Κορυφαία Video Games που έχετε παίξει.

Συντονιστής: Captains

glenrice90

 junior
Reactions: 258
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 23, 2021 9:21 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Αύγ 11, 2022 11:02 am

Tα πιο χιλιοπαιγμενα from the top of my head (το χω κόψει χρόνια , θα φανεί απ' τους τιτλους xD)

SNES (πρώτη μου κονσόλα και αγαπημενη) :

Donkey Kong Country, Super Mario World, Fifa 96+97

Gameboy: Pokemon Red, Mario Land 2, Warioland 2

PC:

- World of Warcraft ( Vanilla μέχρι και το Lich King)

- Όλα τα παλιά rpg της δοξασμένης Black Isle (Fallout, Baldur's, Planescape, Icewind, λίγο παραπάνω αδυναμία στο τελευταίο λόγω full party και αναμνησεων)

- Τα Hitman

- Αρκετά C&C, με έμφαση σε Tiberian Sun και Red Alert II

- Age of Empires II

- Από sports, NFS 2: Underground, Dave Mirra Freestyle BMX, Football Manager (από το championship μέχρι το 11 περίπου)

PS1: Τekken 3 , Grand Tourismo, Metal Gear Solid, Tony Hawk 2, Crash, Medievil 2

====

Μπασκετακια: Give n Go στο SNES (καλτιλα!), NBA Jam, NBA Live 2001

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 11, 2022 11:14 am

Age of Empires II, χιλιάδες ώρες καταγεγραμμένες στο multiplayer ενεργός ακόμα και σήμερα :D :D :D

Είναι ένα πραγματικά αξεπέραστο παιχνίδι, γιαυτό άλλωστε παραμένει ζωντανό παρά τα... 23 χρόνια ζωής του

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 418
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 11, 2022 11:25 am

Πολλές αναμνήσεις.

1η κονσόλα Master System 3 : Sonic

Game Boy : Warrio Land

PS1 : Tekken 3 , Resident Evil 2 , Colin Mc Rae 2 , International Superstar Soccer Pro , Duke Nukem 3D

PC : Warcraft 3 Frozen Throne , Commandos 3 , Heroes of Might and Magic III , Baldurs Gate II , Football Manager

Mετά από πολλαααά χρόνια αποχή έπιασα στην καραντίνα PS4 . Πολλές παιχνιδάρες , ένιωσα ότι ανακάλυψα τον κόσμο ξανά με Last of US , God of War , Detroit Become Human κ.α. . Παρόλα αυτά το συναίσθημα δεν είναι ίδιο.

Ο τρόμος που ένιωθα παίζοντας το Resident Evil στο PS1 , η μοναξιά και απομόνωση όταν εξερευνούσες τους τάφους στον Tomb Raider II , η ανυπομονησία να έρθει το ΣΚ . Μάλλον μεγαλώσαμε ...

0
reignman

allstar
Reactions: 1154
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 01, 2022 1:45 pm

Arcade : NBA Jam, Cadillacs and dinosaurs, Aliens vs Predator, Final Fight, Toki, Snow bros(ε ρε 50αρικα που μου εφαγε μεχρι να μαθω το κολπο με την πετονια :mrgreen: )

GameBoy : Super Mario Land 2, Pokemon Red/Yellow & Silver, Battletoads, Double Dragon, TMTurtles 2 back from the sewers, Ducktales, Gargoyles quest(?), Metroid 2, Adventure island(το αγαπημενο μου, το ελιωνα).

Mega Drive : Street fighter 2 Turbo, Golden Axe 2, Altered beast, Earthworm Jim 1&2, Sonic 2, NBA Live 95, Jurassic Park, Spiderman vs Kingpin.

GameGear : Streets of Rage 2,

SNES : Donkey Kong country + 2&3 , Lion King, X-men mutant apocalypse, Chrono Trigger.

Playstation 1 : Blood omen: Legacy of Kain, Metal Gear Solid, Alien trilogy, Total NBA 96, Oddworld Abes Odyssey, Tenchu, Resident Evil, Dino Crisis, Silent Hill, Max Payne.

Dreamcast : Shenmue, τελος λιστας.

PS2 : Metal Gear Solid 2 sons of liberty, MGS 3 Snake eater, Silent Hill 2, Beyond good and evil.

PS3 : MGS 4 Guns of the patriots το οποιο ηταν και ο μοναδικος λογος που πηρα το PS3, το τερματισα και το πουλησα.

PS4 : Διορθωσα το λαθος μου και επαιξα το The last of us, Uncharted 4, Horizon Zero Dawn, Nier automata, The last guardian, Final Fantasy XV.

PC : Ultima Online, WOW (μεχρι και το expansion WOTLK), Dragon Age : Origins, Vampire the Masquerade bloodlines, Witcher series, Unreal Tournament 2000, Counter-strike 1.5 - 1.6, MGS Phantom Pain, Desperados, X-COM enemy unknown/2, Aliens vs Predator 2, Red dead redemption 2, Mass Effect series, Dragons Dogma, Age of Empires 2, CIV 5, Και τα 3 της σειρας Metro, Middle earth shadow of mordor/war, Ori and the blind forest, Tomb Raider series, Tyranny, Pillars of eternity 1-2, Divinity original sin 1-2, Chronicles of Riddick Escape from Butchers bay, Deadspace series, Planet Zoo, Cities Skyline, Frostpunk, TES Skyrim, GTA 4-5, Green Hell & Dishonored.

Σιγουρα ξεχναω παρα πολλα αλλα λιγο πολυ αυτα ηταν τα αγαπημενα μου

1
1 Εικόνα
Nautilus

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 28, 2024 10:24 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 28, 2024 10:25 am

Witcher 3 , RDR 2 !

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 612
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 28, 2024 10:39 am

taraboura έγραψε:
Πέμ Αύγ 11, 2022 11:14 am
Age of Empires II, χιλιάδες ώρες καταγεγραμμένες στο multiplayer ενεργός ακόμα και σήμερα :D :D :D

Είναι ένα πραγματικά αξεπέραστο παιχνίδι, γιαυτό άλλωστε παραμένει ζωντανό παρά τα... 23 χρόνια ζωής του
το ειχα λιωσει παλιοτερα κλασικα επαιρνα βυζαντινους η βικινγκς αν και οι φραγκοι ειχαν αυτους τους τυπακους που πεταγαν τσεκουρια και μου αρεσαν αρκετα

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 612
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 28, 2024 10:41 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Κυρ Απρ 28, 2024 10:39 am
taraboura έγραψε:
Πέμ Αύγ 11, 2022 11:14 am
Age of Empires II, χιλιάδες ώρες καταγεγραμμένες στο multiplayer ενεργός ακόμα και σήμερα :D :D :D

Είναι ένα πραγματικά αξεπέραστο παιχνίδι, γιαυτό άλλωστε παραμένει ζωντανό παρά τα... 23 χρόνια ζωής του
το ειχα λιωσει παλιοτερα κλασικα επαιρνα βυζαντινους η βικινγκς αν και οι φραγκοι ειχαν αυτους τους τυπακους που πεταγαν τσεκουρια και μου αρεσαν αρκετα
επισης ασσασινσ κριντ τρελλες εργετοωρες καποια στιγμη στη βενετια με τη γυναικα μου ακολουθωντας τη διαδρομη που ειχα στο μυαλο μου απο το παιχνιδι την πηγα στην πισω πλευρα του αρσεναλε χωρις να περασουμε απ[ο κανενα σημειο με πολυ κοσμο (stealth mod on)

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1249
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 28, 2024 11:55 am

Όσοι έχετε παίξει FromSoftware παιχνίδια λογικά ήδη ξέρετε τι απίστευτο παιχνίδι είναι το Elden Ring. Οι υπόλοιποι…δεν ξέρω αν θα το πρότεινα αλλά πρέπει να υπάρχει στην κουβέντα. Δεν ξέρω αν είναι παιχνίδι που θα πρότεινα έτσι γενικά σε όλους γιατί υπάρχει ένα επίπεδο δυσκολίας που δεν θέλουν όλοι να ασχοληθούν ώστε να το ξεπεράσουν αλλά αντικειμενικά μιλάμε για ένα απίστευτο παιχνίδι με τη κάθε λεπτομέρεια που κάνει ένα παιχνίδι αριστούργημα να είναι τρομερά δουλεμένη.

Επίσης, για τους λάτρεις των RPG το καινούριο Baldurs Gate είναι παιχνίδι υποψήφιο για GOAT χωρίς πλάκα.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Απάντηση

Επιστροφή στο “Gaming”