A' ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2019-20

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 8:26 am

Σοκαριστικό το post σου φίλε Gkos. Σου εύχομαι να το λύσεις όσο πιο εύκολα και γρήγορα γίνεται. Good luck :) :bball:

0
Gkos

 champion
Reactions: 400
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 9:15 am

Spectator έγραψε:
Παρ Ιούλ 17, 2020 8:01 am

ΥΓ : Γιατι ειχα ολο αυτο τον καιρο την εντυπωση οτι ησουν κυριως Περιστερι ? :dribble:
Ναι ,στο εφηβικό υποστήριζα και πέρυσι και φέτος Περιστέρι .
Και ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα.
Μάλλον εγώ φταίω (που το είχα προβλέψει κιόλας) που ο ΓΣΠ σκουπίζει .
Δεν φταίει η ομάδα,ο Gkos που προβλέπει τις ήττες και εστελνε αρνητική ενέργεια😘
Υγεία.
Δεν θέλω να πω κάτι αλλο.

0
Gkos

 champion
Reactions: 400
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 9:17 am

Spectator έγραψε:
Παρ Ιούλ 17, 2020 8:01 am
Ελπιζω το παραπανω να ειναι μονο εκφραση οργης.
Για καποιους σαν και εμενα που ζουμε για πολλα χρονια μακρυα απο την Ελλαδα, τα γραπτα τα δικα σου οπως και καποιων αλλων ( eg Basketzilla), ειναι απο τους κυριως λογους να μπαινουμε στο forum.
Να'σαι καλά :bblove:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 10:31 am

Ας ξεκινήσουμε από τα αυτονόητα

Καθε μορφής βια είναι καταδικαστέα.

Πόσο μαλλον σε χώρους άθλησης, πόσο μάλλον απο ανθρώπους που είναι επιφορτισμένοι με την διαπαιδαγώγηση των παιδιών μεσω του μπάσκετ.

Θεωρώ το γεγονός απαράδεκτο και εκτός των ποινικών ευθυνών που ενδεχομένως να υπάρξουν θα πρέπει να υπάρξουν άμεσες παραιτήσεις.

Το φόρουμ αδιαπραγμάτευτα θα δίνει χώρο για να ακούγονται ολες οι απόψεις ελεύθερα. Αλλωστε ολα αυτα τα χρονια τηρούμε απαρέγκλιτα αυστηρούς κανόνες που προφυλάσσουν τόσο τις απόψεις των μελών, όσο και εξυπηρετούν μια δίκαιη συζήτηση με επίπεδο.

Αγαπητέ gkos στο basketforum μπορεις άφοβα να συνεχίσεις να εκφράζεσαι για το αγαπημένο σου άθλημα και το αναπτυξιακό πρωτάθλημα που τοσο στηρίζεις.

2
2 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
d.jeik

senior
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Δευ Μαρ 24, 2014 12:30 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: δημητρης διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 12:01 pm

εαν σταματησεις να γραφεις εχουν νικησει.μην το επιτρεψεις αυτο.υγ.καλα τα μεσα κοινωνικης δικτυωσεις αλλα το φορουμ εχει αλλη γοητεια.επιστροφη στις ριζες για ολους που τους εχει μαγεψει η ¨΄νεα εποχη ΄΄

0
Gkos

 champion
Reactions: 400
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 12:59 pm

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την συμπαράσταση σας.

Ακόμα αδυνατώ να πιστέψω όσα συνέβησαν προχτές.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα πως θα κινηθώ,αλλά θεωρείστε δεδομένο πως θα το κάνω καθότι τέτοιες συμπεριφορές δεν μπορούν και δεν πρεπει να είναι αποδεκτές πουθενά ,πολλώ δε μάλλον σε έναν αθλητικό χώρο και σε ένα ιστορικό σωματείο.

Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία και υγεία(καθοτι θα παίξουν υγιείς και τραυματίες σήμερα) στα παιδιά το βράδυ και ας νικήσει ο καλύτερος.

Νομίζω φαντάζεστε όλοι ποιο αποτέλεσμα επιθυμώ με όλο μου το είναι και για ποιο λόγο😂
Τόσες προσευχές ούτε το 2009 στο Βερολίνο ,όταν ο Σισκάουσκας σηκωνόταν από τα 6.75 και κρατούσαμε την ανάσα μας.....😀

G.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:46 pm

44-41 ημίχρονο ο Δούκας.
Πολυ ποιοτικότερο ματς από τα προηγούμενα.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:50 pm

benchwarmer έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:46 pm
44-41 ημίχρονο ο Δούκας.
Πολυ ποιοτικότερο ματς από τα προηγούμενα.

Το παλικάρι που περιγράφει μας γυρίζει πολλά χρόνια πίσω, με καλές αναμνήσεις (Sprint fm). :)

1
1 Εικόνα
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 6:29 pm

Ναι, ο αδερφος μου αντι να διαβαζει για πανελληνιες ασχολιοταν με τον Γεωργιου να πειραζει τον Παγαρτανη (που τοτε ξεκινουσε) ως “μασονο” . Και η αξιοπρεπεστατη φωνη του Χ. Σιεμπη (να ειναι καλα εκει που βρισκεται) να κραταει τις ισορροπιες :sad:
Συγνωμη για την παρεκτροπη :bball:

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 8:07 pm

Καλο παιχνιδι σημερα, με δικαιο νικητη τον Παναθηναικο. Αμα δεν φοβοταν να κερδισει στο προηγουμενο παιχνιδι ισως να μην χρειαζοταν να παιξει κορωνα γραμματα το πρωταθλημα σημερα εκτος εδρας.
Δεν ξερω αν εχει ξαναγινει αλλη φορα, ισως ο Gkos να θυματε που ειναι ΕΣΚΑ και οχι ΕΣΚΑΝΑ σαν του λογου μου, να τελειωσει τελικος πρωταθληματος με 5!!! μπρεικ.
Καλη τυχη στον Παναθηναικο στους τελικους, αλλα οχι πολυ. Οσο θα χρειαστει να φτασει μεχρι την δευτερη θεση :D
Και μπραβο στα παιδια του Δουκα για τον αγωνα που εδωσαν με πολλα προβληματα. Ισως χωρις την διακοπη να ηταν αλλιως το αποτελεσμα, δεν θα μαθουμε βεβαια ποτε.
Εχουμε ηδη τις 4 απο τις 6 ομαδες των τελικων και περιμενουμε την θεσ/νικη που ξεκιναει αυριο στις 6.30 το F4 και την τελευταια μερα των νησιων.
Πανιωνιος, Παναθηναικος, Κεραυνος Λαρισας, Προμηθεας Πατρας, κατα 90% Εργοτελης (που σημερα παρα λιγο να παθει ζημια).

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 8:31 pm

Δεν το κατέχω το αναπτυξιακό όπως ορισμένα παιδιά που γράφουν εδω, όμως έχω δύο αγωνιστικές παρατηρήσεις. Μήπως θα πρέπει να σκεφτούν σοβαρά να καταργήσουν την άμυνα ζώνης (τουλάχιστον στους παίδες/κορασίδες) και το P'N'R; Δεν νομίζω ότι βοηθάει τα παιδιά να αναπτύξουν το ταλέντο τους.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 8:51 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 8:31 pm
Δεν το κατέχω το αναπτυξιακό όπως ορισμένα παιδιά που γράφουν εδω, όμως έχω δύο αγωνιστικές παρατηρήσεις. Μήπως θα πρέπει να σκεφτούν σοβαρά να καταργήσουν την άμυνα ζώνης (τουλάχιστον στους παίδες/κορασίδες) και το P'N'R; Δεν νομίζω ότι βοηθάει τα παιδιά να αναπτύξουν το ταλέντο τους.
Προσωπικα θα συμφωνησω. Αλλα δεν ειναι θεμα κανονισμου, γιατι οι κανονισμοι των αγωνιστικων τμηματων ειναι ιδιοι με τα ανδρικα. Απο παμπαιδικο και κατω δεν επιτρεπεται η ζωνη και νομιζω και το πικ εν ρολ (δεν ξερω για ολες τις ενωσεις) αφου το σκριν στην μπαλα δεν επιτρεπεται επισης.
Ειναι θεμα προπονητη και στο σημερινο παιχνιδι η μια ομαδα εχει προπονητη που του αρεσουν οι ζωνες (ειδικα η 2-3).
Επισης ειναι μαι λυση για μια πολυ πιο αδυναμη ομαδα να αντιμετωπισει την πιο δυνατη με ζωνη. Οσο και να φαινεται παραξενο, αυτο κανει και στους δυο καλο. Βραχυπροθεσμα για τον εναν και μακροπροθεσμα για τον αλλον. Μιλαμε για πολυ μεγαλες ψαλιδες μεταξυ μεγαλων και μικρων ακομα και στην Α κατηγορια.
Οταν πλησιαζουν στα παιδικα οι μεγαλες ομαδες μαζευουν οτι καλο υπαρχει. Μεγαλη κουβεντα και αυτο....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 9:03 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 8:51 pm

Προσωπικα θα συμφωνησω. Αλλα δεν ειναι θεμα κανονισμου, γιατι οι κανονισμοι των αγωνιστικων τμηματων ειναι ιδιοι με τα ανδρικα. Απο παμπαιδικο και κατω δεν επιτρεπεται η ζωνη και νομιζω και το πικ εν ρολ (δεν ξερω για ολες τις ενωσεις) αφου το σκριν στην μπαλα δεν επιτρεπεται επισης.
Ειναι θεμα προπονητη και στο σημερινο παιχνιδι η μια ομαδα εχει προπονητη που του αρεσουν οι ζωνες (ειδικα η 2-3).
Επισης ειναι μαι λυση για μια πολυ πιο αδυναμη ομαδα να αντιμετωπισει την πιο δυνατη με ζωνη. Οσο και να φαινεται παραξενο, αυτο κανει και στους δυο καλο. Βραχυπροθεσμα για τον εναν και μακροπροθεσμα για τον αλλον. Μιλαμε για πολυ μεγαλες ψαλιδες μεταξυ μεγαλων και μικρων ακομα και στην Α κατηγορια.
Οταν πλησιαζουν στα παιδικα οι μεγαλες ομαδες μαζευουν οτι καλο υπαρχει. Μεγαλη κουβεντα και αυτο....
Γνωρίζω για 9-10χρονα πως απαγορεύεται η άμυνα σε όλο το γήπεδο, η ζώνη και νομίζω το P'N'R (σε αυτό δεν είμαι σίγουρος). Υπάρχει προειδοποίηση από τον διαιτητή και κατόπιν αν επαναληφθεί τεχνική ποινή.

Το αντιλαμβάνομαι πως το αποτέλεσμα μετράει και σε αυτές τις ηλικίες, παρόλο που δεν συμφωνώ. Έχω δει μπαμπάδες να κάνουν χοντρές μανούρες σε προπονητή για χρησιμοποίηση παιδιού (όχι του δικού τους φυσικά). Επομένως και οι προπονητές κοιτούν το αποτέλεσμα και λιγότερο την παραγωγική διαδικασία.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 9:30 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 9:03 pm

Γνωρίζω για 9-10χρονα πως απαγορεύεται η άμυνα σε όλο το γήπεδο, η ζώνη και νομίζω το P'N'R (σε αυτό δεν είμαι σίγουρος). Υπάρχει προειδοποίηση από τον διαιτητή και κατόπιν αν επαναληφθεί τεχνική ποινή.

Το αντιλαμβάνομαι πως το αποτέλεσμα μετράει και σε αυτές τις ηλικίες, παρόλο που δεν συμφωνώ. Έχω δει μπαμπάδες να κάνουν χοντρές μανούρες σε προπονητή για χρησιμοποίηση παιδιού (όχι του δικού τους φυσικά). Επομένως και οι προπονητές κοιτούν το αποτέλεσμα και λιγότερο την παραγωγική διαδικασία.
Ετσι ειναι δυστυχως. Η γονεις ειναι η μεγαλυτερη πληγη στα αναπτυξιακα τα τελαυταια χρονια. Οχι παλια που ελεγες στον πατερα σου παω για μπασκετ και σου ελεγε τι ναι τουτο; :D

0
Gkos

 champion
Reactions: 400
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 19, 2020 9:26 am

Ωραίο ματς,δίκαιος νικητής ο Παναθηναικός,δικαστής με εμφάνιση καριέρας ο Καρακώστας,συγκινητικός με ένα πόδι ο Χατζής.... :bblove:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”