον κόουτς και πιστεύω οτι ο Κααναν θα αρχίσει σιγα σιγά να προααρμόζεται στον ρόλο του, δεν μπορεί να βγει χαλια η μεταγραφή.
δημιουργικα και εκτελεστικα εννοουσα.τελειωσε τη σεζον με 6.3 ποντους και 2.7 ασσιστ.Πιστευω οτι το πρωτο μπορει να γινει 8.5 και το δευτερο 4.Αλλο τι πιστευω και αλλο τι θα γινει βεβαια :drunk:

Επισης τελειωσε τη χρονια με το ζορι στο 30% τριποντο μπορει να σουταρει 37+% το εχει ξανακανει.
Το χαμηλό ποσοστό στο τρίποντο οφείλεται στο κάκιστο ξεκίνημα του που είχε ένα 17% και τούβλαρε ασύστολα. Από το παιχνίδι του τελικού κυπέλλου και μετά αν θυμάμαι καλα το ποσοστό του πήγε κοντά στο 50% (τα ποσοστά προσεγγιστικά από μνήμης, βαριέμαι να τα ψάξω τώρα)

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 03, 2022 9:16 pm

jazz thrilos έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 6:49 pm
Αλλά δημιουργικα και εκτελεστικά νομιζω θα κυμανθεί στα περσινα του επιπεδα.
Δεν κάνει εύκολα λάθος, ψάχνει πάντα την καλύτερη επιλογή και παίζει κοντρολαρισμένο μπασκετ που θέλει ο προπονητής. Αυτό ακριβώς χρειάζεται από τον Γουοκαπ ο Ολυμπιακός, δεν περιμένω κάτι διαφορετικό από την περσυνή σεζον σε θέμα ρόλου και προσφοράς. Για το εκτελεστικό κομμάτι υπάρχουν Μακίσικ και Κανααν που μπορούν να πάρουν προσωπικές φάσεις. Ο καθένας έχει τον ρόλο του. Η δημιουργία είναι αποτέλεσμα συνεργασίας από όλη την ομάδα.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 04, 2022 7:45 am

Stavros83 έγραψε:
Δευ Οκτ 03, 2022 11:39 am
Nα΄ναι καλά ο Παπαγιάννης για χθες. Αυτός μόλις βλέπει τον ΦΑΛ, έχει ήδη ηττηθεί από τα αποδυτήρια.
Δεν μπορεί καθόλου να τον περιορίσει.
ο Παπαγιαννης φανηκε να εχει "χαλασμενο" μυαλο μεχρι και αλευ ουπ εχασε εξ επαφης που ειναι βουτυρο στο ψωμι του . γενικα το παιδι φαινεται να εχει μεινει στασιμο και οι τραυματισμοι του να τον εχουν κρατησει πισω κι ειναι κριμα γιατι ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο για το Ελληνικο μπασκετ .

0
Rice

senior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 04, 2022 8:25 am

Και ο Φαλ πάντως είχε τραυματισμό λίγο πριν το Ευρωμπάσκετ και έκανε υπέρβαση για να παίξει όπως και ο Παπαγιάννης,είναι μάλιστα πιο μεγάλος σε ηλικία και πιο βαρύ κορμί παρόλα αυτά παρουσιάστηκε σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα Α1”