FIBA World Cup 2019

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 31, 2020 9:15 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μαρ 31, 2020 6:38 pm



ναι εχουμε προβλημα στο σουτ και για αυτο επρεπε να μεγιστοποιουμε τις πιθανοτητες να τρεχουμε οσο μπορουμε αιφνιδιασμο και να βρισκουμε ρυθμο απο την σκληρη μας αμυνα. ε αιφνιδιασμο και σκληρη αμυνα με μπουρουση και παπαγιαννη για 30 λεπτα μεσα ενας απο τους 2 δεν μπορουσαμε να παιξουμε.

γενικα μιλωντας οταν μια ομαδα εχει 5-6 βασικους παικτες και ολοι ειναι αθλητικοι και οι καλυτεροι στο να τρεξουν, αλλα ταυτοχρονα εχει προβλημα στο σετ και στο σουτ, ε δεν θα διαλεξει ψηλο αναμεσα σ κακους αμυντικους και αργους ή εναν αθλητικο και καλο ριμπαουντερ, τους κακους ψηλους. λογικη ειναι.
Αν ένας παίκτης βοηθούσε ουσιαστικά την ομάδα, είναι ο Ντόρσεϊ- το είπε και πιο πριν ο Ssoulis.
Αυτός μάλιστα, λείπει απελπιστικά. Εγώ περιμένω πως και πως και τον Κώστα τον Αντετοκούμπο. Μακάρι να βγει κι ο μικρός του Προμηθέα. Αν μείνει στο πολύ ωραίο αυτό πρόγραμμα που έχουν εκεί στην Πάτρα, θα κάνει την καλύτερη δουλειά.

Πάντως και με Ντόρσεϊ δεν θα είχαμε μπει στα μετάλλια. Δεν ήμασταν ομάδα. Χαρακτηριστική θα μου μείνει μια κίνηση του Μπουρούση στον Σκουρτόπουλο. Μιλάμε ότι δεν υφίστατο προπονητής.

Για να μην βγαίνουμε εκτός τόπικ το σταματάω φίλε TracyMac και γυρνάμε στα του Μουντομπάσκετ.
Εμένα μου άρεσε πολύ, είχε ανατροπές, είχε ματσάρες, οι Αμερικάνοι το πήραν πάλι το μάθημά τους και περιμένουμε τους Ολυμπιακούς στο Τόκιο να δούμε τι ομάδα θα κατεβάσουν αυτοί αλλά και τι ομάδα θα κατεβάσουν οι Σέρβοι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Retro Stories διεθνών διοργανώσεων”