Α2 - Αγωνιστική Περίοδος 2022-2023

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 11, 2023 6:51 pm

kojito έγραψε:
Σάβ Φεβ 11, 2023 5:06 pm
Δια πυρός και σιδήρου ο Πανερυθραϊκός, με τον Αμύντα να παθαίνει μπλακ άουτ στο τελευταία δεκάλεπτο όπου σημείωσαε 6 πόντους μόνο, με αποτέλεσμα το ροζ φύλλο να πάει στους γηπεδούχους με 68-67.

Αυτο το ματσακι παρακολουθησαμε λαιβ,πριν ξεκινησει ο κονσερβο-μαραθωνιος :cool:
Αν και του αξιζε η νικη του Αμυντα,αυτη την φορα δεν του χαμογελασε η τυχη και η Ερυθραια του πηρε την μπουκια απο τον.....φαρυγγα.
36-16 οι βολες για την Ερυθραια που δεν εβαζε ομως ουτε με αιτηση.Ελα που ο αγωνας κριθηκε στις 0/4 στο τελος του,πολυ καλου κατα τ'αλλα,Καλογερια.
Κολλησε στην ζωνη του Χουχουλη ο Αμυντας οταν προηγηθηκε +13 και ηταν καβαλα στ'αλογο.Καθοριστικοτατο θεωρω το σημειο που εκανε το απερισκεπτο λαθος ο Γκατζο,οταν χρεωθηκε με αχρειαστο φαουλ στον Καμπουριδη και καπακι τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια.Η αντιδραση του Βαρδιανου ολα τα λεφτα.
MVP o Eυστρατιου που δεν επηρεαστηκε καθολου απο τον τραυματισμο στο Ιβανωφειο!!

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm











1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 7:44 pm

kojito έγραψε:
Σάβ Ιαν 28, 2023 12:22 pm

Εδώ πέρα πάντως ο Αμύντας καίγεται περισσότερο για την νίκη και κάποια στιγμή πρέπει να την πάρει, από το να μένει μονίμως με την γεύση ότι έβγαλε αντίδραση αλλά όταν ήταν αργά πλέον όπως είπε και ο gspara.
Απορουμε ποσο καιρο τωρα.Τι κακο αυτο με τον Αμυντα να φτανει παντα στο χειλος του γκρεμου για να βγαλει νευρο.Πηγε να το κλεψει μονος του ο Μαρσαλ στο τελευταιο 3λεπτο αλλα στο λει-απ του Αντριανο η μπαλα του επαιξε πολυ ασχημο παιχνιδι και παρεμεινε το 71-73.
Πολυ κακος ο Αμυντας ,εγκλωβιστηκε στο σεταρισμενο τεμπο της ΝΕΜ και στην αμυνα ζωνης του Μανταλου.Τι ειδαμε??Μονο τα κλασσικα Λιακοπουλεια floater των '80ς.
Επισης ο Λιογας μετα την αποκτηση Μαρσαλ,εχει διαγραψει απο το πινακακι του το ονομα Δοξας......

Αν και πηγε να βγαλει τα ματια της η ΝΕΜ,νικησε δικαια και σε μεγαλο διαστημα θυμισε την συμπαγη ομαδα των πρωτων 10 αγωνιστικων που πηγαινε τρενο.Σε αυτο οφειλεται η παρουσια του Πολυταρχου που εκανε μεγαλο παιχνιδι μαζι με Γερομιχαλο.Φοβερο και το πουλεν του Γιαννη,ο Φωτης Γεωργαλας!!!!

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 8:47 pm

ΝΑΙ ΝΑΙ και με την πρώτη ευκαιρία θα κάτσω να δω τον αγώνα στην Πυρκαλ.
Γιατί έχω δηλώσει ότι μου αρέσει αυτός ο παίχτης με εικόνα που σχημάτισα από ένα και μόνο παιχνιδι που τον είδα πριν λίγο καιρό.
Θα δω τον αγώνα φυσικά αφού δω πρώτα ΨΥΧΙΚΑΡΑ. Όλα με την σωστή σειρα !!!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 15, 2023 9:59 pm

Γιαννης έγραψε:
Τετ Φεβ 15, 2023 8:47 pm
ΝΑΙ ΝΑΙ και με την πρώτη ευκαιρία θα κάτσω να δω τον αγώνα στην Πυρκαλ.
Γιατί έχω δηλώσει ότι μου αρέσει αυτός ο παίχτης με εικόνα που σχημάτισα από ένα και μόνο παιχνιδι που τον είδα πριν λίγο καιρό.
Θα δω τον αγώνα φυσικά αφού δω πρώτα ΨΥΧΙΚΑΡΑ. Όλα με την σωστή σειρα !!!
Ωραιοτατος,περιμενουμε και σχολιασμο,οτιδηποτε σε ιντριγκαρε :wink:
Εγω κανω και πληρη απομονωση για να αποφυγω τα σποιλερ :dribble:

Τελειωσα μολις το ματσακι στην Ηλιδα.Σπουδαια νικη της Ερυθραιας που ρεφαρε την χασουρα του 1ου γυρου.Ανετρεψε το -9 με φοβερο Ματαλιωτακη και στην παραταση καθαρισε με αερα πρωτοπορου!!Πολυ καλη εμφανιση και απο Καμπουριδη-Καλλιανιωτη.Ξανα ατυχος ο Ευστρατιου που αποχωρησε στα μεσα της 2ης περιοδου.Ας ελπισουμε να μην ειναι σοβαρο.
Ο Κοροιβος ηταν φανερο οτι θα ζουσε και θα πεθαινε με Μιτροβιτς-Λιουις.Αγνοειται ο Καμαρας...

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 7:34 am

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΨΥΧΙΚΟ
Το Ψυχικό μπήκε συγκεντρωμενο μελετημένο να πάρει την νίκη. Τίποτα λιγότερο , τίποτα περισσότερο.
Το Αγρίνιο τι να πούμε τώρα... Πολύ δύσκολα θα γλυτώσει τον απ ευθείας υποβιβασμό.
ΓΕΝΙΚΑ :Θέλουμε τρεις μήνες για τα Play offs. Οποιος μπορεί να μαντέψει τις 8 ομάδες από τώρα ας πάει να παίξει λόττο. Ποιο εύκολο είναι το λόττο.
Και κατ επέκταση τις 4 ομάδες των play out. Και αυτό φυσικά δύσκολο είναι.
Για παράδειγμα ο Αίαντας Ευοσμου που
μέσα σε 4 μέρες ήταν πάρα πολύ καλός σε 2 παιχνίδια πολύ δύσκολα ( Μαρούσι, Ηρακλή) και πήρε δύο νίκες , τι ταβάνι να του βάλουμε?? Άγνωστο.
Το Σχηματαρι ? Γιατί να μην μπει play off?? Με πολλές πιθανότητες
Ναι αλλά κάποιοι δεν θα μπουν . Ίσως από αυτούς που ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με υψηλές προσδοκίες.
Να πω και κάτι για την δικιά μου ομάδα, το Ψυχικό, που υποτίθεται το παρακολουθώ χρόνια και έχω μια άποψη.
Ποιο είναι το ταβάνι του.? ΑΓΝΩΣΤΟ

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6461
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 2:11 pm

Γυμνόπουλος τέλος από Ηρακλή, πρώτο φαβορί ο Μέξας. Αναμενόμενο μάλλον. Δύο φορές φέτος ο Ηρακλής έχει εμπιστευτεί έναν άπειρο σχετικά προπονητή να οδηγήσει την ομάδα, και οι δύο δεν του βγήκαν. Ναι μεν δεν απέχει πολύ από την κορυφή, αλλά με την μέχρι τώρα εικόνα δεν νομίζω ότι μπορεί να χτυπήσει Πανερυθραϊκό και Ελευθερούπολη για την άνοδο, ενώ και από Μαρούσι-Ψυχικό δεν θα έλεγα ότι είναι καλύτερος. Να δούμε αν μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση, γιατί ο Ηρακλής έχει πάρα πολλά σκαμπανεβάσματα φέτος.

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 2:45 pm

ΝΑ ΣΟΥ πω την ίδια εντύπωση έχω για τον Ηρακλή. Φτιάχτηκε βέβαια υπό καθεστώς πολύ μεγάλης πίεσης δύο μέρες πριν αρχίσει το πρωτάθλημα αλλά περίμενα ότι στις χειμωνιάτικες μεταγραφές θα κάνει μεταγραφικα μπαμ.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 4:58 pm

Εγω χαιρομαι ιδιαιτερα για τον Ευοσμο που με δικαιωνει και εχει κερδισει την συμπαθεια μου,αλλα και την γενικη πιστευω!!Για τον Walker δεν εχω λογια.Απλα αλλαζω το Charles Barkley και του ταιριαζει καλυτερα ο....Kawhi Leonard :obey:
Προλαβαινει αραγε τα play-off???

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 7:03 pm

ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ σίγουρα με τέτοιες εμφανίσεις. Το γράφω και ποιο πάνω και πιστεύω θα μπει στην οκτάδα.
Ο βαθμός που του βάζω στα δύο τελευταία παιχνίδια είναι άριστα 10'
Είναι οι ξένοι του πολύ καλοί έχει και 3,4 Έλληνες ποιοτικούς και νομίζω μπορεί να μπει. Γιατί όχι ?

1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 401
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 16, 2023 7:27 pm

H αγωνιστική ολοκληρώθηκε μόλις(αναμένουμε τι θα γινει με ΦΕΑ και Μεσολογγι προφανως ) με την πολύ μεγάλη νίκη (και πολύ πιο εύκολη απότι δείχνει το σκορ) του Αμαρουσιου επι του Ερμη με 86-75!
Όταν έχεις 32 λεπτά μέσα τον (επιεικέστατα) μετριότατο Βασιλόπουλο και τον βγάζεις έξω μονο όταν τον έχει διασύρει ο Καψάλος και κοντευει να φτάσει 20π η διαφορα , ε γάμησε τα ρε κοουτς !
Επανήλθε με εμφατικό τροπο ο ΓΣΑ στο κάστρο του μετά την σφαλιάρα στον Ευοσμο!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 17, 2023 6:23 pm

Gkos έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 7:27 pm

Όταν έχεις 32 λεπτά μέσα τον (επιεικέστατα) μετριότατο Βασιλόπουλο και τον βγάζεις έξω μονο όταν τον έχει διασύρει ο Καψάλος και κοντευει να φτάσει 20π η διαφορα , ε γάμησε τα ρε κοουτς !
Τωρα το ειδα ολοκληρο,αποβληθηκε ρε συ ο Βασιλοπουλος με 2 τεχνικες,γι'αυτο επαιξε τοσο λιγο :banghead:
Περιμενω δηλωσεις μετανοιας απο αγαπητο marousara για Καψαλο που ειναι ο καλυτερος παιχτης του Αμαρουσιου!!

0
Gkos

 champion
Reactions: 401
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 17, 2023 6:28 pm

gspara έγραψε:
Παρ Φεβ 17, 2023 6:23 pm
Gkos έγραψε:
Πέμ Φεβ 16, 2023 7:27 pm

Όταν έχεις 32 λεπτά μέσα τον (επιεικέστατα) μετριότατο Βασιλόπουλο και τον βγάζεις έξω μονο όταν τον έχει διασύρει ο Καψάλος και κοντευει να φτάσει 20π η διαφορα , ε γάμησε τα ρε κοουτς !
Τωρα το ειδα ολοκληρο,αποβληθηκε ρε συ ο Βασιλοπουλος με 2 τεχνικες,γι'αυτο επαιξε τοσο λιγο :banghead:
Περιμενω δηλωσεις μετανοιας απο αγαπητο marousara για Καψαλο που ειναι ο καλυτερος παιχτης του Αμαρουσιου!!
Αμα δεν επαιρνε την 2η δεν θα εβγαινε ξανα αστα ,αστα !
Ειχε ανοιξει και διαλογο με την εξεδρα τον marousara και τα αλλα παιδια!

1
1 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 17, 2023 7:54 pm

Ο Αμερικανός του Σχηματαριου πως πήγε ?

0
marousara

senior
Reactions: 26
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 20, 2016 4:41 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 21, 2023 6:34 pm

Καλησπέρα από τον δρόμο για Ελευθερούπολη!
Να πούμε μερικά πράγματα περιληπτικά.
1) Στο θέμα Βασιλόπουλου είναι ανούσιο μετά τον αγώνα να μιλάμε για διαπληκτισμό εξέδρας παίκτη αλλά όλο αυτό κακό στον ίδιο και στον Ερμή έκανε και ξεσήκωσε την εξέδρα που ήταν σε χειμερία νάρκη. Απορώ πραγματικά πως τον άφησαν τόσο καιρό να παίξει χωρίς τεχνική ποινή, νομίζω για αυτό υπήρξε ο εκνευρισμός της εξέδρας
2) στο θέμα Καψάλου. Οι ομάδες Αμαρουσίου ευχαριστούμε που μας δώσατε καψαλο και Σωτηράκη 😄😄 Στα σοβαρά δεν είχα θέμα με την απόκτηση του παίκτη έδειξε πέρυσι στην Καβάλα πως το παλικάρι έχει ταλέντο να σταθεί και να γίνει πρωταγωνιστής,απλά στο γεγονός ότι δεν έπαιζε καθόλου
3) πληροφορήθηκα ότι παίξαμε κεκλεισμένων με την Καβάλα για ένα σύνθημα 😂😂.. μιλάμε θα το ξαναπώ στο Περιστέρι - Αεκ έπεσε το ξύλο του αιώνα και έφαγε το Περιστέρι πρόστιμο 4 Χιλιάδες και εμείς με ένα σύνθημα (σε ποιο γήπεδο δεν βρίζουν?) κεκλεισμένων
4) Θέλω να σταθώ σε ένα θλιβερό συμβάν να βλέπω παίκτες και προπονητές ειδικά φέτος να βρίζουν συνεχώς την εξέδρα. Και ναι στην Ελλάδα ο κόσμος δεν έχει παιδεία και αυτό δεν θα αλλάξει όμως οι πρωταγωνιστές θα πρέπει να δείξουν ψυχραιμία και νηφαλιότητα. Εδώ θα μου πείτε παίκτες Ευρωλίγκας το κάνουν ωστόσο δεν είναι ωραία εικόνα όλο αυτό.
Γιάννη ο ξένος του Ερμή εγκλωβίστηκε στην εκπληκτική άμυνα του Αμαρουσίου. Το θέμα αύριο να φύγει το κόμπλεξ του Αμαρουσίου στα εκτός Αθηνών αγώνες 😄😄 Τα φιλιά μου από την εθνική οδό !

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”