Ολυμπιακός Β

Συντονιστής: Captains

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 23, 2021 3:58 pm

Παίδες είδα το ματς με τον Απόλλωνα και πραγματικά συγχυστηκα.. Αν δεν ανεβούμε α1 πραγματικά καλύτερα να τους δώσουμε πίσω όλους τους καινούργιους δεν έχει νόημα.. Και οι Αγγελόπουλοι να κάνουν αυτό που δε κάνανε το 19..να παραιτηθούν.. Σορρυ για το απότομο σχόλιο αλλά δε πρέπει να συνεχιστεί η καθίζηση για το σύλλογο

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 4:16 pm

Agio96 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 3:58 pm
Παίδες είδα το ματς με τον Απόλλωνα και πραγματικά συγχυστηκα.. Αν δεν ανεβούμε α1 πραγματικά καλύτερα να τους δώσουμε πίσω όλους τους καινούργιους δεν έχει νόημα.. Και οι Αγγελόπουλοι να κάνουν αυτό που δε κάνανε το 19..να παραιτηθούν.. Σορρυ για το απότομο σχόλιο αλλά δε πρέπει να συνεχιστεί η καθίζηση για το σύλλογο
Ντροπή τους που δεν έχουν βγει δημοσίως να πούνε τι θα κάνουν με την ομάδα....ο Ολυμπιακός έχει και μπασκετό λαό, είναι ιστορική ομάδα!Δεν είναι τσιφλίκι τους που δεν δίνουν αναφορά σε κανέναν....Στο αγωνιστικό οι 3 τελευταίες επιθέσεις, τα χάνανε κάτω απ το καλαθι με τραγικό Νικολαϊδη.Τούβλα στο τρίποντο κι άγιος ο Θεός!Ειδικά ο Νικολαϊδης θα μπορούσε να μειώσει στο καλάθι, μόνος του το χασε απ τα 4 μέτρα δευτερόλεπτα πριν το τέλος.Ας πάνε να παίζουν μες το καύσωνα τώρα να βάλουν μυαλό...

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 23, 2021 4:33 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 4:16 pm
Agio96 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 3:58 pm
Παίδες είδα το ματς με τον Απόλλωνα και πραγματικά συγχυστηκα.. Αν δεν ανεβούμε α1 πραγματικά καλύτερα να τους δώσουμε πίσω όλους τους καινούργιους δεν έχει νόημα.. Και οι Αγγελόπουλοι να κάνουν αυτό που δε κάνανε το 19..να παραιτηθούν.. Σορρυ για το απότομο σχόλιο αλλά δε πρέπει να συνεχιστεί η καθίζηση για το σύλλογο
Ντροπή τους που δεν έχουν βγει δημοσίως να πούνε τι θα κάνουν με την ομάδα....ο Ολυμπιακός έχει και μπασκετό λαό, είναι ιστορική ομάδα!Δεν είναι τσιφλίκι τους που δεν δίνουν αναφορά σε κανέναν....Στο αγωνιστικό οι 3 τελευταίες επιθέσεις, τα χάνανε κάτω απ το καλαθι με τραγικό Νικολαϊδη.Τούβλα στο τρίποντο κι άγιος ο Θεός!Ειδικά ο Νικολαϊδης θα μπορούσε να μειώσει στο καλάθι, μόνος του το χασε απ τα 4 μέτρα δευτερόλεπτα πριν το τέλος.Ας πάνε να παίζουν μες το καύσωνα τώρα να βάλουν μυαλό...
Ντάξει ο Νικολαΐδης κάπως βοήθησε σε όλη τη διάρκεια, αλλά είναι δυνατόν να φώναζε στη πρώτη ομάδα το χρηστιδη και το σκουλιδα;; τι σανο μας πουλάνε δηλαδή.. Το μόνο που τους θέλω να μην ανέβουν.. Δε με νοιάζει είτε βασιλακοπουλος είτε λιολιος είτε δε ξέρω ποιος άλλος υποψήφιος βγει, αλλά η ομάδα ΠΡΈΠΕΙ να ανέβει α1.. Αν δε το κάνουν, καλύτερα να ξεπουλησουν

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 4:39 pm

Φίλε μου κανείς δε ξέρει τι θα γίνει γιατι η διοίκηση είναι αόρατη!Ούτε η Νικολούλη δε τους ξετρυπώνει, εντάξει πενθούν σεβαστό αλλά ούτως ή άλλως τελευταίο καιρό δεν κουνιέται φύλλο για το θέμα αυτό...δε μπορεί να παίζεις και αιώνια Α2.Ο Νικολαϊδης έχασε το μισό ματς όταν εφυγε μόνος σχεδόν στον αιφνιδιασμό κι έχασε το καθοριστικότατο καλάθι....ο Χρηστίδης πάλι το χασε μετά απο κάτω απ το καλάθι!Δεν αξίζουν στην ομάδα τέτοια πράγματα.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 5:24 pm

Τι αγχώνεστε; Θα ανέβει από τα πλέι οφ αν θέλει να ανέβει.
Αν πάλι η κατάσταση δεν αλλάξει με βάση όσα έχουν πει δεν έχει λόγο να ανέβει.

Καλύτερα όπως το πάνε.
Εξάλλου αν ζορίζονταν και τόσο όχι τους πρωτοκλασάτους, τον Χαραλαμπόπουλο να έβαζε να παίξει στην Α2 σαν προπόνηση μετά που τελείωσαν οι υποχρεώσεις της Ευρωλίγκας θα έκανε πλάκα. Τζόρνταν θα φάνταζε στην Α2.

Τι σημασία έχει...Ο Ολυπιακός αν θέλει να είναι στην Α1 του χρόνου θα είναι.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 5:44 pm

Δλδ σήμερα δεν ήθελε ;; Εγώ είδα ότι δεν μπορούσε

Εγώ εκτός του ότι σαν οπαδός έχω απαίτηση να μάθω προς το που οδεύει το σωματείο, άρα να βγουν οι υπεύθυνοι να εξηγήσουν στον κόσμο , έχω επιπλέον απαίτηση η ομάδα να ανέβει καθαρά αγωνιστικά και σαν πρώτη και καλύτερη

Ε, αυτό που έχω εγώ απαίτηση ως οπαδός δεν το έκαναν

Και μετά ας τους το έτριβαν στη μούρη στην ΕΟΚ ότι είμαστε πρώτοι, ανεβήκαμε αλλά δεν θέλουν με να συμμετέχουμε . Δεν με απασχολεί αυτό , τους στηρίζω .

0
“The best teams play for each other, not with each other”
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 5:57 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 4:39 pm
Φίλε μου κανείς δε ξέρει τι θα γίνει γιατι η διοίκηση είναι αόρατη! Ούτε η Νικολούλη δε τους ξετρυπώνει, εντάξει πενθούν σεβαστό αλλά ούτως ή άλλως τελευταίο καιρό δεν κουνιέται φύλλο για το θέμα αυτό...δε μπορεί να παίζεις και αιώνια Α2.Ο Νικολαϊδης έχασε το μισό ματς όταν εφυγε μόνος σχεδόν στον αιφνιδιασμό κι έχασε το καθοριστικότατο καλάθι....ο Χρηστίδης πάλι το χασε μετά απο κάτω απ το καλάθι!Δεν αξίζουν στην ομάδα τέτοια πράγματα.
Τα πράγματα είναι πιο απλά αν ο βασιλακόπουλος παραμείνει (που μάλλον παραμένει) δεν ανεβαίνουμε ή θα παίξουμε με την αναπτυξιακή ομάδα στην Α1 + κάποιους ξένους. Αν ο Βασιλακόπουλος φύγει θα είμαστε κανονικά στην Α1. Εγώ αυτό βλέπω και ακούω σχεδόν απ όλους τους δημοσιογράφους.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 6:15 pm

Δεν υπάρχει λόγος να παίζει με την αναπτυξιακή στην Α1, να χάνει δλδ και να μας κάνουν και καζούρα κι από πάνω, ποιο το νόημα;Αφου δε θα κερδίσει και τίποτα, μόνο να χάσει μπορεί σε πρεστίζ....Ας πάει την ομάδα σε άλλο πρωτάθλημα, να ξαναχτυπήσει τη πόρτα της Αδριατικής κι αν τη κατακτήσει τότε θα ναι και μάγκες και καβάλα στο άλογο

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 6:26 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 4:39 pm
Φίλε μου κανείς δε ξέρει τι θα γίνει γιατι η διοίκηση είναι αόρατη!Ούτε η Νικολούλη δε τους ξετρυπώνει, εντάξει πενθούν σεβαστό αλλά ούτως ή άλλως τελευταίο καιρό δεν κουνιέται φύλλο για το θέμα αυτό...δε μπορεί να παίζεις και αιώνια Α2.Ο Νικολαϊδης έχασε το μισό ματς όταν εφυγε μόνος σχεδόν στον αιφνιδιασμό κι έχασε το καθοριστικότατο καλάθι....ο Χρηστίδης πάλι το χασε μετά απο κάτω απ το καλάθι!Δεν αξίζουν στην ομάδα τέτοια πράγματα.
το παιχνίδι το χάσαμε στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου όπου ο τσόχλας ήταν πολύ κακός και έκανε 4 λάθη σερί και χάσαμε τη μπάλα. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ξαναέβαλε το κολοβέρο μέσα που πήγαινε καλά το δίδυμο κολοβέρος- νικολαίδης στο πρώτο ημίχρονο.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6461
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:37 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 6:15 pm
Δεν υπάρχει λόγος να παίζει με την αναπτυξιακή στην Α1, να χάνει δλδ και να μας κάνουν και καζούρα κι από πάνω, ποιο το νόημα;Αφου δε θα κερδίσει και τίποτα, μόνο να χάσει μπορεί σε πρεστίζ....Ας πάει την ομάδα σε άλλο πρωτάθλημα, να ξαναχτυπήσει τη πόρτα της Αδριατικής κι αν τη κατακτήσει τότε θα ναι και μάγκες και καβάλα στο άλογο
Ναι, δεν εξυπηρετεί σε κάτι. Αν παίξει ο Ολυμπιακός Α1 θα πρέπει να το κάνει μόνο με την κανονική ομάδα, έχοντας και στο ρόστερ 1-2 από τους μικρούς να παίζουν που και που, και με στόχο φυσικά το πρωτάθλημα. Το να ανέβουμε και να είμαστε η αντίστοιχη Λάρισα, Μεσολόγγι ή Ιωνικός όπου θα έχουμε 7-8 έμπειρους και 4-5 πιτσιρικάδες, εκ των οποίων κανένας δεν θα παίρνει ευκαιρίες στην Euroleague, και θα παλεύουμε για την παραμονή ή να μπούμε οριακά στα play-offs δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Μόνο στο ελληνικό μπάσκετ θα μπορούσε να προσφέρει κάτι, με την έννοια ότι θα έβγαιναν ίσως κάποιοι νέοι (που φυσικά σχεδόν κανένας δεν θα γίνει μέλος της "κανονικής" ομάδας μετέπειτα).

Για αυτό για μένα αν ανέβουμε (που λογικά θα γίνει), είτε θα πρέπει του χρόνου να κατεβάσουν ομάδα σοβαρά και παράλληλα να δώσουν δανεικούς μερικούς από τους νέους της Β' ομάδας σε ομάδες που θα έχουν ρόλο, είτε να μείνουν στην Α2 αλλά να είναι πραγματικά Ολυμπιακός Β' και να μην γεμίζει το ρόστερ με 35ρηδες σαν τον Νίκου και τον Τσόχλα.

Για αυτό εξαρχής πίστευα ότι από το να έχουμε παίκτες σαν τον Λούντζη ή τον Χαραλαμπόπουλο που θα παίζουν 5-6 ματς στην Ευρώπη ο καθένας, καλύτερα τον ρόλο τους να τον πάρουν ο Νικολαϊδης, ο Κολοβέρος, ο Σκουλίδας, ο Τσουμάνης...

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”