PS3

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 29, 2020 7:20 am

Λογω καραντίνας εχω περισσότερο ελευθερο χρόνο απο ποτε και έπεσε στα χερια μου ενα ps3 πακέτο με grand theft auto v. Προτάσεις για αλλα παιχνίδια που αξίζουν;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Xabok

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 3:04 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Kill Bill
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 29, 2020 8:55 am

Δύσκολο να προτείνεις games σε κάποιον που δεν γνωρίζεις το γούστο του, για παράδειγμα εγώ δεν παίζω ποτέ sports και racing στο single player. Όπως επίσης δεν παίζω FPS σε κονσόλες γιατί είμαι κουλός με το μοχλό, όποιος έχει κάψει τα FPS με πληκτρολόγιο και ποντίκι σίγουρα με καταλαβαίνει. Οπότε δεν θα δεις τέτοια παιχνίδια στις προτάσεις μου.

Κατά την άποψη μου τα παρακάτω games είναι must σε οποιαδήποτε λίστα με τα κορυφαία για το PS3.

Tier1:
*Demon's Souls (2009), που δεν υπάρχει σε άλλη πλατφόρμα εκτός του PS3. Εδώ μπορώ να συνεχίσω και με τα μεταγενέστερα της ίδιας σειράς (Dark Souls 1/2/3, Bloodborne και Sekiro), αλλά υπάρχουν (και) σε άλλες πλατφόρμες. Ψάξου. Προσωπικά, τα Souls Series games είναι τα αγαπημένα μου single player game, με τρομερή διαφορά απο το 2ο...

Tier2:
*The Last of Us (2013), έχει βγει και στο PS4 και σε 2 μήνες βγαίνει και το Part 2 μόνο για το PS4 όμως.
*Red Dead Redemption (2010). Υπάρχει και το 2 για PC/Xbox One/PS4.
*Persona 5 (2016). 100 με 120 ώρες gaming, bang for your buck που λένε και στο χωριό μου. Υπάρχει και σε PS4.

Tier3:
*Heavy Rain (2010). Bγήκε και για PC πριν μερικούς μήνες μετα απο ΕΝΝEΑ χρόνια!!!
*Uncharted 1,2 & 3 (2007, 2009 & 2011). Εδώ έχουμε το παράδοξο ότι η συγκεκριμένη σειρά παιχνιδιών γίνεται καλύτερη με κάθε νέο επεισόδιο. Με κορυφαίο όλων το Uncharted 4 που είναι αποκλειστικό στο PS4 όμως.

Tier4:
(Ο μόνος λόγος που βάζω τόσο χαμηλά τα δύο παρακάτω είναι επειδή πλέον είναι δύσκολο και ακριβό να βρείς αυτές τις -συλλεκτικές πια- κασετίνες)
*Metal Gear Solid: The Legacy Collection (2013).
*The ICO & Shadow of the Colossus Collection HD (2011). Δύο games σε μια κασετίνα. To ICO είναι αποκλειστικότητα PS3 ενώ το SotC έχει βγεί σε remaster για PS4. Μην ξεχνάμε ότι τα συγκεκριμένα πρωτοεμφανίστηκαν εποχές PS2...!!! Με το HD remaster τους το 2011 για PS3...

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Gaming”